WAT IEDER MOET WETEN RADIO-PROGRAMMA Zondag 16 Juni JAARSVELD, 414,4 M. 8 NCRV, 12 VARA, 6 NCRV, 7 VPRO, 8—10,10 VARA 8 berichten ANP, 8,10 schriftlezing, meditatie; 8,25 gewijde muziek (gr.pl.); 8,50 Evangelisatie-koor „Maranatha"; 9,30 gram.; 9,50 Gereform. Kerkdienst; 12 VARA-orkest; 12,45 be richten ANP1 Rosian-orkest2 „Hol- landsche schilderkunst"; 2,20 gram.; S tuinbouwpraatje; 3,30 De Ramblers; 4,00 „The Kilima Hawaiians"; 4,30 voor de kinderen; 4,45 gram.; 5,15 sportpraatje; I 5,30 „Lentebloemen"; 6 Wijdingswoord; 7 Studiodienst; 8 berichten ANP; 8,15 bont programma; 9,15 radiotooneel; 9,30 bravour en charme; 10—10,10 berichten anp. i KOOTWIJK, 1875 M. AVRO-uitzending 8 berichten ANP; 8,05 gram.; 9—9,15 berichten (Frans); 9,25 Bach-cantate; 10 morgenwijding; 10,15 Omroeporkest; 11,15 berichten (Engels),* 11,30 gram.; 12 Koorconcert (opn.); 12,15 pianovoordracht; 12,30 berichten (Duits); 12,45 berichten ANP; 1 AVRO-Musette- ensemble en gram.; 1,45 berichten (Fr.); 2 berichten (Duitsch); 2,15 gram.; 2,30 Schilderijbespreking; 2,45 orgelspel; 3,15 berichten (Fransch)3,30 AVRO-Aeolian- orkest; 4,15 AVRO-dansorkest4,45 En semble Jonny Kroon; 5—5,15 berichten (Duitsch); 6,15 berichten (Engelsch); 6,30 gram.; 7,15 AVRO-Amusementsorkest en AVRO-Girls; 8 berichten (Duitsch); 8,15 berichten (Engelsch); 8,30 berichten ANP; 8,45 Omroeporkest; 9,15 berichten (En gelsch); 9,30 gram. met toelichting; 10 berichten (Duitsch); 10,15 berichten ANP, sluiting; 11,15—11,30 berichten (Frans). Maandag 17 Juni JAARSVELD, 414,4 M. VARA-uitzending. 10—10.20 v.m. VPRO. 8 berichten ANP, gram.; 10 morgenwij ding; 10,20 zang met pianobegeleiding; 10,35 declamatie; 10,50 orgelspel; 11,20 declamatie; 11,40 gram.; 12 Rosian-orkest; 12,45 berichten ANP; 1 De Ramblers; 1,30 gram.; 2 declamatie; 2,30 VARA-orkest; 3,30 officieele mededeelingen; 4 orgel spel; 4,30 voor de kinderen; 5 gram.; 6 Esmeralda; 6,40 „Hoe verduisteren we doelmatig tegen luchtgevaar?"; 7 viool en piano; 7,30 officiëele mededeelingen; 8 berichten ANP; 8,15 VARA-orkest; 9 radiotooneel; 9,25 gram.; 9,35 zang, viool, cymbaal en orgel; 1010,10 berichten ANP. KOOTWIJK, 1875 M. NCR V-uitzending). 8 berichten ANP; 8,10 schriftlezing, meditatie; 8,25 gewijde mu ziek (gr.pl.); 8,35 gram.; (99,15 berich ten (Fransch); 9,45 viool en piano; 40,25 gram.; *11,15 berichten (Engelsch); 11,30 oolccta «noomblo| IQ,30 bel. (Duilscll) 12,45 berichten ANR; 1 zang met orgel begeleiding; 1,45 berichten (Fransch); 2 berichten (Duitsch); 2,15 Trio Beute-Zep- paroni-Hemerik3,15 berichten (Frans); 3,30 gram.; 4,15 fluit en piano; 5 berich ten (Duitsch); 5,15 gram.; 6,15 berichten (Engelsch); 6,30 Postillons; 7.30 repor tage of muziek; 8 berichten (Duitsch); 8,15 berichten (Engelsch); 8,30 berichten ANP; 8,45 Postillons; 9,15 berichten (En gelsch); 9,30 gram.; 10 berichten (Duits); 10,15—10,25 berichten ANP; 11,15—111,30 berichten (Fransch). RECHTZAKEN Oplichter veroordeeld De rechtbank te Groningen heeft den [makelaar H. K. veroordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf met aftrek van de voor- loopige hechtenis. De man had zijn ma- kelaarsbedrijf en huwelijksbureau per ad- vertentie ter overneming aangeboden em aan twee verschillende gegadigden ver kocht. Den een had hij! opgelicht voor f 200 en den ander vopr f 500, terwijl ier van het verkoppen van de zaak, die vrijlwtel waardel qo? was, niets kwant. Plundering tijdens de evacuatie Voor de rechtbank te Breda hebben Donderdag eenige personen terecht ge staan, verdacht van plundering tijdens de evacuatie gedurende te Pinksterdagen. Drie jongelieden uit Princenhage van 20 en 17 jaar bekenden een groote voor raad lekkernijen te hebben weggehaald uit een bakkerswinkel en een winkel van Jamin. Bovendien hadden zij ook in een schoenenwinkel hun slag geslagen. De eenige goede noot, die er van hen te vermelden viel, was, dat zij zich in deze dagen ook verdienstelijk hadden ge maakt bij het vervoer van gewonden naar de ziekenhuizen. De officier eischte tegen de beide 20-jarige verdachten 8 maanden gevangenisstraf en tegen den 17-jarigen acht maanden plaatsing in een tuchtschool. Ook de moeder van dezen laatsten verdachte stond terecht. Zij had haar zoon en zijn vrienden aangespoord worst en kaas weg te halen en bovendien had zij in haar huis de door de jongelui verzamelde waren opgeslagen. Tegen haar werd een jaar gevangenisstraf gerequi- reerd. Een 45-jarige arbeider uit Zevenbergen hoorde negen maanden tegen zich eischen wegens het stelen van een aantal tex- tielgoederen uit een ten deele vernield pand aldaar. Twee gedetineerde arbeiders uit Prin cenhage, respectievelijk 45 en 37 jaar oud, hadden op den eersten Pinksterdag te Princenhage, naar zij zeiden met toe stemming van een militair, een grooten buit van allerlei goederen bijeengegaard uit de ettelijke langs den weg liggende automobielen. Tegen beiden werd negen maanden gevangenisstraf geëischt. Tenslotte verscheen een 45-jarige koop vrouw uit Breda, die door den officier een echte plunderaarster werd genoemd. Zij had het huis van haar buurvrouw doorsnuffeld en daar alles meegenomen wat van haar gading was. Tegen deze vrouw werd een jaar gevangenisstraf geëischt. «Draagt Elkanders Lasten» Ui: de jaarcijfers over 1939 van de onderlinge paarden- om veeverzekerings maatschappij! te Zierikzee blijkt, dat de schade aan paarden f 20704.25 bedroeg en de onkosten f2029.67. De omslag le verde f 16191.56 op; de opbrengst f 6881.51 Op deze afdeeling Iwerd f736.70 winst becijferd. De schade aan rundvee beliep f 4431.30, de onkosten f 778,64. De om slag bedroeg f4879.75; de opbrengst f 1353.27saldo iwinst op deze afdeeling f 1208.40. TBLEQBAMMBN DISTRIBUTIE VAN BROOD. De Secretaris-Generaal, waarnemend Hoofd van het Departement van Land bouw en Visscherij maakt bekend dat op Maandag 17 Juni a.s. met de distri butie van brood een aanvang zal worden gemaakt. Onder brood wordt verstaan alle soor ten brood. Per hoofd van de bevolking wordt per week beschikbaar gesteld on geveer 2000 gram brood of een daarmee gelijk staand gewicht aan klein brood. Pier Iwieek zullen in totaal 20 blonlniemj Ivy orden geldig verklaard, m'et dien ver stande dat men de vqor een bepaalde; Iwieek' bestemde bonnen desgewenscht inog t|ot len met den Donderdag der daar opvolgende Iwe'ek vo,or bet kqOpen van brood zal kunnen gebruiken. Per bon Iwjordt. derhalve ongeveer 100 grain brood verstrekt. DE AMERIKAANSCHE DEFENSIEBEGROOTING. President Roosevelt beeft Vrijldag bet Wetsvoorstel voor Defensiezaken, om'vat- tende de geWione begroeting vam het Departement vain Oorlog, onderteekend ten bedrage van 1495 millioen dollar. Hiervan zal 105 millioen dollar Iwiqrden besteed vqor 2556- nieulwie vliegtuigen en 189 millioen voor de aanschaffing vam trategisch belangrijk materiaal voor ©en mogelijke mobilisatie van een leger van 1 millioen man. Tien geboden voor den wielrijder 1. Rijdt steeds uiterst rechts van den weg 2. Rijdt hoogstens met zijn tweeën naast elkaar en maakt gebruik van rij wielpaden. 3. Maakt de bocht naar links groot, naar rechts klein. 4. Geeft voorrang aan van rechts ko mend verkeer. 5. Geeft bij richtingverandering tijdig een duidelijk teeken. 6. Stopt bij het verschijnen van het gele of roode verkeerslicht. 7. Stelt u bij de stopstreep rechts van den weg op en staat daarbij niet links van den weg op en staat daarbij niet links van den auto of op de linker weghelft. 8. Wijkt bij tegenkomers naar rechts uit; bij het inhalen naar links. 9. Zorgt voor goed werkende remmen en bel, alsmede voor een wit achter spatbord. WAT IEDERE BURGER MOET WETEN Een ieder doe zijn arbeid en blijve op zijn post. Levensmiddelen en gebruiksartikelen mogen slechts in normale hoeveelheden gekocht worden. Ter bestrijding van dreigend typhus- gevaar moet alle melk worden gekookt. De verduisteringsvoorschriften blijven van kracht. Het gebruik van benzine is aan een vergunning onderhevig. Samenscholingen, werkstakingen, open bare vergaderingen en optochten zijn verboden. Prijsverhoogingen zijn zonder nadrukke lijke goedkeuring van de Duitsche over heid verboden. Een gulden is gelijk aan anderhalve rijksmark. Deze valuta-verhouding geldt slechts voor Reichskreditkassenscheine. Rijksmarkbiljetten en andere betalings middelen zijn hier te lande niet geldig. Het reizen uit de bezette gebieden is zonder toestemming van de> Duitsche over heid verboden. Het luisteren naar niet-Duitsche radio uitzendingen in het openbaar of gemeen schappelijk is verboden. Tegen vriendschappelijken omgang tus- schen Duitsche en Nederlandsche mili tairen en tusschen Duitsche militairen en de burgerbevolking bestaat geen enkel bezwaar. Vuurwapens, munitie, handgranaten, ex plosieve stoffen en ander oorlogstuig moeten onverwijld worden ingeleverd. (Herinneringswapens, buiten gebruik, val len hier buiten). Beleediging van de Duitsche weermacht wordt gestraft. Hulp aan burgers, die het bezette ge bied willen ontvluchten, wordt gestraft, j Gewelddaden en sabotage worden zwaar gestraft, evenals het beschadigen van aanplakbiljetten. Ondersteuning van niet-Duitsche mili tairen wordt gestraft. DE WETTIGE BETAALMIDDELEN Nogmaals wordt riet nadruk onder ieders aandacht gebracht, dat naast de Nederlandsche munten, zilverbons en bankbiljetten, alleen de Duitsche Reichs kreditkassenscheine vettig betaalmiddel zijn, met een koers van Reichmark 1,50 1 gulden. Geen enkel ander Duitsch rijksbank biljet is derhalve we:tig betaalmiddel en behoeft door niemaid als betaalmiddel in ontvangst te worien genomen. Post en belastingkantoren zullen deze laatste derhalve niet in betding of ter inwisse ling aannemen. Nu de Reichskreditkassenscheine ook wettige betaalmidde' zijn, kan het vol gende omrekeningst&elletje van nut zijn: waarde van Nel. uitgedrukt in Duitse! geld: 0.5 et. 1 Pfenhig 16 et. 24 Pfennig 1 2 17 26 2 3 18 27 3 5 19 29 4 6 20 30 5 8 30 45 6 9 40 6 0 7 „=11 50 „=75 1 8 12 '60 90 9 14 70 105 10 =15 80 „=120 11 17 90 135 12 „=18 100 „=150 13 20 200 300 14 21 Enzooivoort. 15 „=23 De in Nederland geldige Duitsche bank noten zijn: 50 Reichspfennig; 1, 2, 5, 10, 20, 50 en 100 R.M. SPORT VOETBAL KNVB. Het programma voor deze week luidt Kampioensoliap ran Nederland. Rotterdam Feijenoord—Juliana. Amsterdam Blauw WitG.V.A.V. Afdeeling II. i Afdeeling A. Den HaagV.U.C.Hermes D.V.S. Afdeeling III. Afdeeling A. HengeloHengeloTubantia. Afdeeling IV. Afdeeling K. f Ii OisterwijkOieterwijkR.W.B. POST-TELEGRAAF-TELEFOON Zakelijke radio-telegrammen met Indië weer toegelaten Krachtens beschikking van den Rijks commissaris voor het bezette gebied in Nederland is zoo wordt ons van be voegde Duit8ohe zijie medegedeeld om het herstel van de oeoonomisohe betrek kingen tussohen Nederland en Nederlandsoh- Indië te bevorderen, het radio-telegrafisohe verkeer voor zaken-telegrammen weer toegelaten. Zulke tdegrammen kunnen, in het Nederlandsoh cf het Duitsch aan alle post- en telegraafkantoren worden opge geven. De telegrafische oTerbrenging van andere berichten, familietelegrammen en derge lijke kan, blijkens het vervolg van de mededeeling, pas wser toegelaten worden indien voor de in loederlandsoh Indië ge vestigde Duitsche onderdanen hetzelfde in toepassing wordt gebracht en een einde wordt gemaakt atn de onbevredigende behandeling en dj beperking van hun vrijheid waaraan zj onderworpen zijn. FINANTIEEL NIEUWS Da Hyp)theekmarkt Naar gemeld wordt, toont de hypotheek markt in zooverre een verbetering, dat aan de volkomen rerstarring, welke sinds het uitbreken van den oorlog hier te lande optrad, een einde is gekomen, al is het nog geenszins zoo, dat van meer dan een bescheiden begin van ontdooiing kan wor den gesproken. Eenige groote pensioenfondsen en een enkele hypotheekbank blijken sinds het begin van deze week weer bereid te zijn geld voor het verstrekken van hypothecair orediet ter besohikking te stellen, waarbij nit den aard der zaak nog een groote mate van voorzichtigheid in aoht genomen wordt. Over het algemeen houden de hypo theekbanken zioh eohter nog afzijdig, daar zij haar middelen zooveel mogelijk ter besohikking willen houden voor het vol doen aan de eisohen, welke de wederop bouw zal stellen. De economische beteekenls van de pluimveehouderij In deze tijden van veevoeder-distributie hoort men meermalen spreken over de plaats, die de pluimveehouderij te dien aanzien inneemt, want de omstandigheid, dat het pluimvee een der grootste consu menten is van het geïmporteerde veevoeder, staat plotseling in het middelpunt der be langstelling. Eenige bevreemding verwek ken met name de beschouwingen, die sommigen meenen ten beste te moeten geven aangaande een eventueele geheele of gedeeltelijke afslachting van den pluim veestapel tot verbetering der nationale voeder-positie. Dergelijke uitlatingen verraden groote eenzijdigheid en wijzen er op, dat zelfs min of meer invloedrijke personen in landbouw- kringen helaas onvoldoende op de hoogte blijken van de groote betêekenis, die de pluimveehouderij voor onzen boerenstand en tevens voor de samenleving bezit. Indien deze tak van bestaan tengevolge van voedsel-onthouding tot verdwijning of dras tische inkrimping gedoemd zou worden, dan was zulks een zware slag voor ons geheele bedrijfsleven. Teneinde een beter begrip bij te brengen omtrent de waarde, die de pluimveehouderij vertegenwoordigt in de volkshuishouding, zulleD we traohfen, hier van een beeld te geven aan de hand van enkele ons ter besohikking staande cijfers en feiten. De pluimveestapel telt groot en klein oa 30 millioen hoenders, het aantal vol waseen bedrijfehoenders bedraagt bijna 20 millioen, terwijl er bovendien nog 700.000 bedrijfseenden zijn. Jaarlijks worden 30 millioen eieren in de broedmachines inge legd, waaruit ongeveer 20 millioen kuikens verkregen worden. Het hoofdproduct vor men de eieren, in het jaar 1939 geprodu ceerd in de enorme hoeveelheid van 2600 millioen stuks, waarvan 1500 millioen stuks werden uitgevoerd en 1100 millioen stuks voor binnenlandsohe consumptie bestem ming vonden. Van het slaohtpluimvee is het binnenlandsoh verbruik te schatten op 8 millioen kg, de uitvoer van geslacht en levend pluimvee beliep in genoemd jaar plm. 5 millioen kg. De export van eieren en eiprodueten vertegenwoordigde in 1938 een waarde van ruim 40 millioen gulden, terwijl daar naast het uitgevoerde pluimvee een waarde van 3x/4 millioen gulden bedroeg. Ter vergelijking volgen hier de uitvoer- waardeoijfers van verschillende agrarische export-artikelen over het jaar 1938 in millioenen guldens: Eieren en eiprodueten 40; kaas 29; boter 43,75; melkproducten 45,25; bacon 22; versoh vleesoh 2,25; pluimvee 3,25. De totale opbrengst van de productie aan eieren en slaohtpluimvee, door de ge zamenlijke pluimveehouders genoten, kan gesteld worden op honderd millioen gulden per jaar. Er zijn in ons land meer dan 250.000 houders van kippen en eenden, ongeacht degenen, die voor eigen gebruik pluimvee houden. Ruim 40.000 kippenhouders ont vangen jaarlijks per bedrijf een bedrag van 1500 gulden aan opbrengst van eieren en slaohtpluimvee. Voornamelijk worden de kippen (voor deel) in de zandstreken gehouden op de kleinere gemengde bedrijven en het spreekt vanzelf, dat de kippenhouderij voor deze boeren de voornaamste bron van in komsten vormt. Uit nationaal oogpunt en nit reoht- vaardigheidsoverwegingen behoort de voed selvoorziening van de pluimveestapel geens zins een ondergeschikte rol te spelen, mede ook uit hoofde van de zorgelijke ontwikkeling van onze handelsbalans, welke aanspoort om met hand en tand ieder voor ons nationaal welzijn zoo on misbaar stukje loonende export in stand te houden. SINDS WANNEER ROOKT MEN TABAK Reeds lang voordat Christophorus Columbus Amerika had ontdekt, werd in de heete streken van dit werelddeel door inboor lingen tabak gekweekt en verbruikt. Toen Columbus in 1492 op Cuba en Haïti landde, zag hij, dat de bewoners dier eilanden tabaksrollen met een maisblad omwikkeld, (sigaren dus in den meest pri mitieven vorm), of ook wel fijn gesneden tabak uit pijpen rookten. Ook Cortez vond bij zijne veiovering van Mexico in 1519, daar eenzelfde gewoonte in zwang. De Daam labak is, naar men meent, af geleid van dien van het eiland Tobago of van de Middel-A merikaansohe provinoie Tabasoo. Spanjaarden braohten de tabak in 1511 in Amerika naar Europa over. Reeds in 1558 werd het eerste tabakszaad in Portugal gezaaid. De Frausohman Nioot, naar wien de tabak ook Niootiaansoh kruid geheeten wordt, was de invoerder ervan in Frankrijk. In het begin werd de tabak niet gerookt, maar als een geneesmiddel gebruikt. Het rooken werd eerst in het midden i der 16e eeuw in Spanje ingevoerd, terwijl dit in Engeland in 't jaar 1586 plaats had J en wel door Francis Drake en Walter j Raleigh. Turkije en Arabië maakten in het begin der 17e eeuw met de tabak kennis. Nadat in 1616 de eerste tabak vin Nederland was gekweekt, volgden weldra ook Engeland en Duitsohland. De tabak werd zeer vroeg, namelijk in het jaar 1601 naar Java overgeplant. Ook bij de Chineezen is het tabakrooken in gebruik, zonder dat men den ouderdom dier gewoonte aldaar heeft kunnen vast stellen. Zooals men weet, bestonden er in k Europa aanvankelijk zwaarwiohtige voor- oordeelen tegen het gebruik van tabak en werden tabakrookers in Rusland zelfs met de straf van het afsnijden der ooren en, bij herhaalde overtreding, met den dood bedreigd. Ondanks dien tegenstand nam het gebruik der tabak steeds grootere aan en mag tegenwoordig wel overal verspreid worden genoemd. THEE EN KOFFIE Van 6 Juni tot en met 5 Juli worden op bon 69 een half ons thee of een half pond koffie beschikbaar gestéld. SUIKER Van 31 Mei tot en met 27 Juni geeft bon 70 van het Algemeen Distributiebonboekje recht op één k.g. suiker. Distributiebonnen moeten nauwkeurig op de perforatie worden afgescheurd. SCHOENEN Schoenen mogen alleen ge- en ver kocht worden op vertoon van een specialen distributiebon, wélke, zoo noodig, door het plaatselijk distri butiekantoor verstrekt wordt. Leer- loos en zgn. zomer schoeisel vallen buiten de distributieregeling. TEXTIELPRODUCTEN Textielproducten {kleeding, kousen, enz.) mogen slechts aan particulieren verkocht worden op vertoon van hun distributie-stamkaart en dan nog slechts per één stuk of één paar tegelijk of wél stof voor één japon, enz. VASTE BRANDSTOFFEN Kolen mogen niet worden ge- of ver kocht voor verwarmingsdoeleinden. Voor huishoudelijke kookdoeleinden kunnen kolen worden afgeleverd mits men over geen kookgas beschikt en voor voedselbereiding aangewezen is op vaste brandstoffen. De hoeveelheid moet beperkt worden tot het maximum gébruik gedurende één week. VLOEIBARE BRANDSTOFFEN De distributie van petroleum zal ingaan Maandag 17 Juni. De eerste periode loopt tot en met 30 Juni. De petroleumzegels kunnen worden afgehaald bjj de plaatselijke distributiediensten. Petroleumzegels worden verstrekt aan hen, die niet beschikken over een kookgas- of électrische kook- installatie of kolenfornuizen of kook kachels. Onze parapluie Evenals ieder ander nuttig gebruiksvoor werp of kleedingstuk heeft ook de parapluie zijn geschiedenis. Waarschijnlijk is het voor den eersten keer gebruikt bij de Chineezen, maar heel zeker is dat niet. Men weet, dat de para sol, de voorloopster van het regenscherm, in China in hoog aanzien stond en onge twijfeld heeft het zonnescherm de Chineezen op het denkbeeld gebracht, ook regen schermen te vervaardigen. Al de volkeren der oudheid, de Egyptenaren, de Assyriërs en de Perzen, hebben er gebruik van gemaakt, maar het waren uitsluitend de aanzienlijken, die zioh er van bedienden. De Grieken en Romeinen hadden weinig op met een regenscherm. Zij beschouwden het als niet passend bij hun kleeding. Bo vendien lieten de rijke heeren van dien tijd zioh bijna uitsluitend in draagstoelen vervoeren. In Znidelijk Europa werd de parapluie het eerst omstreeks 1620 gebruikt. Meer dan een eeuw was noodig om haar #in te burgeren". De kolossale afmetingen waren niet in haar voordeel. In dien tijd woog zoo'n //regenbesohutter" ten minste drie kilogram, kostte 45 tot 60 franos en was ongeveer 1.25 meter hoog, met een om trek van 3.5 meter. Zij was gemaakt van leer, gewast linnen, geoliede zijde of ge vernist papier. Het is dus makkelijk te begrijpen, dat weinigen zioh de weelde vod zoo'n ding konden veroorloven. Het was al mooi, wanneer een heele familie er één bezat, die van geslacht op geslaoht overging. Eerst in het begin van de aohttiende eeuw bracht Jonas Hanway de parapluie over naar andere landen en ook daar had het regensoherm veel bekijks, niet alleen van de straatjeugd, maar ook van vol wassenen. Wie het voorbeeld van Hanway volg den, ondergingen het lot van hen, die een nieuwe uitvinding, hoe nuttig en goed ook, probeeren in te voeren. Zij kwamen in botsing met belangen, gewoonten en smaak van anderenzij werden bespot en be dreigd. In 1780 kwam het regensoherm naar Holland. Het had toen al veel van zijn massieve vormen verloren en het was hoofdzakelijk ten behoeve van de dames, dat men zioh beijverde het lichter en sierlijker te maken. In den loop der jaren heeft de popula riteit van de parapluie veel ingeboet door het in gebruik komen van regenkleeding, capuchons en gummi-puntmutsen naar den trant der kabouters van Walt Disney. Tooh heeft het soherm zioh kunnen handhaven al heeft het sedert zijn ont staan tal van wisselingen ondergaan, wat betreft vorm, 'grootte en kleur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1940 | | pagina 3