DE INTERNATIONALE TOESTAND WEERBERICHT j De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur: Den Helder: Vlissingen: Weer: licht bewolkt betrokken Wind: matig N.N.O. matig N.O. Temp.: 16 gr. 16 gr. Minimum hedennacht 14 gr. 14 gr. Neersl. afg. etmaal geen geen Verwachting geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer 19 uur: Voor het geheele land: Matige Noordoostelijke wind, gedeelte lijk bewolkt, droog weer, weinig veran dering in temperatuur. RADIO-PROGRAMMA Dinsdag 19 September HILVERSUM I. 1875 en 414.4 m. 'i AVRO-uitzending. 8 even.tueel berich ten ANP, gramj.; 9 gram.; 10 imiorgenwij- ding; 10,15 grami.; 10,30 voor de vmuw; 10,35 AVRO-am/usem'entsorkest (opn.); 11 „De vrouw en het wereldbeeld"; 11,10 wenken voor de huishouding; 11,35 om roeporkest; 12,30 opening van, de Sta ten- Generaal en Troonrede; ca- 12,45 even- tueele berichten ANP; 2 grami-; 2,15 en semble Jetty Cantor; 4 pianovoordracht; 4,30 kinderkoorzang; 5 kin.derhalfu.uir; 5,30 omroeporkest; 7 AVRO-dansorkest; 7,30 orgelspel; 7,45 Troonrede door H.M. de Koningin.; 8 berichten ANP; eventueel: „Vraag en Antwoord"; 8,20 „De bewe gelijke wereld"; 8,35 gevarieerd pro gramma; 9,45 „De millioenennota"; 10,15 gram'.; 11 berichten ANP; hierna orgelspel 11,30—12 gram'. HILVERSUM II. 301.5 m. KRO-uitzending. 45 HIRO. 89,15 gr.; 10 grami.; 11,30 Godsdienstig halfuurtje; 12 berichten; 12,15 gram.; 12,30 opening van de Staten-Gen,eraal en Troonrede; 2 voor de vrouw; 3 gr.; 3,15 het KRO- kamerorkest; 4 gram.; 4,05 „Een theo soof over enkele huidige problemen"; 4,20 gr.; 4,25 „De krant en zijn lezers in dezen tijd"; 4,40 gram.; 4,45 berichten,; 4,50 grami.; 4,55 „De I.O.G.T. en haar internationaal karakter"; 5,10 KRO-Me- lodisten; 6,35 sporthalfuu'r; 7 berichten; 7,15 land- en tuinbouwcauserie; 7,35 gr.; berichten ANR; mededeel in gen,; 8,15 Ste delijk orkest van Maastricht; 9,15 „De goede oude Hollandsche wereld van de -eerste spoortrein"; 9,30 orgelconcert; 10 KRO-orkest; 10,30 berichten ANP; 10,40 KRO-boys en soli; 11,10 Bertus van Din- teren; 11,30—12 gtarn- KEULEN. 456 m. 6,20 grami.; 7,20 concert; 8,20 grami.; 9,20 blaasmluziek; 10,20—11,20 grami; 12,20 het omroeporkest; 2,203,20 populair con; cert; 4,20 het om'roepkleinorkest; 6,20 Otto Dobrlndt's orkest; 8,20 het om'mepkolor en -orkest en solisten,; 10,20 het omroep- kleinorkest, Joe Bund's kwartet en bari ton; 12,20—2,20 nac'htdomeert- BRUSSEL. 322 en 484 w. 322 M.: 12,20 omroeporkest; 12,50 gr.; 1,30 omlroeporkest; 1,502,20, 5,20, 6.50 en 7,20 grami; 8,20 re vu e-p.ro gramfm'a 10,30—11,20 gram. 7,45; 8,45; 12,25; 1,20; 5,35; 7,50; 10,20 en 11,20 persberichten. 484 M.: 12,20 gram1.; 12,50 en 1,30 omi- roepdansorket; 1,502,20 grami; 5,20 om- roepdansorkest; 6,35 grami; 6,50 viool en piano; 7,35 lit^rair-mUzikaal program ma; 8,20 „Le Déluge, opera; 9,35 om- roepsymphonie-orkest en omroepkoor; 10,30—11,20 grami KORT EN BONDIG Havas meldt, dat de algemeene mo bilisatie in het geheele Fransche rijW thans bijtna voltooid' is. Het ministerie van koloniën heeft een communiqué uit gegeven, waarin het volgende gezegd wordt: zonder cijfers te geven kan men zeggen, dat het aantal onder de wapenen geroepen mannen in al onze bezittingen nu reeds aanzienlijk hooger is dan de effectieven, die wij gerecruteerd hebben gedurende den gehieeien oorlog van 1914 'tot 1918. Het bestuur van „De vrou wen van Nazareth" deelt mede, dat de Duitsche graalbeweging, en het werk der vrouwen van Nazareth in Duitschland' door de geheime staatspolitie definitief verboden zijb. Dientengevolge hebben de Nederlandsche vrouwen van Nazareth, die aldaar werkzaam waren, zich genood zaakt gezien uit Duitschland terug te trekken. Uit de te Hamburg en om streken wonende Nederlanders heeft zich een voorloopig comité gevormd met het 'dbel, waar dat noodig is met raad en daad te helpen. Het consulaat-generaal heeft een localiteit beschikbaar gesteld, waar tweemaal per week spreekuur twiordt gehouden. Drie Amerikaansche sche pen, de „American Travelier", de „Ame rican Tra der" en de „Scantates" werden verhinderd uit New-York te vertrekken door een sit-down staking van de zee lieden, die een extra uitkeering van 250 dollar eischten voor het bevaren van. de oorlogszones. De schepen waren bestemd naar Europa te vertrekken op last van het departement van buitenlandsdhe za ken, teneinde gestrande Amerikanen naar hun land' terug te brengen. Officieel Wordt te Londen gemeld, dat de Rrit- sche tankboot „Ohayenne" door een duik boot tot zinken is gebracht. De beman ning is gered' door het Noorsche stoom schip Iedbakke. De Ohayenne heeft een inhoud van 8825 ton en is het eigem dom van een Engelsch-Amerikaansche pe troleummpijl Een lid' der bemanning van de „Cheynne" heeft verklaard, dat toen de duikboot h et schip beschoot, een" Brit- sche torpedojager naderde. De ,onder- zeeër dook toen snel onder, maar de torpedojager liet dieptebommen vallen en bracht de Cheyenne later tot zinken, daar het wrak een gevaar opleverde voor de scheepvaart. LAND- EN TUINBOUW MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 18 Sept. Aanvoer totaal 2247 stuks vee. 971 vette runderen, 207 vette kalveren, 18 nuchtere kalveren, 636 schapen en lammeren, 595 varkens, Vette koeien, le tot 78, 2e tot 62, 3e 40—52; vette ossen, le tot 68, 2e tot 62, 3e 4252; vette kalveren, le tot 90, 2e tot 75, 3e 5060; varkens (levend! gewicht), le tot 59, 2e tot 58, 3e tolt) 57; schapen, le tot 45, 2e tot 40, 3e. tot 35; lammeren, le tot 50, 2e tot 45, 3e tot 40 cent per kilogram. Schapen, le tot 22, 2e tot 19, 3e tot 16; lammeren, le tot 16, 2e tot 13, 3e tpt 9 gulden per kilogram. Vette koeien en ossen, aanvoer ruimer, handel kalm, prijzen onveranderd; vette kalveren, aanvoer iets korter, handel ma tig, le en 2e soort als vorige week, 3e soort iets hooger; schapen en lam meren, aanvoer korter, handel vlot, prij zen iets stijver; varkens, aanvoer iets kleiner, handel vlug, prijken iets hooger. Eenige partijlen schapen werden voor export verkocht. AARDAPPELEN. Brielsche Driel. f 1.30 1.50; id. Eigenh. f 1.752; Zeeuwsche id. f 1.60—1.75; Zeeuwsche Bonte en Blauwe f 2.40—2.75; Eigenh. Blauwe f 1.80—2.10; id. Bintjes fl.651.85; Zandaardappelen f2.80—3 per H.L. Met voldoenden aanvoer, kalmen handel VLAS. Aanvoer 1300 k.g. blauw schoon 72—80; 4800 k.g. Holl. geel 72—80; 500 k.g. dauwroot 60—65 cent per kilogram. De markt was vast, hoewel bij! vol doende kooplust de prij'zen weinig hoo ger waren. Alles kom worden verkocht. Stoomzulvelfabrlek „De Duif' Verkoopprijs boter 81 cent per pondi Regeling inzake kunstmeststoffen Hoewel verwacht imiag fw|oorden, dat de voorziening van. laind- en tuimlblofuw i)nl Nederland jmlet kunstmeststoffen vjoiorlioio- piig geen m/oeilijkheden zfal opleveren, zal het niettemin noodzakelijk zijd, regelin gen te treffen, waardoor een gelijkmatige verdeeliing wordt gewaarborgd. Diaartjoe wordt ingesteld een kumstm)est distribu,- tiebureau, hetwelk gevestigd Zal zijn te 's-Gravenhage, Lange Voiorhiojut 3. De lei ding van dit bureau is opgedragen aan den heer C. Boude wijn, afd.eelingöclhef bijl de staatsmijnen in Limburg. Alvorens te geraken tot een distributie van kunstmeststoffen in eiken vorm1, met uitzondering van kalk'mfeststoffen, zal worden overgegaan tot het inventarisee- ren van de in Nederland, aanwezige voor raden. Zijl die kunstmleststoffen, uitge zonderd kalkimleststoffen, vlotorhandien of in voorraad hebben, Zijin verplicht, vjoioir 20 dezer te 24 uur van 'den voorraad, dier goederen opgave te dioen door invulling en opzending van inventarisatieformulie ren, welke miet ingang van Maandag 18 j dezer ter gemeentesecretarie hunner woonplaats verkrijgbaar zuilen zijn. De - verplichting geldt niet, indien en Voor Zoover anlen kunstmeststoffen voorhanden of in voorraad heeft ter uitoefening van zijn land- of tuinbouwbedrijf. -Wegens de inventarisatie is het vervoer van kunst mleststoffen, met ingang van 17 Septem ber tot nader te bepalen datum! verbo- j den. Onder dit vervoerverbod valt zlooals j vanzelf spreekt oiok het vervloer van de opslagplaats van een handelaar of een 'cioöperatieve aanknopvereeniging naar een verbruiker. Aan veibruikers kan dus in dit tijdvak niet worden afgeleverd. Het vervoer van hoeveelheden van 5 kg |of minder is toegestaan. I Nadat over enkele dagen nadere rege lingen zullen getroffen zijn, k&(ix het Kunstmest Distributiebuireau, indien het aan dit b'ureau noodzakelijk zal vloprkb- mlen, een ver voer Vergunning verleunen, welke echter slechts biji uitzondering in zeer bijzondere gevallen igiegeven zal wor den. Voordat een nadere regeling getrof fen is, kunnen aanvragen) voor een ver- voervergunning niet in behaindeli|nlg ge- nomlen worden. LUCHTVAART De luchtlijn Amsterdam -Brussel wordt heropend Naar aanleiding van een tusschen de Nederlandsche en de Belgische regeering gesloten overeenkomst, zal de luchtlijn Amsterdam-Brussel van Woensdag 20 September af, worden heropend. Er zul len twee diensten per dag worden on derhouden. Die Belgische maatschappij! Sabena zal étfn dezer diensten verzor gen: vertnek van Haren (luchthaven van Brussel) 10.30 uur 's morgens ten. vertrek van Schiphol 's middags 15.45 uur. De KLM verzorgt den tweeden dienst Vertrek van Schiphol 8 uur 's morgens, vertrek van Brussel 's middags 16.15 uur. De door de Sabena verzorgde dienst zal te Amsterdam aansluiting geven op de diensten voor of komende van Ko penhagen, Malmö, Ghristiansand1 en Oslo. Dit is de eerste normale luchtverbin- ding, die de KLM na de door den oorlog gedwongen stopzetting vain bijna al haar diensten weer zal herstellen. TELEGRAMMEN POST-TELEGRAAF- TELEFOON Rechtstreekiche telefoonver binding met Amerika Het voorbehoud dat bij de opening op 13 dezer van do rec'htstreeksche ra- d iotele foon v e rb in j i n(g 'mlet Noord-Amerika moest werden gemaakt, n-1. dat door de snelle totstandbrenging de eerste dagen onvoorziene moeilijkheden, zoluden kun nen optreden,, behoeft niet langer te gelden. De practijk heeft bewezen, dat deze nieuwe verbinding dadelijk in elk opzicht schier feilloos heeft gewerkt, zoor dat zij' als een normlale, bedrijfszekere verbinding kan. worden beschouwd. VOOR DE HUISVROUW Breiwerk voor onze soldaten Met volie medewerking van het de partement van Defensie is thans een coui'ité gevormld „Voor Neêrlands Man nen", waarvan, generaal H- A. Cr,amler, oud-legercomlmiandant van, Ned.-Indië de leiding heeft. Het comité doet een beroep op alle vrouwen van Nederland zoowel hier als overzee oiml sub-comité's te vormen voor het «naken van mutsen, over de ooren sluitend, shawls, 'handschoen,en, wanten kniestukken, kousenu buikbanden enz. Patronen en, kleur zijn door het Gen- traal Magazijn voor Militaire Kleeding en „Het Mobilisatie Kruis" aangegeven,. De distributie, zoowel van. materiaal als van vervaardigde artikelen, geschiedt uit sluitend door het hoofdbestuur, mevr. A- E. MEYER VAN DEN BERG, Harten- lustlaaii 12, Bloémendaal. Tot dit adres kan men zich ook wenden omi inlich tingen. BOEKEN EN BROCHURES Aesculaap's populair medische reeks v. Holkemia en Waren- do rf, Amsterdam). Dr- M. H. P. P. van Haeff, Geneesheer- Directeur van 'het Sanatorium „Heliomlare" te Wijk aan Zee, heeft onder den titel: Handleiding voor de verpleging van lij ders aan been- en gewrichtstuberculose en de levenswijze na de genezing, een boek geschreven, dat in een groote lee-mlte voorziet- Noch in de Nederland sche taal, noch in het Fransch, Duitsch of Engelsch bestaat een betrouwbare handleiding voor de verpleging! van de ze zieken en toch heeft juist de doel matige verpleging een enorme invloed op het v'erloop en op den dujur van deze aandoeningen. Dit zijn de ervaringen, die Dr- van Haeff in Zijn lange en uitge breide practijk heeft opgedaan. Deze en de stof van de cursussen, welke door hem aan verplegenden wordt gegeven, zijn in het boek op schrift gesteld. Vele reproducties van, foto's v.ullen den tekst aan en 'miaken de uitgave tot een Lei draad. HET BIEDEN EN SPELEN BIJ CON TRACT-BRIDGE. door Jos. Culb'ert- son, v. Holkema Warendorf. De bedoeling van dit boek is, pm aan beginners en nog niet vergevorderde spe lers een handleiding te geven, hoe zij contractJbridge moeten spelen. Ook al heeft men nog nooit eerder gespeeld, dan kan men uit dit bioek leeren, hoe men moet bieden en hoe men moet spe len. Het geeft op eenvoudige wij'ze het wereldberoemde biedsysteem en buiten dien tal van aanwijlzigmgen voor de een voudige speeltechniek. Mr. F. W. Goud smit heeft bij' zijn beweging .rekening! gehoudèn met de wenschen van het Ne derlandsche publiek. Hoewel hij' in dit boek het volledige biedsysteem van Cul- 'bertson heeft overgenomen, heeft hij1 dit toch iets besnoeid, en daardoor gelegen heid gekregen om iets meer aandacht te wijden aan de speeltechniek dan me vrouwt Culbertson in haar. werk heeft gedaan. De lezer, die zich den inhoud van dit book eigen heeft gemaakt, zal dan ook zonder twijfel in staat zijn, zonder moeite een behoorlijke partij bridge le spelen. INGEZONDEN STUKKEN (Van ingezonden stukken, geplaatst of ongeplaatst, wordt de copy niet terug gegeven. Op anoniem of zonder duide lijk geschreven handteekening toegezon den stukken wordt geen acht geslagen. De redactie behoudt zich het recht voor, ingezonden stukken te verkorten, of te veranderen op een wijze, die naar haar meening ze geschikt maakt voor opne ming, zonder dat de bedoeling gewiji- zigd wordt). De ramp vee de „Ronda" De te Vlissingen gelande schipbreukelin gen van bet Nooreohe motorschip „Ronda" dat Woensdag nabij Terschelling op een mijn is geloopen, zullen heden (Maandag)- middag Daar Rotterdam vertrekken. Cornells Dopper overleden Zondagnaoht is pa een langdurige ziekte op 69 jarigen leeftijd in zijn woning te Amsterdam overleden de musious Cornelia Dopper, oud tweede dirigent van het Concertgebouworkest. Op Nederl. vliegtuig geschoten De Regeeringspersdienst meldtZondag middag heeft de luohtdoelartillerie te Amersfoort waarsohuwingsvuur geopend op een zioh hoog in de luoht bewegend vliegtuig dat van dezen waarnemingspost uit den indruk maakte van vreemde nationaliteit te zijn. Later is gebleken dat het een Nederlandsoh militair vliegtuig was. Deze vergissing zou geen bijzondere vermelding verdienen ware het niet dat bet voorval tot ongegronde geruchten aan leiding bleek te hebben gegeven. Geen monstering voor de kleine scheepvaart De Centrale van personeel in de kleine vaart //Groningen" heeft Zondag een drok bezoohte ledenvergadering gehouden te Delfzijl in verband met de gevolgen, welke uit de oorlogsomstandigheden voor de zeelieden voortspruiten. Besloten werd dat niet zal worden gemonsterd alvorens de organisaties van officieren en scheeps gezellen, aangesloten bij de contactcom missie van organisaties van werknemers ter Koopvaardij de collectieve arbeids overeenkomst hebben afgesloten met de Reederijen-organisaties in dit bedrijf, welke overeenkomst reeds eerder aait de reede- rijen in de kleine vaart werd aangeboden. In verband hiermede wordt als eisch ge steld toepassing van de loon- en arbeids voorwaarden van bedoeld ontwerpcontraot met een verbetering van enkele gages. Boven de gages als genoemd in deze col lectieve arbeidsovereenkomst wordt een prooentueele verhooging geëisoht, terwijl een toeslag wordt gevraagd op de bij de Zeeongevallenwet bepaalde uitkeering in geval van een zeeramp. De Koningin naar da marine Naar wij vernemen is H. M. de Koningin voornemens Woensdag een bezoek te brengen aan Den Helder. Dit bezoek geldt een inspectie van stellingen en vaartuigen van de Koninklijke marine. Doodelijk motorongeluk Zondagavond is de militaire motorrijder Bouma, afkomstig uit 't Zand, diq op zijn motor uit een zijweg kwam, te Den Helder in de flank aangereden door een met volle vaart rij tende personenauto. De motorrijder kwam eerst op de kap van de auto en daarna op straat terecht. De on gelukkige moet op slag dood zijn geweest. Busllchtingen Zierikzee Op werkdagen voor Diuiveland, Hol land en Buitenland: 5 13.03 17.80 19.15 Kerklwerve: 7.25 16.60. Schouwen en Dreischor 5.39 11.45. Voor stadsbestelling 7.40 13.40 20.15. Voor buitenbestelling: 7.40. Zondags voor Duiveland, Holland en Buitenland 9.07. Schouwen en Dreischor 10.80. Laatste telegrammen. Estland en Letland bezorgd De Sovjet-inval in Polen heeft in Est land en Letlaod volgens een ïadiomede- deeling in het Poolsoh uit Parijs ernstige bezorgdheid gewekt. Er werd bij die ge legenheid medegedeeld, dat de Sovjet troepen zioh bij de grenzen dezer beide staten ooncentreeren. De houding van Rumenië Naar Havas uit Czernowitz seint, is de Poolsche president, in gezelschap van de heele Poolsohe regeering aan de grenzen van Rumenië aangekomen. Warschau haalt nlat geantwoord op de Dultscha aisch De termijn, aangenomen in het Duitsohe ultimatum aan Warschau, waarin de over gave der stad wordt geeisoht was van morgen drie uur verstreken. Warschau heeft niet geantwoord, dooh men weet niet of de Duitsohers hun bedreiging, de stad te zullen platsohieten, hebben ten uitvoer gelegd. Vllagkampschlp gazonkan De Britsohe admiraliteit deelt mede De Britsohe kruiser //Courageous", welke na den oorlog werd verbouwd tot vliegkamp* sohip, is tengevolge van een aanval van een vijandelijke duikboot verloren. De overlevenden zijn opgepikt door torpedojagers en koopvaarders, dio naar hun havens terugkeeren. He duikboot werd direot krachtig aangevallen door torpedojagers en naar men gelooft tot zinken gebraoht. Russisch-Duitsche onderhande lingen te Brest Litowsk Volgens het te Kopenhagen verschijnende dagblad Politiken zouden de Duitsche en Russische militaire en politieke leiders andaag te Brest Litowsk besprekingen voeren over de verdeeliüg van Polen. Wilna door de Russen bereikt Naar gemeld wordt hebben de Sovjet troepen Wilna bereikt, (ue stad Wilna lioht v.lak bij de Litausohe grenzen) Otto Wels overleden Het Fransohe soc alistisohe dagblad Po pulaire .meldt dat de oud voorzitter van de Duitsohe sociaal democratische partij - Otto Wels op 66-jarigen leeftijd te Parijs is overleden, Engelsche 'vlugschriften over Duitschland verspreid In een derde reeks van vlugschriften, die door de" Britsohe vliegtuigen boven Duitsohland zijn uitgeworpen, wordt onder meer gezegd: //Wij haten den oorlog even zeer als gij, naar wij weten, het doet, dook herinner U dat ËDgeland nooit zwicht Wij zullen het nooit opgeven" De Poolsche regeering te Koety Het Poolsohe Telegraafagentsohap meldt dat de Poolsohe regeering op Poolsch grondgebied is gebleven en dat het Poolsohe leger den strijd tegen den Duitsopen aan val zal voortzetten, ongeacht de Duitsohe numerieke meerderheid. De Poolsohe rege ring bevindt zioh thans te Koety. De Russische inval In Polen De Sovjet Russische troepen zijn aan gekomen te Potawy, Wilejka en Molo- deezDO, plaatsen die op oiroa 100 K.M. van Wiffia zijn gelegen. Het verluidt, dat de Sovjet-regeering voornemens is Silezië, Dantzig en den corridor aan Duitsohland te lateD, de Westelijke Oekraine voor zioh te houden en een Poolsohe bufferstaat te vormen. Amerika en den toestand in Europa President Roosevelt heeft Zondagavond met hoogo functionarissen van het Ameri kaansche Departement van Buitenlandsohe Zaken de mogelijke gevolgen bestudeerd van de Sovjet-Russische interventie in Polen. Roemanië paraat Met klem wordt te Boekerest verklaard dat Roemenië vastbesloten is zijn grenzen tegen iedereen te verdedigen en dat alle noodige voorzorgsmaatregelen worden ge nomen. Polen heeft geen beroep gedaan den Roemeensohen bijstand in te roepen op grond van het Roemeensoh-Poolsohe verdrag. Diplomaten bestudearen den toestand De door de Sovjetregeering aan de te Moskou geaccrediteerde diplomaten over handigde nota, waarin wordt gezegd, dat Russische troepen Polen zijn binnengetrok ken, dooh dat de neutraliteit der Sovjet- Unie daardoor niet wordt gewijzigd, wordt thans bestudeerd De Fransohe en Britsohe regeeringen overleggen thans over den nieuwen toestand. In diplomatieke kringen beschouwt men het als zeker, dat de be zetting van een gedeelte van Polen door Rusland door Duitsohland was voorzien reeds van het oogenblik af, dat von Ribben- trop zioh naar Moskou begaf. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ 18 September, f 15 000 op 8811. f 2 000 op 9583. f 400 op 34! 6, 8659, 13909, 16995, 20396, 20842. f 200 op 7949. f 100 op 2971,11574,16418, 17480, 21282. Zon op: Zon onder: 19 Sept. 5,40 18,06 Maan op: Maan onder: 19 Sept. 12,56 21,35 Boog- en laagwater te Zierikzee Hoogwater: Laagwater: 19 Sept. 6 31 18,46 12,02 SPORT VOETBAL. Z.S.C. Zierikzee I Militair elftal 5—3 Onder vrij goede publieke belangstelling, ook van militaire zijde, speelde Z.S C. Zierikzee Zondag de aangekondigde vriend- sohappelijke wedstrijd tegen het militaire elftal van Haamslede. Ondanks den Btraffen wind, welke veel afbreuk deed aan het spel, is het nog een aardige wedstrijd geworden, die in de meest vriendschappelijke sfeer werd gespeeld. Na de lange rustperiode viel het spel der rood- zwarten mee en als zij in de komende oompetie steeds zoo blijven spelen, zullen zij daarin heusoh geen sleoht figuur maken, al waren er natuurlijk nog wel enkele zwakke plekken aan te ^vijzen. Dooh ook het elftal der landverdedigers, dat nog maar een enkele maal geoefend had en waarin spelers zaten die in geen jaren een bal hadden aangeraakt, maakte heusoh geen slechten indruk. Als dit ploegje even tueel nog versterkt wat ingespeeld is,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1939 | | pagina 3