De examens gaan door! Middenstandscursus „Zierikzee DE INTERNATIONALE SPANNING. De cursus gaat HEDENAVOND ge woon verder. Ingang normaal in de Nieuwstraat Namens het Bestuur, G. C. ANKER Hoewel van hoogerhand het bevel tot j algemeene lichtdooving mpig niet is af gekomen, zullen voorloopig van. 10 «uur de straatlantaarns gedoofd worden, en lette men er thans reeds op, dat zoo weinig mogelijk licht uit woningen enz. uitstraalt. Zierikzee behoort tot de gemeenten der 3e gevarenklasse, w.aar alarmeering niet plaats vindt. Alleen, wanneer met el kander strijdende eskaders Id'e stad na deren, zal, ter waarschuwing, dat men, zich ten spoedigste in veiligheid stelt, de sirene op het Stadhuis in werking gesteld worden. Dit laatste geldt zoolang niet nadere orders afkomen of Nederland zelf niet rechtstreeks in een conflict betrokken is. Tot ons genoegen, vermelden we hier de namen van hen die zich, op ons bericht, in de krant van Zaterdag5, spontaan hebben opgegeven tot het itn ontvangst nemen vam lectuur voor de hier gelegerde militairen. J. Buijse Jr. (Mag. Nederland), H- J. Bax, Niéuw- straat (tijdschriften), J. Krakeel Verre- nieuwstraat, Frans Murk, Oude Haven en P. van Nieuwland, L. Nobelstraat Ieder kijke zijn boekenschat een na 0(f verstrekke, na lezing, zijin krant of tijd schrift aan een 'der bovengenoemde adressen. 1 KERKWERVE. Burgerlijke Stand over Augustus. Geboren: 15. Comelis Pieter z. van M. C. van der Bijl en N. van Leeuwen; 17. Marinus Pieter, z. van C. Tazelaar en M. J. Contant; 22. Wilhel- mina, d. van K. de Jonge en K. Rin- gelberg; 2g. Marina, d. van J. L. Stou ten en E. van Burg. Overleden: 18. Wil lem, 29 j., z. van J. Verbloem en A„ Fonteine. Levenloos aangegeven: 2. Een kind van L. de Kjok en J. Roggeband. ELLEMEET. Burg. Stand over Aug. Gehuwd: 4. Dingenus Gornielis de Bil, 29 j. jm. (van Dreischor) en Elizabeth Pie- ternella Verboom, 22 j. j.d.; 30. Jacob Abraham de Meulmieester, 24 j., en En geltje van der Nood, 24 j. j.d. OUWEKRERK. Zondag „„tstond al hier een begin van brand in de woning van J. D.. doordat de vrouw des huizes een petroleumstel te lang liet branden. Een toevallig passeerend drietal dames, dat den brand opmerkte, greep direct in1 en wist uitbreiding te voorkomen. Spoedig was het vuur geblusdh't en bleef de schade tot een geringe hoeveelheid beperkt. OOSTERLAND. Geboren: 11. Adriaantje Pieternella, d. van C. P. Capelle en J. A. P. Beije; 12. Hubrecht, z. van A. A. Roks en J. Bal; 18. Jacobus, z. van M. van 'tHoff en L. van der Maas; 28. Krientje, d. van J. van der' Have. Ge huwd: 18. H. J. Goudzwaard, 23 j., en A. Bouwman, lg j.; 18. P. Olree, 26 j., en Th. P. Viergever, 21 j.; 30. L. C, Broer en M. Cijsouw. Vertrokken: 2g. Maatje Zandijk naar Hillegersberg; 2g. Wed. Jan de Rijke— de Lint naar Voorburg; 29. Lena Dooge naar Zierikzee. SCHERPENISSE. In de oip 1 Sept. gie- houden vergadering van ingelanden van het Calamiteuze Waterschap Scherpenisse werd voorlezing gedaan van een schrij ven van Ged. Staten meldende dat is goedgekeurd het besluit van ingelanden tot het aangaan eener kasgeldleening. Naar aanleiding van een missive van Ged. Staten tot verhooging der jaar,- wedde van den ontvanger-griffier en van den waterbouwk. ambtenaar, wordt be sloten, tot een wijziging der voorschrif ten tot regeling van de rechtspositie der ambtenaren in het waterschap. Naar aanleiding van een verzoek van dhr. Z. v. d. Velde, om eervol ontslag als wa terbouwkundig ambtenaar, wordt beslo ten m.a.st. hem dit ontslag met ingang van 1 Dec. a.s. op de mieest eervolle wijze te vereenen. De rekening der ont vangsten en uitgaven van het waterschap over l938-'39 wordt vastgesteld in ontv. op f 11322.765, en uitg. op f 11008.16, alzoo een batig slot van f 314.605. Tenslotte wordt besloten m.a.st. dien ontvanger- griffier decharge te verleenen wegens zijn administratief en financieel beheer over de jaren lg33-'34 tot en met 1938-'39. DE SPANNING IN EUROPA Britsch oorlogikabinet De regeering heeft weer een oorlioigs- kabinet ingesteld, idat bestaat uit Cha|mi- berlain, den eersben imiinister, Si'mfom, den 'minister van financiën, en Halifax, den minister van buitenlamdsche zaken, Chat- field, minister voor ide coördinatie der landverdediging, Winston Churchill, minis ter van marine, lord Sankey, ministelr zonder portefeuille, Hioare Belisha., minis ter van oorliog, sir Kingsley Wood, minis ter van luchtvaart, sir Samuel Ho are, lord grootzegelbewaarder, idle idus in de plaats komt van Anderson. Instelling van het IJzeren Kruis Het Duitsche Nieuwsbureau meldt: De Führer heeft Zaterdag de orde van het IJzeren Kruis weer ingesteld. De Orde zal in vier klassen, nl. tweede klasse, eerste klasse, ridderkruis en grootkruis verleend wonden, en wel uitsluitend vo|or dapperheid tegenover den vijand, resp. voor bijz|omdere prestaties. Het Poolsche Lourdes in brand De Poolsche radiioi deelt imade, dat de stad Gzestochowa, bet Poolsche „Lour- j des" in brand; staat. Het beroemde klojois- ter uit de zestiende eeuw, •waarin zich het miraculeuze beeld van „De Zwarte Madonna" bevindt, een pelgrimsoord voor uit midden-Europa, is o<p 1 en 2 Sept. geheel Polen en vo|or veie katholieken verscheidene imalen door de Duitsche luchtmacht gebombardeerd. CzesboichjcHwa bevat geen enkel militair object. Houding van Spanje onzeker Zondagmiddag had Franco, tniojg geen positie gekozen in het Euippeesebe con flict. Volgens Havas igelojoift men te Bur gos dat hijl Zal wachten hme ide piorloig ziCh ontwikkelt alvorens zich uit te spre ken. Bij! het ontbreken van een officieel standpunt heeft de pers opdracht ont vangen zich te onthouden van c|oimfm|en;- tareo over den internationalen toestand! en de strengst mogelijke objectiviteit in de berichtgeving in acht te nemen. Polen verheugd over de I verleende hulp Uit geheel Polen komen berichten bin nen Oiver de geestdruftige betoogingen, waarmee mien in dorpen en steden uiting 'geeft aan zijn erkentelijkheid jegens 1 Frankrijk en Engeland voor de hulpver- leening, waartoie deze landen besloten hebben. In Warschau heeft men onvergetelijke uitbarstingen van enthousiasme gezien, al dus Havas. Duizenden menschen kwamen uit alle wijken der stad. Er vormden j zich sto.etten, die elkaar op de pleinen ontmoetten, alsof het georganiseerde ble- toogingen waren. Voor de Eransche en Britschei ambassade stond1 een enorme menigte, die van minuut tojt minuut aan groeide en elk verkeer onmogelijk maakte. LAND- EN TUINBOUW REGELING ZAAIZADEN Uitzaai wintertarwe zooveel mogelijk gewaarborgd In verband met het geldende vervoer- verbod voor granen is een regeling getroffen om het vervoer van wintertarwe, winter-- rogge en wintergerst, bestemd voor den uitzaai, zooveel mogelijk doorgang te doen vinden. Het vervoer van deze zaaigranen naar sohooningsinriohtingen en opslagplaat sen en het vervoer dezer granen van die inrichtingen en opslagplaatsen naar de boer derij terug, kan geschieden op door de controleurs der gewestelijke keuringsdiens ten van den Ned. Alg. Keuringsdienst (N.A.K.) te Wageningen af te geven ver- voerbewijzen. Tot de afgifte dier bewijzen hebben de provinciale voedselcommissaris- sen aan de bedoelde controleurs machtiging verleend. Van deze regeliog is Bleohts uit gezonderd de niet te velde goedgekeurde zaairogge. De teler, die zaaigranen wensobt te be trekken, dient zich bij den plaatselijken bureauhouder van het district waarin hij woonachtig ia, te voorzien van een bestel bon. De door hem aangevraagde hoeveel heid zaaigranen moet in overeenstemming zijn met de grootte en den aard van zijn bedrijf. De teler geeft den bestelbon al aan dengene, van wien hij de zaaigranen betrekt, die op zijn beurt tegen afgifte van dien bon een vervoerbewijs bij den plaatselijken bureauhouder van zijn district kan verkrijgen. De aandacht wordt er op gevestigd, dat de teler of kweeker alleen zaaigranen zal mogen betrekken van een anderen teler of kweeker van goedgekeurde zaden en alleen van een ^handelaar of coöperatie, met wie de Nederl&Ddsohe Akkerbouw- oentrale te 's-Gravenhage een overeen komst heeft aangegaan. De handelaren of coöperaties worden ondersoheiden in diegenen, die uitsluitend de van een plombe voorziene zaaigranen zullen mogen koopen en diegenen, die, behalve de evenbedoelde, ook ODgesohoonde zaaigranen zullen mogen betrekken, waar van de bewerking dan zal moeten plaats vinden onder toezicht van den Neder- landsohe algemeenen keuringsdienst. Beide groepen zullen echter alleen geplombeerde granen mogen afleveren. Hoog- eD laagwater te Zierikzee HojogwaterLaagwater 5 Sept. 6,07 18,24 11,43 Laatste telegrammen. Vreamde vliegtuigen boven ons land De regeeringspersdienst meldtHeden (Maandag)morgen vroeg zijn vreemde vliegtuigen boven ons land gesignaleerd. De nationaliteit dier vliegtuigen kon niet worden vastgesteld. Aangezien deze mees tentijds boven de wolken vlogen was het niet mogelijk de vliegtuigen onder vuur te nemen. De Nederlandsohe regeering zal heden e'k van beide partijen, onder verwijzing naar den ernst van deze schending onz»r, door beider beloften uitdrukkelijk erkende, onzijdigheid uitnoodigen, onverwijld een onderzoek in te stellen naar de vraag of haar strijdkraohten dezen inbreuk hebben veroorzaakt en bij bevestigend antwoord alle maatregelen te nemen om herhaling te voorkomen. Strooibiljetten op Nederlandsch gebied gevonden Naar we vernemen is op verschillende plaatsen in het Oosten des lands, nadat hedennacht het bericht van den regeerings persdienst over het verschijnen van vreemde vliegtuigen boven ons land bekend was geworden, de mededeeling ontvangen van het vinden van strooibiljetten. Deze droe gen opschriften gericht tot het Duitsohe volk. In deze biljetten werd o.m. gezegd dat de Duitsche regeering Engeland den oor log heeft opgedrongendat deze oorlog oonoodig isdat het Britsohe volk in vrede met het Duiteche wil leven; dat het Duitsohe volk aan den rand van bankroet leeftdat de Nazi-regeeriüg altijd de waar heid aan het Duitsohe volk heeft onthouden dat Engeland en zijn hondgenoten onover winnelijk zijn dat het Duitsohe volk recht op vrijheid heeft; dat Engeland ook den vrede wensoht en bereid is, die met iedere Duitsohe regeering te sluiten, die opreoht vredelievend gezind is. Egypte verbreekt de betrekkingen met Duitschland De Egyptische Minister-President heeft medegedeeld dat overeenkomstig het Engel8oh-Egyptisohe verdrag Egypte de diplomatieke betrekkingen met Duitsch land verbreekt. Luohtalarm te Londen In den nacht van Zondag op Maandag te 2 uur 25 Engelsohe zomertijd hebben te Londen de sirenes het luchtalarm ge geven. Dit omvatte Londen, een deel van de Midlands en de Noordelijke Graaf schappen. Te 4 uur 12 werd het einde weer gesignaleerd. Details zijn niet mede gedeeld. De bewoners der Engelsohe hoofdstad gehoorzaamden onmiddellijk aan het alarm en begaven zich rustig naar hun schuilplaatsen, welke zij ook later even kalm weer verlieten. Naar verluidt dreigde het gevaar van twee kanten te gelijk. Koning Leopold neemt het opperbevel op zich In een dagorder tot het Belgische leger gericht heeft Koning Leopold het Opper bevel over het leger overnomen. De gevechten in Polen Na een hardnekkige strijd werd de heilige stad Cztstoohowa op 20 mijlen van de grens gelegen, door de Polen prijs gegeven wegens de overmacht der Duitsohe strijdkraohten. Men verwacht spoedig een tegenaanval. De Polen hebben Orlowokazk bij Danzig heroverd. Zij zijn nog steeds in het bezit van de Westernplatte. De Duitsche luchtactie Zondag hebben 27 vliegtuigen boven Bydoszoz gevlogen en uit maohinegeweren schoten gelost op boeren die van het veld huiswaarts keerden. Er vielen 2 dooden, 3 ernstig en 12 lichtgewonden. Bij Piotr- kow zijn twee reizigerstreinen gebombar deerd. Bij het bombardement van het kinderziekenhuis van Otwook, op 20 km. ten zuiden van de hoofdstad aan de Weioh- sel gelegen, op j l. Vrijdag werd het ge bouw voor driekwart verwoest. 12 kinderen werden onder het puin bedolven en slechts 10 kinderen werden teruggevonden. De meeste waren evenwel volkomen verkoold. 25 kinderen van verschillenden leeftijd en 5 verpleegsters werden gewond. Noorwagen neutraal In een buitengewone zitting van den Noorsohen ministerraad heeft de regeering de neutraliteit van Noorwegen afgekondigd. Poznan en Bydgoszcz gebombardeerd Bij de luchtbombardementen op de Pool sche steden Poznan en Bydgoszcz zijn onge veer 300 personen gedood en 500 gewond. Poolsche proclamatie tot de Tsjechen en Slowaken In een proclamatie van den Poolsohen Opperbevelhebber gericht tot de Tsjechische en Slowaaksohe soldaten, worden deze uitgenoodigd zich bij Polen aan te sluiten voor den strijd tegen de onderdrukkers. De Tsjeohisohe en Slowaaksohe legioenen zullen op het grondgebied van Polen worden gevormd. Om reden van militairen aard zullen zij voor het oogenblik een aparte organisatie vormen en zij aan zij met de Poolsche troepen den strijd voor hun vrijheid en de Poolsche zullen voeren. Passagiersschip getorpedeerd Het Engelsohe Ministerie van Voor lichting deelt mede, dat het stoomschip //Athenia" van de //Donaldson Line" te Glasgow, gebouwd in 1923 en metende 13581 ton met 1400 passagiers aan boord, in den Atlantisohen Oceaan, op 200 mijlen ten Westen van de Hebrideneilanden, aan de Schotsohe kust, is getorpedeerd. Om 5 uur Maandagmorgen deelde het Mini sterie mede dat volgens het laatste door de Admiraliteit ontvangen bericht het schip snel zinkende was. Het schip was van Glasgow op weg via Liverpool naar Canada (Montreal). De passagiers waren in hoofdzaak Caoadeezen en Amerikanen op den terugweg naar Amerika in ver band met de crisis. President Roosevelt is telefonisch van het gebeurde op de hoogte gesteld. Gemeld wordt nog, dat in de reddings booten van de //Athenia" plaats was voor in het geheel 1830 passagiers. Het sohip had een lading van 1000 ton ingenomen te Liverpool. Keonedy, de ambassadeur der Vereenigde Staten te Londen, heeft het Amerikaansche departement van Buiten landsche Zaken laten weten, dat zioh aan boord van de Athenia" 200 Amerikaansche passagiers bevonden, toen het sohip Belfast aandeed. Hier werden nog eenige Ameri kaansche passagiers aan boord genomen. Het Zweedeohe jacht //Southern Cross" seint, dat het 200 opvarenden van de w Athenia" heeft gered. Het Noorsohe stoomschip wKund Hansen" heeft plm. 800 opvarenden gered. Verscheidene reddings booten van de //Athenia" werden opge merkt, hetgeen doet hopen dat het aantal geredden nog grooter zal zijn. Het Britsche ministerie van voor lichting maakt bekend dat torpedojagers op volle kracht zijn uitgevaren om de overlevenden van de //Athenia" op te pikken. Het D.N.B. deelt mede, dat na informatie, na ontvangst der Engelsohe berichten over de torpedeering van de //Athenia", gebleken is, dat het volkomen uitgesloten is, dat het schip door een Dnitsohe duikboot is getroffen. Rusland blijft neutraal Uit welingelichte Londensohe kringen wordt vernomen dat Sowjet Rusland de neutraliteit in acht zal nemen en dat het aan beide partijen materiaal zal leveren. TELEGRAMMEN Doop van Prinses Irene uitgesteld Men meldt van offioieele zijde aan het A.N.P. dat de voorgenomen doopplechtig heid van Prinses Irene op Donderdag 14 September a.s. in de Nieuwe Kerk te Amsterdam voorloopig is uitgesteld. Geen nachtboot van Rotterdam naar Engeland De firma William Müller Co te Rot terdam deelt mede, dat in plaats van heden (Maandag) avond de boot Rotterdam-Gra- ve8end Londen Dinsdagmorgen vertrekt. Kermis te 's Hertogenbosch gaat niet door Van Gemeentewege wordt medegedeeld dat de kermis te 's Hertogenbosoh, welke van 10—18 September zou worden ge houden, in verhand met den ernstigen internationalen toestand niet doorgaat. Bij het zwemmen verdronken Zondag is te Hengelo een 17-jarige jongen Eckelboom, bij het zwemmen in een natuurbad, vroegere kleigaten vaD een steenfabriek, ve dronken. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, Veemarkt, 4 Sep;t. Aan voer totaal 2300 stuks veie. 919 vette run deren; 264 vette kalveren; 10 nuchtere kalveren; 4g9 schapen en lammeren; 611 varkens. Vetfte kpieien, le tot 80, 2e tot 66, 3e 40—54; vette ossen, le tot 68, 2e t|0|t 64, 3e 42—54; vette kalveren, le tot 95, 2e tolt 80, 3e 55—65; varkens (levend •gewicht), le itot 58, 2e tot 57, 3e tot 56; schapen, le toit 48, 2e tot 42, 3ej tot 37; lammeren, le tot 50, 2o tot 47, 3e tot 42 cent per kilogram. Schapen, le toit 22, 2e tot 20, 3e tot 18; lammeren, lie tot löVh, 2e tot 13, 3 e tot 10 gulden pier stuk. Vette koeien en ossen, aanvoer zeer groot, handel kalm, prijzen als vorige week; vette kalveren, aanvoer iets rui mer, handel matig, prijzen iets honger; schapen en lammieren, aanvoer klein, han del tamelijk; varkens, aanvoer iets groo ter, handel vlot, prijzen hooger. AARDAPPELEN. Brielsohe Eigenlh. f 2.75 —3.10; id. Driel. f 1.90—2.20; Zeeuwsche Eigenh, f2.50—2.80; id. Bonte f3.80—4.10; id. Blauwe f 3.80—4.20; Eigenheimers BI. f2.80—3.20; Westl. ronde zand f2.50—2.80 id. Driel. f 2-2.50; per H.L. Met redelijken aanvoer en meer vraag. VLAS. Aanvoer 5200 k.g. Holl. geel 68—74, 9OO k.g. Dauwrodt 50—60; per kilogram. Iets meer belangstelling, prijzen iets vaster, alles verkocht. r HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ Trekking van 4 Sept. f 5000: 4105. f 1500: 11036. f 1000: 21052. f 400: 2161, 3653, 3899. f 200: 2633, 18933. f 100:5273, 10242, 11479, 19920. Kunsten en Wetenschappen MARGO SCHARTEN-ANTINK Een onzer meest begaafde novellisten, de sohrijfster van //Sprotje" en //In den vrijen Amerikaan" wordt Donderdag 7 September zeventig. Maar zij heeft het den beoordeelaar moeilijk gemaakt haar werk den lot toe te zwaaien die het on getwijfeld verdient, want sinds meer dan dertig jaren schrijft zij in samenwerking met haar echtgenoot, Carel Scharten, die in 1901 als diohter heeft gedebuteerd en alleen zij zelf zon ons kunnen mededeelen welk deel van het intussohen zeer om vangrijke oeuvre aan hddr gaven te dan ken is. z/Een huis vol mensohen", de Parijsohe roman, die in 1908 versoheen, is de eerste vrucht dier samenwerking geweest, en het Nederlandsohe publiek, dat de beschrijvings kunst en het naturalisme steeds trouw gebleven is, heeft dit inderdaad onder- ïoudende boek met groote belangstelling ontvangen. Spoedig het eohtpaar Scharten had zioh, na een verblijf te Parijs (van 1902 tot 1904) in 1906 in Italië gevestigd volgde een reeks Italiaansohe romans, boe ken die zioh door een week-romantisohe inslag kenmerken, doch die een belang wekkend beeld geven van het Italiaansohe land en van de Italiaansohe samenleving. Welk aandeel Margo Antink echter aan dit omvangrijke werk heeft gehad, blijft een geheim. De lust tot schrijven heeft zioh bij Margo Antink ai op jeugdige leeftijd laten gelden. RADIO-PROGRAMMA Dinsdag 5 September HILVERSUM I. 1875 en 414.4 m. AVRO-,uitzending. 8 gram.; ca. 8,15 be richten; 10 morgenwijding; 10,15 (gewij de muziek (gr.pl.); 10,30 voor de vrouw; 10,35 AVRO-Amusementsorkest (opm.);ll „De vrouw en het werelddeel"; 11,10 huishoudelijke wenken; 11,35 het Syl- vestre-trio; 12,15 berichten; 12,17 gram.; 1 De Romancers; 2 omroeporkest; 2,45 Bert van Dinterenj; 4,30 kinderkoor; 5 kinderhalfuur; 5,30 Bram Kwist's Ha waiian-ensemble; 6 orgelspel; 6,15 AVRO- amusementsorkest; ca. 6,25 berichten; 7 De Staalmeesters; 7,45 „De 41e Jaar beurs; 8 berichten ANP; radiojournaal; 8,15 „De bewegelijke wereld"; 8,30 om roeporkest; 9,30 radio-toomeel; 10,20 het Reno va-septet; 10,50 Hans Feith's danjs- orkest; 11—11,10 berichten ANP; 11,20 z'ie D'roitwich; 11,50—12 orgelspel. HILVERSUM II. 301.5 ml. KRO-uilzending. 8—9,15 gram-; Cg.8,15 berichten; i0 gram.; 11,30 Godsdienstig halfuur; 12 berichten; 12,15 gram.; 2.00 Vrouwenuur; 3 gram.; 4 Russisch koor; 5 KRO-Melodisten; 5,45—6,05 felicitatie- bezoek en ca. 6,20 berichten; 6,35 sport- praatje; 7 berichten; 7,15 „Huwelijks processen: Schandaal o flaster"; 7,35 gram1.; 8 berichten ANP: 8,15 KRO-orkest; 9 gram 9,20 KRO-ka'm'erorkest; 10 gr.; 10,30 berichten ANP; 10,40 KRO-Boys; 11—11,10 gram.; 11,30—12 gram1. RADIO PARIS. 1648 m. 9—9,20 en 39,30 gram.; 12,35 z!ang; I,05 gram.; 3,504,05 zang; 5,25 igram!.; 6,35 piano-voordracht; 7,20 Derveaux-or- kest; 8,25 gram.; 8,35 cello-voordracht; 8,50 radio-toomeel; 10,50—11,20 Ortamberit- kWartet en solisten. KEULEN. 456 m. 6,50 en 7,35 gram.; 8,50—9,50 het omi- roep-schrom'miel-ensemble en solist; 12,20 het omroeporkest; 2,30 populair concert; 4,20 het omroeporkest en -koor; 7 piano voordracht; 7,35 gram.; 8.50 Leo Eysoldt's orkest; 11—12,20 het om no epk 1 e ino rkest DEUTSCHLANDSENDER. 1571 m. 8.35 onbekend; 10.20 berichten; 10.40 politiek dagbladoveerzicht; 10.55 gram.; II.05 berichten; 11.2012.20 zie Keulen 10m' 11. INGEZONDEN STUKKEN (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Copie wordt niet teruggezonden Geachte Medeburgers, Reeds enkele jaren mOcht onder ge toe ken de langs dezen weg een beroep doen op uw medewerking tot steun vloor de „Nederlandsche Militaire Bond". Zoo als u weet is dit de Centrale Biond van Prot. Chr. Tehuizen vo|oir Militairen* Daar onze „Vlagjesdag" voioir dit doe], door de gewijzigde tijdsomstandigheden thans niet kam doorgaan, zal ieder be grijpen, dat thans steun dringend no0dig is. Kent u, dit werk? Wie w'eet wat bet- is in een garnizoensplaats te „dwalen" en tevens kennis imlaakt mlet den „Liefde- arbeid" in onze Tehuizen, 'zal het oiok als dure plicht beschouwen, dit werk naar vermlogen te steunen. Geeft u fc>tP els lid van de, „Ned. Mil,. Bond", contributie f2.50. Imtusschen zijn giften of vaste bijdragen hartelijk wel kom1. Met dank vo|0(r uw plaatsruimte, D. WILDEMAN, Lange Nobelstr. A 17 Correspondent Ned1. Mil. Bond.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1939 | | pagina 3