KLOOSTERBALSEM SPIERPIJNEN IK HEB GEKOZEN Uit Stad en Provincie AKKER'S RADIO-PROGRAMMA Dinsdag 20 Februari HILVERSUM I. 1876 en 414.4 m. AVRO-uitzending, 6,30—7 RVU 8,00 ANP; 8,10 gram.; 9,15 „Bloemen en plan ten in de huiskamer"; 9,20 gram.; 10mor genwijding; 10,15 gram.; 10,30 voor de vrouw; 10,35 Ensemble Jetty Cantor; 11 —11,30 huishoudelijke wenken; 12,15 Al fredo Spezialetti; 12,45 ANP, gram.; 1 Ensemble Spezialetti; 1,30 Omroepor kest; 2—2,10 voor de vrouw; 2,45 knip- en naaicursus; 3,45 zang; 4,05 piano- voordracht; 4,30 kinderkoor; 5 kinder halfuur; 5,30 AVRO-Aeolian-orkest; 6,30 „De wereld kreeg radio"; 7 voor de kin deren; 7,05 zang en orgelspel; 7,30 En- gelsche les; 8 ANP; 8,15 Internationaal overzicht; 8,35 Bonte Mobilisatietrein 9,45 Dr. P. C. Bou terns; 10,15 gram.; 11 berichten ANP; 11,10 AVRO-dansorkest; 11,50—12 gram. HILVERSUM II. 301.5 m. KRO-uitzending, 4—5,10 HIRO 8.00 ANP; 8,05—9,15 en 10 gram.; 11,30 Gods dienstig halfuur; 12 berichten; 12,15 Ro- coco-octet; 12,45 ANP, gram.; 1,10 KRO- Melodisten; 2 vrouwenuurtje; 3 mode cursus; 4 gram.; 4,05 „De waarde van onze spiritistische overtuiging"; 4,20 gr.; 4,25 „De nood der tijden en de Bellamy- gedachte"; 4,40 gram.; 4,45 berichten; 4,50 gram.4,55 „Door Coöperatie tot welvaart"; 5,10 Musiquette; 5,45—6,05 fe licitaties; 6,35 sportpraatje; 7 berichten; 7,15 „De grondlijnen van het sociaal-eco nomische toekomstbeeld"7,35 militaire muziek; 7,50 reportage; 8 ANP; 8,15 Lij densmeditatie; 9,15 gram.; 9.30 KRO— Symphonie-orkest; 10,30 berichten ANP; 10,40 gram.; 10,50 B. van Dinteren; 11,15 —12 gram. SINDS 1829-1830 NIET ZOO KOUD GEWEEST Tot hoe ver moet men teruggaan om een winter aan te treffen, die het van den tegenwoordigen in strengheid wint? Nu de recordwinter van 1890/1891 is over troffen, wordt van verschillende zijden deze vraag gesteld. Door het ontbreken van waarnemingen, die geheel met de tegenwoordige verge lijkbaar zijn aldus deelt het Koninklijk Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt mede is het antwoord niet zoo gemakkelijk. Door gebruik van de oudere waarnemingen (van Zwanenburg), Kan men met vrij groote zekerheid vaststellen dat na den winter van 1829/1830 er geen geweest is, zóó streng als de winter, dien wij nu. hebben. Er is echter niet aan te twijfelen, dat de groote winter van 1829/ 1830 nog niet is ingehaald. Wanneer de temperatuur in het over blijvende gedeelte van Februari evenveel beneden normaal is als in het afgeloopen deel der maand, zullen de maanden De cember, Januari en Februari gemiddeld ongeveer even koud geweest zijn in beide winters, maar dan wint 1829 het nog, omdat toen de winter reeds op 14 Nov. is begonnen; in 1939 is daarentegen No vember te warm geweest. Om het record van 1829/1830 te slaan aldus het KNMI, zal deze winter zich nog een eind in Maart moeten voort zetten. Laten we hopen dat hij het record niet haalt! BOEKEN EN BROCHURES NEDERLAND EN KOLONIËN, AVRO Postzegelalbum. Een nieuwe druk is verschenen vain het AVRO-postzegelalbum voor Nederland en Koloniën. In tegenstellilng met de voor gaande drukken werd ditmaal de onder grond van de bladen geheel Wit gehou den, waardoor de ingeplakte zegels beter tot hun recht komen. Voor de zegels, die het komende jaar uitgegeven zullen W,or den, zijn enkele bladen- fegevoegd. Ook deze uitgave is keurig verzorgd. De jeug dige postzegelverzamelaars zullen er ple zier aan beleven. FEUILLETON Een roman uit het hooge Noorden 12 door Agathe Pogner Ik keek Maria aan. Waarom 'was ze altijd alleen tegenover vreemde, noodlij dende menschen zom goed? De geheele étage staat tot je be schikking. Alleen mijn eigenidommeim, die zich nog in de torenkamer b!eviinlde|n<, zal ik nog naar 'beneden latelm brengen. Plotseling stjoind Wadim voor ons. Hij kwam mij meedeelen, dat men mijn mo torboot zoo juist aan den steiger had gemeerd en stelde vopir er direct een proefvaart mee te gaan maken. Dat doen We mjoirgen, antwoordde ik, Om tien uur kunnen jullie me verwachten Wadim vertrok weer, maar Maria wil de gaarne de bo,oit zien, waarmee ik de golven van. den ijzigen Oceaaini zou door klieven. Ik opperde het plan direct naar den steiger te gaa'n, maar daarop her. innerde zij zich plotseling weer haar beschermelingen en wilde zij liever iir> het huis terug om de haar ter beschik king gestelde kamers te gaan bekijken Zij bleef lang boven. Veel te lang voor Z1ER1KZEE. Vrijdag 9 Februari j.l. was het 50 jaar geleden dat de Chr. Jongelings-vereeniging „Samuël" alhisr, werd opgericht. Na de receptie was er eau samenzijn voor de leden. I Zondagavond 11 Februari vond in de Nieuwe kerk een herdenkingsdienst plaats, I waarin ds. Valeton voorging. Naar aan- leiding van 1 Cor. 1 19 herdacht Z.Eerw. de zegeningen van het werk der Jongelings-vereeniging. In het bi- I zonder stond hij stil bij de roep die van God tot den mensch komt, die ook komt tot de leden der C.J.V. persoonlijk. De mensch kan doen alsof het niet gehoord wordt of voor kennisgeving aannemen, doch dit kan slechts tijdelijk zijn; dit gaat slechts tot de openbaring van Jezus Christus. Ter gelegenhëid van het 50-jarig be staan werd Vrijdag 16 Februari, in het Ned. Herv. Vereenigingsgebouw, 'n feest avond gehouden. De belangstelling daar voor was zeer groot; de zaal was tot de laatste plaats bezet. Vele bloemstuk ken van verschillende plaatselijke ver- eenigingen versierden de zaal. De heer A. Jonker, voorzitter der ver eeniging, opende deze avond met gebed en heette allen welkom, inzonderheid ds. Valeton, den heer M. C. Fallentin, uit Bussum, redactie-secr. van het Ned. Jon- gelings-Verbond, de Rechtsche kerkeraad der Ned. Herv. gemeente en tal van afgevaardigden van verschillende v-ereeni- gingen ter plaatse en van C.J.V. van dit eiland. Gezongen werd Psalm 84 6. Ds. Valeton werd, alvorens deze ge legenheid kreeg een bijbelwoord te spre ken, gevraagd eere-voorzitter van de vereeniging te willen worden, wat door hem in dsnk werd aangenomen. De ver gadering aanvaardde deze mededeeling met applaus. Het bijbelwoord was n.a.v. Psalm 46. Spreker bracht hierin speci aal naar voren de trouw van God, aan de vereeniging in vijftig jaar geschonken. Met de zekerheid van Gods trouw "voor de toekomst wil de C.J.V. verder gaan, want God is een vaste burcht. Hierna werd dit bekende Luther's lied gezongen. De mondaccordeonclub „Jonge Kracht", onderafd. van de C.J.V., braeht op ver dienstelijke wijze een aantal nummers ten gehoore; de aanwezigen stelden dit op prijs. „Vijftig jaar C.J.V.-arbeid" was de titel van het overzicht door den secr., De Vlag wordt geheschen De Zwitsersche vlag wordt geheschen hoog in de sneeuwgebieden der Alpen in tegen woordigheid van een afdeeling soldaten op ski's, die aan de Zwitsersche leger- manoeuvres hebben deelgenomen. „Aan hebzucht gaat mensch na mensch ten gronde; de drang naar de sociale rechtvaardigheid houdt de volkeren in stand". mijn ongeduld. Toen zij eindelijk bededen kwam, stond haar gezicht zeer ernstig. Zij bedankte me met een paar hartelijke Woorden voor mijn bereidwilligheid. De oude dames ztouden het heerlijk vinden in die mooie kamers te mogen w'onen. Daarna Wilde ze naar huis. Ik vergezelde haar tot de tuinpoort. Het was warm en zij droeg haar hioed aan haar arm. Toen ze me ,een hand gaf, zag ik lopj haar bruine lokken de gouden haar van Ta ja glinsteren, die ik laatst op het kus sen had gevonden en daarom mismoedig to'eer had weggeworpen. Nu nam Maria haar onbewust mee uit mijn huis. Lag daarin misschien een diepere beteekenis? 29 Juli. 's Middags Was een hevig onweer los gebroken, dat een sterke afkoeling bracht, In mijn kamer Was het ongezellig kil. Ik liet een paar houtblokken brengen en- maakte daarvan een klein vuurtje in de open haard. Ik hield evenveel van het vuur als van het Water. Urenlang kon ik vioior de schouw zitten, het houtvuur oprakelend en onafgebroken imi dein, vonkenspatten den gloed starend. Ik speelde met het vuur als met een levend w'ezen On- meer dan eens zpcht ik hierin afleiding, hetzij in buien van neerslachtigheid, dajnj wel van overmoed. dhr. L. A. v. d. Schelde, uitgebracht. Hieruit bleek dat de vereeniging in den loop der tijden, ondanks de vele moei lijkheden, zich in stand wist te houden. Daardoor was het mogelijk dat dit werk, door jonge mannen voor jonge mannen iels te beteekenen had in geestelijke zegeningen. Na de pauze kreeg dhr. Fallentin het woord. Met verschillende beelden toonde dez i aan dal de arbeid der C.J.V. tot zegen is van vele jonge menschen, welke zich ook uitstrekt tot de kerk. Daarom verdient dit werk de steun van allen die tot de kerk behooren. Leden der C.J.V. voerden het tooneel- spel „Het Testament" op, van H. v. d. Loos, Dit stuk werd over hét algemeen uitstekénd gespeeld, in 't biz'onder dooi de hoofdpersonen dr. Staal en rechter Straatsman. De décors vielen te loven. Dhr. Jonker dankte in een kort slot woord de medewerkers en belangstel lenden, waarna deze feestavond met dankgebed beëindigd - werd. - De abnormaal kouden en langda- rigen winter, met zijn vele daardoor ontstane ongemakken en stagnaties, in spireerde „de Porceleyne Fles" te Delft tot het ontwerpen van een bordje, waar in op aantrekkelijke wijze de wintersche sfeer is getroffen* Voorstelling en tekst herinneren aan dezen ouderwetschen winter. j DREISCHOR. Vrijdagavond werd in de O.L, school alhier een ouderavond gehou den, welke goed Wias bezocht. In de Oudercommissie werdén in de vacatures in het bestuur voorzien door het benoe men van de heeren J-. C. Hoogstrate en M. J. Padmos. Het hoofd der school, de heer A. F. K. Brandes, hield een causerie ov^r „Bali", met lantaarnplaatjes. Ook van ons eiland werden eenige opnamen vertoond, welke als zeer goed geslaagd kunnen worden aangemerkt. Mej. A. M. Vijverberg, onderwijzeres en de heer A. v. "OèVeren, onderwijzer aan onze school, vergastten de aanwezigen óp het weergevenvan eenige episoden, uit boekwerken. Een en ander samenvat tende, was het doel van dezen avond, n.l, contact zoeken met dè ouders van schoolgaande kinderen weer bereikt. OOSTERLAND. Zaterdagavond j.l. is de uienlooids van den commissiointaiair A. S. benevens een daarnaast staajnjd toagen- huis van mej. de wed. van 't H., tot den grond toe afgebrand. In de loods bevonden zich behalve hon derden balen uien/ die do,oir verwarming met een kachel, vorstvrij werden gehou den, ook een groote uiensorteermachine. Do,oir uitslaande--vonken, Welke als oor zaak van den brand toerden genoemd^ zijip deze gebouwen, die geheel van hout waren opgetrokken,' een prooi der vlam men gew-orden. Met twee slangen op de waterleiding ■werd uitbreiding tot de aangrenzende perceelen voorkomen. De wind woei van de maaste bebouwing af. Men slaagde er in den brand te localiseerew. Daar de thans geldende uienprijZenzeer lopfnend Zijn en deze groote hoeveelheid in de lo.ods aanwezige uien als verloren kan worden beschouwd, is het voor de betrokkenen een groote schadepost. Overigens toordt, naar Wordt vernomen, de schade door verzekering, gedekt. BRUINISSE. Vrijdagavond werd alhier in de Corisistorie kamer der Nederlandsch Hervormde Kerk de algemeene jaarver gadering gehouden van de afd. Bruinisse van „Het Gróe.ne Kruis". De voor zitter,, de heer C." Koelmans, opende de vergadering op de gebruikelijke wijze en zeide in zijn openingswoord, dat het tot verheuging stemde, dat het werk der barmhartigheid hier nog in vredestijd kon worden verricht. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer M. Vijverberg, bleek dat de wijkverpleegsters mej. van den Berge, 2783 bezoekpn had afgelegd in 36 ge zinnen. Aan t.b.c.-patiënten waren 135 be zoeken gebracht. Voorgelezen^ wordt een verslag van de Provinciale Vergadering te Sint Maartensdijk. Was ik in een sléchte bui, dan voedde ik het spaarzaam en dan kroop net armzalig over het rooster en over de half verteerde houtblokken. Maar er wa ren ook oogenblikken, waarin het door mijn heerscherswillekeur werd aangesto ken, waarin het ongebreideld alles ver slond en vernielde, wat ik in mijn over moed verkwistend in zijn nooit verza digden gloed wierp. Vaak ook bracht ik het een offer. Dan veranderde 't in de trotsche godheid, die het eens geweest is, vóór menschenhan- den en menschenverstand zijn krachten in ketenpn sloegen. Dan laaiden de vlam men, sissend en knetterend, hoog op, ros sige geesten ontvloden de schouw, be dekten de muren met flikkerenden gloed en teekendfn de vachten en vazen, de urnen en schilderijen mét hun vurige wapens. En ik zat er voor een ge- loovige heiden. 31 Juli. Gisterlhorgen bracht Maria mij, over eenkomstig haar toezegging, den groo- ten St. Bernhard. Hij scheen te begrij pen, dat hij nu voor altijd bij mij zou blijven, want hij ging stilletjes op de mat voor de deurliggen en hief nau welijks zijn kop op, als ik tegen hem sprak! Tóén wij later den tuin verlieten, keek hij ons bedroefd na. Ik wilde het Over de schoolartsendienst, die op die vérgadering ter sprake kwam, ontwikkelt zich een breedvoerige discussie. Dr. de Koek zegt dat de gewone arts moeilijk als schoolarts kan fungeeren. De heer C. Hoek wil een intercommunale regeling getroffen zien. Hij zag gaarne dat de af deeling Bruinisse daartoe het initiatief nam. De heer S. J. v. d. Velde zegt dat ook de onderwijzersorganisaties herhaal delijk op het instellen van een schoolart sendienst hebben aangedrongen, terwijl ook de secretaris aan de discussies deel neemt. De voorzitter zegt dat voldoende aandacht aan het plan besteed wordt, doch dat het nu nog niet voor verwezen lijking vatbaar is. Het rapport, uitgebracht door de heeren 0. Hoek, L. Jumelet Az. en J. D. de Korte, die in een vorige vergadering waren benoemd om middelen te vinden de inkomsten der vereeniging te verhoo- gen, adviseeren alle contributies met 20 pet. te verhoogen en de contributie 3 maal per jaar te innen. Zij merken op dat vele beter gesitueerden eigenlijk te weinig betalen. De subsidies der Arm besturen zouden zij met f50 per jaar verhoogd willen zien. Uit het verslag van den penningm., de de heer S. Hage, blijkt dat de ontvang sten der vereeniging bedroegen f 2204,24 (met inbegrip van het batig saldo vorige jaren), de uitgaven f 1591,47 en dat, niet- tegenstaandè de contributies ongeveer f 100 stegen, de financiëéle positie der vereeniging f 112 achteruitging. De aftre dende bestuursleden de heeren S. Hage en A. J. de Koelt, werden bij acclamatie herkozen. In de vacature, ontstaan wegens het vertrek van den heer B. J. van Oeveren, werd gekozen de heer L. J. de Jonge, met 58 stemmen. De heer C. Hoek ver kreeg 15 stemmen. Naar aanleiding van het rapport van de commissie-Hoek c.s., worden tegen de contributieverhooging vele bezwaren ingebracht. Ds. Marsman meent dat 'de tijd voor contribu tieverhooging tha.ns niet gun st i g i s, gezien de schade in de gemeente door mosselkweekers zoowel als land bouwers, tengevolge van den strengen winter geleden. Ook anderen, waaronder de heeren Dr. de Koek ep Vijverberg, dringen aan op uitstel van de in het rapport geadviseer de .maatregelen. Besloten wordt volgend jaar opnieuw deze kwestie onder de oogen te zien. POORTVLIET. Dinsdag 13 Febr. werd in de Chr. School een ledenvergadering gehouden. Aanwezig waren 14 leden. De vqorz. G. K. Krijger opende met gebéd, Waarna werd gezongen ps. 84 vers 6. Daarna las hij voor ps. 72. De, secretaris, de heer L. C. Slihgs, las het jaarverslag vqojr. Waaruit bleek, dat er 8 nieuwe leërlingen bijgekomen wa ren én 6 afgevoerd. In den;loop va!m het 'jaar is éctn leerling overleden Zoo dat op heden 48 leerlingen Zijin. Door de gemeente toordt fll.42 per leerling be taald. doch aangezien in deze school extra uitgaven zijn in verWanld met hand werklessen, is bij den Min. van O:, K. en W. een verzoek ;om verhooging in gediend. Bij gunstige beschikking 'werd voor é0n jaar het bedrag verhoogd. We gens het bedanken van hiej. H. Kurvilntk- Geuze als schoolschooinmaakter is in deze functie benoemd mej. Reeders-Linden- boom. De secretaris drong aan op meer contact tusschen ouders, bestuur en on derwijzers. Het financieel verslag ver meldde een batig saldo. De heeren G\. Krijger en J. J. Hollébrandts werden als kascommissie herbenoemd. De heeren J. Uijl Jz. werd met 13 van de 14 st. her kozen als bestuurslid. Op voorstel van het bestuur wordt besloten ouderavond te houden opLl Maart a.s. Als inleiders voor dezen avond worden genoteerd de heeren J. J. Hollébrandts, W. Kurvink en C. Geuze. De heer Reeders vraagt hoe het be stuur besloten heeft (over de vraag of het schoolplein met tegels bëlegd kan worden en hoe het bestuur staat tegen over „de dokter op school". De voorz. antwoordt dat betreffende de tegels even afgewacht wordt en wat de dokter worden veroorzaakt door scherpe ver giftige stoffen, die zich in Uw spieren hebben vastgezet en daar ontsteking, Phn, zwelling en stijfheid veroorzaken. Laat dadelijk een groote pot Akker's Klooster balsem halen en iaat U drie maal per dag flink daarmede wrJjven. Klóosterbalsem bevat geneeskrachtige aromatische stoffen, die diep Jn de weefsels doordringen en daar hun gene zende en afleidende werking uitoefenen op de ontstoken pijnlijke spieren. De vergiftige stoffen, die zich in Uw spie ren hebben vastgezet, worden opgelost. Ge ruikt ais 't ware de geneeskracht en na elke wrijving voelt Ge de werking. Ongeëvenaard als v/ryfmiddel bij spit, rheumatiek, spierverrekkingen, stram heid, kneuzingen, ischias ,pijnlük?spieren Per pot van 25 Gram f 0.62l/2, pot van 50 Gram f 1.0-1 op school betreft, hiervoor zal eerst de instructie bij den burgemeester worden opgevraagd. Toch is het meerendeel der leden er voor in deze kwestie vrijblijvend te 'zijn en alvorens een beslissing le nemen eerst nog een ledenvergadering te houden. Gesloten werd met het zingen van ps. 68 vers 17 en dankzegging door den» voorzitter. Woensdagavond hield de Melkfederalie, afd. Poortvliet, in het hotel van A. J. Kesteloo, onder voorzitterschap van dhr. W. de Rijke, haar algemeene ledenver gadering. Aanwezig waren 13 leden. De rekening welke door de boekcontrole was nagezien, werd in orde bevonden. De aftredende bestuursleden de heeren W. C. A. de Rijke en H. L. Niemants- verdriet, werden herkozen. Tot afgevaar digden voor de Kring Tholen werden gekozen de heeren W. C. A. de Rijke en W, A. Ista. Hierop volgde een belangrijke mededeeling betreffende de melkbezor gers, waarover flink werd gediscussieerd Donderdagavond hield in de zaal van A. J. Kestelooi de Landbouwvereeni- ging „Ons Voordeel" haar jaarvergade ring onder presidium van dhr. E. Noont. Deze deelde o.m. mede, dat in het af geloopen jaar voor f 3000 meer is om gezet. De Winst is niet zooi groot. In den' loop Van het jaar 1939 liet de landbouw zich niet zooi gunstig aanzien, doch aan het einde mochten wij dankbaar ^terug zien, Want alhoewel het wintergraan be vroren is, was de opbrengst van het zomergewas schitterend. Nu zijn de voor uitzichten weer somber, doch wij zullen hopen, dat het goed zal afloopen. De voorzitter deelde voorts mee, dat toé^r vertrouwensorders zijn gesloten met Coo- ma'ns: Het jaarverslag bénevens de rekening en verantwoording wees uit, dat was ontvangen f2166.57, uitg. f 21654.01» saldo f7.56. Hierbij komt een half pet. van den omzet en het saldsoi van het spaarboekje, Zoodat het saldo, der vereeniging op he den f412.96 bedraagt. Tevens deelde de kassier mee, dat in het afgeloopen jaar 1051 oude musschen werden ingeleverd 1752 jonge musschen en eitjes ^,-gfhen. De eerste prijs voöff de-méést mgtéleverde musschen werd gewonnen door D. v. d. Maas met 227 musschen, de tweede prijs dojoir P. Beeke met 221 musschen. Daarna volgde bestuursverkiezing we. gems aftreding van dhr. E. C. W. Al» Geuze. Uitgebracht wierden 27 stemmen, Waarvan 26 st. op den aftredenden cajni- daat. Tot leden der commissie tot na zien der rekening werden benoemd de heeren M. Quist en W, Anthonisse. De voprzitter zegt dat de musschenbestrijding geschenk ongedaan maken, maar reeds bij de eerste poging daartoe sneed Maria mij het woord af. „Ik vind het prettig te weten, dat hij later bij je zal zijn. Misgun je me dat genoegen?" Ik gaf toe. Ik was er immers trotsch op, dat Maria zich om mij bekommerde en mij niet, zooals vroeger, steeds spot tend uitlachte. Zij leek mij trouwens over het algemeen zeer veranderd. Als ik met haar sprak, kwam er in haar stem een warmte, die mij vreemd was. Of slechts medelijden met mijn lot haar daartoe dreef? Af en toe dacht ik: het zou, heerlijk zijn nu niet behoeven weg te gaan, alleen om elk uur van den dag deze welluidende, teer klinkende stem te kunnen beluisteren. Maar dan zette ik deze gedachte weer manmoedig van mij af. Toen wij bij de rivier kwamen, wacht ten mijn drie metgezellen reeds op me. Wadim stond in de boot, Tychon en Ni- kita liepen met groote stappen op den wal heen en weer. Ik gaf Maria een hand en ging aan boord. Het was vloed. Het water stond hoog. Machtig dreven de golven achter ons aan. Maria's gestalte aan den oever werd zienderoogen kleiner, tot zij, nog slechts een stip geworden, tenslotte geheel ver dween. Wadim liet de motor steeds sneller loopen. 'Als een pijl uit den boog door kliefde onze boot de blinkende rivier om alle vopr óhé varende schepen ih te halen. Na verloop van een uur hoorden we de sirene van 'het lichtschip en een kwartier later zagen wij het schip zelf, welks kloeke bemanning bij alle zeeva renden zoo hoog in aanzien staat. Nu bereikten wij weldra de open zee mijn geliefde Witte Zeeuit welker diep te ds zilveren spiegels bij duizenden flik keren en het water zijn droomerigen, witten glans verleenen. In mijn stralende Witte Zee, die zoo rijk is aan luchtspiege lingen als geen andere zee ter wereld. Op de verrassendste, oogenblikken ziet men duidelijk trotsche burchten op het water, vreemde reu zenschepen met zware mas ten, huizen, "torens en grazige weiden met koeien en kalveren. Van welke lan den de brekende zonnestralen deze won deren hierheen halen en op het water werpen, is voor mij eeuwig een raadsel gebleven. Wadim keek mij aan en daarop liet hij de motor nog sneller draaien. Dat was bijna geen varen meer, dat kwam hel vliegen nabij. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1940 | | pagina 5