HEUMATIEK Uit Stad en Provincie MAAT- COSTUUMS Maatcostuums in 'n groote verschei- A denheid van mo derne stoffen in de nieuwste kleuren en dessins, ontworpen door voor aanstaande coupeurs en afgewerkt' door 1e klas kleermakers van"152,- Hoogstraat 327-335, Rotterdam RADIO-PROGRAMMA Zaterdag 6 April HILVERSUM I. 1875 en 414.4 m. KRO-uitzending, 4-5 HIRO 8 ANP; 8,05—9,15 en 10 gram.; 11,30 Godsdienstig halfuur; 12 berichten; 12,15 Musiquette; 12,45 ANP, gram.; 1,10 KRO-orkest; 2 voor de jeugd; 2,30 gram.; 2,45 kinder- uurtje; 4 gram.; 4,05 „Brengt de theo sofie vrede voor de ziel"; 4,20 gram.; 4,25 „Organisatie een kleinood"; 4,40 gr.; 4,45 „Het wordt lichter"; 5 gram.; 5,15 Internationale sportrevue; 5,30 Hawaiian- gitaar (opn.); 5,45 KRO-Nachtegaaltjes; 6,15 gram.; 6,20 weekoverzicht; 6,45 gr.; 7 berichten; 7,15 Godsdienstige causerie; 7,35 actueele aetherflitsen8 ANP; 8,15 j Overpeinzing; 8,35 gram.; 8,45 KRO-or- kest; 10,30 ANP; 10,40 „Het Onverganke lijke Rijk" (met muzikale omlijsting) 11,10—12 gram. HILVERSUM II 301,5 M. VARA-uitzending, 10—10,20 v.m. en 7,30 VPRO 8 ANP, gram.; 10 morgen- j wijding; 10,20 voor arbeiders in de conti nubedrijven; 11,50 gevarieerd concert; 12,20 gram.; 12,45 ANP, gram.; 1 orgel spel en zang; 2 Esperanto-uitzending 2,20 gram.; 2,30 muzikale causerie; 3 re portage; 3,30 gram.; 4,30 vragenbus; 4,50 Residentie-orkest (opn.); 5,42 gram.; 5,50 —6,10 orgelspel; 6,15 Drentsche uitzen ding; 6,45 kinderleesclub7,05 felicita- taties; 7,10 politiek radio-journaal; 7,30 „Mobilisatie-problemen"; 8,03 ANP; 8,15 Puzzle-uitzending8,30 Rosian-orkest9,05 „Met man en macht"; 9,10 VARA-Varia; I 9,15 radiotooneel; 9,30 VARA-Harmonie- j orkest; 10 En nu... Oké; 11,15 ANP; 11,25—12 VAR A-strijkorkest. ZIERIKZEE. Hedenvoormiddag, na het beëindigen der lessen, is door den burJ gemeester Jhr. mr. J. Schuurbeque Roeijfe in het bijlzijn van directeur en leerarem der Ambachtsschool alhier, aan den heer H. Goettsch, leeraar aan deze school, de reddingsmedaille en oorkonde uitge reikt, wegens het door hem met levens-' gevaar verrichte redding van een dren keling uit het water van de Nieulwe Ha ven in den avond vain den 3en Nor' vember van het vorig jaar. De opera comique van Planquette, waarmede „Kunst en Eer" deze week voor het voetlicht trad, is daverend in geslagen. Vooral gisteravond was de toe loop naar, en het enthousiasme bij pu bliek en spelers van, de „Klokken van Corneville" groot. De organisatoren van deze opvoering hebben dan wel succes, dat nog iets wordt getemperd door de vele noodzakelijke uitgaven, welke men heeft moetan doen om dat succes te bereiken. Daarom heeft het publiek te' genover de vereeniging, die zich zoo in tens weert, een eere-schuld af te lossen en wel door in grooten getale naar de allerlaatste opvoering op Woensdagavond a.s. te komen, om te zorgen dat de finan ciën geen handicap zullen zijn, om straks een nieuwe opera op stapel te kunnen zetten, waarvan de kiel wellicht reeds is gelegd. Wanneer men zelf het voorrecht had de vertolking te zien en de muziek te hoorem, dan stelle men zÜjin huisgeinooten in de gelegenheid Woensdagavond inaar de Concertzaal te laten gaan, wanmieer' voor de allerlaatste maal het doek van-, een gaat voor de „Klokken van Corne ville!" HAAMSTEDE. In hotel Bom hield de Melkcommissie voor Burgh, Haamstede, Renesse en Noordwelle, Dinsdagavond haar jaarvergadering, die zeer matig be zocht was. In zijn openingswoord deelde de voorzitter mede, waarom de verga dering zoo laat gehouden werd. De rekening wees aan in ontvangsten f59,15, uitgaven f45,09, goed slot f 14,06. Als bestuursleden werden herkozen dc heeren J. Dalebout te Burgh en M. Moer- mond te Noordwelle. Als afgevaardigden naar de Kringvergadering werden her benoemd de heeren L. Hanse te Haam stede en M. A. Beije te Burgh. Na het jaarverslag volgde een bespre king van de berekening der voederrant soenen, welke voor de leden heeft plaats gehad. De heer van Toledo deed hierbij interessante mededeelingen omtrent het voeren van zoete lupinen. Aan de beide veekeuringen te Burgh en Noordwelle werd weer f2,50 toegezegd. Hierna slui ting. Voor de afd. Haamstede van de Ned. Ver. v. Huisvrouwen, hield ds. Viitasaari, Finsch predikant te Rotterdam, Woens dagavond in hotel Bom, een lezing over Finland. Na opening door de presidente, mej. Westendorp—Boerma, hield ds. Vii tasaari, eerst een inleiding over „D e kerk in Finland", waarbij hij mede deelde dat 96 pet. der bevolking tot de Evang. Luthersche kerk behoort. In de hoogere klassen der volksscholen en in de Middelbare scholen wordt godsdienst onderwijs als verplicht leervak gegeven. Hierna behandelde hij „Het Finland van heden". Aan het slot van deze inleiding dankte hij voor het medeleven, ook van de inwoners van Haamstede en Burgh, met Finland. Na de pauze werd een mooie serie lantaarnplaatjes vertoont, waarbij de heer de Bruin een korte toelichting gaf. Hierna volgde sluiting. Aan den gemeente-ontvahlger dhr. A. Blom is wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd eervol ont slag verleend met ingang van 1 April LI. onder dankbetuiging voor de in deze betrekking bewezen diensten. Tevefnjs heeft de Raad hem Donderdag op de meest1 eervolle wijze entslag verleend als secre taris-ontvanger van het Burgerlijk Arm bestuur, eveneens m'et 1 April 1.1. ELLEMEET, Burg. Sta^d over Maart. Geboren: 15. Johannes Adriaan, z. van Lieven Marinus den Bleijlker en Jacob'a de Vos. 21. Maria Cornelia, d. van Adriaan Geleijtnse en Johanna Maartje va)nt den Houten. Overleden: 25. Hendrik Linders, 1 j., z. van Jan Cornells Linders e[n van Maatje den Bleijker. ZONNEMAIRE. Alhier overleed op den pas bereikten leeftijd van 65 jaar, na een ernstige operatie, geheel onverwacht, de heer J. A. v. d. Bijl Jac.z. De overledene gaf zich met groote trouw en beslistheid aan alle Christe lijke actie. De Anti-Rev, Kiesvereeniging diende hij als penningmeester tientallen van jaren. Op waardige wijze vertegen woordigde hij de Anti-Rev. Partij in den Gemeenteraad en genoot, door zijn een voud en oprechtheid, ook van zijn niet naaste geestverwanten, aller sympathie en achting, zoodat hij vele jaren als oud ste Wethouder zitting had, aangezien hij aller vertrouwen genoot. Hij was geen man van groote woor den, maar wel van de kloeke daad, al kenmerkten eenvoud en bescheidenheid hem in hooge mate. Ook als bestuurslid der Chr. School had hij vele jaren zit ting. Ook voor de Geref. kerk was hij een steunpilaar. Zijn gedachtenis zal in hooge eere blijven, niet alleen op zijn eigen dorp. Een stoer Calvinist en een getrouw strijder ging met hem heen. (Niet van onzen gewonen correspondent) - Burgerl. Stand over Maart. Geb.: Jacob Adriaan, z. van J. Stoel en G. J. van Ast; Job Marinus, z. van C. de Munnik en J. Oosterling. Overleden: 15, Janna van den Brug, 76 j., wed. van J. Muste; 24 Jan van Nieuwenhuize, 74 j., echtgen. van Adr.a van Ast, OUD-VOSSEMEER. De toestand van de Achterstraat is reeds lang een bron van klachten geweest, vjn.l. ten opzichte van het verkeer. Twee flinke vrachtauto's konden elkander temauwerimood passee- ren. Het schijlnt dat het gemeentebestuur1 de zaak thans flink aanpakt. Ten koste van de voor die woningen gelegein stoe pen, waarvan enkele het aanzidn niet waard (waren, wordt de ïijtoeg verbreed. Is eenige jaren de inrit verbeterd vanuit de Kalisbuurt, door aankoop' van een perceeltje grond, thans zal ook de in-' rit verbeterd worden vanuit den Ach terweg, daar de stoep voor de iwoning van C. Plandsoen zal Verdw'ijhejn,. Burgerlijke Stand over Maart. Ge boren: Joseph Gerardus, z. van J. Boon man en J. J. M. G. Hiel; Elizabeth Pe- tronella, d. van A. P. Boogaart en C. Jogchems; Franciscus Jacobus, z. van M. Hommel en C. J. Plompen; Gehuwd: J. v. Dijke, 71 J., en J. p. de Graaf, 63 j.; A. Deurloo, 22 j., en A. C. Bollie, 32 j. Overleden: Pieternella Verbleek, 65 j.; J. Geuze, 19 j., z. van J. I. Geuze en J. Heijfoper. Loop der bevolking. Ingekomen: J. P. Havermains van Raamsdonk; J. Stoel en gezin, van Zonmemaire; M. Schaefsma en vrouw, van Bandjermasin (N.-I.); J. Geuze, van Zeist; P. J. van Driel, van Wassenaar. Vertrokken: M. L. van Dijike en gezin, inaar Tholen; A. A. Oosterwaal en ge zin, naar Breda; C. Overbeeke en gezin, naar Tholen; M. v. Overbeeke, naar Rot terdam; W. M. Lindhout en gezin, naar Tholen; N. C. v. d. Merbel en gezin, naar Beemister; E. J. v, Luijk. naar Tholen; J. M. v. d. Houten, naar Krab'bbendijke; A. Mol, naar Scherpenisse; C. Rijstenbïl, naai' Wijk bij Duurstede. DEANNA DURB1N welke de usong8" zingt in de drie emart girls" Burgemeester en Wethouders hebben onderhands aanbesteed het dempien vain de sloot gelegen aan de Westzij'dia van de Algemeene Regr'aafpaats. Er werden 9 biljetten ingeleverd: Het werk is op gedragen aan dhr. M. C. van Driel voor f 1074.— SCHERPENISSE. Burgerl. Stand over Maart. Geboren: 7, Leuntje .Elizabetta, d. van F. de Back en A. W. Steutel; 27, Wilhelmina Pieternella, d. van C. L. M. Andriesse en J. P. Nelisse29, Antho- nie, z. van Johannes Bolier en J. C. van Haaften. Overleden: 8. Teuntje Cornel'a Noordijke, 83 j., wed. van K. Bruijnzeel; Cornelis Opree, 66 j., echtgen. van J. M. van Geet. Ingekomen: Leendert van dei* Graaf f van R'dam; Catharina Tona Jeronimus van Den Haag. Vertrokken: Francisca M. P. van der Horst naar Roosendaal; Maria J. Suurland naar Breda; Adriaan v. d. Werf naar Anna Paulowna. POORTVLIET. Dinsdag werden in beide scholen alhier de nieuwe leerlingen ont vangen en de 8e klassers afgevoerd. In de O. L. School zijn 18 nieuwe leer lingen bijgekomen en 11 afgevoerd, al- zoo een aanwinst van 7 leerlingen.. Het aantal leerlingen der O. L. School is nu 137. In de Chr. School zijn 9 nieuwe leerlingen bijgekomen en 6 afgevoerd, alzoo een aanwinst van 3. Het aantal leerlingen is nu 50. Woensdag is op de haven te Strijen- ham alhier aangekomen 245 ton Steenslag voor het Waterschap Poortvliet. Het ver voer van de haven naar de grindbakken geschiedt per auto door dhr. A. J. Engel vaart te Tholen voor f 0,47 per ton. Burgerl. Stand over Maart. Geboren Willem Anton Frans, z. v. J. v. Vossen en A. Bijl. Gehuwd: Johannis Barendse, 27 j. en Helena Bolier 29 'j.; Cornelis Philippus v. d. Male, 24 j. en Maatje Heijboer 22 j. Ondertrouwd: Jacob Adriaan Priem en Pieternella Geuze, 20 j. Ingekomen: Jacob Bevelander en gezin van Willemstad. ST.-ANNALAND. Burg. Stand over Maart. Geboren: 18, Dinand Leendert, z. v. A. C. Scheermeijer en M. van Hemert. Getrouwd: 14. Willem M. Smits 20 j. j.m. (van Slavenisse) en Apolonia D. Rijnberg 20 j. j.d. Overleden'. 4. Adriaan Quist, 87 j., weduwn. van P. L. Jansens; 29. Johannes 1 C. de Bruijne 77 j., echtg. van J. v. d. f Boogaard. Ingekomen: Adriaan Kodde van Rot terdam; Johannes Leurte van 's-Graven- hage (Loosduinen)Johan Hamstra en gez'n van Amsterdam1. t Vertrokken: Wouter Vermaas en gezin naar St.-Maartensdijk; David van Daalen naar Voorschoten; Apolonia D. Smits-Rijn berg naar Stavenisse; Jacob Westdorp en gezin naar Zoelermeer. i STAVENISSE. Burgerl. Stand over Maart. Geboren: Adriana Francina, d.van J. Goedegebuure en J. Oosdijk; Jozina Danetta, d. van P. M. Potappel en E. J. van Dalen; Jacobus, z. van P. v. d. Reest en S. Priem. Gehuwd: Wouter G. Ver maas, 33 j. en Pieternella Hage, 36 j.; Willem Smits, 20 j. en^Apolonia Rijnberg, berg, 20 j.; Jacobus Itage, 22 j. en Lis- 1 sya de Rijke, 18 j. THOLEN. Burgemeester en Wethouders j hebben Donderdag ten stadhuize publiek aanbesteed het bouwen van een wacht- lokaal voor de bussen der BBA. Inschrijr vers waren: W. Blaas voor f672 en C. van Noort voor f975. Gegund aan den laagsten inschrijver. Donderdag reed de luxe-vrachtauto van den heer v. Halst, op den hoek bij den heer Laban, bij het achteruit rijden de carrier van de vischkoopman Schip pers alhier zoodanig aan, dat deze ontzet en het achterwiel geheel vernield werd. De schade wordt door den heer v. H. geheel vergoed. j WISSENKERKE. Woensdagnamiddag reed Joh.s Marcusse per rijwiel door het dorp. In een zijner handen had hij een spade. Een spelend meisje, Sien Kouwer, liep met haar hoofd tegen de spade en werd zoodanig verwond, dat dr. Bruijn zeel de wond moest hechten. Hoog- en laagwater te Zierikzee Hoogwater: Laagwater: 6 April 2,08 14,38 7,48 19,59 Brieven uut Schouwen Net wi'k in m'n pienouiwier klimme, of taer oor „uila" eroope, in mie zagjes. „Wie dat weer", zei Jaone, die te mid den uut t'r vuuLeton esnokt wier, in daln mie te spneeken is. „Da kom deur", zei ze, toe te klienke opi-e-ligt wier, in ja wel. dat Iwlas neef! „Julder aollebèie 'n goeiem dag, zei tin, in ikke 'n besten!" Ie za wè nooit verandere. ,,'k Bin zoo* vaare mee kunne rie", zei neef, „in Inoe bink benieuwd oe julder 'tmaeke na© de paese". Jaone ao d'ir vuuleton weg-» ©-leid, want ,as neef kom klesse, dan kaaj' nie leeze, in da stae nie fes oen-, deluk ok. 'n Eël klusje komplementén brocht'n, mee uut stat, in nog wat nieufws, oe is tat? Nae dat'n de burregelukke stand in de fermielje uut mekaore daen ao, behustln over de podletiek, lienks in reks, van Wove nae onder, va!n, binne in buute. „De sigaaren zu ok weë dier-; der oore Joös", zeitPln, twint dat 'n d'r een© hreëp; „affijln beter diere dan nie te kaap, ma plezierig veruutzigt vin'k't nie. Aolles gae strak weer op te bon nen, beschien nog erreger, wajnjt ik oort, dat te vrimdeliengen ok op de bon nen iegee zu ooire, net as te b'ruune boö- nen. Ik wist mie, dat'r im 'toufwtejnj van vikansjehastem ok nog konkereinsj(ö was, ma da bliekt agterof wè twtaer te wee- zen, 'tis net as overa, d'n eënefn gunt d'm aoren niks, in dae kom aol dai ruuzjemaeken van!" Neef zat op z'n paeretje, in ieuw de lien© mie strek. Affijln, zei t'n, lae te steenaers ma mae schouwen komme bier, im reepjes gebakke aerrepels kun-' me z'iier ok gemogt kriehe; of ies, as zu dat liever luste. Ik kriehe a kouwei ak',r nae kieke, Ruumte is ier genogt in over, in lings t'n duune of op strao,, dat nie of-e-rasterd oef t'ooren zoas t'r eene uut z'n duum zitte zugen eit. De mensen moste meer kieke nae wat sae- miebriengt in nie wat verdeelt, zoas te voorzitter van de zet-el-em zei, in per- b'eere meer te weten te kommen, in mie tevree te weezen as zu kraoilak uut gos kemmie. Ontwikkelienge mot'r twieeze; Ointspamminge ok; tnatuurluk! Dat doehte z'in stat ok, zei neef. Dae zouwe- zu's vö de soldaoten zienge. Eel de wacht in't geweer; 'n ekstra tram zoujwi de jongers nae stat briemge. D'n aevent kwam1. Ao,lles stieing klaer. D'n trami floot,... vó een© soldaot, die kwam luus- tene. Af fijn 'twas goei arte etoönd, dae nie van. „Is ier de besmettelukke ziekte ok nog mie, michte", zeitfm i!n eens tegen de vrouwe. „Ee", zei Jaojne, daer ek miks van oord! Weer mond- in klauw zeer?" „Bel weent", zei meief, „in ieder uusouwen is 'tstrak; ier komt 'tok. De vrouwe verschoot. „Ma (wat is tat tam", zei se. „Bè", zei meef, „de schömaek'1. Daer omkomt gin mens an, i|n- de vin-, ters motte kassen ellep© verzette, kleëd opamge, in 't liefst d'r vam deur gae, wamt ze laopie ma in de iwiegt in de boel weë vuul. De vrouWe komt'nie laete te lachen, omdat neef zo: van kot schoot. Ma waer Iwias't! Toe turn weg gieng ek 'ingouw 'm matte sigaare in zin anden edouwd, die Wat langer duurt as 'n drao gen, wamt dae kammin.- mee ofreekeme. Saluut! JOÖS VAN JAONE. SPORT Z.V.B. Afdeeling E. RenesseRenesse I—KA I (half 3, scheidsr. W. Steur Rzn.);Burgh: LVA I—ZSC Zierikzee I (half 3, scheidsr. J. Th. Brouwer). WEERBERICHT April doet wat h'iji twil eai maar zelden iets goeds. U als lijder aan Rheumatische pijlnen, hebt het nu dubbel hard te verduren. Geen dag zonder ter gende pijlnen, geen (nacht waarin ge niet herhaaldelijk im en uit Uw bed gaat, omdat ge 'tvan pijtn en kramp nergens vinden kunt.... Neem toch Kruschen Salts, Ettelijke duizenden mannen en vrouwen, die jaren geteisterd werden door deze smartelijke kwaal, vonden er baat bij. Dat is trouwens heel verklaarbaar. Rheu matische pijlnen zijn haast altijd een ge volg van onzuiver bloed. Als ge nu Kruschen neemt, brengen de zes mimid- rale zouten Uw lever, nieren en ingewan den tot krachtiger werking. Die Worden als het ware verjongd, het bloed gaat krachtiger door de aderen stroomven ,erv maakt alle onzuiverheden los, die zich hebben vastgezet in spieren, weefsels en gewrichten en voert ze af langs matuur lijken weg. Naarmate nu UKv bloed weer zuiver (wordt, verdwijlnen ook Uwe Rheumatische pijnen. Dat is het wonder, dat ge zélf moet ondervinden en dat ge ook ondervinden züüt, als ge U de moeite wilt getroosten van de kleine dagelijksche dosis Krusdhen Salts, iederen morgen bij' het opstaan.' Kruschen Salts is verkrijigb'aar bij apo thekers ©n drog. f 0.-.40» f0.75 en fl.60 (extra groot pak). Fabr.E. Griffiths Hughes Ltd., Manchester (Engeland). Op gericht 1756. Vrijdag 5 April 1940. Verwachting: Voor het Noorden: Meest betrokken, eenige neerslag, kouder, ma tige, tijdelijk krachtige Noordelijke tot Oostelijke wind. Voor het Zuiden: Betrokken tot zwaar bewolkt, eenige regen, weinig verande ring in temperatuur, matige tot krachtige veranderlijke wind. TELEGRAMMEN SLEEPBOOT EN BAGGERMACHINES IN DE OOSTZEE VERGAAN. Volgens uit Stockholm ontvangen be richten, heeft de Duitsche sleepboot „Preussen" Donderdagavond de beman ning, bestaande uit 11 leden, gered van een Nederlandsche sleepboot en drie op varenden van een Nederlandsche bagger machine, welke op weg waren van IJmui- den naar Malmö (Zweden). De Nederlandsche schepen gaven nood seinen. Zij waren uit de route geraakt en tengevolge van de ijsomstandigheden in een Duitsch mijnenveld terecht ge komen. Het ANP verneemt dat het hier bag- germaterieel betreft van de N.V. Adr. Volkers Maatschappij tot het uitvoeren van openbare werken te Sliedrecht. On- geveei 14 dagen geleden is de sleep boot „Hoek van Holland", van deze maatschappij, met drie op eigen kracht varende baggermachines, de „Noordzee", de „Adam" en de „Maasmond" van IJmuiden naar Malmö vertrokken. In verband met de weersomstandigheden Jagen de schepen tot eergisteren in Sassnitz. Vandaar zijn ze dien dag ver trokken. De directie van de maatschappij heeft nog geen enkel bericht ontvangen, zoodat men niet weet of twee der schepen verloren zijn gegaan of dat zn nog geborgen konden worden. Ook om trent de andere schepen heeft men nog niets vernomen. VEENARBEIDERS NAAR DUITSCHLAND De correspondent van het ANP te Erb- men meldt: Maandag a.s. zal, onder lei ding van den directeur van de arbeids bemiddeling alhier, een groep van onge veer 100 veenarbeiders uit deze omge ving via Nieuweschans naar Duitséhland vertrekken om daar, evenals andere ja ren, in het turfbëdrijf te werk te wor den gesteld. De Duitsche autoriteiten heb ben toelating zonder pas-visum goedge keurd, voor zoover betreft arbeiders voor de venen in Oldenburg en onder voor waarde dat collectief (Wordt gereisd. De mannen gaan vajn Emm en naar Nieuwe schans en worden daar overgedragen aan de zorgen van de Duitsche arbeidsamt., Naar wijl vernemen zullen de arbeids voorwaarden gelijk zijn aan die van an dere jaren en kunne(n' de arbeiders wan neer Zij dit wenschen een visum voor de terugreis krijgen. De vraag naar Neder landsche arbeidskrachten voor de Duiti sche veenderijen is grooter dan het aan tal' arbeiders dat om uitzending heeft ge vraagd. FRAUDE BIJ DE BOERENLEENBANK TE ROSWINKEL. Verschenen is de eerste uitdeelingslijlst in het faillissement van den vroegereju kassier der boerenleenbank te Roswinkel, K. G., die inmiddels tot drie jaar ge vangenisstraf werd veroordeeld'. De vor deringen zullen op 10 pet. na worden) voldaan, zoodat 90 pet. der vorderingen terecht komt. MILITAIR VERMIST. Sedert 26 Maart j.l. wordt te Roer- mond de militair W. A. de Vries uit Utrecht, vermist. Hij was in de nabij heid van Roermond met de bewaking van een schip belast. Op genoemden datum was de Vries van verlof terug gekeerd. Ongeveer 8 uur 's avonds is hij nog door kennissen gezien, die hij be loofde den volgenden dag bij hen te komen. Hij is daar echter niet ver schenen. Toen de man niet op het te bewaken schip terugkwam, deed de eige naar aangifte bij de militaire politie. Het is niet uitgesloten, dat de man doo" de duisternis misleid te water is geraakt. De Vries had echter een groot bedrag aan geld bij zich, zQodat men ook rekening' houdt met de mogelijkheid van misdrijf. MIJN ONTPLOFT. Vannacht is even ten Zuideln van Westka'pelle een mijln ontploft. Door den Westerstorm en den lagen waten stand is de mijln tegen een paalhoofd! gedreven en werden verscheidene palein aan stukken geslagen. Aan de huizeln in de omgeving van den dijk is veel scha de toegebracht. Ramen en dakpannein moesten het ontgelden, terwijl stukken metaal in hel dorp terecht kwamen. Er hebben zich geen persoonlijke ongeluk ken voorgedaan. MOTORRIJDER VERONGELUKT. Op den rijksweg Rotterdam—Utrecht, is in den afgeloopen nacht, vlak bij den viersprong van de voormalige spoorweg halte Moordrecht, een militair, op korten afstand van zijn motorrijwiel, dood op den weg gevonden. Daar er geen aanwijzingen van een aanrijding zijn, wordt verondersteld, dat de man, die vermoedelijk met groote snelheid heeft gereden, de macht over zijn stuur heeft verloren en van zijn voertuig is geslagen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1940 | | pagina 2