KLOOSTERBALSEM STRAMHEID'TAE) AKKER'S KAMERAAD MOEDER Uit Stad en Provincie .Wordt Ge gekweld door stramheid in de lede maten? Hebt Gij last van pijnlyke spieren? Gij z\jt toch nog veel te jong, om nu reeds als een oude gebroken man een pijnlijken en stijven rug en stroeve gewrichten te hebben. Laat U toch wrijven met den beproefden Aklcer'a Kloosterbalsem, welke de bij zondere eigenschap heeft diep In de weefsels door te dringen. Klooster balsem bevat aromatische, geneeskrachtige stof fen, die verwarmend, afleidend en oplos send werken tegen de stoffen, die zich in Uw spieren en gewrichten vastzetten. Kloosterbalsem tast dus die stijfheid in Uw spieren en gewrichten in haar oor zaak aan, dat voelt Ge na elke wrijving. Ongeëvenaard als wrijfmiddel bij spit, rheumatiek, spierverrekkingen, stram heid, kneuzingen, ischias, pijnlijke spieren. Per pot van 25 Gram f 0.621/2, pot van 50 Gram f 1.04 RADIO-PROGRAMMA Dinsdag 28 November 1 HJLVERSUM I. 1875 en 414.4 m. KRO-uitzending. 8 berichten ANP; 8,05 —9,15 en 10 gram.; 11,30 Godsdienstig halfuur; 12 berichten; 12,15 Het Rococo- octel; 12,45 berichten ANP; gram.; 1,15 KRO-orkest; 2 'vrouwenuur,; 3 modecursus 4 KRO-orkest; 4,45 gram.; 5 KRO-Melo- disten; 5,45 felicitaties; 6,05 KRO-orkest; 6,35 sportpraatje; 7 berichten 7,15 „Naar de nieuwe Gemeenschap"; 7,35 gram.; 7,40 reportage; 8 berichten ANP, mede- deelingen; 8,15 gram.; 8,30 KRO-Sym- honie-orkest9,15 voor de jongeren; 9,35 gram.; 9,40 KRO-Symphonie-orkest; 9,55 gram.; 10,05 Het Rococo-octet; 10,30 be richten ANP; 10,40 Tzigane-orkest; 11.00 KRO-boys; 11,45—12 gram. HILVERSUM II. 301.5 m. 6,307 RVU. 8 berichten ANP, gram.; 8,30 orgelspel; 8,50 gram.; 10 morgen wijding; 10,20 gram.; 10,30 voor de vrouw 10,35 ensemble Jetty Cantor; 11 voor de vrouw; 11,30. Ensemble Jetty Cantor; 12,15 gram.; 12.45 berichten ANP; 1 omroep - lorkest; 2 voor de vrouw; 2,10 omroepor kest; 2,45 knip- en naaicursus; 3,45 AVRO amusementsorkest (opn.)4,30 kinder koorzang; 5 kinderhalfuur; 5,30—6,27 om roeporkest; 6,30 „De nieuwe schrijvers generatie"; 7 voor de kinderen; 7,05 kin derkoor; 7,15 gram.; 7,30 Engelsche les; 8 berichten ANP, mededeelingenhierna „De bewegelijke wereld"; 8,30 Bonte Mo- bilisatielrein9,45 „De Kerstinzameling van het Leger des Heils; 9,55 gram.; 10,40 „Kunst in veiligheid"; 11 berichten ANP; hierna AVRO-dansorkest en soliste; 11,40 —12 gram. BRUSSEL 322 en 484 m. 322 M.: 12,20 1,30—2,20 5,20 6,50 en 7,20 gram.; 8,20 uitzending voor soldaten; 8,50 revue-uitzending; 10,30—11,20 gram. 6,45; 7,45; 12,20; 6,50 en 9,20 pers berichten. 484 M.: 12,20 gram.; 12,50 en 1,30 radio orkest; 1,502,20 en 5,20 gram.; 5,30 kla rinetvoordracht; 6,35 gram.; 6,50 piano en altviool7,35 literair-muzikaal program ma; 8,20 uitzending voor soldaten; 8,50 „Dido and Aeneas"; 9,50 en 10,30—11,20 gram. Zqek het geluk altijd in huis; nóóit erbuiten. FEUILLETON Roman van Christol Broehl Delhaas 66 Nadruk verboden Ook de berichten van thuis waren be vredigend. Alf gaf io,ok zonder Romana's toezicht geen reden tot klachten ejn Ge|oirg en Günther vertoefden de Rhöm; Georg als leerling-vlieger en Günther als ka meraad en toeschouwer, want hij Was er Zonder dringende (noodzaak (niet toe te bewegen in een vliegtuig te stappen. Slechts Camilla's brieven uit het meisjes - kamp bevielen Romana niet. Ze Waren; al te vriendelijk en te nuchter. Wel iswaar bracht zij haar ouders van alle wetenswaardigheden, welke zich dage lijks in het kampleven voordeden op de hoogte, maar de brieven misten het persoonlijke element, het harte- lijke en openhartig karakter, dat men van een meisje tegenover haar ouders had mogen verwachten. Maar misschien zo,u dat alles wel vanzelf in orde toornen. De omgeving, waarin zij nu verkeerde, moest op den duur een gunstigen in vloed op haar uitoefenen. Dwingen hielp toch niets, al gebeurde DE OVERBRUGGING DER ZANDKREEK Het regime van den stroom De scheepvaartbelangen Het verkeer over land De financiering In de algemeene vergadering van de Zeeuwsche Pers-Vereeniging, Zaterdag te Middelburg gehouden, heeft de hoofdin genieur van den Provincialen Waterstaat, .ir. J. J. v. Leeuwen een causerie ge houden over bovenstaand onderwerp. Nu het wetsontwerp, waarbij voorge steld werd om aan de provincie Zeeland het recht te verleenen gedurende 25 jaar tol te heffen op de over de Zandkreek te bouwen brug, in behouden haven is acngeland, bestaat er voldoende aanlei ding een en ander in betrekking tot deze overbrugging mede te deelen. De brug zal ongeveer 300 M. bewesten het bestaande veer gebouwd worden. Over de wijze, waarop het ontwerp voor een dergelijke overbrugging in het algemeen tot stand komt, deelde spr. mede, dat: De voornaamste factoren, welke bij het opmaken van zoodanig ontwerp ter spra ke komen, zijn: het régime van den stroom, de scheepvaartbelangen van het verkeer te land en de economie van het ontwerp. Het régime van den stroom zou men kunnen omschrijven als: al die eigen schappen, welke het karakter van den stroom bepalen. De kennis daarvan is noodig om van te voren zooveel moge lijk te kunnen nagaan, welken invloed de stroom ter plaatse van de brug on der verschillende omstandigheden op het bouwwerk zal uitoefenen en welke maat regelen zijn te nemen, opdat die in vloeden niet nadeelig zijn. Het régime kan zeer sterk uiteen loo- pen: het huidige régime van het Hol- landsch Diep bijv. liet toe, de brug voor het gewoon verkeer 10 overspanningen van 100 M. te geven, terwijl de spoor wegbrug er 14 heeft. De wijze van afvoer van water en ijs; de hoogste en de laagste waterstand; de grootste en de kleinste waterafvoer; de grootste en de kleinste stroomsnel heid; de bodemgesteldheid ter plaatse en weerszijds van de te bouwen brug. De scheepvaartbelangen eischenhet vaststellen van hun beteekenis; de afme tingen der 't meest voorkomende sche pen en de aard van die schepen; de hoogte van den onderkant van de brug boven den normaalhoogen waterstand; de noodzakelijkheid van een beweegbaar deel De belangen van het verkeer te land; aansluiting der brug aan de wederzijd- sche wegennetten; het dwarsprofiel der brug met het oog op den aard van dat verkeer; splitsing der verkeerssoor- ten op de brug; rijwielpaden en voet paden. De economie van het ontwerp behoort do vraag te beantwoorden: hoe kan met de minste kosten het nuttig effect van de overbrugging zoo groot mogelijk zijn? In het gegeven geval was het antwoord op deze vraag te klemmender, omdat het wel vast stond, dat bij al te hooge kosten van uitvoering der over brugging afgezien zou moeten worden De brug over 'de Zandkreek onder scheidt zich van de tot nu toe door het Rijk over onze groote rivieren ge bouwde bruggen, doordat zij: gebouwd wordt in een stroom met getij-beweging, én, in zout water. Zooals bij alle ontwerpen voor der gelijke bruggen kwam ook hier ter spra ke de vraageen klein aantal lange overspanningen, gepaard gaande met een klein aantal pijlers, of een groot aantal korte overspanningen, waarmede een groot aantal p ij Iers gepaard gaat. Bij zeer hoog boven den stroom lig gende bruggen, hooge oevers en groote diepte van den stroom, waarmede uiter aard hooge en kostbare pijlers gepaard gaan, worden steeds lange overspannin gen toegepast. In tegengestelde gevallen maken korte overspanningen de uitvoe- het q.ok uit de edelste miotic ven. Als Ca milla. niet uit zichzelf den reddendum! weg naar haar vond, bleef Romana niets anders over dan terug te treden ejm af te wachten, hoe zich alles ontwikkelde. Met dat alles bleef zij een Zorgenkind. Merkwaardig, dacht Romana dat je de menschen, die het je 't moeilijkst maken, vaak 't liefste hebt. Een zonderlinge in richting van het gevoiel! Maar misschien ligt de oorzaak wiel daarin dat juist die menschen ons het meest (moedig1 heb ben. Romana had reeds zopivelen mogefn helpen; zou het haar nu niet gegevein, zijn Camilla's vriendin ehi leidsvrouwe te worden? Niettegenstaande ze juist dit meisje, haar sexegenppte, zoo graag ter zijde z;ou hebben gestaan....? Het echtpaar had een wandeling naar den Feldberg gemaakt en van het schit terende panorama genoten. Daarboven be vond zich, volgens de sage, Brunhilde's legerstede. Van den vlammenden ring waren nog de uitgebrande, zwarte rotsen te zien. Deze vuurgordel had Siegfried doorbroken om de bruid van zijn vriend te veroveren. Den geheelen middag toef den zij in het restaurant op den berg; daarna begonnen zij den terugtocht tot zij 't Vriendelijke Königstein weer bereikt hadden. De ondergaande zon zette den nu ver verwijderden Feldberg is een ros- j sen gloed. Uit het Kurpark klonk muziek; ring in het algemeen economischer. Alle onderzoekingen en verzamelde ge gevens hebben tenslotte geleid tot het ontwerp, dat omvat: 1 groote vaste j overspanning, biedend een doorvaart van 100 M. wijdte en 7.50 M. hoogte tus- schen den gewoon hoogwaterstand en den onderkant der brug; 1 beweegbare overspanning, biedend een doorvaart van 21.75 M. wijdte, met een enkelvoudige rolbasculebrug, type Hendrik Ido Am bacht (brug over de Noord); 4 kleine vaste overspanningen, elk theoretisch lang 63.60 M. Het régime der Zandkreek liet toe, j met deze overspanningen te volstaan en aan de Noordzijde, in aansluiting met den zeedijk van den Willem Adriaanpol- der een dam te leggen, op het schor, lang 308 M., zoodat de eigenlijke brug slechts 394 M. lang is, zijnde de af stand tusschen de twee zeedijken ter plaatse der overbrugging rond 700 M. j De bodemgesteldheid maakt het noo- j dig om ter voorkooming van aantasting van den bodem ter plaatse van de brug den bodem af te dekken in de kleine doorvaartopening en weerszijds daarvan en rondom den noordelijken pijler der groote doorvaartopening met zinkstukken. j De scheepvaartbelangen eischen den 1 aanleg van geleidingswerken weerszijds de brug en weerszijds'' de kleine door vaartopening, seininrichtingen, ver lichting bij nacht en Voorts, dat de bas- culebrug binnen 4 minuten na de slui ting der afsluitboomen geopend 'kan wor den. De aard van het verkeer te land heeft ertoe geleid, dat de brug tusschen de binnenkanten der hoofdliggers een breedte van 6 jM. verkrijgt en buiten el- ken "hoofdligger een 1,25 M. breed rij wielpad. Aan de Zuidzijde sluit een via duct aan, lang 178 M., dat aan zijn andere einde met een afrit aansluit op den be- slaanden Veerweg. Aan de Noordzijde wordt met een aan te leggen kort wegvak van den zeedijk af aangesloten bij dèri weg op den bin- nenberm van den Westelijken dijk der spuikom. De bouwkosten, welke in Juni 1938 ge raamd werden op f 1.320.000, worden voor f 1.155.000 gedragen door de 4 gemeen ten en de polders en waterschappen van Noord-Beveland gezamenlijk met de Provincie, wélke zich met de exploitatie van de brug zal belasten. Rente en aflossing der door het Werkfonds te verschaffen leening zal gedeeltelijk ge vonden worden door 25 jaren lang tol op de brug te heffen. H ït daartoe strekkende wetsontwerp werd door de 2e Kamer der Staten Generaal op den eersten dag van dezen herfst en door onzen Senaat 6 weken daarna aangenomen. Moge de Zeeuwsche pers over enkele j jaren, aldus besloot ir.. van Leeuwen zijn betoog, in de gelegenheid zijn de be volking van Noord-Beveland geluk te wen- schen met de openstelling van de brug over de Zandkreek. ZIERIKZEE. Aan den zeedijk bij den heer Cashoek, onder deze gemeente, is een zeemijn aangespoeld, alsook aan den zeedijk onder de gemeente Ouwerkerk. De militaire autoriteiten zijn van deze feiten op de hoogte gesteld. Bevestiging van een gerucht, dat ook bij Flaauwers een mijn zou zijn aangespoeld, was op dit oogenblik niet te verkrijgen. DUIVENDJJKE. In de op Zaterdag 25 Nov. J.l. gehouden raadsvergadering werd ide heer St. Bps tot lid van den raad be noemd1 in de vacature-Kloet, na accpo.rd- bevinding van zijjni geloofsbrief, als Zoo danig toegelaten. In de vacature, mede ontstaan door het vertrek van deini 'heer Kloet, (werd1 tot wethouder gekozen de beer W. J. Bpogerd', die de benoeming aannaln. Mef 6 tegen 1 stem sprak de raad zich uit voor den bjoujwi van een nieuw ziekenhuis te Zierik'ztee. NOORDWELLE. In de Vrijdag j.l. ge houden vergadering van het kiescollege het avondconcert was al begonnen, maar de Tiebrucks zouden er vandaag ontbre ken. Na de vermoeiende wandeling ver langden zij nog slechts naar de stilte van hun pension. Tiebruck vond een vrij groote hoeveel heid post, toen zij hun kamer binnentra den. Nog voor zij aan tafel gingen, las hij alles nauwgezet door, maar er was niets belangrijks bij. Ook voor Romana was een brief gekomen. Zij draaide hem nieuwsgierig en met het gebaar van iemand, die niets te verwachten heeft, om en om. De plaats zei haar weinig, evenmin als de naam van de afzendster: „Elke Wiedner". De melodie voor zich neuriënd, welke zij in hel voorbijgaan van het Kurorkest had gehoord, opende Romana het couvert Het bevatte een kwarto vel papier, dat kennelijk door een vrouw beschreven was. Zij las Zeer geachte Mevrouw! Hoewel het niet met Camilla's mede weten en wellicht nog minder met haar instemming geschiedt, acht ik mij toch verplicht U er van in kennis te stellen, dat ik mij eenigszins ongerust maak over den toestand van Uw dochter. Camilla eet slecht, gaat bleek en zwijgend haar weg en eergisteren is zij zelfs een oogen blik in ommacht gevallen. Hoewel zij zelf stijf en strak volhoudt, dat haar niets mankeert, reden waarom zij zich ook niet zijn herkozen de heeren S. Hart als ouder- ling en de heer M. C. Moermond als diaken. De door de dames S. Barendsen en K. de Blonde gehouden collecte voo.r het Algemeen Steuncomité heeft in deze gemeente opgebracht f26.25. Bij het dezer dagen gehouden exa men voer schrijver 2e klasse der directe belastingen, invperrechteb ejn accijnzen, slaagde de heer J. P. L. Zonruiter, werk zaam aan de Inspectie der directe be lastingen te Gp,es. BROUWERSHAVEN. Donderdag vond in de openbare school de jaarvergadering plaats van de Vereeniging „Floralia". De penningmeester, de heer C. A. v. Schel ven, opende als waarnemend voorzitter de vergadering, en deed, na de vaststel ling van de notulen, mededeeling van zijn financieel beheer. Er was nog een batig saldo van f 15. Tot voorzitter werd met algemeene st. gekozen de heer W. L. Groet, die deze benoeming aanvaardde. De periodiek af tredende penningmeester werd herkozen. Het secretariaat zal tijdens de afwezig heid van den heer A. C. Priem worden waargenomen door den heer P. de Moor. Besloten werd te trachten om de kinde ren van de school met den Bijbel ook aan de bloemenkweekerij te doen deel nemen. De vereeniging telt thans 226 leden. NOORDGOUWE. De commissie, wélke Wias belast met het houden der collecte voor het Algemeen Steuncomité, kkviam Donderdagavond in het gemeeln,tehuis bij een, ter vaststelling van de. totaal-op,- brengst. Het bleek dat f362 Was inge zameld1. De voorzitter sprak zijn blijd schap uit over dit mopie resultaat, W'aar- aan rijk en arm hebben meegewerkt, i'n de eerste plaats door hun milde gaven, vports door het serieus opvatten van hun taak door hen, die met de lijsten de burgers bezochten. De wenschelijkheid1 om uit deze commissie een klein comité van 3 of 5 personen te doen voortbestaa'm, twerd besproken, en besloten zulks inder daad te doen. Bij stemming (Werden hier voor aangewezen J. Vijverberg, D. Ren tier en P. van Hattem. BRUINISSE. Bij de Vrijdagavond ge houden stemming vo.or gemachtigden m het kiescollege der Ned. Herv. Kerk wer den uitgebracht pp1: A. van der Have (aftr.) 42, St. Kik (aftr.) 38, IJ, Stoel (aftr.) 39 len Adr. Jumelet v. d. Berge (aftr.) 42 stemmen, zoo dat de'Ze leden allen Werden herkozen. In de vacature ontstaan door het over lijden van den gemachtigde JaM Jumelet Wz., Werden uitgebracht op: H. L. Kleppe 21, W. van den Berg Beekman 13, Hub. Bal 9, S. A. Jumelet Az. 11, Jan Bolijn ,Cz. 10, A. van den Berge Jstz. 6, Cv ide Ruijter 3, C. van Gilst 3, M. van Rhee 1, W. J. v. dl. Ploeg 1 en J> Goudzwaard 1 ste'm. Van onwaarde Wa ren 15 stemmen. Herstemming mpet plaats hebben tusschen de he,eren H. L. Kleppe en W. van den Berg-Beekma|n|. De pogingen tot berging vaini het schip! en de lading van het verlédein/ week in het Krammer gestrande sleepi- schip „Drie Gebroeders" zijn opgegeven. Aanvankelijk had men met de berging succes doch na den storm van ^ofnldag bleek het niet me,er mogelijk bevredi gende resultaten ta bereiken cfnj heeft men in arrenmoede het Werk gestaakt). POORTVLIET. Ned. Herv. Kerk. Vrij dag jl. had herstemming plaats voor twee notabelen, tusschen de heeren J. L. Nooni, J. P. v. d. Male, P. Burgers en M. A°. Jansens. Gekozen werden J. L. Noom en J. P. v. d. Male. Voor controleur der arbeids-bemid- deling alhier is aangesteld de heer C. L. Slings. THOLEN. Door het ongunstige weer, is vorige week maar een gedeelte der vis- schersvloot ter botvangst uitgevaren. De besomming was voor allen zeer gering en beliep slechts van 10 tot 50 pond per vaartuig. Andere vischsoorten werden niet aangevoerd. De verzending van mos onder behandeling van 'n dokter wenscht te stellen, wil het mij voorkomen, dat zij 't ernstig met haar zenuwen te kwaad heeft. Ik zou u daarom vriendelijk willen verzoeken eens naar Camilla te komen zien. Misschien stort ze tegenover u haar hart uit. Voor deze veronderstelling is dunkt mij te meer aanleiding, omdat Ca milla tegenover mij heeft verklaard, dat zij zeer aan u hangt en eerst thans heeft ingezien, dat u slechts het beste met haar hebt voorgehad. Ik twijfel er dan ook niet aan, of het zal u gelukken Ca milla haar evenwicht terug te geven, al is het mij dan ten eenenmale onbekend, wat de oorzaak van een en ander kan zijn. Ik hoop spoedig hier persoon lijk kennis met u te mogen maken en ver blijf inmiddels, Uw toegen., ELSE WIEDNER. ■Tpen Romama dezen brief |0(nmiddellijk idaarpp voo,r de tweede maal las, drong zich plotseling met beklemmende onweer staanbaarheid een naam aa|m hpair pp. Alk! Het leed geen twijfel', pf zijn persoon moiest met Camilla's zonderlinge gedra gingen. in verba,nd sta ah. Tiebruck boog zich over Romana's schouder. Heb je zoo.'n belangrijken brief gekregen, dat je je heele omgeving vergeet? schertste hij. Ik heb je al tweemaal gevraagd1 mee naar beneden aan tafel te gaan! De weerstoestand 7.20 uur: Den Helder: WeerBetrokken Wiedstormaeht. W.-Z.W, Temp. Minimum hedennacht Neersl. afg etmaal 9 gr. 9 gr. regen kracht. Z.-ZW 9 gr. 8 gr. 4 m.M. 7 m.M. Verwachting geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer 19 uur: Voor het geheele land: Aanvankelijk stormachtige tot krachtige meest Westelijke wind. Later waarschijn lijk afnemende en krimpende wind. Be trokken tot zwaar bewolkt. Tijdelijk op klarend. Nu en dan regen. Iets kouder. STORMWAARSCHUWINGSDIENST Geseind van De Bilt hedenmorgen 11.10 aan de groepen van den stormvloed- waarschuwingsdienst Rotterdam, Dord recht en Bergen op Zoom: Wordt ver wacht flink hoog water. Aan de groepen Gorkum en Vianen: Wordt verwacht ge vaarlijk hoog water. De stormwaarschuwingsdienst seinde vanmorgen 10.50 aan de posten var^.. IJmuide» tot de Belgische grens: Wordt verwacht storm uit het Zuidwesten, met ruimende wind. KERKNIEUWS Geref. Kerk. In de godsdienstoefening van Zondag middag nam ds. A. J. van Sluijs te Zo,n- nemaire afscheid van zijn gemeente, Wegens vertrek naar Rotterdam. Onda'nks het ongunstige weer was het kerkgebouw geheel) bezet. Als afscheidstekst had Z.Eeriwi. gekozen2 Tess. 3 vers 3 en 4, „Maar de Heere is getnoulw1, die u zal versterken en beW'aren valnj den boo'ze. En Wij1 vertrouwen van U i(nj den Heere. dat gij hetgeen w'ij1 u bevelen, ook doet en doen zult" Het thema van de prediking luidde Het vertrouwen in den Heere aangaande den welstand der gemeente. Ds. van Sluijs behandelde hierna hoe die welstand in dit vertrouwen verwacht wordt, n.l. Ie. krachtens des Heeren trouw, 2e. bij gehoorzaamheid aan des Heeren woord. De gebruikelijke toespraken werden ge houden tot de classis, de gemeente, ca techisanten, jeugdvereenigingen, enz. Ouderling J. van Dijke sprak Z.Eerw. toe namens kerkeraad en gemeente. Op zijn verzoek werd den scheidenden pre dikant ps. 121 :4 toegezongen. Namens de clasis sprak ds. H. Venema van Nieu- werkerk en ds. J. Meester van Brouwers haven namens de meest dichtbij gelegen kerk en als consulent en vriend. Het ge meentebestuur was vertegenwoordigd door Wethouder J. A. v. d. Bijl. selen voor Frankrijk en België bedroeg vorige week ruim 3900 ton van 100 kg. Door de afname van Frankrijk, welke meest geschoonde ontvangt, zijn meer visschers in de loodsen te werk gesteld. De verzending van oesters was weer niet hoog daar alleen voor het binnenland kon worden "verzonden. De prijzen waren gedrukt, tengevolge van onderlinge con currentie. In de Vrijdag gehouden vergadering van den Raad van Aandeelhouders der N.V. Waterleiding Mij. Tholen werd de Het is me wierkelijk ontgaan... zei Romana, terwijl ze naar hem opkeek, maar het is ook inderdaad een belang rijke brief. Lees maar.... Tiebruck fronste zijn wenkbrauwen en nam het papier aan. Laten we ons alsjeblieft door niets onze vaeantie la ten bederven, zei hij ongeduldig. Wat is er nu weer aan de hand? Romana gaf geen antwoord. Ze liet hem rustig lezen en 'zag hoe zijn gezicht veranderde. Hij deed vrij lang over de weinige regels. Eindelijk gaf hij haar het epistel terug en zei moeilijk: Dus weer... Camilla! Ze schrijft toch niet zelf, vergoe lijkte Romana, haar eigen bileven, geven (niet de minste aanleiding tot on gerustheid. Maar als een vriendin meent zich er in te moeten mengen, zal ei4 wiel reden vp,or zijn. Ik zal er morgen heen gaan- en eens zien wat er aan de hand is, be- v sloot Tiebruck en Romana herkende zijn oogen niet meer. Zij legde met een im pulsieve beweging haar hand op zijn arm. Dat meisje wendt zich tot mij, tot de vrouw! Met jou zouden ze waar schijnlijk geen raad weten. Laat mij er heengaan! Je ziet, dat ik ditmaal stel lig Camilla's vertrouwen zal weten te winnen. 1 (Wizftlt vervolgd

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1939 | | pagina 2