UK Stad era Provincie Sproeten komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. DE TOESTAND IN SCANDINAVIË RADIO-PROGRAMMA Zaterdag 27 April HILVERSUM I 1875 en 414,4 M. KRO-uitzending 8 ANP; 8,059,15 en 10 gram.; 11,30 Godsdienstig halfuur; 12 berichten; 12,15 KRO-orkest; 12,45 ANP, gram.; 1,10 Musiquette; 1,30—1,40 gram.; 2 voor de jeugd; 2,30 gram.; 2,45 kinder uurtje; 4 gram.; 4,45 Rococo-octet; 5,15 filmpraatje; 5,30 gram.; 5,45 KRO-Nachte- gaaltjes; 6,15 gram.; 6,20 Weekoverzicht; 6,45 gram.; 7 berichten; 7,15 Theologi sche lezing; 7,35 actueele aetherflitsen 8 ANP; 8,15 Overpeinzing; 8,35 gram.; 8,45 gevarieerd programma; 10,30 berich ten ANP; 10,40—12 gram. HILVERSUM II. 301.5 m. VARA-uitzending, 10—10,20 v.m. en 7,30—8 VPRO 8 ANP, gram.; 10 mor genwijding; 10,20 Voor arbeiders in de continubedrijven; 12 gram.; 12,45 ANP; 2 filmkwartiertje; 2,15 viool, cymbaal en piano; 2,30 zang en orgel; 3 reportages; 3,30 VARA-Harmonie-orkest4 gram.; 4,30 vragenbus; 4,505,50 Residentie-or kest; 5,55 orgelspel; 6,15 Uit de roode jeugdbeweging; 6,45 kinderleesclub7,00 VARA-kalender; 7,04 felicitaties; 7,09 ra diojournaal; 7,30 Toespraak „Mobilisatie problemen"; 8,03 ANP; 8,15 Puzzle-uitzen- ding; 8,30 Rosian-orkest; 9,10 gram.; 9,15 radiotooneel9,30 orgelspel; 9,55 VARA- Varia; 10 En nuOké; 11,15 ANP; 11,25 —12 VARA-strijkorkest. BRUSSEL 322 M. 11,20 gram.; 11,50 en 12,30 Omroepor kest; 12,50 gram.; 1,25 zang, mandoline en piano; 2,20 muzikale causerie; 4,55 gram.; 5,05 Omroeporkest en solist; 5,55 gram.; 7,20 gevarieerd programma voor de soldaten; 9,30 Omroepsymphonie-or- kest en solist; 10,35—11,20 gram. ZIERIKZEE. De afdeeling Zierikzeevan het Ned. Roode Kruis vergaderde gis termiddag ten Stadhuize, onder voorzit terschap van den heer P. F. Wittermans, welke na voorlezing en goedkeuring der notulen, mededeeling deed van den aan vang op Donderdag a.s. van den nieuwen Roode Kruis-cursus. De rekening van de penningmeesteresse, mevr. Kooyman Tissing, werd na gunstig advies, uitge bracht door een kascommissie, goedge keurd met een voordeelig saldo ad f799,24. Onder leiding van dr. Boogerd zal met de opleiding van een nieuwe transportcolonne een aanvang worden ge maakt, 'terwijl de lessen zullen worden gegeven in het Groene Kruisgebouw. Op 7 en 8 Mei wordt dit jaar een extra Roode Kruis-collecte gehouden ter aan beveling, waarvan binnenkort huis aan huis biljetten zullen worden verspreid. Na omvraag volgde sluiting. Morgen Zaterdag wordt hijr de jaarlijksche Emmabloemcollecte ge houden, waarvan de opbrengst ten goede komt 'der kas van tie vereeniging tot bestrijding der t.b.c., welke vereeniging dringend behoefte aan kasmiddelen heeft om haar nuttigen arbeid te kunnen blij ven voortzetten. OUWERKERK. Met ingang van 1 Mei a.s. is aangesteld als plaatselijk agent der distributie, dhr. M. A. Swenne. NIEUWERKERK. Zaterdag 20 April werd door de dames E. Heijboer, D. Fonteijne, M. de Bil, C.a de Bil, Jo>. Gast, Jo. Bom, N. v. Strien en I. Over- beeke een collecte gehouden met Emma- bloempjes voor de t.b.c.-bestrijding, welke een bedrag van f 41,81 heeft opgebracht. A.s. Zaterdag 27 April a.s. zal een olie- bollendag worden gehouden ten bate van het Groene Kruis, waarvoor het be stuur dier vereeniging een beroep doet op de offervaardigheid der ingezetenen. SCHERPENISSE. Evenals verleden jaar zal op Dinsdag 14 Mei, na Pinksteren, alhier wederom een Zendingsfeest gehouden worden, alwaar verschillende predikanten het woord zullen voeren. Daar verleden jaar dit feest zich in een groot bezoek mocht verheugen, is de kans wederom groot dat ook nu velen naar de verschillende redenaars zullen willen komen hooren. ST.-ANNALAND. Woensdag j.I. had de eerste steenlegging van het nieuwe ge meentehuis plaats. De burgemeester ver richtte de plechtigheid en voerde het woord. Ook werd gesproken door een van de aannemers, de heer De Bruijne, en den architect den heer Rothuizen. THOLEN. Door de Heide Mij. is een groote weide, de z.g. „Bergweide", van de hoeve „Stadzicht", door eenige ploe gen werkeloozen van Halsteren, Woens- drecht en Oud-Vosmeer, geheel geëgali seerd, zoodat deze voor bouwland ge schikt is geworden. De kiosk, ingebouwd in het wacht lokaal voor de bussen bij de brug is voor den tijd van 5 jaar, voor de som van f 50 per jaar verhuurd, aan M. J. Schot Johs.z. WISSEKERKE. Burgerlijke Stand. Geb,: 20. Lena Maria, d. van Anth. Jam de Looff en Teuma Cornelia de Wild. Ge huwd: 24. Jacobus Gerard Fortuin, 25 j., ien Francima Jannetje Bakker, 28 j.; Leendert Wellemam, 21 (van Kortgene) ien Elisabeth Magdalena Breas, 22 j. Over leden: 19. Baibéra Tannetje Verhorst. GOES. De installatie van den heer Mr. W. C. ten Kate tot burgemeester dezer gemeente zal op. Vrijdag 3 Mei a.s. plaats (hebben. Gezien de tijdsomstandigheden; en het overlijden van den vroegeren bur gemeester den heer Mr. R. M. van Dus- seldorp, zal de installatie zonder fees telijkheid plaats hebben. Na de Raadsj- vergadering volgt een receptie. BEGRAFENIS W. KAKEBEEKE Onder zeer groote belangstelling had Donderdagmiddag op de algemeene be graafplaats te Goes de begrafenis plaats van den heer W. Kakebeekie, die vooral in polder- en landbouworganisaties zulk een voorname plaats innam. Onder de zeer vele aanwezigen merkten (wij op de heer Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland, enkele leden van Ged. Staten en tal van bestuursleden en com- Imissarissen van colleges en lichamen waarin de overledene zitting had. Namens de Zeeuwsche Landb.-Maat- schappij .en den Zeeuwschen polder- en waterschapsbond voerde de heer Mr. P. Dieleman het woord. Gr.oiOt is de rouw. aldus spr. door dit sterven ver oorzaakt. Meer dan 30 jaar wajs de heer Kakebeeke lid van het Dag. Bestuur der ZLM .en vanaf 1916 was hij vice-voors. Tot zijn dood toe was hij vol belang-ï stelling voor de belangen die hij> zoo lang had mogen dienen. Ook' op polder gebied was hij' een groote stulwkracht. Naar zijp adviezen werd gaarne geluis terd. De heer van Moorsel sprak namieins de Coöp. Suikerfabriek „Dintelopird" waar van de overledene voorzitter was. Hij was een man van groote plichtsbetrach ting .en onkreukbare eerlijkheid, gezien ©n geliefd bij' zijn ondergeschikten. Onder zijn Leiding is het zoo geworden, dat de „Dinteloord" financieel en technisch met de beste suikerfabrieken kan wed ijveren. De heer Joh. Pilaar, oud-notaris te Goes was de Woordvoerder van een groo- dem vriendenkring en schetste z'ijh op recht karakter, die voor zijln meenim'g wel uitktwlam maar nooit scherp. Hijl kwet ste zijn tegenstander niet, maar was een man des. vredes. In hem is ook eem groot vriend van Goes heengegaan, die in het openbaar maar ook in stilte vele be langen heeft behartigd. Velen heeft bij. geholpen als Ziji in nood en moeilijkhei den Zaten. Jhr. J. van Vredenburch te Capellè (B.) sprak namens de jachtvrienden, waar na mr. J. Kakebeeke namens de fa|milie dankte voor de betoonde deelneming. Regenj - wind' - hage$ - sneeuw' - zacht - guur - Rheumatiek.... Natuurlijk, Rheu- matiek! Hoe kan 't anders? Juist in deze dagen van steeds wisselend weer, worden lijders aan Rheumatische piinen geteisterd door hun kwaal. Geen Wfopder, dat juist nu talloos velen huin heil zoeken bij! een beproefd middel als Krusehen Salts. In tegenstelling met smeerseltjes of broeien van buitenaf, bestrijden Kruschen's zes minerale zouten Uw kiwiaal vapi binnenuit bïj de oorzaak: onzuiver bloed. Kruschen's aansporende werking op Uw lever, nieren iem ingewanden, Wekt die organen weer -op to.t volledig krachtige Werking, noodig oto Uwi bloed te zui veren van het overtollig schadelijk zuur, dat zich nu vastzet in spierweefsels en gewrichten en zoodojende oorzaak is van Uw lijden en pijn. Neemt toch óók Krusehen Salts. Tienduizenden Rheumai- thieklijders bracht het verlossing van faun kwaal, 'tls zoo'n geringe moeite, iederen (morgen de kleine dosis en het doet U zóó weldadig véél goed! Krusehen Salts is verkrijgbaar bij apoth. en drog1. a f 0.40, f 0.75 len f 1.60 (extra groot pak). Fabr.: E. Griffiths Hughes Ltd., Manches ter (Engeland). Opgericht 1756. VEBKOOPINGEN Notaris J. J. W. Klop te Kortgene heeft op Woensdag 24 April ten ver zoeke van den heer L. van Lier©, pu- blek verkocht, wegens het beëindigen van zijn melkbedrijf, o.a. 13 stuks hoornvee; de prijzen waren als volgt;: 4 melkkoeieln f280, f 205, f170 en f155; kalfvaarZen f180, f165 en f140; runderen f105, f75, f 70, f 60, f 44 ien f 30, benevens varkens MARINE EN LEGER De periodieke verloven In verband met het bericht van den Regeeringspersdienst over het wederin- gaan van periodieke verloven aan het einde van deze week zij er op gewezen, dat zulks zal gebeuren volgens een nieu we regeling. Deze schijnt hierop neer te komen, dat er voortaan tegelijkertijd niet y7 maar slechts Yio van de dienst doende militairen periodiek verlof zullen genieten. Op deze wijze is dus, na het wederingaan van de verloven, de blij vende paraatheid tegenover den toestand onder de oiide verlofregeling in niet on belangrijke mate verhoogd. Provinciale Schoonheidscommissie In een der zalen van de Provinciale Griffie van Zeeland te Middelburg hield Donderdagmiddag de Provinciale Schoon heidscommissie eene algemeene vergade ring, onder voorzitterschap van den heer A. D. F. van der Wart. De heer Ir. A. Rothuizen, die penning meester en secretaris is, bracht vervol gens het jaarverslag uit. Samen met de Streekplancommissie Walcheren is betoogd, dat de duinter reinen in eersten aanleg moeten worden beschouwd als (uit eenwoogpunt van na tuurschoon bezien) dermate belangrijke onderdeelen van het Zeeuwsche land schap, dat het ongerept behoud daarvan zooveel mogelijk dient te worden ver zekerd. In beginsel waren derhalve zoo danige voorzieningen te treffen, dat be bouwing, of voortzetting daarvan, in de duingebieden zou worden voorkomen, met uitzondering van noodzakelijke uit breiding van gedeeltelijk in en tegen de duinen gelegen kommen, welke uit breiding alsdan concentrisch diende te geschieden overeenkomstig een te voren vastgesteld plan, waarin met het bijzon dere karakter der duingebieden rekening werd gehouden. Bepleit werd de spoedige vaststelling van uitbreidingsplannen voor de daarv<#Or in aanmerking komende ge meenten te bevorderen en o.m. opname van een bepaling, dat verleening der bouwvergunning mede afhankelijk werd gesteld van verkregen gunstig advies der commissie. Een tweetal raadhuisplannen, vpor Baarland en Siht Annaland werd aan de beoordeeling der commissie on derworpen. Hierover kon, met geringe wijziging van het eerste, gunstig worden geadviseerd. Het verbouwingsplan van een socLe- teitsgeb'ouw te Zierikzee op den kop van het Havenplein, een belangrijke si tuatie, was voor de Commissie volkoi- men onaanvaardbaar. Tot dusver inge diende Wijzigingen hebban nog niet tot een aanvaardbaar resultaat geleid. De voorzitter deelde hierna m'ede, dat de verleden jaar September niet door gegane algemeene Vergadering van de Federatie van Schoonheidscommissies, thans onvoorziene omstandigheden, voor behouden op 25 Mei een excursie door Walcheren zal worden gemaakt en een blezoek aan het Stadhuis te Middelburg. Als de omstandigheden het toelaten, zal nog etn vergadering in pleno worden belegd, maar dan in Westelijk Zeeuwsch Vlaanderen met een bezoek aan Sluis ©n het Zwin. De heer Hoogenb|opm beklaagde zich er over dat de Commissie niet gekend wordt in de plannen tot bebpiulwing der wegen. Ir. van Leeuiwon zeide, dat dit volgens de aanwijzingen van hetStaats;- bosehteheer geschiedt. De vergadering1 vereenigde zich z.hjst. met het voorstel- Hoogenblootm .om Ged. Staten te ver zoeken de Commissie kennis te doen nemen van de plannen zooals die door het Staatsboschbeheer Worden ingiedietnd Hierna sprak de heer B. S. von Brü1- cken Fock over: „De wenschelijkheid van toepassing van de goede oude groindV beginselen ook in de moderne archi tectuur." LUCHTVAART «Mees» en «Uil» terug op het nest Twee KLM-.Vliegtuigen, de „Mees" en de „Uil", die zich tijdens de verplaatsing van het Europeesche oorlogstooixeel naar Scandinavië op het vliegveld van Malmö bevonden, rijn gisteren op Schiphol zoo wel in letterlijken alis in figuurlijken zin. uit de lucht komen vallen. Om 2.52 zette Geijssendorfèr de „Mees" op den grond, later, 3,10, gevolgd door de „Uil", be stuurd door Sillevis. Aan 'boord van de beide vliegtuigen bevonden zich in totaal elf personen, n.l. negen leden van de bemanning, de ver tegenwoordiger van de KLM in Zweden, en de stationswerktuigkundige op Malmö Allen bfevonden 2ich in Malmö in den naóht van den Duitsehen inval in Dene marken en Noorwegen. Toen des mor gens beide bemanningen naar het vlieg veld gingen, waren zijl volkomen onkuiv dig van de ontwikkeling van de gebeur- tenissen, evenals trouwens de bevolking, j Wel werd er op het station te Malmö gemompeld, dat vreemde oorlogsschepen zich in de Oslofjord bevonden. I Eerst op het vliegveld kreeg men ze kerheid, doch niet dan nadat men een andere ontstellende ontdekking had ge daan. In den nacht, tijdens welken de Duitschers naar het Nporden trokken, was door nog steeds niet opgehelderd© oor zaak de groote hangar op het vliegveld (Malmö, waarin zich ook de KLM,-D|0,ug- lassen bbvonden, volledig afgebrand. De brand was in de motorlwierkplaatsen ont staan en in minder dan geen tijd waren de electrische centrale, evenals de ta- lefooncentrale, een prooi der vlammen geworden. 1 j. J|ï! Tengevolge van hot feit, dat de ten lefoonverbindingen verbroken waren, liet zich de toestand zeer ernstig aanzien, doch de uitgebreide militaire bezetting van het vliegveld maakte het mogelijk, dat ier onmiddellijk soldaten aanwezig waren, die in hun nachtgoed begonnen de machines uit de hangars te sleepen. Dientengevolge waren de KLMi-machines onbeschadigd gebleven, evenals de andere in deze hangar ondergebrachte toestellen, j Eerst Woensdag kreeg men verlof uit Stockholm te vertrekken, waarheen men de wijk had moeten nemen, evenWal zon,, der passagiers. De reis verliep vlot en zonder incidenten. TOONEEL EN FILM .DRiE KAMERADEN. Het zou gemakkelijk geweest zijn om van DRIE KAMERADEN een tijdsbeeld te maken, verankerd in zijn omgeving: het Duitschland van vijftien jaar geleden, verscheurdheid en liefdeloosheid, tegen stelling van doctrines, onmacht om te le ven en onmacht om te sterven. In plaats daarvan heeft Frank Borzage, de regis seur, misschien met terzijdestelling van het duidelijk in het boek aangegeven „décor", zich geconcentreerd op den hart klop der drie menschen, en van den vierden mensch: de vrouw. Kameraad schap en liefde is het alternatieve thema, dat Frank Borzage ver boven het tijds beeld stelde. Maar kameraadschap en liefde, zooals zij waren, moesten zijn in de eerste jaren na den wereldoorlog. „Décor" is er in deze film dan ook nauwelijks. Massa-scènes komen er weinig in voor. Politieke partijen spelen in zoo verre geen rol, dat ieder aan de boven deze menschen zwevende duistere mach ten eiken naam mag geven, die hem goeddunkt Boven het totaal staat voor Borzage de individueele mensch, omdat in den individueelen mensch voor hem het totaal weerspiegeld wordt. Drie jonge menschen zijn uit een vreeselijken oorlog in het nog vreeselijker leven gedreven. Sterven is niet zoo erg als te moeten blijven leven, omdat in alle jeugd levens drift en levenshonger gaan boven de ver minkte levenskansen. Daarom zoeken de ze jonge menschen minder een bestaan dan wel zichzelf en elkander. Een film zoo menschelijk, zoo diep, zoo geiaden, minder nog in wat zij zegt dan in wat zij verzwijgt en daardoor aanduidt, wordt slechts zelden gemaakt omdat zij den dichter en ziener eischt, den duider van waarheid en den getuiger van leven. Daarom is deze film niet alleen de film naar het boek van Erich M. Remarque, 't is evenzeer 'n werk een getuigenis van den mensch-onder- menschen, die Frank Borzage is. En on der hem begrepen prachtige en in hun roeping opgaande acteurs als Robert Tay lor, Franchot Tone en Robert Young, be greep bovenal een tot in haar vinger toppen van liefde en levenshonger ge tuigende actrice als Margaret Sullavan, de boodschap, die zij hiermede over brachten, een boodschap van jeugd, aan wie het recht ontzegd werd om jeugd te zijn; de strijd, die gestreden werd tegen millioenen.... die evenzeer streden, tegen zichzelf. KERKNIEUWS ST.-ANNALAND. Ger. Gem. Zondag 28 April, 9,30;, 2 en 5,30 uur, Leeskerk. MARKTBERICHTEN THOLEN. Boternoteering. Roomboter f 0,87, Boereboter f0,82 per pond. Eieren f3,50 per 100 stuks. DE DEENSCHE GEZANT IN DE VEREENIGDE STATEN. Tijdens een persconferentie heeft de Amerikaansche minister van buitenland,L scha zaken verklaard, dat de regeeringl der Vereenigde Staten, Kauffmann blijft erkennen als gezant van Denemarken^, niettegenstaande Denemarken door de Duitsche troepen is bezet. Kauffmann! (heeft aan de pers verklaard, dat hij. weigert een Deensche regeering te die nen, welke onder Duitsch protectoraat staat. DUITSCHE BOMMENWERPERS BESTO KEN DORPEN EN BURGERBEVOLKING. Het Noorsche Telegraaf Agentschap deelt mede, dat Duitsche bommenwerpers gisteren den geheelen dag boven de ber gen en fjorden van West Noorwegen hebben geraasd. Zij bombardeerden dor pen en beschoten burgers. Het aantal slachtoffers is gering en de aangerichte schade niet groot. Verder wordt ge meld, dat bommen werden geworpen in het bergland op plaatsen welke ver van militaire punten verwijderd liggen. Deze methoden hebben de verontwaardiging van de Noren opgewekt en de wil der bevolking om zich tegen de Duitschers te verzetten doen toenemen. DE ACTIE IN NOORWEGEN. Volgens te Stockholm ontvangen on bevestigde berichten, zijin Britsche oori logsschepen de Drontheimhfjprd binnen gedrongen, ma zich een weg te hebbben gebaand voorbij de kanommen van het fort van AgcLenes, van waar de Duiti- scbers den toegang tot de fjord bei- heerschen. Men gelooft dat in de bin- nenfjord een lichte kruiser en verschei dene torpedojagers van de Duitschers liggen, die de Britsche en Noorsche troe pen in den sector van Steinkjer m'et granaatvuur hebben bestookt. Verklaard wordt dat reeds Britsche verkennimgs(- vliegtuigen in actie zijm geweest. Vol,- Igens een bericht hebben zijl een zWare WEERBERICHT Verwachting: Betrokken tot half be wolkt, overwegend droog, eenige verdere stijging van temperatuur, meest zwakke wind uit Zuidelijke richtingen. Duitsche bommenwerper neergehaald. Nu, zooals gisteren, nog meer Britsch en Fransch luchtafweergeschut is aangeko men, bezitten de geallieerde en Noor sche troepen thans eem doeltreffend mid del om aan de bedreiging voor voort durende bombardementen het hoofd te bieden. HET DUITSCHE LEGERBERICHT. Het opperbevel van de weermacht maakt bekend, dat Britsche zeestrijd krachten ook gisteren de haven van Nar vik hebben beschoten. In Drontheim zijn versterkingen aangekomen. In de zone van Bergen zijn de Duitsche troepen be zig de omgeving van Voss te zuiveren van Noorsche afdeelingen. De opmarsch van de troepen uit Oslo naar het Noor den en Noord-Westen duurt voort. Ge vechtsvliegtuigen bestookten vijandelijke troepenconcentraties en kolonnes, ver- keerscentra en transporten met bommen. Haveninstallaties werden vernield. In het zeegebied voor de Noorsche kust zijn een mijnenveger en een transportschip na bomtreffers vastgeloop en. Een tankboot kreeg na een treffer zware slagzij en werd door de bemanning verlaten. Op een ander vaartuig is tengevolge van een treffer de ketelinstallatie ontploft. Tijdens een aanval op Drontheim zijn ©enige vliegtuigen door bomscherven be schadigd. Oslo is door Britsche toestel len gebombardeerd. De uitwerking op de stad is nog niet vastgesteld. Op het vlieg veld werd geen militaire schade aange richt. ROEROS WEER IN BRITSCH BEZIT? De voorhoede van de gemotoriseerde Duitsche colonne, die door het Oesterdal oprukte heeft, volgens berichten uit Stockholm, gisteren Roeros bereikt. Van daag publiceerden de bladen berichten als zouden de Duitschers, onder het vuur der geallieerde troepen van de nabij ge legen heuvels, gedwongen zijn de stad weer te ontruimen. Van Dombaas en Stoeren uit zouden in allerijl geallieerde troepen door het Oesterdal opmarschee- ren, teneinde den Duitschen voortgang te stuiten, die tot doel zou hebben de verbinding tot stand te brengen met de Duitsche troepen te Drontheim. TELEGRAMMEN HET STROOPERSDRAMA TE WADDINXVEEN. Wederom heeft het gerechtshof te Am sterdam een heele zitting gewijd aan de strafzaak tegen den arbeider H. R. uit Waddinxveen, die er van verdacht wordt in den nacht van! 4 op 5 October 1938, terwijl hij aan het stroopen was, op zettelijk op den veldwachter C. v. d. Hoef te hebben geschoten, waardoor diens rechterbovenarm gedeeltelijk werd verbrijzeld. De rechtbank te Rotterdam had verdachte wegens poging tot dood slag, tot 8 jaar gevangenisstraf veroor deeld. Het gerechtshof te Den Haag ver hoogde- de straf tot 10 jaar. De Hooge Raad casseerde het arrest en verwees de zaak naar het gerechtshof te Am sterdam. De procureur-generaal vorderde wegens poging tot doodslag een gevan genisstraf voor den tijd van 6 jaar, met aftrek van de preventieve hechtenis en met bevel tot vernietiging van het ge weer. Op formeele gronden vroeg spr. vernietiging van het vonnis der Rotter- damsche rechtbank. BRAND IN RIETVELDEN. Donderdagmiddag heeft te Belt en Schutsloot (gem. Wanneperveen) brand gewoed in de rietvelden, ontstaan ten gevolge van het schoonbranden van vel den riet. Er ging veel verloren. De schade voor de betrokken boeren is aanzienlijk. SCHIP DOORMIDDEN GEBROKEN. Het ongeveer 700 ton metende schip Corry, schipper G. Libbelingsdorf uit Rotterdam, dat geladen met grint in de haven van Lemmer lag om te worden gelost, is vanochtend doormidden gebro ken en gezonken, vermoedelijk tengevol ge van het onoordeelkundig lossen. Het achterruim steekt alleen nog boven wa ter uit. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. j j VERLIESLJJST VAN DE „HUNTER". De officieele verlieslijst van den tor pedojager „Hunter", die voor Narvik tot zinken is gebracht, vermeldt de namen van 157 man, die allen worden vermist. Zondagartiendienst Zierikzee 28 April: Dr. v. Hoorn en Dr. Boogerd Zon op: Zon onder: 27 April 4,39 19,18 Maan op: Maan onder: 27 April 0,03 8,59 Hoog- en laagwater te Zierikzee Hoogwater: Laagwater: 27 April 6,10 18,33 11,53

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1940 | | pagina 2