LAND. EN TUINBOUW Da landarbeider# en de steunregeling Het departement van Sociale Zaken heeft aan alle gemeentebesturen eem aan schrijving gezonden. Kvaarijn wordt be paald. dat voortaan alle landarbeiders' 'buiten de rijksregeling vallen, aangezien voor deze categorie voldoende werkge legenheid aaniw'ezig moet worden geacht Onder bepaalde omstandigheden, b.v. wanneer er geen voldoende werkgele genheid in de gemeente is aajn te 'wijzen, kan van deze verbodsbepaling onthef fing worden verleend, INGEZONDEN STUKKEN (Van ingezonden stukken, geplaatst of ongeplaatst, wordt de copy niet terug gegeven. Op anoniem of zonder duide lijk geschreven handteekening toegezon den stukken wordt geen acht geslagen. De redactie behoudt zich het recht voor ingezonden stukken te verkorten, of te veranderen op een wijze, die naar haar meening ze geschik* maakt voor opne ming, zonder dat de bedoeling gewij zigd wordt). MARKTBERICHTEN Coöp. Veiling Zierikzee Kipeieren f 3.60—4. Kleine id1, f3. Boter 71—82 ct. Idem met kraailopk 66—67 ct. GOES. 11 Juni. Eieren per 100 f3—3.50 kleine eienem f 2.90—3. Boter per k.g. f 1.65; 2e so^rt b'oerenboter 771/2 ct., af wijkende boter 50 ct., fabrieksbloifcer 921/2 cent. Veilingsver. Zuid-Beveland te Goes, af- deeling Centrale Eierveiling. Kippeneie ren kleine f2.90—3; groote f3—3.50; aan voer 40.000 stuks. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ Trekking van 13 Juni. f 10007567, 21285. f400: 15139,19052 f200: 4868, 6081, 7625, 10881, 20600. f100: 3721, 4509, 6681, 7420, 8473, 9288 9360, 10004, 12589, 16801. 18240, 20674, 23511. TELEGRAMMEN ONTVANGER INGESLOTEN. Omtrent de onregelmatigheden, waar voor de ontvanger te Barneveljd dezer dagen te Amsterdam twerd gearresteerd, (heeft het onderzpek aan het lidhjt ge bracht dat er een kastekort is vanj f6500. Het moet niet Ujtgesllotem zijnj dat nog meerdere personen bijl deze fraude-zaak zijn betrokken. De ontvan ger is naar Utrecht overgebracht ien in gesloten. ROTTERDAM-DORDRECHT. Met ingang van Zaterdag 15 Juni a.s. zal het baanvak Rotterdam (D.P.)—Dord recht wederom bij het electrische net worden gevoegd. De treinen zullen rij den zooals op de tabellen IA en IB van het zoo juist verschenen spoorboekje is aangegeven. Het station Rotterdam-Beurs blijft echter nog uitgeschakeld. INCIDENT IN NED. OOST-INDIË. Volgens een bericht van het Japami- neesche blad „Tokio., Nitschi-NitsSdhi" uit Soerabaja, is een Japanneesche visschers. boot, in Straat Gaspar, tusschen de eilan den Banka en Billiton, door een Ned. Indisch (watervliegtuig niet een machine geweer beschoten. Later verscheen een patrouillevaartuig dat de Japanneesche visschersboiot aanhield1 en de boot als-; Wede de uit 12 koppen bestaande be manning onderzocht. Het Japanneeschei vaartuig kon 'daarop zijin reis voortzet ten. Naar hierover verdieir Iwprdt gemeld heeft het Japanneesche departement vain Buitenlemdsche Zaken reecis stappen on dernomen pm, na het verkrijgen van bijzonderheden, een protest te lateiru hooren. Volgens een bericht van hetzelfde blad uit Soerabaja zouden de autoriteiten van Nederlandsch-Indië, ondanks de aan Ja pan gegeven verklaringen, Engelsche be scherming hebben ingeroepen. Britsche troepen ter sterkte van 2000 man zouden reeds op het Oostelijk deel van Java geland zijn en in een dorp zijn onder gebracht. Hoewel de regeering van Ne derlandsch-Indië de aanwezigheid van Britsche troepen geheim houdt, is het feit door een Engelsch officier bekend geworden. Inzake de door Japanneesche bladen ge melde gebeurtenissen in Nederlandsch- Indië heeft de woordvoerder van het Ja panneesche departement van Marine ver klaard, dat de beschieting van Japannee sche visschersbooten en de landing van Britsche troepen in het Oostelijk deel van Java, niet bevestigd zijn. Mochten de berichten evenwel juist blijken te zijn, dan kan Japan, aldus de woord voerder, deze gebeurtenissen niet voorbij zien, want juist op dit oogenblik zou hieraan als „precedent" de grootste be- teekenis moeten gehecht worden. Volgens het Japanneesche blad „Mjyako Sjimboen" zal de vroegere Japanneesche Minister van Buitenlamidsche Zaken, Ad miraal Nomoera, op den lOen Juli naar Ned.-Indië en de Phiiippijnenieilanden, rei zen om „met het oog op de niet get rechtvaardigde zenuwachtige stemming in deze landen wegens aam Japan toege schreven voornemens in het Zuidoostelijk d'eel van den Stillen Ooeaajnj" met de lei ders der regeeringen aldaar contact te nemen. WAPENINVOER UIT FRANSCH INDO-CHINA. Ten aanzien van het wapenvervoer naar China uit Fransch Indo China, langs de Yoenanspoorlijn, heeft de woordvoerder van het Japansche departement van Ma rine verklaard, dat indien getracht wordt deze wapenleveringen te handhaven, de betrokken mogendheden met nieuwe drastische stappen van Japan rekening moeten houden. Uit Kanton wordt ge meld, dat het Opperbevel van het Ja- pansche expeditieleger in Zuid-China verklaard heeft, dat het Japanneesche leger de hulp, welke Frankrijk aan de regeering van Tsjoengking verleent, niet kan voorbij zien. Als bewijs voor de Fransche hulp werd een gesprek genoemd tusschen den Franschen ambassadeur Henri Cosme en Tsjang Kai Chek te Tsjoengking in April j.l„ waarin' Cosme gezegd zou hebben, dat, indien Frankrijk het vervoeren van oorlogsmateriaal langs den spoorlijn van Yoenan zou staken of de Fransche troepen uit de zone van den spoorlijn zou terugtrekken, de weg voor wapenleveringen aan de regeering van Tsjoengking zou zijn gesloten èn Tsjang Kai Chek den oorlog niet langer zou kunnen voortzetten. SPANJE NON-BELLIGRENT. De Spaansche rege-erimg heeft het vol gende decreet Wekeind gemaakt: Met het oog op de uitbreiding" van Idien strijd tot die MidicLelIandsche Zee door Italië's deelneming aan deini oorlog tegen Frankrijk en Bnigel'and, beeft de Spaansche regeering besloten tot ee,ni houding van niet-oorl'og voeremide mfo- gendbeid in het conflict. Het dteteSreetf, dat door Generaal Franco en den Mi nister van Buitenl'ainldsehe Zaken Beig- beder is onderteekend, Iwerd Wpiemsldag in een korten Ministerraad1 aangekomen. In Madriljeensche politieke kringen (wij'st hien er speciaal op1 dat in dit decreet!, in tegenstelling tot de verklaring van Spanje bijl het uitbreken van dein oprllog in September van het vorige jaar, een meutraliteitsverklaring ontbreekt. Voorts Kvordt de nadrukkelijke vermelding van „Middellandsche Zee" opvallend geacht. DRUK OP. TURKIJE. Het Italiaansche blad „Popoio di Roma" deelt mede, dat de Engelsche en Fransche regeeringen Turkije, voor het geval dat het aan den oorlog deel neemt, Aleppo en Irak hebben aangeboden. De druk op de Turksche regeering van de zijde der Westelijke mogendheden zou thans zeer groot zijn. De Engelsche diplomatie is in Ankara koortsachtig bezig Turkije te winnen als bondgenoot tegen Italië. ENGELAND CONTROLEERT POST. De Britsche autoriteiten op de Bermu da-eilanden hebben aan boord van de Amerikaansche vliegboot „Yankee Clip per", die wegens slecht weer een tus- sehenlanding op de Bermuda's moest ma ken; ongeveer duizend pond post in be slag genomen. Men neemt aan, dat deze post afkomstig is uit Duitschland, Italië en Spanje. JAPAN IN CHINA. De Japansche bezetting van Itsjang, aan de Yang Tserivier, halfweg tusschen Hankau en Tsjoengking, heeft de Chi- neesche troepen in het centrum des lands in een Noordelijke en in een Zuidelijke afdeeling gesplitst. Van 1 Juni, toen zij Itsjang innamen, zijn er 18000 Chineezen gesneuveld, 3531 krijgsgevangen ge maakt en is een enorme hoeveelheid oor logsmateriaal buit gemaakt. AMERIKA WAPENT. Het Amerikaansche Huis van Afgevaar digden heeft, met 401 tegen 1 stemmen, een voorstel, inzake de Defensie aange nomen, waarbij 1706 millioen dollar voor Marine- en Legerdoeleinden wordt uit getrokken. Het voorstel dat thans naar den Senaat gaat, voorziet in de goed keuring voor den bouw van 68 oorlogs bodems, het aanschaffen van 3000 nieuwe vliegtuigen, verhooging van het legerper- soneel met 95.000 man en in andere defensiemaatregelen. Italiaansch legerbericht Het hoofdkwartier van het Italiaansohe leger meldt: Overeenkomstig haar voor gestelde plannen heeft de Italiaansohe luchtmacht nieuwe bomaanvallen onder nomen op vijandelijke luoht- en marine- bases. Van bijzondere beteekenis zijn ge weest de aanvallen op Bizerta (Tunis) en op Toulon (Frankrijk). In Bizerta zijn zware branden ontstaan en is groote schade aan installaties aangericht. Op den grond staande vliegtuigen werden geraakt en negen toestellen buiten gebruik gesteld. Al onze vliegtuigen keerden op hun bases terug. In de Middellandsche zee heelt een onzer duikbooten een vijandelijke kruiser en een tankboot van 10000 ton getorpedeerd. In Tobrouk, aan de grens van Cyrenaïoa, hebben onze land-, vloot- en luchtstrijd krachten een Engelsche poging, om met vliegtuigen en sohepen een aanval te ondernemen, afgeslagen. Er werd lichte schade toegebracht aan de installaties. Een onzer kleine mijnenvegers is tot zinken gebracht. In Italiaansch Oost-Afrika heeft de vij and luchtaanvallen ondernomen op de vliegvelden van Asmara, Goura, Adioegra en Agardal, waar liohte materieele schade werd aangericht. Een 10-tal personen, werkzaam op de vliegvelden, werden gedood. Italiaansohe jachtvliegtuigen heb ben in Cyrenaïoa zes vijandelijke machines neergehaald. Vijandelijke, waarschijnlijk Engelsche, vliegtuigen hebben des nachts boven enkele Bteden van Noord-Italië gevlogen. Op de open stad Turijn hebben zij bommen laten vallen, welke evenwel weinig schade aan richtten en eenige verliezen veroorzaakten onder de burgerlijke bevolking. Over dit optreden zal een uitvoerig rapport gepu bliceerd worden. FINANTIEEL NIEUWS Naar handhaving van percentage van 4% voor Staatsfondsen wordt gestreefd Het bericht, dat Ged. Staten van Noord- Holland aan de Staten van deze provincie machtiging hebben gevraagd voor het aangaan van twee leeningen tegen een rente van ten hoogste 6 pet. en met een looptijd van ten hoogste 40 jaar, moet uit den aard der zaak niet aldus worden opgevat, dat de rente voor publiekrechte lijke leeningen nu ook inderdaad tot onge veer dit percentage zou zijn gestegen. Dit komt voor het overige ook wel tot uit drukking in de woorden //ten hoogste". Niemand weet immers schrijft de N.R.C., hoe het beloop van den rentestand in de toekomst zal zijn. Dit kan eerst blijken bij heropening van de beurs, wanneer er weer koersen voor staatsfondsen en andere publiekrechtelijke leeningen tot stand komen. Het genoemde percentage van 6 pot. heeft alleen de bedoeling, om daar mede aan den veiligen kant te blijven. Omtrent het tijdstip van uitgifte der lee ningen staat nog niets vast. Wij brengen hierbij in herinnering, dat Noord-Holland vlak voor het uitbreken van den oorlog in Nederland, pogingen heeft aangewend om bij een bankiersoon- sortium een langloopende 47* pot. leening met een klein disagio te plaatsen. Men noemde een koers van 9873 pot. Yan deze leening is toen niets gekomen en zij werd, onderhands geplaatst. Wel is bekend geworden, dat de regeering bij deze ge legenheid reeds bezwaren opperde tegen een hoogere rente dan 4 pot. Zooals de toestand nu is, zullen die bezwaren even eens, en wellicht in nog sterkere mate, gelden. Daarom is het missohien niet ge heel juist van Ged. Staten van Noord- Holland geweest om een maximumrente van 6 pot. te noemen. Men had dit beter in het midden kunnen laten. Wij staan n.l. voor een her opening van de beurs en het is daarom stellig niet gewensoht, dat er van het noemen van maximum- percentages een verkeerde suggestie op den belegger uitgaat. Anderzijds kan men zich voorstellen, dat Gedeputeerden deze speelruimte noodig hebben geaoht, op grond van de overweging, dat krachtens de jongste koersdaling voor staatsfondsen het rendement van Neder- landsohe staatsschuld op den Iaatsten beurs- dag vóór 10 Mei tot 4,96 was gestegen en dat van verschillende leeningen van Amster dam en Rotterdam zelfs tot 5,3 5,4 pot. Inmiddels zijn de toestanden wel zeer veranderd en lijdt het geen twijfel, dat de betrokken autoriteiten alles in het werk zullen stellen om in het belang van het land den rentestand op ongeveer 4 pot. te handhaven. Er zal ontzaglijk veel geld noodig zijn voor het herstel van steden. De vaart om de Kaap en de scheepvaart in de Middellandsche Zee In Das Reioh treffen we een artikel aan, waarin de schrijver zich bezig houdt met de beteekenis vod de Middellandsche Zee als verbindingsweg voor de Westelijke mogendheden met hun bezittingen in Airika Azië en Australië. Het artikel werd ge schreven vóór Italië 0 deelneming aan den oorloghet heelt dus inmiddels nog a&a actualiteit gewonnen. De invloed van de komende gebenrte- nissen in de Middellandsohe Zee op de Engelsohe scheepvaart en de verzorgings mogelijkheid van Engeland zijn duidelijk waar te nemeD, zoo wordt gezegd. Het Engelsche scheepvaartverkeer door het Suezkanaal bedroeg in normale jaren ongeveer 17.5 millioen netto reg. ton. Het grootste gedeelte daarvan bestaat uit sohe pen, die reizen maken van en naar Oost- Afrika, de Golf van Iran, Britsoh-Indië, Burma en het verre Oosten. Het verkeer naar Australië maakt met zijn 2 2,5 millioen ton slechts een betrekkelijk klein gedeelte nit van het totale scheepvaart verkeer door het Suezkanaal. Als er dau ook gesproken wordt van een 1000 mijl laDgere vaart, door de route óm de Kaap te kiezen, dan kan dit alleen slaan op de Engelsohe verbindingen met Australië; in alle andere gevallen moeten de sohepen bij de vaart om de Kaap ten minste 5000, soms zelfs 6000 mijlen meer afleggen. Voor een vraohtsohip van gemiddelde snelheid beteekent dit een langoren r e i s d u u r van ongeveer 14 dagendaar bij is dan het tijdverlies voor het aanvallen van den bunkervoorraad of bet verlies aan nattige laadruimte, door het meevoeren van grootere hoeveelheden brandstof, baiten beschouwing gelaten. Indien Engeland zijn verzorging op peil zou willen houden, al thans wat de leveringen uit het Oosten betreft, dan zou het in de toekomst ver scheidene millioenen tonnen laadruimte meer noodig hebben dan tot dusver. Het acute gebrek aan scheeps ruim t e der Westelijke mogendheden in aanmerking genomen, zal dit nauwelijks mogelijk zijn. Daar komt nog bij, dat ook de verzorging van Engeland uit het gebied van de Middellandsohe Zee zelf praotisoh gesproken ophoudt, wanneer daarvoor geen Engelsohe soheepsruimte meer ter beschik king staat. Reeds thans kan men zien, dat de goederen, die Engeland in Turkije gekocht heeft, niet vervoerd kannen wor den, omdat de benoodigde tonnage ont breekt. De hoop, daarin door middel van neutrale soheepsruimte te voorzien, is niet in vervulling gegaan in tijden van aouut gevaar zal dit minder dan ooit mogelijk zijn. Opgemerkt dient nog te worden, dat één van de gevoeligste punten het trans port van aardolie door de Middellandsohe Zee is. Ook Frankrijk, dat overigens voor storingen in de Oostelijke Middellandsohe Zée tamelijk ongevoelig is, wordt daar geraakt. Na uiteengezet te hebben, dat de neu trale scheepvaart in het geval vid een conflict uit de Middenlandsohe Zee zal verdwijnen en dat de Spaansche en Portugeesohe havens door hun afgelegen positie waarschijnlijk niet in aanmerking zullen komen voor overladings- en transi todoeleinden, houdt de schrijver zich bezig met het z.g. bionenverkeer. In één op zicht zal dit ongetwijfeld volkomen op houden, n.l. voor zoover het zioh in de richting Oost-West en omgekeerd beweegt. Zwaar gestoord zal ook het verkeer Noord-Zuid, van groote beteekenis voor de verbinding tusschen Frankrijk en de Algerijnsohe kust en tusschen Italië en Libië worden, al zal men deze verbin dingen ten koste van offers in stand traohten te houden. Hetzelfde geldt trou wens voor de scheepvaartverbindingen tusschen de landen in het Oostelijke Mid denlandsohe Zeebekken, welke verbin dingen de laatste jaren belangrijk uitge breid zijn. RECHTZAKEN Plunderaars berecht Voor den politierechter te Rotterdam zijn gisteren weer vijf verdachten geleid, die zioh aan plunderingen zouden hebben schuldig gemaakt. De eerste was de 39-jarige kraan machinist A.B., die werkzaam was ge weest bij het puinruimen en sterken drank had ontvreemd, alsmede bussen geconser veerde groenten. Het O.M. eisehte 6 maanden gevangenisstraf met last tot on middellijke gevangenneming, De politie rechter heeft conform dezen eisoh vonnis gewezen. Vervolgens hebben terecht geetaan de 63-jarige slager C.R.8 en diens 42-jarige zoon F.T.S., die op 14 Mei diverse huis raad, alsmede goederen behoorende tot den Nederl. Staat zouden hebben ont vreemd. Be vertegenwoordiger van het O. M. heeft ook in dit geval tegen ieder der verdachten de maximumstraf van 6 maan den geëisoht met last tot onmiddellijke gevangenneming en ook thans heeft de politierechter oonform dezen eisoh vonnis gewezen. LAND- EN TUINBOUW Wat te doen met oude aardappelen Elke veehouder dient te beseffen, dat de aanvoer van kraohtvoer uit het boitenland stilstaat, dat alle eigen granen en peul vruchten wel volled'g zullen moeten worden ingeleverd en dat de waarschijnlijkheid voor een zeer moeilijke veevoederpositie, vooral in den a.s. winter, zeer groot is. Ieder zorge daarom vooruit en helpe zichzelf, zoover dat mogelijk is. Vroeg maaien, veel best hooi winnen, atoppelge- wa88en verbouwen, 0 a. mergkool, niet veel verloren laten gaan, veel en zorgvuldig inkuilen zij ieder aanbevolen. We willen hier speciaal op de nog aan wezige oude aardappelen wijzen. Er zitten er nog zeer veel in Zeeland, vele milli oenen kg. De overheid betaalt de garantieprijzen. Daar het echter onmogelijk is, ze allen nog bestemming te geven voor meneohelijke consumptie, o.a. door transportbezwaren, wordt de gelegenheid geopend, dat de vee houders ze overnemen tegen 60 cent per 100 kg voor bintjes en eigenheimers en 70 oent voor de andere aardappelsoorten. De voederwaarde is belangrijk hooger. We raden de veehouders aan, daar een veelvuldig gebruik van te maken. Was het tot heden wel gebruikelijk, in dezen tijd van het jaar de oude aardappelen, van scheuten ontdaan, rauw in de weide aan het vee te voederen, thans moet dit ten sterkste worden ontraden, temeer omdat op 't oogenblik nog voldoende gras be- sohikbaar is. De oude aardappelen kunnen nog zeer goed worden ingekuild en vormeD dan een uitstekend voedsel voor varkens, paarden en rundvee in den a s. winter. Het beste is, deze aardappelen te stoomen. Goed en goedkoop kan dit geschieden met a&rd- appeletoomers, waarvan er in de provincie enkele beschikbaar zijn. Ook kan men zelf de aardappelen koken in een fornuis en daarna inkuilen. Gestoomde of gekookte aardappelen worden in smalle kuilen gestort en goed amDgetraptbreedte kuil pl.m. 1 A 1,25 m, diepte afhankelijk van den grondwater stand 0,75 1 m, lengte naar behoefte. Afdekken met dikke laag grond van pl.m. 70 omgoed opwerken zoodat geen water in de kuil kan zakken. Is het niet mogelijk de aardappelen te stoomen of te koken zoo kunnen deze thans ook zeer goed rauw iDgekuild wordeD, Hiertoe make men kuilen van hoogstens 1 m diep (boven het grondwater blijven) en pl.m. 2 m breed. Hierin kunnen de aardappelen, desnoods met de soheuten eraan worden ingekuild. Met de spa kun nen ze wat stuk gestoken worden en moeten vervolgens zoo goed mogelijk aangestampt worden. Bovenop de aardappelen kan men een flinke laag oud gras inkuilen en daar overheen moet een zeer zware grondbe- dekking worden aangebraoht. Hoe zwaar der hoe beter. Grondlaag minstens 80 om. Let vooral op goede afwerking, zoodat in wateren van de kuil wordt voorkomen. Men geve de knil aan den laagsten kant door draineerbuizen een gelegenheid tot afvloeiing van persvooht. Veel zal dit bij deze oude aardappelen niet meer zijn. Deze gekuilde rauwe aardappelen zijn een voortreffelijk voer voor alle soorten rundvee en ook in beperkte mate voor fok- en loopvarkens. De Rjjjksveeteeltconsulent voor Zeeland. KERKNIEUWS Geref. Kerk. Afscheid ds G. Leene Na een arbeid van bijna 7 jaar nam j.l. Zondag ds G. Leene, wegens vertrek Daar Zier ik zee, afscheid van de Geref. Kerk te Baarland. Z.Eerw. bediende het Woord met als tekst 1 Joh. 224 en 25. Na de predikatie sprak hij een afscheids woord tot kerkeraad, gemeente en burge meester en wethouders der gemeente. Na mens den kerkeraad werd de leeraar toegesproken door br. de Leeuw, die hem liet toezingen Ps. 121:4. Namens de classis voerde ds Fransen van Driewegen het woord en tenslotte namens de burgerlijke gemeente, de burgemeester, dhr. Vogelaar PREDIKBEURTEN Zondag 16 Juni. Kerkwerve. 3.30 ure, ds. Veen (Nood» collecte). Serooskerke. 11 ure, ds. Veen (Collecte noodl. diaooniën). Burgh. 10.30 are, dhr. Foeken (Syno dale noodcolleote). Renesse. 10.30 ure, dhr. B. Gast. Evangelisatie. 3 ure, ds. Bosohloo van Eikerzee. Noordwelle. 8 ure, dhr. B. Gast. Haamstede. 11 ure, ds. den Hollander. Geref. kerk. 10.30 en 3,30 ure, ds. Voor- neveld. Geref. gem. 11 en 3.30 ure, Leesdienst. Eikerzee. 11.10 ure, dB. Bosohloo (Nood- ooll. ten behoeve van tengevolge den oorlog getroffen kerken). Geref. kerk. 11.10 en 410 ure, oand. Zijlstra, hulppr. te Urk. Brouwershaven. 3.30 ure, ds. v. Griet- hoijsen van Noordgouwe. Geref. kerk. 10.30 en 3.30 ure, ds. Meester. Zonnemaire. 3 ure, ds. Saraber van Burgh (Noodooll. voor diaconie en kerk voogdijen). Geref. kerk, 11 en 4 nre, oand. Maan, hulppr. te Zeist. Noordgouwe. 10.30 ure, ds. v. Griet- huijsen (Noodcolleote). Dreischor. 10.30 ure, ds. Biezen. Ouwerkerk. 11 ure, ds. Heijboer. Nieuwerkerk. 10.30, ds. Westerhof en 3 ure, idem (Bed. H. Doop). Geref. kerk. 10.30, ds. Venema; 3 en 7 ure, Leesdienst. Geref. gem, 11, 3.30 en 7.30 ure, Leesdienst. Oosterland. 11 en 3.30 ure, dr. Weeda. Geref. kerk. 10.30, Leesdienst en 3.30 ure, ds. Venema. Geref. gem. 11, 3.30 en 7.30 ure, ds. Barth van Nieuwerkerk. Sirjansland. 10.30 ure, ds. Aalbers (Voorber. H. Av.) Bruinisse. 10 en 5 ure, ds. Marsman. Geref. kerk. 10 en 5 ure, ds. Unger. Geref. gem. 10, 2.30 en 6 ure, Leeskerk. Oud-geref. kerk. 10.30, 3 30 en 6.30 ure, Leeskerk. A.-J.-Polder. Geref. kerk. 9.30 en 2.30 ure, ds. Spoelstra. St.-Fllipsland. 9 30 en 2 ure, ds. Ver schoor. Geref. gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leesdienst. Oud-geref. kerk. 9, 2 en 5.30 nre, Leesdienst. Tholen. 10, ds. Wolfensberger en 2 30 ure, ds. de Bres van Sint-Maartensdijk. Geref. kerk. 10 en 6 ure, Leesdienst. Geref. gem. 10, 2.30 en 6.30 ure, Leesdienst. Vrije geref. gem. 10, 2.30 en 6.30 ure, ds. Baaij. Prot. Bond. 5 ure, ds, v. d. Heijden van Eindhoven, in de zaal van mej. wed. Hoek. Oud-Vossemeer. 10.30 en 3 ure, ds. v. Eist. Geref. kerk. 10.30 en 3 ure, ds. Vreug- denhil. Oud-geref. kerk. 10.30, 3 en 7 nre, Leesdienst. Poortvliet. 10.30 en 3 ure, ds. v. d. Heuvel. Geref. kerk. 10.30, 3 en 7 ure, ds. Steenblok van Rotterdam. Geref. gem. 10.30, 3 en 7 ure, Leeskerk. St.-Annaland. 10.30 en 3 ure, ds. v. Griethuysen. Geref. gem. 10.30, 3 en 6.30 nre, Leeskerk.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1940 | | pagina 3