pSfrSf" AKKBtaiS WEK UW LEVER-GAL OP Beparel Uw tanden 1 t-'U moet er in geen geval S* mee blijven loopen, maar een "AKKERTJE" nemen. Er bestaat geen samenstelling die hoofdpijn of migraine vlugger kan verdrijven! H "AKKERTJES" zijn een vin- VI ding van den bekenden apotheker Dumont en alleen W echt in den het gemakke- lijkst in te nemen ronden /f\\\vorm me* AKKER"-merk. UAE//7I of u daarop vooral en laat Tfvjr U toch geen waardeloozena- T maak of imitaties aanpraten. tegen pijnen/ nare dagen, koorts, kou. PoosIS stuks -12 stuivers2 stuks - 2 stuivers. RADIOPROGRAMMA Zondag 7 Januari HILVERSUM I. 1875 en 414.4 m. 8.55 VARA, 10 VPRO, 12 AVRO, 5 VPRO, 5.30 VARA, 8—12 AVRO. 8.55 gram.; 9 berichten; 9.05 tuinbouw - halfuurtje; 9.30 orgelspel; 9.40 Van Staat en Maatschappij; 9.59 berichten; 10 voor de kinderen; 10.30 doopsgezinde kerk dienst; 12 Onze weermacht; 12.25 viool en orgel; 12.45 berichten ANP; gram^; 1 AVRO-musette-ensemble; 1-30 De ge sproken mailbrief; 1.50 gram.; 1.55 decla matie; 2—2.25 boekenhalfuur; 2.30 con- eertgebouwHorkest; (circa 3.15 schilderijl- bespreking); 4.30 AVRO-dansorkest; 4.55 sportnieuws ANP; 5 gesprekken met luis teraars; 5.30 voor de kinderen; 6 Bravour en Charme; 6.30 sportpraatje; 6.45 sport nieuws ANP; 6.50 schaaknieuws; 7.03 schuldig of (Ohsehuldig? 7.28 Rosian-or- kest; 8 berichten ANP, mededeelingen 8.20 AVRO-amusementsorkest; 8.50 gram. 9.20 radiotooneel; 9.55 omroeporkest; 11 berichten ANP, hierna AVRO-dansorkest; 11.40—12 gram. HILVERSUM II. 301.5 m. 8.30 NCRV, 9.30 KRO, 5 NCRV, 7.45- 11.15 KRO. 8.30 morgenwijding; 8.30 gr. 10 hoogmis; 11.15 gram.; 12.15 „De boeren- ziel, zijn vreugden en zorgen/'; 12.35 gr. 12.45 berichten ANP, 1 Nieuwjaarswensch 1.20 gram.; 1.30 Musiquette; 2 vraag en antwoord; 2.45 gram.; 3 KRO-kameror kest; 4 ziekenlof; 4.55 gram.; 5 HeelM sum's kerkkoor; 5.25 gewijde muziek, gr. 5.50 Ned.' Herv. Kerkdienst; 7.45 berich ten; 7.50 gram.; 8 berichten ANP; 8.15 vroolijk programma; 9 prijsvraag,-luister spel; 9.20 gram.; 9.3o Rocjoco-octet; 9.50 KRO-orkest; 10.30 berichten ANP; 10.40 epiloog; 11—11.15 Esperantonieuws. Maandag 8 Januari HILVERSUM I. 1875 en 414.4 m. Algemeen programma, verzorgd door de AVRO. 8 berichten ANP, gram.; 8,30 orgelspel; 8,50 gram.; 10 morgenwijding; 10,15 gewijde muziek (gr.pl); 10,30 voor de vrouw; 10,35 gram.; 11 voor de vrouw; 11,10 ensemble Jetty Cantor; 12,45 berichten ANP, gram.; 1 gram.; 1,45 het Sylvestre-trio2,30 omroeporkest; 3,15 Perskroniek 4,30 disco - causerie 5.30 AVRO-amusementsorkest; 6,15 De Twi light Serenaders; 7 pianovoordracht; 7,35 filmpraatje; 8 berichten ANP, mededee lingen; 8,15 Concertgebouworkest; 9,15 ra diotooneel; 10 Utrechtsch Stedelijk or kest (opn.); 11 berichten ANP; hierna tot 12 AVRO-dansorkest. HILVERSUM II. 301.5 m. NCRV-uitzending 8 berichten ANP; 8,05 schriftlezing; meditatie; 8,20 gram.; 9,30—9,45 gelukwenschen10,30 morgen dienst; 11 Chr. lectuur; 11,30 gram.; 12 berichten; 12,15 gram.; 12,30 berichten ANP; 12,40 orgelspel; 1,40 grami; 2 piano en viool; 3 „Wat de pot schaft"; 3,30 gram.; 3,45 Bijbellezing; 4,45 gram.; 5,15 —6,25 voor de kinderen.6,30 vragenuurtje 7—7,15 berichten; 7,45 gram.; 8 berichten ANP; 8,15 „De Lofstem"; 9 „Het Neder- landsch Bijbelgenootschap en de Mobili satie"; 9,30 Hollandsch instrumentaal kwintet; 11,10 gram.; ca. il,50—12 schrift lezing. VERSCHILLENDE BERICHTEN Twee menschen door het ijs gezakt en verdronken Gistermiddag zijn twee onderwijzers, die zich per schaats te ver op het IJselmeer hadden gewaagd, op een een zame plaats ter "hoogte van Oudezeug door het ijs gezakt en verdronken. Van verre zag men het ongeluk gebeuren, doch er was geen gelegenheid nog tijdig hulp te bieden. Naar de lijken wordt nog gezocht. De slachtoffers zijn de 27- jarige H. L. Pijnappels en de 25-jarige A. W. van Arkel, fraters-onderwijzers te M e d e m b 1 i k. Gisteravond omstreeks 7 uur is een reddingsbrigade, welke ter hulpverleening Medemblik fiad verlaten, onverrichterzake teruggekeerd. Door de ingevallen duisternis moesten verdere na sporingen achterwege blijven. HUBERT PIERLOT heeft de Belgische regeering gerecon strueerd, door 4 zyner medewerkers te ontslaan en 2 zijner departementen te laten verdwynen Familie van winkeldieven In een magazijn op het Damrak te Amsterdam zijn een 51-jarige bewoon ster van de Tuinstraat en haar 12-jarig achterlijk dochtertje aangehouden wegens diefstal van verschillende winkelgoede- ren: ieen parapluie. tasschen, lekkernijen, sokken, enz. De vrouw bleek haar doch tertje op het plegen van winkeldiefstallen te hebben afgericht, maar moeder en dochter handelden op haar beurt in op dracht van den 60-jarigen man en vader, die nu eveneens is aangehouden. Bij de familie thuis vond de politie voor hon derden guldens uit diverse warenhuizen gestolen goederen.. Benzine als laschmiddel De ijsvereeniging Willem Barentsz— Thialf te Koog-Zaandijk spant zien in, haar baan zoo goed mogelijk te ma ken. De hobbels, door de laatste sneeuw val ontstaan, worden weggehakt, en op de scheuren past men een ander middel toe, aldus „De V o o ruit". Men heeft geprobeerd ze met kokend of koud water te dichten. Dit voldeed niet geheel. Daar na is men op het idee gekomen om ben zine in de scheuren te gieten en inbrand te steken. Het ijs smelt dan en bevriest 's nachts weer. Dit voldoet zeer goed. Het ijs lijkt wel gelascht. Boerde'ij afgebrand Gisternacht is de boerderij "De Eer steling", staande in de Haarlemmer meer en bewoond door den landbouwer I. G., afgebrand. Het echtpaar G. werd wakker van den rook," die in het huis hing. De echtelieden sliepen in de voor kamer en toen de vrouw des huizes op stond om een onderzoek in te stellen, bleek haar dat de woonkamer vol rook hing. Zij opende een raam en spoedig daarna stond de kamer in lichterlaaie. Aan blusschen viel niet meer te denken. Met de grootste moeite werden de beide kinderen van 16 en 6 jaar, die in een ander vertrek sliepen, gered. In nacht gewaad zijn de bewoners daarna het brandende huis ontvlucht. Met de hulp van de door buren ge alarmeerde brandweer van Hoofd dorp heeft men met veel moeite en niet zonder gevaar voor ongelukken, de koeien uit den stal kunnen redden, die onder een dak is gebouwd met het woon huis. Woning en stallingen zijn afgebrand. Men veronderstelt dat de brand is ont staan door hard stoken van den kachel. Inboedel en boerderij zijn verzekerd. De .Friesland" binnengebracht De ijsbreker „Daniël Goedkoop" heeft gistermiddag om ongeveer twaalf uur de „Friesland", welke eergistermorgen om zes uur uit Lemmer was vertrokken, tus- schen Marken en Urk gevonden. Om streeks vier uur heeft de .„Daniël Goed koop" de „Friesland" de Oranjesluizen te Amsterdam binnengebracht. M lde gever Een Nederlander, die onbekend wenscht te blijven, heeft den secretaris van de Finsch-Nederlandsche vereeniging gister medegedeeld, een gift van f 10,000 be schikbaar te stellen, ten behoeve van het Finsche Roode Kruis. KORT EN BONDIG Reuter meldde gisteravond uit Londen, dat Hore Belisha, de Engelsche mi nister van oorlog, en Macmillan, minister van voorlichting in het Engelsche kabi net, zijn afgetreden. Stanley, tot dus ver minister van handel, wordt minister van oorlog, Sir Andrew Duncan minister van handel, Sir John Reith minister van voorlichting. Het Zweedsche kustvaar tuig „Fenris" is aangevallen door een onbekende duikboot in de Kvarken, het nauwste gedeelte van de Bothnische golf. Het vaartuig vloog in brand. De beman ning is gered. Daar de „Fenris" bij Umea in brand is geschoten heeft de Zweed sche legatie te Moskou opdracht gekre gen bij de Russische regeering een onmid dellijk onderzoek te vragen naar de re den van de aanwezigheid van Russische duikbooten in de Bothnische Golf. Het stoomschip „Juno" van de KNSM is gis teravond, komende van Duins, waar het schip aan de gebruikelijke Britsche con- trólemaatregelen is onderworpen, Vlis- singen gepasseerd. De „Juno" bevond zich van Palestina met een lading s i - naasappelen op weg naar Antwer pen, waar een gedeelte van de lading zal worden gelost. De lossing van het overige deel zal te Amsterdam geschie den. Dit zullen dan de eerste Palestijn- sche sinaasappelen 2ijn, welke ons land in dit seizoen bereiken. Met groote vreugde heeft het Italiaansche volk ver nomen, dat in de maand Februari weer .koffie verkrijgbaar zal worden gesteld zij het dan ook met gebruik van een distributiekaart en in geringe hoeveelhe den. Terwijl het weer in Zuid-Spanje goed is en het water van de Guadalqui vir daalt, beginnen de rivieren in Ciudad Real en Avila buiten haar oevers te tre den en de velden te verwoesten. Te Ma drid is de brug over de Manzanares tus- schen de universiteitswijk en de Casa del Campo, welke tijdens den burgeroorlog door de troepen van Franco werd ge bouwd, door 't water vernield. Op eenige punten moest het treinverkeer over an dere lijnen geleid worden. Financiëel^Weekoverzicht 5 Januari. De opgewekte stemming, waarmede de beurs in den regel de intrede va'ni een nieuw jaar begroet, is ditmaal join be grijpelijke redenen achterwege gebleven. De Nieuwjabrsspeech.es, welke in de oor logvoerende landen werden gehouden, hadden alle een grimmig karakter en konden geen hoop gevejn op ee!n spoedig herstel van den vrede. Op de beleggingsmarkt, waar de obli- gatiën der 4 pet. Staatsleeming 1940 haar intrede hadden gedaan, wordeün deze om streeks pari verhandeld. In dien koers- stand komt duidelijk de gipiote beteeke- nis tot uitdrukking, welke men tpekeint aan de bevoegdheid iom met de obli- gatiën der Leening, 1940 bepaalde belas tingen te voldoenzulks trouwens te recht. daar men kan berekeneini, dat iin- dien de rentestand .zich blijvend op een hqoger niveau dan Tiet huidige mocht bewegen, de Leening bi)n|nen "tien jaren geheel kan zijln geamortiseerd. De beschouwingen, welke de laatste dagen van verschillende zijde aajn, dein econjoniischen toestand vaini c|ns land wer den gewijd, mogen, de omstandigheden) in aanmerking gefniomein,, als gematigd optimistisch worden bestempeld; gunstige noeh ongunstige verschijnselen op econo misch gebied zijn evenwel in staat de beurs uit hare lethargie te wekken. De noteeringen pp de locale aajndeeleinmarkt zijln deze week practisch ongewijzigd ge bleven in vergelijking met die vain uit December 1939, toen Zijl 'Zich |op een peil bevonden, dat yoor de meeste dicht bij de laagste koersen van de afgeLoo- pen drie jaren ligt. Hoe belangrijk deze koersmutaties vóór de Nederlandsche aandeelen ook mogen zijn, zij worden in aanzienlijke mate overtroffen door die van de Amerikaan- sche waarden, waarmede de oude stel ling, dat deze over het algemeen van speculatiever karakter zijn, opnieuw is bevestigd. De laagste koers van aand. Southern Pacific (in Maart 1938) ad 7 dollar Am- sterd. usance beliep slechts 14 pet., of niet meer dan één zevende van de hoog ste aioteering ad 483/s djoilar, welke een jaar vroeger was bereikt. Interessant is een vergelijking tusschen' de percentages, berekend vöor de fond sen uit dezelfde bedrijfsgroep; zoo be droeg de laagste koers van aand. U.S. Steel slechts 32 pet. van den hoogsten- in de betreffende periode van drie ja ren, die van aand. Bethlehem Steel 39 pet. en van aand. National Steel 46 pet. Bij de spoorwegen is de verhouding het on gunstigst voor aand. Southern, Pacific met 14 pet.; daarna komen in de volg orde, die op grond van de merites der fondsen mocht worden verwacht, Atchi son Topeka met 25 pet., Chesapeake Ohio met 32 pet. en Union Pacific met 40 pet. Evenmin zal men er zich over verwonderen, dat tegenover een percen tage van 42 voor aand. North American Co. een van 59 staat voor aand. Amer. Telephone Telegraph, het fonds met uitgesproken beleggingskarakter. (Robaver). Uit Stad en Provincie ZIERIKZEE. De Minister van Staat, Mi nister van Finainciëjn, maakt bekend, dat ten behoeve van 's Rijks schatkist is io|nt- v an gen wegens over vorige jaren te wei nig betaalde belastingen naar inkomen en/of vermogen (gewetensgeld) bij den; ontvanger der Dir. Bèlastingejn te Zie. rik zee f2000 en f2000. Door de vorst van de laatste dagen heeft zich op de Oiostersdhelde en o.a. in de haven van Wemeldinge reeds eenig ijs gevormd. De scheepvaart voor stoorn en motorschepen wordt echter nog niet belemmerd; wel ondervindt de zeilvaart hinder. Nu Koning Winter hoogtij viert en sloioten. plassen en grachte|n met een flinke ijslaag heeft overdekt, zijn er ook in onze gemeente weer velefn-, die als beginnelingen, of vergevorderden de ijzers hebben aangebonden iom van de mooie ijssport te genieten. Als steeds is oiok de 2ierikzeesche Ijs vereeniging weer paraat en hoewel het ijs aanvankelijk dopr de vele sneeuw 'niet van prima kwaliteit was, is men er thans fn geslaagd de ijsbaan goed berijdbaar te maken. Vrijdagavond was de been ven en u zult 's morgens uit bed springen, gereed om bergen te verzetten, lederen dag moet uw lever een liter lever- gal ln uw Ingewanden doen vloeien. Wanneer deze atroom van lever-gal onvoldoende is, ver teert uw voedsel niet, het bederft. U voelt u opgeblazen, u raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd, u voelt u beroerd en ellendig, u ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lap middelen. U moet CARTER'S LEVER-PIL LETJES nemen om deze liter lever-gal vrij te doen vloei en en u zult u een geheel ander mensch voelen. Onschadelijk, plantaardig, zacht, on overtroffen om de lever-gal te doen vloeien. Elscht Carter's Lever-Pilletjes bU apothekers en drogisten, f. 0.76. zeven tot kwart vjoor tien verlicht en op de tonen van eejni op'zer stadspieremen- ten waren er velen die qok ilru de avond uren nog eens eelni baantje maakten. Qok heden (Zaterdag)avond zal de baan ver licht zijn er 'Zal er, indien de weersi-i omstandigheden medewerken, /ook onge twijfeld nog wel druk gebruik van ge maakt worden. De Ned. Ver. voor Luchtbescherming afd. Zierikzee, vergaderde gisteravond in het Stadhuis, onder voorzitterschap van den burgemeester Jhr. mr. J. Schuur- beque Boeije, welke, na opening, me de- deeling kon doen van het feit, dat de cursus voor onderwijzers zoo'n opgang maakte, dat twee cursussen in verband leer etc. moesten worden ingeschakeld. Pogingen om hier in een algemeene le denvergadering een spreker te krijgen, die de luchtbescherming in zijn geheel eens duidelijk zou toelichten, faalden. Mededeeling werd gedaan van het mis lukken van de groote loterij. Lotenhou- ders zullen hun geld terug kunnen krij gen. De contributieregeling werd lang durig besproken naar aanleiding van het gevraagde advies van het hoofdbestuur. Pogingen zullen worden aangewend bij de filmvoorstellingen een strook in te lasschen, die een beeld geeft van den bloedtransfusiedienst. De voorzitter deel de mede, dat op Maandag 22 en Dinsdag 23 Januari e.k. verduisteringsoefeningen zullen worden gehouden van 7—10 uur, waarbij het gewone leven zooveel moge lijk intact gelaten zal worden. Na het verslag van den penningmeester, dhr. P. Verbeek, welke een saldo kweekte van f233,33, volgde het jaarverslag van den secretaris, dhr. N. H. Siebrecht, welke de wederwaardigheden der af deeling overzichtelijk weergaf. Na geanimeerde besprekingen volgde sluiting. ELLEMEET. Burgerl. Stand over Dec. Geboren: 28, Hendrik Jan, z. van Jan bij de Vaate en Francina Grietje Ringel- berg. Gehuwd: 6, Adriaan Hendrik Kos ter, jm. 27 j., van Noordwelle en Neeltje van Splunter, jd. 24 j.; 6, Gilles Franje, jm. 21 j., van Goes en Willempje Krijntje Adriana Flohil, jd. 20 j. Overleden: 26, Tonus de Glopper, 52 j., echtgen. van Neeltje Stoel. SEROOSKERKE. Op 1 Januari 1939 be stond de bevolking uit 120 mannen en 115 vrouwen. Door vestiging werd deze vermeerderd met 8 m. en 3 vr., door geboorte met 4 m. en 1 vr. Totale ver meerdering van 12 m. en 4 vr. Door vertrek verminderde de bevolking met 7 m. en 1 /vr-, door overlijden met! 1 m. Totale vermindering van 8 m. en 7 vr. Alzoo over 1939 een vermeerdering van 4 m. en vermindering van 3 vr., zoodat op 1 Jan. 1940 de bevolking bestond uit 124 m. en 112 vr. Burg. Stand over Dec. Ingekomen: P. Hart Cz. en gezin van Vlaardingen. OUWERKERK. Burgerl. Stand over December. Geboren: 19, Adriana Cornelia, d. van C. den Boer en H. A. Lucus*. Overleden: Leendert Hage, 71 j., echt- genoot van Niesje van den Bos. Loop der bevolking over December. Vertrokken: 5, Jozina Krijger (Wed. van J. Maijs) naar Zierikzee; 6, W. Bolijn Cz. naar Wolvega. Loop der bevolking over 1939. 1 Jan. 1939 bestond de bevolking uit 335 mannen en 322 vrouwen, totaal 657 personen. Door vestiging werd een vermeerdering verkregen van 10 m. en 13 vr.; door geboorte 3 m. en 7 vr. Totale vermeer dering 13 m. en 20 vr. Door vertrek verminderde de bevolking met 17 m. en 22 vr.; door overlijden met 7 m. en 1 vr. Alzoo over 1939 een vermindering van 11 ml en1 3 vr., zoodat op 1 Januari 1940 de bevolking bestond uit 324 m. en 819 vr., totaal 643 personen. NIEUWERKERK. Dopr bemiddeling van het „Groene Kruis" zal alhier een cursus in huishoudelijk ziekienverplegen warden gegeven. De dames die hieraan wenschen deel te nemen kunjmeln zich as. Maan dagavond [opgeven bij' Zuster Men|n,i|n:gh. Voor het praktijk diplopia voor cos- tumière van de vereeniging vatn Leerares- sen in het Modevak, directrice mevrouw Cuppers—Geurs, slaagde op 4 Januari 1.1. te Eindhoven, mej. Klazina M. Bbo- ge rl Jd. alhier, leerlinge van mej. M, Bleijenberg te Zierikzee. OUD-VOSSEMEER. Het bericht overeen ongeval de bus van C. v. d. K. loverkq- men. dient gerectificeerd. Het betrof hier niet de bus, maar een luxe auto, die van den weg afgleed. met een heldere glans |\//^D/^| door ie te poetsen met I Y l\vJL WEEKBERICHT Verwachting geldig van Zaterdag- tot Zondagavond omstreeks 19 uur: Voor het Zuidwesten des lands: meest zwakke Zuidoostelijke tot Zuidelijke wind, afwisselend bewolkt, geen neerslag van beteekenis, kans op mist, temperatuur om het vriespunt. Voor het overige gedeelte van het land: meest zwakke Zuidoostelijke tot Oostelijke of Noordoostelijke wind, neve lig tot helder of lichtbewolkt, droog weer, des nachts strenge tot matige, overdag tot lichte vorst. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk. HAAMSTEDE. Wegens ziekte van ds. den Hollander Zpndag 9.30 uur, ds. Veein te Kerkwerve. TELEGRAMMEN Veerdiensten gestaakt De veerdienst van Katsche Veer naar Wolphaartsdijk en Kortgene is stop gezet. De booten varen nu van Katsche Veer naar Zierikzee v.v. De laatste boot gaat om 15 uur van Zierikzee en om 16 uur van Katsche Veer. Met zijn slee onder auto geraakt Vrijdagmiddag is de 9-jarige J. J. Wil- lemsen te R e n k u m bij het sleden van een sterk hellenden weg onder een vracht auto geraakt en op slag gedood. Het Rijk koopt bosschen an landgoederen aan Dezer dagen zijn, naar het ANP ver neemt, eenige belangrijke aankoopen van grond door het Rijk tot stand gekomen. Het Staatsboschbeheer heeft n.l. door het Departement van Sociale Zaken in staat gesteld, een complex gronden op den Haarler- en Holterberg (de landgoederen Twilhaar en Heihuizen), ter gezamenlijke grootte van ongeveer 540 H.A., in eigen dom weten te verwerven ten behoeve van de werkverruiming. Voorts is aangekocht het landgoed „Wallenberg", ter grootte van ongeveer 230 H.A., gelegen onder de gemeente Zeist en grenzende aan de boschwachterij Austerlitz van het Staatsboschbeheer. Het ligt in de bedoeling deze bosschen, die behalve voor de houtproductie, ook uit hoofde van natuurschoon en recreatie van veel beteekenis zijn, in werkverruiming te verbeteren. Ten Zuidwesten van Groesbeek ver wierf het Staatsboschbeheer een terrein wan ongev. 65 H.A. genaamd „de Bruuk", waarvan een gedeelte, uit natuurweten schappelijk oogpunt beschouwd, belang rijk is, in zijn tegenwoordigen staat zal worden bewaard. Hek nieuwe Belgische kabinet Matagne (Soc. senator voor Charleroi) heeft de hem aangeboden portefeuille v. Openbare Werken in het (nieuwe Belgi sche kabinet aanvaard. Pierlot heeft te kennen gegeven dat er geen eigenlijke regeeringsverklaring zal worden afge legd. Waarschijnlijk zal het nieuwe Ka binet Maandag 'bijeenkomen. SPORT Kampioen schaatsenrijden Onder zeer gunstige w.eersomstandighe- den is gisteren op de ijsbaan vam de vereeniging „Groningen" te Griomingem het eerste deel van de nationale kam pioenschappen lange baafn, 500 M. en 5000 M. afgewerkt. Ondanks het feit, dat voor oefening in dit seizoen nioig slechts heel weinig1 gelegenheid was geweest en er nog slechts enkele provinciale kampioenschappen wa ren verreden en er van training in het buitenland uiteraard geen sprake was ge weest. slaagde deze eerste dag in spor tief opzicht wolkomen. Weliswaar werd het record van ttooftman op de 500 Mj. (46.6 sec.) niet geëvenaard, doch de jonge Amsterdammer Roiois sloeg met 47.8 (de juist genoemde [omstandigheden in aan merking genomen) toch wel een uitste kend figuur. Op de 5000 M. baan werd Langendijk eerste in 9 min. 17.8 seconde. Gevonden voorwerpen: Handbeschermer; motioronderdeel; duim stok; portemonnaie met inhoud; breijnaald taschje met inhoud; notitieboekje; jas; das; beenpijpen; handschoenen; kous; pa rapluie; polshorloge- band van een man tel; zijplank van een wagen; juteinlzak; vulpenhouder; vulpotlood; dekzeil; hamer- muts; leesboek; baaltje uien; riem; rij- wielbelastingmerk; spatlap; fazant; knip mes; kinderschoenen; bus peper; bus kof fie; koperen gewicht; tabaksdoos, inhou dende een bril. BUSLlCHTiNGEN DER STADSBUSSEN Bus Kraanplein: 4.54 (Ma 4.24), Fd 7.04, Zo 8.29. 11.19, 16.54, 22.09 (Za ni«t). Bus Nieuwstraat: 4.49 (Ma 4.19), Fd 6.59, Zo 8.24, 11.14, 16.49, 22.04 (Za niet). Bus 't Vrije: 4,59 (Ma 4,29), Fd 7.09 Zo 8.34, 11.24, 16.59, 22.14 (Za niet). (Fd. feestdagen. Zo Zondagen).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1940 | | pagina 2