ZIERIKZEESCHE |p NIEUWSBODE DINSDAG 14 MEI 1940 Bericht H.M. DE KONINGIN EN REGEERING ELDERS ONZE PRINSESJES TE LONDEN waarin opgenomen de Zierikzeesche Courant 1797-1889 Uitgave: N.V. de Zierikzeesche Nieuwsbode - Zierikzee - Schuithaven B 94 Tel. 32 - Postgiro I37677 - Dir.: A. J. de Looze - Uitg.-Red.: M. J. Kosten 96ste JAARGANG - No. 14338 Ir» verband met den oorlogs toestand kan de Nieuwsbode voorloopig niet op het ge wone formaat verschijnen en moeten de abonné's zich tevreden stellen met een blaadje van beperkten omvang. Wij zullen hierin het belangrijkste nieuws op nemen. DE DIRECTEUR DE TOESTAND is na de twee laatst verschenen num mers van de Nieuwsbode, die de droeve berichten moesten melden, dat de Duitschers onze grenzen wa ren overgetrokken en overal trachten vasten voet te krijgen, niet gemakke lijk te preciseeren Ieder snakt naar nieuws en zit zonder nieuws. De Nieuwsbode heeft nadat de elec. stroom werd verbroken, bijna dadelijk beslag weten te leggen, met gewaardeerde hulp der plaatse lijke autoriteiten, op een toestel met accu en an node, zoodat we berichten konden opnemen. Maar alleen berichten, die het ANP geeft en geen andere I Men zal er goed aan doen niet het oor te leenen aan den stroom van niet controleer bare, meest onware en dikwijls zeer overdreven berichten. Vooral nu dient men het hoofd koel en ziju zenuwen in bedwang te houden. Men wint er niets door. Integendeel, men ver zwakt zijn weerstand en die kunnen we hard noodig hebben. Gisteren zijn in Zierikzee op een tiental plaatsen berichten aangeplakt. De heer H. J. Doeleman met zijn staf hebben ons hierbij prachtig ge holpen. Tot in den namiddag hebben we gisteren getracht per auto die zelfde berichten ook in de verschil lende andere gemeenten op Schouwen- Duiveland gepubliceerd te krijgen, maar de autoriteiten mochten ons geen toestemming geven, per auto, die rondrit te maken. Wellicht dat de R.T.M. hedenmiddag de Nieuwsbode hoe die er dan ook uit zal zien kan meenemen. Onze agenten zullen met hunne ge waardeerde activiteit de krant zoo vlug mogelijk aan onze abonné's bezorgen. De Nieuwsbode zal alles doen om het nieuws overal te verspreiden. Het bericht dat Prinses Juliana met de kleine Prinsesjes in Londen in veiligheid is, zal velen tot verheuging stemmen. Maar smartelijk treft ons het bericht, dat onze Koningin en Haar Regeering zich elders hebben moeten vestigen. Doch de noodzake lijkheid gebood zulks. Tot troost moge het strekken, dat in de persoon van onze Koningin, in alle omstandigheden, ons Nederland behouden blijft. Wij hebben ieder op onzen post, aan- en achter het front, onzen plicht te doen. Volhouden is't parool! De vijand is sterk, maar ook onze bondgenooten, die ons volledig steunen. Sterk en een drachtig blijve ons volk, in het geloof te strijden voor een rechtvaardige zaak Felle tegenstand overal De Duitsche opmarsch Groote verliezen aan vliegtuigen door het Ned. afweergeschut landsche burgers mede. De Duitschers werden door onze pantserwagens buiten gevecht gesteld. Het vliegveld Waalhaven is door onze artillerie onder vuur genomen en heeft zijn beteekenis voor den vijand verloren. De zuive ringsactie in Rotterdam is bijna ten einde gebracht. De Koninklijke Marine ageerde, in samenwerking met de bondgenooten ter verdediging van de vitale punten van ons gebied. In het binnenland is het militaire gezag den toestand volkomen meester. Het Prinselijk gezin te Londen Met machtiging van de Nederland- sche legatie is Maandag door het Engelsche departement van Buitenl. zaken de volgende mededeeling ge publiceerd Officieel wordt bekend gemaakt, dat Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Juliana heden in Londen met de beide Prinsesjes is aangekomen. Prins Bern- Nederlandsch legerbericht van Maandag 13 Mei. Duitsche troepen hebben op ver schillende plaatsen de Maas en Yssel overschreden. Onze grenstroepen zijn gedeeltelijk volkomen ongeschokt teruggenomen. Nederlandsche lucht strijdkrachten hebben oprukkende Duitsche troepen gebombardeerd. De Fransche troepen zijn in het Oostelijk deel van Noord-Brabant met den vijand in aanraking gekomen. In de Noordelijke provinciën waar zich geen verdedigingslinies bevinden zijn onze grenstroepen teruggegaan, daarbij 's vijands opmarsch vertragend. In het binnenland zijn slechts op enkele plaatsen parachutisten ge land. Deze zijn echter onschadelijk gemaakt. Enkele Duitschers, die de eerste dagen van den oorlog waren gedaald, zwierven rond. Zij werden opgejaagd en vernietigd. Eenige van hen hadden particuliere autobussen bemachtigd en voerden daarin Neder-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1940 | | pagina 1