Uit Stad en Provincie Wintersche kwalen? D< Mijnhardijes halen WEERBERICHT tot Zondagavond ODgeveer 19 uur Voor het geheele land Matige tot kraohtige Noordoostelijke tot Noordelijke, zwaar bewolkt tot betrokkeD, waarsobijnlijk eenige sneeuw, matige tot liohte vorst. STORMWAARSCHUWINGSDIENST Geseind van de Bilt Zaterdagmorgen 20 Januari aan de posten van DeKaijl tot Hoek yan Holland: „Weeet op Uw hoede-" terugverwacht. De Amerikaansche mi nister van buitenlandsche zaken, Cordell Hull, heeft in een persconferentie doen uitkomen, dat de Bermuda-eilan den wellicht zullen zijn uitgeschakeld als tusschenstation voor den transatlanti- schen luchtdienst, tenzij men tot een be vredigende oplossing zou kunnen komen inzake het onderzoek van de post van de Vereenigde Staten door Groot-Brit- tannië. De Zwitsersche Bondsraad overweegt een heffing voor eenmaal op het vermogen, welke 450 millioen francs zal moeten opbrengen. Deze hef fing zal IV2 tot 3 o/0 bedragen voor par ticulieren en 11/2 pet. voor rechtspersonen verdeeld over drie jaren. ZIER1KZEE. De Prov. Bjoot heeft he denmorgen tevergeefs getracht de reis naar Katsche Veer te volbrengen. Mep moest terug en thans is vpar vandaag de dienst gestaakt. Morgen zal men te 8.20 opnieuw probeeren den overkapt te bereiken. Het begint weer aardig op den winter van 10 jaar geledep te trek ken, toen alleen de diepst Zïjpe-A.JpPol- der ons hier vpor een totaal Isolement' behoedde. Tijdens de verduisteringsoefeningen zal op Maandag- en Dinsdagavond over het 3e station van de Z.R.C. de heer de Zeeuw eenige mededeelingen doen i n verband met de lichtdooving of verkeers- verlichting. Ook zal de burgemeester voor dezelfde microfoon eenige woorden spre ken over den algemeenen indruk der oefening. Abonné's van de Z.R.C. worden ver zocht die avonden het 3e station aan te zetten. SCHARENDJJKE. Bij de op 13 en 14 December te Rotterdam geh|o.uden exa mens der Federatie van Handels emi Kan toorbedienden in Nederland ter verkrij ging van het „Mercurius"-deploma slaag de vo,or het practijkdeploma boekhouden o.a. F. v. d. Bout alhier, leerling van jmej. A. C.. de Koning, leerares M.O., Boekhouden en Staathuishoudkunde te Bruinisse. SCHERPENISSE. Op 1 Jan. 1939 telde onze gemeente 1265 ingezeteduefn, t.w. 620 bi. en 645 vr. Gedurende het jaar 1939 .werden geboren 15 jiongeffis efn 6 meisjes, terwijl zich hier 14 m. en 22 vr. res- tigden, In 1909 overleden 6 m'. e|m 13 vr., terwijl 16 m. en 22 vr. deze ge meente verlieten. Op 1 Januari j.l. telde de gemeente 627 m. en 638 vr., totaal 1265 personen. Er werden 9 huwelijke^ gesloten. POORTVLIET. Burgerlijke Stand. On dertrouwd: Leendert Goedege'buure, 23 j., (van Tholen) en Adriaima de Rijke Tel., 22 j.; Cornelis Bplier, 26 j., en Janpetje Willemijne van 'tHof, 18 j. De ook in deze gemeente gehouden verduisteringsoefening vap j.l. Woensdag avond. mag ten volle geslaagd beschouwd worden, daar de burgerij zijn volle mede werking hieraan heeft verleend, zoo dat geen enkel proces-verbaal moest worden opgemaakt. Dit wordt door den burge meester en politie ten zeerste gewaar deerd. ST.-MAARTENSDIJK. Voor het examen verpleegster is te Delft geslaagd rnej. J. C. A. de Wilde alhier. THOLEN. In de plaats van D.. v. d. Sande is voor een jaar benoemd als- tijdelijk gemeentewerkman, L. Aalbrecht- se, voorheen voorman 'bij de bagger wea ken aan de vest. In de Roomsch-Katholieke Kerk al hier, is men begonnep met dein aanleg van een verwarmingsi/nstallatie met gas. Zondag a.s. zal deze inwerking wjorden gesteld, waardoor in een groote behoefte zal zijn voorzien. Dinsdag en Woensdag a.s. des nam. van 7 tot 10 uur zullen te Thoien ver- duisfceringsoefeningejni wprde/n gehouden. Naar ons is medegedeeld, zal streng won den toeezien (of alle inwoners, zoowel 'n als buiten de gemeente, aap de voor schriften voldoen. Bij Griep, Koorts, Kou, Rheumatisohe pi( hangerig gevoel. De echte zijn niet r 2 st. 10 ot. Bij Apoth. en Drogisten. Onder groote belangstelling van» de burge-rij, hadden Donderdag iop de ijs baan der Thoolsche ijsclub wedstrijden plaats in schooin- en hardrijden tegen mooie geldprijzen. Prijzen werden gewonpen clo,orle. hardrijden 525 M. Matth. Schot Jz. 1.18.2 m.; 2e. Adr. de Jonge 1.20.8 m.; 3e. Abr v. Vossen 1.22.2 m.; 4e. H. Duine 1.25 m'. 5e M. van Oeffelen 1,25,2 m.; 6e C. v. d. Velde 1.25.8 m.; 7e. Adr. Aalbregtse, 1.28 m. Schaonrijden paren: le. Matth. Schot - mej. E. Schot; 2e. Adr. Sakko-mej. van As; 3e. Anth. Deurloo-mej. Tr. Vis; 4e. P. de Bil'-mejChristiaanse; 5e. L. J. Stoutjesdijk-mejJ. Deurloo; 6e. C. van Noort-mej. Barb, de Kok; 7e. M. Aal- b'reehtse-M. Daurloor, 8e. D. Burgers-mëj. L. Goedegebuurc. Géboren: 19. Qoirpelia. d. van A. Jan sen en A. Klaasse. De gehouden oojllecte ten bate van „Zonnegloren" heeft opgebracht de som' van f40. Tengevolge van het vriezend weer, was de verzending van mosselen deze week niet grooit. Sechts 2300 texn van 100 kilogram werden verzolnden. Ook voor het binnenlapid was de aflname veel mini- der. De verzending van oesters was even min hoog en de prijzen laag. Goedfl soorten brachten van f40 tot f55 per 1000 stuks op. STAVENISSE. Maandag, Dinsdag en Woensdag j.l-, telkens den avolmds van 7 tot lo uur, 'zijn te dezer plaatse luchtfcf' beschermingsoefeningemi gehouden.'. Gedu rende genoemde uren mpest alles ook verduisterd zijn.. Vopir zoover we heb ben kunnep' (nagaan, heöben de ingezete nen hun best gedaafnj om alles zoo goed mogelijk te verduisteren. Slechts een Pn- kele maal moest een bewoner op eén volkomen afscherming gewezen worden. Het bestuur van de Coöp. Boeren leenbank alhier heeft besloten de rente over het boekjaar 1940 voorloopig als volgt vast te stellen: Spaargelden 23/4 pet.; voorschotten 4 pet.; rekening-courant credit 2,75 pet. en ïd. debet 4 pet. Over het jaar 1939 werden op de gemeente-secretarie in totaal 338 vergun ningen voor hulsslachtingen uitgereikt. Burg. Stand. Overleden,Cornelis van Dommele, 77 j., man -van Tannetje de Graaf, Gezien het feit, dat de teelt van vroege consumptie-aardappelen voor het eiland Tholen van zeer gpojote beteeke- nis is, Zal het den telers wiel een pató van het hart Zijn, wamneer 'ze lezen, dat de verbouw dit jaar n<og niet zal] worden beperkt. Het lag in het voor nemen om de teelt op bedrijven grooter dan 10 H.A. te verbieden, om wellicht daardoor in staat te zijn den tuijnb'ouw) te saneeren. Financiëel Weekoverzicht 19 Januari 1940. Immuun als de markt momenteel voor politieke gebeurtenissen is geworden, zelfs wanneer deze in verband met de situatie van ons land kunnen worden ge bracht, is zij ook voor economische fac toren, die in normale tijden niet zou den nalaten een bepaalden invloed uit te oefenen. Onder deze omstandigheden behoeft het geen verwondering te wekken, dat de publicatie van de jongste Nota van den Minister van Koloniën inzake den eco nomische» toestand van Nederlandsch- Indië op de beurs slechts weinig be langstelling heeft genoten, zulks niette genstaande een groot aantal maatschap pijen ten zeerste geïnteresseerd is bij den gang van zaken in onze Over zeese he Gewesten. De mededeeling, dat de economische toestand in het be trokken gebiedsdeel betrekkelijk weinig is geschaad en de door den oorlog ge stimuleerde vraag naar bepaalde grond stoffen, voedings- en genotmiddelen den export in de laatste maanden heeft doen toenemen, is zeer geruststellend. Indien men de waarde van den export aan afzonderlijke producten in de pe riode 1 Januari—30 September 1939 na der beschouwt zal men constateeren, dat de uitvoerwaarde van rubber die van petroleum (en petroleumproducten) van de eerste plaats heeft verdrongen met een bedrag van f 140,6 millioen te gen f 117.8 mill.; als derde volgt op tamelijk ruimen afstand suiker met f 59.3 mill, (bijna het dubbele van het vorigo jaar), terwijl de vierde en de vijfde plaats worden ingenomen door resp. thee met f42.0 millioen en tin (tinerts) met f27.3 mill. Het is builen eenigen twijfel, dat de voorsprong van den rubber-export in het vierde kwartaal nog verder is toegeno men, daar ten eerste het quotum, dat in de eerste maanden 53 pet. van de stan daardproductie bedroeg, met ongeveer twee vijfden tot 75 pet. werd verhoogd en bovendien een belangrijke stijging van den prijs is ingetreden. De groote verbetering bij de Bandar Rubberonderneming is voor een belang rijk deel veroorzaakt door de gelukkige omstandigheid, dat ingevolge een door de j, Spit, Pijnlijke ledematen, Ziek en I, maar hartvormig. 12 stuks 50 et, Regeering verleende beschikking de stan daardproductie der Maatschappij, oor spronkelijk vastgesteld op 4.990.000 1/2 kg. met niet minder dan circa een derde werd verhoogd tot 6.635.000 1/2 Door deze stijging is de standaardproductie van de Bandar, uitgedrukt in 1/2 k8- Per f 1000 aandeelenkapitaal, op één en kele uitzondering na, de grootste van alle rubberondernemingen, welker aan- deelen op de Amsterdamsche beurs wor den genoteerd. Indien men het gemid delde uitvoerquotum voor het loopende jaar op 75 pet. stelt, zal de productie van de de Bandar Rubber Mij. on geveer 2200 1/2 kg. per f 1000.— aan deelenkapitaal mogen bedragen; het be hoeft geen betoog dat op deze basis onvoorziene omstandigheden voorbehou den de vooruitzichten voor 1940 veel belovend mogen worden genoemd. Over het algemeen worden de perspec tieven voor de suikercultuur even eens gunstig beoordeeld; Voor aandeelen H.V.A. heeft de publicatie van den om vang van de suikerproductie in 1939, die 300.000 quintalen grooter is geweest dan het vorige jaar, eenige belangstelling gewekt. Daar ook de gemiddelde op brengst van het product hooger was dan in 1938, zullen de inkomsten uit deze cultuur voor de maatschappij niet on belangrijk gestegen zijn; er is reden te veronderstellen, dat de verbetering der resultatenrekening uit dezen hoofde den achteruitgang bij andere producten ruim schoots zal goed maken. (Robaver). UIT VROEGER DAGEN Politiezorg ten piattelande 100 jaar geleden Onlangs mocht ik er aan herinneren, dat ook in vroeger tijd de politie veler hande zorgen had.Jaren geleden heb ik eens inzage mogen nemen van het „Publi- catienboek" van de gemeente Haamstede uit de jaren 1820—1830. Ik ontleen aan dut boek eenige bijzonderheden: Bosschen en boomen moesten het in de eerste plaats ontgelden. Herhaaldelijk kwamen dan ook bij het gemeentebestuur klachten in „niet alleen van sprokkelen van droog hout in de plantagie op het Slot te Haamstede en andere buiten- bosschen, maar tevens wegens het onsterk hakken, kraken en. snijden van groen- elzen en ander hakhout'5. Grachten en putten bleven door de straatjeugd niet gespaard. Dikwijls werd vanwege Schout en Schepenen „ernstig- lijk gewaarschuwd legen het werpen of smijten van steenën, houters, enz. in de gracht en goudvischkóm op het Slot Haamstede, alsmede in de Rakelwellen, Kattevate en andere brandputten van deze plaats". Het stelen van appelen en peren was geen zeldzaamheid. Sommige ingezetenen, lazen we in een publicatie van 24 Aug.s 1828, hadden zich niet alleen ontzien, „maar de stoutmoedigheid gebruikt om in de boomgaarden en tuynen appelen, peeren en diergelijke vrugten van den grond op te rapen, maar zelfs van de boomen te plukken". Dit was eene daad zaak, strijdig met 's lands wetten, waar aan „het gemeentebestuur zich ten hoog- sten aangelegen legÖ". Het gemeentebestuur verbood dan ook „dat niemand wie het ook wezen mag, hetzij jong of bejaarde personen in eenig boomgaard of tuyn appelen, peren of iets diergelijks te rapen, veel minder te plukken; zoo wie bevonden zal worden zulks te doen of gedaan te hebben, den dader of daders vanderzelve aan het ge meentebestuur te dezer plaats weet aan te brengen, zoodanig dat dezelve in han den van de justitie geraakt en van het feit wordt overtuigd, genieten eene pre mie van vijf guldens voor ieder persoon". Groot was mede jaarlijks het misbruik, dat gemaakt werd van h e t zoogenaamde rapen bij het inzamelen van den oogst en het gemeentebestuur zag zich ver plicht daaromtrent bepalingen in het le ven te roepen, n,L „le. Dat het verboden is om voor en aleer de veldvrugten van het land zijn weggevoerd, zig op de velden te begeven om te rapen; 2e. Dat niemand vermag te rapen op eenig veld, dan na vooraf voorzien te zijn van een schriftelijke toestemming van den eige naar van zoodanig- land, wordende de landbouwers uitgenoodigd ten einde het toezigt op deze bepalingen naar behoo- ren zoude kunnen geschieden, om geene mondelinge toestemming aan iemand te geven, maar zulks steeds bij een geschre ven consent te doen". Men kan zich het ongerief voorstellen, dat werd teweeggebracht door het wei den van bokken, geiten en varkens, deels vastgehouden, deels in vrijheid losgelaten op „het Kerkhof en op deze plaatse of ambachtsheeren grond". Dit scheen in zoo erge mate te zijn toegenomen, dat in Juni 1923 een strafbepaling werd ontwor pen, waarbij het weiden werd verboden op verbeurte bij overtreding van „een gulden tien stuijvers ieder reis". De Sraa werd soms gevierd op zoo danige wijze, dat Burgemeester en Asses soren meenden daaraan een weinig paal en perk te moeten stellen. Het scheen toch bij velen de gewoonte te zijn „met een paard te rijden rondom het Kerkhof, niet alleen dravende, maar zelfs laten galoppeeren en springen, waardoor groo te ongelukken zouden kunnen worden veroorzaakt". Men verbood dus dit hard rijden op verbeurte van f 1,50 per keer „ten profijte voor den armen dezer ge meente". De straatjeugd gaf mede aanleiding tot overlast. Bij publicatien werd ernstig gewaarschuwd op Zondag den openba ren godsdienst niet te storen met ver wijzing naar de straffen van de toen pas in werking getreden en thans nog gelden de Zondagswet van 1815, werd de jeugd gewezen op het gevaar, dat het ketten zo i kunnen veroorzaken en dringend ver zocht het water niet te bevuilen, de vo gels niet zoo ineedoogenloos te dooden en hunne nesten te vernielen. Van hoogerhand werd aanbevolen om zorgvuldig te letten op de dieverijen van dijksmaterialen. Degenen welke zich schuldig maken aan het rooven van materialen, op de dijken geplaatst of in de voorraadmaga- zijnen voorhanden, of van materialen tot dijkwerken behoorende en daarvan een gedeelte uitmakende moeten aan de offi cieren van Justitie worden overgeleverd". Het ligt voor de hand dal er voor den gemeenteveldwachter een ruim ar beidsveld aanwezig was. Vermoedelijk heerschte destijds een groote armoede op het platteland. Op een andere plaats vond ik aangeteekend, dat de dagloonen der arbeiders des tijds bedroegen: „Voor de mannen vijf tig cents, uitgezonderd in het maaijen van gras, den oogst en het delven der meede, hetwelk altijd in aangenome ge schied en voor de vrouwen dertig cents". 'Ik had het daar straks over de Straa. Dit jaar hebben we een vroege Straa. Ik meen dat de straa van Haamstede—Burgh gehouden wordt den Maandag voor Asch- Woensdag. Asch-Woensdag valt dit jaar op zeven 'Februari. Op 5 Februari a.s. hebben we dus onze Straadag. B. W. G. B. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk. RENESSE. 21 Jan. 6.30 ds A. Faben NOORDWELLE. 21 Jan. 9..30 uur, ds.. A. Faber. ST.-MAARTENSDIJK. Géb'ouw pehlojboth Dinsdagavond 7 uur, ds. M. Boins uit lerseke. MARKTBERICHTEN ST.-MAARTENSDIJK. 18 Jan. Uienvei- ling. Groote f4.50; Bonken f4.50; Driel. f 1.30; Picklers f3.1o; alles per 100 k.g!. K.G. Aanvoer 11000 K.G. VfilinoivarMn, «D« Eêndracht» Tholen Grove uien f3.99; Gew. f4.10; Driel. fl.26; Picklers f3.04; Rofojde Bewaarkool f4—4.50; Witte id. f 2.60—2.80; per 100 kilogram. Roomboter f0.89; Boereb'oter f0.84; p. pond. Eieren f 5 per 100 stuks. VOOR DE HUISVROUW Martiné Wittop Koning ejn, Dr. E, G. van 't Hoog geven in het Decembernum mer van het tijdschrift „Voeding" weer enkele voorbeelden van goede ^ni goed- ko;ope maaltijden voor dezen tijd. Evenals de vorige serie zijn joiok dit weer recepten vo,or bekende gerechten, die door kleine veranderingejm een be langrijke verbetering der voedingswaar de beteekenen, doprdat zij ertoe bijdra gen, 'het gehalte aan die vitaminen en mineralen waarvan ojnize voeding maar al te vaak te weinig levert, te verhpogen. De belangrijkste veranderingen; Zijln: het toevoegen van melk; het gébruik van ongeschilde aardappelen ein het ver- korten van den kookduur. De hoeveelhe den die opgegeven worden zijln voldoen de voor vier volwassenen. Erwtensoep 3 L. water, wat zout; 500 gr. groene erwten; 500 gr. aardappelen; 200 gr.blad selderij; 100 gr. knolselderij; 200 gr., prei 750 gr. melk; 2oO gr. vet ro.okspek. Bereiding van de erwtensoep: De van te voren geweekte erwten wor den gaar gekookt (plm. uur) met zpoveel van het weekwater, dat Ze ruim bedekt zijn, maar tenslotte na het gaar koken niet al te veel vloeistof overhou den. Van het begin af wordt het spek (of vleesch) bij de erwten gedaan, plrri- dat het gaar worden van de peulvruch ten dooir deze toevoeging wordt bevor derd. De gare erwten worden met het daarop aanwezige kooknat fijngestampt tot een dikke, gladde purée; deze wordt geleidelijk verdund met het nog overge houden weekwater van de erwten enidan opnieuw aan de koiok gebracht. De fijn gesneden soepgroente en de in blokjes verdeelde aardappelen (niet geschild, maar goed schoongeboend) worden ün, de soep1 gedaan, pui niet langer dajit een half uur mee te koken, terwijl geduren de de laatste 10 minuten ook de melk aan de soep wordt toegevoegd. Met deze bereidingswijze bemerkt men, dat de aardappelen, de groente en de melk, ten hoogste 80 minuten meekoken <en de volledige bereidingstijd slechts 2 uur bedraagt. Stamppot mat rauwe zuurkool 1 k.g. aardappelen; 300 gr. witte b'ooc non; 500 gr. zuurkool; 500 gr, melk; 80 gr. vet. Bereiding vcui de stamppot: Kook de witte boonen afzonderlijk gaar. óf, beter nog, het is een rest van ee>n. vorige maaltijd, die b.v. bestaan heeft uit witte boonensoep, witte boonen met een saus of iets dergelijks; de droog uitge* schepte gare bopnen van dat middag maal (de 300 gr. rauwe boonen zijn in, gekpokten toestand tot 600 gr. uitge-. dijd) worden tot den volgenden dag be waard. Zet de schoongeboende, in acht- ste parten gesneden aardappelen met een bodempje kokend water op en laat ze op 'een zacht vuur gaar en bijna dqoog koken (ongeveer V2 uur). Giet er de imelk bij, laat die aan de kook komen/ en stamp er de aardappelen mee fijn onder toevoeging van het vet. Meng er de intusschen goed fijngesneden rauwe zuurkopl door en de koude witte boo nen; laat alles samen nog evein flink heet worden en maak het gerecht op smaak af met wat zout. LANDBOUW EN "VEETEELT 22000 koelen uit de markt genomen Het ven regeeringewege uit de merkt nemen ven oude en door het mond- en klauwzeer incourant geworden runderen, zal vandaag over een week worden ge staakt. Behoudens een onderbreking van één week, heeit deze overneming ruim twee en een halve maand geduurd, n.l. van 6 November af. Aanvankelijk werden gemiddeld ruim 1500 dieren per week aan gekocht. Zoo werden b.v. in de periode 6 November2 December 7548 koeien overgenomen. Toen de uitwerking daarvan op de veemarkt onvoldoende bl^ek, is men 2000 2500 stuks per week uit de markt gaan nemen. Hoewel het preoiese aantal dieren ons nog niet bekend is, kan men aannemen dat dit in de buurt van 22.000 ligt, waar mede een bedrag van omstreeks een kwart millioen gulden is gemoeid geweest. Het vleesoh is ingeblikt. In 1933 werden 59.000, in 1934 115 000, in 1935 57 000, in 1936 1000 en in 1938 8000 koeien door de regeering opgekocht tezamen met deze 22.000 maakt dat een totaal van 262000 dieren. Desondanks en tevens ondanks de teeltbeperkiüg wordt onze rundveestapel ieder jaar nog grooter. Op het oogenbhk bedraagt de sterkte 2.817.000 stuks, dat ia 450 000 stuks of 20 °/0 méér dan in 19301 De oorzaak van dit vereohijnsel is, dat de boeren, als ver weer tegen de teeltbeperking, hun koeien laDger honden. Thans zal de regeering aandaoht gaan wijden aan de ongunstige positie der zware varkens. Zij zalD.l de overneminga- prijzen van spek met 12 cents verhoogen. Het B-spek bijv. komt van 63 op 75 oentB, een verhooging dus van bijna 20 °/0. TELEGRAMMEN Ingevroren booten te Amsterdam Vrijdagnacht, te kwart over drie zijn de stoombooten r/Holland" en «IJssel" met de ijsbrekers Daniël Goedkoop" en ffWil- helmina Goedkoop" voor de Oranjesluizen aangekomen. Schepen omhoog gevaren Op de Westersohelde zijn Vrijdag twee schepen omhooggevaren en wel bij Bath het Nederlandsohe stoomsohip //Parkhaven" en tDSsoben Hansweert en Walsoorden, het 6995 bruto-registerton metende Japan- neesohe stoomschip //Tazima Maru". De //Parkhaven" is Vrijdagnacht vlot gekomen en heeft ter reede van Vlissingen geankerd voor orderB. De „Tazima Maru" is Vrijdag nacht nog niet vlot gekomen. Beden (Zaterdag)morgen zouden verdere pogingen worden ondernomen om het aohip vlot te krijgen. Nederlandsche ambulance naar Finland Naar het A.N.P. verneemt heeft het Dagelijksoh Bestuur van het Nederlandsche Roode Kruis in zijn vergadering van Vrijdag 19 dezer besloten een ambulance ten behoeve van Finland uit te rusten. De «Zaandam»» vertrokken Heden (Zaterdag)morgen in de vroegte is het stoomsohip „Zaandam" van de Holland Amerikalijn met ongeveer 150 passagiers aan boord van Rotterdam naar New-York vertrokken. K.L.M. vliegtuig na ar Waddeneilanden Heden (Zaterdag)morgen om 8 uur 20 is van Schiphol vertrokken het K.L.M. vliegtuig „Wulp", gezagvoerder Bax. Via Eelde wordt een vlucht met post en passa giers naar Ameland en Schiermonnikoog gemaakt. Russische divisie omsingeld Van betrouwbare zijde wordt te Hensinki medegedeeld dat Finsohe patrouilles een Sovjet-Russisohe divisie aan het front van Salla ten Noorden van de «wespentaille" van Finland, van de aohterwaarsoh ge legen bases hebben afgesneden. Geweldige Russische luchtectle Vrijdag hebben 450 Russisohe vlieg tuigen boven het front in Finland ge vlogen, waarvan 250 boven het front van Karelië. Een aantal steden werd gebom bardeerd. Evenwel werden sleohts 2 per sonen ernstig gewond. De materleele «ohade is evenwel aansieniyk.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1940 | | pagina 3