WAT IEDER MOET WETEN I KERKNIEUWS SIRJANSLAND. De nOodcöllecte gehou den '1.1. Zondag in de Ned. Herv. Kerkt, heeft hier f22.50 opgebrcht. De schade aan kerkgebouwen De oorlogsschade aan de kerkgebou wen in ons land van de Nederlandsche Hervormde Kerk wordt op f 3 millioen geraamd. Da reserve-veldpredikers Volgens een bericht van den leger- en vlootpredikant in algemeenen dienst is thans van alle veldpredikers bekend dat ze behouden zijn. De reserve-veldpredikers ds. G. Barger, ds. W. B. Bergsma, ds. J. Gerritsen, ds. M. Onnes en dr. W. L. Slot zijn met de Nederlandsche krijgsgevangenen uit Duitschland teruggekeerd, ds. N. J. A. van Exel, die voor een voetverwonding te Dorsten (Westfalen) verpleegd wordt, zal spoedig volgen. Ook ds. Ph. J. Greeven, die een schou derverwonding had opgeloopen, kon het ziekenhuis te Calais verlaten en bevindt zich als herstellend patiënt weer bij zijn gezin. ij I Uit Stad en Provincie HAAMSTEDE-BURGH. De in de maand April gehouden Emmabloem-coLlecte heeft f 98,15 opgebracht, een bedrag dat weer aanmerkelijk hooger is dan het vorig jaar. Een woord van dank aan de dames collectanten en aan de gevers voor dit mooie resultaat ten bate van de TBC- bestrijding. OOSTERLAND. Burgerlijke Stand over Mei. Geboren: 17. Lena Anthomaa, d. van A. J. IJzelenberg en W. Bolle. Gehu'w'd: 10. Ev. Stouten, 31 j., en J. Goudzwaard, 22 j.; 10. Adr. van Ffelius, 23 j;, (vainj Dreischor) en C. K. Hoogerhuis. Over leden: 8. Jan Stouten, 73 j., edhtg. vani M'. C. Timmerman; 25. Jannetje Lemsj, 73 j., echtg.e van Joh. van der Maas Kz.; 30. Maria Wiïlemina van der Have, 59 j., edhtg.e van K. van Dijke. Ingekomen: 1. Lamb. Quist van Nieu- iwierkerk met gezin; 1. D. K. Zwageji* en ecïhtg.e van Nieu'wlerkerk; 1. S. Ros molen en gezin van EUemleet3. C. A. Swenne en gezin van Ou wegkerk; 3. C. Krabbe en gezin van Dreisdhor; 10. A. Berman van Nieuw-erkerk; 10. Jan P. van Driel van Nieu'wlerkerk. Vertrokken: 1. Bob Leupen naar Al phen aan den Rijlm; 26. Tona W. van der Have naar Dreiscjhor28. Coinelia K. Hoogerhuis naar Dreiscjhor. Tien geboden voor den wielrijder j 1. Rijdt steeds uiterst rechts-van den weg 2. Rijdt hoogstens met zijn tweeën naast elkaar en maakt gebruik van rij wielpaden. 3. Maakt de bocht naar links groot, naar rechts klein. 4. Geeft voorrang aan van rechts ko mend verkeer. i 5. Geeft bij richtingverandering tijdig een duidelijk teeken. j 6. Stopt bij het verschijnen van het i gele of roode verkeerslicht. 7. Stelt u bij de stopstreep rechts van den weg op en staat daarbij niet links van den weg op en staat daarbij niet links van den auto of op de linker weghelft. 8* Wijkt bij tegenkomers naar rechts uit; bij het inhalen naar links. 9. Zorgt voor goed werkende remmen en bel, alsmede voor een wit achter spatbord. 10. Rijdt bij donker met behoorlijk af geschermd vóór- en achterlicht en be vordert de verkeersveiligheid door u stipt aan de verkeersregels te houden. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ Trekking van 12 Juni. f 1000: 3278. f200: 5762, 10640, 16654 f 100 2620, 3135, 3184, 11006, 15367, 17020, 18122, 18824, 21877, 23467. 'en haar voortdurend den tuiin; inkijken., of zijl iemand Wachtte, irriteerde Sir Fre derick/.. Was zij! misschien bcios, dat hij' [niét eerder gesproken had; of viel er een mededinger te duchten? Ze zag er dien middag juist bijzonder knap uit. met verhoogden blos en schit terende o,ogen, iwaarsohijhlijik, doordat zij zich over iets agiteerde. Olga had dadelijk de situatie begrepen en dood-onsohuldig kwam zij aan haar zuster vragen: Waar is Will toch, Frances?? Ik weet 't niet. Hij is het ponny- 'wagentje gaan wegbrengern maar ver der heb ik hem niet gezien. Wie is „Wil". Miss RosfeUyn U heeft toch niet 'een broer van dieninaam? Neen, hij is maar een vriend', ant woordde Olga, met veelde,teekenenden glimladh. en tehwijl Frances gauw in viel: Will, is mr. Compton, de verloof de van mijn nichte Nell. ...en de held van de romantische geschiedenis, die u mijl verteld heeft;, toen We i'n Londen) waren? Ja, nu her-, inner ik 't mij. Ik verlang er near, om (met hem kennis te maken. Ik weet er niets van, dat hij een held is; maar ik mag hem wel graag, MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 10 Juni. Marktbericht van Jac. Knoop, Makelaar in aardappe len, Adm. de Ruijterweg 196, tel. 81431'. Zaterdag 8 Juni Was de aanvoer van nieuwe aardappelen grootier dan vorige Week. De aanvoer bednoieg 25600 kilo. Groote Muizen Werden verkocht voor 11 —12 en kleine Drielingen van 11.50—12 gulden per 100 kilo. De verkoop van oude aardappel'ejn! 'Wordt minder; de vraag is veel' minder dan de vorige week. Vppr de weekj van 1015 Juni Wierden de volgendel prijzen per 70 kilo vastgesteld: Zepuwi- sche Bonten f4.20; id. Blauwen f4.20; id. Bevelanders f3.90; alle sqorfcejn po ters f2.80; Friesdhe Bintjes f3.20; id'. Roostar f4.20; IJpolder Bevelanders f 3.90 id. Roodstar f4.20; Nieuwe Muizen wei nig aanvoer; zelfde prijzen als Zate,r-i dag 8 Juni. ROTTERDAM, 11 Juni. Aan de vee markt werden aangevoerd in totaal 2966 dieren, t.w. 178 paarden, 745 gebruiks- vee, 50 vette kalveren, 877 nuchtere kal veren, 3 varkens, 51 zuiglammeren, 7 veulens, 750 vette koeien en ossen, 113 schapen, 32 graskalveren, 50 bokken en 110 stieren. i Prijzen per kilo: vette koeien 48—58, 6272, 7486; vette ossen 50—60, 62 72, 74—84; vette stieren 54—60, 62—70, 72—76; vette kalveren 60—70, 80—90, 100—110; nuehtere kalveren 38, 43, 47; slachtpaarden 53, 63, 73; schapen 45, 50 55 cent. Prijzen per stuk: schapen 16, 25, 32; zuiglammeren 6, 12, 15; nuchtere slacht- kalveren 7, 10,50, 12,50; slachtpaarden 165, 225, 325; werkpaarden 175, 275, 400; hitten 160, 235, 295; melkkoeien 150, 200, 275; kalfkoeien 155, 200, 280; vare koeien 140, 165, 220; vaarzen 100, '130, 165; pinken 70, 90, 110; bokken en gei ten 6, 11, 15 gulden. De aanvoer van vette koeien en ossen was als vorige week met stroeven han del en iets lagere prijzen. Een prima koe ging tot 88, os tot 86. De aanvoer van stieren was ruim met stuggen han del en iets lagere prijzen. 1 Vette kalveren, aanvoer als vorige week luien handel, prijzen als gisteren. Prima's 25. Nuchtere kalveren, aanvoer als vorige week, matigen handel en iets lagere prijzen. Schapen en lammeren iets kleiner aan gevoerd, flauwen handel en prijzen als vorige week. Paarden iets korter ter markt, 'kalmen handel. Prijzen van de slachtpaarden iets minder. Melk- en kalfkoeien, aanvoer als vorige week, sleepende handel en lager in prijs. Vare koeien, aanvoer matig, handel lui, prijzen als vorige week. Vaarzen en pinken gering aangevoerd, tragen handel en onveranderde prijzen. Bokken en geiten, aanvoer iets grooter, handel vlot en iets hoogere prijzen. Zuiglammeren, korter aangevoerd, ma tige handel en prijzen als Maandag. 11 Juni. Aardappelen. Zeeuwsche bonte f4,30, id. blauwe f4,30, Redstar f 4,30, Bevelanders f 3,92, Alpha's f 3,22, Bintjes f3,22, Eigenheimers f3,92, Indu strie f3,22 per hl. TELEGRAMMEN Dr. TH. VAN DER WAERDEN OVERLEDEN. Op 63-jarigen leeftijd.' is te Zijden huiZe in Lanen (N.-H.) overleden, bet SiOicH Diem, lid1 der TWeede Kamer, dr. ir. Tb,, van der Waerden. (Dr. van der Waer- den Werd den 21 Aug. 1876 geboren). Hiji bezocht de HBS ,en later de Tech nische Hoogeschool. Was leeraar in de Wiskunde en mechanica, lid vara Prov. Staten van Noord-Holland, gedelegeerd lid1 van den Raad van Toezicht op de porvinciale bedrijven in Noord-Holland ien lid der TWeede Kamer sedert 1918). FRANKRIJK VERONTRUST. Volgens de te Irun, aan de Spaansche grens, uit Frankrijk ontvangen berich ten, heeft het bericht van de Italiaansche oorlogsverklaring in heel Frankrijk groo te neerslachtigheid gewekt. Weliswaar antwoordde Frances, Hij! is zqo eer lijk en zooi open.' Gelukkig ging Olga nu een eindje verderop; Frances bracht het gesprek; op iets anders en luisterde nu Wieer met. zoioi vleiende belangstelling imaar al wat sir Frederick zei, dat hij' haast niet lan ger reden meende te hebben tot ja- louzie. Nadat Will de pennies naar den stal had gebracht, was hiji een lange wan deling langs de rivier gaan maken. Hij voelde, dat hij1 een loogeinblik alleen, knoest zijn; dat hiji tijd moest hebben, om zijn ontroering meester te Wordem, die hem onwillekeurig dit uitzicht op een ontmoeting met sir Frederick Car- donna had bezorgd, W:ant hij1 kom dien 'man immers niet uitstaan, die in zijn plaats getreden Was en er zich nooit in het minst om bekommerd1 had, of zijln jongeren (neef nu doqd of levend Was. Hiji Was niet bang, om herkend te Worden; het was immers zqo veel jaren geleden, dat ze elkaar gezien hadden en toen Was Will Cardoimma een slainke jongen geweest en de Will Cotaptoul van nu Was ,een flinke, breedgeschou derde man met Zwaren baard. Maar Wiel zag hij', van zdjln kant, op poogt men door propaganda en radio de beteekenis van deze verscherping van :den oorlogstoestand voor de bevolking te verdoezelen, doch deze pogingen heb ben geen resultaat. UITBREIDING OORLOGSGEBIED. Het Fransche ministerie van oorlog heeft de departementen Rhone, Oost Savoye, Dróme, boven-, beneden- en zee-Alpen, benevens Corsica, tot oorlogs gebied verklaard. ENGELSCHEN en FRANSCHEN VERLATEN ITALIË. De ambassadeurs van Frankrijk en Engeland bij het Quirinaal, met het per soneel, journalisten en burgers der beide landen, die gisteravond uit Rome waren vertrokken, zijn in Ancona aangekomen, vanwaar zij zich për schip naar Lissa bon zullen begeven. ITALIAANSCH LEGERBERICHT. Stefani meldt uit het Italiaansche hoofdkwartier: Te middernacht van den 10 Juniwas de voorgenomen opmarsch van de strijdkrachten te land, ter zee en van de luchtstrijdkrachten, geheel vol tooid. Eenheden van bommenwerpers der Italiaansche luchtstrijdkrachten, die door formaties van jachtvliegtuigen vergezeld waren, hebben bij het aanbreken van den dag--eh" bij zonsondergang hevige bom- -bardementen op militaire objecten op Malta, met klaarblijkelijk resultaat, uit gevoerd en zijn daarna ongedeerd op hun bases teruggekeerd. Inmiddels heb ben andere eenheden verkenningsvluch ten boven het Noord-Afrikaansche rechts gebied gedaan en de havens bestookt. Aan de grens van Cyrenaïca werd een poging van de Britsche luchtstrijdkrach ten, Italiaansch rechtsgebied over te vlie gen, verijdeld. Twee Britsche vliegtuigen werden neergéhaald. Volgens te Irun (Spanje) ontvangen! berichten zijn in Frankrijk de lichtingen! 1890—1894 opgeroepen om zich onmid dellijk bij' de bevoegde instanties te melden. Dinsdagnacht is te Rome voor het eerst na de Italiaansche oorlogsverklaring luchtalarm gemaakt. Op hetzelfde oogenblik werd de gedeeltelijke verlich ting gedoofd, zoodat de stad in de diep ste duisternis lag. BUSLICHTINGEN DER STADSBUSSEN Bus Kraanplein: 4.54 (Ma 4.24), Fd 7.04, Zo 8:29. 11.19, 16.54, 22.09 (Za niet). Bus Nieuwstraat: 4.49 (Ma 4.19), Fd 6.59, Zo 8.24, 11.14, 16.49, 22.04 (Za niet). Bus 't Vrije: 4,59 (Ma 4,29), Fd 7.09 Zo 8.34, 11.24, 16.59, 22.14 (Za niet). (Fd. feestdagen. Zo Zondagen). SPORT THEE EN KOFFIE Van 6 Juni tot en met 5 Juli worden op bon 69 een half ons thee of een half pond koffie beschikbaar gesteld. SUIKER Van 31 Mei tot en met 27 Juni geeft bón 70 van het Algemeen Distributiebonboekje recht op één k g. suiker. Distributiebonnen moeten nauwkeurig op de perforatie worden afgescheurd. SCHOENEN Schoenen mogen alleen ge- en ver kocht worden op vertoon van een specialen distributiebon, welke, zoo noodig, door het plaatselijk distri butiekantoor verstrekt wordt. Leer- loos en zgn. zomerschoeisel vallen buiten de distributieregeling. TEXTIELPRODUCTEN Textielproducten kleedingkousen, enz mogen slechts aan particulieren verkocht worden op vertoon van hun distributie-stamkaart en dan nog slechts per één stuk of één paar tegelijk of wel stof voor één japon, enz. VASTE BRANDSTOFFEN Kolen mogen niet worden ge- of ver kocht voor verwarmingsdoeleinden. Voor huishoudelijke kookdoeleinden kunnen kolen worden afgeleverd mits men over geen kookgas beschikt en voor voedselbereiding aangewezen is op vaste brandstoffen. De hoeveelheid moet beperkt worden tot het maonmum gébruik gedurende één week. VLOEIBARE BRANDSTOFFEN De distributie van petroleum zal ingaan Maandag 17 Juni. De eerste periode loopt tot en met 30 Juni. De petroleumzegels kunnen thans worden af'gehaald bff de plaat selijke distributiediensten. VOETBAL. Het kampioenschap van Nederland Naar de Kon. Ned. Voetbalbond mede deelt", zullen de wedstrijden om het voet balkampioenschap van Nederland ge woon doorgang vinden. Voor Zondag 16 Juni zijn twee wed strijden vastgesteld, n.l. Feyenoord—Juli ana in Rotterdam en Blauw Wit—GVAV. GEMEENTERAAD TE NOORDGOUWE Terugblik van den burgemeester Tijdelijke vervanging van secretaris Telefoon en Telegraaf In vrijwel het geheele land hersteld Het geheele land op één plattelands- netje bij Nijmegen en enkele kleioe netten in Zeeuweoh Vlaanderen na is thans weder telefonisch bereikbaar. Het auto matische districts verkeer en ook circa 75 procent der automatische interdistriotsver- bindingen, sooals deze vóór den oorlog bestonden, is thans weder hersteld. Aan de verbetering van het lange- afBtandsverkeer wordt hard gewerkt. Hoe wel op enkele lijnen reeds een aanzienlijke verbetering is tot stand gebracht, moet, vooral wat de verbindingen met Zeeuwsoh- Vlaanderen en enkele grensgebieden betreft, nog met groote vertraging rekening wor den gehouden. Ook het telegraafverkeer beweegt zich wederom in meer normale banen. Het wordt thans weder geheel langs den draad (telegrafisch, reep. telefonisch) afge wikkeld. De telegrammen voor Zeeuwsoh- ^Vlaanderen en andere grensgebieden on dervinden nog steeds vertraging, welke zioh echter tot enkele uren beperkt. Coördinatie Veevoedervervoer Veevoeder voor 14 dagen tegelijk Het rijksbureau voor de voedselvoor ziening in oorlogstijd deelt mede, dat in verband met het feit, dat het vervoer onder de gegeven omstandigheden zoo oeoonomi8oh mogelijk moet geschieden, van heden af wordt goedgevonden, dat de witte veehoudersbonnen een week voordat de hierop vermelde geldigheidsduur ia- treedt, reeds bij den handel kannen worden aangeboden om het hierop vermelde voeder te betrekken. tegen een samentreffen met dien map, vooral in diens hoedanigheid van aan staanden verlqofde van Frances. De (wandeling deed Will goed en ein delijk voelde hij, dat hij nu iwiel dei moo'dige kalmte zou bezitten, om elnkele beleefdheidsphrasefs met sir Frederick te Wisselen. HOOFDSTUK VIII. Frances iwas (nog aan het praten m;et sir Frederick, toen Will den tuin bin nentrad'. Zij' lag achterover geleund in. leen makkelijken stoel en speelde met een takje (wilde roosjes, die hij: op den terugweg voor haar geplukt had. Het viel hem op, tio\r opgeWekt en levendig als zij er uitzag en dit wekte onmid dellijk (weer zdjln jalouzie. Maar twiat kon het den verloofde van Nell eigenlijk schelen, of Zijl nu al zulke goede vrienden Was met sir Frederick?... Even later 'werd zij Will pok gewaar, knikte hem toe en zei: Kijk, daar is mr. Comptoin! Nu zal u'wl verlangen naar kennismaking dus {Worden vervuld, sir Frederick, eln zal ik u aan elkaar voorstellen. Vervulde u al mijn Wenschen zoo snel! prevelde hiji. M»»Dd.g»TODd kwam de Raad dezer De n wordt du8 dst bon j gemeente m spoedelsohende vergadering Tan een bepaald„ distribntieperiode reedg bijeen Tegenwoordig alle leden. De bnr- d(J eer8te week Tan de betreffende di8tri. gemeester sprak na opening zijn blijdschap butieperiode geIdig ;B bon 2 i8 dus geldig uit, dat de vergaderingen van den Raad in de eel,ate en &de tweede week |on weer kunnen doorgaan, zoodat wederom in de tweede en derde week en bon 4 in samen met B. en W. de verantwoorde- de derde en Tierde week Tan de distri. lijkheid voor den gang van zaken kan worden gedragen. Bij een terugblik over de laatste maand sprak de burgemeester een woord van deelneming met hen, die in dien tijd bizonder werden getroffen. Hij hoopt, dat het zoo moge zijn, dat aan deze donkere tijden spoedig een eind komt en men weder eendrachtig zal kunnen bouwen aan een betere toekomst. Daar de secretaris wegens ziekte afwezig is, benoemt de voorzitter, met goedvinden van den Raad, dhr. Rentier tot secretaris voor den duur dezer vergadering, voor het vastleggen der notulen. De Raad gaat daarna in besloten zitting. Na heropening deelt de voorzitter mede, dat de heer Cornelia, secretaris der ge meente, niet in staat is zijn ambt te ver vuilen. Hij spreekt den wensoh uit, dat de secretaris spoedig geheel moge herstellen, in de eerste plaats voor hemzelf, alsook ter wille van het anders zoo met opgewekt heid accuraat en trouw verriohten van de hem toevertrouwde taak. Nu het zioh laat aanzien, dat hiermee geruimen tijd kan zijn gemoeid, heeft de voorzitter bereids geïnformeerd naar een tijdelijk waarnemer. Gemakkelijk is bet niet. Gewacht wordt nog op berioht van de Ned. Bond van Gem. Ambtenaren. Is dit negatief, dan zullen B en W. gegadigden oproepen, waar toe zij door den Raad worden gemachtigd, datgene te doen, wat een vlotte afdoening verei8oht. Bij de rondvraag verzoekt dhr. van de Werve het dijkje te Sohuddebeurs te doen opknappen en maaien. De voorzitter zegt dat hij reeds opdracht voor een en ander gaf, waardoor zulks in orde zal komen. Dhr. Ganzeman meent dat er te veel water uit de Kerkgraoht wordt gehaald voor bouwwerk enz, zoodat het peil al te laag wordt, wat minder gewensoht is. De voorzitter antwoordt dat hij daartegen niet kan optreden, dooh wil met den president kerkvoogd wel overleggen, ten einde dit te beperken. Dhr. Rentier ver zoekt mededeedelingen betreffende distri butie-aangelegenheden op meer plaatsen te doen aanplakken, bijv. in de Haneweg en Groeneweg. De voorzitter zegt toe dat aan dezen wensoh gevolg zal worden gegeven, waarna sluiting volgde. Frances lachte, kreeg leem kleur en. sqheen een stiL veirtwi'ijft te lezen int Will's qogen. Ze stelde de heeren aan elkaar vopir en all heel gau'w: zei sir Frederick1: Ik gelqof, dat Wijl elkaar al eens ontmioet hebben, mr. Compton. U'w! ge zicht komt mij zoo bekend voor. Ik heb nooit het genoegen gehad, sir Frederick Card onna al eens te ont moeten, antwoordde Will op zoo hof felijk mogel'ijken to,qn en hij glimlachte iein boog, terlwlijl bijl op den kleinejni ba ronet neerkeek. Frances, die zich verbeeldde, dat hij) bij' die ontmoeting 'wat spottend keek, 'dacht on'willèkeurig, hoe knap en ge distingeerd Will toch leek naast dien kleinen man. Neen?.... Nu, dab moet ik mïji ver gissen. of, Wacht eqns, nu herimmelr ik 'tm'ij1 iwleer: u doet mij' denken aan een heel jongen spring-in-'tveld, ik geloof, dat ik hem Wel een n lef mag noemen) die eenige jaren geleden baar Australië is gegaan en daar zeker mislukt is. Is u hem bij' toeval niet eens tegengekomen mr. Comptob? Heeft u booit eens iemajnd1 ontmpiet hu, die u sterk aan u zeivCn, deed denken? Want, waarlijk, u vertoont ieen groote gelijkenis met onze familie em butieperiode. In de vierde week van de distributie periode zal dus ook reeds bon 1 van de komende distributieperiode geldig ziju. Op deze wijze is het mogelijk, dat de veehouders in den vervolge voor 14 dagen voeder gelijktijdig kunnen betrekken, het geen ongetwijfeld onnoodige transporten zal voorkomen. LAND- EN TUINBOUW Nieuwe collectieve arbeidsovereenkomst Tusschen een commissie uit de land bouwers uit verschillende dorpen van Schouwen en Duiveland en de landarbei dersbonden is voor 1940/41 een nieuwe collectieve arbeidsovereenkomst afgeslo ten, welke voor de volwaardige manne lijke arbeiders de volgende dagloonen bevat: maanden Mei en November f2,35, Juni, Juli, Augustus, September en Octo ber f 2,50, December en Februari f 2,10, Maart f2,20 en April f2,25. Da loodglansziekte Namens de loodglansziektebestrij dings- oommissie, die dezer dagen weer bijeen kwam, wordt de aandacht der kweekers nog eens op de loodglaosziekte gevestigd, daar deze ziekte nu. heel goed voor eën ieder te onderkennen is, door de verkleu ring der bladeren, die een eigenaardige tint aannemen. Ook dit jaar treedt de ziekte weer in hevige mate op en op verschillende be drijven zagen we reeds, dat er verschillende boomen gerooid waren. De aandacht der fruitkweekers wordt er vooral op geves tigd om boomen, waarvan men ziet, dat ze tooh de vruchten niet tot rijpheid zul len brengen, nu reeds te rooien en zoo goed mogelijk te vernietigen door ze te verbranden. Meent men door het af zagen van eén of meer takken de boom te kunnen redden, dan moet daarmee niet gewaoht worden, omdat anders de kans zeer groot is, dat de boom gebeel ziek wordt, en in zijn geheel opgeruimd zal moeten worden. I i Wilfred iwas voor het uiterlijk althans ,een echte Cardqnna U doet m'ij te veel eer, Sir Frederick zei Will, Iwieer met dien sarcastischer glimlach. Maar nu er van spreekt, ja, nu her inner ik mij ook het jongmeiisch, die, naar ze op de goudveüden zeiden, veel op mij leek. Maar zijln naam 'was niet Cardonna. O, dat kan best wezen. Hiji is zeker van naam veranderd. Wat is er van hem geworden, mr. Comptoh? Dat kan ik u niet zeggen; ik ben hem eenigen tij'd geleden uit het oog ver loren. Zooals u reeds bemerkte, hoogst waarschijnlijk is hij mislukt. Dat is wel het gewone lot van jongelui in zijin om standigheden: zander geld en zonder vrienden en die ongetwijfeld het gevoel (hebben, dat het Lot ben slechjt bedan- tdeld heeftJa hij: zal zeker mislukt zijn! U spreekt, of u de geschiedenis van mijn oiTvertuinlijken, neef kent, zei Sir Frederick en keek Will aan met door dringenden blik. w'; (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1940 | | pagina 3