155 MIJNHARDT'S 'laxeer- tabletten EEN VROUW MET EEN VERLEDEN Met de 3 Dampo producten bestrijdt U alle verkoudheden Uit Stad en Provincie KLANKEN LANGS DE LIJN Derde programma Z. K. C. Vrijdag 24 Maart. 8 Brussel VI.; 9.20 Luxemburg; 11.05 London Regional; 12.35 Brussel Vlaams; 2.20 London Re gional; 3.20 Keulen; 3.45 London Regio nal; 5.20 Droitwich; 6.20 Diversen; 6.25 Keulen; 7 Eigen gram.-uitzending; 7.50 Brussel Vlaams; 10.30 Diversen; 10.45 London Regional. RADIO-PROGRAMMA Vrydag 24 Maart HILVERSUM I. 1875 en 301.5 m- 8 VARA, 10 VPRO, 10.20 VARA, 12 AVRO, 4 VARA, 7.80 VPlRO, 9 VARA. 10.40 VPRO, 11—12 VARA. 8 gram.; 10 morgenwijding; 10.20 declamatie; 10.40 pianovoordracht; 11.10 declamatie; 11.30 gram.; 12.30 AVRO-amusementsorkest; 1.15 gram.; 1.45 AVRO-amusenientsorkest; 2.15 De tuin in het voorjaar; 2.45 gram.; 3 De Palladians; 4 gram.; 4.30—5 orgel spel; 5.05 voor de kinderen; 5.30 VARA- orkest; 6.28 'berichten; 6.30 letterkundig overzicht; 6.50 Hammond-orgelspel; 7.05 Socialisme en Humanisme; 7.23 berichten ANP; 7.35 Levenswaarden in het heden; 8 vereeniging van Vrij'z. Hervormden; 9 De Ramblers; 9.30 gram.; 10 Ball imi Savoy; 10.30 berichten ANP; 10.40 avond- wijding; 11 orgelspel; 11.30 Jazzmuziek-} 11.55—12 gram. HILVERSUM II 415.5 M. Algemeen programma, verzorgd door de NCRV 8 schriftlezing, meditatie; 8.15 berichten, gram.; 9.30 gelukwenschen 10.30 morgendienst; 11 gram.; 11.15 viool voordracht; 12 berichten; 12.15 gram'.,;. 12.45 Quintolia; 2.35 chr. lectuur; 3 zang en piano; 4 gram.; 4.30 Hollandsch Ka- mermuziek-ensemble; 5.45 declamatie; 6.15 gram.; 6.30 berichten; hierna: voor tuin- liefhebbers; 7.15 literaire causerie; 7.45 gram.; 8 berichten ANP; 8.15 orgelspel; 9 Ned. Kamerorkest; 9.30 actueel half uur; 10 berichten ANP; 10.05 gezins- en huwelijksmoeilijkheden; 10.35 vervolg con cert; 11.20 gram.; 11.50—12 schriftlezing AANBESTEDINGEN Volledige uitslag van de gehouden her- besteding van onderhoudswerken aan de waterkeering van het Cal. waterschap! Scherpenisse. J. van 'tHof, Ellewtoutsl- dijk f17950; Klaasse, Zaamslag f17700; C. v. Popering, Bruinisse f 17180; L. v. Boven, Ellewoutsdijk f16600;; J. Douw', Zierikzee f 16350; W. v. Vossen, Sint- Annaland f16300; M,. Andriesse, Scher- penisse f 16200; A. v. d. Werff, id. f 16180 M. Kievit, Colijnsplaat f15950; P. van Dengen. Scharendijke f15900; K. LucasSé, Walsoorden f15202; M. v. d. Velde, Brui nisse f15180; Warrens, Ossenisse f15145 A. Warrens, id. f 14924; J. de Maagd), Hontenisse f 14917. Het werk is gegund aan Mi. v. d. Velde, Bruinisse. Werken lach! en zekerl \kui a FEUILLETON 32) Naar het Engelsch Maar wie wès ze en wat kan 'haar beweegredenen zijn geweest? riep A vice geïrriteerd. Zoudl u haar herkennen, a's u haar weerzag? Zeker, daar twijfel ik geen oogen- blik' aan. Ze verontschuldigde zich dat z'e haar voile neersloeg, daar ze aan re- nuw'pijnen leed, zoodat Arden haar ge zicht in het geheel niet had gezien; ■m'aar, zooals ikl zei, ze heeft ze gedeel telijk! opgeslagen, toen we alleen waren en toen ik!, onder het dichtlakken van het pakje, toevallig een even keek naar haar, zag ik:, dat haar oogen fonkelden als zwarte diamlanten. Ze zal toch wel op Huize Cherchefeile zijn geweest, want hce had z'ij anders den brief kunnen vin den, terwijl je, zooals je zegt, geen en- kielen keer buiten het hek bent ge weest?,... Het is een gehei'mfciwng 'geval en als ik! je een raad im'ag geven, spieek dan legen niemand van je verlies, tot je hel geheel aan Harold of aan rbr. Lynwood vertellen kunt. Die zuilen mis schien doorgronden, wat er achter schuilt Nu vandaag is het ail te la-at, om te schrij ven, maar ik denk, dat je morgen om de- DE THOOLSCHE BRUG Vrijdom van bruggeldhaffing Waar thans van de zijde van de Zeeuw- sche Landbouw-Maatschapiplj pogingen (ge daan worden bij de Rijks Regeering en de Gedeputeerde Staten van Zeeland en Noord-Brabant om) te komen tot vrijdom van 'bruggeidheffinlg iojp de Thooisohe Brug, imloet dit plan ten zeerste toege juicht op billijkheids- en verkeersgron- den en overwegingen van aligiermeen be lang, opdat het eiland Tholen open worde en er niet langer aan de Zeeuwsch-Bra- bantsche grens een hinderpaal zij. Het ligt echter voor de hand, dat deze plan nen geruinnien tijd zullen duren aleer hifen tot een algemeen tastbaar resul taat zal komen, waarom het thans ge- wenscht is de tegenwoordige bruggeld re geling zou ajlgemeen mogelijk en biilÜjk en rechtvaardig te regelen, opdat door een verstandige en eerlijke regelmig) er rechtsgelijkheid zij: wat dit punt be treft voor allen. De tegenwoordige opzet van tariefre geling van bruggelden, door den Raad der Gemeente Tholen ontworpen ien door de Provinciale Staten van Zeeland en Noord-Brabant in vereeniging vastgesteld op grond van art. 9 der Veremwet en dat wel in 1928 voor 5 jaar, in 1933 vpor 5 jaar en in 1938 na groot en aandrang voor 1 jaar bepaalt de tarieven geldend voor iedereen, terwijl uitdrukkelijk1 Vrij stelling verleend wordt aan: 1. Leden van het Koninklijk Huis; 2. Commissarissen der Koningin in Zeeland en Noord-Brabant; 3. Rijksveldw^cht op het eiland Ttooien gestationeerd4. Toe ziend brug personeel. Waar nu driemiaal achtereen (1928, 1933 en 1938) de tarieven ontworpen door dein Raad der gemeente Tholen al of niiet gewijzigd door de Provinciale Staten van Zeeland en Noord-Brabant vastgesteld werden, heeft hiermee een hooger orgaan (Provinciale Staten van Zeeland en Noord- Brabant) op eigen verzoek van een lager orgaan (Raad der Gemeente Tholen) de bruggeld tariefregeling vastgesteld krach tens art. 9 der Verenwet, zoodat hierdoor een verbindende regeling voor iedereen tot stand gekomen its. De tarieven drukken zwaar, wat ieder een voelt en ook' de raadsleden der Gemeente Tholen aangevoeld hebben; in 1931 namén zij een besluit strijdig met voornoemde Provinciale en boogere re geling en dus niet verbindend, waarbij zij zichzelf, burgemeester en een groep ige- imleente-ambtenaren geheele vrijdom van bruggeld gaven, zoodat zij thans niiet meer de bruggelddruk aan den lijve voe len en ook niet meer vrij tegenover de Provinciale regeling kunnen staan, wat bovendien veroorzaken kan een rem'men- de werking tot een voor het algemeen belang betere regeiinlg. Hoewel n.l. bij raadsbesluit d.d'. 5 Nov. 1935 in uitzicht gesteld was, weike bij gewijzigde tariefregeling in 1938 ont worpen had behooren te zijn, is deze er thans nog niet voor Tihools'éhe vracht rijders, die hel vanaf 1935 herhaaldelijk aan den Raad verzochten te ontwerpen, doch bestaat een abonnement alleen voor de B.B.A. (Brabantsehe Buurtspoorwegen en Autodiensten (voor f400 per jaar en voor scholieren en in Brabant werkende Thoolsche landarbeiders. Onverwijld dienen derhalve thans abon nementen voor alle categoriën ontwor pen en ingevoerd te vorJen, terwijl even eens gebroken dient te worden miet <jle bruggeld vrijdom) van raadsleden, burfge- imieester en een groep gemeen te-ambte naren op de boven geschetste gronden, opdat er in het algemeen belang een gelijke regeiinig voor iedereen Zij! en ze ker de volksvertegenwoordigers zejf igjo'ed aanvoelen de drukkende last der brug geldtarieven en zulks wel ter vrijere beoordeeling bij het maken van nieuwe bruggeldtarieven ontwerpen imlet allge- meene strekking. Tholen, 22 Maart 1939. Mr. H. D. J. WOLFENSBERGER zien tijd tor. Lynwood in Londen spre ken zult. Als Barston Ihier ooit buiten het huis of den tuin kwam1, dan Zoiu ild ifoètol er van verdenken, dat hij er in gemengd was; maar zonder dat hij het merkt, wordt hij dag en nacht be waakt. Hij kan oiök geen brief verzenden, of ikl krijg er alles van te hoor en. Aviee vond het ook allergeheimzinnigst en zorgde Wiel, dat zijl niet sprak van den vermisten brief en, leen haar ka menier er nog even op terugkiwam, zei haar meesteres, dat het niet meer de moeite waard was, om er een gedachte aan te Wijlden! Mr. Lynwood luisterde zwijigend naar naar hetgeen Avioe hem te vertellen had. Hij1 was niet verrast, want hij had zich aangewend, om nooit verbazing te too- nen; maar. toeji z'ij1 haar spijt betuigde, dat ze zoo achteloos was geweest, om Harold's brief te verliezen, viel hijl in: Als u mij vraagt, dan geloof ik, dat dit juist een heel goed ding is ge weest. Volgens alle waarschijnlijkheid heeft de vinder van den brief gemeend, dat er geld zou worden uitgeloofd voor het terugbezorgen van het epistel; maar ais er een andere reden is, dat hij ver langd zou hebben, die in handen te krijgen, dan zal hij' zich juist daardoor verraden hebben Hoé dan? Want ik vrees, dat die andere brieven ook verloren zullen zijn gegaan. Ja, maar toch zouden we al vast Dampo-varkoudheids-balsam, Pot 50, Doos 30 ot. Dampo-hoestbonbom, Doos 25 ot. Dampo-neusdruppoU, Flaooo met drappeispaitje 60 ot. Ziekenhuisverpleging Tholen Meer betalen of ont binden. Te b eginnen 29 Maart to|t 6 April a.s., Zullen in de gemeenten ipl het Eiland Tholen en te St. Filipsland en Alninia Jfir eobapolder, welke Zijn aangesloten bij den Eilandenbond voptr ziekenhuLsverplegUng, in de avonduren openba,re vergaderingen worden gehouden door het geheele be stuur en leden, ter bespreking van de finantieele 'moeilijkheden waarin deze ver eenigingi is geraakt. Reeds in het eerste jaar, dus over 1937, was er een tekort van pl)m). f150. Zoo iets was te verwach ten, daar dit overal' gebeurt, waar een dergelijke vereeniging wordt opgericht. In het voorjaar 1938 bleek het bestuur, dat 1938 nog Zwaarder zou worden. Aan alle .gemeentebesturen, waar een afdeeling bestond, is toen gevraagd omi een subsidie otol door deze eerste moei lijke jaren te komen. St. Filipsland, Tho len en Scherpenisse voldeden hieraain, doch pin der beperkte voorwaarden. Sta- venisse, St. Annaland en Oud-Vossemeer gaven edhter geen .miedew&rkiniS, zoo dat de vereeniging van niet één gemeen te iets kan worden verleend, daar |de gemeenten die nog geen subsidie ver leenden, anders zouden profiteerela van de igoedjgeefscbheid idler andere gemeenten 1938 leverde een tekort op van f800, welk tekort is ontstaan doordat verschil lende leden eerst toetraden wanneer eén operatie in het verschiet lag'. Op de ver gadering zal nu het bestuur komen met een voorstel de subsidie >m(et 1 cent per lid per week te verhoogen, waarbij) kinde ren beneden 16 jaar vrij' 'blijven vain be taling, terwijl voorloppig geen nieuwe le den meer worden aangenome;n, tenzij', 'Overgeschreven uit buiten het rayon" ge legen (gemeenten. »De tekorten over 1937 en 1938 kunnou echter nog worden betaald uit een klein reservefonds, toaar dit is dian ook uit geput. De leden staan niui voor een zeer ernstige beslissing, want het zal worden, 'ml eer betalen of ontbinding der vereeniging. Het zou zeer te betreuren zijn, dat een dergelijke vereeniging, die blijkt in een zeer gro.ote behoefte te voorzien, en die een levensbelang is voor alle eilandbewoners en een bijZoindere steun bl'ijkt te zijn voor de liefdadige instellin gen In de gemeenten en ook voor de ge zinnen met bescheiden middelen, zou moe ten verdwijnen. RECHTZAKEN RADIONIEUWS Nieuw golflengten-boekje Gedurenoe de laatste maanden zijn er verschillende wijzigingen (gekomen iin de golflengten, 'energieën van Europeesche korte en lange golf oim'roep-stations. Te vens was dit het geval |met veie ultra korte golf stations in en buiten Europa. Dit is voior de AVRO aanleiding ge weest om de door haar sedert jaren uitgegeven Igolfiengtenlijst in overeen stemming te brengen met de laatste op gave van de Union Internationale de Radio Diffusion, Genève. De 'belangstelling van de zijde der luisteraars voor het A.V.R.O. golflengten- boekje is steeds zeer groot geweest. Al hoewel op de moderne toestellen zeer vele otoroepstations op de stations- sehaal staan vermeid, ontvangen de luis teraars dikwijls stations, die niet op die stationsschaal voorkomen, terwijll de uit zendingen van die stations toch voor de luisteraars van belang zijn. In dat geval is het voor hen prettig, wanneer zij aan de hand vian het A.V.R.O- golfiengtenhoekje de door hen (gehoorde stations kunnen identifioeeren. een aanwijzing hebben, dat we niet zoo ver van huis 'zouden hoeven gaan met ons onderzoek. Het huwelijk heeft mor gen plaats, niet waar? Nu, ik wenséh de bruid geluk! Mr. Richards zal er tiog net bijtijds zijn, maar ik zal niet op hem wachten, Vanavond ga ik naar uw landgoed en, als u. mij een paar regels van aanbeveling geeft voor uw huishoud ster, dan zal ze mij ongetwijfeld heel vriendelijk ontvangen. U heeft mij toch alles verteld, niet waar? Er is toch verder niets bijzonders gebéurd, of iets, wat betrekking zou 'kunnen hebben op het geval Ja, zeker. En toch denk ik er eerst aan, nu u dit vraagt. Daarop vertelde ze hem al, wat ze uit haar venster had waargenomen bij het aanbreken van den dag. Een vrij lange vrouw?.... Degene, die hel pakje brieven haalde, werd ook als zoodanig beschreven.... De hond ken de haar?... De richting, die zij volgde, leidde die naar het dorp? Neen, precies den tegengestelden kant uit. Achter den tuin en de tennis baan is een vijver, waarover een brug naar het park leidt. Een vijver?.... Is ze lang genoeg weg geweest om dien bereikt te hebben? O, ja! Is die zijver diep? Niet zoo heel erg! Maar wel zijn er hier en daar diepere gedeelten in. Mrs. Sanctuary zei immers, dat geen Burgemeester vrijgesproken Voor de strafkalmler van het gerechts hof te 's-Gravenhage heeft zich te ver antwoorden gehad de 35-jarige burge meester van de gemeente Den Bommel die in den tijd, idJat hij alleen nog gem'- secretaris was, een schilder Zou hebben bewogen de gemeente voor een bedrag van f45 op te lichten. Voor dit feit had de rechtbank te Rot terdam) hein een gevangenisstraf van 14 dagen opgelegd- Het hof, arrest wijZend, heeft het ten laste gelegde niet wettig en overtuigend bewezen verklaard en den burgemeester vrijgesproken. Ruzie om oen meisje Voor de rechtbank te Leeuwarden stond een 19-jarig en jongen terecht, die te Gostem'ijkerk oip oudejaarsavond van het jaair 1938 tijdens een vechtpartij de 18-j- P. de Boer imlet messteken zoo zwaar heeft gewond, dat deze tij/diens het ver voer inaar het ziekenhuis te Leeuwarden overleden. De jioruglens hadden lOneejniigheid over een meisje, en het kwam meermalen tot hef tige woordenwisseling. Op oudejaars- avond imbet het slachtoffer verdachte tij dens een ruzie bij de keel' hebben ge grepen. Gimlstanders zagen daarop ver dachte een slaande beweging tolaken naar later bleek met een geopend mes. Het slachtoffer Zakte even later bloedend in een. De geneesheer constateerde wondclni in rug, borst en hart, aan welke laatste de getroffene waarschijnlijk is overleden Het 0:-M. eisdhte 3 jpialr gevangenisstraf* VOOR DEN PLUIMVEEHOUDER De Redactie verzlocht mij een ru briek of (afdeeling) te openen over „Pluimveeaangelegenheden". Volgaarne voldoe ik' aan dit verzoek, maar het moeilijké van Zoo'n rubriek is: het begin, daar wij' momenteel betrek kelijk alles gelijk Zouden moeten aan stippen, n.f. selectie der hennen, iets over broedeieren, lopfpfclgelegenheid, ont vangst der kuikens, verzorging der kui kens, kuikenziekten, iets vertellen van langs de weg", enz enz. De bedoeling is dus met het jaargetij mee te gaan, en het nu niet over winter leg der hennen te hebben. Pluimveehou ders welke een koppel kuikens of eeni- ge kloppels kuikens opfokken, Zullen die binnenkort in hun bezit krijgen. Degene, welke natuurlijk broeden, heV ben we voor het grootste gedeelte nog even den tijd im'ee, we beginnen dus rotet het: Kuikenhok of huis Het ikuikenhok pf huis is boven alles te prefereeren voor hen die enklele 'hon derden kuikens wensehen op. te fokken. Voorzien van een Kachel-kunstmoeder biedt het den kuikens w een warme en toch luchtige verblijfplaats. Het hok) moet minstens 16 M2. groot Zijn, daar bij' kleinere oppervlakte de warmte verdeeling zeer moeilijk goed te regelen is. Op 1 M2. grondoppervlakJte 'pljmj. 15 kuikens. Het hok moet met het voorfront op het Zuid-Oosten worden geplaatst. De morgenzon wordt dan vol op genoten. Flinke openslaande ramen moéten zon, licht ien lucht doorlaten, terwijl valraamipjes of iuikj.es bovenin, juist onder het dak. voor een go&de ven tilatie zorgen. Achter de openslaande ramen gaas aanbrengen, opdat er (geen ongedierte of katten binnen kunnen» als de ramen openstaan. Het hout moet niet te licht worden genomen en goed droog, daar het anders door de wisselende tem peraturen nogal werkt en reten ontstaan welke tocht veroorzaken; dit is zeer schadelijk! voo,r de kuikens. Duimtshout is goed, een degelijk (ge bouwd bok bevalt op den duiuir het beste. vrouw dat kistje zou kunnen open krij gen? Zoowaar, miss Cherchefeile, ik ge loof, dat het verliezen van uw brief nog het beste is, wat ons had kunnen over komen Maar vvaaroimi dan toch?Ik be grijp er niets van! Nu, kwelt u er zich maar niet mee! Zet u het gerust een paar dagen uit uw gedachten, dan hoort u mis schien wel van ons. Maar vooral, spreekt u er met.niemand over: zélfs niet met met mr. Richards: als brieven gestolen kunnen worden, dan kunnen muren ook wel ooren hebben, niet waar? Hè, 'U maakt mij bang! Ik krijg net een gevoel, of ik aan alle kaïn ten door misdadige geheimzinnigheden om ringd ben! Dat spijt nvij'! Want ik vrees zelfs, dat het alles nog' uitloopt op diopdistraf Na al die jaren? Bovendien, u Zoekt nu toch naar die vro.uw en niet naar den moordenaar? U kunt er in- tusschen van opaan, dat ik er tegen over niemand met een woord van rep pen zal. Mr. Lynwood nam' nu afscheid en even 'later zat hij in den trein en be gaf zich naar Huize Cherchefeile, m(et de bedoeling van een onderzoek ter plaatse. Lady Cherchefeile had alleen gedi neerd en was ook later niet verschenen- Toen Avice zich later naar haar ka- mier begaf, wilde ziji nog even bij' haar Een cementen vloer in het hok is aan te bevelen, Daar kunnen ratten ©n bun zings niet doorheen kotoen. Indien eerst een flinke laag wit zand onder de cementlaag wordt aangebracht, is zoo'n cementen vloer altijd kurkdroog, wprjt zulks nagelatc - dsn ziet men zeer dik wijls, dat de cementen of betonnen vloer vochtig, zelfs zeer nat is; dit komt het gemakkelijk schoonhouden en ook de ge zondheid der dieren zeer ten goede. Een vochtig hok is slecht. De verwarming In het midden van het hok' behoort de k'achel-kunstm'oeder te worden geplaatst, bij grootere hokken in het midden van elke afdeeling. De tegenwoordig in den handel gébrachte kiachel-kunstmloeders kunnen niet alleen met anthraciet, dt%h ook met eierkolen gestookt worden, ook zijn er petroleum-biauwbranders in den handel en worden ook voor dit doel gebruiM, doch bij eigen ondervinding kan Iki deze laatste niet aanraden. Gewone kachels zijn hiervoor niet geschikt, oml- dat ze niet te regelen zijn op esn con stante temperatuur. Ook is electrische verwarming goed mogelijk, doch vroeg in het voorjaar als het hard vriest en het Jutter pi0uci kan zijn, zijn ze niet te prefereeren. Wel geeft de electrische kunst moed er, op de plaats waar ze stajat, een geregelde warm'te en is het vjoor diegene, welke ver schillende kloppels kuikens opfokt, goed doenlijk, om ze bij een leeftijd van pi.m. 3 weken over te plaatsen onder de elec trische. Hébben we echt voorjaarsweer, dan heeft de electr. kachel het voordeel van z'eer constante warmte verspreiding. Een paar dagen voor de kuikens konren, mioet de verwarming aangemaakt en goed afgesteld worden; de temperatuur moet bij den rand van het scherm' de eerste da'gen 90 gr. F. Zijn. Regelmatig stoken De kachel moet regelmatig branden. Een flinke lange pijp, ongeveer I1/2 me ter 'boven het hok. maakt dat de kachel goed trekt. Het scherm) moet op be hoorlijken afstand, plvmi. 30 c'M. boven den vloer hangen. Kachelkunstmloeder, waarvan het scherm) te dicht op den grond kromt, zoo dat de kuikens eronder moeten kruipen, zijn beslist af te raden. De warmte van de kachel moet, geleid doo,r het scherm), 'buiten den rand van het scherm', op de kuikens uitstralen. Ze gaan dan in een grooten cirkel juist buiten den rand van het scherm' liggen. De kuikens regelen verder zelf hun lig plaats; is het iets te warm, dan gaan ze verder van de kachel af, is het wat kouder, dan kruipen ze er dichter J>ij.- Aar: de kuikens kan men zien, of de kachel op goede temperatuur wordt ge stookt. De temperatuur kan, wanneer de kuikens ouder worden, regelmatig ver minderd worden. Na 14 dagen moét deze ongeveer 70 gr. F. z'ijn. Al zijn ze reeds enkele weken oud en al zouden ze over dag de kachel wel kunnen m'issen, dan is het toch beter, deze niet uit te laten gaan, doch door het openen van ramen de warm'te naar buiten te laten. Tegen den avond en 's nachts is het vaak' koud en dan moeten de diertjes zich kunnen koesteren. Al naar gelang van den tijd van het jaar, is het noodig de kachel 67 weken aan te houden. Kuikens van verschillenden leeftijd bij één kachel gaat slecht. W.P.A.B. ELLEMEET. Heden (Donderdag) wordt de zaak in kruidenierswaren enz. van den heer J. C. Kluit, heropend. De win kel is van een nieuwe voorgevel en een moderne étalage voorzien en maakt nu een zeer prettigen indruk. We wensehen den ondernemer veel succes met deze verandering, die zeer zeker een mooie verbetering mag heeten. stiefmoeder aangaan, en, biji de de,u,r ge- konten, hoorde zij alweer datzelfde wan hopige snikken als op den avond van de verloving. Wat beduidde dit toch? Intussehen trok zij zich weer even be scheiden terug. Op uitdrukkelijk verlangen van haar ladyschap zou de huwelijksvoltrekking in alle stilte plaats hebben. Alleen zou or gelegenheid Zijn voor de gasten, idie in de kerk waren, o;m) in de consistorieka mer even de hand te drukken aan het jonge paar, dat zich dan onmiddellijk naar het huis in CornWallis zou begeven De bruid was zeer kalmi. Alleen ont roerde zij, toen de geestelijke de waar schuwing uitsprak, dat er toch geenerlei beletsel mocht zijn voor een wettelijke verbintenis, want dat anders geweldig zou zijn de straf op den Dag des Oor deels! Maar iniemiand had dit waarge nomen, behalve dan Avice eai Harold, want juist had er op dat 00genblik een kleine onderbreking van den dienst plaats gehad, doordat de bruidstoet van het volgend paar wat te vroeg binnentrad- Haar ladyschap herstelde zich in enkeie seconden en even later waren Bennairdi Sanctuary en Margaret Che roher felle mén en vrouw (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1939 | | pagina 4