WEERBERICHT Verwachting geldig van heden- tot morgenavond ongeveer 19 uur: In het Nqorden en Oosten val» het; land. Wellicht krachtige Zuidoostelijke tot Oostelijke wind, betrokken tot Zwaar bewolkt, later wellicht opklarend, wel licht een weinig sneeuw, lichte tot ma tige. tijdelijk welicht strenge vorst. In het Zuiden en Weste!» val» het! land: Zwakke tot matige, Zuidoostelijke tot Zuidelijke wind, nevelig tioit betrok ken met kans op mist, nu én, dam lichte regen of sneeuw, temperatuur torn het vriespunt, later lichte vorst. Waarschuwing voor hel verkeer Er bestaat kans op gladde wegen in het midden, Noorden en Ooste!» van het land. „Een ernstig stuk, maar dat geen oogen- blik somber stemt. Een vroolijk en ver makelijk stuk want ook dat is het, een stuk dat den lachlust voortdurend prikkelt, maar toch niet lichtvaardig maakt. Waarlijk het is een uiterst ge lukkige keuze van Saalborn geweest". Jlet Volk" noemt de voorstelling uiterst verzorgd en mooi in goed ineengevoegd samenspel en in verzorgde décors. Uit Stad en Provincie ZIERIKZEE. Hoewel het ijls gaat op ruimen bij' den ingetreden do(oii, blij'r ven de uren van afvaart der Prov, Boot zooals Zaterdag per advertentie werd bekend gemaakt, totdat de licht boeien in de Oosterschielde op de be stemde plaatsen zlijln gelegd. Nadere be kendmakingen volgen. BROUWERSHAVEN. Ook in deze ge meente heeft men de laatste dagen kun nen genieten van de ijspret. De ijsbaan in het gedeelte van het Spui, is des avonds geregeld verlicht geweest, waar van een dankbaar gebruik werd gemaakt. Vrijdagmiddag hebben ijsspelen plaats gehad voor de jeugd, die vrij van schooi had, terwijl Zaterdagmiddag wedstrijden werden gehouden in ring-, schoon- en hardrijden. Het was dien middag druk op de baan. Voor de verschillende num mers bestond ruime belangstelling. De prijzen werden als volgt behaald: Ringrijden: le prijs J. van Dijke; 2e A. H. Vermeulen; 3e J. G. Jonker. Schoonrijden: le prijs J. van Dijke en Es Constandse; 2e G. Boot en echtge- noote; 3e M. Moelker en Da. van Schel ven. Hardrijden: le prijs P. de Moor Pz.; 2e D. Jansen; 3e C. J. van Schelven; 4e L. van Sluis. Zaterdagavond werd een gecostumeerd ijsfeest gehouden voor de leden. De prij zen hiervoor werden als volgt toegekend: le prijs Snip en Snap; 2e de Fin; 3e St. Nicolaas en z'n knecht; 4e Kloris en Roosje; 5e Vader en moeder; 6e Joös en Joane; 7e Boefje. Loop der bevolking over 1939. Aan tal inwoners op 1 Januari 1939 bedroeg 589 mannen en 620 vrouwen. Dit aantal vermeerderde door vestiging met 22 m. en 19 vr. en door geboorte meit 5 m. en 9 vr., zoodat de totale vermeerdering 27 m. en 28 vr. bedroeg. De bevolking verminderde door vertrek met 26 m. en 38 vr. en door overlijden met 9 m. en 9 vr. Totale vermindering 35 m. en 47 vr. Blijft totale vermindering 8 m. en 19 vr. Het aantal inwoners op 31 December 1939 bedroeg 581 m. en 601 vr. of totaal 1182. Het aantal huwelijken in 1939 be droeg 8. Burgerlijke Stand over December. Gehuwd: 15, Leendert Marie Jonker, 24 j. en Tannetje van Wouwe, 24 j. Over leden: 17, Willem Bolkenbaas, 65 j.; 24 Johanna de Jonge, 73 j., wed. van J. van 't Hof. Loop der bevolking over December. Ingekomen: W. Remeeus, z.b. van Noord- gouwe; L. T. van der Weele, bakkerskn., van Duivendijke. Vertrokken: C. Ringel- berg naar Ned. O.-Indië; C. Roggeband, z.b., naar Rotterdam; T. van Wouwe, z.b., naar Haamstede. In het jaar 1939 hebben 272 schepen van de haven dezer gemeente gebruik gemaakt. Deze hadden tezamen een in houd van 822 M3. en 30254 ton. De scheepsruimte werd besteed ais volgt: 67 voor suikerbieten, 68 voor hooi en stroo, 19 voor vlas, 4 voor bouwmateria len, 3 voor steenkolen, 2 voor .turf, 4 voor kermisgoederen, 10 voor stukgoede ren, 5 voor teerslakken, 5 voor graan, 4 voor pulp, 1 voor kunstmest en 1 'voor hout. In totaal werden 18.590.640 kg sui kerbieten verscheept. De heer A. J. Bravenboer, kweeke- ling met akte aan de openbare lagere school te Noordgouwe, is benoemd tot tijdelijk onderwijzer aan de openbare lagere school alhier. De heer J. C. Constandse alhier, volontair ter secretarie te Noordgouwe en agent van het Distributiekantoor, is benoemd tot ambtenaar ter secretarie der gemeente Middelharnis, ZONNEMAIRE. Lqop der bevolking over 1939. Op 1 Januari 1339 telde |0inze gemeente 827 inwoners, |».l. 439 malru- nen en 388 vrouwetm. Dfoior geboorte ver meerderde dit aantal met 6 m. en 6 vr. en dqor vestiging met 12 m. eq 19 vr. Totale vermeerdering dus 18 nfoj en 25 vr. Dqor overlijden nam het in wonertal af met 5 m. en 3 vr. en,' do|oir vertrek met 17 m. en 30 vr. To tale vermindering dus 22 m. en 33 vr. Het aantal inwoners verminderde al- zojo* met 4 .Vr. en 8 vr. en bedroeg op 31 Dec. '39: 815 n.l. 435 m. en 380 vr. Burgerlijke Stand over December. Géboren: 2. Geertruida Pieternella, d. van P. van Almkerk en C. H. Braber^ Gehuwd: 15. Frans van de Sande, 26 j. j.m., en Leentje Smalheer, 23 j. j.dj. Overl.: 6. Willem Tonny Bartel Nuijens, 1 jaar. NOORDGOUWE. De Ned. Landarbei dersband belegde Zaterdagavond een Propaganda-vergadering in café Coomans Na opening door den afd.-voorzitter, sprak dhr. van Rietschoten een korte rede uit, waarin hij nogmaals het nut van organisatie besprak, niet alleen voor den enkeling en voor groepen, maar bo venal voor de geheele gemeenschap. De genieenschap van thans vertoont zulis een groote ontreddering, dat voor het bouwen van een betere samenleving, nie mand terzijde kan blijven staan. Op ieder rust den plicht het goede voor beeld van hen die bouwen, tot nu toe slechts aan het fundament, te volgen, opdat schooner gebouw kan worden op getrokken. Op treffende wijze haalde de spr. eenige uitspraken aan van personen met internationale bekendheid, daarmee de hooge noodzaak tot terugkeer van den onzinnig misdadigen weg, waarop zich de mensehheid bevindt, aantoonend, op dat het thans levend en toekomstig ge slacht, de groote rijkdommen en zege ningen, door Hooger Macht de aarde geschonken, niet altijd verkeere in mis daad. als oorlog en ellende, doch aan wende tot meer geluk en levensblijheid. Mét nadruk verzekerde spr. dat zulks nooit langs den weg der revolutie, doen alleen geordend, gedragen door verant woordelijkheidsbesef, gemeenschappelijk kan worden tot stand gebracht. De spr. kreeg voor zijn gloedvol betoog een dankbaar applaus, waarna Rietschoten overging tot het draaien van eenige films. De voorzitter sloot met een har telijk dankwoord deze vergadering. De ijsclub „Noordgouwe" organi seerde Donderdagmiddag een ringrijderij per schaats op „Kepkensweel". Het be stuur had voor den wedstrijd aardige prijzen aangekocht; de winnaars bleken er best mee in hun schik te zijn. Vrijdag heeft men nog getracht de baan in betere conditie te brengen, door onder waterzetting. De ingevallen dooi heeft deze poging doen mislukken. Het blijkt al meer, dat "het bezitten van een goede baan noodig is. De be langstelling voor de gezonde schaats sport neemt, bij gebrek aan goede rij- gelegenheid, zienderoogen af. Men over weegt thans ernstig tot aanleg van een ijsbaan over tc gaan. POORTVLIET. Mej. T. Vos alhier kwam Zoodanig op het ijls te vallen, dat zij1 zich onder geneeskundige behandeling (moest stellen. Het bleek dat zijl haar linkerpols zwaar gekneusd had, Zoodat deze in gipsverband moest wioirden ge legd. OUD-VOSSEMEER. In de Eendracht had zich zooveel drijfijs samengepaKt, dat de pont uit de vaart genomen werd. Daardoor is thans alle motorverkeer ge stemd. Geref. Kerk. In de vacature ont staan dor het overlijden van dhr. C. W. Droogers, is benoemd tot ouderling dhr. C. Droogers C.Wzn. Herbenoemd tot diaken dhr. A. Hooiaard, die verklaard heeft zijn benoeming aan te nemen. Gladheid van den weg was oorzaak dat mej. P. v. D. kwam te vallen, waarbij zij zoo ongelukkig neerkwam, dat ze met een gebroken been in het ziekenhuis moest worden opgenomen. THOLEN. Op 1 Januari 1939 bestond de bevolking dezer gemeente uit 1484 m. en 1544 vr., totaal 3028 personen. In 1939 werden geboren 26 jongens en 39 meisjes, totaal 65, terwijl 44 m. en 73 vr., totaal 117 personen zich hier vestigden. Gedu rende het afgeloopen jaar overleden 4 -m. en 23 vr., totaal 27 personen, terwijl 44 m. en 98 of 142 personen zich hier ves tigden. Op 1 Jan. 1940 bestond de bevol king uit 1506 m. en 1535 vr. of totaal uit 3041 inwoners, zoodat het aantal ge durende 1939 met 13 is toegenomen. Er werden 29 huwelijken gesloten, terwijl 2 echtscheidingen voor kwamen. Geboren: 4 Jan. Johanna Maria, J. vanf J. J. v. d. Velde en M. Korsman. Uit deze gemeente zijn vorige week verzonden, meest voor het buitenland, plm. 2600 ton van 100 kg mosselen. Door de gladheid van den weg, is de ruim 60-jarige J. D. alhier, zoodanig met zijn rijwiel komen te vallen, dat hij een dubbele dijbeenbreuk opliep en direct naar het ziekenhuis moest worden ver voerd. Verschillende kleine ongevallen had den door de gladheid en bij het schaat senrijden de laatste dagen plaats. Ver wondingen, breken van pols enz., waren aan de orde van den dag. Mej. H. kwam zoodanig bij het schaatsen te vallen, dat zij haar neus ernstig verwondde en een lichte hersenschudding opliep. KALENDERS De firma Douwe Egberts te Joure— Amsterdam gaf ook weer dit jaar een fraai gekleurden kalender uit met over zichtelijk calendarium. SPORT KORFBAL. Een kwart eeuw bestuurslid K.N.K.B. De heer S. A. Wilson, voorzitter van den KNKB, herdenkt dezer dagen het feit dat hij! 25 jaar deel uitmaakt van heti bestuur van genoemde sportorganisatie. De heer Wilson, die te Zie rik zee werd geboren, begioin zijn korfballooplbaai» iln de Rotterdamsche korfbalclub OSCR en ontwikkelde zich t|0|t een goeden speler die spoedig in het .eerste twaalftal van de toen groote Rotterdamsche club een plaats vond. Na Zijin vertrek naar Blioe- mendaal, waar de heer Wilson pp zeer jeugdigen leeftijd den post van directeur der Bloemendaalsche Splórtvereeniging be zette, nam hiji als spieier afscheid van de korfbalgemeenschap. Als scheidsr. bleef hij haar echter die nen. evenals i|ni tal vain belangrijke bonds - commissies. In 1914 werd hij! bestuurslid van den landelijke|» bond. Korten tijd was hij bestuurslid af, zoadat pas thans de volle 25-jarige staat van dienst werd bereikt. Een tiental jaren gelede)» werd hij vice-voorzitter. Toen in 1934 de heer N. Rrioiekhuïjsen na een onafgebroken" diensttijd van 31 jaren hét bijltje er bij neerlegde, werd de heer Wilson Zijin (opvolger als voo r- zit ter. Schaatsenrijden - Bij den strijd om het kampioenschap schaatsenrijden van Nederland,, welke wedstrijd Zaterdagmiddag te Groningen gehouden werd, werd J, Langedijk te Rotterdam eerste in de algemeene rang schikking, volgens Nederlandsehe punten telling, met 7 puntén. 2. werd Koops met 14 pnt; 3. Roos 15 pnt.; 4. van der Scheer 15 pnt.; 5. Buyen 18 pnt.; 6. Zwanenburg 25 pnt.; 7. Havekotte 26 pnt. Het algemeen klas sement naar internationale berekening luidde: 1. Langedijk 213,435 pnt.; 2. Koops 215,867 pnt.; 3. Roos 217,202 pnt.; 4. van der Scheer 217,497 pnt. Bij het presidium van den Konink lijken Nederlandschen Schaatsenrijders- bond was een uitnoodiging binnengeko men om één, eventueel twee rijders naar Noorwegen te zenden en te Osto en andere sleden deel te nemen aan enkele wedstrijden, welke in dat land eind Jan. worden gehouden. Het presidium van den K.N.S.B heeft besloten Jan Langedijk naar Noorwegen uit te zenden. Omtrent het laten starten van nog een tweeden Nederlandsehen rijder is nog geen be slissing genomen. Een monster-dorpentocht Zondag' hield de ijisbofrtd Hollandseh Noorderkwartier een 70 K.M. Üorpentocht Deze was verdeeld in een prestatietocht •en een tocht voior toeristen. Start en. finish waren te Purmerend. In totaal namen ruim 3200 pers'Otoejn aan dezen tocht deel'. De tocht liep van Purmerend naar II- pendam, Monnikendam, Markeln, Voilen- dam. Oosthuizen, Hoiorn, AvenhoPm. Oost- huizen naar Purmerend. Het eerste gedeelte en liet IJsselmeer was het ijs best, doch daarna werd de tocht zwaarder, voioral al na-a? het uur op den middag vorderde. Meer dan 2500 personen hebbel» de» Zwaren rit volbracht. Schaken De tiende partij van den tweekamp schaken Euwe—Keres is door Keres, die met wit speelde, na 49 zetten gewon nen. De elfde partij werd door onzen landgenoot gewonnen. De stand is thans: Keres 6, Euwe 5 punten. VERKEER EN VERVOER Bus en fiefs Bij het aanschouwen van een intensief fietsende natie als de onze, kan het nau welijks verwondering baren dat er in zeer vele opzichten structureele invloe den te bespeuren zijn van dit alomtegen woordige vervoermiddel. Onze tfam- en busdiensten boeten dientengevolge aan uitgebreidheid, frequentie en rentabili teit merkbaar in, want een zeer aanzien lijk gedeelte van het voorstadsverkeer naar en van de stadscentra wikkelt zich ten onzent per rijwiel af, terwijl in an dere landen de openbare vervoermiddelen in dit vaste vervoer een stevigen grond slag voor hun bedrijfscalculaties bezitten. Aldus draagt stellig de fiets een deel van de schuld wanneer zelfs in onze grootste steden de trams en bussen wat provinciaal en zelfs ietwat naïef aan doen, vergeleken bij de massavervoer- voermiddelen in menige buitenlandsche stad van vergelijkbaren omvang. Teneinde het rijwiel tevens in te scha kelen als detail-aanvulling op grootere verplaatsingen, is ten onzent de spoorweg in meerdere mate dan in vele andere landen ingesteld op het meenemen van rijwielen in denzelfden trein waarin ook de reiziger zelf plaats neemt. De bussen schijnen nog te aarzelen of zij de fiets terwille moeten zijn dan wel de wielrij ders aan hun eigen lot moeten overlaten. In Frankrijk zullen b.v. de bekende lange afstand-bussen er niet aan denken om rijwielen mee te nemen, maar in Neder land moet men ziqh niet verwonderen wanneer zich gaandeweg een bustype ontwikkelen zou met opzettelijk gecon strueerde ruimte voor rijwielvervoer. TELEGRAMMEN De Minister van Economische Zaken ongesteld In veiband met een ongesteldheid van den Minister van Ecofnioimische Zaké», mr. Sfeenberghe. is de behandeling van zijin begroeting voor onbepaalde» tijd uitgesteld. Veroordeeld wegens aanslag Het Gerechtshof te 's-Hertngen - bosch heeft heden arrest gewezen in de zaak tegen den jeugdigen aibbider P. van Z., die op 22 Augustus van het vorige jaar tijdens de kermis een aan slag heeft gepleegd ,op het leven van den heer A. van der Heijlden, wethouder der gemeente Heesch (N.-B,r.) Het Hof veroordeelde van Z. tot zes maandenl gevangenisstraf. Oude man doodgereden Zondagavond vonden voorbijgangers in het Kenaupark te Haarlem een bejaar den man, die midden op den rijweg lag en geen teeken van leven meer gaf. Bij onderzoek bleek het slachtoffer te zijn de 80-jarige heer J. Bongers, een vroeger te Haarlem welbekend dans- leeraar. Het lijk vertoonde eenige won den aan het hoofd en de linkerarm was gebroken. De politie vermoedt dat het slachtoffer bij het oversteken van den rijweg door een auto is omver gereden. Veerdienst weer normaal De veerdienst Dordrecht—Zwijlndrecht fumetiomweert weer frioirmaal'. Auto met mijnwerkers geslipt Gladheid van den weg is oorzaak ge weest van een autobusongeluk, dat nog .betrekkelijk goed is afgeloopen. Heden (Maandag) in den vroegen morgen slipte een groote autobus met mijnwerkers in de onmiddellijke nabijheid van het dorp W y 1 r e (L.) De bus kwam eerst met de lalchterzijde tegen een huis terecht, schoof daarna rakelings langs een trans formatorhuisje, drong door een haag en botste vervolgens met de voorzijde tegen een huis, waar de wagen tot stilstand kwam. Dc 15 inzittenden liepen alle lichte verwondingen op. 14 konden ter plaatse worden behandeld. Een was echter vrij ernstig gewond en werd overgebracht naar het Sint Josephsziekenhuis te Heer len. De overigen konden naar huis gaan. De autobus werd aan de voorkant inge drukt en voorts zwaar beschadigd. Door hot ijs gezakt Een inwoner uit Nij'kerk, de 28-j. A. L. Mol is gisterochtend per schaats van Nijkerk uit naar Amsterdam ver- trokken. Sedertdien is niets meer van hem vernomen. Vanmorgen zijn reddings ploegen vertrokken om den vermiste te zoeken. Gistermiddag is de 29-jarige on gehuwde AC. Rastiaanse te Eindho ven bij' het schaatsenrijden op het tnfieuw Eindhovensche kanaal loinider de brug dqor het ijls gezakt en verdronken. De Hongaarsch-ltal. besprekingen Het Hongaarsche Telegraafagentschap Imeldt. dat Graaf Csaky, Hongaarsch Mi nister van Buitenla|»dsche Zak©», Dins dagmorgen in Bioedapest zal terugkee- ren. Hij1 zal aan de regeering aldaar, verslag uitbrengen van het resultaat van Zijin ontmoeting met Graaf Ciainoj. Daarna zal Csaky zich wederom naar Italië begeven om er 8 dagen met va- cantie door te brengen. Graaf Cialnio is Zondagnacht uit Venetië jniaar Riome te ruggekeerd. BOEKEN EN BROCHURES DE VROUW EN HAAR HUIS. van Holkema Warendorf n.v. Het Januari-nummer van het geïl lustreerd maandschrift vangt aan met een actueel artikel van Helen Exemplarof, getiteld: „Vrouwen in Finland". Rie van Oven herdenkt Henriëtte Roland Holst, die Zondag voor Kerstmis zeventig jaar werd. Met fraaie foto's verlucht is het artikel van Sp. over: „De Amsterdam mer en zijn tuin".. De „script girl", -een der typische vrouwelijke beroepen in de filmindustrie gaf P. J. v. Mullem stof voor een lezenswaardige bijdrage. Keuken handwerken, gymnastiek en mode com- pleteeren dit fraaie nummer. „ONZE BABY", van Holkema Warendorf n.v., Amsterdam. Dit prachtig gebonden en verzorgd boek van royaal formaat is gemaiakt en bedoeld vioior de baby en met opzet 'zóó samengesteld, dat men het zelf kan in richten en versieren. De blaineo pagina's, waarop de kleine gebeurtenissen uit baby's eerste jaren kunnen worden beschreven, leenen zich bijl uitstek om doior aardig© foto's verlucht te worden. Natuurlijk is aan baby's gezondheid gedacht. De be kende kinderarts, Emma J. Meijers te Rotterdam schreef den tekst (over ver- zorging, voeding, lichamelijke en gees telijke verzorging, alsmede eenige ziekte verschijnselen. TOERISTENKAMPIOEN De Toeristenkampioen wijdt een hoofd artikel aan het ijstoerisme, dat plots is opgebloeid en bespreekt eenige toch ten. Ook ir. P. Telder beschrijft een ijs tocht. M. Barendrecht—Hoen vertelt van bloemen en kleuren in den winter en Ton 'Koot beantwoordt de vraag „Hoe begint men met kampeeren?" waarin hij er nog eens den nadruk op legt, dat de voorbereidingen reeds in den winter die nen te worden getroffen en verder schetst hij de voorpret, die de kampeer der bij dien arbeid heeft. Behalve een bijdrage over Dekema-State en een ver volgartikel over het leven in Parijs en de toeristische mogelijkheden, die Frank rijk biedt, bevat het nummer een uitste kend artikel van de hand van den be kenden architect A. A. Kok over een nieuw kantoorgebouw aan de Keizers gracht te Amsterdam, dat wonderlijk goed in zijn oude omgeving past. INGEZONDEN STUKKEN (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Copie wordt niet teruggezonden Zierikzee, Januari 1940 Mijnheer de Redacteur Als ingeland van het Waterschap „Schouwen" verzoek ik U beleefd op name van onderstaande. Met belangstel ling heb' jk het verslag van de jongste' algemeene vergadering van het Water schap d.d. 18 December j.l. en opge nomen in Uw uitgave val» 20 December d.a.v. gelezen. Hieruit is mij onder meer gebleken, dat otok de samenvoeging der verschillende polders /op ons eiland (zoo- als pas in Zeeuwsch-Vlaanderen is tot stand gekomen) ter sprake is geweest. Ik geloof wel namens vele ingelanden van Schouwen te spreken, als ik de hoop uitspreek dat zulks zoio spoedig moge lijk tot stand zal kiomen en dan wel hoofdzakelijk om financieel© redenen, an ders gezegd, met het oog op de lasten die de ingelanden van „Schouwen", zoo wel voor het gebouwde, als het onge bouwde .eigendom moeten opbrengen. Niet alleen dat deze aan den hooge» kant) zijn, doch look als men gaat vergelijken met die, welke in andere polders moeten worden betaald, dan kan men, iop zijn zachtst gesproken, de verhouding niet anders dan „scheef" noemen. Ik behoef hier niet verder op in te gaan daar zij, die eigendommen in verschillende p/olders en ook in „Schouwen" hebben er genoeg zaam mee op de hioogte zijn. En profi- teeren verder de ingelanden vain andere polders pok miet van de groote en dus dure verdedigingswerken, die „Schouwen" heeft aangelegd, waarvan de kosten echter uitsluitend door Schouwen's ingelanden worden gedragen? Mijnheer de Redacteur, misschien ben ik wat laat met dit stukje, maar ik had gedacht dat deze kwestie van andere Zijde langs dezen weg wel eens belicht zou Zijn geworden. Nu dit tot heden nog niet het geval 'is geweest, kon ik niet nalaten er de aandacht op te vestig©». Ik hoop dat van de Zijde van het Waterschapsbestuur en van de andere Polderbesturen (al v.oelen, zooals Hoofd ingeland Blom het uitdrukte, sommige hunner reeds nattigheid) ©et» krachtige actie zal uitgaan om deze samenvoeging tot stand te brengen. Eventueel zou een dergelijke actie dqor particuliere organi saties en personen gesteund kuinnen wor den. U, Mijnheer de Redacteur, vriende lijk dankend vqor de verleende plaats ruimte, te eken ik, Hqogachtend, EEN LANDBOUWER. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, Veemarkt, 8 Jan. To taal aanvoer 2574 stuks vee, 894 vette runderen; 168 vette kalveren; 10 nucht. kalveren; 905 schapen en lammere»; 597 varkens. Vette koeien, le tot 80, 2e tot 66, 3e 44—54; vette ossen, le tpt 76, 2e tot 68, 3e 46—56; vette kalveren, le tot 145, 2e tot 125, 3e 95—105; varkens, (levend gewicht), le tot 67, 2e tjolt 66, 3e tot 64; schapen, le tot 45, 2e tolt 40, 3e tot 35; lammeren, le bort 48, 2e tot 43, 3e tot 38 cent per kilogram. Schapen, le tot 25, 2e tolt 18, 3e tot 13; lammeren, le tot 18, 2e to(t 14, 3e tot 9 gulden per stuk. V Vette koeien ©n lossen, aa'nvoer korter, handel levendig, prijzen koeie» prijs houdend, tossen iets hooger; vette kal veren, aanvoer als voirige week, handel vlot. prijzen prijshoudend; schapen dni lammeren, aanvoer aanmerkelijk kleiner, handel willig, prijzen hqoiger; varkens, aanvoer ruimer, handel tamelijk, prijzen als vorige week. Eenige partijlen schapen werdq» vqor export verkocht. AARDAPPELEN. Brielsche Driel. f2— 2.10; id. Eigenh. f 2.40—2 60; Zeeuwsche Eigenh. f2.25—2.40; id. Bonte en Blauwe f2.90—3.1o; Bevelanders f2.10—2.25; Bin tjes f 22.25; Zandaardappelen f3.50— 3.75 {p er H.L. Met geringen aanvoer, trage!» hainidel1. VLAS. Aanvoer 4100 k.g. bi. schioion 3000 k.g. Holl. geel en 1900 k.g. dauwW roet. Prijzen niet genoteerd. Door de zeer verhoogde monopolieheffing was er zooi goed als geen handel. Het is moei lijk noteeringen te geve». Enkel© par tijtjes werden tegen verlaagde prijzen verkocht. Het meerendeel bleef lom.ver kocht. KORTRIJK, 6 Jan. Cichorei. Met het nieuwe jaar zijn de noteeri|nge» vast in gezet en is de prijs van disponibele! koopwaar gestegen op 117 frank met gereserveerde verk oppers. Volgend® week denkt men de 120 fr. te bereiken. Voor den oogst 1940 noteert men (nominaal 115 frank.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1940 | | pagina 3