PRESTO PRESTO LANGS WONDERLIJKE WEGEN Uit Stad en Provincie Derde programma Z. B. C. Donderdag 17 Augustus. 8 Br. Vlaams; 9.20 Diversen; 11.05 London Re- gional; 11.35 Droitwich; 12.20 Brussel VI.; 2.20 London Regional; 3.05 Droitwich5.20 Brussel Vlaams; 7 Eigen gram.-uitzeaiding; 7.50 Brussel Vlaams; 10.55 Droitwich. RADIO-PROGRAMMA Donderdag 17 Augustus HILVERSUM I. 1875 en 414.4 m. AVRO-uitzeniing. 8 gram.; 8.15 be richten; 10 morgenwijding; 10.15 gewijde muziek; 10.30 voor de vrouw; 10.35 het Hofstad-strijkkwartet; 11.45 het AVRO- amusements-orkest (om 12.15 berichten); 12.30 gram.; 1 interview; 1.05 het om roeporkest; 2 gram.; 2.15 het omroep orkest; 3 Hans Lennartz' ensemble; 4 voor zieken en thuiszittenden; 4.30 Hans Lennartz' .ensemble- 5 ieugdhalfuur; 5.30 het omroeporkest; 6.15 grant.; 6.28 be richten; 6.30 sporthalfmiir; 7 cabaret-:piro- gramma: 7.40 onbekenid; 8 berichten ANP radiojournaal; 8.20 gram.; 8,40 chansons; 9 radiotooneel; 9.30 AVRO-musette-ensem- ble; 10.15 orgelspel en zang; 11 berich ten ANP; hierna dansmuziek, gram.; 11.40 12 gram. HILVERSUM II. 301.5 m'. 8-9.15 KRO, 10 NCRV, 11 KRO, 2-12 NCRV 89.15 ©ram).; e.a- 8.15 berich ten; 10 gram.; 10.15 morgendienst; 10.45 gram.; 11.30 godsdienstig halfuur; 12 be richten; 12.15 gram.; 12.30 het KRO-or- kest; 1 gram.; 1.20 het KRO-orkest; 2 orgelspel; 3 gram.; 3.45 bijbellezing; 4.45 gram.; 5 handenarbeid; 5.30 zang met pianobegeleiding; circa 6.30 berichten hierna causerie: Flitsen uit het leven van 'n zending-officier; 7 berichten; 7.15 boek bespreking; 7.45—7.55 igram.; 8 berichten ANP; 8.15 orgelconcert; 9.15 „Fakkeldra gers; 9.45 trioconoert; 10 berichten ANP, actueel halfuur; 10.30 trioconoert;11.20 gram.; circa 11.50—12 schriftlezing. DROITWICH 1500 M. 11.20 gram.; 11.50 orgelspel; 12.20 het Harp-kwintet; 12.50 dansmuziek, gram.; I.35 het Bristol-ensemble; 2.05 het Lio nel Besznak-trio; 2.35 politie-muziekcorps 3.20 orgelspel; 3.35 Stedelijk orkest van Bournemouth; 5.05 gram.; 5.20 pianovoor- dracht; 5.40 The Alphas; 6.20 beridhten; 6.50 voordracht; 7.05 alt en harp; 7.40 De Karl Caylus Players; 8.05 The ordi nary listener and his set; 8.20 het BBC- symphonie-orkest; 9.20 berichten; 9.50 thoughts on coming home; 10.05 radio, neel; 10.55 Lou Preager en z'ijn orkest; II.50 gram.; 12.15—12.20 berichten. RADIO PARIS 1648 M. 9 gram.; 12.35 zang; 1.10 Eddie Foy's orkest; 2.10 gram.; 3.35 zang; 3.50 viool- voordracht; 5.25 solistenconcert; 6.05 ra- diptooneel; 7.25 gram.; 8.20—11.50 Boris Godounow. KEULEN 456 M. 6.50 gram.; 7.35 trompettercorps8.50 —9.50 het omroeporkest; 12.20 fabrieks- orkest; 1.35 uit Turijn: het EIAR-amuse- mentsorkest; 2.30—3.20 populair concert 4.20 het orkest van het Opper-Silezische Landes-Theater; 5.20—5.30 gram.; 7.30 po pulair concert; 8.35 uitzending van de be weging; 9.20 Leo Eysoldt's orkest; 12.20— 3.20 het omroeporkest. BRUSSEL. 322 en 484 m'. 3.22 m.: 12.20 het omroeporkest; 12.50 gram.; 1.30 het omroeporkest; 1.50—2.20, 5.20, 6.05, 6.50 en 7.20 gram.; 8 20 het omroeporkest; 10.30—11.20 gram.; 7.45, 8.45, 1.20, 7.50 en 10.20 persberichten'. 484 m.: 1.220 gram.; 12.50 en 1.30 het radio-orkest; 1.50—2.20, 5.20, 6.35, 7.35 en 8.20 gram.; 9.20 symphoinie-orkest en soliste: 11—11.20 gram. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M- 8.35 het Weensch Philharmonisch or kest; 9.50 viool en piano; 10.20 berichten; 10.40 Blaaskwintet; 11.05 berichten; 11.20 12.20 het Nedersaksen-orkest. KORT EN BONDIG Volgens Havas beweren tal van over eenstemmende berichten te Moskou, dat de regeering haar troepen in het Verre Oosten aanzienlijk versterkt in verband, met de gevechten aan de igrens van, Buiten-Mongolië. De versterkingen schij nen echter uitsluitend van de garni-< zoenen ten Oiosten vain het Oeral gebergte afkomstig te zijn. Uit het Verre Oos ten komende reizigers hebben tot de stad Swerdlowsk militaire convjooien gezien doch niet in Midden-Rusland. Naar Reuter te Londen verneemt, overweegt de Chineesche regeerinigl 'de zaak van de uitlevering- der vier verdachte Chinee- zen" uit Tientsin te onderwerpen, aan, het Haagsche Internationale hof van Ju stitie. China houdt vol, dat heit uitle veren dezer verdachten aan de Chinee sche stroomannen van Japan in Noord China- een schennis zou wdrmen. vain, de verdragen van Tientsin. (Deze verdragen, van 1858 vormen nog altijd een der grondslagen van de positie der vreemde mogendheden in China. Red.) Naar Reuter luiit Gibraltar meidt, is aan leden van het garnizoen, zioowel als een amb tenaren van de werf aldaar verboden bezoeken aa,n Spanje te brengen. Deze order geldt oiok voor de gezinnen der betrokkenen. Aanleiding hiertoe is het onaangename avontuur, dat Zondag de vrouw van majoor Malley is over komen, omldat zij bij' een stierengevecht •niet den fascistengroet had gebracht. Het blijkt m.J- achteraf, dat niet de majoor, doch zijn vrouw do,or de Spanjaarden onder vernederende omstandigheden in, hechtenis is gehouden. Koning, Karei van Roemenië heeft gisteren bij een re vue van de Roeméensche vloot te Gon- stanza een toespraak gehouden, waarin hij waarschuwde tegen iedere poging om een wijziging te brengen in de Roe méensche grenzen. „Wat Roemenië is, kan niet wegg;egev.en worden", zeide de koning, „en wat Roemeensch is, zal verdedigd worden. Meer dan dat, wan neer iemand den vrede liefheeft, moet hij begrijpen, dat de grenzen, zooals die thans afgebakend Zijn, niet gewijzigd kunr nen worden zonder gevaar Voor een we reldomvattende Turnip". Naar Havas uit Rome imieldt, werkt men thans ener giek aan de voorbereiding voor een grootscbe ontvangst van generaal Fran co, wiens bezoek ag;n Italië, naar men verwacht, in de tweede helft van Sep tember zal vallen. Men 'mieent te weten, dat het Spa-ansche staatshoofd aan boord van e©n militair vliegtuig te Genua1 zal aankomen, waar hij zal worden ont vangen door een prins uit het Huis vam> Savoye en waarschijnlijk Ciano. Te Rome zou Franco als gast van den konilngl zijp, intrek in het Quirinaal nemen. Hoezeer het te betreuren is dat de KNILM haar tweeden dienst in de weer op Austra lië heeft moeten staken, blijkt wel me de uit het feit, dat zij thans alleen al voor de maand Augustus in de rich ting Australië tien passagiers heeft moe ten weigeren wegens igebrek aan plaats ruimte. De Lockheeds van de KNILM Zullen, aldus het „Bat. N.B.", deze maand Zonder uitzondering volgeboekt uit Ba tavia vertrekken. Ook de vliegtuigen voor de eerste helft van September zijn reeds volgeboekt. HET BETERE ZEEPPOEDER VOOR SLECHTS 5 CENT FEUILLETON 4 Naar het Engelsch HOOFDSTUK IV. Henry Churtoin, de oom van Daphne, 1 zat aan zijn schrijftafel in zijin kantoor te Londen, met een open brief in de hand. Zijn goedmoedig gelaat stond' zeer bezorgd en dat was dam ook geen wonder Daphne had geschreven, dat ze hem j dien dag precies om twaalf uur op zijn, kantoor kwam opzoeken om hem eens te raadplegen betreffende de wijze, waar op ze in haar eigen onderhoud zou kun nen voorzien. Ze verklaarde, dat ze ge- j noodzaakt was, haar ouderlijk huis te j verlaten en haar fortuin ite beproeven: Ik ben een-en-twintig en dus vrij 1 om te doen en te laiten, wat ik wil;. Ik heb dertig pond per jaar, die mijn, vader mij heeft nagelaten en niets zal mij van voornemen doen veranderen. Dit staat onherroepelijk vasit. Deze brief had Mr. Churton op den ochtend ontvangen en hij was er siteeds van vervuld geweest, vooral .pm. dien vastberaden toon, die cr 'il Sjmak. Mr. Churton moest onwillekeurig even glimlachen en prevelde voor zich heen: Ik kan het H kind nieit kwalijk nemen. Ik zou het ook niet met haar moeder kunnen uithouden! De deur ging open en een bediende kondigde aan: Miss Somerville. Het volgende oogenblik stond Daphne voor hem; een aardig energiek meisje, met kleur op de wangen en glans in de oogen. Wel jongedame, begon hij met ge veinsde strengheid. Wat is de bodying hiervan Kijk eens, oom, ik ben van huis weggeloopen en, nu had ik zoo graagi, üat u er mij bij' hielp om in mijln eigen onderhoud te voorzien. Hum! Churton keek een. minuut-lang zwijgen de naar haar en wees haar een stoel aan, waarna hij tegenover haar ging zitten. Wat was dat 'tusschen jou eai je moeder, kind? Moeder heeft mij weggestuurd, be gon ze. Maar wacht, ik zal u alles ver tellen, waarna ze hem verslag deed van het bezoek van Harold Tfoulkes. Een verwaande kwast is die Tfoul- BURGH. Georganiseerd door de plaat selijke afd. van den Bond voor Staats- pensionneering en beigiunstigd door fraai zomerweer, 'maakten Zaterdagmiddag een 40-tal oiudjes uit onze gemeente in 8 luxe auto's en een autobus een uit stapje over ons mooie eiland. Om) 3 uur vertrok men van Burghsiuis via den Zeedijk en Zierikzee naar Schuddebeurs, waar in de theetuin van Canjnoo de thee gebruikt werd. Vervolgens werd een beZoek gebracht aan de mooie buitenplaats „Heesterlust". Hier werden de bloemen- en groenten- tuiin bezichtigd en [gewandeld in het mooi aangelegde park. Van hier werd weer teruggereden naar Zierikzee, waar in „Concordia" een consumptie en een versnapering werd (gebruikt. Hier werd genoten van het uitzicht- d-alt* men van hier heeft over het Havenplein. De te- rugtocht werd nu aanvaard over de' nieuwe weg via Renesse naar Vliegveld en Vuurtoren. De volgende pleisterplaats was West enschou wens Welvaren,- waar een uitstekende' koffietafel gereedstond, die alle eer werd aangedaan. Aan het •eind van dezen koffiemaaltijd heeft de secretaris van de 'afd. van déïi, Rond voor SfaafSpensiortneering, de bee* Walkier, een dankwoord gesproken, waar bij hij' dank bracht aan de ingezetenen voor het teekenen op' de lijst, waardoor dez'e middag mogelijk is geworden. Verder dankte hij de autobezitters, die hun wagen beschikbaar stelden, terwijl ook de vier dames-collectanten in dit dankwoord werden betrokken. Hij sprak de hoopi uit, het volgend jaar allen weer. zouden kunnen 'deelnemen. Hierop reed men naa,r Burgh, waar bij de 'Kófsted-e van d'en heer M. A. Beije, de Harmonie „Witte van Haemstede" stond opgesteld,, die 'zich aan het hoofd v,an den stoet stelde 'en enkele pittige marschen blies, terwijl een omgang1 over het dorp werd. gemaakt, waarna voor hotel de Koster de stoet ontbonden word. De oudjes hebben zooals ze verzekerden, een genot volle middag gehad. RENESSE. De 'heer M. C. Bolle, ge boren te Ouwerkerk, slaagde dezer dagen< te Utrecht voor de akte Engelsch M.O. OOSTERLAND. Bij de gehouden schiet wedstrijden van, de afd. Oosterland van de BVL werd de heer H. Verhoek Cz. scherpschutter, met 195 punten,. SIRJANSLAND. Namens hot Bestuur der vereeniging „Het Nederlandsche Trek paard" is aan dhr. D. Hanse Az. alhier voor ingezoiniden werk een bekroninng toegekend in de vorm van een medaille als bewijs van erkentelijkheid. De me daille viel hem ten deel op de tnekpaar- denteUtoonsfelling te 's-Hertogenbioseh. SCHERPENISSE. Te Utrecht slaagde voor het examen Engelsch ].o- de heer C. J. Hartog alhier. - Bij' 'hét passeeren van) een wagen vlas en teem ijscowagen viel de wagen vlas om, juist op de ijswagen. Doior de zware vracht zakte het wagentje in el kaar en moest per vrachtauto huiswaarts vervoerd worden. De politie werd er mede in kennis gesteld in verband met de schaderegeling. De heer A. Kleppe heeft voor zijn raadslidmaatschap gedurende de periode 1939-1943 bedankt. Opvolger van de lijst is de heer P. van der Werff Johz. POORTVLIET. De collecte voor de cen trale verwarming, welke Zondag 6 Aug. in de Ned. Herv. Kerk werd gehouden1, heeft f 23.71 opgebracht. DE VIER BANNEN VAN DUlVELAND In „de Meebaal" te Nieuwerkerk', ver gaderden gisteren de ingelanden van bo-* vengenoemlden polder, onder voorzitter schap vain den beer G. L. Klompe. Na opening wloirdt mededeeling gedaan dat een bedrag van f20,000 vooir wegen verbetering is geleend bij/ de Boeren leenbanken te Nieuwerkerk en Ouder kerk (voor ieder ide helft) tegen 3 pok rente. Machtiging wordt gevraagd' en ver kregen om' ijn 1940 'zlop vroeg mogelijk kes, luiddeiChurtons oordeel. Ik heb h£n\v nooit goed kunnen uitstaan! U begrijpt toch wel, oom, dat ik Harold mijn avontuur vertellen moest? Moeder wilde dit niet en daarom heb ik het hem geschreven. Em toen de brief weg was, heb' ik het haar meegedeeld. Zoo, zoo! klonk het binnensmonds. In waarheid bewonderde hij het jonge meisje; hijzèlf zou zich niet zoo open lijk hébben durven verzetten tegen Zij'n zenuwzieke vrouw of haar zuster». Toen zei '2©, dat ik maar gaan moest, ging Daphne voort. Ik trachtte nog me met moeder te veftoenen, im'aar zij wilde niet naar me luisteren. Dien volgenden dag kwam Harold. Hij liet Zich alles tot in de kleinste bijzonder heden vertellen en eindigde met te zeg gen; dat hij het misschien wel door de vingers 20u zien, maar alleen wanneer hij er werkelijk van overtuigd kon zijn, dat de zaak daarmee in de doofpot was gestopt. Nu en toen heb ik gezegd, dat hij d&n maar gaan imtoest... Toen was moeder nog ééns zoo boios. Dus heb ik u vanmorgen geschreven en ben hierheen gekomen. Mijn bagage staat aan Waterloo-station. Ik heb 'n briefje voor moeder achtergelaten dat ik weg was. Ze wilde mij ihijmiers niet meer zien. doioir te kunnen gaan 'm'et deze verbete ring. De voorzitter deelt imiede, dat op dit oogenblik ongeveer 21 K.M. weg met Eshalite is behandeld'. De kosten bedra gen hiervoor f27,229,53. Over de resul taten is men tot heden zeer tevreden. Door Ged. Staten is aangedrongen op een brandvrije archiefruimte. Het Ge meentebestuur van Nieuwerkerk heeft, na overleg, een gedeelte van haar kluis aan geboden tiot het bewaren van archieven waarvojor een geringe vergoeding van f 5 per jaar wordt gevraagd. Het bestuur stelt dit aanbod' buitengewoon op prijs. Het bestuur van Grc|ot Bettewaerde vraagt vernieuwing van een vijfjarig suatie-con tract en indien mogelijk, tegen een lager tarief. Besloten wjofrdt /dit contract weer voor vijf jaren te vernieuwen. Tot ver laging der suatiepenningen kan echter niet worden overgegaan. De heer C. van Oeveren brengt als rapporteur der Com missie belast met het nazien der reke ning over het afgelopen dienstjaar, na mens de Gom'm'issie een uitvoerig rapport uit en adviseert ide' rekening goed te keuren met de volgende cijfers: Inkom sten f46.633.87, uitgaven f44.875.94, saldo f 1757,93. Aan achterstallig Dijkgeschot is nog. te vorderen de spim' van f 198,43 van de ongebouwde jen f 11,20 van de gebouwde eigendommen, welke bedragen op Dienst 1939/40 zullen worden verantwoord;. Vorig jaar bedroegen deze cijfers res-' pectievelijk f 853,-23 en f62,10. Waterkeering, zeewering en oevarv'Sr- dad'igimg vorderde een bedrag van f 1070,69 tegenover eene raming van f 1900 De Waterleidingen vorderden f2046,21 tegenover eene ramiing van f 2080, de Wegen f11641 tegeno ver een© raming van f-10000 (deze overschrijding is toe te schrijven aan de oneerdere kosten voor ziening van den S-toioifweg met Eshalite en meerder uitbetaalde daglO(Oinen). De exploitatie van het Gemlaal v;0]r- derdte een bedirajg van f3427,01 tegenover eene raming van f3725. Voor aankoop van igasolie werd betaald' f835,88 en vpor hulp aan het gemlaal de som1 van f 148,25 Het igoed slot over het Dienstjaar 1937/38 'bedroeg f 1120,72. Aan pacht van dijken werd ontvangen f 275 en aan pacht van land©n f539,36; de Erfpachten be droegen f39,50. Aan dividend aandeel Gemeente Cr-e- diet werd' ontvangen de som! van f360, 'Zijnde 6 pet. van het kapitaal evenals vorig jaar. Aan Kaai- en Havengelden werd1 ont vangen f649,86; aan Pensioenbijdragen f 1081,50. J Het achterstallige Dijkgeschot van dienst 1937/38, ten bedrage van f853,23 onge bouwd en f 62,10 geb|Ouwld, 'werd in dit Dienstjaar behoorlijk ontvangen, Zonder dat hiervoor gerechtelijke maatregelen be hoefden te worden genolmJen. De rekening, daarna in stemming gé bracht, wordt miét ,-aig. st. goedgekeurd, onder dankzegging aan dein, omtvalniger griffier en de commissie. In de cloimlmis- sie tot het nazien der rekening voor het volgende dienstjaar wiordt benoemd de heer A. J. Lievense. Bij de rondvraag werd door ©enige personen de aandacht van het bestuur gevraagd voor weggezakte kanten aan een watergang en verbetering, gevraagd van den oprit aan den Polderdijk aan den Wolf, biji dhr. A. J. Steendijk. Het bestuur zal een en ander in o.ogenschouw nemen en zoioi ooodig verbeteren. Hierna sluiting. LEGER DES HEILS Een en vijftig van de vijf en vijftig leden van den Hoogen Raad van het Leger des Heils. die veertig landen met inbegrip van Japan, de Philippijnen en en Z.-Amerika vertegenwoordigden, maak ten ©en begin met het geheime conclaaf in de Coingness Hall van het Leger des Heils te Clapton, teneinde een opvolger (ster) te kiezen voor Evangeline Booith, die zich in October terugtrekt. De vier afwezigen zijn door ziekte verhinderd. Men verwacht, dat de geheime beraad slagingen van den Hoogen Raad 3 darren, mogelijk nog langer, zullen duren, aan gezien een meerderheid van tweederden noodzakelijk is vopr een geldige ver kiezing. Mr. Churton liet de kin op de handen rusten en staarde zijn nichtje aan. Je zegt dat je dertig: pond per jaar bezit? Nu, daar zal je niet ver mee ko'm'en, kindje. Op' welke manier dacht je nu in je onderhoud - te kunnen voorzien Kijk eens hier, Daphne, ik ben een man Van Zaken en dus weet ik heel goed, wat er in de wereld te koop is! Het is gemakkelijker gezegd dan daan, dat verzeker ik je, om „in je eigen onderhoud te voorzien"! Wat kan je al Zoö doen?" Ik geloof, dat ik wel pianoles zou klunnen geven aan eerstbeglnin,e|niden. Onzin! klonk het kortaf. Wat voor diploma's heb je?... Je kon hoogstens dertig centen per uiür maken; .ergens in een oubeteekentemld voorstadje! Veertig ja/ar geleden zou 'n meisje in jouw geval een plaats hebben kunnen vinden als gouvernante, daarvoor ben je ruim veertig jaar te laat geboren E11 je opvoeding is niet modern genoeg geweest,kind! Anders zou je dokter, of pleegzuster, of apothekeres zijn gewor den. „Neen, dat wilde moeder heele'm'aal niet! Ik kan wel een 'b»eetje zingen en... En teekenen en Fransch prateinï vulde oom Hénry in. EEN VEEL BESPROKEN BESLUIT Men schrijft ons uit Tholen: Er is in ons stedeke een zekere be roering ontstaan over het besluit van. den raad tot aanleg van een verkeersweg van af de brug via de singel naar den provincialen Postweg. Men is als 't ware opgeschrikt door de omvang van het cijfer, dat met deze aanleg is igemoeid. En eik critiseh woord dat dientengevolge aan deze geruchtma kende zaak wordt gewijd, vindt een zeer welige bodem, o'ml uit te dijen tot een lawine v,an afkeuring over dit besliulüt. Geen wonder, als dit uitgestrooide Zaad wordt gevoed door de tegenstand! van dit pl an v,an gezaighebb enden in de ge meente, die ter plaatse wa$r dit be hoort, van hun standpunt hébben blijk gegeven. Nu kleven er aan deze kwestie een paar gebreken, die een juiste beoordeeling belemmerd hebben, dat wij zeggen voor het plubliek, dat zich met zoo'n gretig heid op deze zaak geworpen heeft. Eérstens de zeer povere toelichting tot dit plunt bij de behandeling in de open bare vergadering van den raad, waar door ©en gemis aan gegevens voor een objectief oordeel is ontstaan en--ander zijds de niet-aanwijz'ing van .een ander plan dat even doeltreffend, doch min der kostbaar zou zijn. Niet waar, de tegenstand in den raad heeft zich uitsluitend bepaald tot het buitengewoon hooge bedrag van dit plan. Dat sjuit in zich, dat de noodzake lijkheid van ©en afleiding van het snel verkeer uit de vaak overbelaste kom der gemeente niet is aangevochten en alleen de duurte de doorslag heeft ge geven. Als men tot oordeeien geroepen is en men imiotiveert zijn stetn*, die uien tegen het ontwerp: zal uitbrengen, ail een op die gronden, dan brengt de plicht mede, dat men een ander plan aan de hand doet, opdat de mogelijkheid geschapen worde, dat de klove overbrugd wordt. De agitatie tegen het aangenomen plan koppelt aan het hooge bedrag de onver mijdelijke druk, die dit plan op ide ge meentelijke contribuabelen Zal uitoefenen En niets werkt zoo culmineerend op deer geest eener bevolking, dan de voorspie geling; van belastingverhooging, Toch doet dit argument enkel dienst als een schrikaanjagende voorbode voor onimgewijden. Im'mlers, wat is de opzet der financie ring van deze zaak? Deze weg, voorkomende op het pro vinciale wegenp'lan, wordt geacht te zijn een integreerend deel van de brug. En dientengevolge z'al hij ook de brug- opbrengst gefinancierd worden. Het batig saldo, ook na aftrek van het vaste bedrag, dat in de gemeentekas mag worden gestort en voorheen diende als reservefonds voor onverboedsche ver nieuwingen aan de brug en tniu dit, maar h©t oordeel va'n Ged. Staten een hoogte heeft bereikt, dat uitbreiding niet meer noodzakelijk is, zal dat worden aange wend voor rente en aflossing vain, den weg. Zoodoende is zoowel bruggeldver- hooging, als stijging der Gemeentebelas tingen ten een en mal© uitgesloten, daa r er van dit wegenplan niets ten laste van de gemeentebegrooting kom't. Zou te avond of morgen de overname van de brug öpi het tapijt komen, dan is zij, als de weg gereed is, compleet, daar die weg er een deel van uitmaakt In dit licht bezien krijgt men een geheel ander aspect. KRU'DENIERSEXAMEN De Kruidieniersexamlens ter verkrijging van het diploimia Vakbekwaamheid' Zullen inaar wiji vernemen plaats vinden: Vooir het schriftelijk gedeelte op 27 Sept. a.s., terwijl het mondeling examen plaats vindt van 23—27 October. Als exaimienplaatsen zijn aangewezen Amlsterdam, Aimhehi', Goes, Groningen, Roermloind, Rotterdam, Tilburg, Utrecht en Zwolle. Dhr. J. p. Maljers, lid der firma F. Maljers Zn., Middelburg, zal voor de derde maal als examinator <xp het mon deling exdm'en optreden. - Ik' geloof, dat ik vloeiend Fransch spreek en Duitsch ook. - Zoo.?... Nu, des te beter! Kan je beide talen schrijven en spellen? Maar dat zal wei. En je eigen taal? Ik kan waarlijk goed Engelsch schrijven. Daar was moed©r op ge steld. Een fatsoenlijke brief moest ik kunnen opstellen. Dat gaf blijk van be schaving. i - Nu daar deed Jane ten-mins té goed aan, dat z'iji idalar op stoind! Dus je kunt die drie talen Zuiver spellen en schrijven? Dam zou het mij' niet verwonderen, of ik kon wel ©en ba-amtje voor je vinden! Daarom1 mioiet je inoig niet denken, dat ik het eens ben m'et wat je gedaan hebt Als je volgens mijn raad te werk ging, dan keerde je weer naar huis terug. Maar mu ik, dat je dien ra|ad toch niet opvolgt, kom1 ik er niet eens mee te voorschijn. Je hebt nu eer hulp noodig oml je voornemen oml in eigen onderhoud te voorzien, ten uitvoer te brengen, is het iniet? Nu goed. Dan mioet je eens luisteren. De reederiji Venne en Smith heeft een klerk noodig. Ik zal je een introductie geven. En als je dan daar wat ervaring hebt opgedaan, zal ik je aan wat -anders helpen. Zorg intusscheu, dat je leert stenografeeren en typen. O, o)0|m'!

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1939 | | pagina 2