Pr.Dushkind 'Spierpij" ..de waarheid de waarheid zenuwpijn? Neem direct een "AKKERTJE"! Een beter en vlugger middel is er niet, want i pijn en oorzaak verdwijnen I RADIO-PROGRAMMA Woensdag 20 December HILVERSUM I. 1875 en 414.4 m. NCRV-uitzending. 6.80—7 Onderwijs fonds voor de scheepvaart. 8 berichten ANP; 8.05 schriftlezing, meditatie; 8.20 gram.; 9.309.45 gelukwenschen; 10.30 morgendienst; 11 gram.; 11.15 cello.piano 12 berichten; 12.15 gram.; 12.30 berichten ANP, 12.40 "Ziang met pianobegeleiding; I.15 gram.; 1.302.55 ensemble van der Horst; 3 chr. lectuur; 3.30 Utrechtsch strijkkwartet3.55 Declamatie4.15 Utrechtsch strijkkwartet; 4.35 gram of oom; 4.45 gelukwenschen; 5 voor de jeugd; 5.45 gram.; 6 Industrie en bankwezen; 6.15 gram.; 6.30 Taalles en technisch on derricht; 7 berichten; 7.15 muzikale cau serie; 7.45 metaalbewerking; 8 berichten ANP; 8.15 orgelconcert; 9 oorlolg en ver zekering; 9.30 toonkunstkoor „Bakker"; 10 berichten ANP, actueel halfuur; 10.30 gram.; circa 11.5012 schriftlezing. HILVERSUM II. 301.5 m. VA RA-uitzending. 1010-20 v.m. en 7.30 —8 VPRO. 6.30—7 RVU. 8 ber. ANP, gram.; 8.15 orgelspel; 8.45 gram.; 9.30 causerie „Onze Keuken"; 10 morgenwij ding; 10.20 voor arbeiders in de continu bedrijven; 11.30 voor de vrouw; 12 gr. 12.45 berichten ANP, gram.; 1—1.45 VA- RA-orkest; 2 voor de vrouw; 2.30 strijk kwintet; 3.15 voor de kinderen; 5.30 or gelspel; 6—6.25 operaconcert; 6.30 let terkundige causerie; 7.05 felicitaties; 7.10 koorzang; 7.30 bijbel vertellingen8 be richten ANP; 8.15 De Ramblers; 9 radio- tooneel; 9.30 Rosian-orkest10 schuldig of onschuldig; 10.10 VARA-orkest; 10.40 medische vraagbaak; 11 berichten ANP; II.10 VARA-orkest; 11.40—12 gram. BRUSSEL 322 en 484 m. 322 m.: 12.20 gram.; 12.50 Het Kouzmet- zoff-.orkest; 1.50—2.20 gram.; 5.20 zang; 5.50 gram.; 6.50 pianov.oiordracht; 7.35 gr. 8.20 voor de soldaten; 8.50 „Les deux aveugles"9.35 „Le Numéro 66", ope rette; 10.30—11.20 Kamerorkest van Ant werpen. 7,45; 8,45; 1,20; 7,50 en 10,20 pers berichten. ONDEKWIJS Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde Maandag j.l. voor het Doctoraal examen Rechten, le gedeelte, mej. M. J. Istha te Oosterland. MARINE EN LEGER Dr. P. J. DE VLIEGER f In den ouderdom van 73 jaar is te 's-Gravenhage overleden dr. P. J. de Vlie ger, oud-dirigeerend officier van gezond heid bij het Kon. Ned. Ind. leger en inder tijd een zeer bekend chirurg te Batavia. De overledene werd in 1866 te Noord- gouwe geboren. In 1891 ging hij als officier van gezondheid der 2de klasse naar Indië, waar hij allereerst werd ge plaatst bij het hospitaal te Semarang. In de jaren 1893 tot 1903 maakte hij ver schillende expedities mede. In 1903 volge zijn benoeming tot offi cier van gezondheid 1ste klasse, met 1900 als ancienniteitsdatum. In 1905 werd hij overgeplaatst naar Batavia, waar hij tot 1910 verbleef, in welk jaar hij eervol ontslag uit den dienst kreeg. De kunst van menig gesprek is: alles aan te roeren en zich in niets te ver diepen. FEUILLETON II en niets dan 2 Naar het Eügelsch Dit Waren haar laatste woorden en het geheim was daarmee niet opgelost. Haar droeve geschiedenis was daarmee niet uitverteld. Feiten Waren het enkel, dat de vader gevangen zat; dat het hier waarschijnlijk een huwelijk gold,, dat niet Wettig erkend was, zooidat de baby ook gédn naam zou hébben eini dat de moe der stervende was. Aan den middelvinger van haar blan ke, teere linkerhand droeg zij een ring; miss Vellacott geloofde in de half-uitge- sproken bekentenis; maar of haar naam en identiteit ooit ontdekt zouden wor den, was twijfelachtig. Niemand, die er nu zoo op gesteld zou zijn, om het kind op te eischen van een vader, die in de gevangenis zat en die waarschijnlijk een huwelijk had gesloten, dat niet geldig zou zijn. Voor het oogenblik was het kind ten minste in goede handen: Margaret Vella cott was een rijke vrouw met een ge schiedenis. In haar jeugd had ze "het Uit Stad en Provincie Hoofdpijn - Kiespijn - Gevatte koude ZIERIKZEE. Een flink aantal Nutsle den was Maandagavond ter Coinicertzaal getogen tot bijwoning vami de 2de Nuts lezing vein dit seizoen, waarop mevrouw. N. Oosthout, declamatrice te Den Haag het Chineesche spel in 5 bedrijven „De Krijtkring" zou voordragen. Na een kort openingswoord vajn den' voorzitter Mr. W. Nieuwenhuijsen, be trad de heer Alb. van Doom het podium, welke, ter oriënteering van de aanwe zigen, een uiteenzetting gaf vain het Chi neesche tooneel in het algemeen, bene vens van de bij dit stuk behoorenden muziek. Hierna nam het spel een aam- vang waarvan wie hier een korte inhoud geven: De Krijtkring is een spel van gerechtigheid, dat in de persoon van het jonge meisje Tsehang Haitang het verdrukte en misbruikte Chineesche Volk symboliseert. De Mandarijn Ma. die, door zijn geld, macht kreeg op verschillend gebied, dreef den vader van Haitang i|n dein doiod en haarzelf in een Chineesch theehuis, waar Ma haar later van den eigenaar koopt en haar tot zijin (bij)vrouw maakt. Ma's eerste vrouw Yu Pei is hiermede na tuurlijk allerminst ingenomen en als Hai tang haar echtgenoot een zoon, schenkt, vergiftigt Yu Pei haar echtgenoot eni zegt dat Haitang niet de moeder, dnch slechts de verzorgster is van het kind, dat ziji (Yu Pei) ter wereld heeft ge bracht. Zij' deed zulks uit hebzucht, daar zij' niets van Ma's bezittingen zou erven als deze stierf op een moment, dat zijl hem nog geen kind had gebaard, want in dat geval, gaat, volgens oud Chi neesch recht, al het bezit naar de bij vrouw. die haar gemaal een kind schenkt. Yu Pei klaagt Haitang aan wegens poging tot kinderroof en vergiftiging, koopt den rechter om, de vroedvrouw en vele anderen om eein valsche getui genis af te leggen en Haitawg wordt ter dood veroordeeld. Maar dan komt het bericht dat de oude keizer gestorven is. De nieuwe keizer wil gerechtigheid, schort alle doodvonnissen op eim ont biedt de ver oordeelden met hun rech ters naar Peking. De nieuwe keizer is Pao. die, toen hij' nog een priins was; het theehuis waar Haitang geweest had, bezocht had toen die daar pas was ge komen en iop haar verliefd was gewor den. Dank ziji een Salomlo's oordeel van den nieuwen heerscher komt de waar heid aan het licht en de gerechtigheid zegeviert: Haitang wordt 's Keizer's ge malin.' haar broeder Opperrechter en lover de ware schuldigen spreekt de nieuwe Keizerin het vonnis uit. Tot zoover over den inhoud van het 5 bedrijven tellende stuk, waarbij mevr; Oosthout voor de zware taak stond op, een toioneel zonder décor ep zto(nder re- quisieten (want die vindt meini niet of bijna niet op een Chimeeseh tjaofnieel) alle rollen uit te beelden en de persbinien vojor haar gehoor te doen leven. Op! buitengewone wijze heeft zij zich van haar taak gekweten, want do|or haar suggestieve wijze van uitbeelden wist zij een sfeer te scheppen en efijn verper soonlijking van de figuren! te geven, die we slechts met het wqord „prachtig" kunnen aanduiden. De toepasselijke Chi neesche kleeding en muziek droegen hier natuurlijk qok het hunne bij. Met weinig wo(orden, doch op de juiste wijze, dankte Mr. Nieuwenhuijsen aan het einde van den avoiiud mevr. Otösthout voor het gebodene. Aan een „vaarwel" paarde spreker een welgemeend „tot weerziens", waarmede ieder der aanwe zigen wel van harte zal hebben ingel- stemd, want het was een ware Kunst avond, deze 2e Nutsaviond! BURGH. De Coöp. Kolanbond EMM hield Zaterdagavond haar jaarvergadering in hotel De Koster welke matig bezocht was. In zijn openingswoord releveerde de voorzitter, de heer H. J. A. Blom, een en ander betreffende het af geloop en jaar. Hij deelde mee, dat er dit jaar geen groot batig saldo is, wat komt doordat er verschillende leden zijn, die niet op huwelijk doorgedreven met een man, dien zij lief had, ondanks alles wat haar vrienden tegen de verbintenis hadden ingebracht. Dit was echter van den be ginne af tot een teleurstelling geworden, wat dus niemand verwonderde. Maar van de ontknooping schrikte toch een ieder, ofschoon de zaak zooveel mogelijk ver borgen was gehouden. Dat hij haar enkel genomen had om haar geld en dat hij dit verkwistte, terwijl hij haar verwaarloosde, had men wel verwacht; maar toen het or een goeden dag uitlekte, dat hij al vroeger getrouwd was; dat zijn vrouw nog leefde, dat Margaret dus geen recht had op den naam van haar man, dat zij nóg miss Vellacott was, baarde dit groot opzien. In de eflende van haar schande en haar verguisde liefde had Margaret zich als 't ware begraven in haar huis in Dorset; had zij niemand anclers willen zien dan de bedienden en meende, dat zelfs diè op haar neerkeken. Op Woone Manor had zij zich terug getrokken als de Schoone Slaapster in haar paleis in het bosch; met dit onder scheid dan, dat er geen prins kwam opdagen, die haar verloste uit de een zaamheid en haar herstelde in haar eer. Haar vrienden gaven langzamerhand allen moed op, om ooit weer eenigen omgang met haar te houden, en zij werd dan ook gaandeweg vergeten door de buitenwereld. Mijnhardtje8 (dit zija hartvormige oaohetH) helpen snel en good. Doos 50ot. Proefdoos lOot. tijd kun kolen hebben betaald, zoodat er memonteel nog een flink bedrag open staat. Ook deelde hij mee, dat in het vervolg de betaling vergemakkelijkt zal worden, door het openen van eein giro rekening. Tot slot deelde hij nog mee, dat de administrateur, de heer H. Bran denburg. die 18 jaar dit ambt heeft waar genomen, heeft bedankt. Uit de rekening bleek, dat de ontv. hadden bedragen f 11686.78 en de uitg. f 11593.73. alzoo een batig slot van f93.05. De totale bezittingen der Kolenbomid be- dargen f 1246.40. De voorzitter der Com missie van Toezicht, de heer Alb. Visser, bracht rapport uit omtrent de rekening en adviseerde tot goedkeuring. De voor zitter dankte de heer Visser voor zijn uitgebracht rapport en den administrateur voor zijn gehouden beheer. Als bestuursleden werden herkozen de heeren H. J. A. Blom en A. Overbeeke. en als leden van de Comm. v. Toezicht de heeren D. Dijkgraaf en C. A. v. Over beeke. Het salaris van de administrateur werd weer op hetzelfde bedrag vastge steld. Omtrent de-'aankoop van kolen, werden geen op- iof aanmerkingen, ge maakt en zullen deze in 1940 weer op dezelfde wijze worden geleverd, m.l. in Februari. Mei en September. Bij het punt „voorkomende zaken" bracht de voorz. van de Comm. van Toezicht namemis deze Commissie, dank aan den administrateur voor het vele door hun verrichte werk voor de Kolenbond, onder aanbieding van een klein geschenk, waarvoor de admi nistrateur zijn dank betuigde. Door een der aanwezigen werd nog eeni opmerking gemaakt over de kolenlossers, welke door het bestuur werd beantwoord. Ook werd nog medegedeeld, dat eventueel^ winst aan de leden zal worden terugbetaald!. Tot sliot nam de administrateur met een overzicht van de werkzaamheden gedu rende zijn zittingsperiode, afscheid van de Kolenbond. Hierna volgde sluiting der vergadering. Vermelden wij nog dat de Kolenbond (momenteel 336 leden telt, die in totaal. 8838 H.L. brandstoffen hebben afgeno men of ruim 1400 H.L. métjr dan in 1938. RENESSE. Zaterdagavond sprak in de zaal van dhr. Telle, dhr. Bij de Vaate van Nieuwerkerk, over Luchtbescherming. Na een korte inleiding van den burge meester verkreeg spreker het woord. In een vlotte causerie deelde spr. mede wel ke bommen alzoo bij een luchtaanval te pas kunnen komen en welke de fatale uitwerkingen hiervan zijn. Behandeld werd verder hoe de bevolking zich tegen luchtaanvallen kan ^beschermen o.a. door gebruikmaking van schuilkelders en gas maskers. De opkomst was vrij aardig te noemen n.l. een dertigtal, w.o. 5 vrouwen. Allen traden zonder meer toe tot de Vereeni- ging voor Luchtbescherming, terwijl een plaatselijke afdeeling werd opgericht met als voorloopig bestuur de heeren Hoogen- boom, Borgmeijer en Bolle, waarbij men zich alsnog als lid kan opgeven. BROUWERSHAVEN. Voor de Vereeni- ging Volksonderwijs in vereeniging met een ouderavond heeft de heer W. L. Groot, hoofd der openbare lagere school, een lezing gehouden over „Schoolmees ters van vroeger en nu". Op populair on derhoudende wijze gaf de spr. een kijkje op den tijd van zijn voorganger Valcooch om via Betje Wolf en Agatha Deken te belanden bij de huidige onderwijsmetho den van den grooten schoolmeester en peadagoog Jan Ligthart. Deze aangename causerie werd voor afgegaan door een propagandistisch woord van den voorzitter der afdeeling van Volksonderwijs, den heer W. H. Itt- mann. Zondagavond heeft de afdeeling van de Rijzende Kerk in het Koor van de Ned. Herv. Kerk 'alhier, een herhaling gegeven van het in het vorig jaar ge speelde Groote Kerstspel van Dr. G. J. Miss Vellacott was nu veertig jaar. Ze was zóó veranderd, dat haar meeste jeugdvrienden haar niet meer herkend zouden hebben. Alle kleur was geweken van haar frisch gelaat, waarvan juist het perzik achtige teint zoo bekoorlijk was geweest. Maar het zware haar was nog even zijdeachtig en glanzend, ofschoon haar figuur de meerdere gezetheid had gekre gen van den middelbaren leeftijd. Sinds den dag, dat ze haar zoogenaam- den „echtgenoot" verlaten had, had ze in geenerlei betrekking meer tot hem gestaan; maar toch zorgde ze wel, dat ze op de hoogte bleef van zijn manier van leven. Ze schrikte echter terug van iedere herinnering aan den tijd, dien ze met dien man was samengeweest, en verachtte hem hartgrondig. Op huize Woone ging het leven heel kalm voor haar voorbij. De pachters wa ren zeer op haar gesteld; de buren eer biedigden haar, maar voor de wereld in het algemeen was zij vergeten; tot nu, op dien avond in April, twintig jaar na haar huwelijk de komst van moeder en kind een heele verandering bracht in haar bestaan. Den dag daarop was de jonge moeder nog niet uit haar lijden, althans, ze lag roerloos terneer, tot tenslotte het leven bij haar uitging als een kaars, terwijl de baby door 't vreemde van haar omgeving Sirks. Het was wederom een geslaagde opvoering, waarbij in het bijzonder de hoofdrollen op uitstekende wijze werden vertolkt. GEMEENTERAAD TE NlEUWERKERK Voo/keur voor een Ziekenhui* te Noordgouwe Bezwaren teg«n de wijze waarop de wlnkelwesk wordt gehouden Vrijdagavond vergaderde de gemeente raad. Alle leden waren tegenwoordig. Voorzitter was de heer van Eeten, burge meester. Naar aanleiding van de notulen der vorige vergadering, deelde de voorzitter mede, dat Ged. Staten verzochten om den aflossingstermijn van de geldleening tot dekking van de uitgaven voor het verkabelen van het electrische net terug te brengen op 20 jaar, terwijl eveneens de meerdere kosten voor de huisaanslui tingen in 20 jaren dienen te worden te rugbetaald. Op dit verzoek is geantwoord dat bedoelde meerdere kosten slechts f 170 bedragen, zoodat het hoegenaamd geen verschil maakt of de betaling in 20 of 40 jaar geschiedt. Waar een kabel voor plm. 40 jaren wordt gelegd, wordt het alleszins wenschelijk geoordeeld, aan den oorspronkelijken termijn vast te hou den. Voorts deelde de voorzitter mede, dat met den technischen ambtenaar van de PZEM de plaatsen zijn vastgesteld, waar in de toekomst de lichtmasten moeten worden geplaatst. Het bleek on mogelijk om op den hoek bij Café De Later een mast te plaatsen, zoodanig, dat de verlichting naar alle kanten vol doende zal zijn. Daar zal de overspan ning moeten blijven. In het project komt daardoor eenige wijziging. Er zal een lichtmast over zijn, die geplaatst zal kun nen worden op den Achterweg, waar het bizonder slecht verlicht is en waarvoor reeds eerder om verlichting is gevraagd. De mogelijkheid daartoe is thans aanwe zig, waarom B. en W. in dien zin advi- seeren. De kosten zullen daardoor met f 47,50 stijgen. Een en ander werd goed gevonden. Bij de behandeling der ingekomen stuk ken kwam eerst het verzoek van A. Sies ter tafel om ontheffing van schoolgeld van October 1939 t/m Mei 1940,, waarop gunstig werd beschikt. Voorts een ont- werp-verordening van den opperbevelheb ber van land- en zeemacht, regelende het, door daartoe aan te wijzen ingezete nen, verrichten van persoonlijke diensten voor hulp bij militaire werkzaamheden tot herstel van ontstane schade door oor logsdaden. De voorzitter achtte de clau sule over het te betalen loon, dat gelijk zou moeten zijn aan het loon in werk verschaffing, beter, wanneer daarin werd genoemd het loon in het vrije bedrijf, waarmede alle leden instemden. Daarna kwam de bekende circulaire van den Commissaris der Koningin in Zeeland in behandeling, waarin deze een uitspraak van den Raad vraagt of aan Noordgouwe of aan Zierikzee de voorkeur gegeven wordt als vestigingsplaats voor een zie kenhuis. De voorzitter gaf, hoewel hij meende, dat deze kwestie door de lectuur daaromtrent voldoende was belicht, ge legenheid tot het stellen van vragen. Hij deelde nog een schrijven van den burge meester van Noordgouwe mede, waarin deze een uitspraak van den Inspecteur voor de bescherming van de bevolking tegen luchtaanvallen verzocht over de meest aangewezen plaats en het daarop verkregen antwoord, dat aan Noordgouwe de voorkeur gaf. De heer Gaanderse merkte op, dat bij raadsbesluit van 23 December 1936 besloten werd om tot en met 1946 aan het ziekenhuis te Noord gouwe een bijdrage van 171/2 cent per inwoner te betalen. Hij vroeg zich af of, wanneer eventueel te Zierikzee zal wor den gebouwd, het ziekenhuis te Noord gouwe geheel van de baan zou zijn. haar stemmetje nogal eens verhief tot een droevig gehuil. HOOFDSTUK II. Woone Manor was een groot, onregel matig gebouwd huis, dat heel afzonder lijk lag, ongeveer drie mijlen van Wey mouth. Het had een massieve, met ijzer beslagen deur en die voerde dan eerst naar een gang, waarna, door een tweede deur, de hall werd bereikt. Hier kwamen drie vertrekken op uit: de salon, de eet kamer en achter die beide de bibliotheek. Hier zat miss Vellacott het grootste deel van den dagze schreef er haar brieven, las er haar boeken, Want ze zorgde wel, dat ze >op de hoogte bleef van de literatuurdaar had ze juist den tijd voor; -• maar in den salon kwam ze Weinigalleen 's avonds |nia het diner. De bibliotheek Was een ruim vertrek, laag van verdieping aan denj eemien kant wa ren een paar glazen deurejm, die op het gazon vóói het huis uitkwamen. De twee de glazen deur Was tegenover den haard, aan den anderen kant van het vertrek, en die kwam uit op den moestuin, die van het gazon gescheiden Was door een heg van boksboiomen. Weer wat verderop lag de boom gaard en in de lente was de grond tusschen de boomen overdekt met een keur van goudgele narcissen, zacht-rose AMERICAN CIGARETTE De voorzitter kon hierop geen positief antwoord geven, doch meende uit de cir culaire te kunnen opmaken, dat slechts één ziekenhuis zal bestaan. Hierop werd m.a.s. aan Noordgouwe de voorkeur ge geven. Aan de orde kwam een voorstel tot verpachting van het voor bouwterrein aangekochte perceel dat voorloopig niet volgebouwd zal worden. B. en W. meen den het voor 1 jaar onderhands te moe ten verpachten aan den vorigen eigenaar, die voorkeur gevraagd had. De heer v. d. Zande stelde den voorzitter de vraag of de pachtwet zulks .toelaat. Hij meende van niet en adviseerde tot het verpachten voor onbepaalden tijd of tot het vragen van ontheffing van een langen termijn. Na bespreking van deze aangelegenheid, waarin de mogelijkheid werd bezien om den grond door de gemeente te doen bewerken en voor het verbouwen van vlas voor 1 jaar te verhuren, nam men het besluit om den heer Boogert te vragen of deze bereid gevonden wordt voor 3 jaar te pachten voor de overeen gekomen som en zoo niet, het dan, als boven omschreven, te verhuren. Wederom zal voor 2 jaar ontheffing gevraagd worden van de verplichting tot het geven van onderwijs in het vak licha melijke oefening aan de O.L. school. De commissie tot wering van schoolverzuim werd in haar geheel herkozen. Bij de rondvraag opperde de heer v. Klin ken een drietal bezwaren tegen de wijze waarop de jaarlijksche winkelweek wordt gehouden. Hij zou gaarne de franje van de muziek rond het dorp er af heb ben. Voorts zag hij in het verleden op de programma's gedrukt, dat de verlo ting door B. en W. was goedgekeurd, hetgeen hij onjuist noemde. Hij kon zich althans niet indenken daartoe ooit te heb ben meegewerkt. Het lot mag gebruikt worden, doch z.i. niet voor dergelijke beuzelachtige dingen. Tenslotte zag hij de winkelweek, als zij in de toekomst gehouden wordt, indien noodig, gaarne verschoven tot na de dankdag in de div. Gereformeerde Kerken, opdat er gele genheid zij dien dag rustig door te bren gen. Dat voorkomt wrijving. Er wordt soms gezegd als winkeliers op dien dag in hun zaak moeten bezig zijn: Eerst dient men God, daarna den Mammon. De voorzitter antwoordde dat de mu ziek dient om de menschen op de straat te lokken. Hoe men dat vereenigt met de tijdsomstandigheden, die de heer van Klinken terecht donker noemde, komt voor rekening van de organisatoren. Toe stemming voor de verloting is nog nooit aangevraagd, dus vanzelf nooit door B. en W. ter sprake gekomen. Hem was van die mededeeling omtrent de goedkeuring niets bekend. Met den wensch om de winkelweek te verschuiven zal rekening gehouden worden. De heer v. Klinken merkte nog op dat hij de ijver om goede zaken te maken toejuicht en was met de toezegging wat de dankdag betreft, tevreden. De heer v. d. Zande kon zich de prin- cipieele bezwaren van wethouder van Klinker voorstellen. Ieder heeft er zijn eigen kijk op. Er kan rekening mee ge houden worden. Hij bewondert 't initia tief, den durf en de moed van de winke liers. Als hij hoort waar soms prijzen vallen, bewijst dat, hoe ook menschen van andere plaatsen hun inkoopen doen, terwijl velen worden weerhouden naar elders te gaan. Bij hem komt dan vaak sleutelbloemen, veelkleurige viooltjes en leLetjes van dalen. Woone Manor was even verschillend van andere huizen, als zijn eigenaresse van de meeste vrouwen. Op het onver wachtst ontmoette men er gangen en wer.tellrappen en gasten, gesteld die er kwamen zouden niet gauw den weg weten. Het meubilair was zwaar en massief; de vertrekken hadden don kere eikenhouten paneelen en overal hin gen portretten van overleden Vellacotts. De tuin was ook niet aangelegd met stijve bloemperken; daar hield miss Vel lacott niet van. Het was er, wat som migen zouden noemen, een ware wilder nis; maar, in voor- en najaar, was het er één schitterende kleurenpracht. Een deel van de bloemen vond altijd z'n weg naar zieken of óngelukkigen, waar ze weer eenigen troost of vreugde konden brengen. Honor was intusschen opgegroeid tot een knappe jongedame, die heel Woone Manor, met de eigenares incluis, „er onder had", want ze bezat een ongeëve naard sterken wil en groot zelfver trouwen. Van de buitenwereld wist ze nagenoeg niets af, om de eenvoudige reden, dat ze er in het geheel niet mee in aan raking kwam. fWcirdt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1939 | | pagina 2