Uit Stad en Provincie met een niet te dun laagje beslag bedekt is. Bak den pannekoek eerst aan den onderkant goudbruin. Probeer hem, door schudden van de pan, los te maken; lukt dit niet, gebruik daarvoor dan een pan- nekoekenmes. Keer daarmee den panne- koek vlug om en bak ook den anderen kant mooi bruin; laat hem uit de pan glijden op een verwarmd bord. Stapel de pannekoeken netjes op elkaar en dien ze op met stroop of suiker. VOOR DE HUISVROUW Thee zetten op de juiste manier Het is zaak, zooveel mogelijk profijt te trekken van den voorraad thee, waar over w'iji kunnen beschikken. Zeer prac- tisch is de volgende methode: Gebruik biji voorkeur een steenen of porseleinen theepot, passend voor het aantal persomen, waarvoor gij' straks de kopjes gaat vullien. Spoel den trekplot om met 'kokend water, doe er dan de thee in. De hoeveelheid zal afhangen van den persoonlijken smaak en van de soort thee. die wordt gebruikt. Een vol schepje, dat altijd grooter is dan een theelepel, is voldoende voer 4 kopjes. Giet den thee pot vol met kokend water, dat niet lan ger dan hoog moedig mag hébben door gekookt en laat de thest 3 a 4 (minuten trekken onder een goed sluitende muts. Comfoortje met theelichtje is totaal over bodig. Ook behoeft men den volgeschon ken theepot niet (zooals in veel gezlni- nem nog altijd gewfoiofnjte isi) 5 a 10 mi nuten op den stoom vani kokend water te 'zietten. Een theemuts van practïsch model is voldoende. Roer de thee voor dat gij' ze gaat schenken even door en gebruik biji bet schenken een zeefje. Giet op dat wat achterblijft in den pot, op nieuw iw'at kokend heet wafer en hond ze goed Warm onder de muts. KOFFIE-EXTRACT Een speciaal recept volgt voor het maken van geurig koffie-extract. waarbij1 slechts weinig koffie noodig is. Brand 2 ons witte of basterdsuiker, goed roerende, in een geëmailleerd pan netje zóó lang, tot ze donkerbruin, b'ijha zwart ziet. Neem bet pannetje dan van het vuur en roer een half ons gemalen koffie, een klein stukje bloter, een mes punt koffiestroop en lt/2 liter kokend water bijl. Als dat alles goed' is vermengd, giet ge het door een zeef, liefst in een gro©,te melkkan. Doe vervolgens in den filter van een koffiepot óók een half ons gemalen koffie en een mespunt kof fiestroop; stamp dat zoo stijf mogelijk aan en giet het klaargemaakte (goed gezeefde) vocht uit de kan er bij kleine scheutjes tegelijk op. Gijl krijgt dan on geveer 11/2 liter sterk koffie-extract. BOEKEN EN BROCHURES „DE VROUW EN HAAR HUIS", v. Holkema War©nd©rf, Amsterdam. Hoewel' kleiner vam formaat, in verband met de huidige omstandigheden, is btoiven- staand maandschrift toch op ongeveer denzelfden tijd en volgens de gewone wijze van uitgaaf verschenen. Druk, reproducties en artikelen z'ïjln evenals de voorgaande nummers goed verzorgd. Dra. M. G. Schenk beschrijft de rust welke men rond1 en in Amster dam kan vinden, waanneer men moe is van het gejakker en gedaver van het stadsleven. L. C. van Dorp—Pierson ver. télt van een school uit het land deal Toradja's op het eiland' Celebes. Over Ihet teekenein van kinderen vertélt A. Manshollt bijl sprekende afbeeldingen.. J. H. Kruisinga schrijft ieen gedegen artikel over het vervaardigen van sierglas in Bohemen. Aan speciale vrouwenrubriek en is .eveneens de aandacht gewijd. worden en ging lederen iochte|nld mlet |hem naar bet kantoor. Herbert en Fred Waren nog op school, ter! wijl kleine Dai sy de lieveling en de speelpop was van allen in huis. Zij was Frances' „zonnestraaltje", zoo als zij zichzelve betitelde en was over het geheel wat wijs, omdat zij altijd met ouderen omging; maar daarom volstrekt niet eigenwijs; daarvoor had zij een veel te lief en onzelfzuchtig karakter. Ze hield dolveel van Nell; Frances beschouwde zij als een tweede moeder en tegenover 01- ga kon ze af en toe, iets beschermend» aannemen, als ze wel voelde, dat die jongedame het tegenover de anderen toch wel wat al te bont maakte. Ik zal wel voor Nell zorgen, Fran ces, als jij weg bent; Olga is soms zoo onattent, zei ze heel wijs, en heel waar, want, als de verantwoordelijkheid van het huishouden op de schouders van Olga rustte, dan liep dit gewoonlijk uit op ontevredenheid aan alle kanten; de rekeningen waren hooger; de dienstmeis jes werden opstandig; mrs. Rosslyn was ook uit haar doen en mr. Rosslyn klaag de gewoonlijk steen en been! Dit op zichzelf zouden al redenen ge noeg zijn geweest, dat Frances er tegen op gezien had, om te gaan; maar nog veel meer, nu ze juist zoo had verlangd naar een kalmen tijd thuis, nu de schoon maak gelukkig voorbij was en het weer zoo heerlijk beloofde te worden. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk. Zondagmorgen a.s. hoopt Ds. Valeton in de Nieuwe Kerk te Zierikzee het Heilig Avondmaal te bedienen. Na de overweldigende veelheid van indrukken, die we de laatste weken te verwerken kregen en die ons allen spraken van menschelijk tekort en zonde, mag de gemeente van Jezus Christus zich op maken om te gaan tot Hem, die de zonde draagt en wegnemen wil. Overwin Uw schroom en komt in grooten getale tot de tafel! van Hem1, die alleen de ware rust en innerlijke kracht geven kan. OUWERKERK. Bij K.B. is herbenoemd tot burgemeester dezer gemeente, dhr. J. Romeijn Jz. BRUINISSE. Burgerlijke stand over Mei Géboren: 27. Lena, d. van M. Okkerse en P. Roukema. Gehuwd: 31. Arie Hei}, 22 j. (van Rotterdam) en. Martina Wi(- helmina van den Berge, 23 j. Overl'edqa: 9. Janheke Brouwer, 60 j., echte van W. J. Lemsom; 14. Nicolazina Jacoba van R'hee. 86 j., wed. van L. de Koning; 16. C. Broer© (van Vlissingen, 33 j.; 17. Ma- rinus Jan Klomp©, 56 j., eclitg. van J. F. Vis (overj. te Amsterdam); 25. Leen- dert van der Have, 64 j., echtg. van p. M. van Popering; 27. Willem Jacioibus Lemsom, 66 j., wed.n vain J. Bno.uWer; 30. Adriaantjie Anna vajn der Velde, 16 j. POORTVLIET. Doioir de groot© hagel- val, welke met veel regen deze week alhier plaats vond, hebben vele gewas sen op het land geleden, zoadat vlas uitgereden moest Worden ien bootman 'wier- den overgezaaid. Burgerlijke Stand. Gebtareh: Leen- dert, z. van Jacobus den Bper en Eli zabeth Jacoba Goudzwaard'. THOLEN. Geboren: Abraham', z. van H. F. Leunis en J. H. Dooms; Eliza beth Leentje, d. van W. v. Noorloos en J. Groenewege. 1 Bij' de comtnissie voor bijzondere ndoden kan ieder, die iim aanmerking Wienscht te komen om geholpen, te (wer den door voornoemde commissie „wegens geleden schade" zich opgeven. j De bepaling, dat men na 10 uur Ier, vopjr 5 uur iin den morgen zich niet meer op straat mag bevinden, is ook voor deze gemeente ingetrokken. UIT VROEGER DAGEN Benoeming van onderwijzers De benoeming van de onderwijzers aan onze lagere scholen is in de tegenwoor dige Lager Onderwijswet in alle onder deden geregeld. In vorige eeuwen be hoorde die benoeming vaak tot de be voegdheid van den Ambachtsheer en den kerkeraad. Voor mij liggen de notulen van eene vergadering in de gemeente Burgh, gehouden op 5 December 1723, waarin aan de orde werd gesteld de benoeming van een schoolmeester tevens voorzanger. Ik geef die notulen hieronder woorde lijk weer. „Collegium qualificatum, gehouden den 5 Decemb. 1723. Den schout Antony de Clercq en den schepen Gillis Wijnnot- berge als gedeputeerden van de Heere voogden Hendrik van Willigen en E. Ghijselin van de kinderen van wijlen Weleedelen Heer Pieter de Huijbert, in den kerkenraad verscheenen zijnde, om het collegium qualificatum uijt te maken, is na het uitroepen van Gods naam, een voorstel gemaakt van de personen, die hare gaven voor de gemeijnte tot het voorsangers- en schoolmeestersampt heb ben laten horen, te weten: Gijsbert Cornelisse Krijg, schoolmees ter tot Zierikzee; Cornelis Pieterse van Keulen, schoolmeester van den Ouden dijk; Adriaan Sijmense van Dijk, school meester tot Driewegen; Andries Jeras, Dien volgenden Donderdag zou er een tennispartij worden gehouden. De boot was pas geverfd en lag geheel gereed voor gebruik; en die vermaken vond Frances veel prettiger dan de deftige recepties in Londen. Dan kwam er nog, dat Nell dien laat- sten tijdwat aan het sukkelen was; ze had niet geklaagd, maar ze zag er zoo teer en mager uit en had zoo'n vermoei end kuchje. Mr. Rosslyn echter, die met het oog op 't fortuin van de kinderlooze weduwe er op gesteld was, dat er strikt gevolg werd gegeven aan den wensch van tante Summer, dulde ten ©enenmale niet, dat de uitnoodiging afgeslagen werd. Tante had indertijd voorgesteld, of Frances voor goed bij haar wilde komen; dan zou ze haar tot haar erfgename benoemenmaar dit had het nichtje toch niet aangenomen Toen (haar vader haar met dit aaPbbd van mrs. Summer te vooirschijln gekomen was. had zij geantwoord: Voo,r geen schatten ter wereld zou ik dat kunnen doen vader! Daln. zou ik mij' inog ©erder als dienstbod© verhuren, want dan ihad ik tenminste mijlni „vrij'en avond" en thuis ben ik immers ook noodig Wat zou mioeder en wat zou Nell begin nen zonder m'iji? Mr. Rosslyn. die zich nu ©,ok de hon derd zestig pond herinnerrde, die immers yzulk ©en welkome vermeerdering van wonende tot Ouwerkerk; en Abraham Vernaeije, wonende tot Noordgouwe, om uijt deselve, inplaats van den overleden Willem Brouwer, een voorsanger en schoolmeester in de kerke en school van Burg te beroepen, welk beroep op An dries Jeras met ses stemmen gevallen is, de welke hem gegeven zijn van Jacob Speelman, Stoffel Stoel, Marinus An- driessen, Phlip Willemse, ouderlingen, Marinus van Burg en Symen Lambregtse, diakenen. Welk beroep den.' 7 Decemb. de classis van Schouwen en Duyveland voor gedragen zijnde, is goetgekeurt en als de beroepene geexamineert was, is hem wel specialik belast sig verder onder het opsigt van den predikant in schrijven, lesen etc.te oeffenen, hebbende ook uijtdrukkelik belooft de consistorie te sullen dienen en bij siekte of andere ongelegenheijd van den predikant, uijt te zullen sien, dat de plaats door een naburig of ander predikant van dienst be- sorgt werd. Het collegium qualificatum het beroep verrigt hebbende, is in vrede met danksegging tot God gescheijden". In de vergadering van den' kerkeraad, gehouden 19 Decemb. 1723 werd nog „geordineert, dat de schoolmeester voor het laatste geluij aan des predikants huijs sal gaan om te, vragen of hij op- luijden sal; dat hij altijt in de catechiza- tien nloet zijn en toesien dat de kinde ren geen geraas maken: dat hij alle dage in de school moet singe; de kinderen de gemeene gebede van smorgens, smid- dags en savonts moet leere, als ook de vrage uijt de schets van Doutreijn en de kleijne vragjens uijt Borstius". Blijkt uit het bovenstaande reeds welke bemoeiingen den benoemden Burghschen schoolmeester zouden wachten, ik behoef niet ver uit de buurt te gaan om nog verder ter zake van de zorgen van een schoolmeester uit vroeger tijd te worden ingelicht. Haamstede had een aantal jaren te voren reeds een „Schoolreglement" vastgesteld. Deze „gearresteerde regulen naer welke sig de schoolm.-voorzanger en koster van Haemstede in zijn bedie ningen sal hebben te gedragen", datee ren van 1682. De Haamsteedsche meester mocht niet tappen geen herberg hou den nergens geld ophalen, „nog ook eenige neringe noch hanteeringe, nog bonneeringe doen, of eenige ampts be dienen, waardoor hij en zijn schoolhou- dinge sou mogert verhindert worden". Les moest worden gegeven smorgens van acht tot elf uur en smiddags van één tot vier uur. Hij moest gedurende dien tijd „sijne discipelen in stilheid doen oversien en leeren haere lessen". De school moest gedurende het geheele jaar geopend zijn, wat beteekende, dat er 'in October met het onderwijs diende te worden begonnen en dit acht maanden door moest duren. 'Zaterdags en op de erkende Christelijke 'feestdagen hadden de leerlingen vrij; benevens „eenen dag op dc jaerlijksche koyemarkten en een weke op de peerdenmarkt. 1 November werd de avondschool geopend, waar de meester eveneens les moest geven. Waren de lessen afgeloopen, dan was de taak van den meester nog niet ten einde, want hij moest ook opletten, dat buiten de school de kinderen niet deel namen aan „getier, ravot, vuijle woor den, bijnamen, verwijtingen, vloeken en 't misbruijk van den naeme des Heeren op de straten". Als voorlezer in de kerk moest hij elke Zondag voor en na de predikatie enkele hoofdstukken uit den Bijbel voorlezen. Als koster moest hij de klokken luiden, de kerk eens per week reinigen, de kaarsen aansteken in' de avonddienst, trouwplechtigheden bijwonen en bij afwezigheid van den predikant een ander uitnoodigen in den dienst voor te gaan. Tot zoo ver het oude school reglement van Haamstede. Ik vond dit reglement onlangs verkort weergegeven in de „Vacature", welk onderwijsblad een en ander weer had overgenomen uit eene bijdrage in de Middelburgsche Courant. Ik maakte er een dankbaar gebruik van. In het boekje van Ds. Nieuwhof (van 1857) vond ik aangeteekend, dat op 15 December 1682 werd medegedeeld, dat M. C. Bal twee dagen achtereen zijne inkomsten Waren, had ©pk miet verder aangedrongen. Neli's onschuldig© betuigingen van dank baarheid gaven Frances zoo'n huichelach tig gevoel ©ver zich. Ze had haar zoo graag verteld, dat de klein© attenties die zij' als bijzondere gunsten ppvatte, haar rechtens toekwamen; maar zij! iwilde ©pk Compfan's stilzwijgen respecteeren, dus dus trachtte Zij er maar zo© luchtig mo- geluk overheen te gaan, legde haarband1 liefkozend ©p Nell's arm en zei: Nu geen onzin kindje! Vertel mijl liever eens, waarom je 'er z©©. betrokken uitziet. ofschoon, als Olga je steeds op muziek onthaald heeft daln zloiu ik er mijl ©enigszins in kuntmen verplaatsen.! Was het dèt? O, neenHefcwas niet de schuld' van die arme Olga! Maar wat iwias het dan? Het Zal je goed dioen, als je het uitspreekt. Mpar als het je te pijnlijk is, dan zal ik er niet verder op aandringen, hoor! Och neen, maar je zult zekér lachen om mijn droom O, was het m'aar droom? Nu, laat dan ©ens (hooien. Je weet, hoe gelukkig ik gisteren morgen was, Frances, toen die brief van Will kwam, en ik wist, dat er nu toch 'n eind zou komen aan onze scheidifnlg. Ik was toch zóó gelukkig!En to©n ik !naar bed ging, nam ik den brief mee ©m legde dien onder mijn kussen. Misschien school gesloten had, en de Ambachts vrouw bedankt had voor het school- en koster-ambt. Hij onttrok zich aan zijn taak, omdat hij zich bezwaard vond we gens een schoolreglement, toen, zoo het schijnt voor het eerst, ontworpen en hem door de Ambachts Vrouw van Haam stede ter hand gesteld. Vermoedelijk was hem de toepassing van het hiervoren bedoelde schoolreglement te bezwaarlijk. B. W. G. B. VERKEER EN VERVOER De Rijn verkeersweg van Dultschland Te Munster heeft prof. dr. Most uit Duisburg, de vroegere burgemeester, een red© gehouden ever „wezen, basis en problemen van het verkeerswezen van het Duitsche Westen". In het oecono- misehe bijblad van de Rheinisch-West- falische Zeitung vonden wij het verslag van deze rede. Prof. Most rechtvaardigt de behandeling van deze vraagstukken op dit oogenblik met het argument, dat in een tijdperk van een verandering in Europa het onderzoek van de funda menten van het verkeerswezen in West- Duitschland volstrekt van actueele be- teekenis is daar iedere nieuwe orde ning op de natuurlijke grondslagen van de verkeersbetrekkingen zou moeten wor den opgebouwd. De sterke Oostelijke orientee ring van de Duitsche handels politiek in de laatste jaren kan d© beteekenis van de van het Westen van het rijk uitgaande buitenlandsche handel niet kleiner maken. Van den gezamenlij- ken Duitschen uitvoer maakt het aandeel van het Rijnland en Westfalen ongeveer 50 percent uit. De natuurlijke basis van deze belangrijke buitenlandsche handel is de industrie en de verkeerstoestand) van het gewest. Het in zijn soort ©enige samenvallen van een aantreffen in groo- te mate van grondstoffen met groote natuurlijke en kunstmatige verkeerswe gen zijn er oorzaak van, dat 1/5 van het; geheele goederenverkeer van het oudej Duitsche Rijk en 3/4 Van het verkeeri op de waterwegen voor rekening van het Roergebied komt. De groote ruggegraat van dit uitgestrekte verkeerswezen vormt de Rijn, die weliswaar niet de langste Europeesche stroom is, doch wegens zijn gunstige geografische ligging, de voor de scheepvaart voordeelige water toe standen (hij is 33Ó dagen in het jaar bevaarbaar), de vestigingen aan de oevers, zijn geringere krommingen en zijn goede positie tot andere rivieren, de verreweg belangrijkste waterweg van Europa is. De verkeersbetrekkingen van Westfalen loo- pen geheel van het Oosten naar het Wes ten en zijn op den Rijn georiënteerd. 44 pereent van het verkeer van Westfalen is op het Rijnland gericht Het omvangrijke kanaalnet in het Wes ten is tot dusver hoofdzakelijk op den Rijn gericht geweest, eerst met de vol tooiing van het Mittellandkanaal en de voorgenomen vergrooting van de bevaar baarheid van de Wezer, totdat deze ri vier een groote scheepvaartweg zal zijn geworden, krijgt ook de parallel met den Rijn loopende waterweg van de Wezer grootere beteekenis. De kunstmatige ver keerswegen van de spoorwegen en stra ten zijn in het Rijnland den natuurlijken waterweg gevolgd en in Westfalen op de Oost-Westelijke richting naar den Rijn ingesteld. SPORT VOETBAL. 2 Juni. K.N.VrB. Afdeeling I. VSV—KFC 5—1; DOS—ADO 0-2. Afdeeling V (Afdeeling A). V,e©ndamWW 25. Heeranyeen Smeek miet doorgegaan. zou ik dan van hem droomen. Neen, daar! moet j© nu miet ©m lachen. Frances! Zooi iets Z01U ik je toch anders mooit raden. Verbeeld1 je. dat het mé is je b'iji het afhalen vam het bed zïjtn epistel 'dan iéens vond1!.... Maar ga v©ort, Nell. Jle hebt dan toch ©pk zeker vam herb gedroomd? Ja. Ik droomde, dat hij onverwacht terugkwam. Ik zat op het grasperk, keek op en zag hem, in mijn droom kon ik zien, weet je, op eenigen afstand staan, terwijl hij ook naar mij keek. Je weet, hoe hij in zijn brief zei, dat hij veranderd was, maar dat was niet zoo. Hij had enkel een baard laten staan, maar ik kende hem dadelijk. Ik riep hem, maar hij verroerde zich niet. Hij glimlachte mij enkel toe en keek naar mij, zóó droevig, dat ik er van schrikte. Ik stak hem de handen toe en wilde al naar hem toegaan, maar iets scheen mij te weerhouden en tusschen ons te komen, zoodat het was, of ik mij niet bewegen konIneens rees daar een groote gedaante tusschen ons, van het hoofd tot de voeten in een langen, zwarten mantel gehuld, en dit was o, de schaduw des dioods!... Ik riep Will, maar mijn tong was mij als aan het verhemelte geplakt en met dien schrik werd ik wakker!... Zie je, nu lach je tóch, Frances! Natuurlijk, lach ikDroomen zijn bedrog, is 't niet? Will komt immers POST-TELEGRAAF-TELEFOON Telefoonverkeer komt in normale banen Het telefoonverkeer in Nederland begint zioh steeds meer van de in den oorlog goleden schade te herstellen. In 14 van de 20 telefoondistrioten, waarin ods land is verdeeld, zijn alle netten thans bereik baar. Onder deze bevindt zioh sedert eenige dagen ook het dietrict Maastricht. Nog niet bereikbaar zijn Zeeuwnoh- Vlaanderen, en 25 platteiandsnetten in het district Nijmegen en eenige kleine netten in de districten 's-Hertogenbosch, Rotter dam, Venlo en Zwolle. In verband met het beperkt aantal be schikbare interlocal© verbindingen blijft het verkeer met Rotterdam en dat op groote afstanden, in het bijzonder waar rivieren moeten worden gekruist, aan groote vertraging onderhevig. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 3 Juni. Aardappelmarkt Bonte en blauwe f4.20; Red Star f4.20; duinzand' aardappelen f4.60; Bevelanders f3.80; Bintjes f3.10; Alpha's f3.10; alles per H.L. Aanvoer 203.000 kilogram1. "ROTTERDAM, 3 Juni. Totale aanvoer 1463 dieren, waaronder: 599 vette koeien, 195 vette kalveren, 553 varkens, 61 sohapen, 42 zuiglammeren, 13 nuohtere kalveren. Prijzen per kg.: vette koeien 76 88, 62 ét 74, 50 ét 60; vette kalveren 1.ét 1.10, 80 ét 90, 60 ét 70; varkens 58, 57 en 56 sohapen 55, 50 en 45. Prijzen per stuk sohapen 32 ét 25 a 16; zuiglammeren 16 12 ét 6. De aanvoer van vette koeien en ossen was iets korter met tamelijken handel en iets hoogere prijzen. Een prima koe giDg nog tot 90 en een prima os tot 88 oent. Vette kalveren iets ruimer aangevoerd met matigen handel en iets lager prijzen. Een prima kalf ging nog tot 125 cent. Varkensaanvoer als vorige week met redelijken handel en iets lagere prijzen. Eenige kleine partijtjes gingen tot 60 cent. Schapen kleiner ter markt, kalmen handel en onveranderde prijzen. Zuiglammeren aanvoer als vorige week met vlotten handel en de prijzen bleven stabiel. INGEZONDEN STUKKEN (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Copie wordt niet teruggezonden Meisjes van Zierikzee, Bij de wederopbouw van ons land hebben jullie een groote taak! Neen, nu kom ik niet met een rammelende collectebus, ook niet met een verzoek een of andere cursus te volgen, neen, met heel iets anders! Jullie moeten mee strijden, mee terugveroveren wat veelal verloren ging. Jullie moet verdedigen jullie eer als meisjes! Er zijn er zoo veel in onze stad, die zichzelf maar weggooien zoo gauw ze maar een jongen zien. Vergis je niet! Veel jongens lachen daar wel om, maar in hun hart verachten ze je. Ze houden niet van een goedkoope en eerlooze overgave. I, j Zoo is het met ons Hollanders, zoo is het ook met de Duitschers. Deze. laatsten weten zeer zeker van strijden voor hun eer en je kunt er zeker van zijn, dat ze diep in hun hart de grootste minachting hebben voor eerloozen. Laat mij je dus openliik waarschuwen en je oproepen tot een krachtige en algemeene strijd om jullie eer te ver dedigen. Laat jullie houding als Hol- landsche meisjes waardig zijn, zoowel tegenover Hollandsche als Duitsche jonge mannen. Jullie hebt allen in dit opzicht een groote taak, grooter dan je nog vermoedt. Verdedig je eer! Gedraag je waardig!' Ds VALETON. terug! Hoe kan je nu zoo dwaas zijn, Nell! Ja, het wès ook dwaas van mij; vroeger was ik zoo kinderachtig niet; maar dat is gekomen, sinds ik blind ben geworden. En daarom moet je maar wat geduld met mij hebben. Het is ook zoo verschrikkelijk, om een dikke, zwarte wolk vóór je te hebben; te weten, dat je nooit meer zult zien, dien heerlijken zonneschijn, den mooien, blauwen hemel en de gezichten van hen, .die je lief zijn. Frances kon in het eerst niet spreken, maar voelde zich overweldigd door een grenzenloos meelijden. Zwijgend drukte zij Nell de hand, tot ze in staat was, de troostwoorden te fluisteren: Het is hard voor je, Nell. Maar. je hebt Will nog. Heel weinig meisjes zijn zoo gelukkig, dat ze zoo'n trouwen geliefde hebben als jij. O, als ik Will niet had, of ik moest hem door den dood verliezen, zooals in mijn droom, dan zou ik zeker zelf ook sterven. Toe, Nell, laten wij nu niet meer over die dwaasheid spreken 1Geef mij liever maar eens raad. Ik moet naar Londen, om 'n nieuwe japon uit te zoe ken. Welke kleur 20u ik nemen? (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1940 | | pagina 3