volking de handen uit de mouweln 'weet te steken, getuige het feit, dat men v*el meubilair redde, en ondanks tegqnsp'Oed do|0;r bevroren brandkraandeksels enz-, toch spoedig met kracht het vuur be streed waardoor belendende perceelen; o.a. een schuur viol vlas, mede door wind stilte behouden bleven. Met de organisatie van de brandweer ziet het er naar algemeen gevoelen miln- der goed uit. Het schijnt dat reorganil- tie ook ten aanzien vajn het materieel, oiok al raakte men er thans baps over, noodzakelijk is. SCHUDDEBEURS. Op de goed verlichte en in besten staat verkaerefn'de ijsbaan van de ijsclub „Schuddebeurs" werdDort- derdag een geconsumeerd ijsfeest geiiio.u- den. 16 deelnemers verscheneln. in ver schillend costuum io;p de baan. Nadat het vrij goed (opgekomen py'bliek volop ge legenheid had gekregen tot bezichtiging werd naar Cannoo getrokkefn:, Waar de prijsuitreiking geschiedde. Daar de voor zitter van de ijsclub om begrijpelijke! reden niet present kctn, zijln, geschiedde dit door den Burgemeester. Deze deelde (mede dat de jury, bestaande uit Bur gemeester en mevr. "Geluk en dhr. D. Rentier, de deelnemers had verdeeld in twee groepen, m.l. kunstzimiaig en 'Origi neel. In de eerste groep waren de pri?- zen als volgt toegekend. Ié pr. aan Ja. pansche met parasol, mej. C. de Regt; 2e pr. Roodkapje, Jo:. Bra'ber; 3e pr1, China. L. Kort; 4e pr. Japannessch meisje, Adri de Regt; 5e. Jac. de Regt. In de groep „lorigineelem" werdelo toe gekend twee 1ste prijzen, m.l. aa|n' de heks, Jan Blom, en „Harmonicaspeler"; Joh. Pannekioiek Hz. Twee 2de prijzen aan „Schippers", Koos Bra'ber en Koos de Keijzer, en „Amazone", Mina Bra'ber. Twee derde prijzen aan „Kabouter", Leen Pannekoek, en „clioiwfa", Adr. K'Waak, Joös en Jaone kregen ee|n 4-e pr. L. Kur- vink en Lena Palniaskoek. Tenslotte kre gen .Boerenknechtje", Wim valn Gastel en „Matroos" Lena van Gastel ieder ln;og een troostprijs. De burgemeester dankte allen voor hun medewerking eim b'elgsng- stelling, waarna het officieele deel 'werd beëindigd. NIEUWERKERK. Donderdagavond hield de afdeeling van den Bond voor Staats- pensionneering alhier, in café de Later, haar eerste jaarvergadering. In zijn ope- woord zette de voorzitter, de heer Eveleens in 't kort uiteen, wat het doel van den Bond is. Hij onderstreepte, dat hij die een halve eeuw of meer viotor d© gemeenschap gewerkt heeft, recht (hlOeftj op een verzorgden ouden dag. Achtereen volgens werd het Congresverslag gelezen en het conceptreglement goedgekeurd. D« rekening werd goedgekeurd met inkom sten f86,10, uitgaven f 43,79Vo, saldo f 42,30.14, Medegedeeld werd, dat het be-, stuur bëstaat uit de heeren: D. Eveleens, voorzitter; M. L. Kluit, 2e voorz.; A. Sies Wz., Secr.; L. J. Boogaart, 2e secr.; N. Lemsom, penningmeester. De afdeeling telt 193 leden, welk aantal tijdens de vergadering steeg tot boven de 200, dat ïs 2 pet. van de bevolking. Na dat huishoudelijk gedeelte verkreeg de heer M. K. de Ronde, de spreker voor dezen avond het woord. Tot onderwerp was door hem gekozen: „Sta op voor de grijsheid". De heer de Ronde, die onge veer 40 jaren in de gelederen van den bond sstrijdt, is een propagandist, die z'n gehoor weet te boeien. Volgens een gehouden telling zijn nog ruim 162000 ouden van dagen, waaronder vele kleine zelfstandigen, menschen waarvoor geen rentezegels zijn geplakt, verstoken van ouderdomsrente. Deze oude zwoegers, die geen uitzicht hebben op een klein pen sioen, komen ten laste van Kerkelijk of Burgerl. Armbestuur. Gelukkig is bij de regeering een kentering waarneembaar ten gunste van de Staatspensionneering. Men voelt dat er voor die menschen iets gedaan moet worden. De bewering, als zou Staatspensioen immoreel zijn, heeft lang afgedaan. Het is de Christen plicht hen die lijden, te helpen. Met voiorbeelden teekende spreker wat door saamhorigheid bereikt kan worden. Tot slot wekte hij allen op, om mede te werken om te komen tot een premievrij Staatspensioen, wal in andere landen ook bestaat. De voorzitter dankte den heer de Ronde voor de bezielende rede, die' met de grootste aandacht werd aangehoord. Verduidelijkt met lantaarnplaatjes, gaf de voorzitter een ontroerend beeld van de grijsheid. Hij hoopte dat iedereen ge spaard zal blijven voor een oud en arm, zooals dit door hem hier werd be licht. Hierna sluiting. 't Was Vrijdagmiddag vol op „Steen zwaan", bijna te vol. De reden hiervan wsa, dat de IJsvereeniging een geeos- tumeerd feest hield. Over deelname had het bestuur niet te klagen en over be langstelling allerminst Niemand kan heu gen ooit zooveel menschen op het „Steen zwaan" gezien te hebben, 't Was bijwijlen zoo druk, dat men haast niet kon rij den; ook van naburige gemeenten was veel belangstelling. Het bestuur heeft eer van haar werk, doch de jury zag zich voor een moeilijke taak geplaatst, om de costuums, de groepen en de personen in hunne diverse voorstellingen te beoor deelen. Het was van het bestuur goed gezien, zich buiten alle beoordeeling te houden en eenige dames uit te noodigen dieboven en buiten alle partijen ston den, om dit werk van hen over te nemen. Da prijzen werden als volgt toegekend: voior paren: le prijs J. C. v. d. Graaf—J. Clarisse; 2. Janny Sehooff-Janny Soeters, 3. M.a Swenne-L. Stoutjesdijk; 4. M. v. Nieuwenhuijzen-S. v. Oeveren; 5. L. J. Dijkman-P, Sies; 6. W.ij Roukema-M. Dijk man, Mooiste groep: W. Wandel, M. Wandel en C. Stoutjesdijk le prijs. Voo-r enkelingen: 1. W. Sies; 2. C. M. Dorst; 3. Janna Lievense; 4. Corry Sies; 5. Nel v. Doeselaar; 6. Joop Oos terling; 7. Willy Sutherland; 8. Jaantje v. d. Reest; 9. J. de Braai; 10 Maartje de .Wjjtte. - BRUINISSE. In een Donderdagavond gehouden geaojmbineerde verg, van A. R. J. A. en A.R. Kiesvereeniging heeft de heer W. van den Berg Dz. afscheid ge nomen als voorzitter van die vereenigin- gen, daar hij het niet gewenscht achtte deze functie thans in verband met zijn burgemeestersambt langer te bekleeden. De heer Koelmans zegde in welgekozen bewoordingen, den aftredenden voorzitter dank voor alles wat hij in het belang der A.R. Partij gedaan had. De heeren C. Koelmans en J. G. de Waal werden bij acclamatie als bestuurs leden gekozen, terwijl als bestuursleden gekozen werden de heeren Ds. J. P. Unger, C. van den Berge en J. A. van 't Leven. De heer C. van den Berge leverde een referaat over Artikel 14 van net Anti Rev. Program. Op de nieuwe fairbank aan de ver lengde Beursstraat werden vanaf de inge- bruik neming half September tot en met 31 December 1939 gewogen 1.571.273 kg suikerbieten, 1.648.273 kg aardappelen, 316.372 kg pulp, 187.182 kg uien en 253,657 kg diversen, in totaal 3.967.655 kg Op de Weel werden Vrijdagmiddag eenige ijswedstrijden gehouden en wel hardharden voor heeren en schoonrijden voor paren. De uitslagen waren: H a r d r ij d e n 1, A. Jumelet Dz., 47 sec.; 2, L. van den Ouden, 484/ö sec.; 3, M. Jumelet 534/i5 sec.; Th. Kik1, 55V5 sec. Schoonrijden: 1, de heer P. L. Krepel en mej: J. Jumelet Jd.2, de heer H. Dobbelaar en mej. Johanna Jumelet W"d.; 3, de heer L. de Graaf en 'mej. Jaantje Jumelet Jd.; 4, de heer J. Kanters en mej. Dina van den Berge Joh.d.; 5, de' heei- M. Jumelet en mej. Nella Stols. Men maakt ons opmerkzaam op een vergissing onzerzijds. Het vendel Brui- nisse van de Oranje Garde heeft n.I. niet opgehouden te bestaan, doch is nog steeds een schitterende vaste ster aan dén Bruinisser vereeriigingshëmel. POORTVLIET.Het bestuur-der weeg brug „Recht voor Allen" hield haar jaar vergadering in het hotel Kestelioo. Het verslag van den weger Kvlees uit dat m het afgeloopen jaar was ge'Wogfen 3572500 k.g. suikerbieten', >417160 k.g. aardappé- len, 234243 k.g. pulp, 378877 k.g. diver-, sen. Aan weegloon Was cbtvam'gen f 403.73 de uitgaven bedroegen f440.76, nadeelig saldo f 37.03. Tot bestuurslid werd her kozen dhr. E. C. W. A.. Geuze en to.i} weger 'dhr. A. van Ast. Hierna Werd de vergadering gesloten. Burgerl. Stand. Geboren: Marinus, z. van A. van Ast en Mielntje van der Slikke. Gehuwd: Jan van Vossen, 30 j„ (van Tholen), en Alnhu Bijl, 17 j. ST.-ANNALAND. De 15de jaarvergade ring van de Chr. J.V. „Tot de Wet en tot de Getuigenis", werd geleid door den voorzitter, ds. van Griethuijsen. Deze liet zingen Ps. 25—2, ging voor in gebed en las daarna Neh. 6—15 tot en met Neh 7—5. Na een terugblik geworpen te hebben op de afgeloopen 15 jaar, verkreeg dnr. Th. Overbeeke het woord, die sprak over Matth. 13—36—43 „Verklaring van de ge lijkenis van het onkruid". Het jaarverslag van den secretaris en de rekening van den penningmeester wer den goedgekeurd. Gezongen werd intus- schen Ps. 133—1. Hierna bespreekt dhr. L. I. Goedege- buure art. 27 der Nederl. Geloofsbelijde nis, n.I. „de Algemeene Christelijke Kerk", verdeeld in 3 punten: 1. God heeft hier op aarde een kerk; 2. De lidmaten dier kerk; 3. Vier eigenschappen van die kerk. Na het zingen van Ps. 122—3, wordt door dhr. D. Hendrikse gesproken over Hand. 8—26/40 (Filippus en de kamer ling). Na dankzegging door den voorzitter wordt tot slot gezongen Ps. 87—3/4. THOLEN. Geboren: Leentje Maatje, d. van L. de Jonge en M. Bioiut. De verzanding van mosselen was deze week, dojoirdat er bijna geen kon. worden aanevoerd, minimaal. Slechts 400 ton van 100 kilogram kon worde(ni ver zonden. Vrijdagnamiddag kjojr* Weer een scheepje lossen aan da haven te Sta- venisse, doch het (opvangen is bij|n|a 'niet meer mogelijk diopr het vele drijf ijls. De verzending van oesters Was Wiser rnjet hopig en de prijzen blijven laag. BVL. ZEELAND! Verschenen is het jaarveTslag over '39 van de Gewestelijke Landstorm'qoimtnis- sie ..Zeeland". Allereerst herinnert het verslag aan de veelbewogen dagen die vele Land- stormers van huis en haard riepen pirn hun vaderlandsche plicht te vervullen. De geest onder de landstprmers was en bleef uitstekend en de medewerking vain, pl. commissies, lOifficieren en pi leiders was weer alleszins bevredigend. De voor zitter Luitenaint-Koliomel bUJ- H. Bierman, zag zich in het najaar genqoidzaiakt we- WEERBERICHT Verwachting geldig van Zaterdagavond tot Zondagavond ongeveer 19 uur: Voior het geheele land: Matige, tijdelijk krachtige, Oostelijke tot Noordoostelijke wind, betrokken tot half- bewolkt, plaatselijk eenige sneeuw, matige tot lichte vorst. gens gezondheidsredenen (Ontslag te ne men. Met dankbaarheid gewaagt het ver slag van het vele dat overste Bierman voor de Zeeuwsche BVL heeft gedaan. Op de eerstvolgende vergadering der Gewestelijke Commissie zal de verkiezing van een voorzitter plaats hebben. In den loop van het jaar werdeln 123 vrijwilligers genwonnejtii. De sterkte van den leerster, ban bedraagt 2994 en, vain den tweeden ban 427. Het aa)n,tal officie ren bedraagt 57. Het aantal afdeelingon bleef ongewijzigd, n.I. lil. O.a. te Haamstede, Poortvliet jen Zie- rikzee werden nieuwe tijdelijke plaatse lijke leiders aangesteld daar de plaat selijke leiders onder de wapenen ïrioies- ten komen. Verschillende plaatselijke commissies werden uitgebreid of ondergingen, wijzi ging. Het aantal leden 'bedroeg eiind 1939 390, tegen eind 1938 363 (plaatselijke lei ders niet inbegrep-en). De Lahdstormfilm werd op verschillende plaatsen vertoond. Deze anderf avondqq werdejn 'zééfr druk bezocht. Op 10 Juni werd te Tho len een vergadering valit dén comman dant met plaatselijke leiders gehouden. Gropte 1 andsto,rmbijeenkomsten werden gehouden te St.-Maartensdijk (9 Januari), Scharendijke (11 Januari), Scherpenisse (13 Februari), Tholeii (14 Februari) en Zierikzee (23 Februari). Op 15 Juli werd te Tholen een nieu we schietbaan geopend met een districts wedstrijd, die zeer druk bezocht werd. Oók de districtswedstrijd te St.-Anna- land op 5 Augustus w^s zeer druk be zocht. VAN JANMAAT EN SOLDAAT Van wachturije nachten -én nog wat Hier hebt u de gegevens 1. de temperatuur daalt tot 17 gr. onder nul 2. de wind neemt in kracht toe en raast als een volleerde ijszeestorm over onze lage landen; 3. de sneeuwbuien volgen elkaar steeds dichter op en bedekken de aarde met een haast ondoorwaadbare laag; 4. het is vijf minuten'voor vijf; 5. de sergeant van de week slaakt een serie zuchten en concludeert, dat het noodlot al een heel productieve bui moet hebben om in die vijf minuten zijn wacht lijst nog in de knoop te draaien; 6. om vijf uur vertrekt het gesterde kader 7. om twee minuten voor vijf legt op gemeld noodlot opgemelde knoop in op gemeld wachtrooster; te weten: het aan tal posten wordt vermeerderd en het wachtpersoneel gebracht op 35 man; 8. de mannen hebben gemiddeld twee wacht-vrije nachten; 9. de sergeant v. d. W.. krijgt zelfmoord neigingen; 10. de dienst is er om gedaan te wor den. Geachte lezer, wat gebeurt er dan? 'k Zal u vertellen, wat er bij ons ge beurde. De manschap werd ziek. Mis schien hebben soldaten niet het recht ziek te zijn, maar in elk geval: bij ons werden ze ziek. Als ze afgelost van hun posten kwamen. Ziek! Met de regelmaat van een uurwerk. 1 Nee, nee, niet zooals onze blanke neger en consorten. Integendeel, men trotseer de doktersonderzoek en d.d. en zoo, u weet nog wel. De volgende morgen lagen 50 man ter stroozak en hebben twee hospikken en een dokter van 8 tot 12 druk werk gehad, de temperatuur op te nemen. (Het gestreepte kader rustte on derwijl op zijn lauweren en deed aan bridge. Nee, geen petoet of zwik; er zijn per slot van rekening standen.) 'k Zal u meteen het slot van de historie verhalen. De positiecommandant (d.i. een persoon, die zoo hoog is, dat niemand onzer hem ooit bij zijn weten gezien heeft), klom in z'n penhouder en dichtte een schoone brief aan zijn mannen, waarin hij verhaalde van de gevaren, die ons land bedreigen, van de plichten, die op ons rusten, van de marine, die zonder wachtvrije nachten dag en uur paraat is (voelt u het? de goochemerd) en van het verlof, waar we nog maar niet op moesten rekenenDe andere avond kwam de verlofregeling af Onze positiecommandant hoeft ons geen brief meer te schrijven. De nieuwe wach ten zijn gebleven (wat maar goed is) en om de twee uur warme soep of heete koffie (wat ook goed is). We waken verder! Brieven uut Schouwen 't Is 't w inter je wè; van de weeke scheen't ol' m'n de goeie kant uut- gienge, ma mis weetje, Weë ma b'akke, in dan mee ofgaende maetne, die e^mae uut-e-vrooze za motte oore, volgens mien almenak. 't Lieken wè op 't negentig, toe vroost ok lank, in in de winter van tien jaer elee eël de maend feberwaorie uut. Oe ouwer daaj' oort, oe slechter je tegen de kou we gae kunne; affijn mee moffen in sloffen, dassen in doeken, dekens in kruuken, natte in draogeslaep- muslen kaaj' de kouwe nog wè uut je lief ouwe; in dan ma stooke jongers, zovee as te lepel ma geve kan. Ier op'l vlakke kaaj' de blommen nie van de glaezen kriehe. Verduustere oeve m'n ier nie te doën; 't is donker genogt, net as overa in de waerelt, die in 'n slopje zit; oe tat tregte mot komme, weet gin mens. Zu wille aomae vreede, ma ieder op zien maniere, in da schil nog a 'n bitje d'n een of t'n anderen. Ma mee tat aol zitte wilder ok mee ons neuze in de klemme, in wie weet voor oelank. Geld dat tat kost, vreëd! In betaelt mot 't oore, da spreektNoe ei te menister a ezeid dat 'r leeningsfonnes mot kom me om de dubbeltjes v6 de moobele- saosje bie mekaore te rieven; wa zu die dubbeltjes dunne oore- 'k Wouw wè dat 'n d'r 'n bitje van wouw bestee vö 'n brugge over ziepe, want tae niept 't d'n lesten tied, 't Is tae ma 'n nauw haetje dae le tramboöt deur kan, in dan alleenig overdag in mee vee snokken. At tat nie meë gaet, dan zitte m'n op-e- sloote as 'n rotte in de valle. A tat 'n jaer elee ebeurt was, konne m'n nog dü de logt naer olland mee te ka-el-em, ma die ei mee te moobelesaosje ok vrie- of ekreege, omdat erregens in schouwen de vliegweie op-e-vordert is, hlieke mee te paeren. Ma at gae niepe, dat 'r gin mosse meer uut of in kan ier, dan zü zu van aogerand de ka-el-em wè opporre om te zurregen da m'n ier nie verongere. A m'n 'n brugge ao, dan was 't in eens uut in winters as noe. Noe nog 'n wer- reme komme suukelaodemellek, in dan nae 't roest. Saluut! JOöS VAN JAONE. TELEGRAMMEN Sloep verspeeld Het Nederlandsche Motorschip „Tilly" is heden (Zaterdag)morgen te IJmuiden" binnengeloopen. Het schip heeft op 17 mijlen Oost-Noordoost van de Noordhin- der een reddingsboot opgepikt van het Nederlandsche motorschip „Brabant". Op de reddingsboot, stond „Brabant, Terneu- zën". De „Brabant" is groot 345 ton en. eigendom 'van de N'.V. Motorschip ,^Bra- bant", v welke N.V. haar Hoofdkantoor te Antwerpen heeft. De bemanning van de „Brabant" be staat uit 9 koppen, alle Nederlanders: De kapitein is de heer v. d. Velde uit België. Toen de reddingsboot werd opgepikt, bevond zich nog een gedeelte van den inventaris in de sloep. De haak van de b|jschinrichting bleek gebroken. Nader verneemt het ANP van de Maat schappij te Terneuzen, dat de kapitein van de „Brabant" heeft ^hrapporteerd, dat hij op weg naar Londen een sloep heeft verspeeld. Het schip bevindt zich thans in de buurt van de Engelsche kust, zoodat geenerlei ongerustheid omtrent de „Brabant" behoeft te bestaan. OovarencUn MS<iedr«cht" nog niet naar Nederland De Directie van de N.V. van Omme- ren's Scheepvaartbedrijven te Rotterdam, bericht dat zij uit Londen de mededee- ling heeft ontvangen, dat het vertrek van de vijf overlevenden van het tank schip „Sliedrecht" uit Londen naar Neder land is uitgesteld, wegens nog te vervul len formaliteiten. Lxhte treinontsporing Op den spoorweg tusschen M e p p e 1 en Hoogeveen is Vrijdagavond een onge val gebeurd. Van den goederentrein van Groningen naar Meppel ontspoorde te ongeveer kwart voor 12, door het breken van een wielas een goederenwagen. Deze kwam links buiten de rails te staan. Op het zelfde oogenblik passeerde trein No. 135, die 27 minuten over tijd uit Zwolle was vertrokken. De ontspoorde goederen wagen stond juist binnen het profiel van het opgaande spoor, zoodat hij den snel trein licht raakte. Verscheidene ruiten werden vernield. Er werden echter geen reizigers gewond. Met groote vertraging kwam trein 135 te Groningen aan. Nader wordt nog gemeld dat Zaterdag morgen vroeg het verkeer langs het op gaande spoor van Zwolle naar Gronin gen kon worden hervat. Gestrand passagiersschip zinkende Het Philippijnsche passagiersschip „Pre sident Quezon", dat bij het eiland Bonin aan den grond was geloopen, is volgens een bericht uit San Pedro (Californië) zinkende. Alle opvarenden zijn in veilig heid. BOEKEN EN BROCHURES VIJF ONGEWONE NIEUWE BOEKEN. - Uitgever Rath Doodeheefver, Amsterdam. Er wordt meer gelezen dan vroeger. In het bijzonder boeken op politiek en sociaal gebied zijn zeer gezocht, zegt men Maar zooveel is zeker, de boeken die wij hier bedoelen, zullen in 1940 door de handen gaan van onnoemelijk veel Neder- landschen. Deze „boeken." passen zich bijuitstek aan aan hel Hollandsche menschenslag, aan onzen veelgeroemden karaktertrek: nuchterheid. Deze boeken hebben de ver dienste om de aandacht af te leiden van het politiek gebeuren om ons heen. Zij voeren terug naar de werkelijkheid, naar blijmoedige ontspanning bij en naar bekoring van den huiselijken haard. Deze boeken rangschikken zich ontegen zeggelijk onder het cultureele genre, want zij brengen de menschen op net idee: hoe ieder voor zich zijn eigen „etiquette- dcr-woongezelligheid" kan samenstellen. En het materiaal, dat hiertoe noodig is, bevindt zich ook in diezelfde boeken, zoodat men desgewenschl dadelijk een keus kan doen. E11 nu weet U het dus meteenhet zijn behangboeken. Waarom zulks ook verzwegen Uitgever is de firma Rath Doodeheefver le Amsterdam en alle bovengenoemde nieuwe vijf boeken zijn van af 1 Januari ter „lezing" en door- zage verkrijgbaar bij iederen bonafiden behangerspatroon. Dit zijn inderdaad méér dan gewone stalenboeken. Naast lezenswaardige, inte ressante teksten, prachtige natuuropna men en interieurafbeeldingen, bevatten deze 'boeken heel veel practische raad gevingen, vaak leuk en onderhoudend gezegd. Het leven gaat zijn gewonen gang. En zoo moet het ook. Menschen moeten eten, zich kleeden, wonen en dit laatste is heel belangrijk. Het ligt geheel in de lijn van onzen volksaard, dat de Neder landsche huisvrouwen straks ook nü heel gewoon haar kamers weer onder handen zullen nemen. Dat zij temeer in dezen tijd, waarin weliswaar veel wankelt en onzeker is, doch waarin het persoonlijk bezit, de woning ook al is zij gehuurd, toch onzegbaar veel aan ideëele waarde wint, al datgene aan haar huis zullen doen eh besteden wat men met goeden smaak en weinig kosten verworven kan. worden: Lichtere wanden, meer gezellig heid binnenshuis. Juist nü, nu licht „con trabande" schijnt, doch in werkelijkheid geenszins behoeft te zijn. Het is goed, dat de roep naar meer licht zich allerwegen vermeere, ook op het terrein van het wonen. Méér licht in donkere woningen, méér licht in don ker omwolkte harten. Dan zal het ver trouwen winnen, dat het donker wijken gaat! Dat zoo velen de zegswijze: „Achter de wolken schijnt de zon!" mogen ver voegen aldus: minstens wil ik wonen in zonnig en licht behangen kamers! KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk. Wegens niet komen va'm dhr. Smit, Noiordgoüwe 6.30 en Zonnmaire. 2 uur, ds. van Griethuijsen. BROUWERSHAVEN. 28 Jan. 10 uur ds. Siccama. De Rijzende Kerk verleent haar medewerking. ST.-ANNALAND. Nederl. Herv. Kerk. Woensdag 31 Jan. 'snam. 6.30 uur, ds. van Griethuijsen. THOLEN. Ger. Gem. Dinsdagavond a.s. te 7 uur ds. van den Berg van Krab'- bendijke. MARKTBERICHTEN ST.-ANNALAND. Uienveiling van 25 Jain. 500 'balen Rijnsburger gewone f 5.1720 balen id. grove f 4.98; 30 balen id. Driel. f 1.70; 15 balen id. picklers f3.49; alles per 100 kilogram. MJDDELHARNIS, 25 Jan. Centrale Vei ling vopr Goeree en Overflakkee. Uien. Gewone f4.87—5.03; Driel. f 1.20; Pick lers f3.63; 2e so,ort Uien fl.01; Stekuien f0.53; alles per loO k.g. Aanv. 90,.000 k.g INGEZONDEN STUKKEN (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Copie wordt niet teruggezonden Bruinisse, 26 Januari 1940. Mijnheer de Redacteur, Enkele dagen geleden las ik in Uwe Courant, dat ons eiland nu geheel ge ïsoleerd was en alleen het „muizen gaatje", dat Zijpe heet, de verbinding "met het vaste land mogelijk maakt. Ja, Mijnheer de Redacteur, werkelijk, de verbinding is er nog. Wij krijgen nog gist en, zij het met eenige vertraging^ ook onze post en de noodige levens behoeften. Dat is l?et werk van onze, zoo vaak gesmade, Rotterdamsche Tram weg-Maatschappij. Ieder, die de overtoch ten ziet gebeuren, voelt een welgemeend „bravo" in zich opkomen en prijst de doortastendheid van de maatschappij, maar ri)et minder de taaie volharding waarmee de bemanning de strijd met het ijs volhoudt. Het is mij een behoefte hun bij deze een warm woord van hulde toe te spreken. Laten de bewoners van Schouwen-Duiveland een kijkje komen ne men, ik ben er dan van overtuigd, dat zij van hun anti-tram -'ziekte" zullem ge nezen. Hoogachtend, UEd. dw., S. HAGE.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1940 | | pagina 3