tnduuuJ de waarheid de waarheid MAGGI* SOEPEN Hoofdpijn, Kiespijn. h^n^hiSfi altijd een poeder of cachet van Mijnhard!. Mljnhardt's Poeders per stuk 8 ct. Doos 45 et Cachets,genaamd,.Mijnhardtjes"2st. lOct. Dooi 50 ct. 1 - RADIOPROGRAMMA Vrfjdag 2 Februari HILVERSUM I. 1875 en 414.4 m. 8 VARA, 10 VPRO, 12 AVRC* 4 VARA, 7.30 VPRO, 9 VARA, 10.40 VPRO, 11— 12 VARA. 8 berichten ANP, gram.; 10 morgenwijding; 10.20 gram.; 10.40 decla matie; 11 zang, piano en gram.; 11.30 orgelspel; 12 De Palladians; 12.45 gram).; 1 AVRO-amusementsorkest; 2 voor do vrouw; 2.10 disco-causerie; 3 viool en piano; 3.30—4 AVRO-dansorkest; 4.05 gr. 4.30 Groninger orkest vereeniglng6 voor de kinderen; 5.30 gram[.; 6 Royall!-All-Star orkest; 6.30 causerie ever beeldende kunst 6.50 zang met pianobegeleiding; 7 Sociaal Democratie en anderen; 7.18 berichten ANP; 7.30 'berichten; 7.35 lezing; 8 viool en piano; 8.30 Het rapport van de we reldbond der kerken; 9 radiotooneel; 9.20 De Ramblers; 9.45 gram.; 10 radiotooneel; 10.40 avondwijding; 11 berichten ANP; 11.10 Jazzmuziek, gram.; 11.30—12 orgel spel. HILVERSUM II. 301.5 m. Algemeen programma verzorgd door de KRO. 8 berichten ANP; 8.05—9.15 en 10 gram.; 11.30 bijbelsche causerie; 12 be richten; 12.15 gram.; 12.45 berichten ANP gram.; 1.10 Paul Godwin; 1.30-1.40 gr.; 2 orgelconcert; 3 KRO-orkest4.45 gr. 5 pianovoordracht; 5.20 musiquette; 6 gr. 6.15 KRO-melodisten; 7 berichten; 7.15 luchtvaartpraatje; 7.35 gram.; 8 berich ten ANP; 8,15 De Cracht van 't Landt bestaedt; 10,15 gram.; 10,30 berichten ANP; 10,40 gram.; 10,45 Rococo-octet; 11.20—12 gram. ENGELAND. 391 en 449 m. (Na 6,20 n.m. ook 342 m.) 12.20 Het Lyrio-kwartet12,50 Variété; 1,20 berichten; 1,30—2,20 Het BBC-orkest; 3,20 Het Sweet Rhythm-orkest3,50 Clay- don-kwintet; 4,20 berichten; 4,35 viool en piano; 5,05 filmpraatje; 5,20 kinderhalf uur; 5,50 Variété-programma; 6,20 be richten; 6,35 „In Britain now"; 7,05 dans muziek; 7,20 mededeelingen; 7,40 cem balo-voordracht8,05 Generaal Gamelin; 18,20 radiotooneel; 9,20 berichten; 9,35 radiotooneel; 10,35 gevarieerd program ma; 11,05 BBC-orkest; 11,50 Henry Hall; 12,20—12,35 berichten. RADIO PARIJS 1648 M. 12,05 zang; 12,20 lichte muziek; 1,05 pianovoordracht1,35 zang; 2 gram.; en 2,30 cellovoordracht; 3,20 orgel- ttmm Spel; 4,20 radiotooneel; 4,50 zang; 5,20 Chansons; 5,35 kamermuziek; 6,35 viool en piano; 7,20 Het Derveaux-orkest7,50 radiotooneel; 9,05 Fragm. „Mydrin", opera; 11,05 Quatre-mains; 11,20 en 11,50 —12,20 Het Nationaal-orkest. KEULEN. 456 m. 5,50 gram.; 7,40 Leo Eysoldt's klein- orkest; 9,30—9,50 zang; viool, harp en piano; 10,50 gram.; 11,20 concert; 12,20 Amusements-sextet; 1,15 muzikaal tus- schenspel1,35 populair concert; 2,20zang 2,45 Omroepkoor en -orkest; 4,50 Folklo ristisch programma; 5,10 viool, cello én piano; 54,5 gram.; 6,20 Omroepkleinor- kest. DEUTSCHLANDSENDER 1571 m. 7,35 programma gewijd aan de West- wall; 8,35 Otto Dobrindt's orkest; 9,20 berichten; hoorberichten; 9,50 reportage; 10,05 gram.; 10,20 politiek overzicht; hier- Tijd is geld, maar voor al het geld, ter wereld kan men geen uur kgoge/i. FEUILLETON (I en niets dan 32 Naar het Engelsch Ik zou je zoo graag eens iets vra gen, in de hoop tenminste, dat je het niet al te onbescheiden zult vinden: Wil je mij een kus geven, eer ik ga?... Dan zou het mij net zijn, of het weer goed was tusschen mijn Honor, die in den hemel is en haar ouden vader! Want in gedachten ben ik ééns wel wat hard voor haar geweest, het arme kind! Ik had haar meer moeten vertrouwen. Dus, om der wille van je moeder, kind wil je mij eens kussen? Dan ga ik en zal je niet langer ophouden. Langzaam stond zij van de sofa *op. Ik zal u kussen, grootvader, en niet alleen ter wille van mijn moeder, maar omdat ik het zelve verlang! De Hemel zegene je, Honor! zei hij met gebroken stem. Je hebt mij gelukkig gemaakt! Mag ik nu ook nog iets zeggen tegen je vader, dat hem wel zoo goed zou doen als dit mij?- Zeg hem dan, dat wij ééns elkaar zullen zien. Maar nu nog nietGoe dendag nu, grootvader! Schrijf mij eens een enkelen keer en laat mij altijd weten, waar u te vinden is Brengt u die boodschap over van mij aan mijn vader? En doe hem de groe ten, om der wille van mijn moeder! Honior wachtte lang op dein terugkeer na: omroeporkest; 11,20 berichten, hierna tot 12 nachtconcert. BRUSSEL 322 en 484 m. 322 m. 12,20 gram.; 12,51 en 1,30 Om roeporkest; 1,50—2,20; 6,15; 5,55 en 7,20 gram.; 8,20 voor de soldaten; 8,50 gram.; 9,20 Omroep-symphonie-orkest; 10,30— 11,20 gram. 7,45; 8,46; 1,20; 7,50 en 10,20 pers berichten. 484 m. 12,20 gram.; 12,60 en 1,30 Radio orkest; 1,50—2,20; 5,20 en 5,50 gram.; 6,35 zang en viool; 8,20 voor de soldaten; 8,50 Radio-orkest; 10,30—11,20 Omroep- dansorkest. VERSCHILLENDE BERICHTEN Vergasser gesprongen. In de woning van den heer C. v. d. B. aan den Smeetlandschendijk 59 te IJsselmonde brak brand uit, door dat een vergasser, waarmee hij aan het repareeren was, uit elkaar sprong. In korten tijd stond de geheele voorkamer in lichterlaaie. Zij brandde geheel uit. De vrouw van v. d. B. vluchtte in nachtge waad met de beide kinderen de straat op; zij werden bij buren binnengebracht. Den buren mocht het gelukken den brand te blusschen. De heer v. d. B. liep brandwonden over het geheele lichaam op. De politie stelt een onderzoek in. Verkeer op Goeroe en O'erflakkee gestremd. Door de langdurige vorst zijn de ver bindingen van het eiland Goeree en Overflakkee met den vasten wal uiterst moeilijk geworden. De veerdiensten kun nen slechts een enkele maal per dag worden onderhouden. Thans zijn, tenge volge van den sneeuwval, ook de onder linge verbindingen van verschillende op die eilanden gelegen plaatsen verbroken i Reeds sedert Zaterdag is het autover- j keer van Middelharnis met Ouddorp vrij- wel geheel onmogelijk. Ook de wegen tus- 1 schen Middelharnis en Ooltgensplaat zijn met zoo een dikke sneeuwlaag bedekt, dat autoverkeer daarover uitgesloten is. Ook het tramverkeer is door den sneeuw val geheel gestremd. De tram, welke Maandagmiddag uit Ooltgensplaat is ver- j trokken, is tusschen Nieuwe Tonge en Middelharnis blijven steken en kon eerst Dinsdagnacht met behulp van vier loco- j motieven Middelharnis bereiken. Op het oogenblik kunnen de tramdiensten van Middelharnis naar Ooltgensplaat niet on derhouden worden, terwijl deze in de richting Ouddorp inmiddels weer is her steld. De posterijen overwegen om de post voor enkele plaatsen met arresleden te laten vervoeren. Vele auto's zijn onderweg in de sneeuw vastgeraakt en konden nog niet worden bevrijd. Dijkval in Zeeuwsch-Vlaanderen. Aan den Hoogen Weg onder de ge meente Hoofdplaat is Dinsdag dijk val geconstateerd. Over een lengte van 208 meter en een breedte van 1,90 meter is de dijk weggezakt. Op de oeverlijn kon men een diepte van vier meter peilen. Het gat in den dijk zelf kon men niet peilen. Men neemt aan, dat het zeer diep is. Voor den achterliggenden polder bestaat op het oogenblik geen ge vaar. Hoewel een der vaargeulen van de Westerschelde langs Hoofdplaat loopt, wordt deze dijkval aan den invloed van den stroom, welke op den dijk staat, toegeschreven. f Vrouw verbrand. De 63-jarige echtgenoote van den kleer maker Domburg, wonende aan den Oud- Bodegraafschenweg bij Zwammerdam is te dicht bij de kachel gaan zitten tot zij eensklaps bemerkte, dat de klee- ren op haar rug vlam hadden gevat. van haar echtgenofot, of op eenig béricht van hem... Dit kan look niet, want de zee had zich over hem gesleten: Barry De- veen voelde zich niet in staat, de ge- volgen van zijn schuld te dragen en had ier zelve een einde aan gemaakt. j De moord op miss Vellacott was het j resultaat van zijn teleurgestelde begee- righeid. Hij had het niet kunnen aan- j vaarden, om zich alle kans loip de erfenis van Woone Manor te laten ontgaajn; dus 1 was hij op dien böwtusten avond, dat J Honiar dan salon verlaten had, naar de bibliotheek gegaan, in de hicxop miss Vel lacott te loiverreden, dat zij Honor weer in genade zou aannemen. Zij had echter j geweigerd en tegelijkertijd haar voioirne- men uitgesproken, dat zij dien volgen den dag een ander testament zou maken, waarbij zij! heel haar bezit aan verschil lende liefdadigheidsinstellingen zou nala ten; daarop had zij herhaald haar geboft»- étiis na het verbreken van haar huwe- f lijk uitgesproken, dat geen halve stuiver van haar fortuin loioit zou vervallen aan de nakomelingen van Richard Bellamy. j In een opwelling van drift en wraak, ofschoon toch niet geheel zonder voor- bedachten rade, anders zou het scheer- mes daal' in de bibliotheek niet zoo voor de hand gelegen hebben, volbracht hij de misdaad, waar zijn. vrouHv' getuige van was geweest, omdat hij niet de vaarzorg had genomen, de gordijnen dicht teschui- ven vaar de bibüatheekvensters. Onmiddellijk na dat gesprek met zijn vrouw aan het piortier van het rijtuig, 1 had hij Dorcehster verlaten .en was vaort- geloapen. zich steeds achtervolgd wa nende, en had eindelijk in de zee verge;, telheid gezocht vpjor zijn wandaad Gebruikt thans Maggi's Soepen Zi) bevatten het beste wat Holland's bodem biedt. Julienne Rijst-Julienne Groente Tapioca-Julienne Bloemkool Asperge Andere, zeer aan te bevelen soorten: Windsor Koninginne Ossenstaart Poulet Vermicelli 6 en 8 ceni voor 2-3 borders Zij liep gillend naar de' keuken, waar haar dochter eenige emmérs water over haar uitgoot, wat echter geen resultaat had. Eerst toen haar echtgenoot ver scheen en haar in een jas wikkelde, werden de vlammen gedoofd. Inmiddels had de vrouw zulke ernstige brandwon den opgeloopen, dat zij kort daarna is overleden. KORT EN BONDIG Het Italiaansche ministerie van finan ciën heeft de cijfers van de scheepvaart beweging door hot Kanaal van Suez in November j.l. gepubliceerd. Hieruit blijkt, dat Italië met 65 schepen nog steeds de tweede plaats in dit verkeer inneemt. Op de eerste plaats staat Enge land met 150 schépen. Italië wordt o.a. gevolgd door Nederland, Noorwegen, Frankrijk, Griekenland, Denemarken en ZuidslaviëJohn Sanders, de eenige overlevende van het lichtschip „East Dudgeon", dat ook door de Duitsche vliegtuigen is aangevallen, is gister ochtend vroeg ergens op de Oostkust van Engeland aan wal gekomen. De lijken van zijn zeven makkers zijn iets verder op het strand aangetroffen naast de wrak stukken van de kleine sloep, waarin de opvarenden van het lichtschip zich had den trachten te reddeii. Het plan, om op het grondgebied van de republiek San Domingo honderdduizend Jood se h e emigranten uit Europa te ves tigen, dat reeds op de bijeenkomst van de intergouvernementeeie commissie voor het vluchtelingenvraagstuk te Washington en op de zitting van de Coördinatie-Sticn- ting te Londen een onderwerp der onder handelingen heeft uitgemaakt, schijnt te zullen worden verwezenlijkt. Dene marken zit nu, zooals dat heet, aan Later werd zijn lijk opgevischt, ver van Woone Manor en nagefmoeg onher kenbaar. Het werd begraven sop het naastbij!- zijnde kerkhof, in een diorpje, waar eigen lijk niemand wist, Iwde hij! was. Gedurende twee jaren leidde Honor Deveen hetzelfde leven, als weleer miss Vellacott; heel afgezonderd van de we reld. Ze ontving geen bezoek en maakte ook geen nieuwe vrienden of kennissen. Alleen de armen hadden haar lief, als de vorige bewioonster van Woone Manor. In weldadigheid toch vond zij haar eenige voldiaening. Dikwijls maakte zij een Wandelrit, ver gezeld door haar ouden, trouwen groom', Andrews, en ook ging zij herhaaldelijk op het kerkhof, Old Fleet, haar geliefde dooden bezoeken: miss Vellacott en de beide Honors, haar onbekende moeder en haar dochterje. Roger Reilly kwam haar dikwijls op zoeken. Hij woonde nu in Fleet, in een van de lage huisjes, dicht bij de kerk.. Honor had hem gevraagd, of hij op Wooine Manor zijn intrek wilde nemein, maar dit had hij toch geweigerd. Hiji zou zich in dat groote huis nooit op zijn' gemak voelen, had hij gezegd. Hiji zou haar enkel nu en dan een uurtje komen! opzoeken. En niij dan weer alleen laten, groot vader? Je hoeft nooit alleen te zijn, als' je dit niet verlangt, Honor. Je vergeet je vader, die enkel wacht op eenig tee lt en van leven van je, om voer goed bij je te komen. Nog niet. lu,idde dan haar antwoord. Ze zei er nu niet meer 'bij: Als mijn elkaar vastgevroren..Op 3e Groote Belt liggen drie van de grootste veer- booten hopeloos vast in het ijs, de veer diensten tusschen Kopenhagen en Malmö zijn gestaakt en als de vorst nog een beetje aanhoudt en de wind wat draait, bestaat er groote kans, dat het gat tus schen Elseneur en Helsingborg zoo dicht komt te zitten, dat men daar over de Sont kan ioopen. Ruim vijftig men- schen hebben in Japan den dood gevon den als gevolg van lawines en instor ting van huizen onder het gewicht van de sneeuw tijdens zware stormen in de districten aan de Japansche Zee en in het Noordwesten. In de prefectuur Foe- koei zijn een dertigtal mijnwerkers levend begraven onder een la wine, toen zij zich buiten de mijn in een kamp bevonden. De pogingen tot redding hebben tot dusver geen resultaat opgeleverd. Het treinverkeer ondervindt groote moeilijkheden. De boeren en kweekers in de zuidelijke staten van N. Amerika hebben de schade, welke de huidige koude' de hevigste van het laatste decennium aan hun boom gaarden en tuinen heeft aangericht, op verscheidene millioenen dollars ge raamd. In de graandistricten daarentegen hebben de1 boeren met genoegen den zwaren sneeuwval verwelkomd, welke e^n beschermend dek uitstrekte over het voor jaarsgewas én het eerste vocht bracht aan de velden, welke sedert het najaar verdroogd waren. LAND- EN TUINBOUW Scheuren van grasland. Naar wordt gemeld, Zullen zij, die na 1 September blijvend grasland scheurden of nog zullen scheuren, een derde van de op deze gescheurde graslanden ge teelde granen vo.or eigen gebruik mogen behouden, dan wel een toewijzing ont vangen vopr een extra hoeveelheid meng voeder. hiermede .overeenkomende. Het op* déze gescheurde graslanden ge teelde ruwvoeder (aardappelen, voeder bieten enz.) wordt voor eigen gebruik gelaten. Echter kunnen op deze regeling alleen dis landbouwers aanspraak maken, die hun na 1 September gescheurd of to scheuren grasland hebben doen goedkeu,- ren door den productiecommissaris en geen nieuwe graslanden ter vervanging van deze gescheurde graslanden hebben aangelegd. De dure bruine boonon. Het Tweede Kamerlid Amelink heeft aan den minister van ©economische za ken de volgende vragen gesteld: Is het juist, dat de Nederlandsche Ak- kerbouwcentrale Zeeuwsche bruine boo- nen en Mansholt-capucijners vain, de pro ducenten koopt voor den prijs van resp. f 17 en f 18.50 per loO k.g. en deze beide producten aan den handel levert voor f 23.30 per loO k.g., zoadat een 'bruto) winst gemaakt wordt van resp. f6.30 en f4.80 per loO k.g.? Is het vo.orts juist, dat de bruto winst, die de Akkerbouwcentrale maakt op het artikel witte bo,onen f7.80 per loO k.g. bedraagt .TOM TRIP BIJ DE ZEEROOVERS. Avonturen van een jongen op »De Vliegende Hollander"waar de wreede kapitein Zwartbaard het commando voert over een troep zeeroovert 141. De schatkist werd echter niet ge vonden. „Ik denk, dat iemand hem be graven heeft", zei Tom. „Niet één ze.- roover vertrouwt den ander. Zwartbaard zal hem waarschijnlijk verstopt hebben, zoodat zij hem moesten beschermen om hun aandeel machtig te worden". Met dit idee in zijn hoofd ging Tom op zoek naar de schat. 142. Hij was er bijna zeker van, dat de kist ergens dicht bij de barricade begraven moest zijn, in het volle gezicht van iedereen. Eindelijk vond hij een plek, die ër uitzag, alsof hier kortgeleden ge graven was. De jongen nam een schop en begon te graven. Al spoedig stuitte hij op iets, dat een metalen klank gaf. Een kreet bracht den kapitein bij hem, die nu een handje hielp. Voor den twee den keer had Tom Trip de schat van de zeeroovers opgegraven. echtgenoot thuis kom(t want in haar hart voelde rij rich overtuigd, dat dit niet meer zou plaats hebben. Op een avond zat haar grootvadrer ook weer1 bij haar en sprak zij wteeri van de onmogelijkheid, om toch een va der lief te hebben, van wiens bestaan zij ruim twintig jaren niets had afgeweten, toen hij antwoordde Je 'moet hem lief hebben, al was het alleen om zijn liefde voor jou en. de jouwen. Weet je dat niet, Honor, dat hij zich zei ven dadelijk had kunnen vrij pleiten van schuld, als hij dat ge wild had?... Maar hij heeft gezwegen; enkel en alleen uit liefde voor jou! Wat bedoelt u?„. Ik begrijp het niet. antwoordde zij mat. Hij heeft op dien bewusten avond alles even duidelijk gezien als jij. Maar hij heeft niet willen spreken, om je echt genoot niet te verraden. Hij wist, dat je de veiligheid van je echtgenoot boven de zijne zoudt stellen, al zou je ge weten hebben, dat hij je vader Was. Meent u, dat hij het tooneel heeft waargenomen, dat ik ook zag? En dat hij gezwegen heeft en dit ook zpu zijn blijven doen, als ik niet gesproken had? Juist, kindje. Hij heeft alles ge zien door het andere venster. Ik heb niemand, die om mij geeft, dacht hij Wij' zichzelven, zooals hij mij later vertelde, en die man is Honor's echt genoot. Dus heeft hij zich laten beschul digen en zeker zou hij ook ter dood zijn veroordeeld, als jij hem daarvoor niet behoed hadt. Dat heb ik nooit gewetenDat was goed van hem, heel goed! Dus dat heeft Hijalles voor mij' gedaan? Ja, uit liefde voor jou, Honor! Omdat jij het kind van je overleden moeder was. Hij had miss Vellacott be loofd, je met rust te laten en je niets te vertellen. En hij zou dus nooit ge sproken hebben, als jij het nu niet voor hem gedaan hadt Honor was een tijd' in gedachten ver diept en zei toen met grooten nadruk: Hij moet een goed mensch zijn, heel anders, dan ik mij hem dacht! Hij is ook een goed menschDat is hij niet altijd geweest en ééns hield ik hem ook voor slechtMaar nu zou ik zoo graag vóór mijn dood zien, dat hij gelukkig met je was! Hij verdient wat voor al wat hij voor mij gedaan heeft! Het verwondert mij alleen, dat hij er zoo op gesteld zou zijn, om tot mij te komen, terwijl ik toch zoo weinig bereid was, hem te ontvangen! Oude Reilly ging en Honor zat nog tot laat in den avond op, om alles te overdenken. En het einde van haar over peinzingen was, dat er een nieuw leven zou beginnen op Woone Manor voor twee, die elkaar gevonden hadden, na zóó veel wederwaardigheden. Zoo kwam er op dien volgenden, schitterenden Septembermorgen een tele gram voor den eenzame in zijn pension in Weymouth, dat luidde: KomHonor. Hier had hij nu wekenlang op ge wacht Maar eindelijk dan toch zou zijn laatste zelfverloochenende daad be loond worden en zou hij zich voor de rest van zijn leven kunnen koesteren in de liefde van zijn weergevonden dochter! i EINDE.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1940 | | pagina 2