Elke Lepel helpt ABDIJSIROOP MAGGI helpt de huisvrouw ook in deze moeilijke tijd Uit Stad en Provincie Zoodra U een lepel Abdijsiroop hebt Ingenomen voelt U al direct de ver zachtende, slljmoplossende werking. Na elke lepel bemerkt U dat de slijm loskomt, dat Uw hoest minder scherp en minder veelvuldig wordt. Ge zult U prettiger voelen, minder afgemat. Binnen enkele dagen zal Abdijsiroop dien haren hoest verdreven hebben. Deze werking dankt AKKER's Ab dijsiroop aan haar samenstelling uit oude beproefde geneeskruiden, waaraan nu nog is toegevoegd de krachtig hoeststillende stof codeïne. Terecht zegt. men thans dan ook „'■-Werelds beste Hoestsiroop" ls AKKER 'S veks£è>ikte. tegen hoest, priep.'\ag|fflbronchitls. asthma Flacon 90 ct„ f 1.50. f2.40. f 4.20. Alom verkrijgbaar Eenige der geneeskr. kruiden RADIO-PROGRAMMA Donderdag 16 November t HILVERSUM I. 1875 en 414.4 m. 8-9.15 KRO, 10 NCRV, 11 KRO, 2-12 NCRV. 8 berichten ANP; 8.05—9.15 en 10 gram.; 10.15 morgendienst; 10.45 gram.; 11.30 godsdienstig halfuur; 12 "berichten; 12,15 KRO-orkest; 12.45—1.10 berichten ANP en gram.; 2—2.55 haindwerkuurtje; 3 vrouwenhalfuur; 3.30 gram.; 3.45 bijbel lezing; 4.45 gram.; 5 handenarbeid; 5.30 Meiodia; 7 berichten; 7.15 Wat er op de wereld gebeurt; 7.45 Metaalbewerking; 8 berichten ANP; 8.15 Chr. zangvereeni- iging; 9 JJe Volksraad' van Ned.-Indië; 9.30 Molto Cantabile; 10 berichten ANP; ac tueel halfuur; 10.30 vervolg concert; 11.15 gram.; circa 11.5012 schriftlezing. HILVERSUM II. 301.5 m. AVRO-uitzending. 8 berichten ANP, gr. 8.30 orgelspel; 8.5o gram.; 10 morgenwij ding; 10.15 gram.; 10-30 vo.or de vnoiuw'; 10.35 omroeporkest; 11 weekoverzicht 11.15 omroepoirkest; 12.15 gram.; 12.45 berichten ANP; gram.; 1 vijoiol 'en [orgel; 1.30 gram.; 2 voor de vrouw; 2.30 zang met pianobegeleiding; 3 brei- en bor- duurcursus; 3.45 gramt; 4 v(o|or zieken en thuiszittenden; 4.30 gramj.; 5 AVRO-wcek- kaleidoscoiop 5.306-27 AVRO-amuse- mentsorkest; 6.30 sportpraatje; 7 vloer de kinderen; 7.05 voer militairen; 7.30 Engeische les; 8 berichten ANP, mede- deelingen; 8.20 omroeporkest; 9.20 radio tooneel; 10.20 De TwUight-Serenaders en solist; 11 berichten ANP, gram.; 11.30 12 AVRO-dansorkest. ENGELAND 391 en 449 m'. 11.20 BBC-Theaterorkest; 12.05 cause rie; 12.20 berichten; 12.30—1.20 dansmu ziek; 2.20 orkestconcert; 2.5o reportage 3.20 berichten; 3.35 causerie; 3.50 orgel spel; 4.20 kinderhalfuur; 4.50 blaasoirkest; 5.20 berichten; 5.35 practische wenken; 5.50 Mannenkoor; 6.2o radiioitooneel; 6.50 orkestconoert; 7.50 BBC-variétéLorkest 8.2o berichten; 8.35 „War commentary''; 8.5o optraden van een solist(e); 9.2oaviomd- wijding; 9.40 BBC-Harmoinie-orkest; 10.05 radio.toioineel; 10.50 Harry Roy en zijn Band; 11.20—11.35 Berichten. BRUSSEL 322 en 484 m. 322 m.: 11.20 en 12.301.20 gram.; 4.20 pianovoordracht met toelichting; 4.50 gr.; 6.05 zang; 6.44 gram.; 7.20 ontspannings programma; 7.50 gram.; 8.20 omnofepsym- phonie-orkest; 9.05 bidstonde voor de vrede: 9.30 vervolg concert; 9.5q—10.20 gram. 6,45; 7,45; 12,20; 6,50 en 9,20 pers berichten. 484 m.: 11.20 gram.; 11.50 ®n 12.30 radio-orkest; 12.50—1.20; 4.20, 5.35 en 6.35 gram.; 7.20 uitzending voor soldaten; 7.50 radiotoioneel; 8.50 radio-orkest; 9.30 piano en viool; hierna tot 10.20 gram. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 m. 7.35 populair concert; 9.20 berichten; 9.50 symphonie-orkest; 11.20 berichten hierna tot 12.20 nachtconcert. ONDERWIJS De afd. A op de R.H.B.S. blijft I In de gisteren gehouden raadsvergade ring der gemeente Zierikzee, deelde de heer R. Gerritsen het resultaat mede, wat door de commissie, tot behoud van de afd. A qp de RHBS te Zierikzee was bereikt, n.l. dat aan B. en W. is me degedeeld dqor den tegenwoiordigen mi nister van onderwijs, dat althans tot 1 September 1944 die afdeeling qp de RHBS wordt gehandhaafd. De vojorzitter dankte de commissie voor haar bemoeiingen, die zqo'n gunstig 'effect hadden gesorteerd. De ouders van leerlingen en toekomstige leerlingen behoeven zich voorloopig niet ongerust te maken wat hun kinderen tn,è de derde klasse zullen moieten doen. Het zal het onderwijs aan de HBS bevor deren. De ouders kunnen hun kijnderen weer op deze instelling laten studeeren, pmdat zij weten, dat de A-afdeeling al thans voorloopig blijft en daarmede oök het streven van de commissie, die zulks kön bewerken. niet beschamen- HET ZIEKENHUIS voor schouwen-duiveland Ook in de \raad der gemeente Zierik zee moest beslist worden over de vraag, omtrent de voorkeur voor de plaats van vestiging van een \aan moderne eischen voldoend ziekenhuis, hetzij te Noordgou- we, hetzij te Zierikzee. Over deze zeer belangrijke zaak, die het heele eiland aangaat, heeft de heer Gerritsen het volgende gezegd: De vraag, welke door den heer Com missaris der Koningin ter beantwoording aan den raad wordt voorgelegd, lijkt zoo oogenschijnlijk voor Zierikzee zeer een voudig te beantwoorden. Er zijn evenwel aan het Ziekenhuis-vraagstuk zooveel kan ten, dat het mijns inziens niet aangaat onze stem te bepalen voor Noordgouwe of voor Zierikzee, zonder deze voldoende te hebben belicht. In de eerste plaats zou ik er op willen wijzen, dat wij niet van het chauvinistische standpunt uit moeten gaan: het Ziekenhuis moet in Zierikzee komen, zonder dat wij hebben uitgemaakt, dat de motieven, welke voor een plaatsing in Zierikzee pleiten, in derdaad meer gewicht in de schaal leg gen dan die, welke aan Noordgouwe de voorkeur zouden doen geven. Het meerendeel mijner mederaadsleden weet van de Ziekenhuiskwestie tot op heden niet veel meer af, naar ik ver moed, dan dat zij zich zullen herinneren, een w ij z i g i n g in het reglement van de Slavenkas, waarbij de Com missarissen van deze instelling de be voegdheid kregen om de gelden daar van te gebruiken voor een Ziekenhuis te Zierikzee. Te hunner nadere toelichting moge ik dan nog mededeelen, dat sindsdien een bespreking werd gehouden met den heer Commissaris der Koningin en Mr. Dr. Frederiks omtrent de vraag welke nu ook hier aan de orde is. Eenige weken later had een soortge lijke bespreking plaats, waarbij thans het dagelijksch bestuur van de Vereeniging het Ziekenhuis voor Schouwen en Dui- veland ook tegenwoordig was. Deze was vooraf gegaan door een conferentie van genoemde heeren met de burgemeesters van het eiland, welke evenwel niet tot positieve resultaten had geleid. Tenslotte had een bijeenkomst plaats, tusschen commissarissen der Slaven kas en de tZierikzeesche doktoren eener- zijds en het dagelijksch bestuur der voor noemde vereeniging anderzijds. Hierop werd door Dr. Boogerd in overweging gegeven, de beslissing omtrent de plaats waar het Ziekenhuis zou moeten ko men aan de hand van plannen met even- tueele kostenberekening te laten nemen door de Gemeenteraden, daar deze toch ten nauwste betrokken zijn bij de financieels gang van zaken. Op voorstel van den burgemeester van Noordgouwe, werd toen besloten den heer Commissaris der Koningin te verzoeken de Gemeenteraden een beslis- s i n g te laten nemen over de meest eenvoudige vraag: „aan welke plaats geeft U de voorkeur, aan Noordgouwe of aan Zierikzee?" Wanneer ik mij tot beantwoordig dezer traag zet, dan komt vanzelf een andere vraag naar voren en wel deze„W a t i s voor het geheele eiland het beste? Want zou ik alleen uitgaan van Zierikzee, dan was mijn antwoord reeds in één seconde gegeven. Wij leven hier met ongeveer 23000 a 24000 inwoners op een eiland en zijn dus eenigermate af gesloten van «Te buitenwereld, zoodat ver voer van patiënten naar een buiten dit eiland gelegen Ziekenhuis zooveel moge lijk moet worden voorkomen. Het is te betreuren, dat het Zieken huis te Noordgouwe er zooveel aanleiding toe heeft gegeven, dat patiënten, die, om welke reden dan ook, een vrije keus hadden, als het maar eenigszins kon, een ziekenhuis buiten het eiland als hun verplegingsplaats verkozen. Ik wil geens zins hiermede een blaam werpen op het bestuur van dat Ziekenhuis, want ook dat moest roeien met de riemen welke het had. In ieder geval kunnen wij zeggen, dat onder alle lagen van de bevolking van het eiland de noodzakelijkheid van een modern ingericht zie kenhuis volkomen wordt erkend. Wan neer men nu, mijnheer de voorzitter, ik heb het op een vergadering met den heer Commissaris en den heer Frederiks ook gezegd, de zaak logisch beziet, dan behoort uit een oogpunt van algemeen belang, dat wil dus zeggen, voor de be volking van het geheele eiland het Zie kenhuis in Zierikzee te komen, niet om dat het Zierikzee is, maar omdat deze plaats nu eenmaal het economisch en cul tureel middelpunt van het leiland is. Ik heb toen de vraag gesteld en ik wil ze hier herhalen, waar zou men op Zuid-Beveland een ziekenhuis bouwen gesteld dit was aan de orde? Toch niet in Kloetinge? Doch natuurlijk in Goes. Zou men op Walcheren St. Laurens bo ven Middelburg verkiezen? Immers neen! Op dezelfde gronden staat het ziekenhuis van West Zeeuwsch Vlaanderen in Oost burg en dat van Oost Zeeuwsch Vlaan deren zal worden gebouwd in Terneuzen. Het is de logische gang van zaken dat men de gemeente kiest, welke daarvoor nu eenmaal de meest aangewezene is. En nu moge men tegenvoeren, dat er moreele en historische motieven bestaan, welke aan Noordgouwe de voorkeur zou den doen geven, dan vraag ik mij af, of er, nu tot nieuwbouw moet worden over gegaan, in alle oprechtheid zou moe ten worden gepleit voor een herhaling van de fout, welke in 1902 is gemaakt door het Ziekenhuis te Noordgouwe te plaatsen. Hoe jammer ik hèp voor Noordgouwe ook vind, de belangen van de pa- tien ten van het geheele eiland doen mij mijne mederaadsleden adviseeren, brengt Uw stem uit voor Zierikzee. Er is evenwel nog meer,' mijnheer de Voor zitter, wat mij tot dat advies doet be sluiten. Vooreerst het bezoek aan onze patiënten èn voor hunne familieleden en zieken op prijs wordt gesteld en men weet ook hoe gaarne familie en vrien den var hun belangstelling voor den uit zijn huiselijken kring weggerukte wil len doen blijken; met andere woorden, het is voor een Ziekenhuis èn voor de patintlei. èn voor hunne familieleden en vrienden een eerste vereischte, dat de plaats, waar het staat, zoo gemakkelijk mogelijk te bereiken is en ik denk hier bij dan voornamelijk aan hen, die niet over een auto beschikken en dus aan het grootste aantal onzer eilandbewoners Verder is het van belang, dat de plaats, waar het Ziekenhuis staat, ook indien een bezoektijd aan het Ziekenhuis nog niet terstond na aankomst aan die plaats is aangebroken, of indien, na het ge brachte bezoek, het vertrek nog niet on middellijk kan plaats vinden, de noodige gelegenheid biedt om voor onze zieken iets mede te brengen of om zelf een o ogenblik uit te rusten of zich te. ont trekken aan de tragische indruk die het bezoek wellicht tyij ons achter liet. Ik heb onlangs door iemand hooren zeggen, dat men nooit een zieke moest bezoeken zonder de een of andere versnapering voor hem of haar mefie te brengen en ik sluit me daar gaarne bij aan, maar dan dient ook de gelegenheid aanwezig te zijn om zijn inkoopen voor dat bezoek te kunnen doen. Ook alweer daarvoor is Zierikzee beter ingericht dan Noordgou we, terwijl onze stad óók voor hen, die van buiten het eiland komen, mak kelijker te bereiken is dan Noordgouwe. Men meene niet, dat wat er nu te Noordgouwe staat verloren moet worden genoemd, indien de 'keuze op Zierikzee zou vallen. Integendeel, mijnheer de voor zitter, er is voor jaren reeds gesproken over een centrale barak,voor de be smettelijke zieken van het eiland. Welnu, die is dan met één slag aanwezig, zon der dat daarvoor weder groote kosten zouden behoeven te worden gemaakt. Ik zon nog kunnen wijzen op het feit, dat nieuwbouw in Noordgouwe moeilijker wordt, omdat daar reeds wat staat, dat in de bouw betrokken zou moeten wor den. Ik zou nog kunnen spreken over het plan dat Zierikzee reeds ter tafel kan brengen, waarbij ik er op wil wijzen, dat het hier gaat over den bouw van een ziekenhuis en niet van een sanato rium, terwijl ik er den nadruk op wil leggen, dat wij niet getrouwd zijn aan de grond, welke door de Slavenkas hier- voor reeds is aangekocht. Ik zou nog kunnen uitweiden over de psychologische zijde van het vraagstuk, waarbij iets wat nieuw en frisch ontstaat, eerder zal ver hinderen, dat men zijn zieken naar ver- plegingsinrichtingen buiten het eiland brengt, dan dat zulks verhinderd zal worden door een verbouw op de oude plaats. Ik zou nog uitvoerig de finantiëele consequenties naar voren kunnen brengen, die mede de voorkeur aan Zie rikzee doen geven, omdat wanneer de gelden van de Slavenkas of de renten van dat kapitaal nu of later zullen worden gebruikt voor het Ziekenhuis in Zierikzee, noodwendig de exploitatie hier het goedkoopst zal worden, hetgeen we der ten gevolge zal hebben, dat de b ij dragen der gemeenten min der zullen behoeven te zijn, dan wan- het in Noordgouwe wordt geplaatst. Ik wil dat evenwel niet doen, mijnheer de voorzitter, omdat ik meen, dat mijne mederaadsleden thans voldoende zijn in gelicht om een antwoord te kunnen ge ven op een vraag, welke enkel en alleen uit een oogpunt van algemeen belang hoort te worden bezien; een antwoord op de vraag: kiest gij Noordgouwe of Zierikzee? Het lijkt mij niet twijfelach tig hoe het antwoord zal luiden. Na deze uiteenzetting besloot de raad unaniem Zierikzee te verkiezen als de plaats waar het modern geoutilleerd zie kenhuis zou komen. TWEEDE KAMER Begrootingen Economische Zaken en Landbouwcrisisfonds In de Dinsdagmiddag gehouden ver gadering van de Tweede Kamer kwamen aan de orde de begrootingen van Eco nomische Zaken en van het Landbouw crisisfonds voor 1940. De heer van Gelderen (SDAP) brengt hulde aan den Minister en zijn departe ment en vraagt wat de regeering denkt te doen tegen een noodlottige stijging van de transportkosten enz., zoomede naar haar algemeen beleid t.a.v. de prijs stijgingen. De heer Rost van Tonningen (NSB) verwijt de regeering dat zij de ontwrich ting van de koopkracht heeft bestendigd en voor voorraadvorming niets heeft ge daan. Voor den landbouw had het plan- Smid moeten worden uitgevoerd. De heer Ebels (VD) uit ook zijn waar deering voor den minister en zijn mede werkers. Hij spreekt de hoop uit dat de regeering zal voortgaan de aanwezige voorraden gelijdelijk over de verschillen de bevolkingsgroepen te verdeelen en het scheuren van grasland niet verplichtend zal stellen. Hij kan zich vereenigen met de handelspolitiek der regeering, doch is "teleurgesteld over het antwoord van den minister inzake de belooning van de landbouwende bevolking in het alge meen. De heer van der Sluis (SDAP) be spreekt de voedselvoorziening en vraagt hoe het met de binnenlandsche productie staat. Spr. is niet tevreden over de ge volgde politiek inzake de voorraadvor ming van veevoeder. In de afgeloopen jaren is de belooning van de boeren schraal geweest en vraagt maatregelen tegen de stijging van koopprijzen. De heer Bakker (CH) noemt de rede van den heer Rost van Tonningen afbre kend. Spr. brengt den Minister hulde voor zijn Memorie van Antwoord en be pleit een goede prijsregeling voor de landbouwproducten. Hij komt op tegen scheurpremies en wil ordening aan den Minister overlaten. De heer Baas (AR) wijst op het onze kere van de toekomst. Hij komt op tegen het al te zeer vastleggen aan bepaalde methoden en organisatievormen. Stijging van uitgaven mag volgens spr. slechts gemotiveerd worden door die uitgaven zelf, doch niet door stijging van inkom sten. Spr. bewondert de genomen maat regelen inzake distributie en prijsopdrij ving, doch dringt aan op een zoo ruim mogelijke opvatting van den minister. De heer van Kempen (Lib.) vraagt wan neer de IJkwet in werking zal treden en is van oordeel dat er van speciale voor raadvorming in geval van oorlog geen sprake is geweest. In de prijzenpolitiek mist spr. een vaste lijn. Spr. hoopt dat het gezonde verstand zal zegevieren en de minister den juisten weg zal weten te vinden. De heer van der Weijden (RK) bepleit ook een redelijke belooning voor de land bouwende bevolking, welke echter ver trouwen in den minister moet hebben. Spr. is voor scheuren van grasland en bepleit de vaststelling van een maximum rente voor het bedrijfsleven, opschorting van de teeltbeperking voor varkens en rundvee en centralisatie van den melk handel. De heer van der Waerden (SDAP) vraagt de bedrijfstelling bet volgende jaar zal plaats hebben als de omstandig heden zich zullen hebben gewijzigd en bepleit uitvoering van de wet-Terpstra. De heer Groen (RK) komt op voor soe pelheid ten opzichte van de maatregelen voor den tuinbouw. Land- en tuinbouw moeten steeds als één geheel worden gezien, doch voor den tuinbouw zijn teelt regelingen noodig. De heer Hilgenga (SDAP) komt op voor de belangen der landarbeiders, die zijn aangewezen op de welwillendheid der werkgevers. Hij bepleit zooveel mo gelijk collectieve contracten. De heer Bierema (Lib.) vraagt een apart departement van Landbouw en zou weidescheuring zoolang mogelijk uitge steld willen zien. Spr. ontraadt gere gelde continueering van de exportregeling van de zuivelproducten welke tot ver starring kan leiden. ZIERIKZEE. Tot -havenmeester is in dn gisteren gehouden vergadering van den raad benoemd de heer J. Schot C.JZ. WEERBERICHT De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur: Den Helder: Vlissingen: Weer: matige regen matige regen Wind: krachtig Z.W. Stormachtig Z.W. Temp.: 10 gr. io gr. Minimum hedennacht lo gr. io gr. Neersl. afg. etmaal 8 m.M. 5 m.M. Verwachting geldig van hedenavond tot morgenavond1 ongeveer 19 uur: Voor het geheele land: Krachtige tp,t matige Zuidwestelijke tot Westelijke wind. betrokken tot zwaar be wolkt. regenbuien, later opklarend. Aan vankelijk weinig verandering in tempe ratuur. later waarschijnlijk iets kouder. Aangezien in de laatste dagen we derom allerlei geruchten zijn verspreid, pmtrent handelingen van officieren en onderofficieren, welke zelfs t(o|t arres taties zouden hebben geleid, deelt de op perbevelhebber van land- en zeemacht mede, dat deze geruchten van allen grond' ontbloot zijn. In verband daar mee wordt een dringend beroep gedaan op het publiek geen waarde te hechten aan niet-officieele berichten en zich er van te onthouden geruchten verder te verspreiden. Toien gisteravond in de Concertzaal de voorzitter van het departement van het Nut alhier, mr. W. Nieuwenhuijsen, den spreker, den heer C. J. van Ledden Hulsebiosch, met een hartelijk speechje verwelkomde, bleek, dat de nutsleden in zeer grpoten getale waren opgekomen om ook nu weer een interessante lezing te hooren, daar velen zich de andere spreekbeurten van den heer van Ledden Hulsebiosch herinnerden, welke bij! zeer velen in den smaak waren gevallen. Oqk nu hebben de aanwezigen kun nen genieten van de populaire voordracht van den bekenden politiedeskundige te Amsterdam, door wiens scheikundige on derzoekingen de justitie, veel vlugger dan vrto|eger het geval was, in staat is mis daden tot klaarheid te brengen. Het scher pt óóg van microscoop en camera be wijzen den onderzoeker van doicumentetn onschatbare diensten, bijl het ontmaske ren van schriftvervalschers. Moesten voor heen schriftdeskundigen in de rechtszaal hun bevindingen over een valsche kwi tantie qf ehèque mededeelen op grond van vergelijkingen, thans wordt de meest geraffineerde vervalscher ontmaskerd door de lenzen van camera en micros coop. Frappante staaltjes uit zijn prac- tij|kj heeft de spreker hiervan verteld", bij duidelijke lichtbeelden. Na de pauze volgde oen uitstekend ge slaagde demonstratie van de toepassing van ultra-violette stralen bijl het heden- da agsche documentenonderzoek. Dit deel van de zeer interessante lezing was wel het belangwekkendst. Letterlijk do.or al les gaan de stralen en vele misdaden, die onopgelost zouden blijlven bij gewoon onderzoek, komen door middel van de kwartslampen aan het licht. Met onver deelde aandacht heeft men den ganschen avond' geboeid geluisterd naar het be toog van dezen eminenten ein vermaar den deskundige, die aan het &o[t har telijk dank werd gezegd door den voor zitter, die hem een tot weersziens toe riep, qnder applaus der toehoorders. KERKWERVE. Maandagmiddag werd voor de kinderen van onze gemeente een film vertoond, uitgaande van lijders aan vallende ziekte te Haarlem en Hee- stede. Broeder Smit, Diacoon van deze inrichting, mocht zich verheugen over de aanwezigheid van een groote kinder schaar, waaronder ook de kinderen der school te Moriaanshoofd. De mooie film van „Jan", die op „Meer en Bosch" genezing vond, werd met aan dacht gevolgd. 's Avonds werd eveneens in de Ned. Herv. kerk een film vertoond, thans voor de ouderen. Ds. Veen sprak zijn vreugde er over uit, dat zoovelen opgekomen waren. Hij sprak den wensch uit, dat men het prachtige werk dat gedaan wordt om lijders aan vallende ziekte te verplegen, ook voortaan in Kerkwerve zal willen blijven steunen, zooals dat in zoovele andere gemeenten ook ge schied. Om dit te bereiken is in onze gemeente een afdeeling van „De Macht van hel Kleine" opgericht, onder leiding van mevr. Veen. Wanneer ieder aan hel eind van de maand 10 cent geven wil, dan zal men ook in Kerkwerve aan dit groote Christelijke werk, dat gedaan wordt voor patiënten van alle gezindten kunnen meebouwen. Nadat het eerste deel van de Oranje film vertoond was, kreeg men de groote HaarlemHeemstedefilm te zien, waar door Tnen een goede indruk van deze inrichtingen kon krijgen. Aan het eind van de avond werd het tweede deel van de Oranjefilm ver toond, waarna ds. Veen een slotwoord sprak. SIRJANSLAND. In de pp Dinsdagavond gehouden verkiezing in de Ned. Herv. Kerk voor twee notabelen, in de vaca tures W. van IJseldijk en A. van der Maas, werden gekozen de heenen J. J. Kosten eu L. K. Klink Jansz. OOSTERLAND. In de Dinsdagavond gehouden verkiezing van 4 leden van 't Kiescollege, werden gekozen de heeren Jacs. van 't Hoff (aftr.), D. Bouwman (aftr.) en N. v. d. Weele. Daar voor 1 vacature geen meerder-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1939 | | pagina 2