Uit Stad en Provincie IK HEB GEKOZEN RADIOPROGRAMMA Dinsdag 23 April HILVERSUM I 1875 en 414,4 M. KRO-uitzending. 8 ANP; 8,05—9,15 en 10 gram.; 11,30 Godsdienstig halfuur; 12 berichten; 12,15 gram.; 12,45 ANP; gram.; 1,10 Paul Godwin's orkest; 1,50 vrouwen- uur; 2,50 uit Londen: Luchtmacht-orkest en uit Parijs: Orkest van de Garde Ré- publicaine; 3,35 modecursus; 4,35 KRO- Melodisten; 5,20—5,30 gram.; 5,45—6,05 felicitaties; 6,35 sportpraatje; 7 berichten; 7,15 medische causerie; 7,35 militaire mu ziek; 7,50 voor militairen; 8 ANP; 8,15 KRO-kamerorkest; 9—9,20 voor de jeugd; 10 De Meesterzangers; 10,10—10,20 gr.; 10,30 ANP; 10,40 gram.; 11 KRO-boys en solist; 11,25—12 gram. HILVERSUM II 301,5 M. AVRO-uitzending. 8 ANP; 8,10 gram.; 9,15 doelmatige huidverzorging; 9,20 gr.; 10 morgenwijding; 10,15 gram.; 10,30 voor de vrouw. 10,35 viool en piano; 11 wen ken voo,- de huishouding; 11,30 AVRO- Aeolianorkest; 12,15 orgelspel; 12,45 ANP; gram.; 1 'De Vagebonden; 2 voor de vrouw; 2.10 omroeporkest; 2,45 knip- en naaicursus; 3,45 Lyra-trio; 4,30 kinder koor; 5 kinderhalfuur; 5,30 omroeporkest; ca. 6 „Over St.-Joris en de Jamboree", programma ter gelegenheid van de St.- Jorisdag; 7 voor de kinderen; 7,05 viool en piano; 7,30 Engelsche les; 8 ANP; 8,15 Internationaal overzicht; 8,35 Bonte mobilisatietrein; 9,45 gram.; 10,30 Peter Kreuder; 11 ANP; 11,10 AVRO-dansor- kest; 11,40—12 gram. ZIERIKZEE. Bij Kon. Besluit van 18 April is herbenoemd tot kantonrechter plaatsvervanger in het kanton Zierikzee, mr. C. J. B. du Croo. Nu do zomertijd nadert en velen weer hun fototoestel voor den dag zullen halen, rijst de vraag in hoever men in onze Provincie ongehinderd mag foto grafeeren. De Commandant in Zeeland deelde ons mede, dat tenzij onverhoopt de inter nationale toestand zou nopen tot eep andere regeling overal vrij mag wor den gefotografeerd onder slechts de vol gende beperkingen: aVerboden is het fotografeeren van militaire objecten. Hieronder zijn te ver staan: alle verdedigingswerken, opstellin gen, legerplaatsen, dienstdoende militai ren en hun uitrusting. b. Verboden is het maken van pano rama's. c. Verboden is het fotografeeren daar, waar zulks door borden is aangegeven. Ten overvloede wordt er op gewezen, dat wie handelt in strijd met het boven staande, zich blootstelt aan een strafver volging, terwijl de film zoowel als het fototoestel in beslag genomen zullen kun nen worden. HAAMSTEDE. Door de goede zorgen van het plaatselijke O. en O-comité voor Haamstede-Burgh, is Zaterdagavond een militair tehuis geopend in de pootaardappelbewaarplaats van de firma gebr. Landegent, welke daartoe gratis was afgestaan. De loco-burgemeester, weth. iM. den Boer, opende door afwezigheid van de presidente mevr. Röell, dit tehuis. Hiji heette allen welkom in het bijzonder de officieren, die door hun aanwezigheid blijk van belangstelling toonden voor hetgeen O. en O. voor de militairen doet. Hiji bracht in de eerste plaats dank aan de firma gebr. Landegent voor het beschik baar teilen van deze lokaliteit, die m'et weinig kosten in een gezellig tehuis is veranderd waar de in onze gemeente aanwezige militairen leenige verp oozing kunnen genieten. Ook dankte hiji de Kerk- De omgang met dooven is zeer geschikt ons te leeren hoevele onzer opmerkingen niet waard zijn herhaald te worden. FEUILLETON voogdij der Ned. Herv. Kerk voor het in gebruik geven van stoelen en banken. Verder de heeren Joh. Verton en de fir ma van Waveren, die door het schenken van bloemen, de zaal een vrooJijk aan zien hadden gegeven. Hij riep tenslotte de medewerking van allen in, om dit militaire tehuis in alle opzichten te doen slagen en verzocht daarna het Wilhel mus te zingen. Kapitein Meeuwis dankte namens den commandant O. en O. voor hetgeen dit doet voor de militairen en deelde mee. dat een gift van f25 in de bus van O. ©n O. zal gestort worden. Ook luitenant Van Itterson sprak namens den com mandant van de vliegschool een woord van dank aan O. en O. voor de opening van dit militair tehuis. Tot slot dankte burgemeester v. Citters fweth. den, Boer en alle leden van Q. en O. voor het vele werk, dat zij in het belang vai. de militairen verrichten. Aan alle aanwezigen werd hierna een gratis consumptie aangeboden, waardoor al spoedig een gezellige stemming heerschte. Wijt spreken de hoop uit, dat dit tehuis aan de verwachtingen van O. ien O. zal voldoen, zoodat zijl met ge noegen op hun werk zullen kunnen te rug zien. NJEUWERKERK. Vrijdagavond 1.1. werd in „Rehoboth" de jaarlijksche Algemeene Vergadering van de afd. „Het Groene Kruis" gehouden. De belangstelling was dit jaar uiterst gering. Slechts 37 per sonen waren aanwezig. De voorzitter, Ds. "Westerhof, opende met een welkomstwoord en gaf een al gemeene beschouwing van het afgeloopen jaar. Hartelijke woorden van waardeering werden dbor hem gebracht aan zuster Menningh voor haar werk als wijkver pleegster, een zware taak die zij met liefde en ijver vervult. Uit het jaarverslag blijkt, dat het aantal leden 463 bedraagt. De verplegingsartikelen werden 276 maal uitgeleend. De zuster bracht 3066 be zoeken, waarvan 814 te Ouwerkerk, 186 zuigelingen en 81 t.b.c.-patiënten. Het Consultatiebureau, onder leiding van mevr. Vleugels Schutter, werd door 26 kinderen 260 maal bezocht. In den loop van het jaar werden aan 18 personen het diploma E.H.B.O. uitgereikt. Hierna was het woord aan de pen ningmeester. De inkomsten bedroegen f 1959,02, de uitgaven f 1419,78, alzooeen saldo van f539,24. De heer W. A. Liê- vense, a^ls rapporteur van de commissie, belast met het nazien der rekening, ad viseerde tot goedkeuring, waartoe wordt besloten. Het goed slot had f 129,83 groo- ter kunnen zijn, doch door omstandighe den is een subsidie niet binnengekomen. De zuster zal trachten dit tekort weg te werken door op Zaterdag 27 April a.s. een oliebollendag te houden. De aftredende bestuursleden, de heeren C. L. de Jonge en W. Wandel werden met bijna algemeene stemmen herkozen Mededeeling wordt gedaan van een op 22 Maart 1.1. ontvangen gift van f600. Het bedrag is geplaatst bij de Boeren leenbank als eerste gift in het bouw fonds, om te komen tot den bouw van een magazijn en later wijkgebouw. Het bestuur wordt gemachtigd om, wan neer een gunstig perceeltje bouwgrond vrijkomt, dit te koopen. Na eenige be sprekingen wordt besloten dat de mini mum-contributie f 2 zal bedragen voor ieder hoofd van een gezin, evenwel met uitzondering van armlastigen en on- machtigen, zulks ter beoordeeling van het bestuur. De zuster gaf eenige inlich tingen betreffende den bloedtransfusie- dienst en wekte hen, die daarvoor in aanmerking komen op, zich bij den dokter op te geven. De begrooting voor het dienstjaar 1940 wordt vastgesteld met een bedrag van f 1789,24, waarin een post van onvoor zien tot een bedrag van f 504,24. Daarop volgde sluiting. ST.-ANNALAND. Vergadering van de Boerenleenbank op Donderdag 18 April'. De voorzitter herdenkt in zijn openings,- woord de overleden leden, in het bijzon der de heeren P. J. Soeters (lid van den raad van toezicht) en J. A. Goede- Een roman uit het hooge Noorden 48 door Agathe Pogner Ik heb het ook alleen om den jon gen gedaan. Tob er dan maar verder niet over en kijk moedig in de toekomst. Zij knikte mij' dankbaar toe en ging weer in huis terug. Ik keek haar lang na, mij verwondet- rend over haar trage, zware schrteden en haar gebogen houding, die in niets meer aan de eens zoo levenslustige Kat ja herinnerden. De laagstaande avondzon teekende haar spookachtige lange schaduw op de snee.ulw Deze sluipende, valsche schaduw leek mij e©n stil naderbij kruipend onheil, dat haar ongemerkt achtervolgde en het gaf mij e©n bitteren smaak in den mond. Ik vneesf- de voor Katja's toekomst. Maar hoe meer de dagen verstreken, des te meer ook scheen allies er op te wijzen, dat ik mij: vergist had. Want Katja werd met de dag kalmer, frisscher ©n gezonder. As wij van de vischvangst thuis kwamen, vonden "wdj steeds een wanne kamer en ©en dampend© soep. gebhure (kassier). Hij deelt mede, dat na het proefjaar is besloten, den heer A. D. Goedegebuure voor vast aan te stel len als kassier. De omzet was belang rijk minder dan het vorige jaar, wat spreker wijdt aan den oorlogstoestand^ De schuldenaars hebben allen aan hun verplichtingen voldaan. Uit de goedgekeurd© rekening vermeï- den we de volgende posten: ontvangen spaargelden f 165194.41; terug betaalde spaargelden f 219983.29; terug betaalde voorschotten f31211,93; gegeven voor schotten f1725; ontvangsten in loopemde rekening f736715.85; uitgaven in loopen- de rekening f741421.86; ontvangen rente f21082.95; uitgegeven rente f 18530.16; ont vangen provisie en kosten f507.05; op de reserve gebrachte winst f 1765.50; totaal in ontvang en uitgaaf f995347.20 (v.j. f 1224015.71). De bezittingen van de bank wezen o.a. aan: uitstaande voorschotten, gedekt do.or hypotheken f67185; gedekt door borgstel ling enz. f 108796.80; totaal f 175981.80; te. goed in loopende rekening: rekeninghou ders f 176921.71; Centr. Bank f 129972.16; jaardeposito Centrale Bank f175000; de posito Obï. C.B. f55000; nog te vorderen rente van voorschotten f 16.06 (inmid dels b'ijina geheel aangezuiverd); totaal f722656.76 (v.j. f78002010). De schulden, bedroegen: aan de spaarbank f610171.24; in loopende rekening f 111657.79, n.l. aam rekeninghouders f72130.52 en aan het re servefonds f39527.27; saldo winst f 827.73. Tot bestuurslid werd herkozen de heer Iz. Overbeeke en, gekozen tot lid van den raad van toezicht (vacature P. J. Soeters) de heer M. Moerland Mz. Het aantal leden bedraagt 462 (v. j. 464); spaarboekjes 859 (858); voorschot ten 156 (152); rekening-couranthouders 76 (id.); dagboekposten 2401 (2676). De rente blijft voorlpppig onveranderd dus: spaargelden voor leden met hun ge zin 23/4 pet.voor niet-leden tot f 500 23/4 pet.; tot f5000 21/4 pet.; daarboven 2 pet. Voor voorschotten en schulden in loopende rekening 33/4 pet. Besloten, vpor de crisisbletalingien in het vervolg 10 cent vergoeding te laten bie talen voor teen post boven f50 en 5 ct. daar beneden. Op >een vraag van den heer C. van Dussen of deze winst ten goede komt aan de bank pf aan den kassier, wordt geantwoord, dat. dit na afloop van het boekjaar door bestuur ien raad van toezicht zal wórden bepaald. Tot plaatsvervangend kassier is aange steld de heer A. Bergers. Aan de hand'van een overzicht in een financieel blad bewijst de voorzitter nog, dat de daling van de spaargelden onge veer gelijken tred houdt met de daling bij; de Rijkspostspaarbank. Conclusie: we reldgebeuren oorzaak van die daling. POORTVLIET. De ouder-comm. heeft afgezien van de door haar opgenomen taak tot stichting van een kleuterschool. De hoofdzaak is, dat men zelfs den schijn wilde vermijden alsof het streven tot oprichting van een kleuterschool als zoodanig zou uitgaan van de Openbare school, wat geenszins in de bedoeling ligt. Door 't bedanken is ook zelfs die schijn weggenomen. Het ligt in de be doeling een kleuterschool te stichten voor alle kinderen van iedere gezindte. Deze zal moeten voortkomen uit de in gezetenen van Poortvliet, waarvan par tij of beginsel buiten gesloten moeten blijven. De voorloopige werkzaamheden zijn, naar wij uit betrouwbare bron ver nemen, reeds zoover gevorderd, dat op Vrijdag 26 dezer reeds een vergadering zal samen geroepen worden en wel in het Gemeentehuis. Is er een flinke op komst, dan is de totstandkoming ver zekerd. daarvan zijn wij overtuigd. Deze vergadering zal onder leiding staan van onzen burgemeester, den heer B. J. van Oeveren. De landbouwer C. de Jong had j.l. Donderdag het ongeluk van den graan zolder te vallen. Eerst na een uur werd hij door zijn zoons gevonden. Door de vele pijnen die hij door de val had be komen moest hij op een ladder naar binnen -worden gedragen. De ontboden geneesheer "kon wegens zijn toestand Alles in de woning glom en blotnk en Katja's oogen straalden mee. Slechts haar klaterende lach was niet teruggekeerd. Die had zij haar eersten maji in het graf mie© gegeven. Alls geheel echter beschouwden, wie Katja's stille, schrier onopvallende aan wezigheid in huis als een weldaad, voor1- al ook, omdat ze 'nooit hinderlijk in onze gewoonten ingreep en zich steeds slechts kort bij ons ophield, hetgeen dan meestal nog op ons nadrukkelijk verzoek geschiedde. Daarentegen was haar zoon echter overal te vinden en te hooren. Zijn luide, heldere jongensstem schalde bijna den geheelen dag door het huis. Ver moeidheid en verdriet schenen hem vreemd. i f Nochtans was en een plekje in huis, waar hij doodstil op een bankje kon zitten, de Siberische kater, dien Maria mij met de tweede boot had gezonden, bij zich op schoot. Naast hem op het bankje zat dan de „rat", die met ont roerende gehechtheid aan het kind hing en het overal naliep. Deze plaats #an algemeen stilzwijgen was mijn kamer en met heimelijk ge noegen kon ik naar het merkwaardige drietal kijken, dat zich zoo stil en zoo rustig gedroeg. Mafir Fedja, die kleinen schelm, wist zeer wel, dat op iedere goede daad een belooning volgde. Nu eens was het iets eetbaars, dan weer een of ander stuk papier, dat £ij ip§t een potlood mocht volkrabbelen en een enkele maal knipte ik van karton wel eens een of ander dier, dat we samen kleurden. Bovendien had hij, ondanks zijn vier jaren, al heel gauw door, wie de baas in huis was en als hij dus een of anderen wensch koesterde, kwam hij gewoonlijk eerst bij mij. Reeds een paar maal heb ik hem bij stormvrij weer in mijn motorboot mee genomen op de open zee. Hij zit dan aan mijn voeten en kijkt mij met zijn groote verstandige oogen onafgebroken aan. Als ik hem dan toelach, verbergt hij zijn gezicht in zijn handjes en als ik dan vraag: Waarom huilt Fedja?" opent hij zijn handen en toont hij een lachenden mond. Vaak ook draai ik het spelletje om door zelf mijn handen voor het gezicht te houden, maar dat bevalt den bengel niet en onmiddellijk klinkt dan zijn smeekend stemmetje: „Oom niet huilen! Fedja is zoet!" De dagen gaön voorbij en de vele, zware werkzaamheden laten weinig vrijen tijd, maar zoodra er maar een moment van rust is, zoek ik het gezelschap van Fedja. Ik ben vroeger nooit lang met een kind samen geweest en ik wist daardoor ook niet, hoe kostelijk en leer zaam het is het ontwaken en de ont- niets vaststellen dan inwendige kneuzin gen. Later bleek dat een rib in één zijner longen was gedrongen. THOLEN. Zondagvoormiddag omstreeks 12 uur had een ernstig ongeval plaats tusschei. twee motorrijwielen, vlak bij het politiebureau in de Eendrachtsweg. Een motor komende van de brug, waar op gezeten de omstreeks 35-jarige H. van Oorschot uit Achthuisen bij Oolt- gensplaat en zijn echtgenoote F. Jansen, geboren alhier, welke uit Flakkee per motor op familiebezoek kwamen te Tholen en de hier gelegerde sergeant Koster, geboi-en te Vlissingen en thans wonende te Oss, komende uit den Bebouwden-dam. botsten tegen elkaar. Van Oorschot en echtgenoote en de sergeant werden zoo ernstig aan het hoofd verwond, dat zij vrijwel bewusteloos het nabij gelegen militair Roode Kruis-gebouw moesten worden binnengedragen, waar ze door doktoren werden verbonden en de won den è^hecht. Van Oorschot en echtge noote zijn des namiddags naar het gast huis te Bergen op Zoom vervoerd voor verdere behandeling. Van de schrik vielen een paar dames bewusteloos, terwijl C. Gunst omver sloeg en een groot gat in het hoofd opliep, zoodat ook hij zich onder doktersbe handeling moest stellen. Naar wij. nader vernemen is geen direct levensgevaar bij de verwonden aanwezig. De politie onderzoekt de schuldvraag. CONCERTZAAL-BJOSCOOP Vrijdagavond, bij het proefdraaien, ont stond in de cabine een begin van brand, dat welislwiaar door de speciale sproei- mrichting direct geblusdht werd, maar waardoor toch het buitenlandsch jour naal iernstig wierd beschadigd en evenzoa een deel van de kabelleiding welke in de cabine loopt. Het betrof o.a. de microl- footnkabel, welke te Zi©rik2Jeie niet te verkrijgen is en daar Zaterdag niet meer tijdig te bekomen was. Men 'heeft toen getracht deze door een overeenkomstige kabel te vervangen. Helaas kon men hier mede niet het gewenschte resultaat be reiken. daar Zaterdag de geluidsoverbren ging aanzienlijk minder was en zich door. loopend een hinderlijk gebrom liet hooren. Onder de gegeven omstandigheden achtte de driectie het beter de voorstelling van Zondag niet door te laten gaan. Wel jam mer dat het juist een schitterende film als „Robert Koch" betrof, die zoo zeer ©Sn bezoek ten volle waard twas. Heden zal men trachten de zaak weer voor honderd procent in orde te krijgen. Wellicht kunnen we dan nog op een© verto;oning van de flim op Dinsdagavond hopen. Zij! zou zeker dppr velen op' pirijis gesteld worden. Zeeuwsche Landbouw-Onderlinge Op Vrijdag 19 April werd te Goes in „de Prins van Oranje", onder voorzitterschap van den heer A. Min- derhoud, de jaarlijksche algemeene leden vergadering gehouden van de Zeeuwsche Landbouw-Onderlinge. Aan het ter vergadering uitgebrachte verslag over 't boekjaar 19381939 ont- leenen wij het navolgende: het aantal leden steeg in den loop van het ver slagjaar van 3092 tot 3142, vertegenwoor digende een verzekerd loonbedrag van f5.512.882.— (vorig jaar f5.349.806.—) Aangifte werd gedaan van 1230 onge vallen, waarvan 1112 als bedrijfsongeval konden worden erkend. In het vooraf- gar.nde boekjaar bedroegen deze getallen resp. 1035 en 931. Ook uit het verslag van de Centrale Landbouw-Onderlinge blijkt van een toe neming van het aantal ongevallen in vrijwel alle deelen van het land (10949 in 1937—1938 tegen 13360 in 1938—1939). Deze stijging is niet in alle afdeelingen even groot en is ook niet evenredig met die van het loonbedrag, hetwelk zelfs in sommige afdeelingen lager is dan het vorige jaar. In Zeeland steeg het aantal ongevallen procentsgewijze meer dan het loon. WEERBERICHT Verwachting: Droog en voor den tijd van het jaar warm weer, helder tot half bewolkt, langs de Waddeneilanden en in Noord-Holland tijdelijk mistig of betrok ken, meest matige wind uit Oostelijke riiehtingem. Hoog- en laagwater te Zierikzee Hoogwater: Laagwater: 23 April 3,19 15,52 8,46 20,57 Tot leden van het bestuur werden her kozen de heeren W. Kakebeeke te Goes P. de Regt Lzn. te Axel en S. J. de' Regt te Wissekerke. Tot plaatsvervan gende bestuursleden werden opnieuw be noemd de heeren M. H. Noordhoek Hz. te Kortgene en P. Scheele te Biezelinge, terwijl in de plaats van den heer F. W. Dekker te Hoek, die zich niet meer hei kiesbaar stelde, tot plaatsvervangend bestuurslid benoemd werd de heer J. D. Haak, Landbouwer te Hoek. Ter vergadering werden de heeren P. A. Lindenbergh Ez. te Wemeldinge en H. C. van de Zande Jz. te Nieuwer- kerk, die gedurende 25 jaren in een Plaatselijke Ongevallen-Commissie hunne medewerking aan de Landbouw-Onder linge hebben verleend, gehuldigd. Uit handen van den Directeur der Cen trale Landbouw-Onderlinge, den heerJhr. Mr. P. A. van Holthe tot Echten, ont vingen zij als blijk van waardeering' een oorkonde met herinneringsmedaille. MIJNHEER PIMPELMANS GAAT «EN PENSION» door G. Th. Rotman 67. Mevrouw Pimpelmans kon blijkbaar goed mikken; misschien ook was het de liefde voor haar man, die haar hand bestuurde. Het water liep mevrouw Van Ribbenspek bij stralen langs het hoofd; de kleeren plakten haar aan het lijf en het arme mensch stond volslagen sprake loos; iets, wat haar anders zelden over kwam. 68. Op dit oogenblik kwam Tinus, de kelner, voorbij. Hij was naar een der tafeltjes op weg met een heerlijk maaltje peultjes, peentjes, gebakken aardappelen en biefstuk; een paar flesjes bier ston den er ook bij. Hij liep er rakelings mee langs mevrouw Van Ribbenspek. „Hier die rommel!" commandeerde deze wikkeling van de kinderziel te beluisteren Welk een rijkdom, welk een scheppings kracht spreken daaruit! Wij volwassenen zijn er je reinste stumpers bij. De tweede boot bracht mij o.a. ook een dikken brief van Maria. Zij bleek direct te hebben begrepen, waarom ik aan het eerste jaar van mijn verblijf hier nog een tweede wilde vastknoopen. Het zal je ongetwijfeld te stade ko men, schreef ze o.a. Je zult bij het vele, dat je reeds geleerd hebt, nog vele nieuwe ervaringen opdoen. Wij heb ben ons allen zeer verheugd over je besluit, dat je je later geheel aan de walvischvangst wilt wijden, want jouw roeping ligt inderdaad op het water. Ik kan me er nu reeds over verheugen den volgenden zomer het groote schip en de zeven walvischvaarders te zien, die je op de werf in onze stad hebt be steld. Met groote voldoening ook hebben wij kennis genomen van je bui tengewone jachtsuccessen. Ik was heusch trotsch op je. Nogmaals hartelijk dank voor je uitvoerigen brief. MARIA. Ik kon de verleiding niet weerstaan mijn lippen te drukken op de plaats, waar haar naam stond. Ach, wat zou het me niet alles waard zijn, haar slechts een paar minuten te kunnen zien! Tot welk offer ware ik» niet bereid haar te kunnen zeggen, hoe dierbaar ze mij is! Maar de geweldige oceaan ligt tusschen ons. Als ik over elf maanden eindelijk weer op het vaste land terugkeer, zal ze stellig reeds lang de vrouw van een ander zijn Maria had er zich vroeger steeds op laten voorstaan, dat ze mijn gedachten kon raden en doorgronden. Of ze nu ook mijn verlangen zou begrijpen? In de enveloppe van Mama's brief lagen nog eenige andere papieren, die ik nu eveneens open vouwde. Het wa ren mijn gedichten, die ik Maria had toegezonden. Zij bleken intusschen reeds in druk te zijn verschenen; eenige ervan waren zelfs van een loffelijke bemer king voorzien. Toen schaamde ik mij. Want nooit zou ik degeen worden, dien men in mij zag. Nimmer zou ik met een branden den fakkel in de hand in de diepte af dalen en licht in de duisternis kunnen brengen. Nooit zou ik een roeper kun nen zijn, een strijder!... Nochtans had er sinds 't oogenblik, waarop ik de bedrukte vellen papier ter hand nam, een groote verandering in mij plaats. Het was. alsof de zoin verblinderder, de lucht helderder was geworden. En alsof de hemel zoo ma was gekomen, dat hij zich geheel om de aarde zou leggen. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1940 | | pagina 2