BIJVOEGSEL Zierikzeesche Nieuwsbode KAMERAAD MOEDER Vastzittende slijm behoorende bij de van Woo. «dag 29 Nov. 1939, No. 14201 GEMEENTERAAD TE POORTVLIET Geen varkeersipiegel maar borden Egaliseering van «Stadszicht» Nieuwe regeling straatverlichting Stichting kleuterschool Kerstgave en brandstoffentoeslag Contro leur werkverschaffing Na de opening met het ambtsgebed der vergadering van Vrijdag 24 NoiV. zeide de heer Boogaart op de ter visie ge legen hebbende notulejni geejn aanmer king te hebben, maar alleen te willen releveeren dat zijne beschouwing over zijn houding ten aanizien van het ambts gebed speciaal bestemd was voor den voorzitter, daar de medeleden hiervan Wel op de hoiogte waren. Daarna wier den ze goedgekeurd. De voorzitter deed de vplgende mede- deelingen: a. het aantal deelnemers van defal fwiln- teravondcursus der openbare school be draagt 17 jongens en 7 meisjes; b. ten opzichte van een te plaalsemi verkeersspiegel op de hoek bij Potter heeft de ANWB enkel advies te geven over den stand van deini spiegel tem be hoeve van het verkeer, niet over de wen- schelijkheid. Intusschen zijn er hier ein daar stemmen opgegaan over het minder practische resultaat en over het veroor zaken van hinder. De heer valru Ast prees integendeel het groote nut van dezen spiegel te Stavenisse; er komen Weinig ongelukken voor. Anderen vonden hem niet voldoende practisch. Tenslotte zal men de spiegel niet aanbrengen, maar met borden het verkeer tegemoet komen. c. het gemeentebestuur van Stavenisse heeft voor korten termijn een kasgeld- leening voor deze gemeente aangevraagd van f8600, W'aartoie werd besloten. Van het depoinito van de Bank voor Nederï. Gemeenten zal f5600 en va|n; de plaat selijke Boerenleenbank f3000 iWordejni te ruggenomen; d. de directeur van de Waterleiding heeft medegedeeld, dat het bij breuk- reparaties niet wel mogelijk is, te voren te Waarschuwen, dat de hoofdkraan is afgesloten. De heer van Ast meent, dat, Waar dit elders kan, hier ook mogelijk is. Als even te voren gewaarschuwd' wordt door het personeel over de afsluiting, dan kan men zich tijdig ©enigszins voorzie(ni en staat mer. niet onverwachts voor het feit. De heer Boogaart heeft nog geen ant woord' ontvangen op zijlni destijds gedane vraag over het opzicht van den berm b'ij IJsseldijk. Nu Weer is de gemeente- oprichter werkzaam bij Steenpoort©. De voorzitter merkte op, dat de opzichter dit als particulier uitvoert. Ingekomen is een missive va|ni het be stuur der Rijksverzekeringsbank, dat aan M. P. Boumazi een rente per jaar wordt toegekend van f43.88, ingaande 20 Oct. j.l. Als deze naar huis Zal komen, wordt deze rente hem uitgekeerd, daar dan de gemeente van de verpleegkosten ont slagen is. Van W. E. A. de Rijke is een verzoek ingekomen tot het geven van eem cursus in melkwiimijnig en - hygiène om een schoollokaal voor een 10- tot 12-tal lessen B. en W. stellen voor, dit beschikbaar te stellen met vergoeding van vuur e|ni licht, ad f 10, *wat wordt toegestaan,. Van het departement van Sociale Zaken is bericht ontvangen inzake de egali seering van 'n stuk grond der hoeve „Stadszicht" te Tholen, omvattende een 49 H.A. en een bedrag van circa f 35000 Indien het waar is, dat het g\eluk vwo- lijk maakt, dan maakt het mgeluk wijs... en de wijsheid maalrt tenslotte, ondanks het ongeluk... weer vroglijk. FEUILLETON Roman van Christ»! Bro«hl Delhaei 67 Nadruk verboden Wil jij haar nu achterna loopen? vroeg Tiebruck en in zijn oogen lag een onbeheerschte gloed. Is Camilla minder dan Alf? ant woordde Romana ernstig. Ze is toch even goed ons kind als de beide jon gens. Laat mij er zoo gauw mogelijk heengaan, des te spoediger zijn wij te rug, want ik breng haar natuurlijk mee. Laten we gaan eten! zei Tiebruck zonder op het voorstel in te gaan. Ro mana begreep, dat hij zich eerst nog eens ernstig wilde bedenken, alvorens een beslissing te nemen. Tenslotte wa ren het in de eerste plaats zijn kinderen. Maar nog voor zij het Kurhaus be reikt hadden, wendde Tiebruck zich plot seling tot zijn vrouw en zonder verdere inleiding zei hij met een onmiskenbare vermoeide hulpeloosheid in zijn stem: ja, ga jij! Je hebt tot dusver alles zoo goed gedaan. In nauwverholen blijdschap drukte zij beloopende. Hierbij kunnen ook werkloo- zen uit deze gemeente geplaatst warden op een uurloon van 22 cemjt (waaraam in tusschen miet te tornetni valt) mits de gemeente de gebruikelijke financieel© ver klaring onderteekent. Men had daartegen geen bezwaar en met het uurloon zou mem zich vereeni gen. maar B. en W. zullen, op eetni wensch van den heer van Ast, trachtem te be vorderen dat er een schaftlokaal is voor hen, die van buiten de gemeente komen. Reisvergoeding wordt niet gegeven, om dat de afstand beneden 10 K.M. is. Van 10—15 K.M. wordt 50 cent per week en boven die afstand vervoer per bus ver strekt. Voor het afgraven van een dij k enz. bij Groenewege te St.-Maartensdijk. waarin een bedrag van eemi f800 zit, wil men wel werkloozen van hier be schikbaar stellen, maar erbij verzoeken het uurloon te bepalen van 24 oemst, met het oog op de duurder wordende levens standaard op heden, doch de verhooging niet voor rekening van de gemeente nemen. De heer Niemantsverdriet zlou dit hvil- len bedingen, em bij miet-aanvaarding deze werkgelegenheid miet accepteeren. De voorzitter remde, hem even door er op te Wijzen, dat dit zpo maar miet gaat; men kan miet dwars tnigaam tegen hoo- gere autoriteiten. Overigens vereenigd,e men zich ook met dit object. Overgelegd werd een ontwerp-veror dening van het Hoofdkwartier tot ilnistel- ling van persoonlijke diefnstem bij even- tueele uitvoering van militaire of aan verwante werken. Daartoe kunnen man nelijke ingezetenetn! Worden opgeroepen van 18—60 jaar. Bij invaliditeit heeft een onderzoek plaats door 2 doktoren, het geen de heer van Ast overbodig vindt en meent te kunlniem volstaan met ééti. Ook gaf hij in overweging te willen be vorderen dat bij persoonlijke opvordering zou gelet Worden iop hen die voor hun bedrijf hoogst moieilijk kunmen gemist Worden en daarvoor althans hela te ne men die geen Werk hebben of voor wie die opvordering uit dien hoofde minder bezwaarlijk is. De ter-visie-ligging van het desbetref fend register der te Werk gesteldein ge durende 14 dagen, werd <toor den heer van Ast te kort gevonden: het zou wel een maand mogen zijto; de voorzitter hield echter staande dat de omtiworpen termijn inderdaad laag genoog is. Als te vergoeden lo.on zal de norm im de Werk verschaffing worden aangenomen. Dr. J. Tazelaar te St-Maartensdijk Wil. onder nadere goedkeuring vam Ged. Sta ten e en dam leggen maar zijin boomgaard van af de Stoofiweg en verzocht een in de weg staande olm van de gemeente te mogen aankoopen. B. dm W. hadden daartegen geen bezwaar. Goedgevonden werd het bedrag op flO te bepalen, omdat de rooiïng door de gemeente moet geschieden," daar deze slechts bevoegd is roerende go;ederen on derhands te verkoopen. Zouden Ged. Staten de goedkeuring voor den dam niet verleenejni, dajn gaat ook deze verkoop niet door. Met het nieuwe contract ten behoeve der electr. straatverlichting ging men ac- coord1; de gewone a v o n d-v e r 1 i c h- ting zal ontstoken wordeb drie kwar tier na zonsondergang tot 11 uur en de nacht verlichting van hetzelfde uur af ma zonsondergang tot drie kwartier voor Zonsopgang, gedurende 't tijdvak 16 Aug. tot 16 Mei. Met ingang van 1 December a.s. Werd tof contr|0;leur voor de Werkver schaffing pp arbeidscontract em op een jaarwedde van f150 benoemd L. C. Slings met 4 st;., tegem 3 Pp P. J. van Houdt. Op voorstel van B. en W. zal aan Ged: Staten ontheffing Worden gevraagd van de verplichte uitvoering van vakl j (gym nastiek) op de openbare school, uit over weging van het ontbreken vam een lo kaal en een geschikt terrein, terwijl ook geen der ledem van het persofasel daar toe bevoegdheid heeft. Met het oog op de vele toenemende werkzaamheden vroeg de vo.orz. mach tiging tpt aanstelling vajm -een tijdelijks z'n arm en dit spontane gebaar bracht Tiebruck opnieuw tot het besef hoezeer het welzijn van zijn kinderen haar ter harte ging. Nadat Romana met juffrouw Körch en Else Wiedner kennis had gemaakt be trad zij de groote, lichte slaapzaal, waar in nu, midden op den dag, Camilla als eenige te bed lag. Toen de deur zachtjes knarste, richtte Camilla zich op, om te zien wie er binnen kwam. Ze sperde haar oogen wijd open van verbazing. Romana trad snel op het ledikant toe. Ze was alleen. Juffrouw Körch en Else waren achtergebleven. Camillazei ze zacht en in haar blik lag zooveel moederlijke liefde en hartelijke toewijding, dat het zijn uitwer king niet miste. Camilla slaakte een kreet van verras sing, en terwijl zij half overeind kwam, strekte zij haar armen naar Romana uit. Het volgende oogenblik lag zij aan haar borst. Help mehelp mebracht ze er onbeheerscht snikkend, met moeite uit. Hoewel Romana's hart in bange vrees sloeg, dwong zij zich tot een geruststel lend antwoord. Daar ben ik toch voor gekomen om je te helpen. Wat scheelt er aan? Ben je ziek? hulp, als dit noodig mocht blijken. Zelf ziet hij niet tegen het werk op, maar het zou hem toch te machtig kunnen worden. De machtiging werd verleend. Bij de rondvraag werd gewezen op een paar goten in de achterwegen em op de toeslag brandstoffen voor kleine boieren. Aan het eerste zullen B. etn W. hun aandacht schenken en het tweede vindt practische toepassing. De rioleering van den Achterweg, door den heer Niemantsverdriet als hoog noo dig geoordeeld, zal dpor B. en W. wor den bekeken. De heer Boogaart gaf B. en W. in ernstige overweging de stichting vain, een k 1 e u t e r s ch o o 1 als hoogst noodzake lijk voor 46-jarigen, die anders doel loos op straat rondloopen en vaak iin verkeersgevaar komen. B. en W. zullen dat nader overwegen. En tenslotte haalde de heer Boogaart zijn p,ud paard: „de dokterskwes tie" van stal, om vo,or te stellen, dat den gemeente-arts bij instructie zal wor den voorgeschreven binnen de gemeente te Wonen; dit zou de ware oplossing van deze oude kwestie zijin. De voorzitter zou dit uit wellevend heid' tegenover den voorsteller bij B. en W. overbrengen, al voorziet hij weinig resultaat op dit voorstel. Hij had het dan ook beter geacht geen oude koeien uit de sloot te halen en zijn oud paardje, dat mo;e lijkt, te laten rusten. De heer Niemantsverdriet wil van zijn veranderde zienswijze doen blijkemi, door op te wijzen, dat deze telkens terug- keerende besprekingen iets persoonlijks hebben, alsof we vóór de een en tegen de ander zouden zijn. Voior wat hem betreft, b lijve deze zaak thans volko men rusten. Tenslotte deelde de vo.orz. nog mede, dat bij de controle iover de steunuitkee- ringen is gebleken, dat voor de steulfy v,oor de kerstgave en voor de brand- stoffentoeslag een gezamenlijk bedrag van ruim f58 meer is uitgegeven dan verant woord1 kan worden. Het toenmalig dag. bestuur heeft deze luttele bedragen niet aan enkelen willen onthouden en hij' veronderstelde dat de raad' met deze in mindering breiryging; van de steunbedragen voor 1939 wel ge noegen zal nemetn, gelijk inderdaad una niem bleek. Daarna werd de openbare zitting met dankgebed gesloten en gijng men over in geheime zitting. HET ZIEKENHUIS VOOR SCHOUWEN - DUIVELAND Men schrijft ons van andere deskun dige zijde: Het artikel van Donderdag 1.1. heeft in meerdere kringen een zekere verwon dering gewekt. Deze verwondering wordt al direct teweeg gebracht door het feit, dat in dit artikel gewaagd wordt van het weeren van elk plaatselijk of ge meentelijk chauvinisme, terwijl dit arti kel toch lichtelijk druipt van chauvinisme. Misschien is het niet ondienstig bo vengenoemd artikel nog eens even nader te bekijken. De deskundige komt dan tot de con clusie, dat het ziekenhuis te Noordgouwe niet aan de thans geldende eischen vol doet. Ie. Omdat het een te klein aantal bedden heeft en niet voldoende is ge outilleerd. Hierbij dient opgemerkt te worden, dat reeds ruimi 6 jaar voor de geboorte van het artikel van den deskundige het bestuur van het ziekenhuis de dringende behoefte aan verbetering heeft gevoeld. Reeds zou Schouwen-Duiveland al 6 jaar van een goed ziekenhuis hebben kunnen profiteeren, wanneer niet altijd Zierikzee roet in 't eten had gegooid. De grootste rem voor de normale ontwikkeling van 't ziekenhuis was altijd de tegenwerking of negatie van Z'zeè. Overigens zal ieder in welke functie ook, die met het zie kenhuis in aanmerking komt, het onder 1 genoemde bezwaar onderschrijven. 2e. De ligging van het ziekenhuis is te ver van een groote gemeente. Hier moet echter in oogenschouw genomen Camilla maakte zich uit Romana's ar men los. Plotseling leek het haar weer totaal onmogelijk met haar stiefmoeder over dingen te praten, die haar inner lijk schier verteerden. Ach, het is natuurlijk niets, zei ze met totaal veranderde stem. Ze hebben me in bed gestopt, hoewel me bijna niets mankeert. Hoe kom je eigenlijk hier? Ik kwam het kamp eens bezichtigen, jokte Romana met een leugentje om best wil. Je kan je m'n verbazing voorstel len, toen ik hoorde, dat je ziek was. Is Paps ook hier vroeg Camilla haastig. Nee, vader is nog in Königstein. Zou je geen zin hebben een poosje mee te gaan? Ik ben toch eigenlijk heelemaal niet ziek, overwoog Camilla en wensch en vrees haar vader terug te zien, streden om de overhand. Het zal je goed doen eens een paar dagen in een andere omgeving te zijn zei Romana zacht. Camilla kwam eenklaps weer overeind, eerst nu zag Romana hoe bleek en ma ger zij was. Ze stak haar hand uit en legde die op Camilla's koortsachtig-warme vingers. Mama, zeg me de waarheid: Je wist toen je kwam, dat ik te bed lag! Romana aarzelde even, dan gaf ze toe: Ja, ik ben hier gekomen om je te hel- LJl LJ_llL I1 JU worden, dat het ziekenhuis te Noord- gouwe is het ziekenhuis voor het ge- heele eiland Schouwen en Duiveland, dus voor menschen van Burghsluis tot Zijpe. Was er b.v. sprake van een gemeente ziekenhuis van Zierikzee, dan was de zaak anders. 3e. Het moet daarheen geleid worden, dat een chirurg zich ter plaatse vestigt en zoo mogelijk een internist. Hier kan men toch niet aan den in druk ontkomen, dat de deskundige niet over de muren van een groote gemeente heeft heengekeken, daar reeds sedert eenigen tijd te Noordgouwe een chirurg vlak bij het ziekenhuis is gevestigd. Daarna komt de deskundige tot de conclusie dat het ziekenhuisbelang c.q. patiëntenbelang op de voorgrond moet staan. Ook hierin zal ieder het met de schrijver eens zijn. Waarom echter de patiëntenbelangen in Zierikzee beter gediend zijn dan in een goed geoutilleerd ziekenhuis te Noordgouwe, is iets wat allerminst dui delijk is; dit kan ook niet van deskun dige zijde aangetoond worden. Verder meent de deskundige, dat Noordgouwe den chirurg geen mogelijk heden biedt om op de hem waardige wijze het huiselijk leven te ontplooien. De feiten spreken dit tegen. De eventueel te vestigen internist pre fereert misschien de landelijke stilte bo ven het stadsleven, zooals men dat in Z'zee toch behoort mee te maken. De deskundige breekt ook nog een lans voor uitbreiding van het amuse- mentsleven (verpoozing) der verplegen- den. ,i i l i Nu komt het ons toch voor, dat Z'zee als oord des vermaakts maar weinig meer mogelijkheden biedt dan Noord gouwe. Bovendien zal altijd een deel der jongere verplegenden, voor verpoo zing de rustige avondlijke stilte prefe- reeren boven het stadsgewoel te Z'zee. Zooals reeds meerdere malen is mee gedeeld, is de tramverbinding met Zzee niets beter dan met Noordgouwe. De bus verbindingen van Z'zee met de omme landen mogen toch eigenlijk geen naam hebben. Bovendien zouden deze verbindingen makkelijk doorgetrokken kunnen worden naar Noordgouwe. Als 4e punt denkt schrijver zich een toename van het aantal z.g. verpleeg- patiënten. Dit is een veronderstelling wel ke geen bewijsvoering heeft en dan nog alleen voor Z'zee zou gelden en niet voor de 16000 andere inwoners van ons eiland. Als 5e punt ziet schrijver 't ziekenhuis als medisch centrum, waar de huisartsen met de specialisten hun gevallen kunnen bespreken. Met een acrobatische sprong komt de deskundige tot de conclusie, dat het zie kenhuis dus in Z'zee moet staan. Hier valt toch eigenlijk heelemaal niet te dussen, want die gesprekken kunnen evengoed in Noordgouwe gevoerd worden Tot slot komt de schrijver tot de con clusie, dat wanneer er niets was, men zeker niet in Noordgouwe ging bouwen. Inderdaad bestaat deze mogelijkheid. Echter is er iets, dat 40 jaar lang in een behoefte heeft voorzien en dat iets is nu eenmaal niet weg te cijferen. De schrijver haalt dan nog het zie kenhuis op Goeree en Overflakkee aan, een eiland dat pl.m. 8000 bewoners meer heeft dan Schouwen en Duiveland. Het ziekenhuis te Dirksland heeft in stanties met veel geld achter zich, welke instanties dit geld vrij onbeperkt ten bate van het ziekenhuis kunnen uitgeven, terwijl Noordgouwe instanties (gemeente besturen) achter zich heeft, wier finan ciën beperkt zijn, zoodat hun taak is de uitgaven zooveel mogelijk te beperken. Om in de lijn van den schrijver ver der te gaan, kunnen we zeggen, wat Zierikzee is voor Schouwen-Duiveland is New York voor Noord-Amerika. Het zal den deskundige wellicht bekend zijn, dat 's werelds beroemdste kliniek, de Mayo-Clinics o(p eenige honderden mijlen van New York is gelegen in het gehuchtje Rochester, midden in de prairie en toen wonen daar internisten en chi rurgen en toch verpoozen zich daar de pen. Ik dacht, dat je me misschien noo dig zou hebben IkCamilla beefde van opwinding, ik kan ik bedoel, ik Je behoeft niets te zeggen, ik kan me wel voorstellen, dat het omdr. Alk gaat. Ja, jij hebt het gezien, je hebt het geweten, maar je weet niet!... Camilla aarzelde even. Hij wilde pas met vader praten, als hij naam had gemaakt. Begrijp jij dat? Paps heeft hem toch al zoo vaak te verstaan gegeven, dat hij hem als zijn opvolger beschouwt. Dat moest hem toch eigenlijk voldoende zijn? Hij wilde niet, dat ik het bekend maakte vóór de wereld over de ontdekking van zijn serum sprak... Lieve, kleine Milla, zei Romana zacht en bewogen, wat weet jij hoe ik om je heb gestreden. Ik wou niet, dat je het geluk zocht, waar het niet was. Maar jij dacht in mijeen te genstandster te moeten zien, die jou.... den man niet gunde. En of ik je een man gundeAlleen achtte ik het noodig, dat jij, zoowel als hij, eerst wat rijper zouden worden, rijp voor een hu welijk en zijn bestendigheid; om je in een twijfelachtig avontuur te storten, daarvoor ben je toch werkelijk te goed. Ik hou van hem..,. Ik heb hem liefriep het meisje plotseling on* beheerschi, ze verborg haar gezicht in verplegenden en toch is de treinverbin ding maar eenige malen per dag en toch wordt daar heel veel over medisch moeilijke gevallen gesproken (zie Mayo papers). Daarom is het niet het summum van gekkigheid om een behoorlijk ziekenhuis in Noordgouwe te hebben, hoewel Z'zee ook voordeelen biedt, die echter niet zoo eclatant zijn als die welke men in ar tikelen vrij van plaatselijk of gemeente lijk chauvinisme wil doen voorkomen. Men doet het toch voorkomen alsof Z'zee als een goede Sint, de Slavenkas pl.m. f75000, zoo maar aan het nieuwe ziekenhuis cadeau geeft en dat nu dat eigenwijze Noordgouwe zoo'n pracht aan bod niet wil aanvaarden, gewoonweg on begrijpelijke kortzichtigheid is. De zaak is echter zoo, dat Z'zee de Slavenkas heelemaal niet geeft, maar de ze tegen een zekere rentevoet be leent, zoodal het geld van de Slavenkas weer aan Z'zee terugvloeit. Hel komt dus daarop neer, dat de plattelandsgemeenten die f75.000 in de loop der lijden via hun contributie aan Z'zee geven. Van een grootsche allure, waar de schrijver nog in z'n artikel over rept is dan ook absoluut geen spra ke: de plattelandsgemeenten geven Z'zee buiten een nieuw ziekenhuis nog eens f 75.000. Goedkooper is het bouwen in Z'zee dus zeker niet. Bovendien is de exploitatie van een dergelijke inrichting in een stad met hoogere loonschaal altijd duurder dan in een relatief goed gesi tueerd dorpje met lage belasting. Al dit geharrewar staat echter de bouw van het nieuwe ziekenhuis in de weg en dat is jammer, want dringend is verbetering noodzakelijk. Praat daarom niet al te lang, zooals dat volgens oud vaderlandsche gewoonte maar al te gaar ne wordt gedaan. Laat dit nu het laat ste artikel van deskundige zijde zijn en laat ook spoedig het laatste uitgebreide of verkorte raadsverslag omtrent deze kwestie in de Nieuwsbode staan. Laat ook de kwestie van goede drui ven uit Z'zee of beste pruimen uit Ooster- land niet doorslaggevend zijn, maar laat ieder, die in deze kwestie iets te zeggen heeft, zichzelf ontdoen van elk idee om z'n eigen willetje te willen doorzetten en eigen wenschen ondergeschikt maken aan het groote belang. Jarenlang is er nu gepraat en nog eens gepraat en de zaak dreigt nu weer in een perscampagne te gaan uitloopen; laat het niet zoo ver komen, maar laten we de handen ineen slaan en gaan wer ken, zoodat om het eind van het vol gend jaar het nieuwe ziekenhuis geopend kan worden. werken Uw ademhalingsorganen niet voldoende. Hun werking wordt gehinderd doordat de slijm de lucht- toetreding belemmert en de slijm vliezen prikkelt, waardoor bij het ademhalen benauwdheden ontstaan. Neem die hinderpaal zoo snel mo gelijk weg door het gebruik van Abdijsiroop. De heilzame krulden, w. o. de zeer actieve Aconitum en Drosera lossen die benauwdheid- veroorzakende slijmlagen op, die Uw slijmvliezen verontreinigen, maken ze los van het weefsel en zorgen dat U in den kortsten tijd weer heerlijk vrij kunt ademhalen. tegen hoest, griep, bronchitis, asthma Flacon 90 ct., f 1.50. f 2.40. f 4.20. Alom verkrljgbaa* het kussen en snikte hartstochtelijk. Maar al het andere is pas hier tot me doorgedrongen. Ik kan zoo niet meer verder leven. Ik voel dat er een eind aan moet komen, ik ik o, mama, ik kan het niet zeggen. Paps moet het weten. Ik kan die geheimzinnigheid niet langer verdragen. Ik heb een gevoel alsof ik niet jong meer benIk moet het goedmakenal was het alleen maar om paps. Ik zou zijn vragen niet kunnen verdragen ik moet met Heinz praten, maar ik hoor niets meer van hem. Laat me toch naar hem toegaan, mama. Help me, help jij me. Laat nu eens zien, nu ik je noodig heb, dat je met ons, kinderen, werkelijk het beste voor hebt: Laat me naar Heinz gaan, zonder dat paps het hoort. Romana schudde langzaam maar gede cideerd het hoofd. Camilla, ik heb1 je bewezen, hoe lief je me bent. Maar geen meisje, dat zich zelf respecteert, loopt een man achterna. Geen vrouw biedt zichzelf op een presen teerblaadje aan. Maar wij hoeren toich b'ij elkaar, •wie Zijn immers omafscheidenlijk verbonden... Camilla..... Romana overzag eensklaps de geheele situatie, maar even plotseling welde het geruststellende gevoel, dat rij nog niet te laat kwam, in haar op. (Wcrdt vervolgd)i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1939 | | pagina 5