Uit Stad en Provincie DE INTERNATIONALE SPANNING. WEERBERICHT De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur: Den Helder: Vlissingen: Weer: half bewolkt half bewolkt Wind: zwak N.N.O. zwak Noord Temp.: 16 gr. 15 gr. Minimum hedennacht 15 gr. 15 gr. Neerslag afg. etmaal 3 m.M. 14 m.M. 1 Verwachting geldig van Dinsdagavond tot Woensdagavond ongeveer 19 uur: Voor het geheele land: Zwakke tot matige wind uit Noorde lijke richtingen, bietrokken tot zwaar of half bewolkt, aanvankelijk afnemende, la ter weer toenemende kans op regen. Weinig verandering in temperatuur, in den nanacht en den morgen ka'ns op mist. dat een kustvaarder twintig gulden per ton zou hebben ontvangen voor een la ding uien. Intusschen behoorde dit ver voer sinds eenige dagen reed£ tot het verleden. Naar het heet, worden ui-en gebezigd voor de Vervaardiging van gas sen. Worden zij opgenomen in de Duit- sche qontrabanda-lijst dan is het vervoer van uien als levensmiddelen eveneens af- geloopen. Engeland betrok altijd groote hoeveelheden van dit product. Voor 1936 was Spanje een der grootste importeurs. Dit jaar zou het voor het eerst wee>H kunnen uitvoeren, doch waarschijnlijk zal het de Engelsche markt moeten ontberen. De vlesmarkt in Belg'ë Wanneer we onze vlasmarkt stel len in het kader van de wereld vlasmarkt aldus schrijft het Vlas dan komen we ongeveer tot den volgenden toestand: a. Noch de Baltische Staten, noch Po len, noch Sovjet-Rusland zijn op dit oogenblik in staat vlas uit te voeren-, om de eenvoudige reden, dat zij geen vlas of kroten in noemenswaardige stocks bezitten. Ook die handelaars hebben geen stocks meer, met het gevolg, dat de stemming voor deze vlassen uiterst vast is. Bovendien is die oogst in die Oost- Europeesche landen later dan andere ja ren, terwijl algemeen een kleinere vezel- oogst wordt verwacht dan verleden jaar. De eerste maanden zal dus nog niet op dit vlas kunnen worden gerekend. b. De Fransche vlasspinnierijen bezitten op dit oogenblik slechts zeer beperkte voorraden; zoowel vóór als tijdens de veertien dagen betaald verlof hebben zij zoo goed als geen vlas en kroten ge kocht, doordat zij speculeerden op een daling van de prijzen. c. De Engelsche spinnerijen hebben even eens van die gereserveerde houding der Fransche spinners gebruik gemaakt om door terughoudendheid de prijzen naar •beneden te drukken, waar zij dan ook in zijn gelukt. Zij' bezitten echter slechts zeer kleine stocks. d. De Duitsche spinners hebben even eens groote behoeften aan vlas te meer omdat ziji thans in het geheel -niet meer meer kunnen rekenen op buitenlandsche textielproducten. Het is reeds een vaststaand feit, dat de Belgische vlasmarkt in het teeken van de algemeene belangstelling zal staan. Niet alleen de buitenlandsche, maar ook onze eigen spinners zullen trachten in de mate van het mogelijke hun behoeften aan vlas en kroten in ons land te dekken, zoodat er een gedurige en l-evendige vraag zal bestaan, wat reeds thans waar genomen kan worden, hoe aarzelend som migen ook nog zijn. In ieder geval werden er de laatste week belangrijke aankoopen gedaan voor Fransche rekening, terwijl er thans ook tamelijk veel vraag kan worden waarge nomen van de zijde der Engelsche spin ners. De Gentsche spinners plaatsen ook heel wat bestellingen, daar zij; er op re kenen hun productie belangrijk te kun nen uitbreiden, daar onze wevers niet meer zullen kunnen rekenen op Fran sche garens. De prijzen van alle vlassen zijin deze week gemiddeld met 100 fr. gestegen, -en het aanbod1 is niet bijzonder groot, daar nog alle arbeidskrachten bijna uit sluitend gebezigd worden voor het ro ten van het nieuwe vlas. Er werden ook heel wat aankoopen gedaan in binnen- landsch stroovlas, waarvan de prijzen ook iets verhoogd zijn. BROUWERSHAVEN. Maandag kwam! de K.V. „Roda" alhier irr algemeene ver gadering bijeen. Besloten werd o.a. den verkoop der loten te hervatten en de trekking zoo spoedig 'mogelijk te doen plaats hebben. Verder besloot mlen de voorgenomen wandeltochten, over pl-m'. 35 en 221/2 K.M. te laten doorgaan, doch deze te honden op Zondag 8 Oct. a-s., zoodat deze op Zaterdag komen te vervallen. De vereeniging hoopt verder spoedi-g weer -met gymnastiekoefeningen te gaan beginnen -en verwacht dat verschillende nieuwe leden zjullen toetreden. In de vacature-J. C. Constandse werd tot secr. gekozen dhr. W-. Vlaander. Nadat nog gesproken was over de geringe actie van den Sï>KB, werd de vergade ring gesloten. OOSTERLAND. Een geweldige regen bui. die gepaard ging met een. windhoos, teisterde Dinsdagmiddag deze ge'mleente. De korenmolen moest het in bijzondere mate ontgelden. Een moment werd het ergste gevreesd. Terwijl de molenaar nog bezig was de zeilen te bergen, slóeg de molen los van z'n ketting en tolde in het rond, waarbij een der wieken kapot sloeg. Met vereende hulp der omwonen den kon de molen even voor de wind hoos Zlijin vernielend werk kotn doen-, tot stilstand worden gebracht. De molen bekwam veel averij1, ook aan het binnen werk. Verscheidene bjoomen werden ont worteld1, waarvan er een op het lichtnet terecht kwam, waardoor aanmerkelijke schade werd teweeggebracht. Landbouw gewassen welke aan de ruiter stonden, werden omvergeworpen. Sinds menschen- heugenis heeft men zoo'n ontzettende re genval niet medegemaakt. De bui duur de pl.m- 10 miouten, doch heeft velen angstige oogenblikken bezorgd1. POORTVLIET. De collecte voor de cen trale verwarming, welke pp Zondag 3 Sept. j.l. in de Ned. Herv. Kerk werd gehouden, heeft f 21.44 opgebracht. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 12 Sept. Rotterdamsche veiling Warmoezierstr. "Kippeneieren f 2.25 —4.50 per 100 stuks. Aanvoer 125.000 st. GOES, 12 Sept. Eierveiling VVZB. Aan voer 75.000. Kippeneieren gr. f3.25—3.95; kleine f2.46—3; eendeneieren f3; kal koeneieren f4.10. Handelsnóteering: bo ter 67 ct.; kippeneieren f3; eendeneieren f2.50; poielje-eieren f2. Noteering ZLM-commissie: fabrieksfoio- ter 821/2 ct., bberenboter 721/2 ct., 2e kw. 671/2 ct., afw. kw. 50 cent. ST.-ANNALAND. Aardappelveiling van 12 Sept. 1250 k.g. Gele Eigenh. gewone f2.30; 450 k.g. Blauwe id. f2.68; 2775 k.g. Bintjes id. f 1.90; 2700 k.g. Driel. f 1,.50— 1.73; 150 k.g. Bonken f 1.21totaal ver kocht 7325 k.g. Uiönveiling. 1180 balen Rijhsb. gew. f4.01; 40 balen id. grove f3.59; 60 balen id1. Driel. fl.50; 50 balen id. Picklfetrs: f3.02; 2 balen id1. Stek ƒ1.13; alles per 100 kilogram. zee gestort en hij vloeide zich door een onweerstaanbaren sttropm Meegesleurd. Alles bruiste en wervelde om beral hem. Praat jij vanavond met Paps vorschte Camilla> toen Geioirg uit school thuiskwam; ze had hem al opgewacht. Ik denk het niet, antwoordde hij en hij durfide haar niet aan te zien. Waarom nu weer niet? drong ze strijdvaardig. Ik heb met Pasting over een en ander gesproken. Die gaf me een an deren raad. Ach kom 1 Camilla's vrouwe lijke nieuwsgierigheid 'was opgewekt. Die heeft ervaring op dat gebied. Wat dacht hij er van? Pasting is uitgeslapen, dat kan ik je wel zeggen. Op zooto idee zoiuden wij niet gekomen Zijn Wat zei hij dan? drong de Eva's dochter aan. Hij' raadde me aan vader te vol gen, als hij uitging. Te volgen? Camilla staarde helml veibaasd aan. Ja, natuurlijk, te achtervolgen. Zien waar hij' heen gaat, en En? En. of het werkelijk... zo|o onschul dig is. Camilla knikte. Zij was Zeer tevreden. Praichtig, ztoio 'zfoMd'en zij1 er wel achter RADIOPROGRAMMA Donderdag 14 September: HILVERSUM I. 1875 en 414.4 m. AVRO-uitzending. 8 graml; ca. 815 be richten; 10 morgenwijding; 10,15 gr.; 10,30 voor de vrouw; 10,85 het omroep orkest; 11—11,20 declamatie; 12,15 be richten; 12,17 orgelspel; 12,35 gram1.; I,15 Bert Van Dinteren's ensemble; 2— 2.20 declamatie; 3 orgel en zang; 4.00 vocv zieken en thuiszitten den; 4,30 gr.; 5 jeugdhalfuiur; 5,30 gram).; 5,45 AVRO- amlusemientsorkest; 6,30 sportpraatje; 7 cabaretprogramlmla; 7,40 interview; 8 be richten ANP, radiojournaal; 8,25 het om roeporkest; 9,15 radiotponeel; 9,30 het omroeporkest; 10 AVRO-Musette-ensemi1- ble; 10,30 gram.; 11 berichten ANP, hier na tot 12 Majo Marco's orkest. HILVERSUM II. 301.5 m. 8—9,15 KRO, 10 NCRV, 11 KRO; 2—12 NCRV. 8—9,15 gra'm.; ca. 8,15 berichten; 10 gra'm.; 10,15 morgendienst; 10,45 gr II,30 Godsdienstig halfuur; 12 berichten; 12,15 het KRO-orkest; 1 gram.; 1,20 het KRO-orkest; 2 handwerkuiu'r; 3 viool en piano; 3,45 bijbellezing; 4,45 gram.; 5 handenarbeid; 5,30—5,55 en 6 Marcamdo ensemble; ca. 6,30 berichten; 6,45 CNV- kwartier; 7 berichten; 7,15 boekbespre king; 7,45 gram.; 7,50 causerie namiens de vereeniging voor personeel in dienst der Nederi. Spoorwegen tot bestrijding der Tuberckiilose, 8 berichten ANP; 8,15 re* portage; 9,15 gr.; 10 'berichten ANP; actueel halfiuiur; 10,30 orgelconcert; 11,15 gram1.; ca. 11,50—12 schriftlezing. RADIO PARIS. 1648 m. 9 9,30 10,25, 11,05 11,25 en 12,30 gram.; 12,35 hoornvoordracht; 1,05 Eddie Foy's orkest; 2,10 gram.; 2,35 zang; 3,05 graml. 3,50 pianovoordracht; 4,35 zang en de clamatie; 5,10 Trio-concert en zang; 6,05 radiotooneel7,20 het BaiLly-orkest'; 8.50 11,50-orkest; 8,5011,50 opera-uitzen ding. Sluiting der Kamers Bij Kon. besluit is bepaald, dat de tegenwoordige zittiDg van de Staten Gene raal xal worden gesloten op Zaterdag 16 dezer des middags 3 uur. De minister vao binnenlandsohe zaken is gemachtigd de zitting der vereenigde vergadering in naam der Koningin te sluiten. AANBESTEDINGEN Bij de hedenmorgen door Ged. Staten van Zeeland te Middelburg gehouden aan besteding van het vernieuwen der bestra ting met de daarbij aansluitende verhoogde voetpaden en bijkomende werken in de traverse van Oostkapelle, was de minste inschrijver de heer P van Dongen te Sobarendijke voor f24580, Buslichtingen Zlerlkzee Op werkdagen voor Duiveland, Hol land en Buitenland: 5 13.03 17.30 19.15 Kertlwerve: 7.25 16.50. Schouwen en Dreischor 5.39 11.45. Voor stadsbestelling 7.40 13.40 20.15. Voor buitenbestelling: 7.40. Zondags voor Duiveland, Holland en Buitenland 9.07. Schouwen en Dreischor 10.30. komen. Den volgenden Dinsdag Zou het dus gebeuren. Het weer was niet bijzonder mooi. Kille regenbuien (hadden dein Zonmp- glans der zoele lentedagen verdreven. Desondanks wa'chtte Georg vjooir de kli niek, maar 't was hem te moed'e, of hij> zich op het verkeerde pad bevond. Om 'zichzelf wat mioed in te blazen, had: hij Günther meegenomen, tof wien hij Zich sinTdJs eenige dagen bijzonder aangetrokken voeldle; zij deelden nu im mers hetzelfde lot. Ook Geoirg behoefde evenmin als destijds Caimlilla niet lang te wachten; Tiebruck hield zidh aan den tijd, wanneer hiji met Romania den avoind' moest doorbrengen en op zoio'n dag verliet hij de kliniek vr|o©ger dan gewoonlijk. Georg voeldie een ril ling door zich heen gaam, t|oien hij zijn vader daar inderdaadi in gezelschap van een dame zag. Tot dusver had alles hem slechts een nachtmerrie toegesche nen, een ellendige droiom, waaruit hij vandaag of morgen wel ziou ontwaken, maar nu aanschouwde hij het schok kende feit met eigen oojgien. Hij deed nog een laatste poging zichzelf gerust te Stellen, toen hij Zich fluisterend' tot Günther wendde: Zou het toch mog niet anders kun nen zijn? vroeg hij heesch. Een cOl- Laatste telegrammen. Chamberlain bij den Koning De Koning van Engeland heeft Dinsdag avond Chamberlain ontvangen. In het onderhoud heeft de premier verslag uitge bracht over zijn bezoek aan Frankrijk. GÖring bij Hitler Het Duitsohe Nieuwsbureau meldt, dat Maarsohatk Göring een bezoek heeft ge- bracht aan Hitler in diens hoofdkwartier. Hun onderhoud heeft twee uren geduurd. De toestand ta Warschau In den seotor rondom Warschau was het Dinsdag betrekkelijk kalm. Het garni- zoen der stad heeft eenige geslaagde aan vallen ondernomen. Kolonel Cmoera is gesneuveld. Poolsche successen Volgens te Londen ontvangen berichten uit betrouwbare Poolsobe bron hebben de Polen de vesting Lodz heroverd en is het Poolsohe leger, dat gevaar liep te worden afgesneden bij Poznan en Pom- merseo, er thans in geslaagd in contact te komen met het grootste deel der Poolsohe strijdkrachten bij Kutno en Lowioz, ten Zuidwesten van Warsohau. Nader wordt nog gemeld, dat een te Warschau offioieel oommuniqué, boven staande berichten bevestigt Dit oommu niqué besluit met de mededeeling dat op alle fronten de Duitsohers in bedwang worden gehouden en niet verder kannen. De strijd fn Polen De speoiale oorrespondent van Reuter te Czernowitz, aan de Poolsoh-Roemeensohe grens, meldt: De Duitsohe luchtmacht pro beert de verbindingen af te snijden met Roemenië, door de spoor- en straatwegen bij Lwow en Stanislaw nabij de grens te Czernowitz hevig met bommen en machine geweren te bestoken. Uit betrouwbare zijde wordt gemeld, dat 7 bommen terecht kwamen op het drukke marktplein van een dorp, waardoor 200 personen werden ge dood. In een trein, waarin zich Poolsohe ambtenaren bevonden, die bij Lublin werd bestookt, werden 20 hunner gedood. Ver scheidene vooraanstaande personen worden vermist. Nieuwe Duitsche maatregelen in Polen Het Duitsohe Nieuwsbureau meldt uit het hoofdkwartier van den Führer onder andereIn den laatsten tijd neemt het aantal gevallen toe, waarin de Poolsobe regeerings- en legerinstanties de bevolking van open steden sommeeren, binnendrin gende Duitsohe troepen tegenstand te bieden in de stadswijken, op de markten en in de dorpen, zoo onder andere te Warschau. Het opperbevel der Duitsohe weermacht maakt tot betrekking hiertoe bekend, dat de Duitsohe weermacht van nu af aan alle haar ter besohikkiDg staande middelen de tegenstand in dergelijke plaatsen zal breken Het Duitsohe luohlwapen zal in ver- eenigiDg met zware artillerie, die militaire maatregelen ten uitvoer leggen, welke er op zijn berekend in den kortst mogelijken tijd aan dergelijke plaatsen de doelloos heid van tegenstand duidelijk te maken. De gevolgen, welke daaruit zulleD ontstaan, voor de zwaar beproefde bevolking, komen uitsluitend voor de verantwoordelijkheid van de Poolsohe regeering en haar even onbekwame als gewetenlooze legerleiders. Hel Duitsche legerberichft Het opperbevel van de Duitsohe weer macht maakt bekendOp 12 September heeft het Duitsohe leger in het OosteD, in het Zuiden en Noorden de stormachtige achtervolging van den vijand voortgezet. Aan beide zijden van Przemyzl werden Sambor en Jawarow bezet. De vooruitge schoven afdeelingen hebben Lemberg be reikt. De ten Zuiden van Radom ingesloten Poolsohe groep beeft opgehouden te bestaan. Het aantal gevangenen aldaar is nog niet geteld, evenals het aantal daar buit gemaakte kanonnen. Alle pogiDgen naar het Zuiden door te breken zijn mislukt. De oouoentrisohe tegenaanvallen van onze divisies is gaande. Ten Oosten en Zuidoosten van Warschau zijn de verbindingswegen Warsohau Siedlie door sterke strijdkraohten over schreden. Aan den Oostelijken vleugel staan gemotoriseerde troepen op 40 K.M ten Noorden van Brest. Naar het Zuiden werden 18 Poolsche divisies ten Noorden van de Weiohsel in het veld gebracht. Het luchtwapen heeft de verbindingslijnen ten Oosten van de Weiohsel aangevallen. Op het station van Krvstynopol staan drie treinen in brand. Het vliegveld van Luok is ernstig bescha digd. Het vliegveld Briaol Povlask werd in brand geschoten 14 vliegtuigen werden vernield, waarvan twee bij luchtgevechten. De strijd in het Westen Volgens het op 13 Sept. des morgens uitgegeven oommuuniq-é is Dinsdag de legia bijvoorbeeld, die vader een eind vergezelt Günther vertrok: zijn mond! toit ©en spottend'en grijns. Een dollegia? Je vader zal als directeur van de kliniek ziclh toch zieker niet zJooi gemakkelijk bij; een andier aansluiten. Overigens een verdiraaid aardige vrouw, die „collega". j Hou je onhebbelijke (opmerkingen alsjeblieft voor je! Hemel, Org, wat ben je vervelend. Enfin, je zult mettertijd' wel wat min der gevoelig wiorden. Ik Wlas in bet be gin oiok zloio, maar dat leer je tenslotte wel af. En je kunt zieggen, wat je wilt, maar ze ziet ©r goed uit; beter dan Laura. Dat moet ik toegeven. Je bebt baar nog niet eens gloedi gezien, stoof Gejorg op. Acb, jó, op zulke dingen, daar krijg je langzamerhand kijk op. Georg keek zijn nieuwen kennis vaja terzijde aan; veel aan Pasting bleef hem steeds onbegrijpelijk en onsympathiek!. Maar Günther Het bem geen tijd öml na te dienken. 1 We zullen tot daden moeten over gaan ventje. Als j© bier voortdurend! tegen dien boom blijft plakken, zul je weinig gewaar worden. Straks gaat het ons nog inet als j© zus Mil la ©n rijden ze ons vqoir dien neus weg. Daar zullen we toch een stokje vloor steken! Hij pakte George, die zidh aanvanke- reaotie van de Duitsohe artillerie voortgezet Dingdag heeft de luchtmacht aan b-ide zijden een groote activiteit ontwikkeld. TELEGRAMMEN Overboord gevallen en verdronken Dinsdagnacht is van een Spidobootje vatende op de Nieuwe Maas te Rotter dam een passagier de heer J. Timmer te water geraakt en verdronken. Nederland als vluchtoord Naar het ANP verneemt heeft de Com missaris der Koningin in de Provincie Zeeland, op verzoek van den Minister van Binnenlandsohe Zaken, dezer dagen een schrijven gerioht aan de burgemeesters van de gemeenten op een drietal Zeeuwsohe Eilanden met de vraag welke ruimten en mogelijkheden aanwezig zouden zijn voor de tijdelijke herbergiDg van oorlogsvluch telingen van welke herkomst ook, zulks voor het geval te eeüiger tijd, tengevolge van den oorlog, vluchtelingen op groote schaal over de grens mochten komen Bedoeld wordt uitsluitend een zeer tijdelijke onderbrenging. Mooht het geval zioh voor doen dat Nederlaod voor geruimen tijd asyl zou moeten verleenen aan een groot aaotal personen, zooals in den oorlog van 1914-1918, dan zouden daarvoor een of meer kampen op nader te bepalen plaatsen in ons land moeten worden ingericht. De ramp van de „Willem van Ewljck" In de Parochiekerk van den Heiligen Petrus en Paulus te den Helder is heden (Woensdag)morgen een plechtige Heilige Mis van Requim opgedragen voor de zielerust van de 11 omgekomen R. K. slachtoffers van de ramp die Vrijdag j.l. de mij oen veger Willem van Ewijok" heeft getroffen. De kerk was geheel met belangstellenden gevuld. Japan en China De Japanneesohe regeering heeft heden het programma gepubliceerd van haar po litiek ten aanzien van de regeling van de Chioeesohe kwestie. De regeeriüg ver klaart een volledige regeling dezer aan gelegenheid te zoeken met de nieuwe oentrale regeering in China welke in de naaste toekomst zal worden gevestigd. Er zal naar worden gestreefd een vol ledige regeling der Chioeesohe aangelegen heden tot stand te brengen door passende en gepaste etappen te nemen. lijk oog Zwak diaart-egiein verzette, dodh al spoedig mechanisch toegiaf, bij' den arm en trok betnl mee. Ver voioir ben hen uit liepen Tiebruck en Romana Parboff. Het begon allengs barder te regenen; de kille vlagen, welke tot dusver van voorbijgaanden aard waren geweest, rij den zich aaneen tot een aanhoudende bui, Welke Tiebruck en Zijn metgezellin bun schreden deed verhaasten. Weldra waren zij aan bet einde van kie laan, welke op een druk plein uitkwam. Daar stond een aantal taxi's. Günther Pasting trok Geong steeds sneller met zitch voort. Hij was bezeten van den (hartstocht hiet paar daar voer hen niet uit bet ooig te verliezen; wel licht onbewust greep hij deze mogelijk heid aan om zich te wreken voioir het hem destijds door anderen aangediaine onrecht. Vooruit! siste hij. Wil je het nu ineens opgeven? Je bent toch niet bang? Nee, maarBr sicbeen eerst iets in Georg te moeten springen voor hiji zich innerlijk geheel vrij! kon maken. Günther stond reeds naast een der taxi's en onderhandelde met den chauf feur, die verveeld achter het stuur zat. Georg zag een man met een ©enigszins verwaarloosd' uiterlijk, wien een oude uniformpet scheef op een gedeeltelijk KORT EN BONDIG De Belgische regeering heeft besloten, in het belang der defensie te bepalen, dat tot Dader order koffiehuizen en res taurants geopend zijn van 12 tot 14.30 en van 17 tot 21 uur. Op het Grieknohe eiland Lemnos zijn bij een brand, waar door een bioscooptheater verwoest werd, 40 men8ohen om het leven gekomen en 80 gewond. De Cantonale regeering van Bazel heeft den grooten raad een 0 r e d i e t van 700 000 Zwitsersohe francs gevraagd voor de organisatie van de passieve lucht verdediging. Naar //Noorwegen's handels- en soheepvaartblad» meldt, hebben alle Sovjet-Russische schepen, die met ladingen hout van de Noord-Russische havens naar Engeland onderweg zijn, bevel gekregen onmiddellijk terng te keeren. Een aan tal organisaties van verbruikers van papier heeft den minister van economische zaken verzocht maatregelen te treffen tegen ver- hooging van de papierprijzen door den groothandel. De Berlijnsohe oorrespondent van ti National Tidende" zegt, dat er geruchten in omloop zijn volgens welke vele vrouwen en kinderen uit Keulen worden geëva cueerd Dit zou beteekenen, dat de Duitsohers daar een aanzienlijke militaire actie verwachten. Graaf Esterhazy, de leider van de HoDgaren in 81owakije, is te Boedapest aangekomen. Hij werd ontvangen door minister-president Teleki. Hij verklaarde in het onderhoud, dat niets waar wa9 van de geruchten, dat bij onder politiebewaking zou zijn gesteld door de 81owaaksohe autoriteiten. platgeslagen ooir hing.. Bn tegen dezen man zei Pasting: Rijd dien auto daar achterna! Ja, die wagen daar, die daar juist vertrekt. Man, schiet toch op 5 Georg voelde zich in een hioek van de muf ruikende ©n slecht bekleed© taxi geduwd, maar noig zag hij den blik van den chauffeur, die zijn beide passagiers brutaal en grinnikend opnam. Misschien is het niet goed wat We doen, zei Georg zacht. Hiji had het ge voel, dat hij moest uitstappen, tlu, on middellijk. Maar daar werd die mlotor reeds aangezet en een oogenblik laten- rammelde de oude wagen over het pla veisel, den andere na. Klets! zei Pasting. Hij; keek zoo star voor zich uit, alsof hij door de auto, welke vóór hen reed, kon heen Zien. Doe je dan iets, wat niet mag? Je hebt als zoon des huizes toch zeker het recht je te vergewissen, wat je va der doet. Het gaat jou toch ook aan. Eigenlijk niet. Als ik bedenk, wat mijn vader allemaal vooir oins doet Wanneer je er zulke ouderwetsiclhe ideeën op nahoudt, moet je je ook Maar liever niet opwinden over hetgeen er nu gebeurt. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1939 | | pagina 3