WEK UW LEVER-GALOP radioprogramma; IK HEB GEKOZEN 3 broertjes en 2 zusjes waren héél erg verkouden, Uit Stad en Provincie Na de Wasch en u zult 's morgens uit bed springen, gereed om bergen te verzetten. lederen dag moet uw lever een liter lever- gal ln uw Ingewanden doen vloeien. Wanneer de2e stroom van lever-gal onvoldoende la. ver teert uw voedsel niet. het bederft. U voelt u opgeblazen, u raakt verstopt. Uw lichaam ls vergiftigd, u voelt u beroerd en ellendig, u ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lap middelen. U moet CARTER'S LEVER-PIL LETJES nemen om deze liter lever-gal vrij te doen vloeien en u zult u een geheel ander mensch voelen. Onschadelijk, plantaardig, zacht, on overtroffen om de lever-gal te doen vloeien. Eischt Carter's Lever-Pilletjes bU apothekers en drogisten, f. 0.75. Zondag 4 Februari HILVERSUM I. 1875 en 414.4 m. 8.55 VARA, 10 VPRO, 12 AVRO, 5 VPRO 5.30 VARA, 8—12 AVRO. 8.55 grami.j 9 berichten; 9.05 tuinbouwhalfuur; 9.30 orgelspel; 9.40 Van Staat en Maatschapj. pij; 9.59 berichten; 10 Zondagsschool 10.30 Vrijz. Herv. Kerkdienst; 12 film- praatje; 12.25 gram.; 12.45 berichten ANP, grami.; 1 tyiool en orgeL; 1.30 de gesproken mailbrief; 1.50 luistervinkenkotor; 1.55 de. clamatie; 2 boekbespreking; 2.30 het oon- certgebouw-oirkest; 3.30—3.45 causerie over schilderkunst; 3.50 omroeporkest; 4.55 sportnieuws; 5 gesprekken met luiste- raars; 5.30 vopr de kinderen; 6 Bravour en Charme; 6.30 sportpraatje; 6.35 sport berichten ANP, gram.; 7.03 schuldig of onschuldig? 7.28 Riosian-orkest; 8 be richten ANP, mededeelingen; 8.20 AVRO amusementsorkest; 8.50 raditoitooneel9.20 omroeporkest; 10 causerie over Holland1- sche namen; 10.15 Aeoliannorkest; 11 berichten ANP; 11.10—12 AVRO.dans-or- kest en gram. HILVERSUM II. 301.5 m. 8.30 NCRV 9.30 KRO, 5 NCRV, 7.45— 11.45 KRO. 8.30 morgenwijding; 9.30 gr.; 10 Hoogmis; 11.15 gram.; 12.15 Opvoe ding en onderwijs voor het plattelands meisje; 12.35 gram.; 12.45 berichten ANP; I boekbespreking; 1.20 Riococo-octet; 2 vraag en antwoord; 2.45 gramL; 3 pianor duo; 4 ziekenlof; 4.55 gram.; 5 gewijde muziek; 5.50 Ned. Herv. Kerkdienst; 7.45 berichten; 7.50 grami.; 8 berichten ANP, mededeelingen; 8.15 Les contes d'Hioff- mann; 9.10-9.30 reisverelling; 11 berichten ANP; 11.10 epiloog; 11.30—1145 esp.eran- to-nieuws. Maandag 5 Februari HILVERSUM I. 1875 en 414.4 m. Algemeen Programma, verzorgd door de AVRO 8 berichten ANP; 8,10 gram.; 10 morgenwijding; 10,15 gram.; 10,30 voor de vrouw; 10,35 Ensemble Jetty Cantor; II voor de vrouw; 11,10 vervolg van 10,35; 12 gram.; 12,15 AVRO-dansorkest; 12,45 berichten ANP, hierna: gram.; 1 gram.; 1,45 Het Sylvestre-trio; 2,30 Om roeporkest; om c.a. 3,35 Perskroniek; 4,30 „Nationale en .internationale klein kunst"; 5,30 AVRO-Amusementsorkest; 6,10 Secco en zijn ensemble; 7 piano- voordracht; 7,30 „Delfzijl, een nationale haven"; 8 berichten ANP, mededeelingen; 8,15 De Twilight Serenaders; 9 radiotoo- neel; 9,45 AVRO-Sympnonie-orkest; 10,45 gram.; 11 berichten ANP, hierna: Lili Mathé en haar ensemble; 11,85—12 Lex v. d. Spall en zijn band. HILVERSUM II. 301.5 m. NCRV-uitzending 8 berichten ANP; 8,05 schriftlezing en meditatie; 8,20 gr.; 9,30—0,45 gelukwenschen10,30 morgen dienst; 11 Christelijke lectuur; 11,30 gr.; 12 berichten; 12,15 gram.; 12,30 berichten ANP, c.a. 12,35 Krontjongband; 1 orgel spel; 2 voor de scholen; 2,35 gram.; 3 keukenpraatje; 3,30—3,55 gram.; 4 bijbel lezing; 5 gram.; 5,15 voor de kinderen; 6,15 gram.; 6,30 vragenuurtje; 7—7,15 berichten; 7,45 gram.; 8 berichten ANP; 8,15 NCRV-Salonorkest; 9 Letterkundige Gelukkig is hij, die goed aan anderen doet; ongelukkig is hij, die goed van anderen verwacht. FEUILLETON Een roman uit het hooge Noorden 2 door Agathe Pogner Maria kon zeldzaam verstandig praten. Niet voor niets had zij in Genève eco nomie gestudeerd en was zij cum laude door haar examen gekomen. Desondanks mocht ik graag met haar babbelen. Als ik haar "dan zoo af en toe eens een en ander van mijn mijmerijen en lucht kasteelen vertelde, placht zij me goed moedig glimlachend aan te hooren. Je bent in je hart een groote dich ter, Arkadi, zei ze eens met iets van waardeering en ik bloosde van trots en blijdschap als een schooljongen, die voor de geheele klas een pluimpje krijgt; maar onmiddellijk daarop liet Maria er ver manend op volgen: Dat behoefde toch eigenlijk geen beletsel voor je te zijn een flinken kerel te worden! Integendeel, het zou zelfs daartoe kunnen bijdragen! Zoo was Maria. Wanneer ze al eens een enkele maal een vriendelijk woord tegen me zei, stelde ze onmiddellijk al les in het werk om den daardoor ge- wekten indruk weer zoo spoedig moge lijk uit te wisschen. Jaren geleden, toen ik mij na beëindiging van mijn studies, maar Moeder wist raad. Zy' haalde 'e avonds de doos Dampo voor den dag en den volgenden morgen wareD ze alle 6 weer beter. Doos 30 ot. causerie; 9,30 vervolg concert; 10 berich ten ANP, actueel halfuur; 10,30 De Vede laars; 11,15—12 gram. GEMEENTERAAD TE DREISCHOR Polder en gemeente werken somen om wegen be ijdbaar te maken Openbare vergadering van den ge meenteraad te Dreischor, op Vrijdag 2 Februari. Alle leden present. Voorzitter de burgemeester, de heer L. J. Mol. Waar dit de eerste vergadering van den raad is in dit jaar, wenscht de voorzitter de leden van den raad en hun gezin een voorspoedig 1940. Hij hoopt dat de donkere dagen van thans spoedig gevolgd mogen worden door helderlicht en dat in dit jaar spoedig de wereld vrede mag terugkeeren. Verder geeft de voorzitter een terug blik over het afgeloopen jaar en dan mag hij constateeren, dat de gemeente financieel er tamelijk goed voorstaat. Ge memoreerd mag worden de aanleg van den straatweg Dreischor—Schuddebeurs, welke in een groote behoefte voorziet en welke gelukkig is gelegd in een gunstig financieel tijdperk. Verder kreeg onze gemeente een nieuwe burgemeester, wel ke hoopt, samen met de wethouders en den raad, de gemeente te dienen. Wethouder Doeleman spreekt hierop namens den raad woorden van dank aan den burgemeester voor diens wenschen aan hun adres. Ook wederkeerig wenscht hij den burgemeester en zijn familie het beste toe in 1940. Kunt U op den weg, zooals U thans gaat, voortgaan, aldus de wethouder, dan is er reden tot tevre denheid niet alleen voor Uzelf, doch ook voor B. en W. en den raad met U als onzen nieuwen burgemeester. Ingekomen is de rekening van het Harmoniegeze'schap „Crescendo", welke over 1939 een tekort aanwijst van f 116,62. Groote reparatiekosten enz. aan instrumenten is hieraan niet vreemd. Ge lukkig dat de bazar dezen zomer de kas heeft versterkt, waardoor de ver- eeniging per 31 December 1939 een kas saldo heeft van f 993,35. De rekening geeft gten aanleiding tot verdere bespreking. Een verbod oten zang, muziek, of ge sproken woord, zonder betaling, door middel van radio-uitzendingen in het openbaa: door te geven, wordt in de verordening opgenomen. Met de Vereeniging van Ned. Gemeen ten zal overleg worden gepleegd inzake het nazien der gemeenterekening. Aan B. en W. wordt deze aangelegen heid overgelaten dit nader te bezien. Bij de omvraag vraagt J. M. Klompe inlichtingen omtrent het sneeuwruimen. De gemeente is met het bestuur van den Polder in overleg getreden en werken samen om zoo spoedig mogelijk de we gen berijdbaar te maken. De natuur heeft evenwel de laatste dagen niet meege werkt, waardoor dit niet zoo vlug kan gaan als men wel gaarne zou zien. Evenwel wordt er alles opgezet om den sneeuwlast te verwijderen. Do heer J. J. van Felius spreekt ook nog over het begaanbaar maken van den weg bij begrafenissen, om vooral de aandacht hieraan te wijden als het glad is. Dit zal geschieden. Hierna slui ting. ZIERIKZEE. In aansluiting aan ons be richt van j.l. Donderdag, aangaande vie ring van de verjaardag van Prinses Beatrix door de Buurtvereeniging „Buiten de Poort" kunnen we mededeelen, dat ook de buurtvereeniging „De Breede Ba- gijn" zich dien dag niet onbetuigd heeft gelaten. Deze heeft n.l. een feestavond geor ganiseerd. in het „Huis van Nassau", bij de garde liet indeelen, trok ze even eens met grenzenlooze minachting haar neus op. Als je nu nog bij de pioniers was gegaan, zei ze verwijtend, dan was er tenminste nog eenige kans geweest, dat je je tekort aan kennis wat had aan gevuld! Wat moet jij bij de garde? Be hoorlijk paardrijden ken je al en aan de kunst om de dames het hof te maken, ontbreekt het je evenmin. Alleen hoe je, in overeenstemming met je aanleg en je capaciteiten je leven moet inrichten, daarvan heb je geen flauw idéé! Het verwonderde mij steeds weer op nieuw, dat Maria, die tegenover iedereen steeds even vriendelijk en hartelijk was, zoo zeldzaam cynisch en hatelijk kon zijn, wanneer het tegen mij ging. Eigenlijk stond dat schoolmeesterachtige haar aller minst. Zij was een knap, slank meisje, had kastanjebruin haar, een edel voor hoofd, een klassieke neus, een kleinen, goed gevormden mond en een paar won dermooie bruine ree-oogen. De zeldzame uitdrukking van deze prachtige oogen greep je soms in het diepst van je ziel. Dat eeuwige gekibbel tusschen Maria en mij dateerde reeds van onze eerste kennismaking. Er Waren er, die meeni- den. dat dit wederzijdsche plagen uit een diepere genegenheid voortkwam. „Was sich liebt. das meckt sichzegt eeni Duitsch spreekwoord, maar tegen een dergelijke opvatting hebben wij ons bei waar de aanwezigen o.m. vergast werden op een tooneelstukje en diverse voor drachten, terwijl een „gezellig samenzijn" waarbij de bekende jazzband „The Jan tjes" haar gewaardeerde medewerking verleende. Het was een gezellige avond, waarvan Breede Bagijners pas in de kleine uur tjes huiswaarts keerden. Ook de Hoofdpoort heeft onlangs nog gezellig bijeengeweest, doch waar zijn de andere Buurtvereenigingen? j. Zooals reeds uit eenige advertentiën j in ons blad is gebleken, hoopt onze j jonge plaatselijke Tooneelvereeniging j „Advendo", a.s. Dinsdagavond 6 Februari een uitvoering te geven in het „Huis j van Nassau". Opgevoerd zal worden het geestige I blijspel in 3 bedrijven „Liefde en Benzine" j van den bekenden schrijver Jack. Bess, i Hoewel we van den inhoud van het stuk hier niets willen verklappen, kan men er zich verzekerd van houden zich er j enkele uurtjes goed mede te amuseeren. Maar niet alleen de liefhebbers van een goed tooneelstuk, ook de danslustigen zullen dezen avond hun hart kunnen ophalen, daar de uitvoering wordt be sloten met een groot Bal onder leiding van de bekende Jazzband „The Merry Boys". Daar het dan juist Vastenavond is, zal dit bal, zij het dan ook op bescheiden wijze, eenigszins het karakter dragen van een Carnavalsbal. Verschil lende attracties, waaraan aardige prijzen zijn verbonden, zullen dit bal afwisselen. Waar velen in dezen tijd wel eens be hoefte hebben aan ontspanning, bevelen we een bezoek aan deze uitvoering van „Advendo" de eenige actieve too neelvereeniging, die Zierikzee op het oogenblik telt dan ook ten zeerste aan. DREISCHOR. De vrachtrijder R. v. d. Linde, die dit familie-bedrijf reeds jaren voortzet, moest Donderdag, door de glad heid der wegen, wagen en paard thuis laten, maar toch heeft hij het vrachtver voer van en naar Zierikzee, weten te handhaven, door de diverse goederen op een ladder te laden en zelf deze geïmpro viseerde slede over den zeldzaam glad den weg te trekken om aldus zijn clien tèle te gerieven. POORTVLIET. De Schietvereeniging Nederland en Oranje" alhier, hield Woensdagavond in de zaal van dhr. W. J. Gunter haar jaarvergadering. De voor zitter H. Overbèeke, opende de bijeen komst met een woord van welkom tot de aanwezigen, waarbij hij het afgeloo pen jaar releveerde. 'Er is goed geschoten, welk peil men nog hoopt te verhoogen. Tevens besprak de voorzitter de vraag of dit jaar met scherp zal kunnen wor den geschoten, omdat bij het begin der mobilisatie alle scherpe patronen inge leverd moesten worden. Tot leden der financieele commissie werden benoemd D. Muiiie, M. van Nieuw enhuijzen en J. v. d. Velde. De be stuursleden J. W. Zuideweg en Jan An- thonisse, werden herkozen. Daarna wer den besproken de oefeningen voor den zomer 1940. Vastgesteld werd, dat als er geen scherpe patronen zijn, met de buks zal worden geschoten. Burg. Stand. Overleden: Jan, 2 j., z. v. Dirk Marinus Uijl en Alberdina Jopse. Daar de sneeuw bijna alle wegen in dezen polder voor het verkeer .on mogelijk heeft gemaakt, zijn door het polderbestuur maatregelen genomen de sneeuw op te rüimen. Dhr. G. Moerland alhier is met ingang van 12 Febr. benoemd tot werk man bij het Waterschap Poortvliet. THOLEN. Woensdag is in de openbare lagere school te Schore, door personeel en leerlingen afscheid genomen van den onderwijzer P. Deurloo, die op 1 Febr. den steeds hardnekkig verziet. Van liefde was geen sprake en een huwelijk tus.- schenons heiden behoorde dan ook tot de' onmogelijktfedèh; In de lente van dit jaar ging Maria op reis. Zij wilde Engeland en zijn kin derverzorging leeren kennen. Een absurd idéé! dacht ik bij mezelf, maar ik wacht te er mij wel vooir deze meening onder woorden te brengen. Was het niet vol doende, dat Maria gestudeerd had en in haar knappe kopje veel meer ver-, stand en wijsheid had verzameld dan een gewone sterveling ooit noodig zal hebben moe^t zij zich dan bovendien nog bemoeien met dingen, die haar au fond niets aangingen1? Maria glimlachte en keek me ietwat medelijdend aan. Zij bezat de Zeldzame gave opk mijn onuitgesproken gedach ten te doorgronden. Daarom zei ze nu. bijna plechtig van ernst: „Mij gaat alles aan, wat dé kinderen aangaat, Wamt de jeugd is onze eigen toekomst en die van de wereld. Wat wij den kinderen in .hun prille jaren aan goeds schenken, dat bezitten zij vopr hun geheele ver dere leven em niemand katn hun dat meer afneihen. Wat wij hun echter onthou den. dat is eeuwig vopr hen verloren; nopit zullen zij dat meer verwerven". Maar wat kan jij daar nu mee be reiken? Jij1, als enkeling? Wij' zijn allen enkelingen*. Maar als elk van ons zijln steentje bijdraagt, kan zijn nieuwe functie van hoofd der open bare lagere scnool te 'sHeer Abtskerke aanvaardt. De kinderen werden getrac- teerd, terwijl aan den heer Deurloo een staande leeslamp werd aangeboden. De burgemeester, die mede aanwezig was, richtte het woord tot de kinderen en tot den heer Deurloo, wien dank werd ge zegd voor het vele goede, hetwelk hij voor de school en voor de gemeente heeft gedaan, Burgerl. Stand. Geboren: Johanna Maria, d. van J. D. v. d. Velde en M. Korsman' Johanna, d. van A. Cénse en A. P. Donke; Jacoba, d. van P. de Bil J. J. v. Kooperen; Helena, d. van M. Cornelisse en H. J. Davidse; Cornelia, d. van A. Jansen en A. Klaasse; Leentje Maatje, -d. van L. de Jonge en M. Bout. Gehuwd: H. Bijl, 54 j., Bergen op Zoom, en H. W. de Jonge, 53 j. Overleden: A. B, Boogaard, 82 j., wed- C. P. Verstraate; J. van den Sande, 85 j., wedn. G. J. Praat. Brieven uut Schouwen Noe gae 't niepe! Alleëne bie ziepe kaaj'over nae de polder, in nae numans- durp, aaj' naer olland mot. Je krieg ier zö't gevoel daaj' rontomme op-e- sloote zit a§ 'n muus in de valle; in öa's gin leuteg gevoel. Vó krenteniers zoas ik in z'n mekke, is tat nie erreg; wilder kunne bie d'n aerd bluuve, mar aaj' erregens om verlepge zit, dat „erre- gens in olland" stae te verintresten, te verroesten of te beschimmelen, dan is tat kwaejer. D'n tram, zu magge d'r van zegge wat zu wille, doe aolles, om post in goed, in pasjeziers naer ier t'aelen, ma ja op tied ta kan nie, in da geef kwacje gezigten, in boöze mensen. Ma a m'n noe dien tram hier nie ao, wat tan? Oe zouwe m'n dan ier of komme, in nog wat in uus kunne aele? Dien iezel van 'n donderdag dat was eëmae verschrikkelukde wegt was zö hlad as zeëpe. De menschen die tien oggend 'teëstebuute moste weeze, maekte de hekste meneuvels om nie van de sokken te slaen, oewel j'op sokken 'n eële vint kon weeze. Je zag wat raore fertuuten maeke, ok van auwtoos, die nog op te wegt perbeerde te bluuven, ma 't was! mde te doen. De bussen bin ma tuus. ebleeve, in kleine JoÖs, die ok mee tat dienk mee most, kon tuus bluuve, in gieng mee traenen in z'n aogen schaesen rie om dat 'n tog nie nae schoole kust. 't Schaeserien zelles raeke de meëste ok a beunet as in 'tnegenteg; op 't leste keek t'r gin mens meer nae 't ies, omda't te lank duurde, in da padje schiene m'n ok op te gaen, as 't [noe nie gauw gae dooie. Dat liesje da zu ieder jaer in de niesbode zette over 't aantal menschen op schouwen in Duuveland in toole, dat pluus 'k aoltie nae. In ieder jaer zie 'k da m'n achteruul boere, in da's nie leuteg. Dae gae d'r ier meer vort dan d'r ïnkomme, d'r oore minder kinders ekocht, in de ouwe meschen leeve du d'n band langer as 'n vuufteg jaer elee. Je zou ier eëlwat over kunne schrieve, ma dae bin ik te vint nie voor. Ma feikenend is 't wè, wik ma zegge. De groöte sleeden in olland zuuge de meëste menschen op, voora van 't platte land, in dae kom van aolles uut vort. M'n zulle ons eige Ier schrap motte gae zette", zei Jan, die 't ewaegd ao van de weeke nae el in em te rien mee ta slechte weer, ma ie ao d'r gin spie van zei t'n, want je stikt overa wat op. „Da ao wat vo joe ewist buurt", zei t'n tegen mien, ma ja da gae nie meer in de winter, ik oore t'ouwd vö zukke zaeken. Kwa, 'k mot uuscheë. Saluut! JOöS VAN JAONE. WEERBERICHT Verwachting geldig van Zaterdagavond tot Zondagavond ongeveer 19 uur: Voor het geheele land: Zwakke tot matige, tijdelijk toenemende •wind uit Oostelijke richtingen, nevelig tot betrokken tof zWaar bewolkt, plaatselijk een 'weinig sneeuw, in het Noordefni en Midden strenge tot matige viorst, in hel Zuiden matige tot lichte vorst. ONDERWIJS er zeer veel tot stand worden gebracht. Meer dan jij wellicht vermoedt. Ik schudde ongeloovig het hoofd. Daar op vervolgde zij: „Het spreekt vanzelf!, dat ik mij niet uitsluitend met kindek verzorging zal bezig houden. Ik hoop, ook verschillende musea en andere temi- pels der kunst te bezoeken. Zooals je weet. heb1 ik er steeds naar gestreefd het nuttige aan het aangename te parein'. Of omgekeerd. Net, als je wilt. Daarna was zij vertrokken. Ik heb' haar voor het eerst in mijn leven werkelijk gemist. Ik heb haar dagelijks een brief willen schrijven om haar daarin te kun nen meedeelen, hoe zeer ik naar haar verlangde. Maar ik heb van ouds een geweldigen hekel aan brieven schrijven en mijn aangeboren traagheid werkte dat nog in de hand. In ieder geval verschoof ik het schrijven van dezen brief, dat me toch na aan het hart lag, van den j eenen dag op den anderen'. T;ot het ten- slotte niet meer noodig was... Ik had kennis gemaakt met Taja, die I bij familie in onze stad op bezoek was. j Haar blauwe opgen en haar goudblond haar hadden iets bètojoverends. Zij be viel mij. Ik haar eveneens. Tien dagen late? of waven het er twaalf? werd onze verloving publiek. Nog dien zelfden dag deelde ik Maria dit belangrijke besluit mee. Toen ent- ving ik vooior het eerst een brief van haar. Daarvóór had ze zich steeds b'e- Da H.B S.-avond van Vrijdag 2 Februari Gladheid, koude, nóch sneeuw, hebben kunnen verhindereln. dat de Concertzaal Vrijdag iels van zijln magnetische kracht verlopr voor zeer velen, die het prettige periodieke HBS-avoindje wilden mee.vle ren. Vele ouders van leerlingen, alsmede genopdigden, vulden met de leearen Qn leerlingen de zaal. De heer M. bij de Vaate sprak namens de HBS-ers het ope. ningsWoo-rd op vlotte en kernachtige wijze, daarin herinnerend aain de afwezigheid van dr. J. C. Röhner die 'sKonings Wa penrok moest aantrekken en daarom niet zooals voordien, zijh grooten steun kon verleenen. Na een hartelijk welkom tot allen begon het „uitgebreid diner", met een pikant „hors d'oeuvre1!, het HBS- lied bij de HBS-vlag, geflankeerd door een 4-tal paranym'phen, met R. Goettsch als gangmaker en conferencier, die het publiek tot refreinzanger wist .op te voeren. s.De HBS, de school uit duizend, Onze vreugd, onze smart, Voor wier eer wij alles ontberen. Ook al valt het pms soms 'bard. Dojoir de slik en door de regen Het moét, dus het kan. Maar toch roepen Wij: allen te zamen Onze schqol gaat vooran!" Twee nummers declamatie doior mej. L. Hendrikse. n.l. Huijgens' „Scheepspraet" en Adema van Scheltema's „Vrede", welke beide verzen, maar vooral de eerste;, een Welverdiend succes oogstten, volgden als inleiding. In de twee édnactertjes: „Meneer is Tipsy" en „De bëleefdheidsmatch" gaven eenige leerlingen aardig topneelspei te zien. Een drietal nummers Kamermuziek (fluit, zang en piano) vormden een aparte nopt in het bont programma, alsmede de muzikale prijsvraag, waarin zes winnaars uit het publiek ten topneele verschenen, om eenige aardige prijzen in (ontvangst te nemen. Vóór de pauzle volgde: „Een reuzen - idée" van Willy Corsari, door een 8-tal leerlingen-amateur-acteurs vopr het voet licht gebracht. In dit blijspel heeft men, zeer tot genoegen, de artistieke gaven en talenten der debutanten kunnen waar nemen of beluisteren. Zij' slaagden er in de strekking van het vroolijke geval over het voeticht te brengen, Waaraan ook aankleeding en grime het hare toe bij droegen. Een heel leuk stukje, dat aar dig gespeeld werd. De „Klucht van de Waschkuip'', door 3 leerlingen opgevperd, in 17e eeuwsch costuum, bezorgde „de man" de eind overwinning en verlmietgiing van een ver nederend verdrag. Als altijd sloeg de voordracht van <den conferencier N. v. d. Zande, daverend in, en wist hij met entrain het publiek tot oommunity-singing te bewegen. „Lachgas" werd een echte klucht in een ernstige omlijsting! „Klokslag 10" van Willy Corsari, gespeeld dopr het duo bij: de Vaate— Goettsch, zorgde voor een pakkend slot, doordat dit pittig éénactertje uitstekend 'werd gespeeld. Aan het einde heeft de heer Bij de Vaate .een algemeen dank woord gesproken en daarin speciaal dr. J. J. Boer en de heer P. C. vt Vflietl hoeft men vaak last van schrijnende handen. Dit sohrijnen houdt dadelijk op door Purol. paald tot een paar regels pp een prent, br.'efkaart. Beste Arkadi. schreef ze. Je onver wachte verloving heeft me WelisWaar verrast, maar daarom niet minder ver heugd. Hopenlijk is je keus een goede en krijg je de vrouw, die bijl je past* In je hart en in je ziel liggen nog vele groiote schatten braak, die productief moeten worden gemaakt. Ik hoop, dat je huwelijk dit wonder volbrengt. Tal van mannen trouwep als zij innerlijk gerijpt en volwassen zijn. Bij andereini komen de in hen sluimerende krachten en talenten eerst in het huwelijk tot volle ontwikkeling. Jij behoort tot de laatste categorie. Dit is nu eens niet een vaan die vervelende aanmerkingen, die je miooit hebt kunnen verdragen etn waarnaar ie tcoh steeds maar met een half oor hebt geluisterd. Het beoogt slechts mijn blijdy schap uit te drukken en je de verze-' kering te geven, dat ik je geluk vol komen deel en je voor je verder leven) slechts hel allerbeste toewensch. Groet je verloofde hartelijk van mij. Afgaan de op de miniatuurfoto, die je mij zond, moet zij heel knap zijln. Daarmee is dan je lievelingsdroom in vervulling gegaan. (Wordt vervolgd). -j

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1940 | | pagina 2