Uit Stad en Provincie DE INTERNATIONALE SPANNING. WEERBERICHT De weers toestand van hedenmorgen 7.20 uur: Den Helder: Vlissingen: Weer: heiig en onbewolkt mistig W;nd: zwak Z.O. zwak Z. Temp.: I9 gr. 17 gr. Minimum hedennacht 17 gr. 17 gr. Neerslag afg. etmaal g^n geen Verwachting geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer I9 uur: Voor het gehteele land: Aanvankelijk zwakke Zuidoostelijke tot Zuidelijke, later wellicht Zuidwestelijke wind, helder tot licht- of half bewolkt, later wellicht toenemende bewolking, aan vankelijk droog, warm weer, later kans op onweer met afkoeling. len mogen besturen, tot in lengte van dagen. Helaas zijn donkere tijden aange broken. Spreker uit den wensch, dat onze dappere weermacht onze zelfstan.: digheid zal weten te verdedigen en dat wij gespaard zullen mogen blijven voor den geesel van den oorlog. Geve God, dat deze spoedig een eind zal nemen. Na aflegging: van de vereischte eeden wenscht hij allen geluk met de aanvaar ding van het raadslidmaatschap. Hij hcopl op bestendiging van de aangename ver houding en op prettige samenwerking met hert nieuwe lid, den heer van. der Klooster en vraagt Gods onmisbaren ze gen op den komenden arbeid. De heer v. d. Klooster dankt voor de tot hem gesproken woorden en hoopt dat God hem de kracht, de gezondheid en 'da wijsheid moge schenken tot flinke sa menwerking tot heil der geimieenfe. Ingekomen is een dankbetuiging van HH KKHH voor een ontvangen gelukwensch- telegram ter gelegenheid van de geboorte van Prinses Irene. Mededeeiing van Ged. St. dat is goed- gekeurd het aangaan van een geldleening ning groot f 3000 voor verharding1 van het schoolplein; idem van f39500 voor het bouwen van een. nieuiw raadhuis enz. Niet goedgekeurd werden: de jgel'dlee- ning voor het aanbrengen van een slijt laag van Eshaiite op den Hoenderweg en het plaatsen van. een betonnen hei ning om de dorpsmestvaalt. Ged. Staten zijn van meening, dat dit uit de gewone middelen behoort te geschieden als zijn de onderhoud. Alsnu wordt overgegaan tot het be- no emen van. wethouders, ie stem ming: M. J. Heijboer 3; A. C. Geiulk 3; blanco 1- 2e stemming: M. J. Heijboer 3; A. C. Geluk 4. Op een desbetreffende vraag van den voorz. verklaiart de heer Geluk Zijn benoeming te aanvaarden. In de 2e vacature werd gekozen de heer G. Goedegebuure met 4 stemjmen tegen 3 op dhr. F. J. Stols. Ook de heer Goe degebuure neemt zijn benoeming aan. De voorzitter feliciteert beide benoemden en verklaart met spijt afscheid uit het college van B- en W. te nemen van dhr. Heijboer, die 8 jaar lang Zijn beste krachten gaf voor het belang der ge meente. Hierna is aan de orde de benoeming van een seer.-r ent mee ster van de W e ez e n-A rm en, op een, jaarwedde van f420, met aftrek van 10 pet. pen sioensbijdrage, met een borgstellinjglbij- drage, met een 'borgstelling! van. f2000. Op een staat van aanbeveling komen voor: 1- W. A. Boogaard; 2. Adr. D. Goedegebuure. Aantal sollicitanten 7. Ge kozen wordt dhr* A. Bruijnzeel met 4 stemman, tegen 2 op dhr. W. A. Boo gaard en 1 op dhr. C. v. d. Linde. Zijn pensioensgrondslag wordt meteen vastgesteld op f420. Voorloopige vaststelling gemeentereke ning 1938; gewone dienst: on tv. f90976,44 uitgaaf f85327,52; goed slot f5603,92. Kapitaaldienst: ontvang f 13603,98; uit gaaf f 12614,86; goed slot f989,12. Vaststelling rekening 1938: Weezen-Ar- men ontv. f66865,365; uitg. f66040^S65; goed slot f824,70. De uitgaven voor de O-L. School over 1938 worden voorloopig vastgesteld op f 1241,47. Aangezien per leerling f7,34 beschikbaar was, bedroeg de raming voor 140 leerlingen f 1040,20, Zoodat in werke lijkheid f 201,27 meer is uitgegeven. Aan geboden wordt de gemeentebeg,rooting 1940, aanwijzende in. ontvang en uitgaaf f87453.65, waarin reeds verdisconteerd al le uitgaven voor nieuwbouw raadhuis enz. De voorz. kon de verheugende mede- deeling doen, dat in verband met het ontvangen van hoogere uitkeeringen geen enkele belastingverhooging noodig Zal zijn voor uitvoering van de voorgenomen bouw- en verbeteringsplannen. GEMEENTERAAD TE STAVENISSE Nieuw contract met de P.Z.E.M. Ombouw havenverlichting Raadsvergadering van 5 Sept. Voorz. de Burgemeester. Tegenwoordig alle le den. De vergadering openende, spreekt de voorzitter enkele woorden, in ver band met den zeer bewogen tijd, waar in wij leven. Hij hoopt, dat Nederland vo.0r de verschrikkingen van den oorlog bewaard mag blijven en dat H.M. de Koningin bij voortduring, vooral in deze dagen van groote zorg, die kracht moge ontvangen, welke noodig is voor het vervullen Haner hooge regeeringstaak. Daarna wordt overgegaan tot installa tie van den nieuwen raad1 en volgt be noeming der wethouders. De heeren v. IJsseldijk en Tazelaar worden herbe noemd. Voorts deelt de voorzitter mede, dat wegens mobilisatie van het hoofd en van een onderwijzer der O.L. School de heeren I. Gaakeer, W. P. Stoel en C. J. Leupe belast zijn met de waarne ming hunner betrekkingen, dat de voor rekening der gemeente verpleegde M. van Putte is overleden en dat de werk- loozen van Stavenisse eventueel ook kuin- nen deelnemen aan elders uit te voeren werkverschaffingsobjecten. Deze mededee- lingen worden voor kennisgeving aange nomen. In verband met een schrijven van de PZEM wordt z.h.st. besloten voor de straatverlichting een nieuw con tract -te sluiten. De totale kosten aullen in abonnement f 727.32 per jaar bedra gen, waarmede een aanmerkelijke ver betering wordt verkregen. Voortaan vindt de avondverlichting doorloppend plaats tot 11 uur met aansluitende kleinere ver lichting voor den ganschen nacht, terwijl de ha ven verlichting welke tot nu toe afzonderlijk en beperkt geregeld werd, voor den avond en den nacht geheel zal overeenstemmen met de overige ver lichting, Indien no,odig, behoeven dan voor de haven, wanneer 's nachts gewerkt moet worden, geen bijzondere voorzienin gen te worden getroffen. Vooir étf.imaal moet vo0r o m b 0 u w i n g der haven- verlichting f 127 worden betaald. Óp een verzoek van dhr. S. Stoel om te gemoetkoming in de kosten van vervoer, wegens bezoek van zijn dochtertje van de ULO-school te Tholen, wordt z.h.st. besloten daarvan 75 pet. voor rekening der gemeente te nemen tot een maxi mum van f7,50 per mvaand. De reke ningen der gemeente en van het bur. gerlijk armbestuur over 1938 worden i voorloopig vastgesteld of ,gioedigekeurd tot de vroegere medegedeelde cijfers. Wij ders komen aan de orde de aangeboden begrootingen der gemeente en van het burgerlijk armbestuur voor 1940. De eer ste, welke zondier belastingverhoogimg sluitend gemaakt kon worden, voior den gewonen dienst met een ink. en uiitg. van f 66514.69 ön voor den kapitaaldienst met een ink. en uitg. van f 3000. De begrooting voor het Burg. Armbestuur sluitende in ontv. en uitg. tot een be drag van f2799. Vopr gemeentelijk sub sidie komt voor een bedrag van f1500. Deze begrootingen worden voor onder zoek in handen gesteld1 van de leden van den raad, die niet behooren tof het dagelijksch bestuur. Daarna sluiting. ZIERIKZEE. De KNAC meldt, dat het Belgische grenskantoor Putte—Stabroek in den weg Bergen op ZoojmAntwerpen weer voor het verkeer is geopend. De versperringen ter plaatse zijn weggeno men. Het bureau. Kruideniersexamen te Haarlem deelt ons mede, dat de data voor de examens diploma vakbekwaam heid", welke in velband met het mobili satie bevel noodzakelijk even moesten Worden verschoven, thans zijn bepaald, voor wat betreft het schriftelijk gedeelte op Dinsdag 17 October a.s., terwijl het mondeling examen zal worden afgeno men in de week van; 20—25 Nov- ,a.e. H A AMSTEDE-BU RGH Woensdagavond had te Wiestenschouwen op ©enigszins officieel® wijze de opening plaats van het eerste militaire „tehuis" te Haam stede— Burgh. Deze verpoolZingsruimte is tot stand gekolmlen diopr de medewerking van het enkele dagen geleden opgerichte Comité tof Ontwikkeling en Ontspanning van de hier gelegerde militairen. Het woord werd gevioierd door burge meester Jhr. van Citters, door den Com mandant Mr. du Crooi en dioor een adju dant, die allen het Comité en andere me dewerkenden dank brachten voor het geen in zooi kprten tijd tot stand was gekomen. Met beperkte middelen is een gedeelte van de bollenschuur van dhr. Bi. Th' Boot, omgebouwd tot een smaakvolle cantine voor lonze te Westenscihouwen verblijvende militairen. Naar wij vernemen worden thans voor bereidingen getroffen vo|Or de tehuizen bestemd voor de militairen ondergebracht biji den Vuurtoren en het Vliegveld. Wie iets te missen heeft melde dit aan het Coimité. Ook in de gemeenten Ren esse, Noordwelle, Seqooskerke, Elle- meet, Kerkwerve en Duivendijke, wor den verzamelpunten ingesteld. Men vrage inlichtingen aan de Burge meesters van die gemeenten. RENESSE. Burgerlijke Stand over Aug. Geboren: 24. Corrie T|0los, d. van D. L. Kooman en E. Jonker; 26. Neeltje Toon tje. d. van I. L. Bouwman en E. L. W. Boot; 30. Simon Leendert, z. van J. Beije en M. P. Quist; Gehuwd: 25. R. C. Clarke 29 j. j.m., $n T. Faber, 22 j. j.d. Overleden: 3. Tona Deïst, 69 j-, echtg.e van K. Moelker; 17. Komelis Jacob Hpgerland, 95 j., wedn. van A. A. Steur; 21. Elizabeth Loosbroek, 72 j„ echtg.e van H. Ho,utman. ELLEMEET. Woensdagavond werd een plaatselijke oefening gehouden in lucht bescherming. De verschillende diensten maakten zich vertrouwd met wat ze te doen zullen hebben bijl een luchtaanval De oefening slaagde naar wensch. BRUINISSE. Oud-Ger. Kerk. Zondag 10 Sept. 10, 3 en 6.30 ure, de heer KoJijn uit Papendrecht. SCHERPENISSE. Toegelaten als leer ling van de Rijkstuinbouwschool te Bos koop I. C. Hage. POORTVLIET. Woensdag had1 den tim merman J. L. Elenbaas, alhier, die bij het verrichten van werkzaamheden op een dubbele trap was gaan staan, het ongeluk, dat het touw, waarmede de trap aan elkaar was bevestigd, brak. waardoor dhr. E. kwam te vallen, met het gevolg dat hijl zich onder genees kundige behandeling moest stellen. Het bleek dat hij' een knieschijf had gebro ken, waarna overbrenging naar het zie- huis te Bergen op Zoom noodzakelijk was. 1 1 Burgerlijke Stand over Augustus. GeborenMartinus, z. van Adriaan An- thonie Overbeeke en Pieternella de Rijke. Izaak Johannes, z. van Bartel de Boer en Engeltje Janna Rijnberg; Adriana Neel tje, d. van Willem Hermanus Lindhout en Maatje Johanna Uijl. THOLEN. Bij het aanleggen van een radio-aansluiting a'an, een woning iim de Voorstad alhier, is de 18-jarige Kr. v. d. B., die hierbij1 behulpzaam was, im'et goot en al op straat gevallen. Direct ingeroepen geneeskundige hulp consta teerde een kaakfraetuiur, het verlies van eenige tanden en een lichte hersenschud ding. Per auto: is hij voor nader onder zoek naar het ziekenhuis te Bergen-op- Zooni vervoerd. Gehuwd: 7. C. M. Drooigers 30 j. van Oud-Voissemeer en P. Jansen 24 j. Tot lid van den Raad van Aiaindeei- houders bij de N.V. Waterleiding-Mij:. Tholen is benoemd de heer J. Franke, wethouder te Tholen. Mr- H. D. J. Wolfensberger, lid van den gemeenteraad heeft een voorstel in gediend tot intrekking van het raadsbe sluit, waarbij vrijstelling van brug gelden is verleend aan de leden van den ge meenteraad, enz. enz. Kamer van Koophandel en Fabrieken te Breda Wijzigingen: G. Polderman, Sint Maar tensdijk, Markt A 262. Groothandel in Landbouwproducten. Uitgetreden eigen.: G. Polderman. De Zaak) is omgezet in een Vennootschap |onder de firma G. Polderman en Zoom. (Bep. Biepal.) Ven- nooten: G. en G. H- Polderman. N.V. Waterleidingmpij;. „Tholen" te Tholen, Botermarkt 1. Uitgetreden com missarissen: Wi. Dromkers en J. M. vain Bommel van Vloten. Nieuwe commissa rissen: Bi. J'. van Oeveren te Poortvliet en J. H. M. Stieger te Goes. KERKNIEUWS Geref. Kerk. Tweetal te Rotterdam (vac. dr. Kuij- pier), ds. Js. van der Linden te Tien, Post en ds. A. J. van Sluis te Zonne- m a i r e. YERKOOPINGEN ZIERIKZEE, 8 (Sept. Ten verzoeke van de erven Stoel—Schilperoort, werd al hier op heden in het openbaar verkocht, ten overstaan van den wind', notaris Raap (kantoor J. J. v. d. Ende) huis en erf aan. de Pieterselies'traat, groot 99 c.a. voor f850. Kooper dhr. C. van Westen- brugge. LAND. EN TUINBOUW Aanbieding graan aan regeering De minister van Econ- Zaken maakt bekend, dat van Donderdag 7 September af den telers gelegenheid Zal worden gegeven, om de volgende produleten aan de regeering ter overneming) aan te bie den tegen de daarachter genpemde prij zen per 100 kg: Rogge f 8 Haver f 7.—; Wintergerst f 8- Zomergerst f 8.40. Deze prijzen gelden voor gemiddelde kwaliteit en voor jeyering op de door den provincialen, voedseioommiiss.aris, on der wien de teler ressorteert, aan te wijzen plaatsen van aflevering. Het ligt niet in de bedoeling de prijzen Vóór 15 December te wijzigen. Door dezen maatregel wordt reeds van heden ,af voor rogge de prijs be-, taald, welke anders eerst op 15 Dec. 1939 zou Zijn bereikt. Dit houdt in, da't voor rogge het be- waarloon van 3 cent per 100 kg., dat den teler voor normale tijden, in uit zicht was gesteld, komt te vervallen. Bij deze nieuwe prijsregeling is overwOiglen, dat de denaturatietoeslag voor rpgigte is vervallen. i KORT EN BONDIG Men meent thans, dat de doodenlijst van de „A t he n i,a" 108 namen oimlvat- Men heeft echter nog een geringe hoop dat eenige vermisten opgepikt zijn door kleine schepen, zonder draadlooze in stallatie, die van Engeland wegvaren. Minister Jean Zay heeft, naar men weet1, het jongste lid van het Framsche ka binet hij is pas 35 dienst genomen. De jeugdige excellentie, die ettelijke maanden geleden in ons land was, wiaar hij de Framsche regeering bij het ju bileum van het Maison Descartes ver tegenwoordigde, heeft zich van meet af door jeugdig® initiatieven gekenmerkt. Hij bracht het in het leger niet verder, dan korporaal, maar vertrouwde een jour nalist toe te hopen nu nieuwe pnder- scheidingsteekenen te behalen. Mo bilisatie brengt allerlei beslommering mee waarvoor terstond een oplossing bedacht moet worden. Een Parijzen aar wist niet anders met Zijn jonge kat aan te van gen dan het dier met een kartonnetje om1 den nek de straat op te sturen, waarop te lezen stond: mijn ipapa is gemobiliseerd, geef ime te eten en Zorg verder voor me tot hij terugkomt." De eerlijke vinder ontfermde zich terstond over het diertje. Het parlement van Madagascar heeft den F ransehen minister van koloniën een adres gezon den, waarin wordt verklaard, dat de bewoners van Madagascar bereid Zijn schouder aan schouder met de Franschen op te rukken tegen de aanvallers, die den vrede belagen. Joegoslavië heeft besloten tot algemeene mobilisatie. De kracht van het Joegoslavische leger neemt dagelijks toe en nadert thans de 500.000 man. Er mloet aan herinnerd wor den, dat ook de Joegoslavische regeering haar neutraliteit heeft afgekondigd. De Parijsche correspondent van de Daily Telegraph meldt dat de 13 comlmlu- n is ten, die gearresteerd Zijn we gens het verspreiden van opruiende ge schriften in de voorsteden^ 'tot gevan genisstraf en hooge boeten veroordeeld Zijn. Drie plunderaars, een, Franschman, een ^Arabier en een, Italiaan, Zijn ge arresteerd, terwijl zij geëvacueerde huizen te Asnières, in de buurt van, Parijs, overhoop haalden. Havas meldt uit Rome, dat m!en daar Imleent, da't del Italiaamsehe regèering op het puinlt staat) het vrije verkeer van particuliere auto's weer toe ite laten, dat van 4 September af verboden was. De prijs, van d[e benzine, die den laatsten itijd- al tot 5 lire ges'tiegen was, is tot 8 lire verhoogd. Men heeft in Romeinsche kringen den indruk, dat men het ge bruik van auto's to't het minimluim1 wil, beperken en toch bepaalde inkomsten, aan de Italiaamsehe schatkist wil ver- Zékeren. 1 I MARKTBERICHTEN ST.-ANNALAND. Aardaplpelveiling van 7 Sept. Groep St.-Annaland: 7200 k.g. Gele Eigenh. gewon® f2.40—2.43; 6200 k.g. Blauwe Eigenh. id. f2.80—2.9I; 6600 k.g. Zeeuwsche Bonte id. f3.23—3.28; 6050 k.g. id. Blauwe id1, f3.22—3.25; 1500 k.g. Bintjes id. f2.02; 3550 k.g. Driel. fl.40— 2.O9; 475 k.g. Bonken f 1.53—1.65; totaal verkocht 31575 k.g. Groep Sdherpenisse: 625 k.g. Gele Eigenh. gewon® f2.01; 1550 k.g. Driel. f 1.42—2.02; totaal verkocht 2175 kilogram. Uienveiling. 1000 balen Rijinsb. gewone f3.33; 20 balen id. grove f3; 40 balen id. Driel. f 1.24; 50 balen id1, picklers f2.50; 10 balen id. stek f 1.01; alles per 100 kilogram. ST.-MAARTENSDIJK, 7 Sept. Uienvei ling. Gewone f3.31—3.38; Bonken f3.30; Picklers f2.54; Driel. f 1.27; Stek fl—2; alles per 100 k.g. Aanv. 56.000 kilogram. Veilingivereen. «De Eendracht» Tholen Roomboter 72; Boeneboter 67 cent per pond. Eieren f4.30 per 100 stuks. TELEGRAMMEN Boerenwagen botst tegen vrachtauto Doordat zijn paard schrok, is de 23-jarige landbouwerszoon J. Bohreyer uit Ambt Delden, Donderdagmiddag ODder Goor met zijn boerenwagen in botsing gekomen met een passeerende vrachtauto uit En schedé. De man werd ernstig gewond en is des avonds aan de gevolgen overleden. De beide voertuigen werden vernield. Nedarland en de O'ymplsche Spelen Naar het A.N.P. verneemt heeft het Nederlandsch Olympisch Comité, in ver band met den internationalen toestand, de voorbereidingen van de Nederlandeche deelneming aan de aanstaande Olympische Spelen te Helsinki voorloopig stop gezet. Het bestuur van het N. O. C. heeft zich tot den Minister van Defensie gewend en zich geheel ter beschikking gesteld om dergewensoht mede te werken aan het nemen van maatregelen ter bevordering van de ontspanning der gemobiliseerden. Ernstig ongeval Gistermiddag was de 60-jarige echtge- noote van den stationohef te Purmerend aan de aohterzijde van het station bezig de ruiten te lappen. Zij stond daartoe op de stationsoverkapping. Plotseling gleed zij uit, viel door de ruiten van de over kapping, kwam op een seinhuis tereoht en sloeg daarna met het hoofd op het perron. Het slaohtoffer is in den afgeloopen naoht in het ziekenhuis overleden. De „Pelikaan" naar Indië vertrokken Heden (Vrijdag)morgen om 6 uur 33 ia het extra vliegtuig van de K.L.M. de /Pelikaan» van Schiphol naar Indië ver trokken. De ondergang van „da Manaar" Verscheidene leden van de bemanning van het Britsohe vraohtsohip Manaar, dat zonder voorafgaande waarschuwing werd getorpedeerd, worden vermist. Een lid van de bemanning werd gedood en drie gewond Zij werden door het Nederlandeche a.s. z/Mars" te Lissabon aan land gezet. Duftsch# duikbooten op Amerikaansche kusten Het Amerikaansche blad ,/New York Times" meldt uit Washington, dat de re geering bericht heeft ontvangen, dat Duiteohe duikbooten in de Caraïbisohe Zee en het Znidelijk gedeelte van den Atlantisohen Oceaan opereeren. Deze situatie wordt door de Amerikaansche regeering nauwkeurig bestudeerd. Duikbootbasis op do Maagdon- eilanden (Kleine Antillen) Het Amerikaansche departement van Marine maakt bekend dat het direct zal laten beginnen met het aanleggen van een doikbootbasis op St. Thomas (Maagden eilanden in de Kleine Antillen). Luchtalarm te Marseille Donderdagavond te 20 uur 37 hebben de sirenes te Marseille het luchtalarm voor luohtgevaar gegeven. Te 20 uur 57 werd opnieuw alarm gemaakt. „Mars" in dienst van den vrede De Direotie van de Koninklijke Nederl. Stoombootmaatschappij heeft een telegram ontvangen van den kapitein van het stoomschip „Mars", dat op nitreis naar havens in de Middellandsohe Zee, dat een aantal leden van de bemanning van een getroffen Britsch schip aan boord heeft genomen. Het stoomschip //Mars" heeft de geredden te Lissabon aan land gezet. Nadere bijzonderheden omtrent het aantal der geredden en den naam van het ge troffen sohip had de Direotie tot Vrijdag morgen 9 uur DOg niet ontvangen. De Duilsche opmarsch in Polen De Duitsohe troepen, die ten Zuiden van Lodz oprukken, hebben de stad Rawa- Mazowieka bereikt. De bezetting van de door de Polen ontruimde provincie Posen duurt voort. "Wongrowitsj en Obornik, ten Noorden van Posen en Kosjmin ten Zuid oosten van deze stad, zijn bezet. Ook nit Westelijke richting rukken de troepen Posen binnen. Engeland zal stand houden De Britsohe ambassade te Tokio beeft het volgende verklaard: De Britsohe am bassadeur heeft offioieele instructies ont vangen van het Ministerie van Buiten- landsohe Zaken, om absoluut het bericht tegen te spreken als zou de Britsohe re geering er in toestemmen de vijandelijk heden te staken wanneer Polen veroverd is. Zelfs indien Polen zou worden ver overd, hetgeen in geen enkel opzicht zeker is, zou dit sleohts het Britsohe voornemen versterken dat het Hitlerdom moet worden vernietigd. Neutraliteltsverklarlngen De nieuwe regeering van Nanking heeft volgens een telegram uit Nanking gisteren een verklaring van neutraliteit ten opzichte van den oorlog in Europa afgekondigd. Berichten uit Kalgan melden dat de autonome regeering van Mongolië zioh op een lijn stelt met Japan t.o.v. den oorlog. Da redding door het s.s. „Bllderdijk" Naar het A.N.P. verneemt, heeft de Direotie van de Holland-Amerikalijn draad loos berioht ontvangen van den kapitein van het s.s. ffBilderdijk", dat door hem 35 leden der bemanning van het Engelsohe stoomschip //Pukkastan" zijn gered. De kapitein voegde aan zijn berioht toe, dat alles wel aan boord is, en dat het sohip de reis naar Rotterdam voortzet. De //Bil- derdijk» was op 27 Augustus van New York vertrokken. De houding van Mexico Tijdens een banket van parlementsleden heeft Ramon Beteta, sprekende namens den Mexioaansohen president, verklaard, dat Mexico zioh voorstelt grondstoffen uit te voeren naar de strijdende landen, die de sympathie van Mexico verdienen, zulks omdat Mexico niet onverschillig kan blij ven, wanneer in dezen strijd het lot der wereld op het spel staat. Deze verklaring, aldus Havas, heeft een diepen indruk ge maakt. daar zij de door den president uit gesproken bedoeling bevestigt, dat Mexico de democratieën zal begunstigen. Do strijd In Polen Het opperbevel van de Duitsohe weer- maoht maakt bekend dat de operaties van heden op vele plaatsen het karakter van een achtervolging aannemen, terwijl het sleohts op enkele plaatsen tot ernstige gevechten kwam. De Duitsohe troepen staan thans op 60 K.M. van Warschau, dat wordt ontruimd. In Posen werden in het Noorden en Zuiden verdere gebieds- deelen bezet. In de Noord- en Oostzee heeft de oorlogsmarine zioh beziggehouden met mijnenvegers en een vierde Poolsche duikboot in de grond geboord. Busllchtingen Zlerlkzae Op werkdagen voor Duivelend, Hol land en Buitenland: 5 13.03 17.30 19.15 Kerkwerve: 7.25 16.50. Schouwen en Dreischoir 5.39 11.45. Voor stadsbesteUing 7.40 13.40 20.15. Voor buitenbestelling: 7.40. Zondags voor Duiveland, Holland en Buitenland 9.07. Schouweu en DireigchKxr 10A0, j

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1939 | | pagina 3