ij jggj IK HEB GEKOZEN Uit Stad en Provincie te danken. De Regeering heeft den duren plicht het bestuur over alle gebiedsdeelen van het Koninkrijk te verzekeren. Zij mag niet het gevaar loopen door een plaatselijke door braak van den vijand te worden afgesneden. Zij kan de belangen van het Moederland ook behartigen wan neer zij van elders nit in nauw contact met de Bondgenooten kan handelen en besluiten. Nederland blijft derhalve onder het be stuur van zijn wettige regeering. Als haar hoogste vertegenwoordiger hier te lande treed ik op. Alle departementen van Algemeen Bestuur, Besturen van Provinciën en Gemeenten blijven in hunne bevoegd heden en verzekeren de voorziening in de noodzakelijke behoeften der be volking. Alle berichten vanwege den vijand als zou het Nederlandsche volk van zijn leiding zijn verlaten zijn derhalve beslist ONWAAR. De burgerij moet haar eersten plicht blijven vervullen om de be proevingen met geduld te doorstaan, zooals de Weermacht haar eersten plicht nakomt van de verdediging des Vaderlands. Nader wordt omtrent den militairen Het lichtdia?t ge in u zelf ontsteekt, schijnt ook djCpr anderen. FEUILLETON Een roman uit het hooge Noorden 56 door Agathe Pogner Twiee dagen lang moest ik wachten. Op den derden dag zei hij!: „Nu is'het zoo vier. Nu kan ik u zeggen, wat ik op het hart heb! Kort en duidelijk deelde hijl mij mee, dat hijl vroeger ingenieur was geweest |en een zeer knappe vrouw had gehad. Hijl was evenlwel zeldzaam jaloersch van aard en dat had tenslotte geleid tot volkomen ongemotiveerde verdenkingen. Toen hijl meende bewijzen van haar on trouw in handen te hebben, had (hfljj haar na een hevige soene de (deur ge wezen. voornamelijk om zijtn eenig doch tertje tegen de ongunstige invloeden', wel ke hijl meende, dat ier van haar moeder moesten uitgaan, te beschermen. Met fier opgeheven hoofd had zijn vrouw daarop het huis verlaten en eenige dagen later had men haar lijk opgehaald uit de ri vier. die op korten afstand van de ech telijke woning vooïbljlstroomde. Pas, toen zij' reeds begraven was, had hij zijn dwa ling ingezien. Toen had hiji zijjn. beroep dat hem lief was, zijn eenig kind en al zijln eigendommen opgegeven eh was naar de wildernis getrokken om boete te doen. Nu had hijl geboet. Hij; had een leven vernietigd en een leven gered h toestand gemeld: In de Noordelijke provinciën heeft de vijand zich vast gezet. Het Veldleger is Maandagnacht teruggenomen op onze bekende nieuwe Hollandsche Waterlinie. Onze luchtverdediging blijft niet tegenstaande de geleden verliezen pa raat. De strijd is zwaar. Hij is echter waard gestreden te worden, omdat het gaat om Ons zelfstandig Volksbestaan dat wij eeuwen geleden onder het Huis van Oranje hebbeti veroverd. daarmee was zijn rekening zoo pngleveer vereffend. Nu kon hij! rustig zijln bogen sluiten. Met Zwakke stem voegde hiji er hog aan toe, dat ik in zijn koffer alles zou vinden. Ik moest mij' maar zoolang Over zijn eigendommen ontfermieb ,om ze op het vasteland aan zijn dochter te over handigen, wie ik dan ook zijh 'laatsteh groet moest overbrengen. Wadim, broeder! Je gaat toch niet sterven? riep ik ontsteld. Hijl staarde langs mij! heen en zijh blik zocht leen onbekende verte. Bijha fluis terend. zei hij nog: „In naam der eeuwige gerechtigheid,...! Toen vopr ik er op bedacht was, sloot hiji voor altijld de oogen.... Niemand had mijl verteld, wiens leven Wadim gered had maar nu wist ik (het toch. En ik nam het stuk papier dat ik zoo lang Zorgvuldig in mijh por tefeuille had bewaard en stopte het den dood© in de hahd. Daarna haalde ik imijh beste pak en trok hem dit aan. Gisteren hebben we hem naar zijn laatste rustplaats gebracht. Meer dan een week hebben We noodig gehad pm aan graf uit te houwen, zoo hard be vroren was de rotsachtige grohd. Nu staan er negentien kruiseh op den heuvel! Zou mijn droom dus toch nog werkelijkheid worden? Maar van wien zou dan het twintigste kruis zijh? Met een bezwaard hart heb ik Wa- dim's koffer geopend, zijn papieren door gezien en daaibiji heb ik de foto van een allerbekoorlijkst jong meisje gevon- ZIERIKZEE. De directeur der R.H.B.S. deelde ons hedenmorgen mede, dat de school tot nader bericht blijft gesloten. De buurt vereen. «In den Boogerd* heeft uit haar kas f 25 beschikbaar gesteld voor het Roode Kruis. Zon op: Zon onder: 15 Mei 4,07 19,47 Maan op: Maan onder: 15 Mei 12,07 1,01 den. Teneinde het adres te weten te (komen, las ik een paarbrieven van dit toeisje en deze ontroerden miji tot in het diepst van mijh ziel. Er lag zoo heel veel blijmoedigheid in. Zoo veel levens vreugde. maar ook zooveel verstandige ernst. Doch toen ik 'snachts in mijh boot de flikkerende zee doorkliefde, vormde mijn heimelijk verlangen een geheel a)n> der beeld. Het had groote, bruine oogen en eer ernstigen, trotsch^n mond. En mijn hart klopte onstuimig, toen ik dacht aan het oogenblik, waarpp ik in deze mooie oogen bet antwoord zou lezen op een vraag, die mij! reeds zooi lang op de lippen brandde. 15 Juli. Wat een heerlijke tijd! Wat ©en ge benedijde, onvergetelijke tijd Als men mij' vroeg, waar de laatstei weken gebleven zijn, zou mijh antwoord luiden: ik weet het niet! Maar als men mij gevraagd had, wat ik al dien tij'd heb uitgevoerd, zou ik moieten Zwij'gen. Misschien echter zou ik dan ©en klein pakje laten zien, een pakje .van meer dan tweehonderd beschreven vellen pa pier. Op het bovenste blad zijn slechts tw.ee (woorden te lezen: „Eerste oogst". (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1940 | | pagina 3