AKKSRTJIS O. en O. reumatiek Uit Stad en Provincie VOGELAAR NOORDGOUWE. Het dertigjarig jubi leum van „Con A more" werd op bij zondere wijze Dinsdag en Woensdag ge vierd. In afwijking van vorige jaren, toen de uitvoering altijd met eigen krachten werd gehouden,, werd thans een deel van den avond gevuld door het optreden van dhr. en mevr. Alex en Lotte Wins, j artisten, goochelaar-conferencière; ja wat j niet al? De avond werd begonnen met j een 4-tal "nos. door „Con Amore", be ginnend met „Hup Holland" en eindigend i met „Heidewitzka", wat al direct de stemming er in bracht. Nadat door dhr. Vijverberg, voorzitter van „de muziek", was uiteengezet, waarom men thans dit bijzondere programma in elkaar zette, n.l. als jubileumviering en het publiek en het echtpaar Wins was verwelkomd, be gon Lotte Wins met een geestig praatje haar gemaal in te leiden en het publiek voor te bereiden voor de dingen, die ko men gingen, i Als goochelaar optredend, heeft daarna dhr. Wins, geassisteerd uit het publiek, verschillende verbluffende staaltjes van goochelkunst vertoond. I No. 7 ^an het programma werd toepas selijk uitgebeeld, middels de oud-Holland- sche poppenkast, door Jan Klaassen j en Katrijn, in revue-dichtvorm, waar in al de verdiensten, zoo goede als kwa- de, van bestuur en werkende leden,- met voor ieder een passende loftuiting, ten geboore werden gebracht, wat dikwijls j tot groote hilariteit leidde. Het echtpaar I Wins gaf bovendien goed tooneelspel te zien. In een dol-komisch transformatie spel „Hij. Zij en devergadering", waar in mevr. Wins zes rollen vervulde, heeft zij dit onomstootelijk bewezen. Het publiek heeft zich hierbij koste lijk vermaakt en door herhaald applaus aan zijn gevoelens hierbij uiting gegeven. Het muziekgezelschap heeft daarna nog maals voor muzikale omlijsting gezorgd, door een 4-tal Nos. te blazen. A. - OA - K Crt Zooals dit bij een jubileum gaat, wer- Residentie-orkest; 5 30 filmland; 5 50 or- den vanzelf veel 'de wenschsen 'en te. ge!spel; 6,15 Uit de roode jeugdbewe- lidtaües uit„sDroken. De burgmeester "AKKERTJES" nemen, helptU altijd snel, goed en zeker! Door hun bijzondere samen stelling bevorderen immers "AKKERTJES" niet alleen het transpireeren, maar verwij deren tevens de stoffen, die de aandoening veroorzaken. Zij werken direct pijnstillend. Op elk "AKKERTJE" staat 't I AKKER-merk: Uw garantie! Let U daarop vooral en laat U toch géén waardelooze na maak of imitaties aanpraten. tegen pijnen, hoofdpijn, koorts, kou. Doos: IS stuks - 12 stuivers: 2 stuks - 2stuivers. RADIO-PROGRAMMA Zaterdag 17 Februari HILVERSUM I. 1875 en 414.4 m. VARA-uitzending, 10—10,20 v.m. en 7.30—8 VPRO 8 ANP, gram.; 10 mor genwijding; 10,20 voor arbeiders in de Continu-bedrijven; 12 gram.; 12,15 orgel spel; 12,45 ANP, gram.; 1 gram.; 2film kwartiertje; 2,15 „De Corimys"; 2,30 De economische toestand over het derde kwartaal 1939; 2,50 gram.; 3 reportage; 3,30 VARA-orkest; 4,30 vragenbus; 4,50 ging; 6,45 kinderleésclub7,05 felicitaties; 7,10 radiojournaal; 7,30 „Hoe werkt de kerk?"; 8,03 ANP; 8,15 Puzzle-uitzending; 8,30 NIR-Dansorkest; 9,10 toespraak „Op bouw... geen afbraak"; 9,15 radiotooneel 9,30 trompet en orgel; 9,40 dubbelman- nenkwartet; 10 „En nu...' Oké"; 11,15 berichten ANP; 11,25—12 VARA-Strijkor- kest en soliste. HILVERSUM II. 301.5 m. KRO-uitzending 8 ANP; 8,05—9,16 en 10 gram.; 11,30 Godsdienstig halfuur; 12 berichten; 12,15 KRO-Melodisten; 12,45—1,10 ANP en gram.; 2 voor de rijpere jeugd; 2,30 gram.; 2,45 kinder uurtje; 4 KRO-orkest; 4,45 Misiquette; 5,15—5,30 filmpraatje; 5,45 KRO-Nachte- gaaltjes; 6,15 gram.; 6,20 weekoverzicht; 6,45 gram-; 7 ANP; 7,15 „Hugo de Groot en Vondel"; 7,35 aetueele aetherflitsen; 8 ANP; 8,15 Overpeinzing; 8,35 gram.; 9 radiotooneel met prijsvraag; 9,25 KRO- orkest; 10 idem; 10,30 ANP; 10,40 „Het onvergankelijke Rijk"; 11,10—12 gram. licitaties uitgesproken. De burgemeester bracht 'hulde aan leiding en leden, die door ijver en toewijding en dikwijls met veel zorg, „Con Amore" 30 jaar door goed en kwaad heenloodsten, betrok in dit woord ook dhr. en mevr. Vijverberg voor hun groot aandeel hierin. Hij bracht de groote waardeering voor het dien avond gebodene, namens het publiek naar voren, daarbij in het bijzonder het en semble Wins dankend voor den prach- tigen avond het publiek bereid. Dhr. en mevr. Vijverberg dankten ,op hun beurt voor de lof hen toegezwaaid en droegen daarvan een groot deel over aan dir. Everwijn en de werkende leden. In de tweede voorstelling, op Woens dag gegeven, kwamen daarnaast inog meer tastbare huldeblijken lós, in den vorm van bloemen voor de dames .Wins en Vijverberg, nuttige geschenken voor de heeren met dien naam, attentie's, die op hoogen prijs gesteld, dankbaar werden aanvaard, benevens voor de leden van „Con Amore" een prachtige taart van puiken smaak. Door het zoo twee avonden voor een telkens boordevolle zaal, zulk een pracht programma aan te bieden, heeft het gezelschap' op een wijze, waarmee het werkelijk eer inlegde, het dertigjarig bestaan, tot groot genoegen van het pu bliek, herdacht. Beide avonden werden met een bal besloten. „Con Amore" is deze week wel op gunstige wijze in de belangstelling geplaatst. Zóó met nieuwen moed naar de volgende mijlpaal! ZIERIKZEE. Bij de gisteren dqor het Waterschap Schouwen gehouden herstem- ming voior: le. de vacature ontstaan door het over lijden van den heer W. J. tem Haaf (her- 1 stemming tusschen de heeren C. J. van Schelven en N. W. van Putte), Werden 159 stemmen uitgebracht, Waarvan 4 van onwaarde werden verklaard. Geldige stem. men alzooi 155. Hiervan verkregen de heer DREISCHOR. Op de bovenzaal bij de C. J. van Schelven 107 en de heer N,i Keijzer, trad voor de Vereenigl% „Nut W. van Putte 48, 'zqodat de heer C. J. en Genoegen" alhier op, de ons bekende van Schelven is benoemd. j wereldreiziger Dr. van der Sleen, welke 2e. de vacature, ontstaan dtoior het be- ons vergastte op vertellingen van zijn danken van den heer C. A. Ropgerd (her. reis door Zuid Afrika. Met film en lan- stemming tusschen de heeren C. J. van Schelven en P. L. Vis) werden 161 st. uitgebracht, waarvan 8 van onwaarde Werden verklaard. Geldige stemmen. alzpO' j verteller te luisteren en de* wonderen 153, Hiervan verkregen de heer P. L. Vis der natuur, zoowel als die der bevolking 89 en de heer C. J. van Schelven 64,. zoodat de heer P. L. Vis is benoemd. taarnplaatjes werd deze uiteenzetting duidelijker gemaakt. Het was op die ma nier een genot naar den opgeruimden te aanschouwen. Jammer dat zoo weinigheden waren opgekomen, waaraan het •oude winter weer wel niet vreemd zal zijn. Het was een leerzame en nuttige avond. De dank aan Dr. van der Sleen gebracht voor zijn causerie was zeer zeker op zijn plaats. Wij wenschen hem gaarne een tot weer ziens op onze Nutsavonden. OOSTERLAND. De ijsclub „Winterle ven" hield haar algemeene vergadering j in café Steenpqorte. De opkomst Was zeer goed. De Waarnemend voorzitter, de heer Joh, Btoogert, schetste in zijn openingswoord de toewijding cm ijver va)n j wijlen den heer H. P. Hendrikse, die ge durende 23 jaren het voorzitterschap met eere heeft vervuld. Zijn streven en werken hiervoor zal steeds in dankbaarheid Wor den herdacht. Op de goed ingerichte ijsbanen op „den AanWas" en de vijvers ronld hetf Heerenhof zijn in dit wiiniterseiaoeto vele wedstrijden gehouden. De ontv. met goed. slot zijn f525.39, uitg. f320.92, saldio f 2o5.37. De bestuursleden, de heeren L. W. BQOgert en J. M. v. d. Werf, Werden in hun functie's herkozen. Km de bestaan de vacatures Werden gekozen de heeren De Prov, Stoombootdienst op de Oosterschelde zal, zoolang de dienst naar Katsche veer niet kan worden uigevoerd, daar dat veer wegens het vele ijs niet te bereiken is, een dienst inleggen op Stavenisse. De uren van vertrek te Zierikzee en te Stavenisse vindt men in de betrekke lijke annonce. Op 14 Februari j.l. heeft de heer G. de Looize aan de Technische Hooge- school te Aken met gunstig gevolg can- didaatsexamen afgelegd voor werktuig kundig ingenieur. HAAMSTEDE. De ijsclub heeft Woens- dagmiddag op de Slotgracht een ijsfeest georganiseerd, dat uitstekend geslaagd is. Vpor de wedstrijden in: Schoonrijden voor paren,'ringsteken, turfrapen em ton rollen was zeer groote animo. Jammer dat het zoo koud Was, waardoor de belangstel ling van de zijde van het publiek maar matig was. De uitslag van de verschillen de wedstrijden is als volgt: S c h o ion r ij den voor paren: 1. mej. M. Moelijker en de heer B. v. d. Weel; 2. mej. M. Saman en serg, Visser; 3. mej. N. Rademaker en serg. Rietdijk; H. J. v. d. Zande en R. Koster. 4. mej. Zijta—Goudswaard en M. O. v. I De heer v. d. Zande werd daarop door Datsen. j het Bestuur als voorzitter gekozen, Welke Turfrapen: 1. serg. Rietdijk; 2. Jo- functie hij tot aller genoegen aanvaardde. Opwekking en Opwarming, dat ie wat we nodig hebben met deze kou Lekkere pittige CROQUETTEN geven U van beide genoeg KALFSVLEES en NASI GORÈNG Elke dag han Dalebout; 3. M. O. v. Dalsen; 4. Ella Dalebout. T omrollen: 1. M. O. Hanse; 2. L, Kloet; 3. N. Rademaker; 4. N. Steijin. Ringsteken: 1. W. v. Sluijs; 2. H. fCik; 3. M. Moelijker; 4. Jac. de Bruijne, Het ledental vermeerderde dit seizoen met 60 leden, Zqoidat de club thans 223 leden telt. De langdurige Winter met veel goed ijs heeft het schaatsenrijden ten Zeerste bevorderd. BRUINISSE. Onder groote belangstel ling vond alhier Dinsdagavond de inwij ding plaats van het Nederlandsch Her vormd Vereenigingsgebouw. Na het zingen van psalm 105 1 en 2 en gebed, werden allen door ds. Mars man hartelijk welkom geheeten. Hij sprak daarna een openingswoord naar aanlei ding van een gelezen Schriftgedeelte na melijk Johannes 12:1—11. Dit 'gebouw beteekent een groote voor uitgang, vergeleken met de beschikbare vergaderruimte en toch achten, velen deze uitgave beter den armen 'bésteed. Hij stond uitvoerig stil bij de voorgeschiede nis van den bouw. Terwijl aart eigen wo ning niets .te veel is, wordt wanneer het de kerk geldt, spoedig over te veel ge sproken. Daar het geld aan dit gebouw besteed dienen moet tot het mede hel pen uitbreiden van Gods Koninkrijk is de uitgaye ervan zeker verantwoord. Ook dePresident-Kerkvoogd, de heer M. Krijger releveerde de geschiedenis van de totstandkoming. Hij dankte- den archi tect-aannemer en de ambachtslieden die het gebpuw hadden, voltooid en trok een vergelijking met den Bijbelsehen bouw meester Nehemia. Nadat gezongen "Was Gezang 150 1 en 4, werd het woordf gevoerd door ouder ling M. A. Jumelêt, voorzitter der Chr. Jongelingsvereeniging, die als titel van zijn speech had gekozen: „Hooren en zien" Dat hij in dit gebouw ook een bijbel zag, die daarin de voornaamste plaats gaat innemen," achtte hij het belangrijkste Nadat gezongen was psalm 119 65, werd het woord gevoerd door den heer C. Bolijn, bestuurslid van den Ring Schou- wen-Duiveland en lid van de Provinciale Commissie Zeeland vdn het Nederlandsch Jongelings Verbond, die tot motief van zijn toespraak had gekozen het woord uit het boek Exodus, Zeg den kinderen Israels dat zij voorttrekken. Ook oqd-burgemeester S. Hage wist met humoristische grepen uit het verleden zijn gehoor te boeien. Door de Chr. Meisjesvereenigingen „Wees een Zegen" en „Rode" werden eenige zangnummers ten gehooré- ge bracht. Met 'een slotwoord van ds. Marsman, het zingen van Gezang 180 1 en 5 en dankzegging, werd deze voor het ver- eenigingswerk te Bruinisse verheugende dag besloten. ST.-PHILIPSLAND. Op 13 Febr. hield de Middenstandsver. „Door Eendracht Sterk" haar jaarlijksche Algemeene Ver gadering. Aanwezig waren 15 leden. De voorzitter, dhr. J. M. Vermeulen heetté allen welkom, in 't bijzonder den eere voorzitter, de burgemeester, alsook de onderwijzers, die aan de middenstands- cursus verbondenzijn. Hierna werd re kening en verantwoording gedaan door den penningmeester, dhr. H. L. Plandsoen. De rekening werd ook in ordd bevonden. Dan volgde verkiezing van twee bestuurs leden, wegens periodieke aftreding. Deze werder herkozen en namen hun benoe ming aan. Daarna werd verslag uitge bracht door dhr. J. P. van Dijk, leider van dezen middenstandscursus, over de leerlingen en verloop van dezen cursus. Bij de rondvraag werden eenige vragen gesteld, die door den voorzitter werden beantwoord. Daarna sluiting. De voorzit ter dankte den Eere-voorzitter voor zijn aanwezigheid en voor al het werk in belang van deze vereeniging gedaan, als ook voor de cursus, om deze te doen slagen. Hierna bracht de Eere-voorzit ter zijn dank uit voor de woorden tot hem gericht en aan het bestuur voor al haar werkzaamheden, die zij voor deze Vereeniging heeft gedaan, ook aan het onderwijzend personeel. Hij hoopte dat dit zoo mag blijven tot bloei van de Middenstahds-Vereeniging en van den cursus. SCHERPEN1SSE. Het zqomtje va" bak ker Z. had het ongeluk |op het ijs zoo danig te vallen dat een grootte hoofd wonde jomtstond, welke door den dokter gehecht moest Wiorden. Zaterdag a.s. Zal in deze gemeente voor het eerst eeh speldjesdag Worden gehouden voor „Zonnegloren", ee[n' Her vormd Sanatorium. Gaarne wordt deze collecte aanbevalen. ST.-ANNALAND. Vorige week werd in de Bijz. School onder veel belangstelling een goed geslaagde ouderavond ge houden. De voorzitter, dhr. J. Th. Kur- vink opende de bijeenkomst door 1e la ten zingen Ps 89 13. ging voor in gebed en las vervolgens Markus 13. Daarna nam het hoofd der school, dhr. Kalle, de leiding over. Hij heette allen hartelijk welkom en noemde het een voorrecht in deze spannende tijden nog rustig bijeen te kunnen komen. Het jaar was voor de school niet ongunstig. Er kwamen 7 leer lingen bij. Dc gehouden z.g. kijkavond is, ondanks do ongunstige weersomstandig heden, goed geslaagd. Hierna gaf de heer Koetsdijk een openbare les aan de derde klas, waarmee hij achtereenvolgens Bij- belsche Geschiedenis, rekenen en taal be handelde. Nadat gezongen is Ps. 101 vers 2 en 7, houdt dhr. Kalle een be spreking over: „Het liegen", verdeeld in: 1. De invloed van de leugen op de samenleving: 2. de leugen van het kind zelf; 3. de bestrijding van de leugen. Na het zingen van Ps. 34—7 volgt de pauze. Vervolgens bespreekt dhr. Lindhout „De strijd om den Bijbel op de school". Ge zongen werd Ps. 103—9. Tenslotte las de eere-voorzitter, ds. W. van Griethuysen, een gedeelte van Ps. 78 en hield een toespraak over „Op dat de navolgende geslachten die weten zouden" (zie Ps. 78—6). Spr. liet naar voren komen, dat zijn onderwerp was bedoeld als een ernstige opwekking aan ouders en verzorgers om hun kinderen Christ, onderwijs te doen geven. Ge zongen werd nog Ps. ,25—2 en op ver zoek van den eerevoorzitter, na zijn dankgebed, Ps. 89—8. Nu de weersomstandigheden van da laatste maanden weer zoo talloozen slachtoffer gemaakt hebben van Rheuma- tisehe pijn, mag het geën verwondering wekken, dat men overal juist nu her haaldelijk den raad hoort geven:,: begin een Kruschen-kuurDat 'is dan niet zoo zeer omdat de raadgevers allemaal we ten, waarom Kruschpn Salts baat geeft in gevallen van zelfs de hevigste Rheu- malisehe pijn, maar omdat zich in haast iedere familie gevallen hebben voor gedaan, van wonderlijk goede resulta ten, met Kruschen Salts bereikt. Geen wonder trouwens: Al jaren en jaren is Kruschen Salts ook in Nederland ver krijgbaar, waar het bij tallooze Rheuma- tieklijders, wier pijnen men vergeefs had bestreden, een waar wonder teweeg bracht, óók bij patiënten die zonder eenig succes al alles geprobeerd hadden. Heusch zelfs als lijder -aan hardnekkige Rheu- matische pijn kunt ge Kruschen nemen. De aansporende werking van Kru- schen's zes minerale zouten op lever, nieren en ingewanden, zal Uv/e orga nen' nieuwe kracht bijzetten; ze zullen Uw bloed grondig reinigen en zuiveren van schadelijke zuren. Reeds bij èen kort maar regelmatig gebruik van Kruschen Salts, zullen alle zuren, die zich in de weefsels en spiergewrichten hebben vast gezet, worden opgelost en afgevoerd langs natuurlijken weg. Daarbij krijgt ge dan vanzelf verlichting van de scheu ten en pijnen, die U het leven vergallen, die het U onmogelijk maken Uw bezighe den te verrichten en met een prettig humeur te verkeeren in familie- en vriendenkring. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij apoth. en drog. a f0,40, f0.75 en f 1.60 (extra groot pak). Fabr.: E. Griffiths Hughes Ltd., Manchester (Engeland). Opger, 1756. TOONEEL EN FILM WEERBERICHT Verwachting geldig van Vrijdagavond tot Zaterdagavond ongeveer 19 uur: Voor het binnenland: Zwakke tot ma tige wind uit Westelijke richtingen, ge deeltelijk bewolkt, plaatselijk mist, eenige sneeuw of natte sneeuw, lichte vorst tot temperatuur om het vriespunt. Voor de kuststrook: Meest matige wind uit Westelijke richtingen, meest zwaar bewolkt, enkele buien, lichte dooi of temperatuur om het vriespunt. LUCKY STAR Het is de vraag, of wij Europeanen er wel eenig idee van hebben, hoe groot in Amerika de Warenhuizen zijn. en hoe zij voor hun afdeeling Wintersport-arti kelen een groote, volledige kunstijs baan hebben ingerichtEen van de meisjes, die in die afdeeling werkzaam is, de jeugdige Kristina Nielson, is er dol op, daar eens naar hartelust te schaatsen, .maar voor het personeel is dat helaas verboden. Op een keer kan zij den lust, daar te rijden niet weerstaan en zij wordt gesnapt door den zoon van den eigenaar, George Cabot Jr,^ Hierdoor valt de aandacht der directie op haar persoontje, hetgeen in den aan vang niet zoo héél prettig voor haar is, maar wat spoedig daarop toch een bij zonder voordeel voor haar beteekent. Immers: de directie vindt het wensche- lijk, dat de afdeeling Sportcostuums wat meer gepropageerd zal worden en men komt op een heel vernuftig denkbeeld. Men wil deze Kristina Nielson als stu dente naar een der Universiteiten zen den, waar zij een der cursussen zal vol gen op'kosten der zaak. En Kristina ver plicht zich harerzijds, zooveel mogelijk costumes te zullen dragen en zoodoende een mannequin voor het Warenhuis te zijn, zonder dat haar medestudenten dit in de gaten hebben. Zoodoende kan haar lievelingswensch in vervulling gaan. Zoo komt Kristina in Plymouth-College en ieder is nieuwsgierig, of de nieuwe linge een „geschikt type" zal blijken te zijn. En nu wordt het de nieuwbakken studente niet makkelijk gemaakt! Want zij heeft tot taak, zooveel mogelijk steeds in andere toiletten te verschijnen, terwijl haar mede-studenten dit beschouwen als opschepperij, lust om anderen, die min der ijdel en minder „gefortuneerd" zijn, de oogen uit te steken, enz. Ze houden het arme meisje onbarmhartig voor den mal en plagen haar op alle denkbare manieren. Een vriend, Larry Taylor, weet Kristi na voor zich te veroveren. Hij is de leider van het binnenkort te houden ijscarnaval. Maar door een heel ongelukkig toevai verschijnt haar beeltenis op het omslag van een tijdschrift en ontstaat daardoor een groot schandaal, dat ermee eindigt, dat zij van de Universiteit wordt wegge stuurd. Gelukkig komt haar onschuld aan 'net licht, en dank zij de hulp van haar vrienden, kan Kristina lauweren oogsten op 't IJscarnaval als „Alice in Wonder land", waarbij Kristina de hoofdrol ver vult. Het wordt eene ongeloofelijke prestatie, die Sonja Henie's kunstverrich tingen alle verre overtreft. Daarnaast loopt als 2de film: „Charlie Chan op de Olympische Spelen", een spannend ver haal met „Warner Oland" als Charlie Chan. TELEGRAMMEN De Waal bij Nijmegen zit weer vast Heden (Vrijdag)mórgen (omstreeks drie uur heeft het ijs van de Waal bijNij megen zich vaastgezet. Dit is de tweed12 maal in deze vorstperiode. Het Water liep op van 11.90 M. toit 12.30 M. De ^ewoners langs de Waalkade krijgen weer last van het Water." Men wacht nu op de ijsbrekers. Door uitlaatgassen bedwelmd Donderdagavond arriveerden de expedi teur J. B., uit Rotterdam met zijn vracht auto, die bestuurd werd door A. E. te Geenmuiden (Ov.) waar de lading moest worden afgeleverd. Ten N. van de Hasselterdijk stapte B. uit om zich nader té oriënteeren. Hij viel onmiddel lijk bewusteloos neer. De chauffeur die zijn patroon te hulp kwam zakte even eens ineen. Een arts heeft geruimen tijd kunstmatige ademhaling moeten toepas sen voor de mannen weer bij kennis waren. Het bleek, dat ze tengevolge van een lek in de uitlaat, door binnenko mende gassen waren vergiftigd. Ze wa ren net op tijd uitgestapt om voor de ergste gevolgen bewaard te blijven. Diefstal van militaire goederen Naar we vernemen heeft de politie te de Bilt Donderdagavond een knecht uit een fouragehandel, een kruidenier en een brandstoffenhandelaar gearresteerd. Zij zouden zich hebben schuldig gemaakt aan heling van aan defensie toebehoo- rende goederen, welke ter plaatse door militairen zouden zijn gestolen en aan hen verkocht. Drie mannen zijn opgeslo ten in het huis van bewaring te Utrecht. Nieuw Bulgaarsch kabinet gevormd Het nieuwe Bulgaarsche kabinet is heden samengesteld. Premier is Bógdan Filoff, Minister van Buitenlandsche Za ken is de gezant te Belgrado, Iwan Po- ppff. Het Russische legerbericht Het Donderdag uitgegeven Russische le gerbericht 'zegt üridér andere: toip 15 Fe- bruari hebben de Sovjet-troepen hun suc- cesrijke acties op de Karelische landengte j voortgezet. De vijand trekt terug en lijdt ernstige verliezen. De Sovjettroepen zijin j nabij het station Kamara aangekomen, j Op 15 Februari hebben de Sovjettroepen 53 verdedigingswerken bezet. De Sovjst- luchtmacht heeft met succfës vijandelijke troepen en militaire joelen 'bestookt. Z2s vijandelijke vliegtuigen werden neerge haald. Steeds heviger offensief in Summa Naar uit Helsinki Wordt geseind, wordt het Russische offensief, in den sector vao Summa, steeds heviger. Er wordt bevestigd, dat de Finnen een aainjtal pos ten hebben veroverd, welke door de Rus sen Waren bezet, doch dat zij eenigei andere stellingen hebben moetejn; prijs geven. De sector van Taipale is buiten gewoon fel bestookt. Twee Russische di visies werden daar tegen de Finsche stel. lingen ingezet. De Russen Werdeln terug geslagen. Men schat het aantal door d* Russen achtergelaten dooiden op 2500. Hoe krachtig de Finsche tegenstand ech ter ook moge zijin, toch geven de gebeur tenissen aanleiding tot bezorgdheid, daar de Finnen iniet over versehe reserves be schikken. Da strijd In heft Verre Oost» In Chineesche militaire kringen wiji men er op dat het Japanneesche offen sief niet alleen is mislukt, doch dat zeer belangrijke Japanneesche stellingen zijn bedreigd. De Chineezen bevinden zie'' thans op eenige kilometers ten Noorden v.an Nanning. De Japanneesche verli'ez® bedragen meer dan 20.000 Wooden gewonden. Do Chineezen hebben over eenkomstig verliezen geleden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1940 | | pagina 2