IK HEB GEKOZEN Uit Stad en Provincie RADIOPROGRAMMA Woensdag 17 April HILVERSUM I 1875 en 414,4 M. NCRV-uitzending. 6.30—7 Onderwijsf. voor de Scheepvaart. 8 ANP; 8,05 schriftlezing, meditatie; 8,20 gram.; 9,30 —9,45 gelukwenschen; 10,80 morgendienst 11 gram.; 11,15 zang met pianobegeleiding 12 berichten; 12,15 gram.; 12,30 ANP; 1 De Eemlanders; 2,30 gram.; 3,15 cello en piano; 4 gram.; 4,15 Het koortje uit „Klein Tadema State"; 4,45 felicitaties; 5 voor de jeugd; 5,45—5,55 grami.; 6 „De positie van de groothandel in onze tijd"; 6,15 gram.; 6,80 taalles en technisch on derricht; 7 berichten; 7,15 voor postze gelverzamelaars; 7,45 gram.; 8 ANP, in ternationaal overzicht; 8,25 Arnhemsche orkestvereeniging; 9,20 Exegetische cause rie; 9,50 Koninklijke Christ. Oratorium- vereeniging Amsterdam (opn.); 10 ANP, actueel halfuur; 10,30 Canzonetta-sextet; 11,35 gram.; c.a. 11,50—12 schriftlezing. HILVERSUM II. 301.5 m. VARA-uitzending, 10—10,20 v.m. VPRO, 6,30—7 RVU, 7,30-8 VPRO 8 ANP; 8,10 orgelspel; 8,45 gram.; 9,30 keuken praatje; 10 morgenwijding; 10,20 voor de vrouwen; 10,50 voor arbeiders in de con tinubedrijven; 12 gram.; 12,45 berichten ANP, gram.; 1—1,45 VARA-orkest2 voor de vrouw; 2,30 VARA-orkest; 3,15 voor de kinderen; 5,30 Rosian-orkest6,30 „Wijsbegeerte, Wetenschap en Levenshou ding"; 7 VARA-kalender; 7,05 felicitaties; 7,10 koorzang; 7,30 bijbelvertellingen; 8,03 ANP; 8,20 gram.; 8,50 radiotooneel; 9,20 De Ramblers; 9,50 „Schuldig of onschul dig?"; 10 VARA-gemengd koor; VARA- orkest; 10,40 medische vraagbaak; 11 ANP 11,10—12 Rosian-orkest. ENGELAND. 391 en 449 m. (Na 6,20 n.m. ook 342 m.) 11,20 BBC-Salonorkest; 11,50 BBC-Nor- thern orkest; 12,20 berichten; 12,35 or gelspel; 12,50—1,20 ,.Wha,t I saw of Nazi rule in Germany"; 2,20 BBC-Harmonie- orkest; 3,10 voordracht; 3,20 Cabaret programma; 4 Het Marie Dare-strijk- kwartet; 4,20 berichten (Wels); 4,25Welse kerkdienst; 4,40 Kinderuurtje; 5,20 Be richten; 5,35 Voedselproblemen; 5,40 Va riété; 5,50 Actueele uitzending; 6,20 Me- dedeelingen; 6,40 zang; 7,20 BBC-Sym- phonie-orkest; 8,20 berichten; 8,40 actu eele causerie; 8,55 Variété; 9,20 Radio tooneel; 9,50 Keltisch programma; 10,20 Jack Harris; 11 Pianovoordracht; 11,20 berichten. RADIO PARIJS 1648 M. 11,10 Harp voordracht; 11,20 Het Felix Raugel-koor; 12,05 Pianovoordracht; 12,35 zang en cembalo; 1,05 en 1,30 Vioolvoor dracht; 2,20 Zang; 2,35 Vioolvoördracht 3,50 Zang; 4,20 Chansons; 4,35 Kamer muziek; 5,35 Zang en piano; 6,50 Radio tooneel; 8,05 Muzikale causerie; 9,05 He- denda&gsche muziek; 10,20 Chansons; 10,35 Radiotooneel; 11,05—11,50 Parijscft blaaskwintet. KEULEN 456 M. 4,50 Omroeporkest; 6,40 gram.; 8,30— 8,50 Concert; 9,50 gram.; 10,20 concert; 11,20 omroeporkest; 12,15 muzikaal tus- schenspel; 12,50 populair concert; 1,45 muzikaal tusschenspel; 2,20 voor solda ten; 4,20 en 5,50 gram.; 6,35 radiotoo neel; 7,45 muzikaal tusschenspel; 8,05 gr.; 8,50 S. Muchow's orkest; 9,20 omroepor kest; 10,20 berichten; hierna tot 11,20 nachtconcert: 11,50—12,15 Militair pro gramma. BRUSSEL 322 M. 11,20 en 12,30—1,20 gram.; 4 20 cello kwartet en gram.; 4,55 gram.; 5,15 radio tooneel; 5,35 zang met toelichting; 6,20 gram.; 7,20 „Hofball in Schönbrunn", operette; 9,30 pianovoordracht; 10—10,20 gram. Hoofddoel der opvoeding moet zijn het overbodig maken van den opvoeder. FEUILLETON Een roman uit het hooge Noorden 43 door Agathe Pogner 30 Juni. Acht graden warmte! Dag en nacht staat de zon aan den hemel! Dag en nacht spoeden kleine en grootere ijsbeeken zich ongeduldig naar de zee. Sinds drie dagen is onze baai geheel ontdooid. Het lichtgroene, doorzichtige water schittert en flonkert in de ver blindende zon en daarboven welft zich, diepblauw, een wolkenlooze hemel. Het is zomer gewordenZomer Sinds drie dagen wiegelen onze boo ten op den levendigen en leven schen- kenden vloed. Sinds drie dagen leven we uitsluitend op het water en gaan we slechts aan land om te slapen. Maar we denken zoo weinig aan slaap. Het water, dat maanden achtereen gekluis terd is geweest, heeft zooveel te ver tellen. En de visschen, die al dien tijd onder het ijs hebben gezwommen, zijn nieuwsgierig geworden en komen bij dui zenden tegelijk aan de oppervlakte. Onze netten zijn te klein om ze allen te bergen Fed ja vergezelt ons op al onze toch- KORT EN BONDIG De bekende grootmeester en schaak journalist, dr. S. Tartakower, heeft dezer dagen als v r ij w i 11 i g e r dienst genomen in het Fransche leger. Tartako wer is Rus van geboorte. In 1914 heeft hij als officier gediend in het Oostenrijk- sche leger. Na den wereldoorlog werd de schaakmeester Pool. De laatste jaren was hij in Parijs woonachtig. Groot Brittannië heeft in totaal 172 handelsschepen verloren sinds het begin van den oorlog met een totalen inhoud van 687,000 ton. De Duitsche verliezen, die voor het begin van het Noqrsche avontuur 64 schepen met 200,000 ton inhoud bedroegen, zijn vorige week vol gens een voorzichtige schatting opgeloo- pen tot 370,000 ton, waarbij waarschijn lijk nog acht schepen geteld moeten worden, die in convooi voeren en getor pedeerd zijn. In welingelichte kringen te Parijs be oordeelde men gisteren den toestand in Noorwegen met optimisme. Volgens in lichtingen uit goede bron is de toestand aldus: In het Noorden hebben de Duit- schers Narvik ontruimd. Men weet niet of zij zich verspreid hebben, of dat zij zullen trachten de Zweedsche grens te bereiken of wel zullen vluchten in de bergen ten Noorden van Narvik, Hun positie is in elk geval uiterst hachelijk. De Noorsche regeering heeft, volgens de Stockholmsche radio, meegedeeld, dat eergisteren Duitsche parachutetroe pen gedaald zijn bij Dom baas, een spoorwegknooppunt aan de lijn van Oslo naar Drontheim en Rauma, aan de lijn van Aandalsness. Volgens berichten van de Zweedsch— Noorsche grens beheerschen Engelsche oorlogsvaartuigen den toegang tot de fjord waaraan Narvik gelegen is, en zijn Duitsche militairen langs den erts spoorweg het gebergte ingetrokken. Eenige dagen geleden hebben Noren, om den Duitschers den pas af te snijden, den spoorweg op ongeveer 10 km van de Zweedsche grens af grondig vernield. Een Duitsch bombardementsvliegtuig met drie motoren, van het type Junkers, heeft een noodlanding gemaakt op het ij s van het meer Vanern, nabij de stad Mariestad, klaarblijkelijk tengevolge van benzinegebrek. Het toestel had an derhalf uur boven de stad gevlogen. De uit vijf man bestaande bemanning is aan gehouden. FRANSCHE VELDBlBLlOTHEEK De soldaten aan het Westelijk front ontbreekt het in hun vryen tijd niet aan lectuur, daarvoor zorgen de radende veldbibliotheken. ten. Geen macht ter wereld zou hem kunnen bewegen thuis, bij zijn moeder te blijven. Hij wil varen met de ooms! Met alle vier Dapper klimt hij met zijn vierjarige beentjes van de eene boot in de andere. Tot tweemaal toe heeft hij daarbij reeds een önvrijwillig bad genomen. Den eer sten keer werd hij door Tychon uit het water gevischt, de tweede maal ben ik hem nagesprongen. Bah, wat is dat water natzei hij beide keeren, terwijl hij schaterde van het lachen. Maar aan zijn moeder ver telde hij: Mamotschka! Ik ben een visch geweest Katja glimlachte hem toe. Maar haar blik gleed langs hem heen. Haar oogen zoeken iets, dat zij niet kunnen vinden. Maa- wat zoekt zij? Nog een of twee dagen, dan is dei vaart naar de zee weer vrij. t)an kan ik in de heerlijke nachten den gewel digen oceaan weer met mijn motorboot doorklieven. Mijn metgezellen hebben gaandeweg onze geheele jachtopbrengst met uitzondering van de vijf beren naar de Walvischbaai gebracht. Beren-, vos sen- en zeehondenhuiden, olie, dons, traan en gezouten visch, alles is op de sleden vervoerd. Ik zelf echter de schreiende Katja in de kamer naast de mijne zal daarvan wel de oorzaak zijn Het Turksche staatsblad publiceert thans de wet over de verplichte sportbeoefening voor mannen en vrouwen. De vrouwen zijn tot 30 jaar „sportplichtig", de mannen tot 45 jaar. Men moet drie tot vier uur per week sport beoefenen. De Frankforter Zeitung meldt, dat te München een vrouw veroordeeld is tot zes weken gevangenisstraf wegens het geven van voorspellingen over toekom stige oorlogsgebeurtenissen. De hoofd commissaris te München heeft naar aan leiding van dit vonnis bekend laten ma ken, dat waarzegger ij in elk geval gestraft zal worden. Associad Press meldt uit Belgrado, dat de politie Zondag is overgegaan tot het arresteeren van een aantal Duitsche spionnen, die de bevolking, en voor namelijk de Duitsche minderheid ophit sten tegen de Westelijke mogendheden. Sommige der gearresteerden bleken over vrij groote bedragen in dollarwaarden te beschikken, die bij navraag aan de Zuid-Slavische bank valsch bleken te zijn RECHTZAKEN Rechtbank te Breda Maandag jl. werden voor den Breda- schen Politierechter onder meer de na volgende zaken behandeld en uitgespro ken: MET NIET AFGESCHERMDE AUTO LAMPEN GEREDEN- Toen er op 10 Januari j.l. in de ge meente St. Maartensdijk met toe stemming van den Minister van Binnen- landsche Zaken een oefening in de lucht bescherming werd gehouden, had de han delaar M. S. uit Tholen met een auto over den Molenweg te St. Maartensdijk j gereden, zonder zorg te dragen dat zijn I autolampen voldoende waren af ge- j schermd. Hiervoor had hij zich thans te verant- j woorden. Hij vertelde dat het hem onbe- j kend was geweest dat er dien avond in j St. Maartensdijk een oefening in de lucht- bescherming werd gehouden. Zoodra hem zulk was medegedeeld, had hij zijn groote lichten gedoofd en met klein licht verder gereden, doch in een zijweg gekomen ge raakte hij bijna met zijn wagen in een sloot en ontstak hij zijn ander licht weer Van opzet was er geen sprake geweest. Mede hieraan had hij te danken, dat het O.M., na het verhoor van een getuige, tegen verdachte een boete vorderde van f20 subs. 20 dagen hechtenis. De Poli tierechter was nog clementer en veroor deelde S. tot f 15 pl 15 d. hechtenis. HARDHANDIG OPGETREDEN. J Wegens mishandeling had zich vervol- gens te verantwoorden de 30-jarige land- bouwerskn. C. T. uit S ch erp en i sse. Op' 1 Februari jl. óp de Spuikom aldaar aan het schaatsen rijden zijnde, waren eenige jongelui met hun prikslee op de baan der rijders, hetgeen niet alleen door de rijders niet op prijs werd gesteld doch bovendien ook verboden was. Ver zocht werd aan de prikkers zulks na te laten, doch een hunner, de landarbeiders- knecht A. G., stoorde zich hier niet aan, waarop hij van verdachte T. een opstop per tegen het hoofd kreeg, die zich zoodoende thans deswege wegens mis handeling te verantwoorden had. Nadat de verschenen verdachte zich zooveel mogelijk verontschuldigd had en een tweetal getuigen n.l. de getroffene en diens broer hun verklaring hadden afgelegd, werd verdachte door den Poli tierechter beboet met f 5 of 6 dagen hechtenis. HAAMSTEDE. Met ingang Van 1 April! is de heer C. de Jong, majoor bij de' rijksveldwacht alhier, naar Dordrecht ver plaatst. geweest heb intusschen een kleine liefdesgeschiedenis geschreven. Uit het leed van de een groeide voor den ander nog een kostelijke vrucht. Maria heeft gelijk gekregen: Niets, niets geschiedt zonder reden op aarde! Ik denk den laatsten tijd vaak aan Maria. Ik heb in een klein boekje eeni ge gedichten opgeschreven, waarvan ik aanneem, dat ze haar instemming zul len hebben. Dit boekje zal ik haar met de eerste boot toezenden, evenals alle gedichten en de beide verhalen, die ik heb geschre ven. Wat zal ze omkijken, als ze mijln brief ontvangt en daarin leest, dat ik niet zooals aanvankelijk in miijfrf bedoeling lag eind Augustus op het vaste land zal terugkeeren, maar aan het eene jaar van mijin vrijlwillige verbanni|nig nog een tweede zal toevoegen. Natuurlijk zal ze me begrijpen! Maar misschien heeft ze niet de minste be- langstelling meer voor mijn plannen en daden? Misschien heeft ze een van haar vele vereerders reeds lang de hand voor het leven gereikt? Zij kan immers niet alleen zijn! Ze moet beslist iemand heb ben. voor wien ze kan zorgen. Ach, als de eerste boot er maar was! Wat voor nieuws zal ze me brengen? Ik verheug me er al op, maar tegelijker tijd voel ik iets van vrees voor het komende. NOORDWELLE. Zaterdagavond hielldde af deeling van den Bond voor Staatsp en- si onneering in de zaal van den heer De Jonge haar jaarijksche propagandar avond. De voorzitter, de heer Viergever, sprak in zijn openingswoord zijn vreug de uit over de goede opkomst der ouden van dagen, die bijna allen aan de uit- moodiging dezen avond bij te wonen, hadden gehoor gegeven. Hij riep voorts alle aanwezigen en inzonderheid de af gevaardigden der zusterverenigingen te Ranesse en Serooskerke het welkom toe. Na het zingen van enkele liederen uit den bundel werd' overgegaan tot het opvoeren van het propagandastuk „Op nieuw vereenigd" van H. Jansma. Dit stuk onderstreepte nog eens met zooveel te (meer kracht het doel van dezen propa- ganda-avond „Premievrij Staatspensioen". De vertolking der verschillende figuren was goed. De spelers oogstten dan ook voor hun spel een gul en welgemeend applaus. De opvoering was goed geslaagd De secretaris, de heer D. C. Steur (de voorzitter was een der vertolkers in het stuk) was zeer zeker de tolk van alle aanwezigen, toen hij spelers en speel sters hartelijk dank zegde voor bet ge- b'odene. Door de goede zorgen van het bestuurslid BosLooper, werden in de pauze een taart en eén tulband verloot. De net> to.-opbnemgst kwam de kas der af deeling ten goede. Tot slot dankte de secretaris uit naam van het bestuur allen die tot het welslagen van dezen avond hadden medegewerkt. Enkelie wieujwie leden wer'- den ingeschreven. OUWERKERK. De Groene Kruis vereeniging vergaderde Maandag bij Abr. Vijverberg. Een 35-tal leden waren aan wezig. Na opening door den voorzitter, bur gemeester Romeijn, las de secretaris, de heer C. P. Kuijper het jaarverslag, waar uit wij vernamen, dat door de Zuster in het afgeloopen boekjaar in totaal wer den afgelegd 3066 bezoeken tegen 3277 in 1938, waarvan in onze gemeente 814 bezoeken werden gebracht tegen 501 in het voorgaande jaar.Het aantal inge schreven kinderen op het consultatie bureau bedraagt 26, waarvan 5 uit Ouwerkerk, met een aantal consulten van 260. Deze cijfers toonen dus wel aan, dat met de indienststelling van een ver pleegster in een groote behoefte is voor zien. Uit het magazijn werden 66 maal artikelen door de leden aangevraagd en verleend, terwijl sommige artikelen reeds langer dan een jaar bij de leden in ge bruik zijn, w.o. 2 ledikanten. Het ledental bedraagt thans 142, dit beteekent een stijging vam 9 sinds einde 1938. Hierna deed die penningmeester, de heer A. M. Smits, rekening en verant woording. Uit de rekening stippen wij aan van de ontvangsten: goed slot 1938 f370,84; contributie 1939 f308; subsidies: van de gemeente Ouwerkerk f 150van de Prov. Zeeuwsche vereeniging Groene Kruis f150; Prov. Zeeuwsche ver. tot bestrijding der tuberculose f50; van het Rijk f300. Totaal f2283,27. Van de uit gaven vermelden wij: Bakerdiensten en versterkend voedsel f77,10; aangeschaft materiaal f72,96. Totaal uitgaven f 1895,16 Batig saldo f 388,11. Bij de nu volgende bestuursverkiezing werd de aftredende heer G. Goudzwaard (direct herkiesbaar) vervolgens herkozen. Medegedeeld wend, dat het bestuur zich genoodzaakt heeft gezien een derde ledikant te bestellen. Voorts wordt een bestuursvoorstel ter tafel gebracht, om met ingang van 1941 een inleggeld te heffen van f2 voor allen, die reeds in de gelegenheid waren, als lid toe te treden, doch zulks nog niet deden, dus niet zij, die pas huwen of in de gemeente inkomen. Zij, die lid wenschen te worden, kunnen zich dit jaar opgeven en vallen dan nog buiten bovengenoemde bepaling. Dit voorstel wordt m.a.st. aangenomen. Bij de rondvraag vestigde de heer S. L. Vijverberg er de aandacht op, dat het wenschelijk is, een tochtscherm aan te schaffen. Dit idee vindt bijval en het bestuur zal stappen doen, om tot de aan schaffing te geraken. Mijln hart, dat zoo rustig was gejwor- dem, is plotseling weer een en al op winding. Wat heeft dat alles te be teekenen? De baai is leeg, het huis is leeg, de kamers zijn leeg, alles is leeg en ver laten. Vanmorgen vroeg was het hier nog een gehaast, een gedraaf en eeri geroep als tien regimenten soldaten ten strijde trokken, zou het niet rumoe riger hebben kunnen toegaan. Maar ein delijk was toch ook de laatste bundel gepakt en konden allen iln de slede plaats nemen. Ik echter ging snel iln huis terug. Het afscheid van Fed ja greep me meer aan dan ik had kunne(n denken. Katja had op het laatste moment toch nog besloten met Tychon naar diens zuster te gaan. Wadim was teruggekomen om me nog- eens goedendag te zeggen. Ik bemerkte wel, dat hij eigenlijk nog iets heel an ders wilde zeggen, ^maar hij vermocht geen woord van hetgeen hij op het hart had, over zijn lippen te brengen. Ik drukte hem de hand en zei: Doe je familie de groeten van me! Toen kleurde een donkere blos zijn gelaat en kneep hij zijn lippen opeen. Ik vreesde reeds een botte afwijzing, maar na een korte pauze zei hij vriendelijk: Merci! Ik zal het doen! Het eerste uur van mijn alleen zijn Uit de Nieuwsbode van vóór vijf-en-twintig jaar V am 15—21 April 1915. De uitvoe ring van. den dagpostrit Tholen—Slavei- misse werd met ingajng van 1 Juli op gedragen aan den heer W. L. Klos te Scherpemisse. 1 Van hoogerhand werd bepaald, dat de in Zeeland verblijvende vluchtelingen eerlang deze provincie moeten veraten, i Het Neder!, s.s. „Katwijk" is op ongeveer 6 mijl ten Westen van het lichtschip Noord-Hiinder getorpedeerd. De bemanning kon zich redden. De lading bestond uit 3000 ton mais voor onze re geering. Boven Vlieland passeerden drie Zap. pelins, koersende in N.O. richting. Op i waarschuwingsschoten veranderden de luchtschepen hun koers. Ln het ziekenhuis te Zierikzee werd door dr. v. d. Hoeven het examen afgenomen voor „verpleegster te velde" welke cursus Iw'as gegeven door zuster Moelijker. De raad der gemeente Zierikzee benoemde tot onderwijzer met akte tee- kemen aan de O.L.S. en ULO>-Seool de heer D. de Jong te Wieringermeer. De penningmeester gaf voorts nog enkele cijfers van de begrooting. Salaris Zuster f 1200; Kraamverzorging f 90. Het totaal wijst aan f 1937,59 in ontvangsten en uitgaven. Hierna sloot de voorz. de vergadering. ST.-PHILIPSLAND. Tot wijkverpleeg ster alhigr is benoemd mej. D. Wisse te Wissekerke. STAVENISSE. In café Potappel werd de jaarvergadering gehouden van de IJs club „Eendracht Bindt" alhier. Uit het jaarverslag van den penning meester bleek, dat de inkomsten hadden bedragen f 231,48 en de uitgaven f 190,44 Ondanks dit goede slot is de vereeniging niet in staat om aan alle direct opeisch- bare verplichtingen te voldoen. Een fi nancieel buitenkansje had de vereeni ging voorts nog gehad, door de ontbin ding van de Lisbond. De rekening werd, onder dank aan den penningmeester, voor zijn accuraat beheer, goedgekeurd. Uit het jaarverslag bleek, dat het leden aantal 216 bedraagt, niet meegeteld de gemobiliseerden, daar deze van contri butie zijn vrijgesteld. Scherp werd de houding van eenige leden aan de kaak gesteld, .omdat zij in den afgeloopen winter zich niet gehouden hadden aan de reglementaire bepalingen, waardoor proces-verbaal tegen hen moest worden opgemaakt. Bij herhaling zullen dergelijke leden geroyeerd worden. De aftredende bestuursleden, de heeren M. C. Wielaard, J. v. d. Reest en A. C. Gebraad, werden herkozen, terwijl na eenige vrije stem mingen in de vacature van Oost gekozen werd dhr, J. Wesdorp. Tot leden van de finrncieele commissie werden benoemd de heeren J. Wesdorp Jz., A. Hendrikse en M. Goedegebuure. Het bestuur werd gemachtigd te trach ten de pompinstallatie, bestaande uit motor en direct gekoppelde centrifugaal- pomp, tot een capaciteit van 250 M3. per uur te verkoopen. In de na de ledenvergadering gehou den bestuursvergadering werd besloten de betrekking van secretaris en penning meester te combineeren. Dhr. J. v. d. Reest verklaarde zich bereid deze functie op zich te nemen. Ondanks het feit, dat op de kruising Molendijk met Voorstraat—Stoofdijk een verkeersspiegel is geplaatst, waardoor men dus bij uitkijken tegenliggend ver keer kan zien naderen, had Maandag j.l. op den hoek bij het Gemeentehuis een botsing tusschen een tweetal auto's plaats Beide auto's kregen materiëele schade. THOLEN. In de haven alhier is gevon den een groote zandsteen, waarin uitge houwen 'n vrouwenhoofd. Men vermoedt dat deze steen afkomstig is uit de oude gevel van het voormalige gruttershuis aan de Dalemschestraat. verliep onder alle mogelijke zonderlinge gedachten. Was het hart eigenlijk niet een merkwaardig ding? Volkomen vreemde menschen sloot men er in. E» als het dan tot een afscheid kwam, kromp het ineen, alsof er een stuk van werd af gescheurd. Ik ging weer naar buiten, bekeek de vijf palen, waaraan de beren waren vastgebonden geweest en bracht een be zoek aan Bisa's en Meila's nakomelingen, waarbij ik tot de ontdekking kwam, dat de „rat" bijzonder mooie oogen had. Dobrez volgde mij op den voet. Als ik staan bleef, keek hij mii telkens aan, alsof hij iets van mij varwachtte. Ja, beste jongen, zei ik tegen hem, we zijn nu een paar dagen alleen tot Nikita weer van de Walvischbaai terugkeert. Misschien zal hij dan brieven voor ons meebrengen. Zou je graag wil len wéten van Wie? Wel, van mijn moe der, van Pascha, van Tit en... van je vroegere meesteres. Vraag je, waarom ik zelf niet naar de Walvischbaai ben gegaan? Omdat ik dan zelf mijn brieven in ontvangst had kunnen nemen en bovendien eens andere menschen had kunnen zien Nee, Dobrez, dat is het nu juist! Ik wil) geen andere menschen zien, althainsi geen vreemde menschen. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1940 | | pagina 2