MARION'S GROOTE AVONTUUR Uit Stad en Provincie RADIO-PROGRAMMA Donderdag 20 April HILVERSUM I. 1875 en 415.5 m. 8-9.15 KRO, 10 NCRV, 11 KRO, 2-12 NCRV. 8—9.15 gratni.; 10 gram.; 10.15 morgendienst; 10.45 gram.; 11.30 Gods dienstig halfuur; 12 berichten; 12.15 KRO- orkest; 2 handwerkuurtje; 2.55 grani; 3 vrouwenhalfuur; 3.30 graiml; 3.45 bij bellezing; 4.45 grami.; 5 handenarbeid; 5.30 radiotooneel; 6.30 berichten; 6.35 gram.; 6.45 „Esperanto bij het onderwijs"; 7 berichten; 7.15 weekoverzicht; 7.45cau serie; 8 berichten ANP; 8.15 gram1.; 8.45 natuurbescherming; 9.15 „MaasSDuis' Man nenkoor"; 10 berichten ANP, actueel half uur; 10.30 gram.; 10.45 gymnastiekles; 11 zang en piano; 11.30 gram'.; ca. 11.50— 12 schriftlezing. HILVERSUM II. 301.5 m». AVRO-uitzending. 8 Verkiezingsuitsla gen ANP en beschouwing over de resul taten; 8.30 gram.; 10 morgenwijding; 10.15 gram.; 10.30 voor de vrouw; 10.35 gram.; 11 \voor de vrouw; 11.10 omroeporkest; 12.30 berichten; 12.45 AVRO-amusements- orkest; 1.15 Renova-kWtintet; 2 declama tie; 2.30 orgelspel; 3 cursussen voor de vrouw; 3.45 gram.; 4 voor zieken ien thuis zittenden 4.30 gram.; 5 voor de jeugd; 5.25 gelukwenscben; 5.30 AVRO-amuse- metsorkest- 6.28 berichten; 6.30 sporthalf- uur; 7 voor de kinderen; 7.05 Zinaida Rostova; 7.30 Engelsche les; 8 berichten ANP, radiojournaal; 8.20 gram.; 8.45 Phi lips Philharmonisch koor; 9.51 Per trein en autobus door een laatste bol'werk der romantiek; 9.35 gram.; 10.15 omroeporkest 11 berichten ANP, gram.; 11.15—12 De Twilight Serenaders en solist (opn.) BRUSSEL 322 en 484 M. 3.22 M.: 11,20—1.20, 4.20 en 5.50 gram.; 7.20 gevarieerd programma; 9.3010.20 gram1.; 7.45, 8 45, 1.20, 7.50 en 10.20 pers berichten. 484 M.: 11.20 gram.; 12,30 omroepdans- orkest; 12.501.20 gram.; 4 20 lomr|oep,- dansorkest; 4.40, 5.35 en 6.35 gram.; 7.20 „Véronique"; 9.30—10.20 het Desdin- kwartet. MIDDENSTANDS-ONTW'KKELING Het jaar 1938 zal in de geschiedenis van den middenstand1 steeds als een mijl paal blijven aangemerkt. In dat jaar toch werd voor de eerste keer het examen) afgenomen ter verkrijging van het Mid denstandsdiploma Algemeene Handelsken nis. Gelijk bekend bestaat de mogelijk heid om naast het volledig examen voor jongeren, personen beneden 25 jaar, ook een z.g. speciaal examen af te leggen, waaraan alleen zij mogen deelnemen, die op 1 Juli 1938 reeds den leeftijd van 25 jaar hebben bereikt en op dien da tum ook ten minste vijf jaren werkzaam zijn geweest 'en een tak van detailhan del, ambacht of kleine nijverheid. In Juni onderwierpien zich aan het vol ledig examen 297 candidaten, van wie er 215 slaagden of 72.4 pet. Aan het speciaal examen namen deel 1897 candidaten. Aan 1466 of 73.8 pet. kon het diploma worden uitgereikt. In November was de animo nog geens zins geluwd, integendeel. Nu deden 500 candidaten het volledig examen; er slaag den 328 of 65.6 pet.; voor het speciaal examen kwamen 2276 candidaten op. Van [hen slaagden 1745 of 76.5 pet. In totaal deden in 1938 voor de exa mencommissies van ons Instituut alzoo 5060 candidaten examen, van wie er 3754 of 74.4 pet. in hun poging slaagden. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ Trekking van 19 April. f5000: 13451. f400: 11999. f 100: 15997, 17431, 20075. Die niet v\eel dragen kan, veel uiéldden, veel vergeven, Bezit de ukjsheid niet, noch ook de kunst te leven. FEUILLETON 2 Roman van I. J. F. Qroothedde Met jginoote spr(oin|gen snelde hij: nu voor waarts en toen hij de helling bereikt had, begon thiji deze snel en behendig1 te beklimmen, het ronkende geweer nog in zijn rechterhand geklemd- Spoedig had hij; den top bereikt. De arend lag vlaik voor hem met wijduitgespreide vleugels die vain top tot top wiel vier yards maiten Het dier staarde hem nijdig aan met Zijn strakgel-e oogen en deed nog een wanhopige poging om zich io|p te richten- Hall trok Zijn mes, om hem een snellen dood te bezorgen. Maar zijn opgeheven hand zakte weer omlaiaig' en hoogst Ver baasd keek hij! naar den rand van den heuvel tegenover hem, waar een meisje in jachtoostuiumi zich haastig oVerheen werkte en met vlugge passen op hem en den arend toekwam- Ook zij hield een geweer in de rechterhand ien ze haid een hoogrood© kleur, blijkbaar van het haastig klauteren. Voor een meisje wa,s Z© kloek gebouwd, en mede door haar wapperende, bruinrood© hairen moest Hall denken aan Diana, de godin van de jacht, Districts-Arbeidsbeurs Middelburg De stand der werkloosheid in dit district was per 31 Maart als volgt: Middelburg 722, VÜssingen 426, Aaigte- kerfee 16, Arnemluiden 161, Baarland 44, Biggekerke 19, Borssele 83, Brouwersha ven 56, Bruinisse 105, Burgh 2, Colijns- plaat 95, Domilburg 38, Driewegen 20, Dreischor 6, Duivendijke 14, Eikerzee 17, EUemeet 6, EUewoutsdijk 21, Goes 191, 's-Gravenpolder 30, Grijipskerke 16, Haam stede 12, 's-Heer-Abtskerk)e 6, 's-Heer- Arendskerke 99, 's-Heerenhoek 61, Hein- kenszand 61, Hoedekenskerke 80, Yerseke 84, Kapelle 69, Kats 27, Kattendijke 12 Kerkwerve 19, Kioetinge 31, Kortgene 22, Koudekerks 42, Krabbendijke 45, Krui- ningen 103, Meüskerke 18, Nieuw-erkerk 55, Nieuwland 41, Nisse 7, Noord gouwe 27, Noordwelle 9, Oosterland 84, Oost- kapelle 25, Oudelande 26, Oüwerkerk 54, Ovezand 52, Renesse 11, Rilland Bath 30, Ritthem 13, Schore 8, Serooskerke (W.) 18, Serooskerke (S.) 6, St. Laurens 7,_ Souburg 106, Veere 17, Vrouwenpolder 26, Waarde 25, Wemeldinge 58, West- kapelle 123, WissCnkerke 139, Wolphaarts- dijk 62, Zieri!k|zee 197, Zonnemaire Zcutelande 19. Totaal stonden per 31 Maart 1939 4127 personen als werkzoekenden ingeschreven TOONEEL EN EILM „DAT ZAL JE GEBEURE...." Revue M. C. Doeleman. Het vorig jaar, na de geboorte van onze prinses Beatrix, heeft men te Zie- rikzee een revue opgevoerd, die, hoe wel toen geheel gewijd aan het igroote feit, een aantrekkelijke IoCa'.e kleur had en verwachtingen voor de toekomst in hield. Die toekomist lag minder ver af dan toen verondersteld mlocht worden en gisteravond „gim|g" de tweede loeile revue, onder den popuiairen titel „Dat zal je gebeure...,.", met welke schep ping de auteur-conferencier ontegenzeg gelijk een welverdiend succes heeft ge oogst, door zijn wijlze van voordracht als conferencier en schepper van aardige, zelfs zeer geestige liedjes en parodieën op algemeene en plaatselijke toestanden, die nu' eenmaal im het licht der open baarheid voor ieder te kijk' staan, mjaar iedereen daarom) niet altijd ziet. Dat de geestige parodieën .menigmaal gewijd wa ren aan de vele en velerlei .maatregelen, die den .middenstand breidelen, niemand zal zulks verwonderen. Nu is een revue zonder girls ondenk baar; evenmin kunnen de fijne éénactei*- tjes gemist worden. Beide programma- nummers waren tot in de puntjes ver zorgd, evenals de mooie decors, de doel treffende verlichting en de goede mu ziek, we]/k!e allen en alles mbest bege leiden, wat geen sinecure is. Mocht deze revue dan gecomponeerd zijn in eigen sfeer, zij ademde een aangenaam aan doend nationaal kariajkter, die de tendenz legde op den eisdh van saamihoorigheid van ons Nederlandsche volk. De tooneeltjes waren uitstekend ver zorgd; juweeltjes op zichzelf, dank zij zeker het weiik van den algeroeenen lei der van deze uitstekende irevue, die, na tuurlijk 'begon met een proloog, waarin de candidaten voor het revue-examen aan den tand werden gevoeld en „cum laude" slaagden. Na een lied op de Vesti gingswet, volgde een scène, waarin de aanvraag om een vergunning; in"het helle spotlicht werd gesteld. Kostelijk Mein- tooneel leverden de acteurs, die uitste kend vertolkten wat de auteur heeft be doeld. De tomaten, wilde bussen, de R.T.M., belasting, Oss en den vrede, passeerden, onder applaus, de revue in het liedje, getiteld „Parlementair 'be leid". Het leuke stukje van de juf frouw, die in de haven viel en de bood schapper, die die kluts kwijt raakte),, was een van de zeer geslaagde mo mentopnamen. Iedere revue heeft een schlager; ergo ook deze en de titel luidde natuurlijk: „Dat zal je gebeure...". De auteur bleek hiermede een goede greep te hebben gedaan, want al heel spoedig zonlgj heel de zaal die beneden geheel bezet was, het pakkend refreintje mee, Eén strophe schrijven we hier over: „De sociale wetten zijn van heel groot nut, Laat men 't niet overdrijven, dan zakt men in de put, En om daar uit te mogen dan, is een veel grooter kunst, Het vallen gaat makkelijk, maar klim men dal is kunst I" Alleraardigst was de badhuisscène3 baders wachtten op de baadster, die, toen ze te voorschijn kwam', niet aan hun verwachtingen, door den badmees ter gewekt, voldeed. De gezichten ver tolkten hun teleurstelling Een klein, maar fijn stukje film gaven de Pinda man en zijn Japanschen neef, waarop als laatste numlmer voor de pauze een groot Oostersch ballet werd ver/oond, dat door goede zang en dansen der girls hartelijk werd toegejuicht. Het marionettentheather was een aparte creatie, waarbij de twee figuren op pittige Wijze een aantal glossen loslieten, op locale toestanden en gebeurtenissen. Spontaan werden de twee leuke typen toegejuicht. Een huwelijks-bureau ont brak onze goede stede tot nu toe, maar M.C,D. riep er een in het leven. Rooi-e Janus en schele Griet profiteerden on middellijk van deze nieuwe instelling onder algemeene instemming. Natuurlijk Werd de nieuwste idans Lam beth Walk' verfilmd, imiaar Pie en Mie trokken aller aandacht tot zich; 'als nich ten van Snip én Snap volde dele ze ook nu weer uitstekend. Wat heeft talen daar ,ota! gelachen Ook deze revue eindigde met een fi nale, getiteld: Groot Nederlanidi. De heer S- Ochtta'an a'lS d&Clata'ator en acteur, sprak een proclamatie uit, die daverend insloeg zoowel door uitstekende voor dracht als door den degelijken inhoud! De provinciale reien, in het markante oostuiuim onzer gewissten vormde een Waardig slot, bijl fraaie oostu-mleering, dito decor en belichting, eindigend talet !de hulde, van den auteur-conferencier, aan Nederland's vlag! 't Wais „af" 't Zal je gebeuren „dat je daar niet bij bent geweest!" Nadat het applaus verstomd twlas, sprak dr. Boogerd, namens alle aanwezigen, woorden van oprechte hulde 'tot dhr, Doeleman voor Zijn creatie van deze re vue onder aanbieding van een prachtige blioemlenmland. Ook mej. N- de Jonge deelde in deze hulde voor de opleiding van de girls- Zijl kreeg eveneens bloemen en van de taieisjes-deelneeirnjsters een mooie schemerlamp'. Hpiewfel Zierikzee vereenigingen genoeg telt, zou ©en Re- vue-'cliuib er nog best bij1 kunnen! Zij mag er zijn RENESSE. Maandag is „Het Huus te Reke" geopend, dat een vervanging is van „die blauwe scu;ut". De heer Borg- 'meij-er heeft bij' deze gelegenheid, dat dus de zaak naar een nieuw1 gebouwd ander pand, op het dorpslein, is over gebracht, gebruik gemaakt om het pu bliek kennis te doen maken met het weefwerk van mej. Lies Jeliema en de heer B. W. Fontein uit Amersfoort. Be halve dus de verzam'eling aardewerk van m'ej. Greta Klaar, is er een prachtige collectie handweefwerk te bewonderen terwijl o,p een dem/onstratieweefstpel door juffrouw1 Jeliema wordt 'aangetoond 'hoe deze kunstproducten ontstaan. Kussens kleedjes, ook grootere tafeik'.eeden, 'muur- doeken, loopers, etc. in groote verschei denheid toonein de oneindige veelzijdig heid op dit gebied. Het oude handwerk wordt steeds meer in eere hersteld en deze demonstraties van weven en pottebakk'en, twee der oudste a'mbachten van de wereld, werden 'hier in een nieuw modern gebouw op kunstzinnige wijze naar de oude hand- werkmiethoden beoefend door jonge men- schen die hét voorbeeld geven hoe groot het onderscheid is tusischen het fabriek matige massaproduct en het al-oude handwerk. waarvan hij! zien.. een afbeelding hiad gij- Het meisje scheen hem nu pas op te merken, want plotseling stond ze stil, terwijl ©r een trek vian uiterste verbazing op haar gezicht verscheen. Langzaam kwam' ze een paar passen nader ien spaar de hem igeruimen tijid aan met haar glroote, diepblauwe oogen, waarin plot seling een paar lichtjes begonnen te twin kelen. Hall, die nooit met meisjes of jonge vrouwen in aanraking was geweest, voel de zich verlegen worden onder dien blik en tegelijk sloop ©en onbestemd gevoel in zijn hart, dat hij' een vrouw zou willen bezitten, zooals zij', die daar voor hem stond. Hij zag, hoe de lichtjes in haar oogen sterker werden, haar volle, roode lippen openden zich en plotseling klonk een heldere, parelende schaterlach door den vroegen ochtend. Het klonk Hall als muziek in de ooren en vóór hij het wist, lachte hij even vroolijk mee. Weer keek ze hem aan en vroeg ineens: U wilt toch niet zeggen, dat u dien arend geschoten heeft? Hall keek haar verbaasd aan en zei haperend: Bedoelt u misschien.... wilt u zeggen, dat u hem geraakt hebt? Dat wil ik zeker, ik heb op hem geschoten en ik heb hem geraakt ook. Mijn schot mist nooit! Het mijne ook niet! gaf Han even beslist ten antwoord. De arend die tusschen hen in lag, sloeg plotseling zijin vleugels uit, verhief zich met groot geraas 'een yard van den grond, stortte weer neer, hakte een paar malen met zijn geduchten snavel om zich heen, strekte dan krampachtig zijn pooten, sloot en opende Zijn oogen, een laatste rilling en hii lag roerloos, met half-geopenden bek en gebroken oogen. Hall en het meisje hadden aihSbei ini stille aandacht naar den arend gekeken. Het 'was Hall, die het eerst sprak. Wie heml geraakt heeft, het is in ieder geval goed gedaan. De oude roo- ver zal geen kuikens meer stelen. Hij boog zich over den vogel heen, keek s'cherlp toe en richtte zich lachend op. U had gelijk', u hebt hem getroffen, kijki imiaar, hier vlaik achter den kop. Zie je nu wel, zei het m'eisje, terwijl ze zich eveneens bukte, om' de uitwerking van haar schot te zien. Hierbij streelden haar lokken het gezicht van Hall Een eigenaardige rilling voer door zijn lichaam) en het duurde eenigen tijd voor hij kon zeggen: Maar ik ook! Kijk, aan dezen kant' recht door zijn hart, is nog een M lom d e en dat is de mijne, Mant de vogel' vloog Westfwiaarts, en ik moest hem dus aan den linkerkant iraken, ornaat ik in het Zuiden stond. Direct heeft de eerste dag dezer ten toonstelling veel publiek getrokken en mocht de architect die het gebouw ont worpen heeft ook successen oogsten en veel complimenten in ontvangst nemen. Voor wie mat de nieuwste richtingen in de bouwkunst niet geheel op de hoogte is, is het noodig zich te reaiiseeren, dat hier niet een bepaalde stijl gebracht is maar een richting, die modern-Hollandsch genoemd zou kunnen worden en ontleend is aan het oud-Hollandsche huis, doch nu met meer licht, meer com'fort als waarmede in vroeger tijden gebouwd werd. Dit voorbeeld van architectuur, waarvan in Haaimfetede door de Maat schappij Nieuw Haamstede etc. reedis meerdere specima in zomerhuizen ge bouwd zijn, zal zeer zeker navolging vinden. ELLEMEET. Dezfjr dagen vergaderde te Scharendijke in café Kooman het district Ellemeet, Eikerzee en Duivendijke van het zienkenfonds „Schouwen en Duive- land". Nadat de heer J. H. Borgmeijer de beginselen van het fonds op duidelijke Wijze had uiteengezet, werd na een twee de vrije stemming tot lid-afgevaardigde gekozen de heer A. Hubregtse van Elle meet en als plaatsvervanger de heer Bastiaanse van !E«lkerzee. De vergade ring werd door slechts 7 leden bezocht. OÜWERKERK. In de zaal van mej. wed. Slager werd Maandagavond een al gemeene vergadering gehouden van de afdeeling Ouwierkerk van den Bond voor Staalspensionneering. De voorzitter, de heer C. P. Kuijper Cz. releveert bij zijn openingswoord de oprichting van nieuwe afd-eelingen te Nieu'werkerk, Oosterland, Bruinisse en Sir- jansland. Onze afdeeling heeft aan de tot standkoming van een en ander braaf mee geholpen. Uit de rekening blijkt, dat er een goed slot is van f 0.38. Het vorig jaar bedroeg het nadeelig saldo f 4.77. Mededeeling Wordt gedaan van het feit, dat het Hoofdbestuur voor noodlijdende afdeelingen eenige vergoeding heeft toe gezegd voor het bezoeken der Algemeene Vergadering te Amsterdam op 30 Mei a.s. Met deze steun is het misschien moge lijk, ;een afgevaardigde te zenden. De heer C. Bakker stelt zich eventueel be schikbaar. Thans komt het Bestuur met het voorstel, zich wieer aan te sluiten bij; de Federatie. Dit wordt goedgekeurd. Evenals 2 jaar geleden zal deze zomer getracht worden, een rij;toer voor de ouden van dagen te organiseeren. Het Bestuur stelt zich voor, daartoe. met goedkeuring van hoogerhand een lijst voor bijdragen te laten circuleeren. De bedoeling is, dit uitstapje per autobus te doen geschieden. Thans volgt bestuursverkiezing. De voorzitter wordt met die grootst mogelijke meerderheid van stemmen herkozen. In plaats van den heer C. Zorge, die niet herkiesbaar was, werd gekozen de heer L. Lukus. De voorzitter richt een woord van dank aan het adres van den heer Zorge voor zijn werk in de afdeeling. De voorzitter wordt vervolgens gekozen als afgevaardigde naar de Federatie. Nu in Duiveland zooveel afdeelingen zijnv zal de vergadering der Federatie wellicht wel eens in onze buurt gehouden wor den. Een opwekking om deze vergade ring te bezoeken, wordt aan allen ge richt. SCHERPENISSE. Donderdag 20 April zal het 121/2 jaar geleden zijn dat Bur gemeester W. L. Klos als zoodanig alhier "wtèrd benosmld. Hij twlas idle opvolger van Burgemleester Visscher, die naar Dirks- land is vertrokken. Voor zijin benoeming iw|as hij1 wethouder dezer gemieente. De gehouden Emlmabloemcollec'ie 'heeft opgebracht f20,80. POORTVLIET. De collecte het Bmtaa- bl©e|m|pje ten bate der t.b.c-bestrij'ding, Iwielke h) lhier is gehouden, heeft opge bracht de solml van f20,60. ST.-ANNALAND. Op de Nationale; Ko- nij'nententoictastell i)tng, gehouden te Sou burg, behaalde C- Geliulk Jb.z. met zijn haaskleur Vlaaimlsche reps (ram1) een 2e prijls. THOLEN. In tegenwoordigheid van de hoofden der schol-en, burgemeester en mevrouw v. d. Hoeven, weth. van den Berge, de heer M. C. v. d. Stel, de heer P. J. Blaas e.a., had gisterenmiddag ten stadhuize de uitreiking plaats aan de prijswinnaars van den cultuur wedstrijd van hyacinthenbollen voor schoolkinderen. Keurig opgesteld op een lange tafelston den de prijzen, prachtige bloeiende Aza lea's, welke door een gift van het Nuts- bestuur konden word-en aangekocht. De burgemeester opende deze bijeenkomst. Hiji /bracht warme woorden van dank aan de initiatiefnemers en hen die zich verdienstelijk hebben gemaakt, o.a. jury, hoofden en personeel der scholen, be stuur van het Nut en -niet in het minst de heer P. J. Blaas, die de ziel vam alles is geweest. Ook de schoolkinderen deden hun best en als hiermede nu be reikt mag worden, dat meer liefde is gekweekt tot bloem en plant, is het ge meentebestuur genoeg beloond. DE WERELDREIS VAN PIETJE PLUIS EN JANTJE JOPPE door 6r.[ Th. Rotman 29. Ja, daar stonden ze nu, mfidlden in den nacht, in een vreelmlde streeik, jwfaar Ze nog nooit gewieest waren. Het eenige, (w|at hun bekend wias, was de rnlaan, talaar daar hadden ze ook niet veel aan. Moedeloos slenterden ze ver der onder langs dietn Idfijk; ze iwlaren zóó verstrooid, dat ze heelemlaal vergaten', hun dekens talee te nemen en ze zoo raaar in het gras lieten liglgen. Na een u|ujr ló,opens kWamlen ze aan een breed© vaart, Iwlaar een bootje aan deit kiajnt lag. 30. „Zullen Me daarin gaian liggen sla pen?" zei Jan. „Goed!" zei Piet, en ze kropen er in. In het bootje lag een Zeil, Maa-rtalee ze zich toedekten. Nu schoten hun opeens de dekens te binaielm, talaar ze Maren te moe o-mi het heele eind terug te loopen -en vielen spoedig in slaap- Ach, ze Misten niet, dat het touw tijdens het instappen door het schoramelen los geschoten iwias en het bootje nu, langzaam met hen Megdreef U heeft gelijk, zei het meisje met een 'bekoorlijk lachje, dat een rij parel- Mi tte tandjes liet zien, eigenlijk m|oeten |wie -den buit salmlen deelen. Hall deed -een pas zijlwlaarts, hief het deerlijk gehavende 'kuikentje 0|mhoog ©n Zei: Laten Iwle dat doen. U de arend, ik het kuikentje. Zij; pro-testeerde heftig, mlaar Hall Milde van niets anders hooiren en daarom! gaf ze toe imlet de (wtoordenGped, ik den buit, (m|aa,r ,u -d© eer! Ik zal' aan iedereen vertellen, dat u heim) in het hart geraakt hebt. Dan zjwfeeg ze plotseling, keek hem lachend a-an en vervolgde: Dat Zal slecht gaan» denk ik, ik Mteet niet eens hoe u heet. Mijn naam) is Msrion, Ma.rion Blue- oorn -en ik Mloon aafn -dezen klajmt va|ni de heuvels. Kijk, daar ligt de -ranch van imiijn vader. Hall volgd© de richting van haar Mijs vinger -en, zag een ranch, geheel gelijk aan -die van Pavlick, een verzamieling lage, ruimle g-eboulMen, Iwiaarvan het groot ste deel' in beslag genoimfcn iwierd door de stallen voor het vee. Hij' vond het een prettige gedachte zoo'n lief buurtaeisje te hebben en het leek heml ineens of hij1 zijn nieujwien Werk kring veel prettiger vond. Marion is een mlooie naani, prees hij, maar ik had eigenlijk verwacht, dat u Diana zou heeten. Diana? Waaroimi? Wel u lijkt precies OP de Romein- sch-e godin van de jacht en die heette Diana, Ze staarde heml met open mond aan- Het M'las duidelijk, dat dit compliment iets geheel nieuwis voor haar Wias, iets, Mat ze uit den imiond van anderen inog nooit had vernomen. Die iwlarem meestal niet zoo gul met huin lofuitingen en als Ze als -eens trachten bij' haar in het gevlei te komen -door mlooie wborden, dan Was dit meestal Zoo grof en banaal, dat ze ofwel bloosde van schaamte, ofwel zich kwaad maakte en in beide gevallen den armen jongen, -die het goed bedoelde, al leen liet staan. Met onverholen bewon dering beschouwde ze den donkerkleuri- gen jongen daar voor haar. Zijn zwarte oogen drongen zich in de hare en, voe lend, dat ze plotseling kleurde, lachte ze haar verlegenheid weg, schudde, on wetend behaagziek, haar lokken maar ach ter en zei: Nu weet ik nog uw naam1 niet Hall Pennock, gaf Hall eenvoudig ten antwoord. Ik werk op de ranch van Pavlick, dat wil zeggen, juist drie heele dagen. De oude baas heeft me uit de NeW-Yorksch-e onderwereld opgeduikeld en hierheen gebracht. (Wordt vervolgd

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1939 | | pagina 4