OUD-HOLLANDSCH GERECHT MET TRADITIE door MARTINE WITTOP. KONING. Het gebruik van volwaardig graan verdient thans de bijzondere aan dacht van de huisvrouw. Pap behoort tot het dagelijksche voed sel van den landman, zoo goed de aard appelen en het brood er toe behooren: hij zou de pap niet kunnen missen. Dat ligt ook eigenlijk voor de hand. Van oudsher hebben steeds de voort brengselen van een streek de eetgewoon ten van de bevolking bepaalden de boer, die over één of meer koeien (even tueel schapen of geiten) beschikt, is er het naast aan toe om de melk ten bate van eigen gezin te gebruiken. Wetenschappelijke voedingsleerinzichten hebben daarbij in oorsprong zeker geen rol gespeeld; evenmin hebben zij den stoot gegeven aan de samenvoeging van melk met bepaalde graanproducten in den vorm van pap: melk werd door de koeien geleverd, granen tarwe, gort, rogge, haver werden op den akker verbouwd; beide onderdeelen voor de pap waren steeds voorhanden en het lo gische gevolg was, dat men ze tot één gerecht verwerkte. „Moeders pappot" werd het symbool voor welvarende hui selijkheid, voor degelijke economische gezinsverzorging. Leggen wij, in het licht van onze he- dendaagsche voedingsleerbegrippen thans den maatstaf aan bij de traditioneele pap. dan moeten we erkennen, dat de intuitie hier als in zoo véél gevallen den mensch gebracht heeft tot het treffen van een voor hem zeer juiste keus. De melk, het volledig voedsel voor den zuigeling, kan als voedingsmiddel voor het opgroeiende en het opgegroeide in dividu de toevoeging van de koolhydra ten uit het graan zeer goed gebruiken; immers met het klimmen van de jaren verandert in de voeding de verhouding tusschen eiwit, vet en koolhydraten zoo danig, dat per gr. eiwit voor de vol wassene niet meer kan worden volstaan met ongeveer IV2 êr- koolhydraat (de verhouding, die in koemelk tusschen deze beide voedingsstoffen bestaat), maar dat tegenover 1 gr. eiwit geëischt wordt on geveer 5 g. koolhydraat. De pap met haar koolhydraatrijke bindmiddelen, waar aan gewoonlijk als smaakcorrigens nog wat suiker (of stroop) wordt toegevoegd, heeft in dit opzicht dus zeker haar eigen verdiensten. Bovendien brengen de gebruikte graan producten mits met oordeel gekozen de kans mee op het bereiken van een grootere volledigheid in de voeding wat betreft de vitaminen en de mineralen- verzorging. In dit verband zal die vorm van pap de meeste waarde hebben, waar in het primitieve gebruik van volwaardig graan is doorgevoerd. Gort geldt in dit opzicht als het meest bekende voorbeeld; gort in melk of in karnemelk gekookt houdt de traditie hoog van het degelijke Oud-Hollandsche ontbijt, dat ook in het licht van de te genwoordige voedingsleer zijn volwaar digheid niet laat bestrijden. Kalk, ijzer, phosphor zijn er ruim in vertegenwoor digd, terwijl ook de vitamines BI en B2 er een goede kans in maken afgezien nog van de verzorging met hoogwaardig eiwit en met vitamine A, die de melk voor haar rekening neemt. Mocht het practische bezwaar van den vrij langen kooktijd de huisvrouw in twijfel brengen over de invoering van dit traditioneele gerecht, dan heeft zij slechts haar toe vlucht te nemen tot de door de fabriek kant en klaar afgeleverde gortpap in flesschen, die voor de in eigen keuken bereide zeker niet onderdoet. Haver heeft van oudsher een niet min der populaire papsoort helpen samen stellen; eerst in den vorm van „haver- degort", de grof gemalen haverbrokjes, die tijdens het koken uitdijden en met de melk een smeuïg geheel vormden het alom gebruikte gerecht o.a. voor de aanstaande kraamvrouw in „groot- moeder's tijd", Phosphor, kalk, ijzer en vitamine B, (sommige onderzoekers spre ken zelfs van vitamine D) zijn in haver- gort rijkelijk vertegenwoordigd en komen ook in de voor onze tegenwoordige pap gebruikelijke havermout nog in belang rijke hoeveelheden voor. Tarwe heeft èn als heele korrel èn als de in den loop der tijden daarvan gefabriceerde maalproducten (meel, gries en bloem) steeds dienst gedaan voor de bereiding van pap. De huidige voorkeur voor bloem gebaseerd op de blanke kleur en het fluweelige uiterlijk van de daaruit bereide pap klopt niet met de eigenlijke waarde: integendeel, een pap van ongebuild meel wint het in vitamine, kalk- en ijzerwaarde verreweg van een met bloem gebonden pap. Voor rogge gelden dezelfde overwe gingen: in deze beide gevallen mag zeker ook rekening worden gehouden met den economischen factor; immers ver uitge- malen tarwe en rogge geven een voordee- liger maal-uitkomst dan bij het builen te verwachten is. Rijst, voor zoover het de hier te lande zoo goed als uitsluitend gebruikte gepo lijste soort betreft, kan in verband met het verlangen naar „beschermende stof fen" niet hoog worden aangeschreven, evenmin trouwens als de geheel uit zet meel bestaande maizena, het aardappel meel, de sago, het kindermeel, het cu- stardpoeder en dergelijke verfijnde bind middelen. Uitschakelen doen we de daarmee bereide pappen echter niet: de melk (resp. de karnemelk) blijft aan het gerecht een bijzondere waarde geven, al zal uiteraard het belang van onze voe ding beter gediend worden door de keus van gort, van havermout of van volko- renmeel uit tarwe of rogge. (Weet je wel, dat Vader, vóór je Iweg ging, -dikwijls zei, dat ik de sterkste van karakter was; maar nu is het zeker (omgekeerd en ik heb1 er jie dubbel1 lief om. Hijl nam haar hand en kuste die. Dat mag ik hporen, Nell. Ik, van mijn kant ben blij!, dat je iraiet zoo'n doordrijfster bent als bij' voorbeeld Olga' Sir Frederik Card onna Zei dat ook van Olga, riep Daisy, verrast. Will keek haar aan met hopgrooide kleur. Wie is Sir Frederik Cardonna, als ik vragen mag? Hij is ieen vriend en een» bloedver want o-ok van Mrs. Ast with, de vrouwi van den dominee, om een groot bewqn deraar van Frances. Waarom zie je zoo rood1, Will? vroeg Daisy. Zié ik rood? O, net als de wol van Nell! Will lachte en antwoordde op vreemi- den tooin: Ik denk, dat dit van de warmt» komt. Maar Vertel eens wat van dien bewonderaar van Frances, Cardoinjna geen gewone naam! Neen. Hij hoort tot een familie uit Cornish. Hij; heeft een heel romantische geschiedenis. Hij was een neef vap den Uit Stad en Provincie RENESSE. Vanwege het Departement van Landbouw en Visscherij is dhr. A. Horst alhier, werkzaam gesteld als con troleur bij den Plantenziektenkundigen dienst en belast met de controle over de bestrijding van den Coloradokever, rayon Schouwen. ELKERZEE. In deze gemeente zijtn bij het vertrek van militairen eenige rij'wie- len achtergelaten, (waarschijnlijk afkom stig van ingezetenen van dit eiland. Dit is ook het geval in de naburige ge1-,' meente Duivendijke. De gemeente-veld wachters ter plaatse kunnen hieromtrent nadere inlichtingen verstrekken. DUIVENDIJKE. Burgerijke Stand. Geh. 8. Jacob van de Panne. 25 j., (van Eiker- bee) en Neej'tje Bevelander, 24 j.; 8'. Marcelis Leendert Hoogenbo.om, 25 j., en Maatje van der Weel©. 30 j. NOORDGOUWE. Burgélijke Stand over Mei: Géboren: 5, Pieter Marinus z. van S. K. Berrevoets en J. J. Vis; Gehu'wld". 3, P. C. Manni, oud' 32 jaar, (Zierikzee) en J. J. van Es. oud1 29 jaar; Overleden 10, Leendert Bakker, oud 30 jaar, echtge noot van Bakker, Cornelia Ja comma. (Haamstede); 11, levenloos kind van Ren tier, Tannetje en de Reus, Willem (Nieu- Werkerk); 21, de Graaf, Adriaan, oud 71 jaar. Iwedn. van Tuijtel, Anna Maria. SIRJANSLAND. De z.g. zakjescollecte voor de Zending, gehouden door de jon gedames L. v. d. Berge en D. Hanse Jd., heeft opgebracht f 16,78. BRUINISSE. Woensdag zijn een 10-tal visschersschepen, die te' Vlissingen lagen, in de haven teruggekeerd. Reeds ver schillende keeren was door de respec tievelijke eigenaars een vergeefsche reis naar Vlissingen gemaakt om de schepen vrij te krijgen. Aan de schepen zelf is weinig beschadigd, doch van den inven taris werdt nogal veel vermist, o.a. zijn veel korren kwijt geraakt. LUCHTBESCHERMING In overstemming met de Duitsche lucht beschermingsautoriteiten in Nederland en onder intrekking van alle, van welke zijde ook, ontvangen aanwijzingen op de mobilisatie van de luchtbeschermings dienst betrekking hebbende, wordt het navolgende bepaald: De geheele luchtbeschermingsdienst blijft op denzelfden voet, als op 10 Mei per telegram gelast, in dienst. Door het uitvallen van den luchtwachtdienst en dientengevolge ontbreken van radiomel dingen zal tot nader order in alle ge varen klasse gemeenten worden gealar meerd na bominslag. Daartoe moeten de uitkijkposten en lui sterposten dag en nacht in functie zijn om te kunnen doen alarmeeren. Voor derde gevaren klasse gemeenten wordt medegedeeld, dat uitkijkposten en luister posten allereerst dienst doen om bij nade ring van vliegtuigen te melden en ver volgens om bominslag te melden aan den commandopost. Deze posten zijn door- löopend bezet. De radioluisterdienst is alleen bezet van- 8 tot 22 uur ter opname van eventueel ujt te zenden overheids- mededeelingen. Met den meesten nadruk wordt er op gewezen dat in de tot dusver bestaande organisatie van den luchtbeschermings dienst geen enkele wijziging mag worden gebracht, welke tot mindere waakzaam heid zou kunnen leiden. Alleen in ge meenten beneden 3000 inwoners, waar een uitkijkpost-bezetting moeilijkheden :t, wordt verzocht den territoriaal inspecteur der luchtbescherming op te bellen tot het treffen van een practische oplossing. Ml!1 ouden Sir Wilfred CardoJina vain kasteel Cardon in Cornwallis en tot een paar jaar geleden was hi) even arm als een van ons, maar heel onverwachts kwam hi) in het bezit van een groo,t fortuiini ien ©en titel. Hoe kon dit dan? Sir Wilfred is tweemaal getroufwd geweest. Met zijn eerste vrouiwt was hij' niet heel gelukkig. Ze hadden geen kin Idjeren en dat was ook maar beter want Zijl is van hiem (wieggeloopen met leen vroegeren geliefde en voinid den dood of liever dit Werd er zoo voor ge houden bij, een spoorwegongeluk in Frankrijk. Toen is Sir Wilfred1 opnieuw getrouwd1 en had één Zoon, die paar hem genoemd werd, en dan natuurlijk zijn erfgenaam was. Maar na den, dood van Sir Wilfred dook de eerste vrouw Iweer op, en, daar er een testament bestond1, kreeg die arme Wilfred Car- donna miets en» Fred trad in zijtn. plaats. Hard' voor dien armen Wilfred, hé Will? Het moet zoo'n flinke, knappe, edelmoe dige jonge man Zijn geweest, precies zijn vader. Maar op Fred Cardonna ben ik nu niet zoo- gestelid1. Het zal mi) spij ten, als Frances met hein trouwt, al is het dan pok nog zoo'n goede partijl te noemen. En wat is er dan van diep ap.de- MARKTBERICHTEN Coöp. Veiling Zierikzee Kipeieren f2.80—3.40. Eendeieren f3.10. Kalkoeneieren f3.40. Ganseieren f 6.60. Boter 64—73 ct. Boterprijis Goimtmissie 75 dent per pond1. GOES, 4 Juni. Eieren per 100 stuks f2,70—3,20, middenpr. per 25 75 ct.; win kelprijs 4 -ct., eendeieren f 2,90, ganseieren f4.50; kalkoeneieren f4 pier 100 stuksi. Boter per k.g. f 1.65; middenpr. per pond! 821/2 ct., '(Winkelprijs 90 cl), 2ö SQoirt boereriboter 771/2 et., afwijkende boter 50 ct„ Fabrieksbjoiter verkocht ad! 92i/<> ct. Noteering van bloter- en eierhaindlela- jren: Boter 65 ct., eieren f2.50 per lOOy GOES. V-eilingsver. Z.-Beveland Afd« Centrale Eierveliimg. Veiling van Dins dag 4 Juni. Kippeneieren f 2.70—3.20; Eendeneieren f2.90; Kalkoeneieren f4; Ganzeneieren f 4.50 per 100 stuks. Aanv. 8(\000 st. TELEGRAMMEN LANDBOUW EN VEETEELT Wen ken voor den Zeeuwschen landbouwer Het is noodzakelijk, dat de productivi teit van den bodem zoo hoog mogelijk wordt opgevoerd. Geen stukje land mag onbebouwd blijven liggen en indien het eenigsxins kan moet een stoppelgewas ge teeld worden. Wanneer klavers in granen of vlas verbouwd zijn kan men deze wellicht in den herfst nog oogeten. Wanneer ze niet direct vervoederd worden dan kan men ze inkuilen. Samen inkuilen van klaver met bietenkoppen en -blaren geeft een meer eiwitrijk voeder. In een vroege stoppel kan men wikken zaaien voor groenvoer en daarmede op dezelfde wijze handelen als met klaver. Ook de teelt van mergkool voor veevoer zal op versohillende bedrijven op zijn plaats zijn. Tenslotte verdient ook de teelt van koolrapen als tweede vrucht de aandacht. Men zorge zoo mogelijk zelf voor plant- materiaal. Koolrapen kunnen zoowel voor mensohelijke als dierlijke consumptie dienen, ze kunnen gemakkelijk en laog- durig bewaard en getransporteerd worden. Bij het winnen van graehooi gebruike men bij voorkeur ruiters. Onder de huidige omstandigheden moet men zich niet angstvallig afvragen of er geen kans op mislukkingen zal zijn. Men dient al het mogelijke te doen om de productie op te voeren en een halve oogst van een stoppelgewas is tooh veel beter dan niets. Laten de landbouwers vrijwillig medewerken, zoodat dwang van Overheids wege geheel achterwege kan blijven. REORGANISATIE VAN HET FRANSCHE KABINET. De Fransche premier Reynaud heeft iWoensdag Iweer een wijziging iini zijtn kaibnet aangebracht. De premier neemt in plaats van Daladier de Portefeuille van Buitenlandsche Zaken, en behoudt daarbij! het Ministerie voor de Lands verdediging. Paul Baudoin iwordt aan hem toegevoegd1 voor Buitenlandsche Zaken» en Generaal' de Gaulle voor de Nationale Verdediging. Voorts zijn benoemd de,Se cretaris-Generaal Bouthillier tot Minister van Financiën, Georges Pernot tot Minis ter voor het Fransche gezin, Jean Prou- vost to,t Minister vain Voorlichting, Fros- sard1 tot Minister van Openbare Werken en Delbos tot Minister van Onderwijs. De andere Ministeries blijven onveran derd. De reorganisat ie van het Ministe rie is geschied1 te middernacht in ©en kab'inetszitting. M TURKSCHE PRESIDENT OP. INSPECTIE. De Turksche President Inönu, is in ge zelschap van iden Minister van Lands-' verdediging naar Istamboel vertrokken. Men neemt aan dat hi) eefo inspectier reis naar Thracië !wil ondernemen. De Fransche generaal' Mittelhauser, opperbe velhebber van de Geallieerde troepen in het nabije Oosten, heeft zijln bezoek aan Ankara beëindigd en is per vliegtuig in» Beyrouth teruggekeerd. Hij1 is te Ankara ontvangen door President Inönu en had besprekingen met den Minister van Bui tenlandsche Zaken «efru den chef van den Generalen Staf. BELGISCHE VLUCHTELINGEN IN FRANKRIJK. Het Fransche blad „Populaire" keert zich tegen de uitbuiting van Belgische vluchtelingen door Franschen. De aan komst in massa van vluchtelingen in bepaalde provinciesteden, zoo schrijft het blad, hebben alle prijzen van levens middelen snel omhoog gejaagd. Voorts zijn ook de huurprijzen, die reeds bij het begin van den oorlog in verschil lende provincieplaatsen op abnormale wijze gestegen zijn, opnieuw omhoog ge gaan. De meeste vluchtelingen of ge- evacueerden moeien in de openlucht ver blijven, omdat zij geen onderdak vinden. Deze uitbuiting, zoo besluit het blad, verwekt onder de vluchtelingen en ge- evacueerden een beklagenswaardige ge moedstoestand. DE SOMME OVERGESTOKEN. „De Weygandlinie op verschillende plaatsen doorbroken". Onder deze op schriften brengt de Duitsche pers de door het Opperbevel gemelde eerste suc cessen der Duitsche legers, die Woens dagmorgen op een breed front tot den aanval op het Fransche leger zijn over gegaan. Sinds den dag waarop Generaal Gamelin moest heen gaan, omdat de Duitsche nijptang de drie Fransche elite- legers in Vlaanderen te samen met het Britsche expeditieleger dreigde te ver stikken, zoo schrijft de Deutsche All- gemeine Zeitung, is deze Weygandlinie de stille hoop van den vijand geworden. Van haar twierd' sedert dagen steeds» jwieer alls froint van weerstand1 gesproken, Iw'elke de strategie van Generaal Wey- gand alls verdedigende muur voor Parijs had opgeslagen. De Duitsche legers heb ben haar stralenkrans, reeds ©einjige uren nadat Zij1 aanvallen hierop geopend heb ben, geknakt. AMERIKA EN DE GEALLIEERDEN. Na een kort debat, hebben de com missies voor buitenlandsche aangelegen heden uit den Amerikaanschen Senaat en het Huis van Afgevaardigden, de eenige dagen geleden ingediende moties goedgekeurd, krachtens welke de Ver- eenigde Staten de overdracht der be zittingen van een niet-Amerikaansche mogendheid in het Westelijke Halfrond niet zullen erkennen. Tevens heeft de Senaatscommissie met 19 tegen 2 stem men het voorstel van den Democrati- schen Senator Pepper verworpen, waarin wordt voorgesteld de Geallieerden te steunen door daadwerkelijke deelneming van de Ver. Staten aan den oorlog. (Ongecorrigeerd.) Laatste berichten nen armen kerel geworden? Wainit Wet was hard! voor hem, om zijln (naam en zijn erfgoed te moeten verliezen ep niet door eigen schuld! i Er klonk gr^ote bitterheid uit den toon van zijn stem en Daisy staarde hem aan» en zei Wat zie je er vreemd uit, Will? Ben je b'oos? Ja, ik Wen boos, Daisy. Dat ben» ik altijd, als tk van zoo, iets onrecht-! vaardigs hoor. als nu van dien arm©ni Wilfred Cardonna. Wat is er van hem geworden, Nell? Dat schijnt niemand te Wetem. Toen er bewezen Iwlas. dat hijl geen recht had volgens de wet dan op den titel en het landgoed, is hijl plotseling ver dwenen en miemaind 'weet. waarheen. En niemand zal er ook verder be lang in hebben gesteld. Bni toch zal die Wilfred1 Cardonna, vóór den krach, zijln vrienden hl) dozijtnem hebben geteld! Maar laat ons niet verder o,ver hem praten. Ik heb een vriend gehad met een dergelijke droeve geschiedenis en ik had erg met hem te doen. Dat kan ik mij blegrijlpen, zei Nell op zachten toom. Nu, wijl hadden ook allen zeer te doen met Wilfred Car- tionjna. Dan komt er pog bij', dat we niet veel ophebben met Frederik. De jongens vindon» hem een „gluiperd" en Frances.... Ja, juist, hoe denkt die nu, over hem Ik geloof niet. dat ze in waarheid ZOo,veel1 om hem geeft, maar hi) is dan lwel! zeer aan haar gehecht en brengt haar zulke mooie bloemen, als hi) op de pastorie is. Ze schijnt het beste in hem naar voren te halen. Als ze hem trouwt, dan zal' hijl zeker een bteter man worden. En zij, zal „my, lady" zijln, sprak Will op schempereh toon. Daar heeft een vrouw altijd veel voor over. Zou ik dien Sir Frederik Cardonna o,ok gauw (eens te zien krijgen, Nell? Komt hijl dikwijls op de pastorie? Neen zooi heel dikwijls niet. Maar ,eer de zomer om is, zal' hi) nog wel eens komen. Waarom Will? Verlang je or zoo naar, om hem te leer en kennen? Dat niet. Toen hij; zag, dat Daisy, hem zoo on afgewend gadesloeg, vloog hij, op en ging voort: Hé, ik moet eens even mijh boenen uitslaan. Dan ga ik mét je mee, riep Daisy,. Neen neen. je beentjes zijn veel! te kort om mi) bi) te houden! HERSTEL BUITENLANDSCH POSTVERKEER Met ingang van morgen (Vrijdag) 7 Jnni kan wederom briefpost, dat wil zeggen alleen gewone brieven en briefkaarten, worden afgegeven met bet temming voor het geheele neutrale Europa, met in begrip van Noorwegen. Uitgesloten is dus post verzending naar Engeland, Frankrijk en voorloopig ook naar België en Luxemburg. Aangeteekende correspondentie en waa de- brieven zijn niet toegelaten. Er wordt nog eens met nadruk op gewezen, dat het tarief voor het geheele buitenlandsche postver keer en ook voor Indië bedraagt voor brieven 1278 ots voor de eerste 20 gram en 71/9 ots voor elke volgende 20 gram en voor briefkaarten 77s ots. HET WERKLOOSHEIDSVRAAGSTUK Naar het D.N.B. van welingelichte zijde verneemt, bedroeg het aantal werkloozen in Duitsehland einde Mei van dit jaar 8leohts 57 600. Bij het uitbreken van den oorlog had Duitsehland 62 000 werkloozen. Onder degenen, die thans nog werkloos zijD, bevinden zioh geen arbeidskrachten van beteekenis meer. Thans werken ef in Dnitsohland nog een halt millioen vreemde lingen, w.o. 50.000 Italianen. Dit aantal Italianen zal een verdere verhooging onder gaan. Tot dusver zijn er 30.000 tot 40.000 Nederlanders in Duitsehland werkzaam. Hoewel er in Nederland nog veel op- ruiming8werk te verrichten valt, kan Duitsehland de Nederlandsche arbeids markt helpen door Nederlandsche arbeids krachten voor den landbouw, den mijn bouw, de textiel-industrie of voor haven werkzaamheden in dienst te nemen, TWEE VILLA'S VERBRAND Woensdagnacht is, door nog niet bekende oorzaak, brand ontstaan in een villa te Zeist. Het vuur greep snel om zioh heen en sloeg over op de naast staande villa. Toen de brandweer ter plaatse kwam stonden de huizen in lichter laaie. De brandweer uit de Bilt verleende assistentie, doch aan blussohen viel niet meer te denken. De villa's en inboedels werden eén prooi der vlammen. VOORWAARDEN VOOR HERSTEL MET NED. OOST-INDIË Naar het A.N.P. verneemt hebben de Duitsche autoriteiten tot nu toe uit Neder- landsoh-Indië nog geen berichten ont vangen, welke wijzen op een verbeterde behandeling van de Duitsche geïnterneer den aldaar. Zij hebben zioh thans op het standpunt gesteld, dat een betere behan deling en wel een algeheele vrijlating van deze Dnitsohe geïnterneerden, de voorwaarde moet zijn voor een herstel van de telegrafische verbinding tusschen Nederland en Indië. Dit houdt in, dat zoodra de Nederlaodsoh-Indisohe autori teiten er toe besluiten de Duitsohers in Nederlandsoh-Indië te behandelen op ge lijken voet als de Duttsohe autoriteiten hier tegenover de Nederlandsche krijgs gevangenen zijn opgetreden, de mogelijk heid zal worden geopend om familietele- grammen naar verwanten in Indië te zenden. Daarentegen zal deze mogelijk heid zioh niet voordoen zoolang in Indië in de tegenwoordige houding tegenover Duitsche onderdanen wordt volhard. EERE BEGRAAFPLAATS Graaf K. L. G. v. d. Goltz te Arnhem heeft op zijn landgoed wZijpendaal" bij den Doelensohenweg een terrein beschik baar gesteld als eere-begraafplaats voor Duitsche militairen, die in de omgeving van Arnhem zijn gesneuveld. Het door bossohen omgeven terrein zal later in overeeostemmiDg met het karakter worden aangelegd en beplant. Met één sprong was hi) over de lage heg, die den tuin van het v-eild scheidde, j Aan den anderen» kant van dit veld! stroomde de rivier, waar de jongems( I iederen ochtend in zwommen». De boot lag daar vastgemeerd aan een boom. Will maakte ze los en roeide tegen den stroom op, met krachtigen slag. Hi) had gemeend, dat hi) niet meer vatbaar was voor zulke heftige gevoe- lens, maar nu was heel zijn gemoedi weer in opstand bij de herinnering aan dien avond, nu zeven jaar geleden, toen hi) voor het laatst zijln oud» kasteel had gezien, dat voor goed voor hem ver loren was gegaan en hij» de Wereld in trok als ©en zwerver. Al sneller roeide hij en die beweging deed hem goed. Hij werd kalmer en toen hij na ©en twintig minuten, do boot w»eer aan den boom vastmeeirde, ien (naar den tuin terugkeerde, vond hi) Niell daar nog even geduldig p.p heim( wachten. Ben ik lang weggebleven, kind1? In het geheel niet. Hoor eens hier, Will, het zou mij; juist ongelukkig ma ken, als je je do©r mijl altijtd gebonden achtte; als ik als een rem op je werkte., (Wordt vervolgd

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1940 | | pagina 3