NA ZEVEN JAREN Uit Stad en Provincie gg m m gg Mededeeling RADIO-PROGRAMMA Zondag 30 Juni JAARSVELD, 414,4 M. 8 KRO, 8,30 VPRO, 9 KRO. 5 NCRV; 7,45—10,25 KRO. 8 berichten ANP; 8,05 Wij beginnen de dag; 8,30 korte studiodienst; 9 gram.; 10,30 Pontificale H. Mis; 12,15 Midden standspraatje; 12,30 gram.; 12,45 berich ten ANP; 1 letterkundige causerie; 1,20 KRO-Melodisten; 2 gram.; 2,10 Rococo- octet; 2,30 Rotterdamsch Philharmonisch orkest; 3,15—3,45 toespraak ter gelegen heid van den dag van de KRO-wereld- uitzendingen; 4,30 voor de zieken; 4,50 gram.; 5 gewijde muziek (gr.pl.); 5,50 Nederlandsch Hervormde Kerkdienst;7,45 gram./; 8 berichten ANP; 8,15 KRO-orkest; 9 radiotooneel met luisterwedstrijd; 9,30 KRO-kamerorkest; 9,55 gram.; 10,10 Wij sluiten den dag; 10,15—10.25 bér. ANP(. KOOTWIJK, 1875 M. VARA-uitzending. 8 berichten ANP, gram.; 10 orgelspel; 10,40 zang en piano; 11,15 berichten (Engelsch); 11,30 Esmeral da; 12 VARA-orkest; 12,3012,45 berich ten Duitsch; 12,45—1 berichten ANP; 1,45 gram.; 2—2,15 berichten Duitsch; 3,15 berichten Engelsch; 3,30 gram.; 3,45 tuin- bouwhalfuur; '4,15 orgelspel; 5 berichten Duitsch; 5,15 Sylvia-amusementsorkest; 6 gram.; 6,15 berichten Engelsch; 6,30 Zuid- Ameiikaansch programma; 7 reportage; 7,20 De Ramblers; 8 berichten Duitsch; 8,15 berichten Engelsch; 8,30 berichten ANP; 8,45 Rosian-orkest; 9,15—9,30 be richten Engelsch; 10 berichten Duitsch; 10,15—10,30 berichten ANP; 11,1511,30 berichten Engelsch. Maandag 1 Juli JAARSVELD 414,4 M. VARA-uitzending. 8 berichten ANP, gr.; 10 VPRO: morgenwijding; 10,15 declama tie; 10,35 viool, piano en gram.; 11,15 declamatie; 11,30 gram.; 12 berichten; 12,05 Esmeralda; 12,45 berichten ANP; 1—1,45 orgelspel; 2 VARA-orkest; 3 de clamatie; 3,30 zang en piano; 4 gram.; 4,30 voor de kinderen; 5 orgelspel; 5,30 De Ramblers; 6 Esmeralda; 6,40 „Onze huisdieren in moeilijkheden"7 berich ten; 7,05 gram.; 7,20 De Golfbrekers; 7,30 Friesche uitzending; 8 berichten ANP; 8,15 VARA-orkest; 9 radiotooneel; 9,25 VARA-orkest; 10 gram.; 10,15—10,30 be richten ANP. KOOTWIJK, 1875 M. NCR V-uitzending. 8 berichten ANP; 8,10 schriftlezing, meditatie; 8,25 gewijde muziek (gr.pl.); 8,35 gram.; 9,15 Celesta- ensemble; 10.30 gram.; 11.15 beriehteinz Engelsch; 11,30 solistenconcert; 12,30be richten Duitsch; 12,45 berichten ANP; 1 Stichtsdh salonorkest; 2—2.15 beriJchteni Duitsch; 3,15 berichten Engelsch; 3,30 hobo, piano en gram.; 4 gram.; 4,40 pi ano-voordracht; 5—5,15 berichten Duitsch 5,35 gram.; 6,15 berichten Engelsch; 6,30 zang met orgelbegeleiding; om ca. 7 be richten: 7,30 reportage of muziek; 8 be richten Duitsch; 8,15 berichten Engelsch; 8,30 berichten ANP; 8,45 Kamermandoline- enscmble; 9,15 berichten Engelsch; 9,30 gram.; 9,45 gewijde muziek (opn.); 10 be richten Duitsch; 10,15—10,25 berichten ANP; 11,1511,30 berichten Engelsch. ZTERIKZEE. De RTM deelt ons mfedei dat morgen (Zondag) twee dienste/m naar •en van Rotterdam zullen 'Wordm uitgei- voierd. Een nieuwe diemstregeliinig is in voorbereiding. Zoodra die definitief is vastgesteld, Wordt zulks bekend geimaakt. Mm zegt: hij ge ift iidèerrioal, die snel geeft; doch hij ?eft tififimaal, die te( rechter tijd geeft. FEUILLETON 27 Nadruk verboden (Slót). Neen, ik sta er liever bij'. Hij' hield niet aan, maar begon*.. Hij, vertelde haar van zijn vaders plotseling overlijden, van de ellende voor hem, die daaruit gevolgd Was en de roekeüooze Wanhoop, waarmee hij Engeland had ver laten en naar Australië was geg'a.ajnj/ Hij beschreef zijln eerste ontmoeting met Willi Compton en de hartelijkheid, d'n\ hij van hem hem ondervonden had; van de vriendschap tusschen hen, die daar uit voortgevloeid Was, en die steeds in niger Was geworden gedurende de ja ren, die volgden: Alle moeilijkheden, die Wij1' deel den, iedere teleurstelling en ieder ver lies. >ep Wijl hadden in die da gem* nog al héél Wat te dragen, brachten ons dich ter bij! elkaar. Hij kende mijn geschiede nis; ik de zijne. Hijl vertelde mij1 van, Nell, zijn blinde verloofde, die in En geland op hem Wachtte; hiji pl'acht mijl haar brieven voor te lezen; de brieven, die hij voor haar schreef, Frances. Ik hoorde zooveel van haar, dat het mijl net was. of ik haar kende.- Toen warejnj We weei' eens heel voorspoedig en maak ten veel geld, voornamelijk door specu laties. en Will, zooals je weet, schreef aan Nell van Zijn geluk -efni dat hij nul Wel spoedig zou terugkeken. Nauwer lijks had hij' dien brief verzonden, ou Zondag van 10—11 en van 3—4 uue is het distributiekantoor alhier ge opend voor de afgifte van motorbrand stofvergunningen. KERKWERVE. Vrijdagmorgen ontdek te de (landbouwer R. Vroegop, dat een tweejarige vaars in een weide in do Verseputsche Iweg do,or den bliksem was gedood. HAAMSTEDE. De Harmonie „Witte van Haemstede" hield Woensdagavond in het repetitielokaal een buitengewone leden vergadering. Na een welkomstwoord door den voorzitter, hield deze een korte toe spraak tot de leden en leerlingen, waarin hij er zijn verheugenis over uit sprak, dat geen enkel lid dat in militairen dienst was geweest eenig letsel was overkomen. Hij memoreerde in het kort de moeilijk heden welke zich van begin September tot nu toe hadden voorgedaan, doch die door de welwillende medewerking van den heer D. C. Steur, die tijdelijk de leiding op zich nam, voor een groot deel opgelost waren. Hij dankte den heer Steur voor het geen deze voor de Harmonie heeft ge daan en sprak de hoop uit, dat wanneer dit in de toekomst noodig mocht zijn, weer eon beroep op hem te mogen doen. Na nóg enkele besprekingen van minder belangrijke aard, werd den leden ge vraagd of zij er weer voor gevoelde de repetities te hervatten, waarmee allen instemden, terwijl als repetitie- avond de Vrijdagavond gehandhaafd zal worden. Vervolgens sprak ook de secretaris er zijn voldoening over uit, dat na deze zeer lange periode van moeilijkheden, alle leden weer aanwezig waren en sprak verder de hoop uit, dat de Harmonie in bloei zal mogen toenemen. Ook de direc teur dankte voor de in het bizonder tot hem gerichte woorden. De heer Steur, die ook ter vergadering aanwezig was, dankte voor de prettige wijze waarop hij met de leden had gerepeteerd. Hierna werden nog enkele nummers geblazen, waarbij bleek, dat ondanks tegenslag er nog niet veel verleerd was, want dë uitgevoerde nummers getuigden van de wil om de Harmonie in de toekomst weer. een behoorlijke plaats te doen in nemen. NOORDGOUWE. De d|o,oir den heer P. van der Weele gehouden collecte tei* bate van het Dorus Rij'kersf'ohds bracht in deze gemeente f23.63 ppi. OOSTERLAND. Aan de deeineeimsiers van den cursus maatknipp^m, lingerie ;en damjeskleeding, gehouden door de leier- ares coupeuse, Mej. van Iwaarden-Vaane, 'wierd aan de dames L. Meelrman—Koop man. J. Hage—Koopman, J. Bouiwman «m M. de Bruine een diploma uitgereikt. HISTORISCHE KOSTBAARHEDEN IN MIDDELBURG VERLOREN Wat in Middelburg aan architectonisch schoon verloren is gegaan, is voor een ieder duidelijk. Wat echter binnen de muren is verbrand aan schoons en kost baars en dierbaars, is slechts aan de be trokkenen bekend. Zoo begrijpen wij allen, dat een ware schat aan oudheden en historische gege vens teloor moet zijn gegaan bij de ver woesting van een aantal der Abdijgebou wen. Om een juist overzicht te krijgen van wat werkelijk als verlies moet wor den beschouwd, heeft mr. A. Meerkamp van Embden, den Rijks-archivaris in Zee land, de P.Z.C. ingelicht. De Rijksarchivaris getuigde, dat veel kostbaars is vernield, doch sprak tegelij kertijd zijn dankbaarheid uit, dat ook nog zooveel behouden is gebleven. De hard werkende brandweer heeft nog veel weten te redden, wat anders onherroepe lijk eveneens door het vuur verteerd zou zijn. hi} hoorde van dein totalen dridergang van de maatschappij', Iwaarin hij! nage noeg al zijn gelid: had belegd. Ik had. een paar Weken te voren mijlra aandee- len. en toen Iniog tegen een hoogenj koers verkocht, zoodat ik een groot fortuin bezat. Wij keerden teirug van Melbourne iwaar wij tevergeefs Waren' geweest om te zien, of er nog wat van Will's geld te redden viel en toeni Wias bet. dat het bewuste spioiorWlelg- longeluk plaats had. Will hield even pp.. Zijl oogen Waren vochtig en zij'n stem trilde, terWSjÜ hijl verder vertelde1 van Will's dood en hoe die zich pp het laatst /nog ongerust! had gemaakt over Nell!, die blind en arm en eenzaam achterbleef. Daar hij Wist. dat je vader niet rijk Was en een gro.ot gezin had, vrees de hi|, dat mr. Rosslyn Nell als een last zou beschouwen. Die gedachte brak hem haast het hart en voor miji Was het verschrikkelijk, iom hem zoo Wan hopend te ziern Dus stelde ik hem voort, dat jk, die toch geen naam' en geen/ vrienden bezat, zijn haam en zijln plaats zou aannemen. Ik herilnlnerde hem aan de gelijkenis, die eir tusschen oins moest bestaan; aan de jaren, die ik tnu alWaar uit Engeland Iwias weg geweest, zoodat ik in dien tijd toch allicht Wat ver anderd ko" Zijn em ik beloofde hepnf, dat ik mijn leven zou wiijlden aa)m Nell's geluk, met evenveel trouW, als hij! dat zou hebben gedaan. In het eerst Wilde hiji zulk een op offering van mij niet aa|nfvaarden, zoo als h'ij1 zei. Hij! Waarschuwde mij1, dat ik in later jaren npg w'el' iee(ms een( In den noodlottigen nacht van 17 op 18 Mei verbrandden het huis van den Commissaris der Koningin, de Provin ciale Griffie, het gebouw van den Polder Walcheren, de zaal boven de Balans poort, in gebruik bij het Rijksarchief en de conciërgewoning van dit archief. Toen de Rijksarchivaris Zaterdagochtend op de Balans kwam, zag hij, dat het archiefge bouw tusschen Balanspoort en S.P.Q. M.- poort nog niet door het vuur was aange tast. De laatstgenoemde poort brandde echter fel, de driehoekige kamertjes, westelijk van de Balanspoort eveneens. Maar het gevaarlijkst was het feit, dat de gootlijst van de Balanspoort over de geheele lengte in vlammen stond. Mr. Meerkamp van Embden voorzag, dat ook de gootlijst van het nog niet brandende gebouw op den duur vlam zou vatten, waardoor alles verloren zou kunnen gaan Dat onheil heeft men te rechter tijd kunnen afwenden. Van de bezittingen van het Rijksarchief gingen allereerst verloren de bescheiden welke waren ondergebracht in den voor sten kelder van de Provinciale Biblio theek. Deze bescheiden zijn door het vuur verwoest, welk vuur naar alle waarschijn lijkheid is ontstaan door zelfontbranding. Op deze wijze werden vernietigd vele oude charters, talrijke kerkelijke doop- en trouwboeken en het oudste gedeelte van het Staten-archief. Voorts is in de Abdij de kaartenver zameling voor een groot deel teloor ge gaan, wat een zwaar verlies beteekent. Ook verbrandde de geheele administra tie van het Rijksarchief. LANDBOUW EN VEETEELT Prijzencommisiies op de veemarkten Naar wij vernemen overweegt de Vee houderij Centrale de instelling van prij- zencommissies op de veemarkten. De zaak is, dat de slagers in de knel raken. De winkelprijzen zijn gefixeerd op het niveau van 9 Mei, maar op de veemark ten beheerschen vraag en aanbod de prijzen. De marktprijzen nu vertoonen een neiging tot stijgen. Distributie Varkensvleeich Dezer dagen is gemeld, dat half Juli distributie te wachten is van varkens- vleeseh. Het Vad. verneemt, dat deze distributie zich aanvankelijk zal beper ken tot de provincies Noord- ên Zuid- Holland en Utrecht, omdat in deze pro vincies het meeste varkensvleesch wordt verbruikt. Daarna eerst komen de andere provincies in aanmerking. De distributie zal gepaard gaan met een slachtverbod van varkens. Doel van de distributie is de regeling van het verbruik van vet en spek, wat noodzakelijk is, nu de import van grond stoffen voor de fabricage van margarine is uitgevallen. LAND- EN TUINBOUW Da oogstvoóruitzichten verbeterd In verband met de afsluiting van den aanvoer van overzee, is de stand der gewassen op het vasteland van Europa thans voor ons van buitengewoon groot belang. De vooruitzichten na den winter waren over het geheel weinig bemoedi gend, want behalve de vorstschade en die welke voortvloeien uit de overstroo- mingen in dit voorjaar was de ontwik keling in den plantengroei bijna overal belangrijk ten" achter, zoodat er zeer gun stige voortzetting van het voorjaarssei zoen noodig was om alsnog tot een goe den oogst te geraken. Half April was de stemming dan ook eerder pessimis tisch en voorzag men een oogst die be langrijk zou achterblijven bij dien van het vorige jaar. meisje zou kunnen o|nitmoietein, voor iwle ik meer liefde zou voeflien |dan voori Nel!' en dat ik dan b'ertoiuiwl zou hébben/ van m'ijin belofte. Maar eindelijk keiurde hij' m'ij'n voorstel todh goed en Was mi} zeer dankbaar, dat hiji Nel!' aan mijn. zorgen kon toeyertrouWenNu, ofschoon zijn Waarschuwing uitkwam en edn griao- te liefde mij het hart vervulde, ben ik imijin belofte toch trouWi geblievem.... Je Wieet, Frances, hoe ik heb' gestreden te gen dié liefde. Ja, dat We^t ik. Frances' stem klohk ton vreemd eai tieesch, dat Will' z!e haast niet herken de- Ze had het gelaat afge|wend, hield het hoofdje eenigszins gebogen eln, in haar pogen stonden trainen. Haar gemoed Was vol schaamte en zelfverwijt en todh voelde Zij1 zich zoo intens gelukkig. Nie1- Imand heter dan ziji iwist, hoe trouwt Wil! (was gebleven aan zijn gelofte. Ja, dat (weet je, zei h'ij1 toen kalm) en je Weet ook, dat zelfs Will Nell niet gelukkiger had kunnen, maken ge durende de enkele maandeln, die Wij sa men Waren. Ook toen mijtn grootste ver leiding kwam en ik wist, dat ik weed in het bezit koh komen vain, den naam en den rijkdom en het huis vajn, mij(n, voorvaderen, heb' ik mij dit allies latehi voorbijgaan, opdat ik mij|n gelofte niet zou verbreken.... Ziezoo, nu heb ik je alles verteld'. Nell is dood en ik beni vrij', om' Weer mijh ware plaats in de Wereld in te nemen. Hij Wachtte, „tot Franoes iets zou zeg gen. maar die koh niet sprekie|ni. Met, het gelaat over de trillende handen ge- Daarom mag thans met te meer genoe gen aan het overzicht van het Mei-num mer van de Revue internationale d'agri- culture. het orgaan van hot I.L.I. te Romei, ontleend worden, dat het weer tusschen half April en half Mei, den groei der gewassen in Europa niet alleen begun stigd, maar zelfs zeer begunstigd heeft, de temperatuur is geleidelijk, zonder schokken gestegen, veel zon, afgewisseld door voldoenden regen, zonder stormen, of zware onweders, dit alles heeft er toe geleid, dat de achterstand in de cul tures bijna overal is ingehaald. Bovendien is de vorstschade nog meegevallen, dank zij de vele sneeuw, terwijl ook de schade, aangericht door de overstroomingen, niet zoo groot is gebleken als men eerst aan nam. En zoo is er een verbetering ge komen in de verwachtingen en rekent men thans op een Europeeschen oogst, die slechts weinig kleiner zal zijn dan die van verleden jaar. In hoeverre hierin door den oorlog schade zal zijn aange richt, kan nog niet worden beoordeeld. Ook in Rusland was de achterstand in Mei bijna geheel ingehaald. RECHTZAKEN Notaris failliet verklaard Ter terechtzitting der Arrondissements- Rechtbank te Middelburg van 26 Juni is failliet verklaard: H. Jonkers, van beroep notaris, te Goes, wiens tegenwoor dige verblijfplaats onbekend is. In verband met dit officieele bericht, verneemt de P.Z.C. van bevoegde ziide nog het volgende: De heer Jonkers is op Zondag 12 Mei 1.1. (Pinksterzondag) naar Hoedekens- kerke uitgeweken en vandaar naar Zeeuwsch-Vlaanderen vertrokken. Na een kort oponthoud aldaar, is hij verder ge reden. Waar hij zich thans bevindt, is nóg onbekend. Door den voorzitter van de kamer van toezicht werd mr. M. R. Krans tot waarnemend notaris aange wezen. Bij het openen van de brandkast bleek al het contante geld te ontbreken. De effecten, die door cliënten bij notaris Jonkers in bewaring gegeven waren, wer den alle in de desbetreffende dossiers aanwezig bevonden. 'Later werd een .schrijven van notaris Joinlkers ontvangen, waarin hij verklaarde het contante geld meegenomen te hebben teneinde dit el ders „in veiligheid" te brengen. Hoewel de heer Jonkers, die, volgens zijn omgeving in overspannen toestand verkeer.de, meende hiermee de belangen van zijn cliënten te dienen, was deze handelwijze ongetwijfeld een fout, die ernstige gevolgen kon hebben, daar de cenige liquide middelen die overbleven, na bestonden uit het saldo bij den post- girodienst. Hiertegen stond een veel groo- ter bedrag aan dadelijk opeischbare ver plichtingen. Algeheele voldoening van de eerste crediteuren, die hun gelden zou den opvragen, zou mogelijk benadeeling van de later opkomenden kunnen mee brengen en daarom werd besloten voor- loopig aan niemand uit te betalen. Notaris Jonkers kwam niet terug en 'zlooi Iwlerd het met den dag (noodzakelijker om gerechtelijke maatregelen te nemen, want realisatie van zijn overig vermogen zou geruimen tijd vergen en bovendien moest er een bevoegdheid bestaan om m<it deze liquidatie te beginnen. Surséan ce van betaling zou misschien voor de hand gelegen hebben, maar moet volgens de wet door den schuldenaar zelf ver zocht worden en deze is juist afwezig. Pogingen aangew'ejnld, om het benoodigd© bedrag aan liquide middelen te verkrij gen, zijn mislukt. Daarom werd door den officier van Justitie in het openbaar be lang het faillissement van notaris Jon kers aangevraagd dn werd dit Woensdag door de arrondissementsrechtbank te Mid delburg uitgesproken. b|ogen. snikte 25}, of haar tiet hart bre ken ZOU. Wil! keek naar haar, aarzelde ©vem ien legde haar tpien de hand op de,m arm. Je hebt mijl laatst een bedrieger genoemd Frances. Nu, je had gelijk: ik iwas piok .een bedrieger; ik was niet de man, die ik voorgaf te zijn. Maar kan je 'tmiji vergeven, liefste? Het Was om deir Iwille van Nell, moet jie denken! O, stil, stil! riep Zijl. Wat heb1 ik je te vergeve|n? Ik heb jouW] ver giffenis noodig. O, als ik er nog aan denk, hoe ik heb1 kunnen) luisteren naar de slechte dingen, die sir Frederick van je vertelde... O', Will..'1- Will../. Kan je het mij vergeven? Hijl sloot haar handen in de z5j|nte -en keek naar haar p,p met teederqn gilm- lach. Wat zpu ijk je niet kuinneh vergeven, kind? En hij kuste haar handen. Ik heb wel eens gelezen, Will, dat men geleden moet hebben, om goed te zijn; maar wil je wel gelooven, dat het een even droeve waarheid is, dat men lijden veroorzaakt moet hebben, om be ter te worden?.... Het zou mij nu niet meer overkomen, om kwaad te kunnen denken van iemand als jij! Toen er nog een uur om was en het al dicht naar zevenen liep, vroeg zij Moet je waarlijk gaan, Will? O, wat zal ik je missen! Zou je nog niet een dag kunnen blijven? Ik moet wel gaan, kindje. Ik moet morgen gaan praten met mr. Crosbie en mijn geliefden neef. Niet tot mijn eer Onze abonné's buiten Schouwen-Duiveland zullen ons blad gedurende eenigen tijd min of meer ongeregeld of later dan gewoonlijk hebben ontvangen, omdat het aantal verzend- gelegenheden beperkt was. Het was ons niet mogelijk, hierin verandering te krijgen. Het verheugt ons, thans van bevoegde zijde te hebben vernomen, dat hoogstwaarschijnlijk het aantal diensten binnen eenige dagen weer wordt uitgebreid. Onze abonné's zullen dan weer op den gewonen tijd hun krant gaan ontvangen. De Directeur Oud-gomeenta-ont-zanger st«at terecht De Bredasche rechtbank heeft de zaak tegen den oud-gemeente-ontvanger van Breda, mr. C., die in April door den gemeenteraad wegens fraude uit zijn ambt ontslagen werd, behandeld. Volgens een ingesteld onderzoek zou er een kaste kort van 12.000 gulden zijn geconstateerd. Verd. had zich te verantwoorden voor het feit, dat hij op verschillende tijdstip pen in de jaren 1934 tot en met 1938 van de onder zijn beheer zijnde gelden van de gemeente Breda zich in totaal 3500 gulden zou hebben toegeeigend. In de zaak werden |wee getuigen ge hoord. De eerst was de verificateur van de Vereeniging van Ned. Gemeenten, M. Koster, die verklaarde, dat alle tekorten dateeren van voor 1 Febr. 1940. Verd., had, aldus getuige, een teveel in kas doordat hij niet afboekte van het kas boek der voorschotten-administratie op het officieele kasboek. Dit teveel zou hij zich hebben toegeëigend. De officier van justitie eischte een jaar en drie maanden gevangenisstraf, met aftrek van voorloopige hechtenis. Dievenbende De rechtbank heeft voorts uitspraak gedaan in de zaak tegen elf jongelui uit Bergen op Zoom, die voor het plegen van een groot aantal diefstallen terecht stonden. Een 21-jarige bokser, een 20- jarige kantoorbediende en een achttien jarige winkelbediende werden veroor deeld tot zes maanden gevangenisstraf en zes maanden voorwaardelijk, met een proeftijd van drie jaar. Een negentien jarige letterzetter, die een aantal fles- schen wijn had verduisterd, kreeg vier maanden voorwaardelijk, eveneens met drie jaar proeftijd. De overige „bende leden" werden tot gevangenisstraffen van een of twee maanden veroordeeld. Tenslotte heeft de rechtbank vijftien plunderaars, die van de evacuatie van Breda en omstreken gebruik hadden ge maakt om een aantal winkels en wo ningen leeg te halen, veroordeeld tot gevangenisstraffen, varieerend van zes maanden tot een jaar. De enkele in de zaken betrokken minderjarigen werden tot tuchtschoolstraffen van vier en acht maanden veroordeeld, Roofuit v militaire barakken De rechtbank te Den Bosch heeft de strafzaak behandeld tegen zes verdach ten, vier vrouwen en twee mannen, woon achtig te Hees, die op 13 Mei uit de militaire barakken aldaar allerlei goede ren hebben ontvreemd, zooals leesboe ken, waschketels, maten, glazen, borden, gordijnen, lampen en schoenen. Deze goederen zijn deels eigendom van den staat en deels van Tie militairen per soonlijk. Alle zes verdachten legden een volledige bekentenis af. De president zei tot hen: „Wat jullie gedaan hebt, is schandelijk. In een tijd, dat soldaten hun leven op het spel zetten voor jullie veiligheid, gaan jullie er op uit om de soldaten te berooven. Dit is schandelijk". De officier van justitie zei in zijn requisitoir, dat de zes verdachten bliik moet ik getuigen, dat ik met een soort boosaardig genoegen uitzie op dat on derhoud. En dan ga ik den volgenden dag naar Kasteel Cardonna, naar mijn oud tehuis! Neen, ik moet wel gaan, maar ik kom terug..v! Als ik mag! Zeker mag je. En wanneer dan, Frances? Als je wilt! Neen, als jij wilt! Over een maand? Frances schudde het hoofd en haar oogen schoten vol tranen. Neen, nog niet Will. Zóó gauw niet! Heel de wereld hoeft je geschiedenis niet kennen! En al zou ik ook weten, dat het niet waar is, dan zou ik toch niet van je Willen gezegd helb'ben, dat j© haan zoo gauw vergeten kon. Neen, je moet nog wat wachten. Goed, ik zal geduld oefenen, zoo lang als je wflt! Ze stonden bij het venster, toen het rijtuig voorreed. Nog even moest Will een laatste af scheid nemen van mrs. Rosslyn; toen keerde hij terug naar den salon, legde Frances de hand op den schouder en vroeg: Zal ik dan met Kerstmis weerko men, kind Ja, dat is een mooie tijd, antwoordde zij eenvoudig. En dus op Kerstmis, toen een dik sneeuwtapijt den grond befifekte en de hulststruiken vol roode bessen zatein, voel den Will en Frances zich eindelijk vrij, om elkaar de belofte van trouw te doen, tot in eeuwigheid, EINDE

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1940 | | pagina 2