Uil Stad en Provincie Holland's welvaren SANOSTOL WEEKBERICHT Verwachting geldig van Donderdagavond tot Vrijdagavond ongeveer 19 uur: Voor het Noorden: Krachtige tot ma tige meest Oostelijke wind, meest be trokken tot zwaarbewolkt, mogelijk een weinig regen of sneeuw, aanvankelijk strenge tot matige, later afnemende vorst. Voor het Zuiden en Midden van het land: Matige tot z.vvakke Oostelijke tot Zuidelijke wind, betrokken met eenige regen of sneeuw, matige tot lichte vorst tot temperatuur om het vriespunt. Indien dit juist is, wil de minister dan maatregelen nemen teneinde deze sterke prijsverho.oging tegen te gaan? Het tramverkeer naar en op Flakkee en Schouwen. Op Flakkee is de tramdienst Middel- j harnis—Ouddorp, welke sinds Maandag was gestagneerd, thans Iweer hersteld. De verbinding Middelharnis—Ooltgensplaat is daarentegen nog gestremd. i De tram op Schouwen-Duiveland kan thans weer allé diensten onderhouden, nu mer. op St.-Philipsland de weg heeft vrijgekregen. De „stop" voor den post dienst zat niet zo.oals gisteren werd geschreven tusschen den No.ordweg en de gemeente St.-Philipsland, maar in Noord-Brabant. Te Steenbergen kwam geen bus uit j Bergen op Zoom of Roosendaal, noch uit Breda of Dinteloord! j De RTM heeft met haar postauto den dienst dus wel kunnen uitvoeren. Thans j komt voorloopig de post, 's avonds via Numansdorp. Met deze haven krijgt de tramb'opt étf.i maal per dag verbinding, zonder dat 'men over het traject langer vaart. De passagiers voor Schouwen, die te 1.25 uit Rotterdam naar Zeeland ver trekken, worden van Zierikzee per extra- trein naar de plaats hunner bestemming gebracht. Na de sneeuw en het ijs, speelt vanmorgen de ij zei p arten aan het ver keer. De rails krijgen dqor de bevrie>- zende regendruppels ijsafzetting, zopdat het enorm zwaar rijdt. De straten waren van morgen spiegelglad, zóó zelfs dat we iemand, die voor zaken de straat op moest, op de schaats achter de „kre kel" zagen rijden, omdat loopën heel moeilijk ging. Auto's gleden herhaalde lijk uit en de gelukkigen, die bergstokken bezitten, kunnen vlug vooruit! ZIERIKZEE. Aan telers van bloem bollen, die krachtens ministerieele be schikking 50 pet. op hun bloembollenver gunning moesten bekrimpen zullen teelt vergunningen verleend worden voor bepaalde tuinbouw- en landbouwgewassen Het provinciale bestuur van Zeeland heeft zich tot den minister van Water staat gewend met het verzoek om, zoo lang de weersgesteldheid het onderhou den van de verbindingen te water zoo bezwaarlijk maakt, de luchtlijn Rotter dam— Haamstede—Vlissingen weder in king te doen stellen. De ontzettende galdheid der straten heeft hedenmorgen iook een slachtoffer geëischt. De echtgeno.o.te van den heer F. R. aan de Varremarkt gleed uit, viel en brak haar arm. Hoewel het niet mze géwoonte is van iedere feestelijke bijeenkomst in be sloten kring in .ons blad melding te ma ken. meenen wij voor de Bmirtvereemi- ging „Buiten de Poort" ditmaal een uit zondering te moeten maken. Van de vele vereenigingen, welke bij het huwelijk van Prinses Juliana en Prins Bemhard werden opgericht, behoort „Bui ten de Poort" tot de enkelingen, welke thans nog bestaan. Dit stemt tons tot vreugde. Een Buurtvereeniging bevordert immers de vriendschapsbanden tusscnen de bewoners van een bepaalde buurt. Dit bleek wederom ,op- de gisteren gehouden - feestelijke bijeenkomst ter gelegenheid van de verjaardag van Prinses Beatrix, In café „De Sportvriend" waren nage noeg alle leden vereenigd. Terecht merk. te de eminente voorzitter dezer buurt vereeniging, de heer Jan Enzlin, dan ook op', dat het zoio prettig aandoet alle buurtbewoners, rijk en arm en cmverv schillig van welke godsdienst ;of polir tieke gezindheid, zoo kameraadschappe lijk bijeen te zien. Juist in dezen tijdf hebben we dit zoo noodig. Nadat op verdienstelijke wijze door „Snip en Snap" enkele leuke voorvallen uit de Buurt op' humoristische wijze wa ren verteld, werd do.or enkele led'Sn uit de Buurt een toioineebpel in 3 bedrijven opgevoerd. Het gebodene was van een dusdanige kwaliteit, dat alle speelsters en spelers een wpoird van hulde toe komt. „The Merry Boys zorgden op de hun bekende manier vo.oir het muzikale ge deelte en het was ver na middernacht toen deze zeer geslaagde avond weer tot het verleden behoorde. Het Bestuur van „Buiten de Poort" verdient een woord van lof voor de bij zondere activiteit, be elke gelegenheid door haar betoond. BROUWERSHAVEN. De heer A. Bra- venb'oer, onderwijzer in tijd el ijken dienst aan de O.L. School alhier, is in gelijke betrekking benoemd te Steenbergen. BURGH. De afdeeling Burgh-Haamstede van den Modernen Landarbeidersboncl kwam Maandag 29 Jan. ƒ.1., in jaarver gadering bijeen. De penningmeester gaf een jaaroverzicht der financiën dat in hield, dat van 1 Jan. 1939 tot 1 Jan. 1940 uitgekeerd was aan werkloozenkas f 429,20 De aftredende bestuursleden Walkier en Bevelander, werden herkozen, terwijl Joh. Tangeman werd gekozen in de vacature- C. v. d. Klooster, die in militairen jlienst staat. Tot contrólecommissie-lid werd be- noemd C. Slaager Mz. De vvinterpropa- i ganda werd behandeld. Er werd kennis van genomen dat het gemeentebestuur van Burgh 11 cent per dag kolentoeslag verstrekt aan de kastrekkers. Verder werd nog gesproken over net Congres, dat in Mei eerstkomende te Leeuwarden zal gehouden worden. De voorzitter wekte de leden op om cursus- sen te bezoeken, die in 't voorjaar 1940 te Haamstede zullen gehouden worden. Hierna sluiting. OUD-VOSMEER. De vrouw van M. L. is, tengevolge van de gladheid uitgegle den ze trof het ongeluk daarbij te vallen op den kant van een stoep. De genees kundige, wiens hulp werd ingeroepen, achtte overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk. SCHERPENISSE. Geslaagd voor het Asso-diploma Gas- en Waterfitter-Lood- gieter, de heer Jan de Graaf Az. In de gehouden algemeene vergade ring van de Jongelingsvereeniging „De Jonge Samuël", werden de aftredende bestuursleden herkozen t.w. de heeren C. Hartog D.Jz., M. van der Werff, Jac. Dijke en Anth.de Jager en als plaats vervangend bestuurslid voor den gemobi- liseerden D. Quaak, de heer A. Jasperse. ST.-ANNALAND. Vrijdag 2 Feb'r. Ned. Herv. Kerk. In de bewaarschool nam. 6 uur, ds. van der Poel van Giessendaml ST.-ANNALAND. Algemeene jaarverga dering van de vereeniging „Landbouw belang", onder voorzitterschap van den heer C. J. J. Kooijman. In zijn openings woord noemt de voorzitter 1939 een on gunstig j'aar. Door de strenge winterdagen, in Dec. 1938 zijn vele wintergewassen uitgevroren. Gaven vooral granen en peulvruchten een hooge opbrengst, die van de voorgekiemde aardappelen was aan den lagen kant, terwijl ook de prij zen onbevredigend waren. Met de late soorten was het iets beter gesteld. Van de bieten was de opbrengst zeer goed, doch het gehalte zoo bijzonder laag, dat b.v. de fabriek „Dinteloord" dit nog geen enkel jaar had meegemaakt. Uit het jaarverslag bleek, dat het leden tal gelijk was gebleven, n.l. 183. De om zet bedroeg ongeveer 100.000 kg of voor een waarde van f5000 minder dan het vorig jaar. Omgezet werden: 75950 kg Superfosfaat 14 pet.163150 kg Super fosfaat 17 pet; 20700 kg Ammonik Super fosfaat; 70562 kg Kalizout 40 pet.; 24950 kg Patent Kali; 148650 kg Zwavelzure Ammoniak; 138998 kg Kalkammonsalpe- ter; 53400 kg Kalksalpeter20150 kg Chi- Iisalpeter; 1600 kg Poederkalk; 1467 kg Bestrijdingsmiddelen; 8686 kg Voederarti kelen; 3530 kg Pootgoed; 600 kg Binder- twine; 2553 kg Zaden; 60 kg Oliën en Vetten. In totaal 735007 kg voor een be drag van f33840,44. De rekening gaf aan: ontvangsten f35643,20, uitgaven f34126,86, goed slot f 1516,34. Aan de beurt van aftreding was het bestuurslid, de heer J. van Luijk Az., die zich niet meer herkiesbaar stelde. In diens plaats werd gekozen de heer M. Moerland Mz. Tot secretaris-penning meester werd met algemeene st. benoemd de heer A. D. Goedegebuure. Aan het bestuur werd machtiging ver leend, indien noodig, het salaris van den secretaris te herzien. Dit. in verband met waarschijnlijk meerdere werkzaamheden door overneming van den verkoop van veevoederartikelen door de vereeniging „Eiland Tholen". De reductie van het C.B. bedroeg dit jaar, buiten de vastgestelde 1 pet., slechts f 53,90. Besloten werd dit bedrag niet uit te betalen, doch in kas te houden. De reserve van de Z.C.K. werd mét f4,75 (tekort excursie) verminderd en gebracht op f 16. Gelezen werd het verslag van het musschengilde. Uitbetaald werden 6528 ingeleverde musschen y2 cent, waarbij 2393 wintermusschen, waarvoor 1 cent extra werd betaald. De totaaluitgaven bedroegen f99.07. tegenover fill aan in komsten, zoodat deze vereeniging voor het eerst een goed slot had ad. f 12,18. Besloten werd over 1940 weer een sub sidie ad. f 100 te verleenen. Ingekomen is een schrijven van prof. Quanjer, die vermoedt, dat de verge-, lingsziekte bij' de bieten wel eens een gevolg kon zijn van het voorkomen van bladluis op perziken. In verband hiermee werd opgaaf gevraagd van het al of niet veel voorkomen van perzikboomen in deze streek. Geantwoord zal worden „weinig". Getracht zal worden een lezing van den heer Eckart te St.-Maartensdijk over het gebruik enz. van zelf voortgebrachte veevoeders te combineeren met een lezing over uienziekten -teelt en -bewaring. Als mogelijke excursie voor dit jaar werd genoemd een bezoek aan de proef- boerderij van dr. Grashuis bij Amersfoort en aan het selectiebedrijf van ir. Koop man in de Haarlemmermeer. Aangeraden werd op de uitgereikte kaarten direct het totaalquantum kunst- Sanostol, het natuurlijke levertraan-*'" product met sinaasappelsmaak, be hoedt hem voor het in Nederland (óók in den zomer) steeds dreigende vitaminen-tekort. Het lekkere levertraan-product dat ook de aller kleinsten dolgraag lusten en dat hun spelenderwijs een ongekend ge halte aan groei-vitaminen toevoert. Ook voor volwassenen is er geen heter tonicum dan Sanostol. Per flacon f. 1.40: voórdeeliger is de „famiiieverpakking", die 2'/2 maal zooveel bevat en slechts f. 2.75 kost. „Het lékkere levertraan-product B R O CADES SI.H EEHAN 1 P.H A j{EACi|: meststoffen op te geven voor het seizoen. Men kan zelfs datum van leve ring invullen. THOLEN. Overledeh: 29, J. v. d. Sande, 85 j., wedn. G.'J. Praat. De Zaterdag 1.1. gehouden collecte ten bate van het Nederlandsche Roode Kruis, heeft opgebracht de som van f 22,10 Naar ons is medegedeeld, zal in net groote pand aan de Kerkstraat, voorheen kantoor van 'den Rijksontvanger, een 'lunchroom worden gevestigd, in de ach terkamers, terwijl de voorkamer het v.m.l. kantoor, verbouwd wordt tot. winkel. RECHTZAKEN Afscheid van den heer J. de Regt els Deurwaarder. Na afloop van de gewone zitting van hst Kantongerecht vond heden (Donder dag) morgen in een buitengewone zitting het afscheid plaats van den heer J. de Regt, wien met ingang van 1 Januari j.l.r eervol ontslag twas verleend als Deurwaarder bij de Arrondissements rechtbank te Middelburg en het Kanton gerecht te Zierikzee. Toen de scheidende deurwaarder, met eenige zijner familieleden, de voor hen bestemde zetels hadden ingenomen, nam allereerst, na opening dezer buitenge wone zitting, de kantonrechter Mr. H. H. G. Verspyck het woord, die in de eerste plaats getuigde van de groote bescheidenheid van den heer de Regt, die afscheid in een openbare zitting overbodig had geacht, daar hij volgens zijn zeggen niets anders dan zijn plicht had gedaan, waarbij spr. er echter op wenschte te wijzen dat er in de wereld duizenden zijn die niet tot aan hun plicht toekomen, terwijl hij van den heer de Regt moest getuigen dat deze ver buiten en boven zijn plicht is gekomen. Spr. bracht dezen vooral ook hulde voor de menschelijke wijze waarop hij zich van zijn ambtsvervulling heeft gekweten en waarvoor niet ande.rs dan de grootste waardeering kan worden gevoeld. Het ambt van deurwaarder is nu eenmaal niet populair en het wil dus heel wat zeggen dat een ieder op ons eiland tegen deurwaarder de Regt opziet. Mede namens den ambtenaar van het O.M.,v Mr. van Empel, die tol zijn spijt niet aanwezig kon zijn, dankte Mr. Verspyck dsn heer de Regt voor al hetgeen hij in zijn langdurige ambtsperiode heeft ge daan en wenschte hij hem nog een lang en gelukkig leven toe. De griffier, Mr. de Witt, herinnerde er aan dat de heer de Regt toen hij zoovele jaren geleden hier kwam, vele dingen moest herbouwen en opbouwen. Voo" de wijze, waarop hij hierin is ge slaagd, bracht spr. hem alle hulde, zoo ook voor de wijze waarop hij de ver vulling van zijn taak opvatte: nauwgezet en energiekdoeh mei: een hart en een hooge moraal in zich. Met recht meende spr. te kunnen zeggen dat over het recht verscheidene meeningen bestaan, doch over den heer de Regt bestaat maa1' ééne meening n.l. dat hij is een hoogstaand ambtenaar en een hoogstaand mensch, die met groote voldpening en rechtmatige trots op de achter hem lig gende loopbaan kan terugzien. Spreker dankte hem tenslotte voor de prettige samenwerking gedurende 20 jaren en wenschte hem nog een lange periode van welverdiende rust toe. Mr. du Croo huldigde den heer de Regt ook voor de wijze, waarop hij zijn ambt heeft vervuld. Deze is er volgens spr. in geslaagd van zijn vak iets moois te maken en zichzelven bemind, ondanks het feit, dat men in het algemeen een deurwaarder liever ziet gaan dan komen. Dit alles heeft spr. zeer in den heer de Regt, van wfen hij' noode afscheid! neemt, geapprecieerd en hij richtte dan ojok de beste wenschen tot hem en zijn gezin. Als ontvanger der registratie ver klaarde de heer Gerritsen 20 jaren mel den heer de Regt te hebben samenge werkt. dien hij heeft leeren kemten als een accurate werker, die op voortref felijke en juiste wijze zijn ambt uitoefen de. Spr. noemde de taak van zijn op volger daarom geen gemakkelijke. Met de 'beste wenschen voor een nog lang en prettig leven in de Zierikzeescho ge meenschap, besloot de heer Gerritsen zijn hulde. Mr. W. Nieuwenhuijsen, hierop 'tlwioord verkrijgende, verklaarde dat niemand 'be ter dan de advocaten kan weten, welk een enormen dank vele bew,oners van ons eiland den heer de Regt verschul digd zijn voioir 2ijtn vele goede „raad1 en daad", waarmee hij' hen steeds bij stond, Spr. heeft dan ook diep respect} vaar den scheidenden deurwaarder, die nimmer zijn eigen belang op den voor grond plaatste. Hij drukte de hoop uit dat diens opvolger hem steeds ten voor beeld zoii houden, om met een persoon lijk dankwoord te besluiten. Namens hot personeel der plaatselijke advocaten, richtte de heer J. A. Wan,- sinlc woorden van dank tot den heer de Regt voior de goede adviezen die zij steeds van hem mochten (ontvangen. Spr. wenschte dez^n nog een lange periode van welverdiende rust toe. De wnd.-deurwaarder de heer G. van Duin, richtte zich vervolgens tot den heer de Regt in diens kwaliteit van oud-pa troon van spr. Hij dankte den heer de Regt voor de prettige samenwerking en huldigde hem als een buitengewoon accu raat, eerlijk en rechtvaardig mensch. Spr. eindigde met het uitspreken van de hoop dat hij in de toekomst op den weg zal mogen voortgaan dien de heer de Regt hem heeft gewezen. Diep geroerd sprak vervolgens de heer de Regt woorden van dank voor de tot hem gerichte woorden. Spr. zeide er steeds naar gestreefd te hebben, naast de belangen van de eischende partij, ook de belangen van de wederpartij in het oog te houden, wat hem ook steeds groote voldoening schonk als dit hem mocht gelukken. Hij neemt afscheid in de overtuiging zooveel mogelijk zijn plicht te hebben gedaan en het deurwaardersambt zoo hoog mogelijk te hebben gehouden en daarnaast toch mensch te zijn geweest. Na dit dankwoord verzamelden allen zich in de Raadkamer, waar Mr. Verspyck den scheidenden functionaris als stoffelijk blijk van waardeering een mooie leun stoel en een electrische lamp aanbood. De heer Wansink bood hierbij, namens het personeel der advocaten, een mooi rookstel aan. De heer de Regt dankte vervolgens al len, die aan deze geschenken hadden bijgedragen, hartelijk, waarmee de offiei- 'eele afscheidsplechtigheid was geëindigd. INGEZONDEN STUKKEN CBuiten verantwoordelijkheid der Eedactie) Gopie wordt niet teruggezonden Zierikzee, 1 Febr. 1940. Mijnheer de Redacteur! Als één namens velen verzoek ik U beleefd opname van onderstaande in Uw blad. Bij voorbaat onzen oprechten dame. Tot groote teleurstelling van velen is de wedstrijd hardrijden om het kampi oenschap van ons eiland, welke de Z.IJ.V. Woensdagmiddag wilde organiseeren, niet 6 doorgegaan wegens gebrek aan deelne mers. Het feit, dat voor deelname aan dezen wedstrijd een inleggeld van f 1, verschuldigd was, zal o.i. hieraan wel niet vreemd zijn geweest daar het b.v. voor werklooze arbeiders, zooals er op het oogenblik zooveel zijn, onmogelijk is zulk een bedrag uit Jte geven. Ik zou echter willen vragen: Zou er nu voor dezulken ook niet eens een hard rijderij georganiseerd kunnen worden? Heusch het is niet te doen om groote geldprijzen, doch er zouden b.v. evenals dat vroeger vaak gebeurde, prijzen als brood, spek en kolen beschikbaar gesteld kunnen worden. Ik meen dat als er een goede gever of geefster of meerdere van zulken waren die hiervoor eens in de beurs wilde tas ten er een goed werk verricht zou wor den en ik 'ben overtuigd dat er velen zullen zijn die hiervoor de ijzers willen aanbinden. Het bestuur, van de Z.IJ.V. heeft o.m. ten opzichte van de ijsbaan reeds haar volle medewerking toegezegd. Ik doe nogeens een dringend beroep op de milddadigheid en teeken met nog maals dank voor de plaatsing, EEN WERKLOOZE. TELEGRAMMEN D tramverbindingen in Noord-Holland Vandaag kon de Noord-Hoilandsche tram haar diensten in Waterland nog niet her\atten, aangezien aan de op stuiving van de sneeuw nog steeds geen emde is gekomen. Enkele diensten wor den zoo goed 'en kwaad als het gaat onderhouden met autobussen naar Broek, Edam en Volendam. Men zal vandaag probceren met een motorwagen, voorzien van een ijsploeg, eenige trambanen vrij te maken. Het verkeer In West-Brebart De toestand van de wegen tn West- Brabant is thans van dien aard, dat de ATO vanmorgen bijna al haar autobus diensten heeft moeten stopzetten. De diensten van Breda naar Lage Zwaluwe en Gorinchem zijn geheel gestaakt. De ATO-dienst op Tilburg wordt, zij het met groote vertraging, onderhouden. De vrachtdiensten dezer onderneming zijn geheel stopgezet. De BBA tracht nog, alhoewel met groo te vertraging, den dienst gaande te hou den. In het bizonder de lijn van Breda naar de Belgische grens en naar Roo,- zendaal is nagenoeg onberijdbaar. Op den weg Breda—Moerdijk zijn vanmorgen tal van particuliere auto's vastgeloopen bij pogingen pan de brug over de Moerdijk te passeeren. G«en luchlverblndiag met de waddeneilanden De K.L.M.-vlucht met passagiers en post naar Schiermonnikoog en Ameland is in verband met het slechte weer ge annuleerd. Het Dufftsche leger be Icht Het opperbevel van de Duitsche weer macht maakt bekend: In het Westen zwak artillerievuur. Een onzer verkenningsaf- deelingen vernietigde op 30 Januari een vijandelijke versterking in het grensge- gebied ten Westen van Saarlautern en keerde zonder verlies terug. De Duit sche. luchtmacht zette de verkennings vluchten tegen Groot-Brittannië voort. Na 2 maanden st ijd in Finland De Persdienst van het Finsche leger publiceert een rapport over de tweede oorlogsmaand, waarin onder meer wordt gezegd, dat gedurende de maandJan. 136 Russische vliegtuigen zijn neergehaald waardoor het totaal aantal neergescho ten Sovjettoestellen tot minstens 287 is gestegen. Da strijd tusschen China en Japan De Japansche Minister-President Yonai heeft het woord gevoerd in het Japan sche Hoogerhuis. De regeering, aldus de premier, is vastbesloten de Chineesche kwestie te regelen. In de nabije toe komst zal in China een nieuwe cen trale regeering worden gevormd. Japan is bereid daaraan haar medewerking te verleenen. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ Trekking van 1 Februari. f15000: 19318. f1000: 15564, 16705, 21498. f400: 7001, 9255, 11127, 13273, 13609, 18597, 21412. f2oO: 4131, 5837, 13959, 14308, 198o8, 19886. f100: 1923, 3538, 7434, 7776, 7871, 9539, 10576, 14262 15767, 20512. MARKTBERICHTEN ZIERIKZEE. 1 Febr. Wegens vorst geen aanvoer en geen noteering. Coop Veiling Zierikzee Wegens gebrek aan aanvoer geen prijsbepaling. ROTTERDAM, 30 Jan. Eièrenveiling. Rotterdamsche veiling Warmoezierstraat. Kippeneieren f3,75—5,25 per 100 stuks. Aangevoerd 100.000 stuks. GOES, 30 Jan. Eieren, per 100 stUKS f 4,05—4,70, per 25 stuks f 1,10, particu liere prijs f 5,371/2; eendeieren f3,50, k1. eieren f3,80—4. Boter f 1,75 per kg; boter f0,87i/2, particuliere prijs f0,97i/2, fabrieksboter f 0,971/2, afwijkende boter f 0,60, 2e kwal. boerenboter f0,82i/2, alles per 1/2 kg. Noteei'ing handelaren: Boter f0,75 per 1/2 kgKipeieren f 4, eendeieren f 3,50, poeljeeieren f3, alles per 100 stuks. ST.-ANNALAND. Uienveiling van 30 Ja nuari. 650 baten Rijnsb. gewone f4.68; 20 balen id. grove f 4.64; 30 baten id< driel. f 1.75; 15 baten id. picklers f3.75; alles per 100 kilogram. MIDDELHARNIS, 30 Jan. Centrale vei ling voor Goeree Overflakkee. Uien: ge wone f4,82, drielingen f 1,25, picklers f 3,57, stekuien f 0,29, alles per 100 kg. Aanvoer 55,000 kg. De vlasmarkt in Belg'ë. Door den langen duur van het vries weer is. de vlasproductie in België, aldjs „Het Vlas", op een zeer laag peil ge komen. Toch blijft de vlasmarkt flauw gestemd. Er worden bijna geen nieuwe aankoopen gedaan. Dit is bijna onbegrij pelijk, daar er nog'geregeld balen vlas worden uitgevoerd. Zouden deze voort komen uit de enkele weken geleden ge vormde stocks? Men begint zich dit wer kelijk af te vragen, daar de toestand anders onbegrijpelijk is. Veld ten gaan thans van 17 tot 22 fr., terwijl voor de beste soorten ook iets hoogere prijzen worden gemaakt. Er wordt echter een harde druk geoefend op de veldten, die men in elk geval omlaag wil krijgen. Kleine witte gaan tot 24 fr., middelsoorten tot 31 fr., betere tot 36 fr. en beste tot 40 fr. Op de krotenmarkt vindt men bijna geen koopers meer; het monopolie van de Gentsche spinners drukt zwaar op deze markt, met het gevolg, dat de prij zen een zwaren druk ondergaan, en een daling moesten aanvaarden. Veldtenkro- ten gaan van 6 tot 9 fr„ witte gezwin gelde kroten van 7 tot 10 fr., naturen tot 13,50 fr., snuifjes tot' 16 fr.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1940 | | pagina 3