,,de waarheid de waarheid Met de 3 Dampo producten bestrijdt U alle verkoudheden Uil Stad en Provincie M«n en vrouw bewusteloos. Het parket uit Amsterdam, vergezeld van den politie-deskundige, den heer C. J. van Ledden Hulsebosch, hebben Dins dagmiddag een onderzoek ingesteld naar een mysterieus ongeluk, dat in een woon huis te We esp is ontdekt. Het woon huis is gelegen naast de garage van den heer K. Des morgens vroeg werden in het woonhuis een man en een vrouw in diep bewusteloozen toestand aangetrof fen. Achter het huis strekt zich het ter rein uit van de garage en achter de wo ning van de beide menschen, die bewus teloos werden gevonden, bevindt zich een kuil, waarin afgewerkte resten benzine worden geloosd. Het is niet onwaarschijn lijk, dat benzinedampen onder den vloer door de woning zijn binnengedrongen. De beide slachtoffers zijn naar het Binnen gasthuis te Amsterdam vervoerd. Vliegtuigen en vrachtauto's naar Urk. Dinsdagmiddag is de piloot van de KLM Bax, met een Fokker komende van Schiphol, op U r k geland. Het toestel had een hoeveelheid post en tien kisten gist medegenomen. Op den terugtocht nam de machine enkele passagiers en post mede. Vanochtend om kwart over negen is we derom een vliegtuig van Schiphol naar Urk vertrokken voor het brengen van post, waarna, dit toestel om half elf voor de tweede maal naar Urk is gegaan voor het vervoeren van passagiers. Van Lemmer komen regelmatig vrachtr auto's over het ijs naar Urk. Dinsdag avond voerde een der wagens o.a. vleesch en andere levensmiddelen mee. Een van de auto's bracht rogge en melk. Aan dezen wagen was een slede gebonden, waarop zich koopwaar voor de winkeliers op Urit bevonden. Omstreeks twaalf uur is de heer G. Stoel met zijn twee zonen van Kamper eiland met een arreslede over het ijs naar Urk gekomen. RADIO-PROGRAMMA Donderdag 25 Januari HILVERSUM I. 1875 en 414.4 m. AVRO-uitzending 8 berichten ANP; 8,10 gram.; 10 morgenwijding; 10,15 gr.; 10,30 voor de vrouw; 10,35 Omroepor kest; 11 weekoverzicht; 11,15 Omroepor kest; 12,15 gram.; 12,30 orgelspel; om 12,45 berichten ANP; 1 Vagebonden; 1,45 gram.; 2 voor de vrouw; 2,30 viool èn piano; 3 brei- en borduurcursus; 3,45 gr.; 4 voor zieken en thuiszittenden; 4,30 gr.; 5 AVRO-Weekkaleidoscoop5,30 AVRO- Amusementsorkest6,30 sporthalfuur7 voor de kinderen; 7,05 voor militairen; 7,30 Engelsche les; 8 berichten ANP, mededeelingen; 8,15 „De barbier van Bagdad"; 9,20 „Bouwers van Nederland over zee"; 10,30 gram.; 11 berichten ANP; 11,10—12 AVRO-dansorkest en gram. HILVERSUM II. 301.5 m. 8-9,15 KRO, 10 NCRV, 11 KRO, 2-12 NCRV 8 berichten ANP; 8,05—9,15 en 10 gram.; 10,15 morgendienst; 10,45 gr.; 11,30 Godsdienstig halfuur; 12 berichten; 12,15 KRO'-orkest; 12,45—1,10 berichten ANP en gram.; 2—2,55 handwerkuurtje; 3 vrouwenhalfuur; 3,30 gram.; 3,45 bijbel lezing; 4,45 gram.; 5 handenarbeid; 5,30 NCRV-Salonorkest en gram.; 7 berichten; 7,15 Overzicht; 7,45 gram.; 8 berichten ANP; 8,15 Haagsch kamerorkest; 9 de clamatie; 9,45 gram.; 10 berichten ANP; actueel halfuur10,30Haagsch kameror kest; 11,05 gram., c.a. 11,50—12 schrift lezing. ENGELAND. 391 en 449 m. (Na 6,20 n.m. ook 342 m.) 1 12,20 Het Claydon-kwintet12,50 Victor Silvester's dansorkest; 1,20 berichten; 1,30—2,20 BBC-orkest; 3,20 reportage; 3,50 Pantomime-uitzending4,20 berichten 4,30 „Talking it over"; 4,50 reportage; Stilzwijgen is het veiligst antwoord voor alle tegenspraak, die ontstaat uit onbeschaamdheid, grofheid of nijd. FEUILLETON II en niets dan Dampo-verkoudhelds-balsem, Pot 50, Doos 30 ot. Dampo-hoestbonbons, Doos 25 ot. Dampo-neusdruppels, FJaoon met druppelspuitje 60 ot. 25 Naar het Engelsch 5,20 kinderhalfuur; 5,50 populair concert; 6,20 berichten; 6,35 .Loose box"; 6,50 Revue-programma; 7,20 BBC-orkest; 8,05 radiotooneel; 8,50 Variété; 9,20 berich ten; 9,35*,,War commentary"; 9,50 radio tooneel; 10,35 korte kerkdienst; 10,55 BBC-Harmonie-orkest; 11,20 Phil Cardew en zijn band; 11,50 Het Grinke-trio; 12,20 —12,35 berichten. RADIO PARIJS 1648 M. 12.05 2ang; 12.35 cello^aordracht; 1.05 zang; 1.35 pianoduetten; 2 gram.; 2.05 pianoduetten; 2.30 saxofoon voordracht 3.20 orkestqoincert m.m.v. solisten; 5.20 radiotooneel6.20 opera-uitzending; 9.50 pianovoordracht; lo.2o kamermuziek; 11.05 radiotooneel; 11.85 zang; 12.05—12.20 or kestconcert. KEULEN. 456 m. 5.50 Leo Eysioddt's orkest; 7.40—8.50 gr. 9.30—9.50 pianovoordracht; 10.50 gram.; 11.20 omroeporkest; 1.15 muzikaal tus'- schenspel; 1.35 populair potnoert; 2.45 vroo lijk concert; 3.35 populair programma; 3.55 fluit, viool en altviool; 4.30 bont pro gramma; 4.50 folkloristisch programma; 5.20 gram.; 6.20 Willi Libïszowski's or kest. DEUTSCHLANDSENDER 1571 m. 7,35 Barnabas von Géczy's orkest8,30 radiotooneel; 9.20 berichten; 9.50 popu lair concert; 10.20 politiek overzicht; hier. na: Otto Diolbrindt's orkest; 11.20 berielf ten; hierna tot 12.20 nachtoojncert. BRUSSEL 322 en 484 M. 322 m.: 12.20, 1.30—2.20 en 5 20 gram,; 6.20 radiotooneel; 6.5o en 7.20 gram.; 8.20 vaoir soldaten; 9.20 omroepsymphonie- orkest; 10.30 lolmroepsymphonie-orkest 10.5o bidstond vpor- den vrede; 11.05— 11.20 gram. 484 m.: 12.20'gram.; 12.50 en 1.30 radid- orkest; 1.50—2.20 en 6.35 gram.; 7.35 zang met toelichting; 8.20 vioior soldaten; 8.50 en 9.35 radio-joirkest; 10-30 het van Heeke kwartet; hierna tot 11.20 gram. NOORDGOUWE. Dhr. K., wonende alhier, kwam met een luxe auto op den Rijksweg onder de gemeente Nieuwer- kerk, door de gladheid te slippen. De auto buitelde in de sloot. K. kwam met den schrik vrij. De beschadigde auto werd naar de garage van Akkerdaas, waar den laatsten tijd nog al wat „slachtoffers" werden binnengebracht, gesleept. De langaanhoudendé vorst, nog ver ergerd door sneeuwval, veroorzaakt on der de landarbeiders vrij groote werk loosheid. Bij den correspondent der arbeidsbe middeling staan deze week 42 werkloo- zen ingeschreven. De meesten zijn wel aangesloten bij een werkloozenkas, wat voor de betrokkenen als ook voor de gemeentekas niet onvoordeelig is. Niettemin wordt algemeen gehoopt op spoedige weersverandering. Velen zullen dan weer werk in den landbouw of het houtbedrijf kunnen vinden, daar nog heel wat arbeid te verrichten bleef, die door vorst en sneeuw werd stopgezet. SIRJANSLAND. Dinsdagmiddag werd dooir verschillende giften der schoolkin deren ten tweeden male eeini ïjsfeestje aangeboden. Ze voerden ee/nige wedstrij1- den uit als hardrijden per schaats, ton netje kruien, latjes- en balletje dragen. Voor deze wedstrijden werden geldprij zen gegeven. Bovendien werden z© ont haald op een reep chiotoolade, krenten bollen en botnineini voor chocolademelk. In de tractatie werden ook opgenomen) kleuters die nog niet school gaan en enkele ouderen. Geen Wonder dat zle zicht baar blij gestemd waren. Zeer velen en vooral ouders Waren op het ijs present en genoten mede met hun kiemen. Niet lang duurde het, of Mills klopte aan. Heeft u gebeld, madam? Ja, ik wilde je zeggen, dat je maar niet voor mij moet blijven opzitten. Het is precies half elf. Ik heb erge hoofdpijn en kom vanavond niet meer beneden. Zeg dit tegen mr. Deveen. Er moet maar nie mand bij mij komen, want ik voel mij zeer ziek; dus blijf ik „liefst ongestoord. Het spijt mij erg, madam. Maar wilt u dan niet wat thee drinken, of een glas sherry? Misschien zou dit goed zijn tegen uw hoofdpijn. Neen, dank je, nietsWat doe je daar, Mills? riep Honor ineens, want de kamenier boog zich over de natte japon, die mrs. Deveen vergeten had en die daar nu nog precies zoo op den grond lag. *- Ik wilde enkel even uw japon op hangen. Neen, laat maar! Het hindert mij, iemand in de kamer om mij heen te hebben; dan wordt mijn hoofdpijn nog maar ergef. Als ik je noodig heb, zal ik je wel bellen. Mills ging en dacht intusschen: Daar steekt toch zeker wat achter de miss met hoofdpijn en zoo boos als een spin en miss Vellacott, die ook al tegen Brown en Davis zei: „Laat nie mand mij storen, tot ik bel". Bij haar is het nu al de tweede dag, dat zij zoo j afzijdig blijft! De kamenier gaf de boodschap door aan Barry, dien zij in den salon vond zitten voor een bijna uitgedoofd vuur, waarna ze terugkeerde tot „lagere sfe ren" en daar een omstandig verslag gaf van den toestand, waarin zij haar meeste res had gevonden. Nadat Mills het vertrek verlaten nad, keek Barry nog een oogenblik de avond bladen in en ging toen naar de biljart kamer, om een sigaar te rooken. Hij bleef daar tot ongeveer elf uur en ging toen terug naar den salon. Hij rakelde het vuur weer wat op en wilde zich juist gaan zitten verdiepen in een interessant boek, toen de deur onstuimig opengeworpen werd en hij met een uitroep van verbazing opkeek. Daar stonden mrs. Brown en Davis, beiden met doodelijk ontsteld gelaat op den drempel. Wat is er?... Staat het huis in brand OUDi-VOSSEMEER. Een autobus is ten gevolge .van de gladheid in b|otsing ge komen met een luxe-auto;, bestuurd door dhr. A. G. De luxe-auto werd zwaaiv be schadigd. PersoiOplijke ongelukken kwa- men niet vaoir. SCHERPENÏSSE. In de gehouden al- gemeene vergadering van de schietver- eeniging „Prinses Juliaiaa" bleek uit de rekening van demi penningmeester, dat er een batig slot was vaft f3.81. T)0|t be stuursleden werden herkazen de heerejn, M. Tichem en D. v. d. Werf en gekozen de heer H. Poot in de plaats van den heer C. Kooim'ans, die bedankt had. Die wisselbeker werd uitgereikt aan H. Pot met 457/g punt. POORTVLIET. Bij hét verrichten van werkzaamheden in den boomgaard van den landbouwer C. J. van Westen, werd door de arbeiders een stekelvarken (egel) ontdekt, hetwelk met eenige moeite in een kisje werd gedaan en meegenomen. Loop de bevolking. Ingekomen: Johan nes Geuze en gezin,,' uit Thölen; Dirk Uijl en gezin uit Benthuizen. Vertrok ken: Cornelis Uijl naar Dinteloord. Burgerl. Stand. Geboren: Marinus, z. van Adr. van Tiggelen en Marina Over- beeke. Geref. Kerk. Gekozen tot ouderling C. N. Krijger en tot. diaken Hermanus Bolier. Maandagavond hield het Ondersteu ningsfonds in de zaal van dhr. W. J. Gunter haar algemeene vergadering. Nadat de voorzitter, dhr. L. C. Slings, de vergadering met een woord van wel kom had geopend, bracht de penningm., dhr. D. Quist, financieel verslag uit. De ontvangsten bedroegén f 308,29, de uit gaven f97,25; batig saldo f210,34. Het financieel bezit der vereeniging was reeds f2278,97, thans met het saldo van 1939 er bij is het f2489,31. Hierna volgde be stuursverkiezing. De aftredende bestuurs leden werden herkozen. De secretaris, dhr. P. M. Geuze, wenscht wel bestuurs lid te blijven, doch Het ambt van secre taris neer te leggen, wegens het bereiKen j van hooge leeftijd. Ruim 19 jaar is dhr. Geuze secretaris geweest. De voorzitter richtte tot hem een. Woord van waardeering en dank. Als secretaris werd gekozen dhr. Jac. Zuideweg. Ook werd de penningmeester, dhr. D. Quist, herkozen. Het voorstel van het bestuur om bij eventueele Sterfte der varkens toch f 500 in kas te houden, o'm liquidatie der vereeniging te voorkomen, werd aan genomen. j Dhr. Johs. Deurloo stelde voor om kwijnende varkens fé onteigenen en die dan uit te betalen. Na bespreking werd dit voorstel verworpen. Ten slotte werd nog een kleine reglementswijziging aan genomen, n.l. om niet meer zooals ge woonte was, 11 maal 3 en 1 maal 4 be stuursleden te laten, aftreden,, doch nu 2 maal 2 en 1 maal 3 leden te laten aftreden. De voorzitter dankte ten slotte de kascommissie voof hun werk en allen die tot het belang der vereeniging hebben medegewerkt, waarna de vergadering werd gesloten. STAVENISSE. Maandag j.l. kwamen de aandeelhouders der fairbank-vereeniging no. 1 in jaarvergadering bijeen in café j A. Hendrikse, onder voorzitterschap van dhr. C. L. Potappel. j De rekening werd overeenkomstig de voorgedragen cijfers vastgesteld. Besloten werd per aandeel f2,50 af te lossen 1 en f 1,30 rente te betalen. Het periodiek j aftredende bestuurslid, dhr. C. L. Pot appel, werd herkozen. Over de fairbank zijn in 1939 gewogen: suikerbieten 4.606.109 kg aardappelen 516.935 kg; pulp 516.935 kg; kolen 437.713 kg; stroo, 262.664 kg; vlas 229.447 kg; grint 206.700 kg; uien 78.092 kg; hooi 20.289 kg; keislag 17.272 kg; zand 5528 kg; O, neen, sir... Gaat u eens mee naar de bibliotheek Miss Vellacott is vermoord! Barry volgde hen en kwam tot de ont dekking, dat het waar was wat ze zei den. De balkondeur bij den grooten spar stond open. Miss Vellacott lag dood achterover in haar stoel Er vielen maar weinig sporen van een worsteling waar te nemen; het kanten sjaaltje om hals |ein schouders was gescheurd; de gapende wonde aan de keel toonde dui delijk, op welke wijze zij den dood ge vonden had. Bleek en geheel ontdaan wendde Bar ry zich tot den butler. Mrs. Brown was het vertrek al ontvlucht. Roep James én Holt, Davis. Door- zoèk het huis en den tuin. Misschien is de moordenaar nog niet ontsnapt. Waar schijnlijk zal hij gegaan en ontkomen zijn door de balcondeur. Het is niet aanne melijk, dal hij door de hal is geloopen. Dit zeggende, trad Barry zelf door de veranda, gevolgd door Davis. Het regende niet meer; de maan scheen grillig tus- schen de voortjagende stormwolken. Duidelijk onderscheidden Barry en de butler een donkere gedaante onder de takken van den oude» moerbeienboom. Wat is dat? fluisterde Barry tot den butler. Ik weet 't niet, sir. voederbieten 5361 kg; tarwe 2442 kg; ijzer 2017 kg; hout 1625 kg of in totaal 8.885.244 kg; benevens 98 stuks vee, 1 auto en 1 motorfiets. Aan weegloonen werd in totaal ont vangen f898,72. Het weegloon werd voor het jaar 1940 weer vastgesteld op. 10 cent per 1000 kg. KAMER VAN KOOPHANDEL VOOR WESTELIJK NOORD-BRABANT. In de deze week gehouden vergade. ring van bovengenoemde Kamer heeft de voorzitter een Nieuwjaarsrede gehou den, waarin hij memoreerde weinig |Op- beurends te kunne)» meegeveln... daarom te mee:- wees hij op enkele lichtpunten, die, ondanks alles, de hoep staande houden. ïn de eerste plaats mogen wij dank baar zijn tot (Oip heden buiten de)» oor log te zijn gebleven. Waaraan wij dat te danken hebben? Ik gelqof inlet, aldus de voorzitter, dat het iemand gegeven is dit reeds vast te kunnen stelle|n, maar zeker mogen wij' het, na God, danken aan de leiding onzer Regeerilnig, voor gegaan door onze wijze Vorstin, aal» de neutraliteit van het overgroote deel on zer pers, aan de nuchterheid van het Nederlandsehe volk, dat in deze moei lijke tijden de onpartijdigheid inaar b'uiten handhaaft en de fouten, die de ee<ne oorlogspartij begaan heeft of nog begaat niet verdoezelt tegenover die der andere Van harte hpop1 ik, dat wij deze hou ding ten einde toe zulle)» kujiïnen hand haven. Ik meen, dat ik juist doe hierbij een woord te wijden aan het leger in zijn geheel, dat op de bres staat voor onze onafhankelijkheid en daarbij i|n het bij zonder aan dat deel van het leger, dat dooir de mobilisatie uit zijn burgerlijke betrekking is gerukt en nu, dikwijls tem koste van werkkring en zaak, zij|n plich ten ten opzichte van het vaderlajnd ver vult. Het ligt bij' uitstek op den weg der' Kamer om bij' monde van haar voorzitter bij den aanvang vajn het jaar te betoo- ger. de wenschelijkheid... ja, meer dan dat... de plicht voor allen om naar ver mogen er voor te zorgen, dat de werk nemer bij zijn terugkomst uit het leger zijn plaats niet door een ajnder ziet in genomen, dat de handelsman, de win kelier zijn afnemers niet vqoir goed ver. loren ziet gegaan. Een verder lichtpunt is de dalende werkloosheid in vele vakken. Het is moei lijk, tengevolge der gewijzigde omstan digheden, momenteel een gefu|nd^erd oor deel te vormen tof die vermindering is doorgegaan of doorgaat, maar wèl staat vast, dat de jeugdwerkloosheid zeer is verminderd en dat gebrek aan geschool de krachten er toé leidt de jonge werk lieden zooveel mogelijk te scholen en de oudere, die werkloos waren geworden, te herscholen. De ingekomen antwoorden' vain handel en nijverheid, die onze Kamer bereikten, naar aanleiding va)» het stel vragen, dat aan vele ingeschrevenen' tegen hst einde van het jaar is verzonden, getuigden in hei algemeen over de eerste acht maan den van 1939 van eefn beteren gang; van zaken... over de laatste maanden is het oordeel natuurlijk zécjr verschil lend en niet maatgevend voor wat o,ns in 1940 fe wachten staat. Wèl mag ik uit de ontvangen gegevens besluiten, dat van oorlogswinst, zooals de ouderen onder ons die, hetzij als belanghebbenden, hetzij als toeschouwers medegemaakt hebben 25 jaar geleden, ditmaal geen sprake is. De Vestigingswet Kleinbedrijf vraagt zeer veel werk aan de Kamer, maar' dit werk wordt met liefde gedaan, om dat gevoeld wordt, dat het goed werk is. Ei' werden in 1939 69 verguniniingen. vo;or vestiging aangevraagd, waarvan 53 verleend. 11 afgewezen en 5 |nog iniet afgedaan werden. Al kan uit dit eene jaar geen con clusie worden getrokken, zoo trekt her toch de aandacht, dat circa 16 pet. der behandelde aanvragen moesten worden afgewezen, waardoor de middenstand be hoed is geworden voor een aantal col lega's, die niet als gelijkstaande concur renten mogen wfordejn beschouwd en van wie met reden aangenomen mag worden, dat zij na korter ipf tanger tijd weer zullen verdwijnen, (na eerst echter on- .TOM TRIP BIJ DE ZEEROOVERS. Avonturen van een jongen op nDe Vliegende Hollander", waar de wreede kapitein Zwartbaard het commando voert over een troep zeeroovert 127. „Wij vragen een eerlijke bespre king", zei een stem, die Tom 'herkende als van Zwartbaard te zijn. „Je vlag is van een lichtere kleur dan jullie gewoon lijk gebruiken, zie ik", antwoordde ka pitein Roberts nu. „Kom naar buiten en kom me halverwege tegemoet. We zul len ieder twee mannen meenemen ongewapend". Op dat gezegde klom de zwartgebaarde piratenleider met twee van zijn bendeleden over de barricade. Kapitein Roberts liep eveneens naar vo ren, gevolgd door twee van zijn zeelieden 128. De rest van de mannen der „Nieuwe Vrijheid" hielden hun geweren gereed om bij het minste verdachte tee- ken tot den aanval over te gaan. „Wij zijn arme zeelieden, die schipbreuk heb ben geleden", zei Zwartbaard. „Kunt U ons meenemen naar Amerika?" „Als U de waarheid spreekt, wat is dan de re den van die barricade en waarom bent U dan allen gewapend?" vroeg kapitein Roberts. „Wij moeten ons verdedigen tegen de wilden", antwoordde Zwart baard. Op dat oogenblik viel het volle licht op den man en het bleek te zijn de bewuste indringer! Met hen beiden grepen zij de|n man, die niet veel tegenstand bood e)n dien ze tusschen zich in naar het buis voer den. Waar zullen we hem laten, sir? In den b'ovenste|» kelder. Daar heeft hij niet veel kans van olntstnappen. Holt kan nu dadelijk de politie uit Weymouth halen. Die kelder had slechts een venstertj-e heel in de hoogte, waardoor een enkele lichtstraal binnenviel, etn de stevige deur was gesloten met een sl|0»t en met solide grendels aan den buite)»ka!nt. Dit is dan wel een zware straf voor een enkel zich vertoonem op ver boden grond gebied! merkte de man op. Laat u mij maar gaan. Ik zal niet weer hier 'binnendriingen en bied u mijn veron tsehu Idigingen Je laten gaan?... riep Barry. Ben je in Portland ook altijd zoo beleefd geweest? In Portland?... Wat weet ik daar van? Me dunkt, dat zal wel aardig wat zijn, als je daar één-en-twintig jaar hebt doorgebracht! Is u dan de echtgenoot van Honor? Hooghartig antwoordde Barry: Ik ben mr. Barry Deveen. En denk er nu maar eens over na, hoe je je wel verantwoorden zult, dat je vanavond miss Vellacott vermoord hebt. De man keek Barry recht in het ge laat en zei kalm5 Ik ben onschuldig. Intusschen werd hij den kelder bin nengeduwd de zware grendels werden er voorgeschovende butler stak den sleutel bij zich en de moordenaar werd verder aan zijn lot overgelaten. Zal ik de bibliotheek ook afsluiten, sir? vroeg Davis, toen zein de hall stonden. Neen, daar zal toch niemand bin nengaan. Laat James op wacht staan buiten de deur en blijf jij hier in de hall, terwijl de politie de situatie in den tuin opneemt. Deze orders werden opgevolgd en in tusschen ging Barry zelve terug naar den salon, om daar de politie af te wachten. HOOFDSTUK XII. Toen het verslag van de nieuwe mis daad van Harry Bellamy „Sunnybank" bereikte, want de jury had hem beschul digd van moord en de zaak zou behan deld worden op de volgende rechtzitting in Dorchester, voelde Mary zich als ver pletterd door dien slag. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1940 | | pagina 2