AKKCRTJIS ..de waarheid de waarheid Voelt U zich zenuwachtig en gejaagd, overspannen, Uzelf tot last en moeilijk voor Uw omgeving? Neem dan direct 'n"AKKERTJE"en ge voelteen weldadige rust over U komen! AKKERTJES kalmeeren, door hun bijzondere samenstelling als regel reeds binnen een kwartier het overprikkelde zenuwstelsel en Ge voelt U als na'n verkwikkende slaap. "AKKERTJES" bevatten géén verdoovende bestanddeelen en ze zijn niet schadelijk. tegen hoofdpijn, pijnen, koorts, kou. Doos13 stuks - 12 stuivers2 stuks - 2 stuivers. RADIO-PROGRAMMA Zaterdag 20 Januari HILVERSUM I. 1875 en 414.4 m. VARA-uitzending. 10—10,20 v.m. en 7,30 —8 VPRO. 8 berichten ANP, gram.; 10 morgenwijding; 10.20 Voor arbeiders in de Continubedrijven; 12 gram.; 12,45 be richten ANP; 2 filmpraatje; 2,15 De Stem der Volks (Rotterdam); 2,45—3 gr.; 3,05 reportage; 3,30 VARA-Harmonie-or- Ikest; 4 gram.; 4,30 vragenbus; 4,50 Resi dentie-orkest; 5,30 filmland; 5,50 orgelspel 6,15 uit de roode jeugdbeweging; 6,45 kinderleesclub7,05 felicitaties; 7,10 Ra dio-journaal; 7,30 „Hoe werkt de Kerk?"; 8,03 berichten ANP; 8,15 puzzle-uitzending 8,30 Rosian-orkest9,10 „Ook gij"; 9,15 Radiotooneel; 9,30 Bravoer en Charme; 10 „En nuOké!"; 11 berichten ANP; 11,10 VARA-strijkorkest11,30 Dubbelman- nenkwartet „Excelsior"; 11,45—12 orgel en trompet. HILVERSUM II. 301.5 m. KRO-uitzending. 8 berichten ANP; 8,05 —9,15 en 10 gram.; 11,30 Godsdienstig halfuur; 12 berichten; 12,15 „Musiquette" 12,45 berichten ANP, gram.; 1,10 KRO-or- kest; 2 voor de rijpere jeugd; 2,30 gram.; 2,45 kinderuurtje; 4 KRO-orkest; 4,45 R>o- coco-octet; 5,15 filmpraatje; 5,30 granji.; 5,45 KRO-Nachtegaaltjes; 6,15 gram.; 6,20 Weekoverzicht; 6,45 gram.; 7 berichten; 7,15 Economische causerie; 7,35 Actueele aetherflitsen8 berichten ANP; mededee- lingen; 8,15 Meditatie; 8,35 gram.; 8,45 gevarieerd programma; 10,30 berichten ANP; 10,40 „Het onvergankelijke rijk"; 11,10—12 gram. ENGELAND, 391 en 449 m. (Na 6.20 n-m. OiOk 342 m.). 12,20 n.m. Eddie Carroll; 1 declamatie; 1,20 berichten; 1,30 vocale duetten; 2,05 orgelspel; 2,35 jachtpraatje; 2,50 BBC- Schots orkest; 3,35 reportage; 4,20 be richten; 4,35 Victor Silvester; 5,20 kin deruur; 5,50 Nieuw-Engelsch strijkkwar tet; 6,20 berichten; 6,35 gevarieerd pro gramma; 7,05 sportpraatje; 7,20 BBC-Har- monie-orkest; 7,50 gevarieerd programma; 8,20 zang en piano; 8,30 gevarieerd pro gramma; 9 21 berichten; 9,35 causerie; 9,50 BBC-Theaterorkest; 10,35 avondwijding; 10 50 radiotooneel; 11,15 BBC-orkest; 11,50 Edd'e Carroll en zijn dansorkest; 12,20 12,35 berichten. RADIO PARIS. 1648 m. 12,05 Solistenvoordracht; 12,20 Raymond Legrand én zijn jazzorkest; 12,35; 1,05 en 1,35 Solistenvoordrachten; 2 gram.; 2,05; 2,30 en 3,20 Solistenvoordrachten; 4,20 radiotooneel met muziek; 4,50 So listenvoordracht; 5,45 kamermuziek; 6,20 Opera-uitzending; 9,50 Solistenvoor dracht; 10,20 lichte muziek; 11,05 Chan sons; 12,05—12,20 gram. KEULEN 456 M. 5,50 gram.; 7.40 „Die Drev Musikanten"; 9,05 gram.9,30—9,50 zang en altviool 10,50 gram.; 11,20 gevarieerd programma; 1,15 muzikaal tusschenspel1,35 gram.; 2,45 Leo Eysoldt's orkest en solisten 5,45 folkloristisch programma; 6,05blaas muziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 m. j 7,35 Omroepkleinorkest en Otto Do- brindt's orkest; 9,20 berichten; 9,50 Jaro j Michalek's orkest; 10,20 politiek over- j zicht. Hierna: concert; 11,20 berichten, i Hierna tot 12,20 Nachtconcert. 'BRUSSEL 322 ©n 484 m. 322 m. 12,20 gram.; 12,50 en 1,30 Om roeporkest; 1,50 gram.; 2,25 muzikale causerie; 3,25 vioolvoordracht3,55 gr.; 4,20 Jef van Hoof's koperensemble; 6,05 Omroeporkest; 7,35 gram.; 8,20 „Chris- tophore Colomb"; 10,30 Jazzmuziek (gr. pl.)11,20—12,20 gram. 7,45; 8,45; 1,20; 7,50 en 10,20 pers berichten. 484 m. 12,20 gram.; 12,50 en 1,30 Radio orkest; 1,50 gram.; 2,55 Oscardy's Mu- sette-orkest3,20 Selectie „De barbier van Sevilla", opera (met toelichting)4.20 gram.; 4,30 Het trio Blaimont; 5,35 Radio- orkest; 6,35 zang en piano; 7,05 gram.; 8,20 voor soldaten; 8,50 Brusselsch Sym- phonie-orkest en solist; 11,20—12,20 gr. Ons hart is als de aarde. Er schuilt nog menige verborgen schat, dien wij door zelfonderzoek, door zelfkennis aan den dag moeten brengen. FEUILLETON en niets dan 21 Naar het Engelsch Nu, Honor, we zullen met 't nieuwe paard een ritje maken naar Osmington. Ze ging naar boven en tien minuten later reden ze af. Nadat Harry Bellamy weg was, zat Margaret Vellacott nog in de bibliotheek met vlammende oogen en een hooghartig, maar toch half-verschrikte uitdrukking op het gelaat: Genadige hemel! Dat is toch haast tè hard, om te dragen! Honor, waarom ben je eigenlijk blijven leven?... Waar om ben je niet gestorven, eer ik je moest gaan haten. HOOFDSTUK X. Joen Harry Bellamy zich genoodzaakt zag, Woone Manor zoo haastig te ver laten, stond hij een paar minuten stil en moest eens even bekomen van zijn verbazing. Wat ter wereld bedoelt ze daar mee? peinsde hij. Is die vrouw gen of kan ze er soms niet overheen, dat VERSCHILLENDE BERICHTEN Duitsch Nederlandsche grens door draad versperd Aan de Duitsche zijde van de Neder- landsch-Duitsche grens nabij Zuid-Gelder land en Noord-Limburg heerscht thans groote bedrijvigheid. Sinds eenige weken zijn Duitsche militairen bezig de grens als het ware hermetisch af te sluiten met een draadversperring die zich langs de geheele lengte van de grens uitstrekt, meldt een medewerker van het Vad. De grenslijn wordt daarbij met welhaast pijn lijke nauwgezetheid gevolgd en geen stukje wordt overgeslagen. Op regelmatigen afstand worden dikke palen in den grond geplaatst. Langs deze 1 palen wordt ijzergaas van sterke con- structie aangebracht en de bovenzijde van de ongeveer twee meter hooge ver- sperringen worden beschermd door prik- i keidraad. Ook zijn op sommige plaatsen j draden' aangebracht, die onder electri- schen stroom gesteld kunnen worden, evenals dat tijdens den wereldoorlog aan de Nederlandsch-Belgische grens het ge val is geweest. M»l»*»ir#n op Urk geïsoleerd Geheel Urk verkeert op het o ogenblik in groote spanning. Ongeveer vijftig mili tairen, die met de laatste boot over het ijs of den dijk op Urk zijn gekomen, hadden aanzegging gekregen, dat zij zien ten spoedigste in hun garnizoenen moe ten melden, omdat hun verloven reeds lang verstreken zijn. Gistermorgen is met een vliegtuig een detachement mi litaire politie, bestaande uit acht man, op Urk aangekomen, om het transport te begeleiden. Het was echter zeer ongunstig weer en de sneeuw ligt meters hoog op den dijk, zoodat het moeilijk is den tocht naar Lemmer te aanvaarden. Deze militairen zijn druppelsgewijs op Urk aangekomen, sommigen met de laat ste boot, welke 5 Januari op Urk aan kwam, en anderen via den dijk en over het ijs. Sinds echter een militair onder weg verdronken is, durft men den toent over het ijs niet meer maken. Gisteren werd na telefonisch contact met Den Haag, de tocht afgelast en besloten te wachten tot vandaag. In gewone omstan- ik een exgevangene ben?... Maar eigen lijk wist ze dit toch al, vanaf het begin van ons onderhoud en in het eerst was zij dan ook heel beleefd. Neen ze moet zeker krankzinnig zijn. Ze is onschadelijk, maar wel zeer, zeer vreemd! Kan je mij den weg naar het kerk hof van Fleet wijzen, vroeg hij aan een voorbijgaanden vigscher. Het oude of het nieuwe? Het oude denk ik. Recht doorloopen; dan linksaf. Op deze aanwijzing afgaande, kwam Bellamy aan een rij huisjes tegenover de kerk. Aan een van die woningen vroeg hij om den sleutel en de vrouw ging mee, om het hek open te doen. U wilt zeker graag de kerk zien, 1 sir? begon zij. Dank u; daar is het mij niet om te doen. Ik wilde alleen de graven be- zoeken; maar laat ik u niet ophouden, want ik wilde er wel eenigen tijd blijven en dan zal ik in het terugkomen den sleutel bij u afgeven. De vrouw was het er maar half mee eens; ze had er graag een tijd voor over gehad, om te weten, welk graf nij bezocht; dan had ze weer eens iets ge had, om met de buren over te praten. Ze hield hem dan ook nog enkele mi nuten in het oog en zoo lang zij nog in het gezicht was, deed hij, of hij zoekende was, maar niet zoodra verdween ze, of digheden duurt de tocht vijf zeven uur, maar nu de sneeuw meters hoog ligt, kan dit veilig op tien a twaalf uur ge steld worden. (Zie telegrammen). Slachtoffers van den overweg Omstreeks halftien Donderdagmorgen kwam een vrachtauto van de firma Bras uit Rotterdam aangereden bij den onbe- waakten overweg De Haar (gemeente Amerongen). Toen de vrachtauto den overweg passeerde, werd hij van achteren gegrepen door een trein uit Amersfoort en veertig meter meegesleurd. De gevol gen waren ontzettend. De dienstplichtige sergeant H. werd op slag gedood, de chauffeur zwaar gewond. Hij moest uit de wrakstukken- van den wagen worden bevrijd. Het treinverkeer ondervond eeni gen tijd vertraging. De oorzaak van het ongeluk staat nog niet vast. Het zicht ter plaatse is goed, zoodat moeilijk is aan te nemen, dat de chauffeur den trein niet hèeft zien naderen. In verband met zijn toestand kon de chauffeur niet ge hoord worden. De omgekomen militair was ongehuwd. De verslagenheid onder zijn wapenbroeders is groot, aangezien H. bekend stond als een opgeruimd en vriendelijk collega. KORT EN BONDIG In diplomatieke kringen te Rome wordt naar Havas bericht, veel gespre ken over een uit Moskou ontvangen be- richt, volgens hetwelk het 'orgaan van de Komintern, Roemenië raadt met de Sovjet-Unie een pact van wederzijd- schen bijstand te sluiten. Dit bericht, zoo merkt men in deze kringen op, ver dient de aandacht, want het optredem van het Kremlin eerst jegens de re geeringen der Oostzeestaten en vervol gens jegens de negeéring te Helsi|nlki werd telkenmale dooir soortgelijke betui gingen van de Sovetjpers voiorafgegaap. Ir. verband met het gebrek aan ar beidskrachten. dat nog nijpejnider is ge worden. nu zoovele millioeneP Duitsche mannen oirader de wapenen zijn geroe pen. heeft de overheid besloten op groor te schaal gebruik te maken van P o o,l- sche krijgsgevangenen ep Pool- sche land- en industrie-arbeiders, die tot nu toe no(g in Romp-Poletni verblijf hiel den. Reeds zijn op' het lOiOgenblik circa 30o 000 Poolsche krijgsgevangenen in Duitschland te werk gesteld, waarvan 200.000 op het land. Het Grieksche s.s. „Asteria", groot 3313 tón, is Woensdag avond. naar 'Reuter meldt, op de Noord zee op een mijn geloiopen ep ge zonken. Elf overlevenden, waarbij eenige gewonden, en het lijk van een lid der bemanning, die uit 24 koppen bestond, zijn in êen haven aan de Britsche oostkust aangekomen. De over levenden hadden 15 uur i|ni .een kleine boot rondgedobberd,. Men 'vreest, dat de 12 andere opvarenden ejni een Engelsche looids als verloren beschouwd moeten worden. Namens de Pan-Europeesche Unie heeft graaf' CoudenhoveKalergi den president van Portugal verzoicht te Lissabon een confereinjtie te houden van alle staten, die Finland willen hel pen. De conferentie moet de hulpver. leening van de verschillende landen oeör- dineeren, om, zooals Coudenh0ve— Kalergi zegt# deze heldhaftige natie te redden in haar strijd voor onze gemeenschappelijke beschaving. In1 gezaghebbende Duit sche kringen wordt vernomejni, dat de Duitschers vier officieren en 26 man schappen van de Britsche duikboc- ten, die in de Bocht van Helgoland tot zinken gebracht zijn, gered hebbep. Het :s nog niet mogelijk te zeggen, of zijl allen uit éeti duikboot dan wel of zij van verschillende duikboot en afkomstig zijn. Uit Vardö, in Nooird-Noorwegen, wordt gemeld, dat in de Siltefjoird door den storm een veerboot is omgesla gen. Er waren 13 personen; aan boord. Vijf daarvan, schoolkinderen, zijp ver dronken. Een Finsche student, Olavy Harva, heeft zijn ingenieurs examen in een schuilkelder afgelegd. Hij deed n.l. mondeling examen ip de examenzaal van hij trad toe op een graf met de voor de buitenwereld zoo weinig en voor hem zoo veelzeggende inscriptie: Honor, Gestorven 20 April, 19 Harry Bellamy had dus wel zijn vrouw gevonden, maar.... te laat. Op den terugweg stelde hij zijln plan nen vast: hij zou nu alleep inog naait Londen teruggaan ep zóu daar dein loop van zaken afwachten. Als miss Vella cott waarlijk niet goed bij; haar zinnep was, dan zou misschien haar bewering, dat Honor in onwetendheid was geble ven. nonseps zijn en dan ziou zijn be* lofte aan haar o,ok piet bindepd wezen, niemand kon toch van hem verwachten, dat hij zou toegeven aan de dwaze gril len van een waanzinnige. Een ding stond bij hem vast: hij moest zijn dochter Weerzien. Die enkele glimp van, haar op Woone Manor deed hem smachten van verlangep, om inog eens van haar lief gezichtje te genieten ter wille van de herinneripg, die haar fris- sche schoonheid bij hem wekte. Dan zou hij weggaan en verder rustig afwachten, wat het lot hem bracht. Maar hoe zou hij -Honor nu te zien krijgen?... Zij ging altijd naar de biblio(- theek om tien uur, om haaf tante goeden nacht te zeggen, dis die niet ip dep salon was. Hij zou trachten, op de een de universiteit, toen plotseling luchtalarm gegeven werd. zooidat student en exami natoren naar eén schuilkelder moesten verhuizen. Het examen werd daar gewoon voortgezet en de student kwam er met vlag en wimpel door. Scholen te Mos kou zijn gesloten; de winter is de he vigste sinds 1924, het jaar waarin Le nin stierf. Voetgangers wagen zich nau welijks op straat en de ziekenhuizen wor den bestormd door menschen met afge vroren lichaamsdeelen. In de buurt van Bologna (Italië) heeft zich de laat ste^ dagen een natuurcuriosum voor gedaan. Een fijne stofregep maakte zes van de zeven over land loopepde hoog1- spanningsleidipgem onklaar, waardoor Bo logna geheel van electrische stroom ver stoken was. De electrische spioprlijnen naar Florence en Ainioopa hadden groote vertragingen. Bijzonder oniaapgenaam voor de bevolking van Bologna was het feit dat voor de hoog gelegen deelen van de stad de waterleiding niet meer werk te. Zeven staatsijsbrekers zijn doende Denemarken' voor een iso'emenit ie behoeden. Er ligt een ijsveld van anderr halven kilometer langs het strand valrt de Noordzee. De Sont ligt dicht en ver- schillende fjorden. Lichtschepen worden binnengehaald. Sepator B.qrah, oud- voorzitter van de Amerikaansche Senaats commissie van Buitenlandsehe Zakem,, ligt op sterven. De senator had Dinsdag morgen tengevolge van «ep val ip. zijn woning een blcieduitstortipg bekomen. De geneesheenem wenscheini geep nadere bij zonderheden mede te deelen; paar ver luidt werd de val veroorzaakt doordat Borah .over een vloerkleedje struikelde. In de Roemeenscbe petroleumindus trie heerscht als gevolg van het konink lijk besluit, waarbij een petroleum!- dictator aangesteld wordt, groote op winding. Hetbesluit is zonder raadple ging der belanghebbenden! genomen en in tegenstelling tot de tot dusver ge, volgde gewoonte is de motiveering van het besluit niet gepubliceerd in het Staats blad. zooidat een officieel© uiteenzetting van de beweegredenen ontbreekt. Men is in regeeringskringep te Boekarest van meéning, dat de petroleummaatschappijen die in Roemenië werken, Rioiemee.nl- sche maatschappijen zijn, waaraan plet toegestaan kan worden aajni politiek te Het bureau van dit blad hoek Schuithaveu, is eiken werk dag geopend van des voormiddags 8.30 tot des namiddags 4.30 uur (Zaterdags van 8.301.30 uur) tot het aannemen van adverten- tiën en abonnementen en het doen van betalingen daarvoor. Het adverteerend publiek wordt opmerkzaam gemaakt op het voor deel gelegen in het plaatsen van advertentiën bij contract van 250, 500, 1000, 2000, 3000, 4000, 5000, 7500 en 10.000 regels. Het tarief hiervoor is verkrijgbaar aan ons bureau hoek Schuithaven B 94, Zierikzee. De Directeur. doen, laat staan aan politiek vap een strekking, die niet overeenstemt met die der regeering. De regeering zal g e en sabotage dulden en de bevoegdheden van den petroleumcommissaris zijn dictatoriaal en beoogèn, elke sabotage bij voorbaat uit te sluiten. Gisterochtend bij 't aan breken van den dag is de 26)-jarig?. Nederlander W. Z. van Z., die op 18 November j.l. do,or den permanenten; krijgsraad van het zesde district wegens sp'ionnage ter dood was veroordeeld, te Chalon-sur-Marne gefusilleerd. Burgerlijke Stand van Zierikzee Geboren: 11. Jpop Cornells Adrianus, z. van P. A. Ribbens en C. M. Doeleman; 13. Leendert, z. van M. van de Sluis ep A. van der Wekken; 12, Marie, d. van C. Kwaak en E. van de Zande; 15. Ma- rinus Pieter, z. van L. Ravia en M< van Be veren; 17. Petrus Henricus, z. van. P. S. Wansink en C. M. Collignioin. Gehuwd: 17. A: Blommaert, 23 j. j.m,., en W. Sies. 20 j. j.d.; 17, J. Stoutjesdijk, 21 j. j.m., en J. A. Nuijens, 17 j. j.d'.;; 17. Chr. Wisse, 25 j. j.m(,, en L. K;.< van der Bijl, 25 j. j.d. .TOM TRIP BIJ DE ZEEROOVERS. Avonturen van een jongen op „De Vliegende Hollanderwaar de wreede kapitein Zwartbaard het commando voert over een troep zeeroover» 119. „Zwartbaard"! riep kapitein Ro berts uit. ,,De schrik van de Caraïbische Zee. Er is een hooge prijs op zijn zwarte hoofd gesteld, mijn jongen". De twee volgende dagen werden do.or de bemap- ning onder leiding vap den scheepstimf- merman besteed om de schade aan het schip te herstellen. Al spoedig stond er een nieuwe hoofdmast op de plaats waar de andere afgebroken was, de dekken waren geschrobd en alle verdere sporen van den strijd verwijderd. 120. Kapitein Roberts koln het eiland van Tom ;op geen enkele vap zijn. zee kaarten vinden ep hij ondervroeg een der piraten. Deze wist echter niets an ders te vertellen, dan dat hun kapitein, met enkele leden der bemanning bij een klein eiland aan boord vap een der red- dings'bOiOter. was gegaan, om epkele van hun bezittingen daar ip veiigheid te brem- gen. „Maar of het eiland op de kaart; staat of niet", zei kapitein Roberts te gen Tom, „nu we weer kunpeia zeilen zullen we net zoolang ropdkruisep, tot we het Schildpadeiland van jou gevon den hebben". of andere wijze toegang te krijgen tot I den tuin en dap zou er wel eem reetje in de luiken zijn, waardoor hij' toch paar binnen kop gluren! Misschien dat er bij hem pok eesnige wraak tusschen school tegenover miss Vellacott, die hem zo,o bot weggestuurd had. Hij zou vast eens op verkennipg gaan en ontdekte een achterdeurtje ip een, der bijgebouwen. Voorzichtig lichtte hij' de klink op; maar daar klonk een stem vap binnen* Hallo!... Ik dacht, dat je anders een paar uur geleden je congé had gekre gen! Als ik jou was, zou ik maar zor gen. dat ik zoo gauw mogelijk wegkwam!, anders mocht je eens in strqnger bewa king worden gegeven, dap je dit nu wel precies aangenaam zou zijn! Het was Davis, die zoo. sprak! Hij had op het erf bij den stal van zijn avopdc pijpje staan genieten e|n had onmiddel lijk dien „heer" herkend, die door zijn meesteresse zoo. onverbiddelijk wegge stuurd was. Harry trok zich terug, ten zeerste ver stoord en teleurgesteld, want dit zou (het hem den volgenden dag niet makke lijker maken, om terug te komien. Zijn j dochter toch zou hij 'zien, dit stond als een paal boven water. Maar hem wachtte nog een andere 'ont moeting. Op zijn terugweg naar Wey- mouth reed hem een dogcart voortij. 1 Zeg, Honor, zei Barry tegen zijn vrouwtje, dit is die kerel, dien tante Margaret vanmiddag uit het huis heeft laten zetten. Ik ka'ir" ïiiet zeggen., dat het mij nu zooi erg aanstaat, dat hij' daar maar blijft rondzwerven! Och, zooi erg zal het nog wél niet zijn. Ik zou er mij maar niet zenuw1- achtig over maken, Barry!... Het is net, of ik dat gezicht al eens meer gezien/ heb! Toen de butler hen binpePliet. vertelde Barry de geschiedenis em Davis beloof de. .dat hij eens extra zou toekijken, of de man zich nu vooral toch niet médr zou vertoonen. En dien avond sloot de oude getrouwe met dubbele zorg, zoodat Woone Manor als „verzegeld" was tegen inbraak. Margaret Vellacott sprak dien avond niemand meer dan Davis, dep butler, en mrs. Brown, de kamenier. Barry en Honor waren blijven dinee- ren bij een vriend ip Osmington en er warer. strenge orders gegeven, dat zelfs mrs. De veen, als zij terugkwam, miss Vellacott niet zou storen; zij had het bijzonder druk en wenschte lopgemoeid te blijven. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1940 | | pagina 2