Afscheid van den heer P. de Bree als hoofd van School B Nadat hij Vrijdagmiddag afscheid ge nomen had van zijn leerlingen, nam de heer P. de Bree, wien met ingang van 1 Juli eervol ontslag is verleend als hoofd van school B., Zaterdagmorgen officieel afscheid als zoodanig. Onder de genoodigden, die zich te dien einde om 11 uur in het gezellig met bloemen versierde gymnastieklokaal der school hadden verzameld, merkten we o.m. op den burgemeester, den ge meentesecretaris, leden van de Commis sie van Toezicht op het L.O., leden van de Oudercommissie, het volledige perso neel van school B, de hoofden en het personeel van school A en de Openbare ULO-school, de hoofden van de Chr. en de "R.K. scholen en de heer van Ballegooyen, oud-hoofd van school A. De bijeenkomst werd geopend door den heer A. Paauwe, die den aanwezigen een hartelijk welkom toeriep en mededeelde, dat ondanks de wensch van den heer de Bree, om met stille trom te vertrek ken, het Dagelijksch Bestuur der gemeen te en het personeel van de school het afscheid niet geheel en al onopgemerkt voorbij hadden willen laten gaan. Als eerste spreker verkreeg hierna burgemeester Boeye het woord, die, na gewezen te hebben op de beteekenis van en de wijzigingen in de positie van het openbaar onderwijs, een persoonlijk woord richtte tot den heer de Bree, voor wien dezen dag een mijlpaal is in zijn leven en wien Z.E namens het ge meentebestuur dank bracht voor al het geen hij voor de school en de kinderen gedaan had. Als blijk van waardeering bood de burgemeester vervolgens het scheidende hoofd een kleed aan, passend bij de rustbank, welke de kinderen hem ten geschenke hadden gegeven. Spr. ein digde met den wensch uit te spreken, dat de heer de Bree nog jarenlang in goede gezondheid en in aangename herinnering aan het deel van zijn leven in deze gemeente doorgebracht, van het meubel en deszelfs bedekking gebruik zou mogen maken. Namens de Commissie van Toezicht op het L.O., waarvan de voorzitter, de heer Gerritsen, wegens uitstedigheid ver hinderd was aanwezig te zijn, richtte vervolgens de heer van Duin woorden van dank tot den heer de Bree, voor de steeds bestaand hebbende aangename samenwerking. Ondanks de ongunstige positie van de kas der commissie, wilde deze zij het dan noodgedwongen op bescheiden wijze niet nalaten een be wijs van erkentelijkheid aan te bieden, hetgeen de heer van Duin, namens haar, in den vorm van een sigarenaansteker, met een toepasselijk woord deed. De heer W. J. Weltevreden sprak uit naam van de Oudercommissie een woord van afscheid tot den heer de Bree, voor wien thans een periode van welverdiende rust is aangebroken. Spr. hoopte dat deze lang van zijn rust zou mogen genieten. Speciaal memoreerde deze spreker de schoolreisjes, welke de heer de Bree steeds op uitstekende wijze organiseerde en die hoogtijdagen waren voor de kin deren. Als stoffelijk blijk van waardee ring bood de heer Weltevreden een mooie aschstandaard aan. L Als oudste der collega's voerde hier op de heer T. Broere, hoofd der open bare ULO-school, het woord,, die namens allen zijn dank uitsprak voor de wijze waarop de heer de Bree steeds met z'n collega's van de verschillende scholen is omgegaan en wélke hij collegiaal en vriendschappelijk noemde. Vanzelfspre kend zijn er wel eens meeningsverschil- len geweest, doch die hebben nimmer tot een blijvende verwijdering geleid. Spr. herinnerde er voorts aan, dat de jaren, hier doorgebracht, voor den heer de Bree niet van aangenomen aard zijn geweest, maar het had hem getroffen, dat, hoe zwaar de ondervonden slagen ook wa ren, deze zijn opgewektheid, noodig om zijn taak als onderwijzer te vervullen, nooit had verloren. Namens alle collega's uit Zierikzee clrukte spr. den wensch uit, dat de heer de Bree nog vele jaren van zijn welverdiende rust zou mogen genieten. De volgende spreker, de heer P. J. Beekman, hoofd der R.K. school, huldigde den heer de Bree voor de wijze waarop hij jarenlang gestreefd heeft de jeugd op te voeden in alle maatschappelijke cn christelijke deugden. Vooral wat hulp vaardigheid en naastenliefde betreft, was deze steeds een voorbeeld voor iedereen. In dit verband herinnerde spr. aan de wintervoeding voor het misdeelde kind, waaraan de heer de Bree veel liefde, tijd, geld er. zelfverloochening heeft gegeven en waarbij hij steeds volkomen objectief, boven de bestaande geschillen uit, te werk is gegaan. Spr. dankte hem voor dit alles en hoopte dat de leerlingen het voorbeeld van hun meester zouden vol gen, aldus bijdragende tot aèn opbouw van een nieuwe gemeenschap. Ondanks het feit, dat hij niet op de vergaderingen kwam, bracht de neer A. van Tooren, den heer de Bree dank voor al hetgeen hij als lid van de afdeeling Oostelijk-Schouwen van het N.O.G. voor deze afdeeling heeft gedaan. Spr. ver klaarde dit uit persoonlijke ervaring te weten, daar hij vaak het advies van den heer de Bree oud-hoofdbestuurs lid van den Bond heeft ingewonnen. Ook persoonlijk richtte de heer van Tooren dankwoorden tot den scheidende, dien hij vooral in de laatste maanden als een hartelijk collega heeft leeren kennen. Als laatste spreker sprak tenslotte de heer Paauwe namens het personeel van school B. Deze dankte in de eterste plaats dehi heer de Bree voor de sym pathieke en -humane iwijzJa waarop hij gedurende de veertien jaren hier met zijn ondertwijlspersoneel heeft samieinge- Werkt, ondanks niet uitgebleven mee- ningsv-erschillen, (welke ev-emwiel steeds te overbruggen (waren. Verder memoreer de ook deze spreker de liefde die de heer de Bree voor het kind koiesferti en -die vdfóral des Winters alls armoede en gebrek heerschten, zoo duidelijk tot uiting kWam. Onder het aanbieden) van een fraai divankussen -eindigde de heer Paau'wie met het uitspreken van d-en( wensch dat de 'heer dei Bree nog vele jaren van zijn pensioen zou mogen ge nieten. Na ,een kort overzicht te hebben ge geven van zijn leven -dat hij1 ondanks stormen en tegenslagen van den blijden kant wilde belichten en waarvan hij thans de 3e periode van 20 jaren heeft kuninen afsluiten miet de Woorden „Ik ben te vreden", sprak de heer de Bree Ver volgens Wioorden van -da|nlk tot de ver schuilende sprekers voor dei vriendelijke Woorden de hulde ion de geschenken. Ook voor de ondervonden vriendschap -en samenwerking bracht spreker de ver schuilende personen ie|m instanties dank'. Ondanks vele fo-uten -en tekortkomingen heeft spr. steeds getracht het onder- Wijs naar rijn beste vermlogen te dienen overeenkomstig de opvoeding die hij! ge noten heeft en Waarbij' rij|m moeder hem steeds had voorgehouden zijin naaste lief te hebben als zichz-elve. Ten slotte richtte spr. zich tot het personeel van school B, dat hij opwekte op den ingeslagen weg te blijven voort gaan en dat hij een gelijke goede samen werking met zijn opvolger toewenschte. Hiermede was de plechtigheid afgeloo- pen en ging men na met een handdruk afscheid van den heer de Bree te heb ben genomen, uiteen. POST-TELEGRAAF-TELEFOON Jaaroverzicht 1939 Onder den titel „Jaaroverzicht 1939" verscheen d-ezeir dag-en als ma. 2 D ijry de serie „PTT-bedr'ijfsbelelden" een alis voorloopig versiliag, betreff-endej denPost- Telegraaf-, TeHefp.on- ie|n Postcheque- en Girodienst, bedoeld overzicht, dat op po,- pulaire Wijze belangstellenden een beeld geeft van de verschillende ond-erdeeleW van dit Staatsbedrijf gedurende hejt af- geloopen jaar. Vanzelfsprekend zijn ver schillende hoofdstukken geWljd aan „dq post in mobilisatietijd", terwijl diverse duidelijke photo's en grafische voorstel lingen het gebee[L' ten Zeerste verduide lijken. Het interessante] bioiekje dat doo-r -de oorlogsomstandigheden ruim een Imaaind later verscheen dan in da be doeling lag is verkrijgbaar bijl de Rijks- uitgeverij, Fluweelen Burgwal 18 te Den Haag. VISSCHERIJBERICHTEN De ontvangsten der Thoolsche bot- visschers waren vorige week gemiddeld goed loonend. Waar sommige visschers gecombineerd met één vaartuig en een dubbel stel netten vischten, was de be somming bij hen hoog, doch per hoofd niet buitengewoon. Andere vischsoorten worden zoo goed als niet aangevoerd. Ook de uitkomsten der weervisscherij waren gering. Door de oesterkweekers is vorige week een aanvang gemaakt met het uitzetten op hun perceelen van de eerste pannen. FINANTIEEL NIEUWS R. Koole en Zoon's Bank n.v. In de Zaterdag gehouden Algemieene Vergadering van Aandeelhouders Werden de Balans en Winst, etni verliesrekening per 31 December 1939 goedgekeurd, ter- Wijl het dividend werd vastgesteld p-p -pet. Met 1 Juli is teen kantore der Bank dividendbewijs no. 13 der aandeeilem be taalbaar met f6. De aftredende commis saris dhr. J. S. L. KoirteWeg werd (her kozen. Tot mede-directeur wierd benoemd d-e heer E. J. Lumenbiarg. GEMEENTERAAD TE OUWERKERK Schoonmaakster o. I. school benoemd Vergadering van Zaterdag 29 Juni De Voorzitter, Burgemeester Romeijn, zeide in zijn openingswoord een moment te willen verwijlen bij de bewogen dagen, die doorleefd werden en wekte op om in het vertrouwen te leven dat normale tijden zollen volgen. Hij nitte zijn dank baarheid dat niemand uit de gemeente op het veld van eer was gevallen en spoorde aan om te trachten, te leven in de lijn die voorgeschreven is. Tot de ingekomen stukken behoorde het beriobt van den heer W. Dane te Oadelande, dat hij zijn benoeming tot hoofd der O.L. School aanneemt. Hij hoopt met 1 Augustus in functie te kan nen treden. Voorts een mededeeling van den wnd Commissaris der Koningin, be treffende de herbenoeming van den heer J. Romeijn Jz. tot burgemeester. Van de sohoolsohoonhondster Mej. A. v. d. StelHendrikse, was een ontslag aanvrage om gezondheidsredenen inge komen. Op voorstel van B. en W. ver leende de raad m.a.s. het gevraagde ont slag onder dankbetuiging voor de bewezen 1 diensten. Het salaris voor degene, die haar zal opvolgen, werd bepaald op f200,- per jaar. Vijf sollicitatiebrieven waren ontvangeD, waaruit bij stemming de kens viel op Mej. J. A. v. Oost 8d, op wie 5 stemmen werden uitgebraoht, terwijl Mej. J. Fondse Smalheer en Mej. S. M. 8mits A.M.d. ieder één stem verkregen Aan den agent der distributie werd m.a.s. een toelage van f 10 toegekend, voor het vele werk dat in Mei moest worden ver richt. De voorzitter sprak zijn erkentelijkheid uit voor de houding, die de bevolking, gedurende de Bpanneode dagen, heeft aan den dag gelegd. De heer Zorge dankte daarna ook den voorzitter voor de wijze waarop hij de bevolking in die dagen voor ging en haar bemoedigde. Na rondvraag volgde sluiting. GEMEENTERAAD TE SCHERPENISSE Steun B als extra toelage Ver betering weg PoortvlietSt.-Maar- tensdijk Kasgeldlaening van f 2000,— goedgekeurd Vrijdag 28 Juni kwam onder voorzitter- lohap van burgemeester W. L. Klos de raad bijeen. Tegenwoordig alle leden. Na opening der vergadering bracht de voorzitter met een enkel woord in her innering, dat ook ons land in het oorlogs geweld is betrokken geworden. Op tal van plaatsen is in het oorlogswee gedeeld, terwijl verscheidene gezinnen in rouw ge dompeld zijn door het verlies van de hunnen, die gevallen zijn in de vervulling van hun pliont voor het vaderland. Voor wat deze gemeente betreft zijn er geen slachtoffers te betreuren en heeft de oorlog aan gebouwen en dergelijke geen sporen nagelaten, dan alleen een groote motor boot die in Zeeuwsoh-Vlaanderen tot zinken is gebracht. Na lezing en goedkeuring der notulen werd mededeeling gedaan van de volgende ingekomen stukken: a. missive van het Depart, v. Soo. Zaken inzake het verleenen van de zoogenaamde 6 - b t e u n, bedoelende extra tegemoet koming aan werkloozen en kleine boeren en tuinders bij dekking, kleeding en sohoeisel over 1940. In deze gemeente kunnen daarvoor in aanmerking komen 34 landarbeiders aan wie door het Depar tement tot een bedrag van f 7.90 wordt uitgekeerd, mits door de gemeente daarin met f 2 wordt bijgedragen. En voor de kleine boeren komen er 2 in aanmerking wier steun f 3,95 vertegenwoordigd, als de gemeente daarvan f 1 voor hare reke ning neemt. Hiertoe werd besloten en mitsdien een bedrag van f 70,genoteerd. b. Verslag over 1939 van den Vleesch- KeuriDgsdienst van den kring St. Maar tensdijk, waaruit blijkt dat het aandeel ia de uitgaven voor deze gemeente f 545,32 bedraagt. o. Voorts verslagen over het algeloopen jaar van de Vereeniging tot verkrijging van onroerend goed door landarbeiders en van den toestand en verrichtingen van het plaatselijk agentschap der arbeidsbemid deling. d. Missive van Ged. Staten inzake verbetering van den openbaren weg Poortvliet St. Maartensdijk, liggende benoorden de kom dezer gemeente, indien door de gemeente SoherpecisBe voor 25 °/0 in de kosten wordt bijge dragen. Dit zal in nadere overweging worden genomen. §j§0 e. Schrijven van de heeren I. D. C. Duijnhouwer en D. Kleppe, houdende aanneming hunner benoeming als lid der commissie tot wering van schoolverzuim. In verband met de belangrijke eisohen die de plotseling opgekomen toestand en de gewijzigde omstandigheden aan de ge meentekas stelden, was een onmiddellijke versterking der middelen noodig en had de burgemeester op eigen gezag bij een paar ingezetenen een kasgeldleening van f 2000 gesloten voor den tijd van 3 maandeD, rentende 4x/s '8 jaars in het vertrouwen dat de raad deze maatregel, die in den nood moest worden getroffen, zonder den raad daarin officieel te kunnen kennen. Inderdaad gaf de raad daaraan zijn volle goedkeuring. Na afhandeling der agenda vroeg de heer v. Ast naar den toestand van de haven in verband met het komende ver voer. De voorzitter zeide dat dit de volle aandacht van het Dag. Bestuur heeft en dat het herstel spoedig en tijdig zijn beslag zal hebben. Daarna sluitiDg. GEMEENTERAAD TE THOLEN Geraamde kotten oorlogsschade De kosten der brug zijn niet te schatten Voorziening brand- bluschmateriaal Defensie moet de brug herstellen Openbare raadsvergadering op Vrijdag 28 Juni. Na opening met gebed, herdacht de voorz. hen, die voor bet vaderland in den oorlog zijn gevallen. Met grooten eerbied denkt hij aan hen die uit deze gemeente zijn gevallen en zegt, te deelen in den rouw. Ofschoon Tholen niet versohoond is gebleven, is het plaatselijk enkel tot materieele schade gekomen. Dank brengt hij aan hen, die in de oorlogsdagen zoo getrouw op hun post zijn gebleven en hun plicht hebben gedaan, zoodat hij als burgemeester gesteund kon worden. Spr. hoopt, dat ieder in deze dagen zijn plicht zal doen en zioh oorreot en waardig zal betoonen. Een aangehouden versoek van de stoker der gasfabriek Kurvink om herziening salaris, worden in handen gesteld van B. en W. Aan den heer Steendijk wordt voor zijn woning een stukje grond in erf pacht gegeven. Aan B. en W. wordt een blanoo orediet verleend voor herstel der oorlogssohade. De begroote kosten zijn op heden f 5177 met uitzondering der brng, de kosten der noodbrug, de veerdienst en de kosten meerder perBoneel, enz. De kosten der brug zijn niet te berekenen. Intussehen hebben B. en W. inliohtingen gevraagd bij de commissie van wederopbouw en van schade vorderingen enz., doeh tot op heden is geen antwoord binnen gekomen. Het zal noodig zijn, dat Ged. St. de brugtarieven eerder verhoogen, dan verlagen. De heer Wolfensberger informeert naar de opbrengst der noodbrug en veer. De voorz. zegt, dat dit ongeveer f 100 per dag is, de kosten voor rente, xoodat er geld bij zal moeten. Gelukkig hebben wij een reserve, zoodat wij het een jaar kannen uitzingen. De heer Wolfensberger aoht het onverant woordelijk, dat nu nog vrijdom zal worden verleend. De voorz. meent, dat het de raad vrij staat, het genomen raadsbesluit te oontinneeren. De heer Wolfensberger stelt voor, het raadsbesluit alsnog in te trekken. Dit wordt niet ondersteund, zoo dat dit niet in stemming komt. Na eenige bespreking over de doelmatig heid van een nieuwe brandspuit en of een spuit zal worden aangeschaft, die al het personeel op eigen kracht kan meenemen, hetzij een antoBpuit, of motor, gebouwd op nieuwe of tweede hands chassis, worden B. en W. gemachtigd informaties in te winnen en offerten aan te vragen en daarna de plannen aan de raad over te leggen. De bezoldiging der distribntieagenten wordt weer vastgesteld gezien het meerdere werk, op het peil als bij hun aanstelling vastgesteld. De heer Wolfensberger was van meening, dat deze reeds een bezoldigde baan als ambtenaar hadden. De voorz. zegt, dat bijna allen zoo goed als niets verdienen en daarom is ook de distribntie- raad van meening dat verhooging op het peil van voorheen noodzakelijk is. De heer Wolfensberger informeert, op wiens adviezen een lid van den Thoolsohen raad een tijd is geïnterneerd door de auto riteiten. De voorz. aoht zioh niet verplicht hierop een antwoord te geven, daar dit politiezaken zijn geweest. De heer Wolfens berger wensoht dan, dat B. en W. hier over inlichtingen geven. De voorz. zegt, dat dit geen zin heeft en gelooft niet, dat de raad deze vraag zal toelaten. De voorz. stelt voor afwijzend te beschikken. Met alleen de stem van den heer Wolfens berger voor, wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. De heer W.: ,/Ik zie deze uitingen als toestemming". De voorz Deze oonolusie is voor U zelf. De raad zal zioh hiervan niets aantrekken. Uitvoering wordt nog gesproken door verschillende raadsleden over het herstel der brug en de urgentie tot spoedig her stel. Allen meenen, dat defensie deze moet betalen. B. en W. zijn het er mee eens dat nooit Tholen deze kosten moet betaleD. Men zal ook niet nit eigenbewe ging tot herstel overgaan, alvorens men weet, wie de kosten zal dragen en of de tarieven zoodanig zijn gesteld dat men hieruit de kosten en onderhoud in de toe komst kan bedruipen. B. en W. hebben zioh reeds tot de bevoegde instanties ge wend, dooh tot op heden is nog niets binnen. Hierna sluiting. TELEGRAMMEN DE MOORD TE LEIDSCHENDAM Heden (Maandag)morgen heeft het Ge rechtshof te Den Haag uitspraak gedaan inzake den moord te Leidsohendam op den veehandelaar Van der Horst op 27 October 1939 gepleegd. De Haagsohe rechtbank had den verdachte overeenkomstig den eisoh van den Offioier van Justitie tot levenslange gevangenisstraf veroordeeld. Het Hof heeft thans, met vernietiging van het vonnis op grond van de over wegingen, opnieuw recht doende den verdachte wegens moord ingevolge artikel 289 van het Wetboek van Strafrecht even eens overeenkomstig den eisoh van het O. M. tot levenslange gevangenisstraf ver oordeeld. DE ONBEWAAKTE OVERWEG Op den onbewaakten overweg onder V u g h t (N -Br.) is Zondagavond de 11-jarige knaap G. van den Akker door een trein gegrepen. De jongen is korten tijd later overleden. EVACUATIE VAN BESSARABIË Volgens een communiqué van het Roe- meensohe Ministerie van Binnenlandsohe Zaken wordt de evacuatie van Bessarabië en het Noorden der Boekowina voortgezet. Zondag zijn tachtig spoortreinen aange komen. Overal zijn oomité's gevormd, die maatregelen nemen voor hulp aan de vluohtelingen. RUMENIË NEEMT MAATREGELEN De Roemeensohe minister van binnen landsohe zaken heeft bepaald, dat alle personen, die op een of ander wijze agi- teeren tegen de veiligheid van den Staat en tegen de openbare orde, gearresteerd kunnen worden. Tot 3 Juli zijn alle door muziek begeleide tooneelvoorstellingen verboden. In alle oafé's is het verboden van 23 uur af te tappen. Op straat zijn samenscholingen van meer dan 4 personen verboden. Alle vergaderingen zonder sohriftelijke toestemming van de militaire autoriteiten zijn verboden. BONS, DIE GELDIG ZIJN Brood. Van 1 Juli tot en met 7 Juli ie op de bons 41 tot en met 50 van het broodbonboekje per bon (van elk nummer zijn er twee bons) 100 gr. brood verkrijgbaar. Onge bruikte broodbonnen van deze serie blijven geldig tot en^met 11 Juli. Tarwebloem en bakmeel. Van 17 Juni tot en met 12 Juli wordt op bon 75 van het distributiebonboekje een half pond tarwebloem óf zelf rijzend bakmeel beschikbaar gesteld Thee en koffie. Van 6 Jnni tot en met 5 Juli wordt op bon 69 een half ons thee of een half pond koffie beschikbaar gesteld. Suiker. Van 28 Juni tot en met 25 Juli geeft bon 80 van het Alge meen Distributiebonboekje reoht op één kg. Buiker. Distributiebonnen moeten nauwkeurig op de perforatie wórden afgescheurd Petroleum. Van 1 Juli tot en met 14 Juli geeft petroleumzegel Periode II reoht op 2 liter, uitsluitend voor kookdoeleinden en als men niet over andere kookgelegenheid beschikt DUITSCH WITBOEK VERSCHENEN Het Dnitsohe Ministerie van Binnen landsohe Zaken te Berlijn heeft thans het vijfde Witboek over het vraagstuk van de schuld aan den oorlog gepubliceerd. Dit document draagt tot titel Documen ten over de politiek van de Westelijke mogendheden tot uitbreiding van den oor log". Het handelt over de besprekingen van de Generale Staven van Engeland en Frankrijk met die van België en Nederland. De in het Witboek opgenomen documenten zijn een keuze uit het om vangrijke materiaal dat de Duitsohe troe pen bij hun opmarsoh in handen is ge vallen. Uit deze doonmenten blijkt dat Engeland en Frankrijk, Nederland en België hebben willen gebruiken als op- mareohgebied tegen het Dnitsohe industrie gebied aan den Roer. Ook Luxemburg was in dit opmarsohgebied betrokken. Dit was in bijzonderheden voorbereid in be sprekingen met de Generale Staven van België en Nederland. De doonmenten om vatten de tijdruimte van November 1939 tot April 1940. DE WETTIGE BETAALMIDDELEN Nogmaals wordt met nadruk onder ieders aandacht gebracht, dat naast de N ederlandsche munten, zilverbons en bankbiljetten, alleen de Duitsche Reichs- kreditkassenscheine wettig betaalmiddel zijn, met een koers van Reichmark 1,50 1 gulden. Geen enkel ander Duitsch rijksbank biljet is derhalve wettig betaalmiddel en behoeft door niemand als betaalmiddel in ontvangst te worden genomen. Post en belastingkantoren zullen deze laatste derhalve niet in betaling of ter inwisse ling aannemen. Nu de Reichskreditkassenscheine ook wettige betaalmiddel zijn, kan het vol gende omrekeningstabelletje van nut zijn: waarde van Ned. uitgedrukt iin Duitsch geld: 0.5 ct. 1 Pfennig 16 -et. 24 Pfennig 1 2 17 26 2 3 18 27 3 5 19 29 4 6 20 30 5 8 30 45 6 9 40 60 7 11 50 75 8 12 60 90 9 14 70 105 10 15 80 120 11 17 90 135 12 „=18 100 =150 13 20 200 300 14 21 Enzopvoort. 15 „=23 De in Nederland geldige Duitsche bank noten zijn: 50 Reichspfennig; 1, 2, 5, 10, 20, 50 en 100 R.M. INGEZONDEN STUKKEN (Van ingezonden stukken, geplaatst of ongeplaatst, wordt de qofpy niet terug gegeven. Op anoniem of zonder duide lijk geschreven han-dteekenimg toegezon den stukken wordt geen acht geslagen. De redactie behoudt zich het recht voo.r ingezonden stukken te verkorten, of te veranderen Ojp. een wijze, die naar haar meening ze maakt voor opne ming, zonder dat de bedoeling gewij zigd wordt).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1940 | | pagina 3