Rvgeten AKKER'S KLDDSTERBALSEM ..de waarheid de waarheid Geef Uw handen PUR0L Hoe spoediger U er Kloosterbalsem op doet, hoe beter! winterteenen, winterhielen, winterhanden ontstaan, doordat er vergiften zich hebben vastgezet in Uw weefsels. Deze schadelijke stoffen prikkelen van binnenuit Uw huid. Deze wordt rood, jeukt, zwelt en gaat open. Neem 's-avonds een heet voetbad en doe dan een verband met Kloosterbalsem erop. Dadelijk verdwijnt de jeuk. Doe er ook 's-morgens Kloosterbalsem op en verras send snel zult Ge er vanaf zijn, zelfs als Uw winterteenen al zijn open gegaan. Onovertroffen als huidgenezend middel bij gesprongen handen, kloven, schrale huid. Per pot van 25 Gram f 0.621/J. pot van 50 Gram f 1.0* RADIO-PROGRAMMA Dinsdag 9 Januari HILVERSUM I. 1875 en 414.4 m. AVRO-uitzending. 8 berichten ANP, gram.; 10 morgenwijding; 10,15 gewijde muziek (gr.pl.); 10.30 voor de vrouw; 10,35 Ensemble Rentmeester (11—11,30 wenken voor de huishouding); 12,15 zang en orgel; 12,45 berichten ANP, gram.; 1 De Romancers; 2 voor de vrouw; 2,10 omroeporkest; 2,45 knip- en naaicursus; 3,45 Disco-variété; 4,30 kinderkoorzang; 5 kinderhalfuur; 5,30 omroeporkest; 7 voor de kinderen; 7,05 gitaarduetten; 7,30 En- gelsche les; 8 berichten ANP, mededeelin- gen; hierna: Internationaal overzicht; 8,35 bonte Mobilisatietrein9,45 gram.; 10,30 AVRO-dansorkest11 berichten ANP; hier na: Spezialetti's orkest; 11,40—12 gram. HILVERSUM II. 301.5 m. KRO-uitzending 8 berichten ANP 8.05—9,15 en 10 gram.; 11,30 Godsdienstig halfuur; 12 berichten 12,15 KRO-orkest; 12,45 berichten ANP, gram.; 1,10 KRO- orkest; 2 voor de vrouwen; 3 modecur sus; 4 gram.; 5 KRO-Melodisten5,45— 6,05 felicitaties; 6,35 sporthalfuur; 7 be richten; 7,15 Psychiatrische causerie; 7,35 gram.; 7,50 reportage; 8 berichten ANP; mededeelingen8,15 KRO-Symphonie-or- kest; 9,30 gram.; 10 Rococo-octet; 10,30 berichten ANP; 10,40 gram.; 10,50 Bertus van Dinteren en zijn Tzigane-orkest11,15 —12 gram. BRUSSEL 322 M. 12,20 gram.; 12,50 en 1,30 omroepdans- orkest en gram.; 1,50—2,20, 5,20, 6,50 en 7,20 gram.; 8,20 voor soldaten; 8,50 om- roepdansorkest; 9,20 omroepsymphonie- orkest10,30 omroepsymphonie-orkest 10,5011,20 gram. 7,45; 8,45; 1,20; 7,50 en 10,20 pers berichten. Zon op: Zon onder: 9 Jan. 8,09 16,04 Maan op: Maan onder: 9 Jan. 7,31 16,32 Nieuwe Maan 14,13 Als de dieren konden sprekfyt, 'sol den ze meer kwaad dm goed van lotus vertellen, FEUILLETON en niets dan 12 Naar het Engelsch Goeden dag, miss Vellacott, klonk daar een stem vlak bij hen. Nu, De veen, ik geloof niet, dat ze 't jou licht zullen afwinnen! Het was mr. Graves, de eigenaar van de meute van Cheborough, die zoo sprgk. Neen, dat geloof ik ook niet, ant woordde Honor enthousiast. A propos, miss Vellacott, ik hoop, dat u geen onaangename gevolgen heeft gehad van uw ongeval van laatst? Op het oogenblik zelf wist ik er niets van, maar het werd mij later meegedeeld. O, neen, het had niets te bedui den, antwoordde Honor met hoogroode kleur, terwijl ze hoopte, dat Jim het niet gehoord had. Maar, helaas, was dit wèl zoo en hij keek haar aan met vragenden blik. Gelukkig, dat u er zoo afgekomen is, want een val van een paard is toch altijd een leelijk iets! Waar praat je toch van? vroeg Jim. Och, 't is niets, antwoordde zij gejaagd. KORT EN BONDIG De kapitein van het Zweedsche s.s. F e n r i s, die in de Botnische golf door een Russische duikboot tot zinken ge bracht is, heeft een rapport over het verlies van zijn schip ingediend. Een duik boot van onbekende nationaliteit, zoo zegt hij hierin, viel ons zonder waar schuwing aan. De Zweedsche regeering heeft te Moskou geprotesteerd en Molo- tov heeft geantwoord een onderzoek te zullen instellen. De Finsche radio heeft opnieuw in het Russisch een op roep gericht tot de „Soldaten van het Roode Leger", aldus luidende: „Uw ge zinnen en familieleden verwachten, dat gij hen bevrijdt van de onderdrukking, waarin zij leven en waarvan zij zich steeds meer bewust worden. Keert terug naar uw haardsteden en schudt af het juk van terreur en ongerechtigheid, dat u door uw regeering wordt opge legd. Thans geeft gij er u rekenschap van, dat uw leiders slechts een onbeteeke- nend deel van hun belofte gehouden heb ben. Wat is het communisme waard, als het niet. berust op gerechtigheid?" Naar het D.N.B. uit Berlijn meldt, is in de Oostzee het Zweedsche s.s. Konung Oskar op weg van Riga naar Stockholm, door een Duitsch marinevaartuig aangehouden. Bij het onderzoek werd geconstateerd, dat zich 42 strijdbare Polen als passa gier aan boord bevonden, die via Zweden naar Engeland wilden reizen. Zij werden van boord gehaald en naar een Duitsche haven gebracht. Het Zweedsche schip wordt voor verder onderzoek eveneens naar een Duitsche haven opgebracht. Volgens een betrouwbare schatting zijn er in Engeland sinds het uitbreken van den oorlog, niet minder dan één millioen luxe auto's opgelegd. In Augustus waren er 2,300.000 wagens geregistreerd. Twee a driehonderdduizend dezer voer tuigen werden voor verdedigingsdoelein den gerequireerd, terwijl vierhonderddui zend wagens onmiddellijk: na het uitbre ken der vijandelijkheden door hun eige naren op stal werden gezet. Tengevol ge van den hevigen regenval staan de lager gelegen wijken van Smyrna onder water. Er zijn huizen ingestort, doch verlies van menschenlevens is niet gemeld. In de vlakte van Broessa zijn 3 dorpen met een gezamenlijke bevolking van 2000 zielen geheel van de buiten wereld afgesloten. Soldaten, die van vlotten gebruik maken, trachten de dor pelingen, wier positie gevaarlijk is, te redden. Tijdens een luchtaanval op Utti, een stad ten Oosten van Kouvola, op ongeveer 100 K.M. ten N.O. van Helsinki, zijn volgens een semi-officieele bron acht van de negen roode vlieg tuigen neergehaald. Dit is, zoo verklaart men, de meest opmerkelijke ge beurtenis in den strijd in de lucht tijdens dezen oorlog. Een Finsche piloot haalde zes Russische machines neer. Volgens den Tsjechischen correspondent van de Sunday Times zijn de Tsjechische mi litaire autoriteiten in Engeland na de diplomatieke erkenning van het nationale Tsjechische comité te Londen druk be zig met het voorbereiden van de mobi lisatie al hunner landgenooten in Enge land. Alle Tsjech o-S lowaken in het district Londen zullen, voor zoover zij voor den militairen dienst geschikt zijn, in de tweede helft van Januari onder de wapenen worden geroepen. De 579 opvarenden van het Duitsche passagiers schip „Columbus" die te New-Yorx waren aangekomen, nadat zij hun schip tot zinken hadden gebracht, zijn volgens de „Asahi Sjimboen" voornemens over Japan en Siberië naar Duitschland terug te keeren. De gezagvoerder en 39 op varenden willen Zaterdag met een Ja- pansch schip van Los Angeles vertrekken. 220 gaan morgen met andere Japanschi schepen in zee. Koning Carol heeft den Driekoningendag doorgebracht temidden van zijn troepen in Bessarabië. Na een godsdienstoefening en 'n militaire parade, dienstoefening en een militaire parade, ontving de Koning de plaatselijke auto riteiten en de vertegenwoordigers van de Een ongevalletje, dat miss Vella cott had met haar paard op het sa mentreffen bij Seaworth. Maar zij houdt zich altijd zoo kranig, dat zij dit niet eens schijnt te tellen. Dus je bent toch op de jacht geweest, Honor? Ze zei maar wat en mr. Graves kwam haar gauw te hulp met zijn goedmoedige opmerking: Och, miss Vellacott zal u geen schrik hebben willen aanjagen; vandaar, dat zij er zeker niets van gezegd heeft. Nu, in ieder geval, ze is er goed afge komen en ik hoop, dat wij haar nog dik wijls op het jachtveld mogen zien! Met hoffelijken groet liet hij Honor en Jim alleen. Kom mee, Honor, zei Jim op har den toon. Ik wilde je een paar woor den zeggen. Zs volgde hem werktuigelijk en zwij gend liepen ze een eind naast elkaar voort. De rneesten gebruikten nu de lunch; er was op dat oogenblik geen race aan den gang, zoodat het op de plek, waar zij liepen, geheel stil was. Dus je hebt toch je belofte ver broken, Honor, en bent gaan jagen, waarschijnlijk met Barry tot geleide? Jim sprak bitter; dien vorigen dag had hij een paar dingen opgemerkt, die zijn achterdocht hadden gaande gemaakt, wat betreft de verhouding tusschen zijn verloofde en zijn broer. Russische jan Duitsche minderheden. De Koning legde opnieuw den nadruk op het Roemeensche karakter van Bessarabië en betoogde, dat niemand voortaan meer een gebied zal kunnen schenden, dat Roe- meensch is en dit voor altijd zal blijven. De Moermanskspoorweg is, naar thans bevestigd wordt, door de Finnen volkomen onbruikbaar ge- ma a k t en de herstelwerkzaamheden zul len geruimen tijd in beslag nemen, zoo dat de Russische afdeelingen bij Petsamo in een zeer moeilijke positie zijn geko men. Tegelijkertijd rukken de Finnen op naar de Russische basis bij Répola; zij zijn reeds een flink stuk op Russisch grondgebied gevorderd. In de Straat van Korea, o^p 20 mijl ten Noordwesten var. het eiland Tsoesjima, heeft een Klein motorschip een machinedeffect op- geloopen en is, als gevolg van den hoo- gen zeegang, gezonken. Men vermoedt dat twintig personen verdronken zijn. Slechts 14 passagiers, die zich drijvende konden houden, zijn door een visschers- boot gered. Het schip was op weg van Korea naar Japan. In de Straat van Gibraltar is .de t r e i 1 e r „Kingston Cor nelian", groot 449 ton, die in dienst der Britsche marine was, in botsing ge komen met het 3920^,|pn g^oote Fran- sche passagiersschip „Cjjélla" en gezon ken. Alle zestien opvarenden van den treiler zijn verdronken, hoewel de Franschman onmiddellijk booten uitgezet had. KERKNIEUWS Ger. Kerk. Zondag j.l., in den namiddagdienst, nam ds. Vogelaar te Scharendijke af scheid van zijn gemeente, met een pre dikatie over Rom. 8 38 en 39, waarbij Z.Eerw. in hoofdzaak de gemeente be paalde bij de gedachte„Niets kan ons scheiden van de Liefde Gods, welke is in Christus Jezus onzen Heere". Aan het einde van den dienst dankte ds. Vogelaar zijn kerkeraad en gemeente en catechisanten in treffende en gevoel volle woorden, daarbij wijzend op het moeilijke van dit scheiden na tienjarigen arbeid in deze gemeente. Ouderling Lemson dankte Z.Eerw. na mens kerkeraad en gemeente voor al den trouwen arbeid in de gemeente ver richt. Hij wenschte hem ook in Hille- gersberg—Ter Bregge, zijn nieuwe ge- meehte, Gods zegen toe en verzocht de gemeente den scheidenden herder en leeraar staande toe te zingen l?s. 121 :4. Hierna sprak ds. Meester namens de Classis en de gemeente van Brouwers haven woorden van dank voor de trouw en vriendschap van cis. Vogelaar onder vonden, om të eindjgen met een per- soonlijk dankwoord als collega en vriend. Z.Eerw. dankte hierna bewogen deze sprekers en bad de gemeente Gods zegen toe. Na te zijn voorgegaan in dankgebed was deze afscheidsdienst beëindigd. Door velen werd hierna nog persoonlijk af scheid genomen van dezen geliefden predikant. Geref. Gem. THOLEN. Dinsdagavond te 7 uur, ds. Lamain van Rotterdam. RECHTZAKEN Kantongerecht te Zlerikzee De Kantonrechter heeft jotp1 3 Jain. j.l'. veroordeeld wegens overtreding der: Motor- en Rijtarielwet: G. J. K., 19 j., chauffeur-monteur Zzfee vrijgesproken; B,. B., 16 j., landh.knecht Kerkwerve, f3 en fl b. s. 2 maal 1 w. t.s.; W. R., 19 j., landb1. Kerkwerve f3 b. s. 3 d. h.; N. W> v. d. By, 191 j., zJb. Zierikzee fl b. s. 1 d. h.; P. M. M„ 62 j., poelier Zierikzee f2.50 b. s, 2 d. h.; J. A. vf. d. S., 31 j£ nilelki-, venter Zierikzee f5 en f3 bl s. 5 en 3 d. h.; S. D., 38 j., arbeider Brouwers haven f2 en f0.50 b. s. 2 en 1 d. h. Haar trouw aan hem trok hij geen oogenblik in twijfel, maar hij meende, dat zij met Barry1 flirtte en dat was al erg genoeg ""•"netn»:- Ik was niet van plan geweest, om te gaan, Jim, maar.... maar je hebt het tóch gedaan; dus het feit blijft er hetzelfde om Je bent erg onvriendelijk, Jim! Ik houd van oprechtheid en in die deugd schijnt je tekort te schieten, Honor. Het was voor het eerst, dat hij haar een verwijt deed. Juist omdat hij .ge lijk had, wat zij in haar hart toch zeer goed voelde, trok zij zich de beschul diging aan en antwoordde ook kort. Als dat je opinie is, dan weet iK niet veel meer te zeggen. We zullen teruggaan naar het rijtuig. Ik heb niets geen lust, om verder te wandelen. Er werd geen woioird gesproken op den terugweg. De familie in het rijtuig was pok aan den lunch ejnj er warefn.nog drie kennissen bij, zoadat het injiemalnd op viel. hoe gemelijk Jim was gestemd en hoe geforceerd vroolijk Honor deed. Al leen Barry begreep, dat er iets niet in orde was, maar hij had geen gelegenheid, er Honor naar te vragen. Kom, Barry, zei Jim eindelijk. Het is tijd vooir dns, om te gaan. Onze race komt nu aan de bburt. Barry moest het botch eigenlijk weten dacht Honor, anders maakt hij, door Zijn mogelijk streven, om de waarheid te ver bloemen, de zaak pog ergerl A. S. v. H., 64 j., z.b. Sirjansland f3 en f 2 b. s. 3 en 2 d. h. Reglement wegen en voetp aden J. C. H., 16 j., arbeider Serooskerke f3 bl. s. 1 w. t.s. Arbeids'wet: C. j*. J., 27 j., groentenhandelaar Haam stede, 4 maal f.10 bl s. 4 m'aail 5 d. b. Venteen zonder vergunning te Kerkwerve P. E., 46 j., kooptaan, gedomicilieerd te Zierikzee, f2 b. s. 2 d. h. Venten zonder vergunning te Zierikzee: F. L., 31 j., artist te Rotterdam, f2 b. s. 2 d. h.; A. van B|., 18 jaar, evan gelist te Zierikzee f2 b. s. 2 d. h.; B. J. W. G., 19 j., evangelist te IJmuiden f2 b. s. 2 d. h. Dronkenschap P. A. E., 46 j., kpophian, gedomicilieerd te Zierikzee, f 15 b. s. 15 d." h. LANDBOUW EN VEETEELT Miltvuur In landbouwkringeini iin het Njoiorden heerscht ongerustheid (over bet optre den van de zoo gevreesde veeziekte het miltvuur. In .de afgeloopen week wer den in Drenthe etm Groningen vrij tal rijke gevallen geconstateerd en men vreest er voor uitbreiding. "Ook te Oost- Kapelle (Walcheren) is bij dien landbou wer M. miltvuur ander het vee gecon stateerd. Nasporingen hebben aajo het licht ge bracht. dat die miltvuur-infectie afkom stig is van geïmporteerd beendermeel', dat verwerkt is in het uit hoofde der vee voeder-distributie voorgeschreven meng voeder. i Van overheidswege is een vervoierver- bod gelegd iop de mengvoeders, waarin die partij beender- (en bloed-) meel is verwerkt. Maatregelen van verder strek- kenden aard zijn i|rv voorbereiding. Tus schen den Veeartsenijkufndigen Diensten het Bureau voedselvoorziening in Oor logstijd bestaat „Voortdurend contact". Wij hopiem, dat dit cfontact succes zal hébben. als zij ruw oi gesprongen zijn. Doob 30 ot. TOONEEL EN FILM «Als het je tijd is Omtrent het Amerikaansche blijspel „Als het je tijd is"waarvan het gezelschap „Saalborn-Parser" a.s. Woens dagavond een opvoering geeft in de Concertzaal, schrijft „De Telegraaf" onder andere: „Het is een wonderlijke en fascineerende fantasie over leven en sterven, die Saalborn met dit „On bar- wed time" van den Amerakaan Paul Os- bort op het tooneel zet. Ge ziet Saalborn als den ouden man: zijn humor, zijn hartelijkheid, zijn roerende liefde. Het is een van zijn creaties en hij gëeft er al zijn talent en zijn schitterende kunnen aan, zoodat Jiij met dezen ster ken en wonderlijken tekst z'n zaal van den eersten inzet tot het laatste woord vastheeft: vastheeft in een lach het eene oogenblik en in een beklemming het volgende. En hel stuk, ongewoon als het is en toch zoo zonder eenige ge dwongenheid, zoo direct en levend, zoo natuurlijk in zijn bovennatuurlijkheid, is een ervaring die je niet verzuimen moogt. Voortreffelijk als het hier over nagenoeg de geheele linie gegeven wordt, zal het u boeien als weinig andere van •dit seizoen! „De Tijdgeeft zijn oordeel aldus: ,,'t Geeft niet "Wanneer het grijze, groote kind treuzelt en nog wat op wil blijven „bang in 't donker, bang alleen" 't geeft niet wanneer "we zelfs den dood in den boom gevangen houden.... wanneer het onze tijd is wordt 't leven te zwaar en blijkt het ingaan in een beter leven geen verschrikking, maar verlossing. Zon der griezeligheden, zelfs zonder een tra- ditioneele dood-figuur, zooals de Vlamin gen die nog geven (de dood is hier een gewone heer) heeft Saalborn ons zeer fijnzinnig een volksstuk van gees telijke beteekenis gebracht met een lach tot inzet en een eeuwigheidsgedachte tot slot". „Een igelukkige keuze", schrijft „De Maasbode" en verder „De opvoering zelf was een weldadige verrassing. Zij bracht een samenspel van verschillende goede tooneelkrachten als men nauwelijks zou hebben verwacht. Saalborn zelf had als de grootvader een prachtige, levendige, diep menschelijke rol, die door hem vir tuoos werd vertolkt. Saalborn verstaat inderdaad meesterlijk de kunst te krui pen in de huid van de personages, die hij op het tooneel moet voorstellen". Het Algemeen Handelsbladschrijft: .TOM TRIP BIJ DE ZEEROOVERS. Avonturen van een jongen op nDe Vliegende Hollander"waar de wreede kapitein Zwarlbaard het commando voert over een troep seeroovers 101. Eerst duwde hij de boot een eind de zee in, daarna sprong hij er in en roeide vlug om een grooten afstand te krijgen tusschen hem en het eiland. Ten slotte, legde hij de roeispanen op den bodem en ging onder zijn afdak slapen. 102. Hij werd wakker door het heen en weer slingeren van zijn bootje en bemerkte, dat het regende. Bliksemflitsen verscheurden de donkere wolken en hoog oploopende golven omgaven het ranke vaartuigje. De broers stonden nog op een paar meters afstand... Als er iets aan gedaan kon worden, dan moest het nu gebeu ren. Ze nam een blaadje papier uit de blocnote in haar tasch en schreef haas tig: „Hij weet alles en is verschrikkelijk boos! Tracht het zooveel mogelijk te vergoelijken. Doe je best, met rijden! Mijb sym pathie is voioir de wit-met-blauwe. Je Honor". Ze vouwde het briefje in elkaar, zon der adres er op en riep een bëdiende naderbij. Geef dit daar ginds aan mr. Bar ry, fluisterde ze. Je hoeft niet op antwooird te wachten. De man tikte aan de pet, ging Jim en Barry achterna, die hun paarden gin gen halen en gaf het briefje aalni.... ka pitein Deveen! Dit was een zeer natuurlijke vergis sing. Vooreerst had hij niet al te besf geluisterd, naar wat miss Vellacott zei, daar hij wat verstoord was, dat ze hem van zijn lunch had geroepen. Em dèn, aan wien zou miss Vellaqott nu anders briefjes schrijven dan aan haar verlóófde, den kapitein? Honor zal er machteloos 'bij. Als Jim dat briefje gelezen had, zou hij waar schijnlijk niets meer van haar weten wil len en zou ze naar huis mioeten gaaln', onteerd en vernederd en zoiu haar een tonig bestaan (Oip Woone Manor moeten hervatten. Toen kapitein Deveen alleen, was, maak te hij het brièfje open en las het!,... Hij hield het er vpotr. dat het een liefdes boodschap van Honor zou bevatten; dat Zij haar fout zou erkennen en hem ver giffenis zou vragen. In het eerst begreep hij den zin van de woorden, die hijl las, niet. Toen door zag hij het: 'tbriefje was niet vooir hém bestemd maar voor Barry. Blauw-met-Wit waren de kleur van mr. Adair; die zou Barry dragen, als hiji Irene voor hem bereed. Al haar sympathie was dus vooir Barry, en niet voor hèm!Zijn achterdocht was dan wel gegrond! Ze had zijn broer lief, niet hèm! Hij was gedupeerd en ver drongen. Er viel niets meer aan te ver anderen... Zijn liefdesdroom was uit; het jonge meisje, dat hij aangebeden had, had hem gewetenloos misleid.... Hij verscheurde het briefje aan snip pers en ging zich toen vporbèreiden tot de race met een hart, verbitterd van teleurstelling èn verdriet. Jim onderging eveneens het proces van het kleeden en een gejuich ging er op, toen beide broers verschenen. (Wvrttt vervolgd

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1940 | | pagina 2