KORT EN BONDIG Hoe Londen er tijdens de groote verduistering van gisternacht uit de lucnjt uitzag, bleek uit de reporten van de pi loten der Oostlandsche bommenwerpers, die geholpen door de zware bewolking boven de stad konden komen. Het stads gebied waar, op een oppervlakte van 1*200 vierkante k.m. 8 millioeu menschea wonen, leek van boven een landstreek met een paar verspreide dorpen. De ver. duisteringsproef kostte naar schatting 150 duizend pond sterling. De federatie van organisaties, werkzaam in het be lang van de schoonheid van stad en land, zal Vrijdag 8 September "In de Statenzaal te Middelburg haar jaarver- gaaering houden. De deelnemers aan de vergadering zullen ten stadhuize door het gemeentebestuur worden ontvangen. Hier na zal een rondrit door Walcheren wor den gemaakt. Koning Karei van Roe menië is op zijn kruistocht te Stamboel eengekomen. Hij heeft een onderhoud ge had met den Turkschen preesident, Is- met Inönü, die gisterochtend uit Ankara v/as aangekomen. De Turksche minister van buitenlandsche zaken, Saradjogloe was bij het onderhoud aanwezig. Roo sevelt heeft op een persconferentie ge- zegel, dat er voor zoover op het oogen- n Mik( bekend, geen reden is het Congres bijéén te roepen voor een speciale zitting in het najaar. Hij voegde er aan toe. dat, indien zich een feitelijke oorlogs crisis in Europa of het Verre Oosten zou voordoen, met andere woorden, indien het redelijk zeker zou zijn, dat het toft een oorlog zou kunnen komen, hij het Congres waarschijnlijk direct in bijzon dere zitting zou bijeenroepen. Richard Tauber is, nadat hij Donderdagavond zijn concert in Scheveningen heeft gegeven, naar Londen teruggekeerd. Tauber zal nog enkele dagen in Londen zingen, o.a. voor de radio, waarna hij met zijn revue- gezelschap, dat de operettee „Das Land des Lachelins" vertolkt, naar Z.-Afrika gaat vertrekken. Einde December zal Tau ber weer in Europa terugkeeren en hij zal begin Januari weer in Nederland op treden. Een boer, wonende in het Belgische grensdorp Raefen-lez-Eupen, had sedert eenigen tijd een Duitscher, Joseph Flam, die uit het Duitsche leger gedeser teerd was, in zijn dienst. Toen deze Flam aan het werk was op een stuk grond, grenzende aan het Duitsche gebied, werd hij aangesproken door iemand, die op eenigen afstand stond. Al sprekende na derde Flam dezen persoon zondeer te bemerken dat hij zich op Duitschen bo dem begaf. Plotseling werd hij door zes mannen aangevallen en weggevoerd. Se dert dien heeft men. niets meer van hem vernomen. Vijfhonderd Joodsche vluch telingen aan boord van het stoomscnip „Parita" hebben getracht het ver/trek van het schip met geweld te verhinderen. De Turksche autoriteiten hadden gepaald, dat het schip zee moest kiezen, waarna een gevecht tusschen ,4© vluchtelingen en de bemanning ontstond. De gezag voerder, die met den dood werd be dreigd, vroeg politiebescherming. Een mijnlegger zal thans het schip tot aan de grens der territoriale wateren bege leiden. Het schip lag sinds Dinsdag te Smyrna, doch de opvarenden hadden geen verlof gekregen zich aan land te begeven. Op de landbouwtentoonstel ling te Moskou is in de afdeeling voor plantenteelt een nieuwe plant te zien, aan welks wbrtel zich aardappelen bevinden terwijl aan de stam rijpe tomaten han gen. Deze hybride van aardappels en tomaten werd door een jong student van het biologische station. „Frunse" in Moskou verkregen. Andere jonge studen ten van dit instituut brengen op de ten toonstelling ook nieuwe aardappelsoorten die zij door kruising van verschillende soorten verkreegen. De Fransche en Engelsche ambassadeurs te "Moskou heb ben Vrijdagmiddag de leden van de mi litaire missies aan Worosjilow en aan Molotow voorgesteld. Op het volkscom missariaat van defensie is aan de leden der missies een diner aangeboden. De besprekingen zijn Zaterdagmorgen elf uur begonnen. De Deensche zwemster Jenny Kammersgaard. die Donderdag avond om 8 uur te Dars, een Duitsch rond, |oip wien zij die onaangename plicht kon joiverdragen. Want dat het een plicht was, hier voelde Zij zich zeker van; en ""waarom! zloiu die inu ook eigenlijk onaan genaam! zijn? Ze hjld van autorijden en dit was nu imbrers eens een avontuur, waar Zij zc|0| vaak verhangend naar uit gezien had. i Ik 'zal mieegaan, luidde dan ook haar .antwoord; tenminste tot het kruispunt, daarna hebt u nog -m;siar een rechte weg te volgen en dat eind kan ik dan op mijn gemak terug boo pen. Heel vriendelijk van ui! Hij hiep haar instappen, mam zelf nisiast haar plaats |a,an het stuur en weldra reed de auto weer terug langs de wég, die zij gekom'en was. Het was een prachtige wagen; véél mlcioiier dan die van Harold Foulke. Jam* mier, dat die rit maar van Z0|0| koirten duur zou wezen! Daar is de weg Zei zij, recht voor zic'h uitwijzend en het vreemd vindend, dat de chauffeur z:|Oi weinig belangstel lend scheen in deze aanwijzing. Dus hier stap ik uit", voegde Zij' er bij< Onzin !zei hij. Ik heb' iminers ge zegd, dat ik u terug Zou zenden. Ik1 Zou er mi-at aan dénken1, om' u te laten toppen Daphne was half opgestaan, mpar hij legde de vrije hand op haar arm- en duw de haar zachtjes terug. Terwijl Zij; dit kustplaatsje, was gestart voor een (tocht over de Oostzee, kwam Vrijdagmorgen om 6.15 uur aan de Oostkust van Falster. enkele kilometers ten Noorden van de Deensche havenplaats Gedsör, aan. Aan het strand waren duizenden tezamen ge komen, om de koene zwemster een enhousiaste ontvangst te bereiden. Zij kwam moe, doch volkomen fit uit het water. De terugkeer van drie Engel sche regimenten uit Palestina naar Egyp te, duidt op den voortgang, welke is gemaakt bij het tot rusjt brengen van het land. Hoewel op zich zelf staande incidenten nog steeds voorkomen, is de radicale verbetering in den toestand be gonnen, toen in October van het vorig jaar de militairen de macht in handen kregen. Voor alle practische doeleinden is de opstand gedempt. LUCHTVAART Balfonwedstrijd in Frankrijk Zondag a.s. heeft te Rijssel een inter nationale ballonraoe plaats pm de Coupe des Mines te Bethune. Aan den start yan dezen wedstrijd, waarin het er om gaat den grootsten af stand af te leggen, verschijnen 10 bal lons. De Nederl. balloncommandant J. Boesma n, voorzitter van- de Haagsche Ballonclub, zal ons land vertegenwoor digen met den 600 M3. metenden bal lon „Rexona". SPORT KORFBAL. ZWALUWEN II-DINDOA I 4-0 Nadat de Zwaluwenreserves" reeds in het begin .dezer week .een wedstrijd gespeeld hadden tegen een club uit 's-Gravenhage, welke gelijk gespeeld werd met 1—1, trad Zij Donderdagavond weer in het veld om de Haamsteenaars te pint- vangen. Dcpir velerlei oorzaken kwam'en de .gasten echter .een kwartier te laat. hetgeen tot gevolg. had dat 7 minuten vcpir het eiin.de de wedstrijd werd afge blazen Wegens de invallende duisternis. De „Zwaluwenreserves" vertoonden goed spel, indien wij er rekening mee houden dat het spai was id-er 3de klas SDKB. Zwakke plekken waren eigenlijk niet te noemien en het spel was vlug pp en neer gaand. De tegenstander vie] niet mee. daar wij gedacht hadden een sterker twaalftal te zien opdagen, lalhpewel de cijfers 4—0 iets geflatteerd zijn. Het was jamim'er dat hiet even voiotr de wedstrijd, geregend had', daar nu Zopiwel de bal als het veld zeer glad waren en dit niet bevorderlijk was pml goed spel te ont wikkelen. Toch leverden de gasten zieer fraai open spel en hadden de verdedi gers der „Zwaluwen" de handen viol pm' geen punt te laten vallen.. Over het spelverlojocp het volgende: De gasten komen vptlledig ,uit, terwijl „Zwa luwen" m!et twee invallers verschijnt. Die eerste aanvallen zijn direct vopr „Zwa,- luwen" len alhoewel de schpiten niet v.au gevaar ontbloot 'zijn, blijft de score Lange tijd dubbel blank. Die gasten komen er beter in en .de verdediging moet alles in het werk stellen om doelpunten te vopirkomien. Langzamerhand komt er edh ter een duidelijk overwicht van „Zwa luwen" ien tna een geruimlen tijd gelukt het aan Horst Zijn club de leiding te geven (1—0). Dit wordt spoedig mage- volgd dpor m'ejLouwerse (2—0) j „DINDOA" probeert alles in het werk te stellen omi -een tegenpunt te maken, en ©nkeie schoten van v. d. Berg missen j maar op een haar mp hun dpiel, doch 1 het verdiende tegenpunt blijft uit. De „Zwaluwen" verhop,gen dan plotseling1 hun score door een schot van v. Dongen (3-0). Na de rust blijft het spel een ooigen- b]ik irustig en is de wedstrijd een beetje saai. Langzamerhand komt er echter weer leven in de brouwerij en de „DINDOA"- gasten vertoioinen goed spel. De „Zwa- luwen"-verdediging is echter zeer goed op dreef e'n stuwt de bal resoluut naar de aanval heen. Als dan de bail weer eens een poosje in de aanval der „Zwa- luwen" is gelukt het aan mej. v. Dongen deed, passeerde haar een andere iapto. I Niet zoo dwaas! vsrnraande hij. Het is ruimi twee mijlen terug. Mijp., vriend woont in ieen 'blok flatten, de Heron Mansiioins. U moet met mij mee gaan, dan zal ik Zijn bediende orders geven, dat hij u terjugrijdt. i Daphne had niet veel op met deze schikking. Ze ha.d er 'zlcpfln idee van, dat haar moeder 'het .niet .gopd zou vin den; maar het was ontegenzeggelijk een lainge en een warmle wandeling en de man aan haiar 'zijde was on'weerstam- baar gebiedend in Zijn optreden. Tersluiks wierp ze eens een blik op hem. Het was een flinke, donkere man met een gelaat, waar allereerst kracht uit sprak en, dat zeker knap had mogen heeten als het niet zoo somber en be zorgd had gestaan. Ofschoon hij haar niet aantrok vond Ze hem belangwek kend. Haar oog viel op zijn hand aan het stuur en die sterke gespierde bruine hand boezemde vertrouwen in,. Daphne keek naar de drukke straten, want ze reden op het oogenblik door Coulbeech. Had zij' een eens goed na gedacht. dan. zou het haar wel bevreemd hebben, dat de man, die zoo totaal on bekend was met den omtrek, zoo, goed den weg wist in de plaats zelve. Inééns stond de auto. stil voor de ingang van het blok flats. te doelpunten (4-0) De invallende duister nis is echter remmend voor het spel en in overleg met beide aanvoerders, besluit .de scheidsrechter, dhr. Bolier, die de kamp verdienstelijk leidde, de wed strijd af te blazen. „Zwaluwen" II bezit nu zes punten en staat derde in de ranglijst. Heden Za terdag mloet zij |op bezoek naar DSS II, doch indien zij die wedstrijd verliest blijft zijl op dezelfde plaats, daar DSS II dan nog maar vijf punten bezit, even als „DINDOA". „Zwaluwen" II heeft veel te kampen gehad met vertrek, ziekte exi- en indien wij dit in aanmerking nemdrt heeft zij een m'oioiie plaats bezet. WANDELSPORT Het bestujur der Wandelsportvöreeni- ging „De Trekvogels" te Ouwerkerk, beeft besloten |op Zaterdag 2 September a.s* twee afstandm'arschen te organiseeren, één over 30 km! en een, (Oip. veler ver zoek, |oiver 50 km. -De Trouw® Duif" Tholen Wedvlucht uit Mons. In cjonldours 130 duiven. Gelost 11,30 iuiur. Aankjoimlst le prijsduif 1,15,28, laatste 1,52,51 uur. Frijnen: 1 2 6 .<14 (en 15 C. de Wilde; 3 4 9 10 en 12 J. Knuist; 7 C, Haze; 8 F. Nijs; 11 A. Wagemiaker; 5 en 17 •J. Venmie ij; 13 L. M. de; Heer; 16 en 20 Dr. Lindenberg; 18 en 19 D. Jansen. Motorraces te Renesse ZciOials ook uit een advertentie in Idit inumtmer blijkt, organiseert de M.C. „Spar ta", Zierikzee aanstaande Zondag 13 Aug. te Renesse Mot|0|rcross-wedstrijiden. Deze wedstrijden 'Zijin iets geheel nieuws op 'mlotorsportgebied en trekken in andere gedeelten van ons land1 duizenden be zoekers. Ziji Zijln dan iopk vooir het publiek zeer aantrekkelijk daar er gereden wordt dcpir heuvels, rond' putten, enz. enz'. Het traject is zooi aangelegd, dat een ieder den strijd van het begin tot het einde kan volgen. De deelname (pok van renners buiten het eiland), is van dien aard dat er een spannende kjaimp te verwachten Zal Zijln. Het beloioift dus Zondag weer eens een echte Motorsportmiddag te worden. Een bezoek aan deze wedstrijden is dan pok ten zeerste aan te bevelen. Op het ter rein Zijn tegen minimumprijs programma's verkrijgbaar, welke het volgen der wed strijden ten Zeerste vergemakkelijken. Dus sportliefhebbersallen Zondagmiddag naar de Motprwadstrijden te Renesse. MARKTBERICHTEN Coöp Veiling Zierikzee Veiling van 11 Augustus. Druiven 3234; Clapps Favorite 410; Precose Trevoux 4-—11; N.-Hpill. suiker peer 3—5; Roode Perzikappel 5—Prui men 35; Rende Perzikappei 57; Prui men 6—8; Stoksnijbopnen 6—8; Roiode Bessen 6—8; per k.gt Roode Kool f3.10 per 100 k.g. Wortels f2.50 per 100 bos; Andijvie f 0.80—1.70; Kropsla f2; per 100 stuks. Stoomzulvelfabrlek „De Duif" Boter f0,78 per poind. ST.-ANNALAND. Aardappel veiling van 11 Aug. Groep St.-Annaland23750 k.g. Gele Eigenh. gewone f 2.08—2.23; 7000 k.g. Blauwe Eigenh. gewone f2.91—2.96; 2700 k.g. Zeeuwsche Bonte gewone f3.54; 675 k.g. id. Blauwe id. f3.51; 2000 k.g. Bintjes id. f 1.96; 7475 k.g. Driel. fl.01— 2.10; 1525 k.g. Bonken f 1.50—1.96; totaal verkocht 45125 k.g. Groep Scherpenisse: 4700 k.g. Gele Eigenh. gewone f2—2.03; 6575 k.g. Blauwe Eigenh. gewone f2.65 2.91; 1100 k.g. Driel. f 1.04—1.78; 350 k.g Bonken f 1.67—1.85; totaal verkpcht 12725 k.,g. Alles per 100 kilogram. ST.-MAARTENSDIJK. Aardappelveiling 11 Aug. Witte Eigenh. f2.10; Blauwe id. f2.75; Zeeuwsche Bon ten en Blauwen f3.25; Zeeuwsche Driel. 'f 1,75; Blauwe id. f 1-75; Witte id. f 1.25-1.40; Bonken f 1.80—2; gewone Uien f4; Breekpeeën fl.10; per 100 k.g. Aangevoerd werden 21.000 k.g. aardappelen. Hier is het! waarschuwde hij. Ik geloof het niet, begon Daphne, maar hij hielp haar al uitstappen e(n eer ze het zelve wist. ging ze hem vóór*, de lange steenen strap oip. Het is heelemaal boven, zei hij'. Het spijt mij, dat ik u nu die moèitie moet aandoen van deze eindeloos-lange trap te bestijgen. Maar ik kon immers net' zop goed beneden gewacht hebben? Uw moeder zou het niet heel pret tig vinden, als ik u buiten op straat- liet staan, Miss Somervitte, Verbaasd keek zij op. Hoe weet u mijn naam, vroeg zij'. Heeft u moeder ontmoet? Ja, luidde het korte antwoord. Een zucht van verlichting ontsnapte Daphne; als die man haar moeder kende, dan zou alles wel in orde zijn. Gedwee liejp ze dos de rest van de trap op. Er bleken telkens twee wönin- gen te zijn oip ieder portaal en beide flatten, onder die o|p; de bovenste ver dieping, stonden te huiur. Dje pp het bovenste portaal eveneens, maar de don kere man haalde de sleutel te voorschijn maakte de eeme deur oepm en duwde er haar zachtjes in. Ma,a,r ik wil hier niet binnengaan, verzette zij zich, toen die flat onbe woond leek. V®ilingivereen. «Da Eendracht» Tholen Boereboter 66; Roomboter 71 cent per pond; Eieren- f4 per 100 stuks. AMSTERDAM, 11 Aug. Suiker kalm. Aug. f 63/4 en Dec. f geboden Maart föVs en Mei f63/1(J te koop. KERKNIEUWS Geref. Gem, HAAMSTEDE. Maandagavond zevpn uur (o.t.), ds. van den Bierg van Krabben- dijke. Verkiezing van een generaal voor het Leger des Heils De generaal van het Leger des Heils, Evangeline Booth, zal dit jaar aftreden. Met het oog hierop zal de Hooge Raad van het Leger voor de verkiezing van een nieuwen generaal bijeenkomen. Reeds zijn vele officieren te Londen aangekomen. 2 invloedrijke officieren worden als even- tueele opvolgers genoemdcommissioner Alexander Damone, de leider van de ooste lijke divisies in de Ver. Staten van Amerika, een man van groote bekwaamheid en karaktervastheid, en commissioner Samuel Hurren, de leider van de Int. Opleidinge- kweeksohoo), één der grootste finanoieele experts van het Leger, die zes jaar het finanoieele departement van het hoofd kwartier heeft beheerd. Maar de mogelijkheid is niet uitgesloten, dat officieren van hoogen rang of stand gepasseerd worden en de keuze valt op een tot dusver „onbekenden soldaat", die gis teren nog den zang leidde van een kleine brigade op een der hoeken van de straat. Want volgens de statuten kan elke heil soldaat tot den hoogsten raDg worden ge roepen. Zelfs zou iemand, die tot dusver geen deel van het offioiersoorps uitmaakte, toch tot generaal kunnen worden voor gedragen. TELEGRAMMEN Aanvaring op de Westerschelde In den vroegen morgen is heden (Zater dag) het Nederlandsohe stoomschip „Heems kerk", komende van Amsterdam en op weg naar Antwerpen, op de Westerschelde op de reede van Vlissingen in aanvaring ge komen met het Zweedsohe stoomschip „Gerania", dat van Antwerpen kwam. flet heeft, evenals de „Heemskerk", water ge maakt en het anker uitgeworpen. Voor- zoover kon worden nagegaan, ligt het sohip nabij Breskens op een zandbauk. De „Heemskerk" heeft schade aan de boeg bekomen. Het schip is th'aus weer vlot gekomen en bsvindt zioh voor de reede van Vlissingen, wachtende op verdere in structies. Bij deze aanvaring zijn geen per soonlijke ongelukken voorgekomen. Nederlandsch schip ramt steiger Vrijdagavond is 't Nederlandsohe vracht schip ,/Moena" van de Stoomvaart Mij. «Nederland" in botsing gekomen met een aanlegsteiger te Liverpool. Een deel van het houtwerk van den steiger werd ver nield. Het Bohip kwam tot stilstand op een afstand van 3 meter van een auto, welke op den steiger stond. Het is later midden op de rivier voor anker gegaan. Electrische trein ontspoord Vrijdagavond is op den 8implonlijn bij Domodossola (Italië) een electrische trein gederailleerd tengevolge van het niet- funotionneeren van de remmen. De trein was om 19 uur uit Brig vertrokken en is op ciroa 50 meter van het station Domodossola verongelukt. De trein had op dat oogenblik een snelheid van 100 K.M. per uur. Bijna alle wagons werden vernield. Tot nu toe zijn zes personen om het leven gekomen. Het aantal ge wonden is nog niet bekend. Ernstige ontploffing Heden (Zaterdag)morgen was de 50 jarige kuiper E. B. de Vin, werkzaam in het ketelhuis van de N.V. A. F. G. Avis en H. H. Roelofs Heyerman's Oliehandel en Teerproduoten aan de Boompjes te Rotterdam. Plotseling hoorde het personeel een geweldige ontploffiog in het WEERBERICHT De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur: Den Helder: Vlissingen: Weer: licht bewolkt licht bewolkt Wind. matig West zwak W.N.W. Temp.:. 17 gr. 17 gr. Minimum hedennacht 15 gr. 14 gr. Neersl. afg. etmaal geen 1 m. M. Verwachting geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer 19 uur: Voor het geheele land: Meest zwakke wind uit Westelijke ndhtingen, licht tot half bewolkt, waarschijnlijk droog iweer, iets warmer. - Wees toch niet zoo- dwaas! Er is .in het geheel ;geen reden om bevreesd te zijn!l - Niemand zal u hier eenig leed toebrengen. En vooral niet schreeuwen hoor, want niemand, die het toch ihjOiO- ren zou,! Doe zopals ik u zeg "©n aT.es zal goed igaan. Zij hoerde nu nauwelijks meer, wat hij zei, maar snikte: Laat lm; ijgaan* Laat m ijtoch gaan! j l Houd u1 kalm! Hij greep haar bij1 de pols, krachtig, inaar zonder haar pijn te doen en keek haar in de oogen met zóór overtuigen den blik, dat zij onmiddellijk dan ook klmaer werd, waarop hij sprak: „Ga daar die kamer binnen. Zet je hoed af, en doe je jurk uit; die manl- tel kan je hier laten. Leg je hoed -en jurk buiten de deur; ga dan de kamer weer binnen en wacht. Niemand zal u eenig leed aandoen; niemand zal bij u komen, tot uw eiigen vrienden u hier zullen halen. Daphne deed gelijk hiji gezegd had. Het vertr-ek was geheel leeg, het venster was 'zóó hoog, dat daardoor geen kans was om te ontsnappen. Hulpeloos keek ze omi zich heen; toen riep de strenge stem van buiten af haar toe: Ik geef u vijf minuten-, Miss Som-erville. In groote haast deed Daphne haar een voudige groen shantung jurk uit. Eéns op de binnenplaats uitkomende ketelhuis waarvan de deuren gesloten waren. Onmiddellijk daarna stond het ketel huis in liohter laaie. Het vaur werd spoedig bedwongen. Toen men in het ketelhuis kon doordringen vond men in een hoek het totaal verkoolde en verminkte lijk van den kuiper. Naar de oorzaak van de ontploffing wordt een diepgaand onderzoek ingesteld.f Anll-semitisme in Slowakije Een opgewonden menigte heeft Vrijdag avond te Bratislava drie synagogen ge plunderd. Een aantal Joden werd ernstig mishandeld en bloedend op straat achter gelaten. Meer dan een uur zette de menigte haar werk voort aleer de politie haar uiteen dreef. Chlneesch protest te Londen In Chineesohe kringen is, volgens een bericht uit Tsingking groote beroeriDg gewekt door het besluit van Engeland om de 4 Chineesohe verdachten te Tientsin uit te levereD. Men viodt dat dit besluit gelijk staat met een doodvonnis. Offioieele kriogen zij q zeer terughoudend, doch men verwacht, dat te Londen zal worden ge protesteerd. RECHTZAKEN Uiers van koeien geplakt Voor den waarnemend politierechter te Amsterdam heeft terecht gestaan een vee handelaar uit Purmerend, die ervan werd beschuldigd op 27 Februari op de veemarkt te Amsterdam koeien te koop te hebben aangeboden, waarvan de uiers met oolodium waren dichtgeplakt. Een in specteur van den Bond van Dierenbe scherming had dit feit geconstateerd en voor reohtvervolging zorggedragen. Deze inspecteur verklaarde, als getuige en deskundige gehoord, dat de uiers door het diohtplakkeu onder grooten druk waren komen te staan. Toen hij bij de koeien was gekomen had verdachte getracht het oolodium te verwijderen. De dieren hadden van het plakken zeker pijn ondervonden. De verdachte voerde aan, dat de koeien niet zijn eigendom waren en hij dus ge heel buiten de zaak stond. De verklaring werd eohter door den politierechter in twijfel getrokken, daar de koeien stonden op de plaats, welke verdachte en diens compagnon was aan gewezen door den Bond van Veehandelaren. De inspecteur verklaarde dat de koeien aan verdaohte toebehoorden. De Officier van Justitie vorderde een gevangenisstraf van veertien dagen. De politierechter ve» oordeelde verdachte tot aoht dagen gevangenisstraf. Verdaohte teekende tegen dit vonnis hooger beroep aan. PROEVEN MET BRUINBROOD De bakkerijoommiesie van het Rijksbureau voor de voedselvoorziening in oorlogsiijd is bezig proeven te nemen met bruinbrood vooi oorlogstijd. Men onderzoekt, op welke wijze het brood gefabrioeerd kan worden. Da fabricage zal naar het zioh Iaat aan zien, moeilijker zijn, dan met het witte brood het geval was, waarmee eenigen tijd geleden zooals bekend, proeven zijn genomen. 81aagt de fabrioageproef, dan zal op dezelfde schaal als met het wittebrood, een oonsumptieproef worden genomen met het bruine brood. meende zij stemmen te hooren in de kamer daarnaast; in leder geval hoorde ze hoiEstem Oindanks de hitte huiverde ze in haar witte onderjurk. Ze legide de hoed en de jurk buiten 5e ideur -en riep met een stern die 'zijl nauwelijks als ide hare her kende: Hier izijn -de dingen "die u noiodig heeft. Zijn st-emi bedankte haar. Had ze maar idoioir die nauwe hall durven ontvluchten; maar er was iemand in die andere kamer en ze begreep zeer van dat vertrek Zou lopengaan. goed, dat als ze dit loindernam, de eur Ze wachtte en luisterde. Het leek haar een eindeloiois tijdsverloop tot ze de deur van dat vertrek hoonde opengaan en er nu zacht biji haar op de deur werd ge klopt met de aankondiging van den man die haar idaar gebracht had. Wijl gaan nu, Miss Somerville. Ik heb een jas hier neergelegd, vooir hel geval u het 'misschien koud mouht krij gen. Het spijit mlij', dat ik u niet dadelijk kan vir ijl aten, miaar ik zal zorgen, dat u Z0101 gauw 'mlogelijk gehaald 'wiordl. Is uw mioeder telefonisch aangesloten? Ja, antwoordde Daphene. Wat is uw niumlmer? (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1939 | | pagina 3