KAMERAAD MOEDER RADIO-PROGRAMMA I Woensdag 27 September: HILVERSUM I. 1875 en 414.4 m. VARA-uitzending. 10—10.20 v.m. VPRO. 630—7 RVU, 7,30—8 VPRO 8 Eventu eel berichten ANP, graan'.9,30 Causerie ,,Onze keuken"; 10 morgenwijding; 10,20 Voor arbeiders in de continubedrijven; 12 gram,; 12,30 orgelspel; om; 12,45 even tueel berichten ANP; 1,15—1,45 gram1.; 2 kniples; 2,30 gram.; 2,35 VAR A-orkest; 3,20 Voor de kinderen; 5,30 VARA-orkest; 6,30 „Graphologie, middel tot tnenschen- kennis"; 7,05 felicitaties; 7,10 vocaal con cert; 7,30 bijbelvertellingen8,03 berich ten ANP, VARA-Varia; 8,15 Vraag en antwoord; 8,80 VARA-orkest; 9 radiotoo- neel; 9,40 VARA-orkest; 10,15 Causerie en toch ben ik van Meaning, dat 10,25 gramt; 10,40 Medische vraagbaak; 11 berichten ANP; 11,10—12 dansMuziex (gf.pl.) HILVERSUM II. 301.5 m. NCR V-uitzending, 6,30—7.00 Onderwijs fonds voor de Scheepvaart 8 schrift lezing, meditatie; 8,15 grata.; 9,30—9,45 gelukwenschen10,30 morgendienst; 11,00 gram1.; 11,15 Ensemble v. d. Horst; 12— 12,15 berichten; 1 gram.; 1,30 Holland,sdh kamermiuziekensemble; 3 Christ, lectuur; 3,30 pianovotordracht4,25 Kinderkoor Lenteleven"; 4,45 felicitaties; 5 Voor oie jeugd; 5,45—5,55 gralml.; 6 land- en tuin bouw causerie; 6,30 „Het nut van de Bin nen vaartscholen"; 7 berichten; 7,15 Cau serie Sophie Hedwig; 7,45 „De wereld oogst van kunstfoto's in 1939"; 8 berich ten ANP; 8,15Molto Cantabile en orgel spel; 10 berichten ANP, actueel halfuur; 10,30 Chineesdie liederen (opn.); 11,00 gram'., c-a. 11,50—12 schriftlezing. BRUSSEL 322 en 484 m. 322 M. 12,20 gram.; 12,50 en 1,30 Om- roepd,ansiorkest1,50—2,20 gram!.; 5,20 zang; 6,50, 7,20 en 7,45 graim1.; 8,20 Ont- spanningsprogram!ma voor soldaten; 8,50 en 9,20 Omroeporkest en -koor; 10,30— 11,20 Omroep dansorkest 7,45; 8,45; 12,25; 1,20; 5,35; 7,50; 10,20 en 11,20 persberichten. 484 mi. 12,20 en 1,30—2,20 graimi.; 5,20 dansmuziek (gr.pl.); 5,55 graiml; 6,35 or gelconcert; 7,05 zang; 7,35 gram'.; 8,20 Uitzending voior soldaten; 8,50 gram1.;9,25 ,,Mavra", opera; 10,10 graim1.; 10,30—11,20 Jean Outer's orkest. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 m. 8,40 voordracht; 9,05 Omroeporkest; 10,20 berichten; 10,40 doneert; 11 be richten; 11,20 Qmhoepkleinioirkest en pianoduio; 12,20—3,20 Nachtcloncert. „WATERSCHAP SCHOUWEN" Algemeene Vergadering Maandag 25 September De voorzitter, de heer S. J. Gast* opent de algemeene vergadering en be noemt een commissie, bestaande uit de heeren Boogerd, Dalebout en Gerritsen, tot onderzoek van de geloofsbrieven van het gekozen hoofdingeland de heer J. Vriesendorp van Renesse. Tijdens dit on derzoek wordt de vergadering geschorst tot de commissie met haar taak gereed was. Bij heropening van de vergadering brengt de heer C. A. Boogerd rapport uit, waarbij hij adviseert de geloofsbrie ven goed te keuren, met welke conclusie de a lgemeene vergadering zich vereenigt. Dan verzoekt de voorzitter den ontv.- griffier den heer Vriesendorp binnen te leiden. Deze ter verg. komend, wordt door den voorz. beëedigd, toegesproken en gefeliciteerd met zijh benoeming tot hoof ingeland1. De voorzitter merkt op, dat de heer Vriesendorp geen geboren eilandbewoner van Schouwen is, ja, in deze vergadering een vreemde eenid in het bijt. In het tijdvak dat spr. voor zitter is. zijn er vele mutaties in het col lege van hoofdingelanden geweest en in deze betrekkelijk korte periode is de Van waarheid alleen kan de mensöh niet leven, hif behzeft daarnevens zeker quantum waan en illusie. FEUILLETON Roman van Christel Broehl Delhaes 21 Nadruk verboden Misschien vraagt hij mie dan ergens thee met hem te gaan drinken of m'a- ken we samen een wandeling. Zijn ejn mijn ouders zijn goed met elkaar be vriend en tenslotte zijn we toch tennis- partners! Geen mensch zal daar wat achter zoeken. Ik vermeed, dat hij zich niet bijster interesseert voor zestienjarige blagen, vreesde Camilla, maar haar vriendin liet zich ook door deze opmerking niet pit het veld slaan. Nou, dat zlullem we nu maar in het midden latenbesloot ze met een veelzeggend knipoogje. In ieder ge val blijft het dus afgesproken, dat jij Vrijdag kemit tennissen?! De ontmoeting met den jongen West- phal viel evenwel heel anders uit dam Lala verwacht had. Nadat ze er zich nauwkeurig van overtuigd had, dat hij haar niet kon ontgaan, stelde ze zich heer Vriesendorp de 13e die hij instal leert. Spr. vindt het een soort repe titie doordat hij steeds kon zeggen „Uw familienaam is hier geen onbekende". Thans is dit eenigszins anders. Installatie hoofd-ingeland Uw familienaam, gaat spr. verder, is op ons eiland' geen onbekende meer; im mers het slot Moermand is sedert ge- ruimen tijd1 door U en Uw familie be- woond geworden, maar om die reden wordt U geen hoofdingeland van Schou wen. Er zullen andere motieven eert rol hebben gespeeld. Mij is bekend dat U in de plaats Uwer inwoning niet al leen een vooraanstaande figuur is, doch wat meer zegt, U is daar een graag ge ziene persoonlijkheid, die levendig be lang stelt in het wiel en wee Uwer ge meente en dat zal ook wel mede aan leiding zijn geweest voor de ingelanden van Schouwen om U te plaatsen daar waar ze U graag wilden hebbbn en die beslissing hebben we te aanvaarden. Spr. gaf den nieuwbenoemde de verzekering dat allen hun best zullen doen hem een prettige werkkring te verschaffen. Hier mede verklaarde de voorzitter den heer Vriesendorp geïnstalleerd. Voor deze zit ting nam dankte hij voor de woiordien die de voorzitter toit hem richtte, welke woorden hij zeer pp prijs stelt. Hijl mag dan een vreemde eend in het bijt zijn, hij voelt zich hier volkomen thuis in Schouwen, waarvan hij is gaan houden. Hij vindt het prettig dat hij benoemd is in dit ooilege en zal alles doen iom de belangen van het waterschap te bevor deren. zoo mogelijk lange jaren, in sa menwerking met de andere leden van dit ooilege op de meest vriendschap pelijke wijze. Van den heer C. J. Boogerd is be richt van verhindering ingekomen we gens uitstedigheid en van Jhr. A. van Citters wegens ongesteldheid. Wat de eerste betreft meent de voorzitter dat deze tegen de laatste algemeene verga dering, die hij' kon bijwonen, heeft aan gezien, maar spr. neemt zich voor hem in de laatste bestuursvergadering enkele woorden toe te voegen. Alvorens met de gewone werkzaamheden aan te van gen. acht de voorzitter zich verplicht de datum1 van 5 Augustus j.l. in herinnering te brengen, n.l. den heugelijken dag waar op prinsis Irene werd geboren. Ook het Waterschap Schouwen heeft niet na gelaten blijk te geven van dit heugelijke feit .en een telegram! van gelukwensch gezonden, zoowel aan H.M. de Koningin als aan H.H.K.K.H.H. Prinses Juliana en Prins Bernhardt Maar helaas het bleef niet ailes vreugde. Op 1 Sept. hoorden we andere klanken. Een oorlogsverkla ring Duitschland-Polen, waarna op 3 Sep tember zooveel meer volgde, waarvan wij direct daarop en thans reeds de gevol gen ondervinden. Het is een zeer Zor- gelijken tijd1 geworden, pok voor het waterschap. Het is hier zeker niet de plaats daar veel op in te gaan. Onze regeering doet 'haar uiterste best onze neutraliteit te bewaren, welnu, -laat ons allen dat goede voorbeeld volgen en ook neutraal zijn. Eiken dag opnieuw hoort men alle mogelijke peroraties van men sehen, die er ook niets van weten. Wie kan er uit zoo'n chaos wijs! Spr. meent dat wij in deze spannende dagen niet beter kunnen doen. dan ons io|nthouden van voorspellingen, die zeker niets zul len bijdragen aan een spedig einde van den gruwelijken oorlog. Spreker acht het verstandiger ons eendrachtig achter onze Koningin te scharen om een spoe- digen vrede te helpen wenschen. Herdenking overlijden hoofd-ingeland Spr- verzoekt dan de leden op te staan omi het volgende aan te 'hoeren: „Ik wilde wel ten einde Zijn aldus spr. im!et deze pessimistische klank, ware het niet, dat ook ons waterschap een ge voelig verlies heeft geleden. Slechts en kele weken geleden konden wij overal ons medelid, den heer ten Haaf, nog ontmoeten; vorige week Dinsdag werd dit leven afgesneden- Wie uwer had kun nen bevroeden dat deze m|an, vopr een ieder een toonbeeld van een kernge zond miensch, zoo snel het tijdige met het eeuwige zou moeten verwisselen. op een gunstige plaats voor de universi teit op. Zij moest tamelijk lang wachten en trachtte zich den tijd te verdrijven door de twintig uitgezochte rozen met lange stejen telkens opnieuw weer te schikken en zich aan' hun gejur te ver kwikken. i Toen Erwin dan eindelijk Met eenige andere heeren de hooge trap afkwam en met een handdruk vain hen afscheid na'ms, vloog de kleine Lala met haar fladderend organdie jurkje op Ewin toe en overhandigde hem met uitgestrekte armen de kostelijke boeket. Ze deed het zóó lieftallig en met zooveel grade, dat Erwin verrast glimlachend in haar stralend naar henv opgeheven gezichtje keek. Juffrouw Lala? Dat is werkelijk een buitengewone verrassing. U ver went me verschrikkelijk. Aöh nee, protesteerde zie. Van harte gelukgewenscht, Mijnheer doctor Wiestphal. Wie zegt u* dat ik niet gesjeesd ben? vroeg hij schertsend. Mijn hart Zij waagde mot deze belde woorden zeer veel en ver schrikt en nieuwsgierig trachtte ze op zijn gelaat de uitwerking van deze on doordachte en al te impulsieve beken tenis te lezen. Bij' heml hadden haar woorden een herinnering gewekt, welke de spanning Slechts een zevental jaren heeft de heer ten Haaf hoofdingeland mogen zijn en hoewel hij niet iemand was, die over elk onderwerp placht het woord te voe ren, wij hebben dikwijls kunnen waar nemen, dat de belangen van ons water schap, speciaal de ontwatering en; de wegen verbetering zijn levendige belang stelling hadden. Wij missen een verdien stelijk man in onze vergaderingen. Het bestuur was Vrijdag bij de begrafenis tegenwoordig en bracht hem' daar een laatsten groet. Zijn nagedachtenis zaï bij ons allen steeds in hooge eere blij ven". Na deze plechtige herdenking ne men de leden hunne plaatsen weer in en wordt met de agenda aangevangen. Tot de ingekomen stukken behooren eenige goedkeuringen1 van G-S., zoo o.a. tot wijziging van het bizonder reglement op het bestuur, hetgeen betrekking heeft op de inschakeling van een accountant waartoe in de vergadering van 12 Dec. het vorig jaar besloten werd. Tot heem raad, in de vaeatffre van der Weijde, is benoemd de heer J- Klompe, welke in de vergadering vatn' 6 Juli is beëedig|d en 'in functie getreden. De polder Ootsterban berichtte dat het dijkgeschot is vastgesteld iep f 1,10 per kadastrale H.A. voer motorgemaal en weggesehot iem f 3,25 per gegoed,e H.A. De Maatschappij: voor gemeentectrediet be richtte het dividend! over 1938, wat voior het waterschap f630 opleverde. De bej grooving van die ooimjmissie Voor de grind wegen geeft een kwaad slot aan< van f 16886,69. Bij de uitslagen van de diverse be stedingen merkt de heer Panmy op, dat het bijna altijd dezelfde aannemer* is, welke de leveringen wordt gegund. De Wcorzltber licht toe, hoe reeds lang, de bestedingen worden; gehouden, welk systeem! Schouwen voordeel oplevert. De heer Gerriisla'ü Merkt op, dat door dat Men 'niet in, het openbaar aanbe steed, een vergelijking mist en Men niet weet of op deze wijze het laagst is ingeschreven. Zekerheid daaromtrent is niet te geven, Zegt spr-, die tenslotte vraagt of het principe wel juist is. De ivzon'Zitisr antwoordt, dat de meer derheid van dit ooilege altijd de dopr het bestuur gevolgde gtedragsiiju t.ovv. dez'e wijze van besteden heeft goedge keurd. Óp de vraag van den voorzitter of de heer Gerritsen een voorstel hier omtrent wil doen, antwoordt deZe: „vopr- loopig niet!" Van den heer A. vah der Linide J.Jzn. te Dneischor werdi een strook grond1 ge kocht in Duivendijke Vopr f58. Mededee- ling werd. gedaan van een leeriijnig van f 75000, waarvan f 55000 a 31/2 pet. is geleend bijl de n.v. Maatschappij! voor Gemeentecrediet en f20000 a 3 pet. bij de stichting K.R.O. Voor f 133,92 werd onin vorderbaar Ver klaard over verschillende jaren. De rekening over 1938 Dan is aan de orde de rekening van het Waterschap Met het rapport van de eoimtarissie. Voor cfe rapporteur het woord krijgt verleent de voorzitter dit aan den heer Gerritsen, die wijst op het kwade slot der rekening van de comtanissie voor de grindwegen, welke rekening! niet door de 'commissie van onderzoek der reke ning van !Sl chouweo ter controle werd overgelegd. Spr. oordeelt het wenschelijk, dat ook het waterschap daaraan zijn goedkeu ring hecht. Het ware aan de betrokken gemeenten te vragen zulks in het ver volg goed' te vinden deze extra controle toie te passen, want een belangrijke som wordt aan de controle onthouden. De voorzitter merkt ;op, dat over deze kwestie Teeds meermalen in deze ver gadering is gesproken en het denkbeeld geopperd deze commissie op t© heffen. Maar dat ging niet. Er Zit een gevaar lijke kant aan, want dan zo,u Schouwen f4000 moeten derven. Spr. wenscht het voorstel-Gerritsen eerst eens in het be stuur te bespreken, waarna in de eerst volgende vergadering, in December, het een punt van bespreking kan uitmaken. In dien tussehentijd kan het contract nog eens nagezien worden. der laatste uren tijdelijk uit Zijn ge dachten had verbannen. Hij maakte zijn blik los uit dien van het meisje voor heM en staarde p'einzend over haar heen naar de, op dit u'ur vrijwel verlaten straat- Plotseling vergrootten zich Zijn oogen en gin© een schok door hem heen en op zijn gelaat kwami een trek van zoo. stralende blijdschap, dat Lala Zich mechanisch omkeerde en zijn blik volgde. Neemlt u kn'e niet kwalijk, juffrouw Lala, zei hij haastig, mlaar ik Moet nu Do rest slikte hij in. Lala voelde nog, hoe hij haar vludhtig de hand drukte en daarna stormde hij, de rozen nog in de hand, de trap af en een' vrouw ach terna, die langzaam', imjaiar welbewust aan de overzijde van de straat liep. Lala Zag hoe hij haar aansprak. Daarop wendde de vrouw het hoofd om' en Lala zag een zegr knap, ernstig (gelaat, waarop een glimlach van herkenning trad. Ongeveer tweehonderd passen ver der stond de kleine Lala en zij moest lijdelijk toezien, hoe Erwin Westphal een vreemde vrouw haar rozen in den armi legde, ja, die vrouw zelfs vormelijk dwong de bloemen aan te nemen. Lala was zóó overweldigd door dezen aanblik, dat ze plotsejing ,als een kind, haar vjuist in den mond stak, als om| te vootrkpimien, dat ze het zou uitschreeu- Rapporteur der commissie tot nazien van de rekening is de heer Hzoke, welke bij de behandeling van het rapport vraagt of de ingezaaide vruchten van Caauwers- inlaag nl dan niet verkocht zijn? De voorzitter antwoordt dat die op brengst pl.m. f8 heeft bedragen. Ver der merkt de commissie op, dat op de loonstaten niet de handteekening voor ontvangst voorkomt der betrokken werk nemers. De commissie acht zulks niet juist en stelt daarom voor te besluiten dat de loonstaten zoo ingericht worden, dat aan deze bezwaren tegemoet wordt gekomen. De voorzitter ziet er niet het minste bezwaar in daarin verandering te brengen en wijst op een methode die in den polder Dreischor is ingevoerd met arbeidsboekjes. Met 1 Jan, a.s. zal Schou wen daarmede een proef nemen. Voorts bleek de oommissie dat bij man daten, de rekening van den leverancier ontbrak en was vervangen door een rekening, opgemaakt dqor den ingenieur of opzichter, wat den heer Hocke de opmerking ontlokt, dat meer menschen een rekening kunnen schrijven dan be talen. De voorzitter, de ingenieur en ont vanger-griffier deelen mede, hoe het in de practij'k dikwijls gaat met kleine leveranties of leveringen die op ver schillende posten Moesten worden ge hoekt. Aan de opmerking van de com missie zal zooveel mogelijk worden te gemoet gekomen. De laatste opmerking betreft het advies van een Delftsche pro fessor, inzake het idéé over het zinken van schepen voor de kust. met welken adviseur te voren geen overleg gepleegd Zou zijn over het verlangde honorarium. Dit laatste betwist de \vz<orZ£tt\er, die' daar wel degelijk over heeft gesproken, Maar het was den hoogleeraar te voren niet mogelijk te zeggen' welk' honorarium hij' vp-or dat advies zou moe ten hebbbn. Na deze opmerkingen werd de rekening goedgekeurd op de reeds vermelde cijfers, wat evenzeer geschied de nopens het reservefonds. Bij het jaarlijks terugkeerende voorstel tot machtiging vo,or besteding van ba salt, cement, hout, steenkolen, herinnert da vo\orZitter aan het begin der verga dering, waar hij zei, dat we in een zeer zorgelijken tijd' leven, ook voor het Waterschap. Zoo is de prijs van de gecreosoteerde palen al met 25 pet. ge- stegen. Zullen we de steenslag het vol gend jaar kunnen krijgen? Een schip met kolen voor het stoomgemaal is ge kocht en in December wil men er nog een koopen. Spr. vraagt goedkeuring van de algemeene vergadering pm in dien geest te handelen, wat een voorzichtige maatregel is. Na een korte discussie keurt de vergadering Zulks goed. Tot leden van het stembureau 1940 worden gekozen de voorzitter en de 'heemra den Boot en Padmos. Tot vertegenwoor diger van het waterschap in den dijk- raad van B,urgh en Westland wordt de 'heer W. G. Boot herkoizen. Tot lid1 der commissie tot nazien der begroeting en rekening wordt gekozen de heer R. Ger ritsen en tot plaatsvervangers de heeren A. van Citters en J. Steur. Vooraleer de voorzitter de rondvraag houdt, dankt hij de oomknissie yoor het nazien der rekeniing voor haar onder zoek en geeft daarna het woord aan den heer den B\z\er, welke de aandacht be paalt bij de Caapwersiniaag en de kar revelden, waar de verbeteringswerkeni goede resultaten hebben opgeleverd. Spr. zou het zeer gewenseht achten, dat Men het verbeterde in goeden staat houdt. Het spijt hem', dat de karrevelden zoo, blijven liggen. Mem had er Italiaansch raaygras op moeten zaaien. Wat de werken aan de Vlake betreft, vraagt hij of er geen begroeting! is te maken van de kosten vani rechtstreeksche toe- strooMing vOor het polderwater naar 't stoomgemaal en het .motorgemaal, door o.a. de te nauwe buizen weg te nemen. Tenslotte vraagt hij, waar thans geiden voor werk verschaffingsobjecten worden gevoteerd, of het bestuur zijn mede werking wil v'örieenen, wanneer gevraagd wordt de karrevelden te bedelven. De ivojorzlilfsr is het met den heer den wen: toen draaide ze zich met eem ruk ©iml en rende in tegenovergestelde rich ting de straat uit. Erwin Westphal echter had zijn kleine tennispartnei- reeds lang vergeten. Hij stond nu tegenover Romjana Parhoff en zijn oogen glansden van vreugde: heel zijn stralend gelaat getuigde van. jeugd en levenslust- Romana, zou je me niet willeb feliciteeren? Doctor Erwin Westphal staat voor je en is zjqo vrij zich voor te stellen. Zij zocht naar een passend, hem ver heugend en toch eenigszins terughou dend antwoord: zijn vreugde en ver wachting brachten haar toch meer in verwarring dan zij gedacht had. Je hebt er dus ernst mee gemaakt, zei ze, terwijl ze hem haar hand ter gelukwensch toestak. Wat z|ullen je ouders blij Zijn. Westphal keek haar aan, alsof deze opmerking heml teleurstelde. Ik heb woord gehouden, zei hij en hij verleende dit antwoord een diepere beteekenis Je weet, dat ik voor jou heb gewerkt- Waarom kijk je Zoo bedenkelijk? Dat moet je niet doen, Romana. Maar waarom blijven we hier eigenlijk staan? Ik heb recht op je ge zelschap, nu je als een goede ster, ver Weg en onbereikbaar, boven mijn werk hebt gestaan. Alweer dat bedenkelijke gezicht? Dat genoegen zul je een oiuden Boer eens, dat de Caauwersinlaag aan merkelijk is verbeterd, hoewel de toe stand van de voormalige 30 gemeten, moeras nog niet ideaal is. De z.g. „kwel" speelt ons nog voortdurend parten. Kan- tonniers zullen, ter plaatse waar noodig is hun arbeid verrichten; evenals op de karrevelden en het daar wassenlde onkruid verwijderen. Over die karre-» velden houdt het Dag. Bestuur gere geld contact Met den assistent van den heer Droogendijk. Het chloorgehalte van deze gronden is toegenom'en. Een recht streeksche toestroom'ing van het polder- water naar de gemalen zal veel kosten, •maar practische beswaren om eens een. begrooting op te m'aken bestaan er niet. Het is niet onmogelijk dat er binnen af- zienbarep tijd in den Westhoek een con tact gemaal verrijst. Met de PZEM zijn reeds besprekingen gevoerd over een der gelijk gemaal in den Zuidhoek. De in gelanden kunnen zelf veel tot beteren afvoer bijdragen, wanneer de binnenslo.o- ten beter zouden worden uitgedolven. De hiqznlewr geeft den heer den Boer een technische uiteenzetting van de toe stroom'ing, waaruit duidelijk blijkt, dat de minder goede toestroom'ing een ge volg is van de vroeger in den tijd der molens gemaakte kunstwerken, waar het binnenwater wordt tegengehouden. Wan neer de kunstwerken verbreed worden, verbetert de toestroioming. Bij het ma ken van mieuwe bruggen wordt hierop terdege gelet- Wanneer een begrootiing Zou worden gemaakt voor snellere toe- strooMing, dan zouden de arbeidskanen niet de grootste post vormen, maar wel de onteigening van heulen en bruggen. De 'voorzitter antwoordt den heer den Boer nog, dat op het oogenblik 75 ge meten zijn ontgonnen, waarvaju men eerst de resultaten eens wil afwachten. De kosteri bedragen pl.m'. f6500, waarbij nog derving van pacht kom't- In hoofdzaak hangt alles van de ontzilting af- De heer Krepet wijst op 't mijnenge vaar voor de sluizen, waarop de v-jzr' Zifter antwoordt, dat deze met balken zijn afgedamd. De "heer Paimy informeert naar de vooroever van den Langendijk. De toe stand gaat daar niet vooruit, zegt de ,v\z\orZitter, maar verontrustend is hij niet Op verzoek van den heer Pan nü zal de voorzitter nog eens de aandacht der bevoegde autoriteiten vestigen op de verhooging van de Neeltje Jams Rogjge- plaat door de Mosselcultuur. De heer bespreekt een kwestie over een bedelving en het lang laten liggen van ©rond op den Noordweg, wat groot ongemak opleverde. De WQOi'zltter antwoordt, dat men met het wegvoeren van bedoelden grond 4 genslag heeft ondervonden, waardoor on gemak rwerd veroorzaakt. Dat is thans opgeheven. Wat de aanschrijving betreft oml tot bedelving over te gaan, zegt spr., dat het bestuur het de menschen zoo gemak kelijk Mogelijk 'wenscht te maken. Nadat de heer H- J. Gast nog de aandacht had gevestigd op het verschil van percen tage bij het geven van provisie bij' het afsluiten van leeningen, wat het bestuur onderzoeken zal, volgt sluiting der ver gadering. LANDBOUW EN VEETEELT Opheffing rund veeteelt-regeling bepleit De sam'enwerkende bonden ter bevor dering vaai de opheffing der kalverteelt- regeling, bestaande uit de organisaties: Actie tegen de kalverteelfbeperking in Friesland,, Bond vain veeweiders en mes ters te 's-Gravenhage, Christelijke orga nisatie van kleine zelfstandigen i|oi Gel derland en Brabant, Nat. Bond' Landbouw en Maatschappij en Prov. Bioind, van rund veefokkers in NoordrHolland, waarbijl zich 125 plaatselijke afdeelingen van an dere landbouworganisaties, hebben een te legram aan den minister van ©economi sche zaken gezonden, waarin zij aandrin gen op (opheffing van die rundveeteeltre- geling in verband met de noodzakelijk heid,, dat ons land in de toiekomst zal aangewezen zijh op de voortbrengselen van eigen land. vriend toch wel willen doen. Is het te veel verlangd? Gun me tenminste een ■u|urtje je gezelschap Hij herinnerde zich plotseling de rood© rozen, die hij mog steeds in zijn hand hield. Nu. legde hij ze Romana in haar arm. Ze verzette Zich ernstig, maar hij keek haar bijna smeekend aan. Nu ja, het was ook niet te veel verlangd, van een jongeman, dien zij van haar jeugd af kende en in wienjs ouderlijk huis ze jarenlang als een dochter had verkeerd, haar op den dag van zijn promotie om) haar gezel schap vroeg. Misschien zou ze hemi zelfs bij deze gelegenheid nu ze weer onge dwongen met elkaar konden praten van haar voorgenomen, plainnen op de hoogte kunnen stellen. Erwin beschouwde haar aarzelend zwij gen als een toestemming. Sinds lang was ze niet zoo, aardig tegen hem| ge weest. Zijn hoopvolle verwachtingen ste gen in een beangstigend tempo. Rom'aoa, zei hij, is er je iets aan gelegen in een of ander rookerig café te gaan zitten? Nee, wat? Laten we de stad ontvluchten! Ga m'ee naar Mijn huis, dat haal ik m'ij'n waigem en dan dijden w*e sam'en ergens heen. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1939 | | pagina 5