Ufa*** AKKERTJES IK HEB GEKOZEN Uit Stad en Provincie ,1yflpfa Waarom loudtGe nog hoofd pijn hebben, als Ge in een kwartier er van af kunt xljnl li Neem 'n AKKERTJE het nieu- we merkwaardige middel, K dat alle pijnen vlug verdri|ft W en Uw lichaam niet schaadt. W "AKKERTJES" zijn de geluk- Vt 1 kige vinding van Apotheker Dumont in den gemakkelijk in te nemen ronden cachet- fvorm, veel nagemaakt en Mr&C/J *oc no9 noo'f geëvenaard I «f w' Laat U niets anders aanpra- ten en let op 't AKKER-merk. tegen pijnen, nare dagen, koorts, kou. Doos13 stuks - 12 stuivers2 stuks - 2 stuivers. Schipbreukelingen te Vlissingen aan wal gezet De Nederlandsche kustvaarder Rian heeft de Vlissingen 18 Engelsche zeelie den aan wal gezet, die tengevolge van een aanval door een Duitsch vliegtuig op de Oostkust van Engeland hun schip de „Highwave", hadden moeten verlaten. Onder de schipbreukelingen bevonden zich twee gewonden, n.l. de tweede stuurman, die een schot in het been en een matroos, die een schot in den schouder had. De gewonden zijn in Bethesda ter verpleging opgenomen. Naar hetgeen de geredden mededeelden lag het Engelsche schip Highwave, dat 2000 ton mat, Woensdagmiddag 13 mijl uit de kust voor anker in de buurt van een Engelsch lichtschip. Het schip was niet bewapend. Plotseling verscheen boven het schip een viermotorig Duitsch vliegtuig. Het liet eerst een serie van vijf bommen vallen, die geen doel troffen. Daarna keerde het terug en wierp nogmaals vijf bommen uit, die wederom het doel mis ten. Het vliegtuig cirkelde steeds lager boven het schip en trachtte nog eens met vijf bommen het te vernietigen. Ook dit mislukte, waarna het schip met mi- trailleurvuur werd bestookt, waarbij 2 sonen werden gewond. Nog eens keerde het vliegtuig terug, toen trof een bom uit de vierde serie van vijf het voordek. Een geweldige ontploffing volgde en in enkele minuten was de boot gezonken. Alle opvarenden zagen kans de sloep te bereiken. Op den Nederlandschen kustvaarder, die slechts op enkele honderden meters afstand van het aangevallen schip voer, heeft men het geheele gevecht kunnen volgen. De Duitsche bommenwerper vloog ook meermalen boven de Rian, doch liet dit schip ongemoeid. Zoodra men op de Rian bemerkt had, dat de opvarenden van het Engelsche schip zich in de sloep hadden begeven, is men te hulp gesneld. De Engelsche bemanning was vol lof over de wijze, waarop zij aan boord van het Neder landsche vaartuig was verpleegd. RADIO-PROGRAMMA Zaterdag 3 Februari HILVERSUM I. 1875 en 414.4 m. VARA-uitzending, 10—10,20 v.m. en 7,80—8 VPRO 8 berichten ANP, gram; 10 morgenwijding; 10,20 voor de arbeiders in de continu-bedrijven; 12 gram.; 12,15 orgelspel en zang; 12,45 berichten ANP, gram.; 2 filmpraatje; 2,15 De Stem des Volks; 3 reportage; 3,30 VARA-orke6t; 4,30 vragenbus; 4,50 Groninger orkestver- eeniging (opn.); 5,80 filmland; 5,50 or gelspel; 0,15 Uit de roode jeugdbewe ging; 6,45 kinderleesclub; 7,05 felicitaties; 7,10 radiojournaal; 7,30 „Hoe werkt de kerk?"; 8,03 berichten ANP; 8,15 Puzzle- uitzending; 8,30 Rosian-orkest9,10 Pro- paganda-toespraak9,15 radiotooneel; 9,80 Community-singing (opn.); 9,45 hobo en piano; 9,55 VARA-Varia; 10 En nu... Oké!; 11,15 berichten ANP; 11,25-12,00 VARA-strijkorkest. HILVERSUM II. 801.6 m. KRO-uitzending, 4—5 HIRO 8 .berich ten ANP; 8,05 gram;.; 9 Gezongen H. Mis; 10,15 gram.; 12 berichten; 12,15 Rococo- octet; 12,45 berichten ANP, gram.; 1,20 Musiquette; 2 voor de rijpere jeugd; 2,30 gram.; 2,45 kinderuurtje; 4 gram.; 4,05 „Ons onderwijs, gezien in het licht der moderne psychologie"4,20 gram.4,25 voor de huisvrouw; 4,40 gram.; 4,45 „Van en voor het opzichthoudende en technisch personeel in Nederland"; 5 gram.; 5,15 filmpraatje; 5,30 gram.; 5,45 KRO-Nach- tegaaltjes; 6,15 gram.; 6,20 Weekover zicht; 6,45 gram.; 7 berichten; 7,15 Let terkundige causerie; 7,35 actueele aether- flitsen; 8 berichten ANP, mededeelingen 8,15 Meditatie; 8,35 gram.; 8,45 gevari eerd programma (In de pauze: gram.); 10,30 berichten ANP; 10,40 „Het onvergan kelijke rijk"; 11,10—12 gram. ENGELAND. 391 en 449 m. (Na 6,20 n.m. ook 342 m.) 11,40 Orkest van Hazell's drukkerijen; 12,20 orgelspel; 12,40 gram.; 1,05 causerie; 1,20 berichten; 1,30 Henry Hall; 2,10 radjo- tooneel; 2,50 orkestconcert; 3,35 reportage 4,20 berichten; 4,35 reportage; 5,20 kin derhalfuur; 5,50 zang; 6,20 berichten; 6,35 nieuws van het front; 6,50 causerie; 7,05 het BBC-orkest; 7,45 radiotooneel; 8,20 variété; 9,20 berichten; 9,35 actueele cau serie; 9,50 filmmuziek; 10,35 avondwij ding; 10.50 Virtuoso-kwartet; 11,35 Henry Hall; 12,20-12,35 berichten. RAPIO PARIS. 1648 m. 12,05 vioolvoordracht; 12,20 Raymond Legrand's jazzorkest;1,05 pianovoor dracht; 1,35 zang; 2 gram.; 2,05 en 2,30 klarinetkwartet; 3,50 gevarieerd program- gramma; 4,20 radio-montage; 4,50 piano- voordracht; 5,45 het trio d'Anches da Paris; 6,20 opera-uitzending; 9,50 fluit en piano; 10,20 orkestconcert; 11,20 ra diotooneel; 12,05—12,20 gram. BRUSSEL 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 gram.; 12,51 en 1,30 om roeporkest; 1,50 gram.; 2,25 muzikale cau serie; 3,25 orkest van leerlingen en oud leerlingen Koninklijk Vlaamsch Muziek conservatorium te Antwerpen; 6,05 om roeporkest; 8,20 voor de soldaten; 8,50 zang; 9,20 radiotooneel; 9,35 het Ceci- lia-koor; 10,30 gram.; 11,20—12,20 jazz muziek. 484 M.: 12,20 gram.; 12,50 en 1,30 radio-orkest; 1,50 en 2,55 gram.; 3,05 accordeonvoordracht; 3,20 viool en piano; 3,40 gram.; 3,50 zang en piano; 5,05 en 5,55 gram.; 6 zang; 6,35 pianovoordracht; 8,20 voor de soldaten; 8,50 cabaret; 9,35 radiotooneel met muziek; 10,10 gram.; 10,30 radio-orkest; 10,50 omroepdansor- kest; 11,35—12,20 gram. Burgerlijke Stand van Zlerlkzee Gehuwd: 31. A. Versteeg, 31 j. j.m., en M. Kouwenberg, 24 j. j.d. Overleden: 27. Jannetje den Boer, 49 j., echtg.e van J. Bij de Vaate; 23. Jacob Zonruiter, 83 j., wedn. van W. Beije; 31. Grietje Hanse, 65 echtgbe vani M. Barrevoets. Levenloos aangegeven: 27. Een z. van J. Ornee en J. J. Verseput. FEUILLETON Een roman uit het hooge Noorden 1 door Agathe Pogner J 18 Juli. De teerling is geworpen. Ik heb het contract onderteek end. Ik vertrek. Over 28 dagen gaat de boot. Dan ben ik er eindelijk uit, uit dit innerlijk zot» leege en van valschen schijn doortrokken le ven. Een nieuwe, ongekende wereld ligt voior mij. Een wereld, die geweldige eischen stelt aan de krachten van den mensch. En ik ben er blij1 om, heel blij! Ben ik werkelijk blij, dat ik daarheen ga? Neen, ik wil mij zelf niet bedrie gen. De eerlijkheid gebiedt me te be kennen, dat ik eenigszins huiver voior die vreemde, ijzige verte. Maar mag ik mij laten afschrikken doior iets, wat an dere mannen moedig en dapper verdra. gen? Ik weet. dat ik zal moeten Werken als een dagloiomer en dat ik er zal leven als een schepsel, dat het midden houdt tus- schen dier en mensch. Drie maanden lang zal ik de zon niet zien. Zij Zal niet meer groetend aan mijn bed toornen om met haar gouden stralen den nalatigen KEULEN 456 M. 5,50 gram.; 7,40 De „Drei Musikanten"; 9,05 gram.; 9,30—9,50 kamermuziek; 10,50 gram.; 11,20 omroeporkest; 12,20 omroep- amusementsorkest1,15 muzikaal tus- Wlj uyeten niet, hoeveel wj van iemand houden, voordat wij hem hebben ge krenkt. langslaper te wekken. Zij zal ook niet meer de vele en velerlei schatten be schijnen, die ik in de Aziatische landen bijeen gaarde en waarvan bijlna elk ding votor zich een eigen geschiedenis heeft. De wereld zal voior mij; gestorven zijn. Ik zal geen kranten hebben te lezen en geen brieven. Want daar, op dat gro.ote, uitgestrekte ijszee-eiland, leven, krantenloopers noch brievenbestellers. Er is daar in 't geheel niets. Ook geen 'bfoor men en struiken, geen bladeren, ge0n bloemen en geen wuivende grashalmen. Slechts de onder mlos verscholen jagel, het voedsel der rendieren. Maar daarvoor dragen de bergen dan qok schitterend witte mantels van eeu'wige sneeuw en hun toppen wiorden getooid door kronen van fonkelend ijs. Op het Koloinisatiebüreau heeft men mij verteld, dat op dit dioor wind en stormen bezochte groote eiland slechts ongeveer drie diozijn menschen wonen, die moedig den strijd met de wilde ele menten hébben aangebonden. Ik zal te midden van deze drie dozijnen lOindien- duiken en een niemand zijlni. Maar mijtn ziel Zal zich laven aan de eenzaamheid. De golven van den ijzigen lOiceaan zullen haar het hooglied van de eeuwigheid voorzingen en de van ver komende grirrv- mige winden zullen hun begeleiden. Honi- den zullen mijn metgezellen en vertrou welingen zijn, ijsberen, rendieren en vis- schen onze gemeenschappelijke buit schenspel; 1,85 gram.; 3,20 Leo Eysoldt's orkest; 5,45 Folkloristisch programma; 6,05 gram.; 6,30 blaasmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 m. 7,35 Vroolijk programma; 9,20 berich ten en hoorberichten; 9,50 reportage; 10,05 H. Fröhlich's en Hans Bund's orkesten 10.20 politiek overzicht; 11,20 berichten, hierna tot 12.20 nachtconcerl. KORT EN BONDIG Een Duitsche duikboot, die een En gelsch convooi aanviel en een tankschip torpedeerde, is kort daarop door een Engelsch bombardëments-vliegtuig be stookt, mqt het gevolg dat de duikboot voor goed onderdook. Een deel der be manning kon door Britsche schepen wor den gered, waarna de Duitsche zeelieden aan land werden gezet. Volgens mede deelingen van het Amer. nationale bureau voor de veiligheid zijn in 1939 in de V. ,St. 93,000 personen bij ongelukken om het leven gekomen. Er zijn 32,600 dooden bij verkeersongelukken te bekla gen, 1,150,000 personen werden bij ver keersongelukken gewond. Deze cijfers zijn lager dan die voor 1938. Prins Star hemberg, de gewezen, vicë-bondskanselier van Oostenrijk, heeft dienst genomen in het Fransche leger. In de Fransche staats courant is bekend gemaakt, dat prins Starhemberg, die dienst heeft geno men in het Fransche leger, is benoemd tot luitenant bij de infanterie. Offici- eele Berlijnsche kringen houden vol, dat de Fransche generaal Weygand, in gezelschap van den Engelschen generaal Deeds en verschillende Eng. en Fr. gene rale stafofficieren op weg is naar de Turksche oos't grens. Gener. Wey gand wil zich er van overtuigen, of de strategische spoorweg naar Erzerum en van daar naar de Russische grens werke lijk in een staat is, zooals de Turken ver klaard hebben in hun onderhandelingen met Engeland. De Belgische minister van financiën heeft een -radiorede uitge sproken ten gunste van de „Onafhanke- lijkheidsleening", die is uitgegeven. De minister zeide o.m., dat de uitgaven voor de landsverdediging van 11 millioen per dag in het begin der mobilisatie gestegen zijn tot 17 millioen op dit oogenblik.- De nieuwe schatkistbiljetten zullen als betaling van belastingen aan genomen worden. In Cairo heeft een Egyptische vrouw het leven geschonken aan een vijf ling. Het zijn allen meisjes en zij maken het goed,- meldde Reuter, dezer dagen. Eenige uren later evenwel werd bericht, dat de v ij f 1 i ri g slechts een tweeling was. De vadbr, die aangifte kwam doen van de geboorte, was bijgeloovig. Hij wilde „het kwade /oog" afweren en daartoe herhaalde hij steeds het getal Vijf, niet begrijpende, dat hij zoodoende ëen vijfling liet inschrij ven, terwijl er in werkelijkheid een twee ling geboren was. Kallio, de president van Finland, heeft in het Finsche par lement verklaard, dat zijn land vrede wenscht met Rusland zonder' dat de on afhankelijkheid der natie wordt bedreigd Hij dankte voor den van alle kanten ont vangen steun, vooral van Zweden, dat vele vrijwilligers afstond om in de rijen der Finnen het Russische imperialisme te bestrijden. ZIERIKZEE. Gisteren hébben wij ge kneld. dat het Provinciaal bestuur van Zeeland pogingen heeft aangewend, de met September stopgezette Zeeuwsche Luchtlijn weer op gang te brengen. Naar wij vernemen stuit dit tijdelijk herstel van de Zeeuwsche luchtlijtn vooralsnog op bezwaren. De KLM is gaarne bereid te vliegen maar zooflang geen „corridors" worden vrijgegeven, is het practisch niet uitvoerbaar een vliegdiemst, die wer zee zou moeten leiden, van Amsterdam via Haamstede naar Vlissingen in te Leggen. Hoe glad de ijzel Dotnderdag dé wegen Wel had gemaakt, moge blijken Onze buit? Is het eigenlijk niet om te lachen? Ik ben immers noodt een goede jager geweest. Maar tot dusver had ik een totaal verkeerde voorstelling van het edele jachtbedrijf. Weliswaar ging ik steeds graag het bosch in, maar alleen om er ongestoord te kunnen droomen. Ik beluisterde het in alle jaargetijden. Ik verstond de taal van het gras, van. de bloemen en van de boomen. Ik vond het leven goed en mooi en vol bekoring en leefde er in mijn overvloed zorgeloos op los. Zoo ben ik 28 jaar oud gewon den. maar van den ernst en de grootheid van het eigenlijke leven, die het in wer kelijkheid zijln inhoud en zijn béteekenis verleenen, heb ik nooit het minste of geringste gehoiord en gezien. Dat ging zoio tot vóór drie maanden. Toen leerde ik een jiong meisje kennen. Zij! was Zeventien jaar oud en heette Taja. In haar oogcn weerspiegelde zich de lente in haar hart droeg zijl de zon. Geen wonder, dat ik hals over kop ver- liefd op haar werd. Wij' verloofden ons reeds twee Weken na de eerste kennis making en wilden drie 'weken later trouwen. De korte verlovingstijd was een voort durende roes van geluk. Mijln stil en be jaard ouderlijk huis, dat wit en deftig in een grooten, ouden tuin staat, werd volkomen op stelten gezet. Dag aan dag stopten zware vrachtauto's, beladen met nieuwe dure meubelstukken voor de huis uit 't feit, dat twee sportieve jongelui uit Burgh dien dag te 1.05 de schaatsen ondertyoinden, en over dein weg naar hier reden, waar ze te, 3.30 aankwamen. Een evenement, dat wel mag worden vastgelegd! Gisteren werd de straat hier, zooals reeds werd geschreven, als ijs baan gebruikt door de jeugd, die dei schaatsenbaan nu eens vlak bij de deur had. Het verkeer op de buiten- en binnen wegen iwas al zeer moeilijk, zoo, niet on mogelijk door de fatale ijzelvorming, waardoor het wegdek in een ijsbaan was herschapen. De bussen waagden het niet de schoodjeud naar hier te brengen, waar- ■-dow velen een dag. extra-vacantie moes ten nemen. Het steeds zeldzamer wordende "winter voertuig. de arreslede, was weer voor den dag gehaald en zacht rinkelende arrebellen vervingen de harde claxon-ge- luiden van de auto's, die zich voior het grootste deel schuil hielden in boxen of garages. Met den aanhoudenden Oostenwind kan de vetrman Berrevoets passagiers naar- Stavenisse overzetten, waar ze aan den steiger aan wal kunnen. Diezelfde wind maakt het mogelijk, dat de mjoisselvis'- schers hun bedrijf kunnen uitoefenen in: de Ooster-Schelde joinder den Schouw-: schen wal. De ijsmassa's in de Ooster-Schelde, lig gen aan de kanten vain: Noord- en Zuid- Beveland, met welke eilanden over zee geen contact te verkrijgen is. Doior de abnormale gladheid ligt momenteel .bijina alle verkeer in het «iland Tholen stil. De binnenwegen zijlm haast niet te bereiken. Zoiowel bus-, als post-, verkeer ondervinden veel vertraging. Het verkeer over de Thioiolsche brug is nooit zoo slap geweest als de laatste weken. De ontvangsten zijh bijna tot de helft terug geloopen. BURGH. „De Strarijders", hielden Woensdagavond in Café C. Bakker, een vergadering teneinde de regeling voor het as. Strafeest te bespreken. Ondanks het slechte weer was de opkomst bevre digend. Voorzitter was de heer C. I. Boot. De penningmeester deelde een en ander mee omtrent den finantieelen toestand, waaruit bleek dat het aantal leden 23 en dat der donateurs 12 bedraagt. Verder werd de rit op Maandag a.s. besproken. Besloten werd, om, als men Maandag kan rijden,, dit jaar nie t na ar het strand te .gaan, omdat dit voor de paa,rden nogal zwaar is. Een 12-tal rui ters gaven zich op voor de eventueele rit, terwijl anderen wilden meerijden, als ze een paard konden krijgen. We wekken de bezitters van paarden op, zooveel mó gelijk hun medewerking te verleenen, vooral omdat dit jaar zeer kalm zal wor den gereden. Als het doorghat is het plan om omstreeks half elf te Burgh te zijn, waar de Harmonie „Witte v. Haemstede" zich dan aan het hoofd van de stoet zal stellen om gezamenlijk verder te gaan. Laten we de hoop uitspreken, dat het weer spoedig verandert, opdat dit aloude feest weer opgewekt gevierd kan worden HAAMSTEDE. Hoewel verzocht waster gelegenheid van de verjaardag van Prin ses Beatrix geen feestelijkheden te orga- niseeren, heeft het bestuur van de Oranje vereniging dezen dag toch niet geheel onopgemerkt voorbij laten gaan en voor de kinderen der lagere scholen een ijs- feestje georganiseerd, dat zeer goed ge slaagd mag heeten. Op een daartoe welwillend afgestaan gedeelte van de slotgracht hadden de feestelijkheden plaats, waarbij natuurlijk voor de bij het ijs hoorende chocolade melk niet vergeten was. De uitslagen van de verschillende wed strijden waren: Hardrijden jongens: 1, Leendert Kloet; 2, Jan den Boer; 3, Jan Evertse; 4, Johan Boot. Hardrijden meisjes: 1, Corrie Gilijamse; 2, Grietje Straaijer; 3, Nelly Thijsse. Vlaggetjes zetten: 1, A. Hanse Ad.; 2, Lena v. d. Wekken; 3, Tilly Kuijpers; 4. Anna van Kooten. deur. Taja was verrukt en een en al enthousiasme. Zij kon het tijdstip niet afwachten, Iwaarop ze als jiomge meesr teres in het oude. mlooie huis zou trek ken om daar temidden van een uitgele zen schare genoiodigden als charmante gastvrouw triomfen te vieren. Ik steun de haar bij"1 deze plannen. Haar wereld en de mijlne waren dezelfde. Haar levensbeschouwing stemde geheel met de mijne overeen. Wij waren beiden door de natuur in bijzondere mate be voorrecht en daarom meenden wij ons de weelde te kunnen veroorloven lachend en met nietsdoen door het le ven le gaan. Dat wil zeggen: ik „deed" toch iets! Ik was immers een van die jonge, voor name en rijke ambtenaren, die meer als sieraad dan voor het werk in 's lands dienst worden gehouden. In ieder ge val had nog geen enkele van ons, vóór hij op een hooge staatspost werd ge plaatst, bij het werk op de rijkskanto ren zijn rug krom gezeten. Maar daar* voor gaven wij dan ook op alle groote festiviteiten van de society acte de pre sence en in onze schitterende unifor men vormden we er een onmiskenbare attractie. De jonge ambtenaren van mijn slag, van wie er enkele voor bijzon der vertrouwde opdrachten aan elk pro vinciaal béstuur waren toegevoegd, hadden een hoogere ontwikkeling geno ten en - der traditie getrouw ook Eierloopen: 1, Alb. Bolink; 2, Piet Quaak; 3, Maatje Noordhoek; 4, Mieke v. Waveren; 5, Jan v. d. Berge; 6, Piet v. Damme; 7, Jo de Vrieze; 8, Jansje Straaijer; 9, Mieke den Boer; 10, Marie v. d. Weel. Turfrapen: 1, Johan de Bruine; 2, G. Braam; 8, Jac. Roos; 4, Nico Dambruine; 5, Leen Giljam; 6, Jan v. d. Have; 7, Johan Landman; 8, A. Thijsse; 9, Janna v. d. Wekken 10, Krina v. Driel; 11, Lena v. d. Berge; 12, Jan v. d. Berge. Na afloop van deze kinderwedstrijden, werd door de Oranjevereeniging nog een hardrijderij voor volwassen georgani seerd, hetgeen zeer op prijs moet worden gesteld, daar de IJsvereeniging tot nog toe, voor het organiseeren van wedstrij den niets heeft gedaan. Voor deze wed strijd gaven zich 20 deelnemers, waaron der ook enkele militairen, op. Daar de slotgracht niet geschikt is om gezamenlijk te rijden, werd door de deelnemers ieder afzonderlijk gereden en de gemaakte tijd met een chronometer opgenomen. De uitslag was als volgt: 1, A. v. d. Weel; 2, C. Rietdijk; 3, L. v. d. Zande Az.; 4, Sergt. de Visser; 5, W. v. Sluijs; 6. J. Bijkerk; 7, W. Kloet. De prijzen bestaande uit geld, en varieerende van f 2,50 tot 40 cent, werden na afloop uit gereikt, waarmee deze welgeslaagde mid dag besloten werd. ELLEMBET. Woensdag vergaderde de Varkenshoudersver. „Helpt Elkander" in het café van den Have. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat het jaar 1939 voor de vereeniging gunstig was geweest. De inkomsten bedroegen f 125,49. Uitgaven f 28,72. Batig slot f 96,77. In kas is nu een bedrag van f 402,451/2. Ook het aantal leden was ge stegen. Op voorstel van de kascom- missie werd besloten de rekening goed te keuren en de penningmeester, dhr. L. T). Stoel, décharge te verleenen. Aan de beurt van aftreden waren de voorzitter dhr. P. Wesdorp en dhr. M. J. Hage, die beiden met bijna algemeene stemmen werden herkozen. De contributie werd op f 0,25 vast gesteld, gelijk aan het vorig jaar. Tom Trip bij de Zeeroovers Avonturen van een jongen op //De Vliegende Hollanderwaar de wreede kapitein Zwartbaard het commando voert over een troep zeeroovers 143. Kapitein Roberts wenschte Tom geluk. „Jongen, deze schat vertegenwoor digt de waarde van een koninkrijk. Nu je ons hierheen hebt gebracht, is de helft voor jou, de andere helft zullen wij onder onze bemanning verdeelen als belooning voor hun dapper gevecht." Tom was meer dan verheugd met deze schikking en blij te moede zeilde hij weg met „De Nieuwe Vrijheid", het Schildpadeiland en de herinnering aan de zeeroovers al verder en verder achter zich latend. Op zijn ver zoek mocht Tom Trip aan boord van „De Nieuwe Vrijheid" blijven en hij diende onder kapitein Roberts om het zeeman schap te leeren. Later maakte hij plannen om zelf een schip te koopen en bevoer de zeven zeeën. EINDE. een of twee jaar bij de garde gediend zoo mogelijk bij de huzaren van de lijfgarde. De vrouwen verwenden ons, alle jonge meisjes traden ons vriendelijk te gemoet. Neen! Niet allen! Eén meisje was er, dat mij nog nooit vriendelijk tegi- moet was getreden, niettegenstaande wij elkaar reeds sinds onze prille jeugd kenden. Maria's broer, Tit, was mijn eenige werkelijke vriend. Met zijn steeds even opgewekt karakter was hij de beste kameraad, dien men zich denken kan. Voor alles, wat ik deed, toonde hij begrip of hij trachtte mij althans te begrijpen. Zijn zuster Maria was precies het te genovergestelde. Zij had nog nooit een goed woord voor mij over gehad en scheen er steeds op uit om te zien, of er niets aan me mankeerde of het een of ander op me aan te merken was. Naar haar stellige overtuiging ontbrak het mij aan alle mannelijke eigenschap pen, als daar zijn: ondernemingsgeest, uithoudingsvermogen en standvastigheid, maar voor alles aan het noodige ver antwoordelijkheidsgevoel, dat elk recht schapen mensch tegenover zijn mede- mcnschen behoort te bezitten. (Wordt vervolgd). J -

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1940 | | pagina 2