DAMPO ÖMATIEK ZIEK VAN VERKOUDHEID; Uit Stad en Provincie RADIO-PROGRAMMA Zaterdag 6 Januari HILVERSUM I. 1875 en 414.4 m. VARA-uitzendlng. 10—10,20 v.m. en 7,30 —8 VPRO. 8 berichten ANP, gram.; 10 morgenwijding; 10,20 voor arbeiders in de Continubedrijven; 12 gram.; 12,45 be richten ANP; 1 gram.; 9 fllmkwartiertje; 2,15 gram.; 2,80—3 pianovoordracht; 8,05 reportage; 8,80 VARA-orkest; 4,80 vragen- bus; 4,50 Residentie-orkeat; 5,80 filmland; 5,50 orgelspel; 6,15 uit de roode Jeugd beweging; 6,45 kinderleesclub; 7,05 felici taties; 7,10 politiek radiojournaal; 7,80 „Hoe werkt de Kerk?"; 8,03 berichten ANP; 8,15 puzzle-uit2ending; 8,30 De Ramblers; 9,10 toespraak; 9,16 radlotoo- neel; 9,80 gram.; 9,50 VARA-schaaktwee- kamp; 9,55 VARA-varia; 10 En nu..,. Oké! 11 berichten ANP; 11,10 VARA- schaaklweekamp11,15—12 VARA-orkest. HILVERSUM II. 301.5 m. KRO-uitzending. 4—5 HIRO. 8 berichten ANP; 8,05—9,15 en 10 gram.; 11,30 Gods dienstig halfuur; 12 berichten; 12,15 Roco- co-octet; 12,45—1,10 berichten ANP en gram.; 1,30 gram.; 2 voor de rijpere jeugd; 2,30 gram.; 2,45 kinderuurtje; 4 gram.; 4,05 „De goede zijden van don kere lijden"; 4,20 gram.; 4,25 „Waartoe leidt het spiritisme?"; 4,40 gram.; 4,45 „Leven en werken van Inayat Khan"; 5 gram.; 5,15 filmpraatje; 5,30 gram.; 5,45 KRO-Nachtegaaltjes; 6,15 gram.; 6,20 weekoverzicht; 6,45 gram.; 7 berichten; 7,15 economische causerie; 7,35 actueele aetherflitsen; 8 berichten ANP, mededee- gen; 8,15 meditatie; 8,35 gram.; 8,45 ge varieerd programma; 10,30 berichten ANP 10,40 religeuze voordracht; 11,10—12 gr.; BRUSSEL 322 M. 12,20 en 1,30 gram.; 3,25 zang en man doline; 4,20 gram.; 4,50 pianovoordracht; 6,05 omroeporkest en soliste; 7,85 gram.; 8,20 voor de soldaten; 8,50 radiotooneel; 9,20 zang en piano; 9,55 het Pro Arte- kwartet; 10,30—12,20 gram. 7,45; 8,45; 1,20; 7,50 en 10,20 pers berichten. I de sluipende, si Gap ende kwaal, die een mensch onder zijn ledein. heeft vóór hij het weet. Dat doen kou of tocht,' maar ook vocht of een klam kil huis. Dat alles heeft U nooit gedeerd tot zich plotseling, ziomder dat ge er opi verdacht bent, met een scheut van pijini of een aanval van kramp in een van de ledematen, de rampspoed meldt, die al zoovele levens verwoest heeft. De eene krijgt deze bezoeking al j>ong, de ander pas op rijperen leeftijd, maar de oorzaak is in alle gevallen dezelfde: on zuiver bloed. Zoodra de bloedzuiverende organen maar even te kort gaan schieten en maar 'n spoor van schadelijk zuur zich gaat vastzetten in spieren of spier weefsels of in de gewrichten, dan is daarmede de kiem voor Uw kwaal ge legd. En dan rest U maar édn weg: de oorzaak wegnemen om erger te voor komen: een bloedzuiverende kuur doen. En liever vandaag dan morgenKru- schen Salts is door zijn samenstelling het bloedzuiverende middel bij; uitnemend heid. De 10 minerale zouten waaruit Kruschen is samengesteld, oefenen een actieve aansporende werking uit top le ver nieren en ingewanden. Reeds bij een kort maar regelmatig gebruik van Kru schen, komen deze organen tot krachtiger werking. Alle schadelijke zuren die zich in het bloed bevinden, worden er uit ge filterd; volmaakt zuiver bloed stroomt dan weer door Uwe aderen, zuiver, maar óók met de noodige kracht! Daardoor worden de onreinheden die zich reeds hadden vastgezet, weer in de circulatie opgeno men en afgevoerd langs natuurlijken weg. Neem toch Kruschen Salts. Ge zult Uw pijnen weldra voelen verdwijnen. En al is dit wel het voornéómste, het is óók nog een wonderlijke sensatie, te bele ven. dat ge U heelemóól weer pittiger voelt, ènders, lopgewekfcer, gezonder, be ter...! Door de wonderlijke werking van Kruschen Salts. Kruschen Salts, verkrijgb. bij! apoth. en drog. ƒ0.40, ƒ0.75 en ƒ1.60 (extra groot pak). Fabr. E. Griffiths Hughes Ltd., Manchester (Engeland). Opgericht 1756. KORT EN BONDIG Naar Svenska Dagbladet meldt hebben Finsche vliegers volgens een verklaring van welingelichte zijde te Helsinki, ge slaagde aanvallen ondernomen op de Russische vliegtuigbases in O es el, die door herhaalde bombarde menten thans vrijwel geheel zouden zijn vernield. De Finsche vliegtuigen zijn ook te Moermansk actief geweest en moeten een groote petroleumopslagplaats vernield hebben. Ook achter de Russi sche linies hebben Finsche vliegers op verscheidene punten treffers ge plaatst. Deze lijn zouden de Finnen zoo ernstig beschadigd hebben, dat de Russen haar niet konden gebruiken om versterkingen te sturen. De groote beteekenls van de na eenige weken van strijd door de Finsche troepen bij Tol- vajarvi en Suomussalmi behaalde suc cessen is, dat het gevaar voor een Rus sische doorbraak op dit front al thans voorloopig is afgewend en het directe gevaar voor een afsnijding van de verbinding tusschen het belang rijkste Zuidelijke deel van Finland en het Noorden aanmerkelijk is verminderd. Uit een mededeeling van het blad Vierjarenplan onder het opschrift „Strak ke leiding in de oorlogsoeconomie" blijkt, dat Göring en Funk eind Dec. be sloten hebben hun functies anders te verdeelen, „teneinde de ruwe methoden der Engelsche blokkade te breken". De oorlogsoeconomie moet elastisch en stout moedig zijn in het opsporen van nieuwe middelen en wegen. Het Poolsche telegraafagentschap meldt, dat de Pool sche minister-president, generaal S i - korski, in een vergadering der regee ring een rede heeft gehouden, waarin hij onder meer gezegd heeft: „Bij den arbeid voor ons vaderland moeten wij voorgoed breken met het systeem van regeeringen, die zonder eenige controle van de open bare meening optreden. Een der voor naamste oorzaken van onze nederlaag was ongetwijfeld een regeeringsstelsel, dat eenstemmig door de natie veroor deeld werd. Sir John Gilmour, cfè Britsche minister voor de scheepvaart, heeft besloten spoedig een politiek van vordering toe te passen. Dit op alle schepen, welke ingeschreven zijn op Engelsche en koloniale registers en op de groote vaart dienst doen; zulks van den dag af, waarop zij voor het eerst lossen in het Vereenigd Koninkrijk, nadat het plan in werking zal zijn getre den. Een Deensche firma, welke dui zend ton briketten in Maagdenburg be steld had, kreeg deze zending dezer da gen afgeleverd. Op iedere briket waren de woorden gedrukt „Wir fahren ge- gen Engeland", de aanvangswoorden van het bekende lied, dat allerwege in Duitschland gezongen wordt. Na drie dagen van stroomende regens zijn de Douro en de Taag op verscheidene plaat sen buiten haar oevers getreden en heb ben vooral in het Noorden des lands groote overstroomingen en dijk doorbraken veroorzaakt. Het treinverkeer van Oporto met Spanje staat stil. Aan boom- en wijngaarden is groote schade toegebracht en eenige honderden stuks vee zijn verdronken. Drie personen wor den vermist en zijn waarschijnlijk ook verdronken. Vijf matrozen van de Graf Spee, die zich aan boord van de Tacoma bevonden, hebben getracht te vluchten en Buenos Aires te bereiken. Daar echter de motor van de boot, waar mede zij hun ontvluchtingspoging onder namen, defect geraakte, konden zij ach terhaald en naar land teruggebracht wor- lden. Daar werden zij in arrest gesteld. Mackenzie King, de Canadeesche mi nister-president heeft medegedeeld, dat tusschen Canada en de Vereenigde Sta ten de besprekingen zulleni worden her vat inzake het verb et eren van de St.- Laurens teneinde directe verbe. dingen tot stand te brengen tusschen den Oceaan en de Groote Meren. De Ned. Anti-Tabakbond heeft zich met een adres tot den minister van Defensie gewend om te wijzen iep „het dreiende gevaar voor de paraatheid van het leger door de onrustbarende stijging vain; het tabaks gebruik, voornamelijk van sigaretten door de gemobiliseerden". Dit lovergroote ge bruik van tabak moet tenslotte de ge zondheid zeer nadeelig influeaiceerem. Het bestuur der N.V. Kon. Ned. Maat schappij tot exploitatie van petroleum- bronnen im Ned.-ndië deelt mede, dat besloten is tot uitkeering van een in terimdividend over het boekjaar '39 van 5 pet., betaalbaar van 15 Jan. af. Zooals bekend bedroeg het totale divi dend het vorige jaar 17 pet. Het ligt in de lijn der verwachting, dat het wit boek lover de Engelsch-Russische besprekingen van deni afgelaopemi zomer, in den loop van de eerstkomende weken al worden gepubliceerd. Er be staat reden om aan te nemen, dat het een verslag zal bevatten van de Rus sische pogingen mm tijdens den loop der onderhandelingen de Britten te loverre- den de Sovjet-Unie het aequivalent te geven van de in de practijk gebleken, vrije hand in Finland en de Oostzeesta- ten, zonder te letten |Op de weinschejr van de regeeringen vainj deze landen. Volgens de Belgische politierapporten hebben gedurende de verloopen acht da gen door de gladde wegen 378 per sonen armen of beenen gebroken, terwijl 12 personen aan de gevolgen van hun val overleden. De Jodenwijk van Jeru zalem, welke in de laatste jaren in ver band met de ongeregeldheden verlaten was, heeft het oude schilderachtig aan zien herkregen. Men ziet weer de be volking met de bekende groote hoeden en kaftans op straat. Dit is een sprekend bewijs voor verbetering van de betrek kingen tusschen Joden en Arabie ren. De jongste grootvader in het Fransche leger is zekere André Vergne. Hij huwde op achttienjarigen leef tijd. Zijn dochter overtrof hierin haar vader nog. Zij was nog geen zeventien toen zij in het huwelijksbootje stapte. Eenigen tijd geleden werd haar een dochtertje geboren. Dc thans vijf- en dertigjarige grootvader die door den oor log naar het front is geroepen, kreeg enkele dagen extra verlof om zijn klein kind te leeren kennen. De meerderheid van de burgers van Duitsche afkomst in het gebied van de boven-Adige heeft voor het Duitsche burgerschap geopteerd. Vol gens de officieele cijfers hebben 185.365 Italiaansche burgers van Duitschen oor sprong voor verhuizing naar het Duitsche Rijk gestemd. De Brit sche bladen berichten, dat de zomer tijd dit jaar reeds in Februari zal wor den ingevoerd, dus twee maanden vroe ger dan gebruikelijk. Men acht het waarschijnlijk, dat de datum op 17 of 18 Februari zal worden vastgesteld. Het voornaamste doel is, met het oog op de verduisteringsmaatregelen, de arbeiders en employé's in de gelegenheid te stellen nog bij daglicht naar huis terug te keeren. Wrijf rug en borst in met Dampo. Dón onder de wolf Volgende morgen be ter! Pot 50ct. Tube 40ct. Doos 30ct. ZIERIKZEE. Houders van bedrijfsver- gunningen worden er aan herinnerd, dat het vergunningsrecht over 1940 ad f 5, moet worden voldaan uiterlijk 20 Jan. a.s. Bij betaling ten kantore moet de ver gunning wórden overgelegd. Betaling kan ook plaats hebben door overschrij ving of storting op de girorekening van den Ontvanger. Zij, die in het bezit zijn van een Vent vergunning, kunnen deze bij de betaling van het vergunningsrecht laten vernieu wen. KERKWERVE. Loop der bevolking over 1939. Op 31 December 1938 bedroeg de bevolking 428 mannen en 391 vrouwen, in totaal dus 819 inwoners. Door geboorte vermeerderde dit met m. en 10 vr. Door vestiging met 4 m. en 14 vr. Door overlijden had een ver mindering plaats van 5 m. en 5 vr. en door vertrek van 20 m. en 17 vr. De be volking bedroeg dus op 31 December 1939 in totaal 809 inwoners en wel 416 m. en 393 vr. HAAMSTEDE. Burgerl. Stand over Dec. Geboren: Lauwers, z. van Gerrit Bauman en Adriana Krina Lemson; Marinus Cor nells, z. van Jan Cornelis Tangeman en Anna van der Werf; Gehuwd: Pieter Manni, 26 j. en Tona Wilhelmina Cornelia Boot, 23 j.Overleden: Adriaan Geluk, 73 j., wedn. van Neeltje Hart. Loop der bevolking over December. Gevestigd: Ludmilla Kohlweiss van Hil- legersberg; Tannetje van Wouwe van Brouwershaven; Dingeman Verboom en gezin van Ellemeet; Tona Wilhelmina Cornelia Boot van Renesse; NicolaasDirk de Schipper van 's-GravenpolderJacob Willem Baner van Arnhem; Roeland Sa- man van Rotterdam; Cornelis Marinus Bolle en gezin van Zierikzee. Vertrokken: Cornelia van der Linde naar Hillegers- berg; Leendert van den Hóek naar Rot terdam; Hendrik van Essen naar Goes; Geertruida Cornelia Pleune naar Scher- Loop der bevolking over 1939. Aantal inwoners op 1 Januari 1939: 774 mannen en 776 vrouwen. Gevestigd 55 m. en 61 vr. Geboren 20 m. en 16 vr. Vermeerdering 75 m. en 77 vr. Vertrok ken 63 m. en 66 vr» Overleden 9 m. en 7 vr. Vermindering 72 m. en 73 vr. Totale vermeerdering van 3 mannen en 4 vrouwen, zoodat de gemeente op 31 December 1939 bestond uit 777 man nen en 780 vrouwen is samen 1657 in woners. OUD-VOSSEMEER. De bus van dhr. C. v. d. K., rijdende op het traject OudJ- Vossemeer—St.-Annaland is, tengevolge van de gladheid, van den weg gegleden. Gelukkig kwam het voertuig bijtijds tot stilstand en bleven daardoor persoonlijke ongelukken uit. De materieele schade was gering. 11 ST.-ANNALAND. Burg. Stand over de maand December. Geboren: 1. Abraham, z. van Johannes Moierlaind en Margaj- retha van Vossen. Overleden: 2. Gabriël Vroeglop, 67 j., echtg. van Johanna Mjoerla(nid; 31. Ja kobus Capelle, 86 j., wedn. van Adriana J. van de Repe.'":o1 Gehuwd: 7. Jacob Gioedegebuure, 23 j., en Emelia M. Polderman, 25 j.; 28. Pie ter A. Gunst, 28 j. (van Oud-Vossemeer) en Jaeoba Mioerland, 27 j. Loop der bevoking over December. Vertrokken: Adriaan Keur naar Avereest en Sara de Wilde naar Den Haag. Loop der bevolking over het jaar 1939. Op. 1 dan. 1989 bestond de gemeente uit 1389 m. en 1292 vr., totaal 2681 in woners. Ze vermeerderde in 1989 dioior geboorte met 15 m. en 22 vr. is 37, door vestiging met 28 m. en 23 vr.i is 61 inwoners, totaal 43 ül. en 45 vr. is 88 inwoners. In 1989 verminderde dit aantal door overlijden 13 m. en 8 vr. is 21 en door vertrek 28 m. en 30 vr, is 58 inwoners, totaal 41 m. en 88 vr. is 79 inwoners. De werkelijke bevolking vermeerderd® in 1939 dus met 2 m en 7 vrt, is 9. inwoners. Dc bevjolking bestond alzoo op 1 Januari 1940 uit 1391 m. en 1299 vr. is 2699 inwoners. Er werden iini 1939 24 huwelijken gesloten, huwelijksaangif ten 25. Huwelijksafkondigingen 29 qn hu welijkstoestemmingen 5. THOLEN. De 95-jarige mej. wed. Gelük. onze |oudste ingezetene, kwam i(nj huis zoodanig te vallen, dat rij! een harer beenen brak. WEERBERICHT Verwachting geldig van Vrijdagavond tot Zaterdagavond ongeveer 19 uur: Voor het geheele land: Meest zwakke Oostelijke wind, nevelig tot helder of lichtbewolkt, droog weer, des nachts iets minder vorst, in het Noorden en Midden ïn den namiddag temperatuur om het vriespunt, in het Zuiden temperatuur boven het vriespunt. TELEGRAMMEN - Als een bijzonderheid doelen wij (mede, dat er 6 echtparen zijn Woven de 80 jaar, waarvan er drie reeds meer dan 60 jaar getrouwd rijn. Op een be volking van ruim 3000 zijn er hier 51 personen boven de 80 jaar. - De Herv. Dorcasvereeniging, pres. mej. Jo. Cense. heeft in het afgeHoopen jaar 232 stuks kleeren gemaakt voor de behoeftigen, welke aan 32 a 34 gezin nen op 16 Jan. as- zullejni wprdén ver- 1 deeld. j STAVENISSE. Bij het correspondent schap der Arbeidsbemiddeling staan mo- menteel 112 werkloozen ingeschreven, met inbegrip van kleine boereini eja de 15- jarigen. Aan een werkverschaffingsobject zijn een 20-tal personen te werk gesteld. In de maand December werd aan Keu.rloonen ontvangen een bedrag van f 45.50afgegeven werden in totaal 37 j bewijzen voor huisslachtingen. Loop der bevolking over 1939. Op 31 Dec. 1938 bestond de bevolking uit 942 mannen en 889 vrouwen, totaal 1831 zielep Dit aantal vermeerderde in 1939 door geboorte: 18 m. en 14 vr., totaal 32 pers.; Vestiging: 16 m. en 21 vr., totaal 37 pers.; totale vermeerdering dus 69 personen. j In 1939 verminderde de bevolking door Sterfte: 8 m. en 6 vr., totaal 14 pers.; Vertrek: 31 m. en 24 vr., totaal 55 pers.; totale vermeerdering dus 69 pers. In 1939 verminderde dus de bevolking t met 5 mannen en vermeerderde met 5 vrouwen, zoodat op 31 Dec. 1939 de be volking bestond uit 937 m. en 894 vr., to taal 1831 zielen. In de gemeente hadden 13 sterfgevallen plaats. Levenloos aan gegeven 0. Gesloten werden 14 huwelijken RECHTZAKEN Rechtbank te Breda De Bredasch© Rechtbank heeft Donder dag 4 Januari j.l. onder meer vionmis ge wezen in de zaak contra de 32-jerigö klein-landbouwer J. G. uit Sit-Aminia- I land, die op 16 Augustus j.l. ender die j gemeente op twee peroeelen land eem hoeveelheid aardappelen had geteeld zion- der in het bezit te zijn van de daarvan vereischte teeltvergunning, voor welke overtreding hij |op 19 October j.l. door den Bergen op Zoomschen Kantotnrech- ter werd beboet met f50, subs, 20 dt hechtenis. In hooger beroep gisteren uitspraak doen de bevestigde de Rechtbank weliswaar het vonnis van den Kantonrechter, doch behalve ten aanzien der daarbij' opge legde boete, welke thans werd bepaald op f 25 subs. 10 dagen hechtenis. MARKTBERICHTEN V«ilingsv*r*ftn. «Da Eendracht» Tholen Roomboter f 0-87Roereboter f0.82; p. pond. Eieren f 5 per 100 stuks. Burgerlijke Stand van Zlarlkzea Géboren: 4. Marinus, z. van J. vajm Gilst en B. H. A. Okkerse. Overleden: 31 Dec. Maria van Dijk", 77 j., echtg. van J. P. Vermeule. Erwten op bon 10 Van Maandag 8 Januari a.s. tot Vrij dag 19 Januari zal bon tien der Rijks distributiekaart recht geven op 't koopen van een pond erwten of spliterwten. Stoomboot In het Ijs bekneld Heden (Vrijdag)morgen is van A m- sterdam vertrokken de ijsbreker „Da niël Goedkoop", die te hulp is gezonden om de stoomboot „Friesland", die Donder dagmorgen uit Lemmer is vertrokken uit het ijs te bevrijden. Men weet niet op welke hoogte de boot zit. Door gas bedwelmd Vanmorgen namen bovenbewoners van een woning ijnt de Ja)n van Beersstraat te 's-G ravenhage een sterke gaslucht waar. Zij waarschuwden den bewoner van het benedenhuis, de 49-jarige A. J. T„ die daar met zijn 70-jarige moe der woont. T. was reeds wakker ge worden en voelde zich eenigermate ver suft. In de woonkamer vond hij zijn moe der bewusteloos op den grond liggen. Zij werd naar een ziekenhuis overgebracht. Vermoedelijk was een lelr in de buiten leiding ontstaan. Hoewel alle kranen wa ren afgesloten, was het huis yal gas. Het grensincident te Venlo Herhaaldelijk wordt de vraag gesteld of er nog steeds niets met volstrekte zekerheid bekend werd omtrent het lot der slachtoffers van het grensincident bij Venlo. Inderdaad moet ook thans deze vraag nog ontkennend worden be antwoord. Zooals bekend heeft onze re geering aan de Duitsche, aanstonds na het gebeurde, op het verstrekken van inlichtingen aangedrongen. Een onderzoek werd toegezegd, doch hoewel van de zijde onzer regeering bij herhaling is gevraagd om het verstrekken van in lichtingen te bespoedigen, is dit telkens weer uitgesteld en laat het ook thans nog op zich wachten. Opzienbarende arrestatie In den afgeloopen nacht is in zijn woning te V e 1 s e n, gearresteerd de ge meente-ontvanger J. J. W., die er van wordt verdacht gedurende een zestal jaren fraude ten nadeele der gemeente te hebben gepleegd. Het ontvreemde be drag werd uit verschillende kassen ge nomen en bedraagt plm. f2000.—. De verduistering geschiedde niet alleen ten nadeele van de gemeentekas, doch ook ten nadeele van den ophaal- en stortingsdienst en van de mobilisatiekas. De verdachte heeft reeds een gedeel telijke bekentenis afgelegd. Hij genoot het volste vertrouwen en stond in hoog aanzien. Vliegtuig neergestort Boven de N.-H. gemeente Graft is vanmiddag een militair vliegtuig onklaar geraakt, van vrij groiote hoogte neerge stort en (over den kop geslagen. Eeuij der inzittenden wist zich met een parachute te redden. Het bleek de waarnemer van het toestel te rijn. Ook de tweede inzit tende, de vlieger, wist even later behou den met een parachute het vallend vlieg tuig te verlaten. Het toestel sloeg te pletter, vloog in bband en werd geheel vernield. Rotsblok neergestort Bij het neerstorten vart een rotsblok in Cividale, nabij Udine (Italië), waarbij 2 huizen zijn ingestort, hebben 11 men- schen den dood gevonden. Zondagartsendienst Zierikzee 7 Jan.: Dr. van Hoorn en Dr. Ver- spyek. .TOM TRIP BIJ DE ZEEROOVERS. Avonturen van een jongen op nDe Vliegende Hollander"waar de wreede kapitein Zwartbaard het commando voert over een troep eeeroover 99. Den volgenden dag was het groote vat, dat hij gebakken had, klaar. Hij vulde het met frisch water uit de beek. In den middag bouwde hij aan een Kant van zijn roeiboot een beschuttend afdak, waarvoor hij het materiaal gebruikte, dat van de hut afkwam en bedekte dit afdak met de breede bladeren der boomen. Nu zou hij geen last hebben van de bran dende zon. 100. Hij dacht aan de schildpadden en wenschte, dat hij er een zou kunnen van gen, maar toen hij naar het strand liep om er een op te sporen, zag hij, dat de piraten ze reeds gevangen hadden, om hun proviand aan te vullen. Dus kon Tom zijn plan niet uitvoeren. Alles was nu gereed en Tom wachtte alleen op het ondergaan der zon om te vertrekken. Toen met veel horten en stooten sleepte hij de geladen boot over het strand en het gelukte boven verwachting.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1940 | | pagina 2