ADVERTENTIES. WEERBERICHT De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur: Den Helder: Weer: Zwaar bewolkt Wind: zwak O. Temp.: 17 gtr. Minimum hedennacht 11 gr. Neersl. afg. etmaal 12 imlM. Verwachting geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer 19 uur: Vcioir het geheele land: Zwakke tot /matige wind uit Oostelijke richtingen. Plaatselijk regen met kans op /onweer. Later opklarend. Verdere stijging van temperatuur. Vlissingen: Zwaar bewolkt Zwak zzo. 15 gr. 13 gr. 3 m,.M. RADIONIEUWS Generaal appèl N.C R.V. De Nederla/n-dsehe christelijke radiover- eeniging heeft Donderdag haar derde lustrum! gevierd met een bijeenkomst in het Stadion van Feyemoond te Rotter- d a mi, welke bijeenkomst Generaal Ap pèl was genoemd. Uit alle streken van het land waren leden naar Rotterdam getrokken en de Nederlandsche Spoor wegen en de R.E.T. hadden dan oiok bij zondere maatregelen getroffen om den stroom bezoekers te verwerken. In totaal hebben ruim1 40,000 leden het generale appèl bijgewoond. Om1 negen uur toen de poorten van het stadion werden geopend, liet het weer zich nog vrij' gunstig aanzien, maar in den loop van den morgen is de lucht meer en m'eer dicht getrokken en te ruim) elf uur is het geducht gaan regenen. Aan het enthousiasme van de deelnemers aan het feest heeft dit echter geen af breuk kunnen doen. Van half tien tot elf uur heeft het NCRV-orkest zich doen hooren. Daarna is de eigenlijke landdag geopend, met enkele saluutschoten en gebeier van de klokken uit den Cuneratoren te Rheneim, welke klokken in het stadion stonden opgesteld. i Nadat de heer D. Perenboioiml uit Ede, die de algemeen® leiding van de bijeen komst had, enkele mededeelingen had gedaan en mten gemeenschappelijk ps. 326 had gezongen begeleid door het carillon en 1500 muzikanten, samenge voegd uit tal van christelijke orkestver- eenigingen, heeft im|r. A. van der Deure, voorzitter van de NCRV, de openings rede gehouden. Daarna heeft men te zamen het NCR V-lied gezongen en een spreekkoor doen hooren. Nadat vioiorts nog gemeenschappelijk Psalm 150 1 en 3 waren gezongen heeft minister H. van Boeyen een rede gehouden, waarin hij' o.a. heeft gewezen op de uitzonderlijke positie, welke de radio in Nederland in neemt. Aanvankelijk had daarnlai minister Van Dijk het woord gevoerd, maar deze Was verhinderd, in verband met het maken van een noodzakelijke inspectiereis. In Zijn! plaats heeft toen de heer J. Schouten een toespraak gehouden. Daarna heeft imlen staande twee cou pletten van het Wilhelmus gezongen. Een groot aantal gymnasten heeft ver volgens den regen ten spijt, een kleurige demonstratie gegeven. Met het gemeen schappelijk zingen van „Wilt heden nu treden", is de eerste afdeeling van den dag besloten. 's Middags hield prof. dr. P. Stegenga een rede tot de zieken en thuiszittendemi, waarna een historisch Spel werd opge voerd. De tweede voorzitter, ds. D. A. van den Bosch, hield een slotrede. gen, maar had wat heel onverstandig was, zooals hij later zelf erkende met vrienden onderweg gesoupeerd en het portefeuilletje was gestolen. Met doodsbleek en ontsteld gelaat want hij wist hoe gro„te Waarde het ding had was hij dien volgenden dag zijn oom de geschiedenis gaan meedeelen, Het verlies daarvan beduide ongenade, niet alleen voor hemZelven, maar oak in zekere mate voor zijn oom; maar voor het land dat hij. diende, beduide het meer niemand kon inderdaad den omvang ra,- men van de ellende, die deze papieren aan Engeland konden toebrengen. Ernest had geweigerd, den naam van de, menschen te zeggen, bij wie hij in h'pis geweest was; maar hij Zwoer, dat hij zou terugkeeren en zou bemachtigen, wat hij verloren had. De kaïns bestond nog, dat de dieven niet den sleutel had den gevonden van de code, dank Zij de zeer vernuftige plaats, waar deze ver borgen was. Den volgenden dag kwam het bericht van den moord op een onbekende, in een flat in Kensington. Lord Northbury had dien man geïdentificeerd als zijn neef: en dank zij zijn bna onbeperkten invloed, was het hem gelukt, de Zaak in den doofpot te stoppen; Ernest was SPORT KORFBAL SDKB. 2e klasse. 2 Augustus. Die Gouwe II—RODA I 2—4 Ingeiascht voor a.s. Zaterdag 5 Aug. 3e klasse. Eikerzee: Zwaluwlen I—DINDOA I (kwart vo/o/r 8) Nederlaagweditnjden K.V. „D.S.S. Nieuwerkerk 2 A|uglustus. DSS I—R(ust Roest I 1-3 De eerste der vier bekerwedstrijden door DSS georganiseerd, werd Woens dagavond jl. gespeeld tegein/ Rust Roest I. Reeds spoedig wist DSS I door Si es een l—0 voorsprong te veroveren, die tot kort voor de rust gehandhaafd bleef. Hoewel ook na de rust DSS voortdu rend in den aanval was, wist het niet tot doelpunten te komen, al waren ook enkele schoten, o.a. van Lievense, ra kelings mis. Ondanks eeniige veldmiinder- heid wist Ruist Roast I door N. Schiuilts tweemaal de korf te vinden» zoo dat de stand op 13 gebracht werd, waarmee het einde kwam1. DSS heeft in deze wedstrijd getoond een waardige tegenstander te Zijïi voor een eerste klasse? SDKB. De zege vainl Rust Roest was verdiend, hoewel ©enigs zins geflatteerd. Volgende week zal wel licht een andere eerste klasser uitge- noodigd worden om op Nieuwerkerk zijn krachten met DSS te imieteln. «De Sportduif» Nieuwerkerk Wedvlucht van Zondag 30 Juli uit Vilvoorde. Afstand 100 km. Lossinlg 8 uur. Aankomst eerste duif 9-14-26, laatste duif 10-27-18. In de vlucht 49 duiven^ T. Dalebouit 1 7 9 12; Gebr. Kraak 2 5 10 11; C. Bal 3 4 6 8; Gdbr. Riade- walt 13. «De Zwaluw» Scherpenisse Uitslag wedvlucht uit Vilvoorde, 68 KM. Gelost 8 uur. Aankomst eerste duif 9.6.0 lp ur. laatste 10.22.1 uur. A. van der Rhee 1 en 2; G. Lindhout 3, 4, 17 en, 18; Gebr. Bevelander 5, 7, 11, 15, 16, 19, 20, 23, 24 en 25; C. Ainldri/esse 6», 13; C. Priem 8, C. v. di. Jagt 9 en) 22; P. Koopman 10; I. vani der Wierf 12; D. de Wilde 14; J. de Graaf 21 en 26. FINANTIEEL NIEUWS Rotterdamsfche Bankvereeniging n.v. Maandstaat per 31 Jpli. Debet: Kas, kassiers en daggeld- leeningen f 72.245^52,71 Nederlandsc'h schatkistpiapier f 55.345:588,42; ander ov.e/r- heids papier f 5.696.1985,07; Wissels 8 mill, land 24.641.349,81; Effecten en syndica- 488.415,35; Bankiers in binnen- en buiten ten f 7.491.664,76; Prolongatie en voor schotten tegen effecten f 23.283.658,38; Debiteuren f 65.258.150,34; Deelnemingen (inclusief voorschotten) f 1.313.032,41ge bouwen f 3.389.102,68. Totaal f 267.153.499,93. Credit: Kapitaal f 45.000.000,—; re serve f 17.000J000,Deposito's op, ter mijn f6.135.005,48; Crediteuren f188 mill. 131.419,81; Geaccepteerde wissels f4 mill. 796.885,67 dcor derden geaccepteerd f 3.736.766,57; Diverse rekeningen f2 mill. 353.422,40. Totaal f 267.153.499,93. Nijverheid en Techniek VROUWELIJKE INGENIEURS Het hoofdbestuur van de Nederlandsche Vereen iging van Vrouwen im'et Academi sche Opleiding heeft aan de Tweede Ka- Imler der Staten-Generaal een adres doen toekomen, waarin het er op aandringt, dat in het wetsontlwlerp betreffende de regeling van het voorbereidend boogar en het algem'een vormlend middelbaar- onderwijs Wleggelaten zal werden de be paling, dat hij, die hier te lande een inge nieursdiploma heeft verkregen, niet be- aan het front gedood. De weinigen, die het wisten, zwegen. Tegenover de nieuws gierige menigte was dit voldoende. De jonge baronet had ongetwijfeld den dood gevonden, toen hij de papieren trachtte terug te krijgen. Toch werden, zie niet bij hem gevonden, maar hier in 'zijn oud huis, verscheidene weken, na Zijn dood; en gevon,den, in de handen van een vrouw, die er zich in het bezit van) was komen stellen. Was ze nu eigenlijk op Dendy Court gekomen met de bedoeling om 'Ze te stelen of was Ze de papieren komen teiugbrengen? Wist Robert er iets van of was zooals dit den schijln had hij er onwetend van? Het geheel was een raadsel. Een ding maar was een feit, dat een speciale bode hem Zijlm telegrammen zou komen brengen en dat die de pas gevonden papieren weer Zou meenemen. Hij, Lord Northbury, moest voorloopig blijven, waar hiji was. en den gang van 'zaken afwachten. Waren de bezitters van de papieren achter de waarde ervan gekomen? Dat hing daar van af, of Ze denj sleutel hadden ge vonden. Blijkbaar was dit niet het ge val geweest, maar het was niet zeker. Intusschen overdacht de diplomaat, wat hem te doen stond. Als die miss Alleen voegd is middelbaar onderwijs te geven in de technische wetenschappen, waarin hij examen heeft afgelegd. De benadeeling in hun vooruitzichten, aldus de adressanten, welke ontneming van de onderwijsbevoegdheid1 voor de in genieurs zou meebrengen, is voor de vrouwelijke ingenieurs van bijzondere be- teekenis. Een naar verhouding belangrijk gedeelte der vrouwelijke ingenieurs heeft haar werkkring in het onderwijs gevon den. Van de 177 afgestudeerde vrouwe lijke scheikundige ingenieurs Zijn er 35 of 19.7 pet. bij het middelbaar- of voor bereidend hooger onderwijs werkzaam of werkzaam geweest. Van de 75 ongehuwi- de vrouwelijke scheikundige ingenieurs, die beroepsarbeid verrichten, Zijn 18 of 24 pet. bij dit onderwijs wierkzaam, van de 40 doctorandae in de chemie 12 of 33 pet. De door den minister voorgestel de uitsluiting treft derhalve in het bijk- Zonder de vrouwelijke ingenieurs. Buitenlandsch Weeroverzicht De depressie over Frankrijk trekt ver der maar het Zuid'Ciotsten weg1. Over de Oostzee blijft de luchtdruk stijgen. Daar- dcioir draaide irn ons land de wind |niaar het Oosten, hetgeen met een stijging va(ni temperatuur gepaard ging. Voiojr ons land wordt Zwlak'k© tot ma tige wind uit Oostelijke richtingen ver wacht. Plaatselijk zal regen vallen met kans op (Ojnweer. Later zal echter op klaring volgen. De temperatuur Zal ver der stijgen. Zondagartiendienst Zierikzee Aug. Dr. Boogerd en Dr. Verspyck. Hoog- en laagwater te Zierikzep Hoogwater: Laagwater: 5 Aug. 5 38 17 45 10,59 23,29 Burgerlijke Stand van Zierikzee Geboren: 28. Rudolf, Z. van D. Plant soen en D. van Luijk. Gehuwd: 28. Arte den Hartog, 30 j. j.m., ©n Janna Viergever, 26 j. j.d.; 28. Marinus Pieter van der Schelde, 23 j. j.m., en Francina Beijè, 23 j. j.d. Overleden: 25. Cornelia de Valk, 78 j., echtg.© van L. van Strien; 28. Leendert van der Wekken, 79 j., echtg. van C. den Boer; 26. Jacob den Boer, 66 j., echtg. van M. M. Heule; 28. Johanna Klazina Smits, 95 j., ongehuwd; 1 Aug. Jan Adriaan Machiel Heijt, 21 j., ongeh. Levenloos aangegeven: 1 Aug. Een z'. van Johannes Saman en M. A. de Graaf. TELEGRAMMEN Jhr. do Geer kabinetsformateur Het advies Va'n de R.K. Staatspartij om jhr. De Geer met de vorming van een kabinet te belasten, schijnt ook in deze richting te zijn [uitgegaan; ook reeds bij de vo'rige crisis bleek men in R.K. krin gen er op giesteld te ziijin, dat .aian hem na het iniet-slagen v'an dr. Kooien, de gelegenheid Zon worden geschonken, een kabinet santen te stellen. Dit kabinet Zon dan een groepeeriaiig. dienen te vormen. Van R.K., C.H. en V.D., en dus, gezien' het aantal stemjmen waarop het in de Tweede Kamer zon kiubnen rekenen (R.K. 31, V.D. 6 en C.H. 8), nl. in totaal 45, een minderheids kabinet zijn. In hoeverre echter jhr. De Geer, die zich bij de debatten inzake het heengaan Van minister De Wilde en inzake de regeeringsverklaring Van het vijfde mi- nisterie-CoIijta een voorstander toonde vain de financieel® politiek, Zoonls door minister De Wilde 'en ook door het vijfde ministerie-Colijin werd voorgestaan, thans een formatie Zon willen onderne men, blijft een open vraag. De bonding der Christelijk Historische fractie is stellig niet Zoo omlijnd te ge ven, als dezer dagen voor die vlain die O'Neal de papieren was komen stelen en het was haar niet gelukt, dan zou er toch wel een tweede aanslag volgen en het Zou dan maar het beste zijn, de aanstaande dieven van het spoor te berngein. Hij haalde ©en enveloppe te voorschijn en mam daar lenkele dunne velletjes uit. Op twee daarvan Zette hij een reeks lijnen ©n hiëroglyphen en het derde liet hij onbeschreven. Er was een beetje gom blijven zitten aan de leeren voering van het portefeuilletje. Voering en omslag plakte hij dus weer dicht, borg er toen de laatste drie velletjes in, ging geruischi- loos naar beneden en legde het ding in de schrijftafel. Toen hijj dit gedaan had' keerde hij' naar zijln kamer terug en hoorde nu ©en werkmeid bezig met em mers en boenders. Het was zes uur. Hij had nu nog ©eni paar uren rust kunnen nemen, maar durf. de niet te gaan slapen, eer bij person* lijk de documenten, die hij; gevonden had, zou hebben overhandigd aan den bode, dien hij wist, dat vroeg op den ochtend kwam. (Wordt vervoltfd). Liberalen en Anti-Revolutionairen moge lijk bleek. De Anti-Revolutionairen hebben Vrijdag aanstonds na den val van het ministerie, een fractie-vergadering gehouden; zulks is bij de Christelijk-Historischen niet het geval geweest. Contact tusschen de Christelijk-Histo- rische fractie en de radicale CN-H. groep, waarin mannen als Prof. Lieftinck en andere hoofd,-redactieleden van De Ne derlands een vooraanstaande rol spelen, is er niet geweest. Soestdijk in afwachting Er is nog ,ge©n nieuws uit h®t paleis te Soestdijk. Ook bestaat 'er op het oogenblik igeen aanwijzing dat het blijde nieuws zeer spoedig zal worden gepu bliceerd, daar dr. de Jong nog in Den Haag is. Dit is een teeken dat we nog even Zullen moeten wachten. Slachtoffer verdrinking gevonden Heden (Vrijidag)imiorgen ontdekten vis- schers op 150 meter uit de kust bij1 den Helder, dat een lichaam1 op het wa ter dreef. Het bleek te zijn het stoffelijk overschot van den Zaterdag Jl. aldaiür bij het baden verdronken zijnden 16-j. Gerard Burger uit den Haag. Het stoffe lijk overschot is naar bet Marinehospitaal te den Helder overgebracht. Door stroom gedood Te Utrecht is vanmorgen de 30-jarige arbeider W. G. de L., bij1 het verrichten van eenvoudige werkzaamheden aan eejnl electristóhe centrale, in aanraking geko- imlen met een hoioigspannilnjgsl ijh en op slag gedooid'. Een gedeelte van het net geraakte in het ongereed®, zoiodat een groot deel der stad gedurende een uur van stroom! verstoken bleef. j De «Graf Zeppelin»» in dè lucht Het Engeisehe Ministerie van Lucht vaart heeft een rapport ontvangen, waar in wordt medegedeeld, dat ter hoogte van de Schotsohe kust een luchtschip is gezien. Ten aanzien van de identiteit ervan wordt evenwel niets medegedeeld. Een torenwachter heeft echter tegenover de pers verklaard dat het luchtschip de „Graf Zeppelin" was. Treinbotsing Evlen voor het station Spandau-West is een naar Berlijn jijden de D-trein te gen een stil staande lopaialtrein gereden. Van den locaaltrein werden de achterste wagens zwaar beschadigd. Eenige perso nen werden Zwaar- en talrijke werden licht gewond. Do©den Zijn echter niet te betreuren. Spanning tusschen Hongarije en Slowakije De (betrekkingen tusschen Hongarije en Slowakije zijn opnieuw gespannen. Tus schen de Hongaarsche partij' in Slowa kije ©n de Slowaaksche regeering is ©en conflict uitgebroken. 33 Hongaren zijln ge arresteerd wegens hoogverraad' en de secretaris-generaal van de Homgaiainsehe partij' is uitgewezen, omdat hij vlugschrif ten heeft verspreid tégen den leider van de Nationaal-Socialisten in Slowakije. De Hongaren hebben hierop geantwoord unlet het .uitwijzen van 300 Sloiwlaken. De lei der van de Slowaaksche gnoep heeft te Divin gezegd dat het Slowaaksche leger en de Hlinkagarde nog bestaan omdat de onrechtvaardigheid nog niet uit den weg Werd geruimd.' Alle pogingen van de Slowaken 'zijln er op gericht de rechtvaardigheid te her stellen. De menigte riep hierop „Wij1 willen oprukken naar Levoica". (Levoda iS een stad welke onlangs aan Hongarije is afgestaan). Opnieuw bombardement van Tsjoengkfng Japanneesche vliegtuigen hebben Don derdagnacht opnieuw Tsjoengking gebom bardeerd'. Een bom kwa'm terecht in den tuin van een medicus van de Fransche ambassade, .wiens huis gedeeltelijk werd vernield. Ook het Fransche consulaat liep greote schade op. De aanval waaraan 27 vliegtuigen deelnamen, heeft talrijke slachtoffers geeischt. VERKEER EN VERVOER Verkeersongevallen in het jaar 1938 Aflevering 7 van de maandstaitistiek van verkeer dn' vervoer, welke het Cen traal Bureau voor de Statistiek, afdee ling handels- en verkeersstatistiek, pu bliceert, bevat, behalve de gewone maen- deiijksche gegevens betreffende verschil lende takken van verkeer en vervoer, eenige jaargegevens betreffende de Ne derlandsche zeescheepvaart in 1938, als mede voorloopige cijfers betreffende de in 1938 op den openbaren weg gecon- sta teerd e verkeersongevallen. Zoo kan worden medegedeeld, dat dit aantal in 1938 46.428 beliep' tegen 45.027 in 1937. Van deze ongevallen waren 35.732 te wijten aan1 fouten van bestuurders van vervoermiddelen, d.i. bijna 77 pet. tegen 75.5 pet. in 1937. Het aantal per sonen', dat ten gevOtg'e van de geconsta teerde verkeersongevallen werd gedood bedroeg 781 (1937 735), het aantal ge. wonden 15.309 (1937 14.788). Van de bij de verkeersongevallen be trokken botsingsobjecten werden 28.031 of 29.8 pet., gevormd door personenauto's, 25.445 of 27.1 pet. door rijwielen. In 1937 bedroegen deze percentages resp. 30)6 en 27.3 pet. Veel bewogen leven van een oud-minister Te Skege, op 't Deensche eiland Moen, is dezer dagen de directeur van eep melkfabriek, Wil'.lam Spiro, overjeden, van wien bij zijn leven weliswaar bekend was dat hij' in Rusland geboren en daar aller lei had beleefd, maar omtrent wiens le vensloop na Zijn overlijden allerlei sen sationeel© bijzonderheden aan het licht Zijn gekomen. Zoo is hij1 minister van posterijen en telegrafie geweest in de kortstondige re geering van Kerenski in 1917. Als ge woon soldaat had Spiro aan het Roe- meensche front aan den wereldoorlog deelgenomen. In de dagen der revolutie kwam' hij' naar Moskou, Waar hij plotse ling tot /minister van posterijen eki tele grafie werd gebombardeerd. Kerenski moest aoioals bekend vluchten maar Spi ro dook opnieuw uit den chaos op en werd op 1 Jan. 1918 tot lid van dep arbeiders- en soldatenraad gekozen. In deze eigenschap was hij tegenwoordig bij1 het matrgzenoproer van Sevastopol; hij1 werd door de matrozen tot eereoo'm1- missaris van de Zwarte Zeevlo/ott ge kozen. j Hij belastte Zich met de leiding en de reorganisatie van de vloot en voerde deze bij Odessa ten strijde tegen de Duiitschers. Ben nieuwe revolte onder de matrozen als gevolg van geruchten over over contra-revolutionnaire werkzaamheid kostte hem bijna het leven. Het executie peloton stond al voor hem klaar toen een telegram over een Duitschen aanval op de Krim, den matrozen iets anders gaf om aan te denken. In Juni 1918 werd hij door de revolu- tionnaire rechtbank te Moskou opnieuw ter dood veroordeeld, o.a. omdat hij de onafhankelijkheid van de Krim zou heb ben geproclameerd, maar wederom ont kwam hij door toeval aan Zijn lot en kort daarop vluchtte hij over Zweden naar Denemarken. Ook in het lot van de Tsarenfamilie moet Spiro een rol hebben gespeeld, toen zij' naar de Krim was overgebracht. Hij zou verscheiden malen pogingen tot i sluipmoord hebben verijdeld en ook zou hij1 degeen zijn geweest die het leven van de keizerin-moeder Dagmar redde en haar terugkeer naar Denemarken mo,- gelijk maakte. MARKTBERICHTEN I ST.-ANNALAND. Aardappelveiling van 3 Aug. Groep St.,-Annaland22150- k.g. Gele Eigenh. gewone f2.302.36; 16475 k.g. Blauwe Eigenh. gewone f2.622.82; 4000 k.g. Bintjes gewone f2—-2.04; 1625 k.g. Zeeuwsche bonte gewone f3.55; 2100 k.g. Zeeuwsche Blauwe gewone f3.50; 3375 k.g. Driel. f 1.53—1.96; 6975 k.g. Bon ken f 1.81—2.12; totaal verkocht 56700 k.g. Groep Scherpenisse: 9550 k.g. Gele Eigen heimers gewone f2.102.21; 15450 k.g. Blauwe Eigenh. gewone f 2.432.68; 3800 k.g. Driel. f 1.48—1.93; totaal verkocht 28800 k.g. Alles per 100 k.g. ST.-MAARTENSDIJK. Aardappelveiling van 3 Aug. Witte Eigenh. f2.20—2.25; Blauwe id. f2.60; Witte en Blauwe Bon ken f 1.80—2; Blauwen f3.60; Bonten f3.50; alles per 100 kig. Aanv. 21000 k.g. Veilingivereen. «De Eendracht» Tholen Roomboter f 0.71Boiereb'oter f 0.66p. pond. Eier©n f 3.70 per 100 stuks. Ondertrouwd RIEK STEUR en JOOST JUMELET. Zierikzee, Prov. Straatweg D 552 Bruiüisse, Molenstraat B 191 3 Augustus 1939. Huwelijksvoltrekking Vrijdag 18 Augustus a.s. GETROUWD 8. J. VAN 'T HOOG en A. I. BRAVENBOER, die, namens wederzijd»<ohe familie, hartelyk dank zeegen voor de zeer vtle blijken van belaogstellioe, voor en bij hun huwelijk ondervonden. Vlaardinger-Ambacht, Aue 1939. Heden overleed te R*nes*e, onze lieve Zuster, Behuwd zuster en Tante TONA MOELKER gtb. Dclst, in den quderdom van 69 jaar. Rotterdam Wed. J. DE JONGE—Deïst Burgh l J. DALEROUT—Deïst J. DALEBOUT en kinderen Douairière SCHUURBhQUE B O E IJ E zegt bij deze hartelijk dank voor de bewijzen van belang stelling, die zij op 30 Juli mooht ontvangen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1939 | | pagina 3