EEN VROUW MET EEN VERLEDEN Uit Stad en Provincie KLANKEN LANGS DE UJN VERSCHILLENDE BERICHTEN Derde programma Z. R. C. Donderdag 23 Maart. 8 Brussel Vlaams; 9,20 Luxemburg; 11 Londen Re gional; 12.05 Droitwich; 12.35 Brussel VI. 2.20 London Regional; 3.35 Droitwich; 5.05 Diversen; 5.20 Brussel Vlaams; 7 Eigen gram.-uitzending; 7.50 Brussel VI.; 8.15 Berlijn; 9.20 Boedapest; 10 Brussel Vlaams; 10.30 Stuttgart; 10.40 Droitwich. RADIO-PROGRAMMA Donderdag 23 Maart HILVERSUM I. 1875 en 301.5 m- AVRO-uitzending 8 gram.; 10 mor genwijding; 10.15 gewijde muziek; 10.30 Voor de vrouw; 10.35 Omroeporkest; 12-30 Het Reno va-kwintet; 1.15 orgelspel; 1.30 AVROAeolian-orkest; 2 Voior de vrouw; 2.30 AVROAeolian-oirkest3 Cursussen voor de vrouw; 3.45 igiramj.; 4 Viopr zieken en thuiszittenden; 4.30 viool en pialno; 5 Voor de kinderen; 5.30 AVRO-Amuse mentsorkest; 6.30 sportpraatje; 7 Voor de kinderen; 7.05 De ARO-Dance Band; 7.30 Engeisehe les; 8 berii.b'.en ANP, ra diojournaal; 8.20 Concertgebouw-orkest; 9.30 „Cervantes en wij"; 10-20 gram'.; 11 berichten ANP. 'hierna tot 12 populair solistenconcert. HILVERSUM II 415.5 M. 8—9.15 KRO, 10 NCRV, 11 KRO, 2.00 NCRV, 7.30 VARA, 9—12 NCRV 8—9-15 gram1.; 10 gramu; 10.15 morgendienst; 10.45 gram.; 11-30 Religieuze causerie; 12 be richten; 12.15 gram.; 12.30 Het KRO-or kest; 2 handwerkuurtje; 2.55 gram!; 3 Voor de vrouw; 3.30 gram.3.45 bijbel lezing; 4.45 gram.; 5 handenarbeid; 6.30 AU Round Ssxtet; 7 beridhten; 7.15 gr.; 8 beridhten ANP; 9 „De Maastunnel in wording"; 9.45 Apollo-ensemble; 10 be richten ANP, hierna actueel halfuur; 10.30 Vervolg1 concert; 10.45 gymnastiekles; 11 Vervolg concert; 11.25 gram1-; 11.50—12 Schriftlezing. Zeeuwsche Vereen. «Luctor et Emergo» Leeuwarden Bovengenoemde Vereeniging hield Vrij dag jl. een gewone ledenvergadering in hotel „De Phoenix". Na opening door den voorzitter, die een flink aantal leden e|n enkele gasten welkom kon heeten, werd de aandacht dier aanwezigen gevraagd voor het eiland Walcheren. Allereerst sprak de heer Verhage, die op prettige wijze vele bijzonderheden van „de tuin van Zeeland" wist te vertellen.. De heer Anker hield een vlotte Cau serie over „folklore op Walcheren". Beide lezingen, die door plaatjes wer den verduidelijkt, vielen zieer in de smlaak Op de volgende bijeenkomst, die op 4 Mei a..s. zal worden gehouden, zlal het eiland Schouwen—Duiivelaud de belang stelling der leden vragen. BOEKEN EN BROCHURES AESCULAAPS POiPULAIR MEDI SCHE REEKS. v. Holkema Warendorf n.v. Uitgevers. A'dam. In deze hierboven aangekondigde po pulair medische reeks versdheen: „Ge zondheidslee r", een populaire uit eenzetting door dr. A. Vedder, privaat-, docent aan de universiteit en huisarts- bacterioloog te Amsterdam, in welk boekje de geleerde schrijver voor oogen hield, dat het een populaire uiteenzetting der hygiène behoorde te zijn en ook gewor den is. Hoofdstukken over woning, drink watervoorziening, kleeding, voeding en sporthygiène wijzen op de belangrijkheid van dit populair goed geschreven werkje. Te midden van onze dagelijksche plich ten wordt wellicht geen plicht nieeh verwaarloosd dan de plicht van gelukkig Bode bekent verduisteringen Het onderzoek naar de onregelmatig heden, dat bij het zieken- en verplegings- fonds Onderlinge Hujp, afd. van de R.K. Werkiiedenvereeniging St. Jozef te Oss is ingesteld, heeft thans aan het jicht ge bracht, dat de 'bode belangrijke bedra gen heeft verduisterd. Het accountants onderzoek, dat nog niet geheel geëin digd is, heeft voorloopig tot de vaststel ling van een verdwenen bedrag van rond f6000 geleid. Dinsdagmiddagi is ide on trouwe bode, die reeds eerder idopr in specteur Kniepstra was verhoord, door de gemeentepolitie gearresteerd en vtoor den officier van Justitie te Den Boisidh geleid. De iman heeft bekend, dat hij zich belangrijke bedragen van het fonds heeft toegeëigend en dit misdrijf reads lang heeft 'bedreven. Tot wej.k een bedrag !hij "het fonds heeft benadeeld, kon hij echter niet zeggen. Wl f": GEMEENTERAAD TE NOORDGOUWE Verlrchting Haneweg en Oostweg Uitvoering straatwerk Vergadering van den raad dezer ge meente op Vrijdag 17 Maart. Alle leden tegenwoordig. Vioiorz'. weth. Sdhikker. Na mededeeiing van de ingekomen stukkien, wordt toestemming verleend tot het op heffen van de door den ontvanger der gemeente gestelde zekerheid, zulks in verband met het Koninklijk Bestuit van 4 Januari 1939 St.bl. no. 380. Hierop volgt de formatie der stembureaux voor de verkiezing der leden van de Staten ©n den Gemeenteraad. Betreffende het te werk stellen van wCrkioozen aan drai nage van [and door derden, wordt thans een minimum bedrag aan daglooaien v,an f 20 bepaald, waar beneden B. en W,, geen subsidie van de gemeente zullen mogen toekennen. Ingekomen is een verzoek om garan tie van de gemeente voor aansluiting van een perceel in den Oost weg aan het electrisdh net. Aangezien dit gesdhrSf|t ongezegeld is, wordt het terzijde geiegd. B. ten W. steljen voor in het alge meen een garantie voor aansluiting ^nn het electriscih net zonder meer niet op zich te nemen. Dhr. Rentier brengt ter Sprake, dat ook bewoners in den Hane- weg electrisdh licht \Venschen. Hij be pleit aanleg van beide netten, n.f. in den Oost wet/ en oen Haneweg, een garantie te stellen in dien zien, zooais dat met het net achter Sehuddebeyrs ook is geschied. De gemeente garant ten behoeve van de PZEM en de bewo ners ten 'behoeve der gemeente. Daarvoor zou dan een kjeine commissie kunnen worden 'benoemd, hoewel hij dit aan het dagelijksch bestuur wil overlaten. D<L voorzitter antwoordt, dat pogingen omr electriscih licht te verkrijgen van de be woners zelf dienen te worden gedaan, doch hij heeft geen bezwaar medewerking tol het gestelde doel te verieenen. Hij 'benoemt als commissieleden de heeren Rentier en Geluk. B. en W. stelten voor in verband m'et de uitbreiding der begraafplaats, de jaar wedde van den grafdelver te brengen op f 75. Gedurende de bespreking wordt gevraagd beter toezicht op het onder houd. De verheuging der jaarwedde wordt goedgekeurd. De Aiig). Nëd. Politiebond vraagt de v erordening regelende de jaar wedde van den veldwachter aan te vul len met een kindertoesiagregeiing, over eenkomstig de rijksregeling. B. en W. staan hier afwijzend tegenover. Waar een vergelijking getrokken wordt met de rijksveldwacht, wordt opgemerkt, dat de dienst der rijksveldwacht zwaarder is en hier geen bijverdiensten mogen wor den genoten. Een en ander wordt door de vergadering onderstreept. Het verzoek wordt tenslotte afgewezen. Bij de omvraag stelt dhr. Ganzeman de vraag, hoeveel het meerdere straat werk wel kan opioupen, terwijl hij' zou willen volstaan met uitvoering van het FEUILLETON 31) Naar het Engelsch Dat zijn de kameniers van miss Cherc'hefelle en Ninette, mylady, luidde het antwoord- Miss Chercihefelle heeft een brief verloren en haar verzocht, er overal naar rond te kijken.' Toen de kamenier vertrokken was, lui sterde lady Chercherfelle tot er in het geheel geen voetstappen meer vernomen werden, sloop toen zelf uit de deur van haar kamer, sloot die geruischloos en even later ging de deur van het „kan toortje" open en een eenvoudig gekleede, dichtgesluierde gedaante trad in het met kreupelhout overdekte laantje en ra scherp rechts en links te hebben uitge keken, liep zijl vlug in de richting van „The Lodge". Toen de heeren zich weer in den salon bij de dames voegden, deed het hun genoegen, dat ze haar ladyschap daar zagen; nog wel heel 'bleek1, maar toch weer in zóóverre hersteld, dat ze haar plichten als gastvrouw, voor een deel althans, kion waarnemen. Slechts één van de aanwezigen be vroedde de inspanning, die het haar ladyschap kostte, om zich zoo goed te houden; nagelijki de dokter, die er nu niet ambtshalve, maar op vriendschapr 1 pelijk bezsoek was. Tegen een van zijn kennissen Zei hij wat terzijde: Die vrouw zou nog de vrpplijklste balletmuziek' laten spelen, al was ze ook stervend. Want ik zie duidelijk aan haar, dat ze lichamelijk' of geestelijk zich to taal uitgeput voelt en toch ben iki over tuigd, dat zij, op haar zenuwen alleen, nog naar Reatha'm) zou loppen, al viel ze dan tenslotte ook: dood meer. Zich toer. to,t Avice wendend, vroeg hij: Miss Cherchefelle, ik ben maar zoo zeiden in de gelegenheid, om eens een gewoon gesprek le voeren :m|et haar •adyschap. Kunt u niet zorgen, dat ik haar nu eens mónoponseeren mag? Avice gehoorzaamde hem lachend en zoo kreeg lady Cherchefelle de benop- digde rust, o'm1 dien avond althans met succes teneinde te brengen. HOOFDSTUK XII. Avice had zich dien avond echter dubbel ingespannen, zoodat zij, na. aif- lOjöip, dopdmioe was; daarbij kwam nog1, dat ze al dien tijd in onrust had ver keerd over dien zoo spoorloos verdwe nen brief. Ze kon den slaap niet vatten, stond eindelijk op, deed haar peignoir aan en ging aan het venster zitten, tot het licht genoeg Zou zijn, dat zij kon uit gaan, om! persoonlijk het onderzoek in den tuin voort te zetten. eerste gedeelte. De voorzitter antwoordt, dat de kosten nog niet bekend zijn, daar nog aanbesteding moet worden (gehou den. Het heeie werk zal dienen te worden uitgevoerd. Dhr. Rentier zegt, dat de meerderheid van den raad tot het hesje werk heeft besloten. Dhr. Geiuk meent, dat het te grcot prijsverschil reden zou kunnen zijn om er op terug te komen. Dhr. Ganzeman vraagt oï ©au de ter plaatse aanwezige schuur goten aange bracht moeten worden. Hij zegt zulks, omdat dit indertijd ook ter sprake is gekomen. Toen heeft men het aanbren gen ondervangen door mede te laten betalen aan de bestrating. De politiever ordening zal nu worden nagezien. Mocht daarin voorzien zijn, dan zal toepassing moeten wilgen. Op een vraag van dhr. Adriaanse, hoe het nu staat 'met de steun aan de kleine boeren, zegt de voorzitter, dat de tijd voor dit jaar daarvoor reeds was voer streken, doidh dat kleine 'boeren te werk! Zijn gesteld in de werkverschaffing. Al lee:! te Zierikzee en Bruinisse heeft men dezen vorm van steun. Ter financiering van het uit te voeren straatwerk zal zoo nopdig een kasleeniog worden aange gaan. Besproken wordt de voorgevel- rooilijn voior het bouwen in den Kjoos- terweg. Genomen is daarvoor 7 iM. van de kant der sloot. Hierna Volgt sluiting der vergadering. ZIERIKZEE. Evenals het vorige jaar heeft de Zierikzeesdhe Zwem- en Red- di Rg&vereeniginfiT (ZZ RV) ook dit winterseizoen een clubavond .georgani seerd. Viel de vorige m'aal de keuze op een toor.eel aviond, thans werd een filmavond gegeven, welke Dinsdagavond vele feden, donateurs en genoodigden naar „Concordia" had geliokt. Daar de filmls niet op tijd aanwezig konden zfijn, werd de avond begonnen met giezei'lijg] samenzijn, onder leiding van „The Merry makers" in dein loop waarvan bij voorloop i,ge ontstentenis van den voor zitter de secretaris een toepasselijk openings-welkomstWQord sprak. Onmid dellijk na aankomst der films werd met de vertooning aangevangen. Allereerst werd de aandacht gevraagd voor een fll'm over luchlacrobatiek, waarna een spiort- filmpje werd gedraaid over zwemmen, zeilen, eniz. Het hoofdnummer van het programma vormde echter de 3-acter „Geveltouristen", we]ke een zeer span nend verloop had, mlaar niettemin Mij eindigde, zeer tot genoegen van die aan- wezigen, die met groote aandacht de strijd ornl den armband hadden gevolgd. Met een Mickey Mouse fiJimlpje werd het programma besloten, waarna het „Ge zellig Samenzijn" werd voortgezet. i KERKWERVE. De Melkcontrölevereen. „Ons Belang" hield Maandagavond haar jaarvergadering in het café van den Bos te Moriaanshoofd. De vereenigmg telt nog slechts 8 leden, waarvan (er 7 aanwezig waren. De heieren G. van der Sluis en A. Dalebout, reeds van de oprichting in 1925 resp. voorzitter en secretaris, als mede het bestuurslid J. L. Boot, wensch- ten niet meer voor een bestuursfunctie in aanmerking te komen. Een nieuw be stuur werd benoemd, bestaande uit de heeren J. Hanae, C. Boot MizJ. en D|, Viergever. Die kas werd overgedragen aan den heer C. Boot Mz. HAAMSTEDE. Gistermiddag is op den Sdhüuws'chen dijk, ter hoogte van den Plompe Toren, de heer G. met zijn auto, na het passeeron der bus, die de w'erk- lciozen uit Zierikzee naar de werk verschaffing in de duinen verVoert, en het onmiddellijk daarop uitwijken vppr een uit tegenovergestelde rich'tinjg ko mende carrier van J. ter P. uit Seroios- kerke, aan de landzijde van den steiien dijk gereden. Bij' het afrijden is de wa gen over den kop geslagen1 en onden aan den rand van de daar liggende sloot, tot stilstand gekomen. Op het laagte Eerst toen ze zich dien middag aan het kleeden was geweest voor het diner, had ze haar verlies bemerkt; maar ze was er zeker van, dat ze den brief al verloren had, eer ze naar binnen was gegaan. Terwijl ze het langzamerhand licht zag worden, ontdekte ze ineens in de verte een gedaante, die zich voortbewoog in de richting van het 'kreupelhout naar het laagst gelegen gedeelte van den tuin. Of het een man of een vrouw was, viel nog niet te onderscheiden en Av'ice besloot geen alarm te slaan, want hel kon immers een van de vreemde be dienden zijn, die de logé's hadden mee gebracht. In ieder geval zou ze wach ten, of de gedaante terugkeerde. Dit gebeurde: een 'kwartier later kwam diezelfde in een ulster gekleede per soon terug, in de richting naar het huis. Een van de honden, die los liep, sloeg aan, mlaar scheen haar, want het was een vlroiuw, te herkennen en Volgde baar. Nu, dan kan het ook geen kwaad, dacht AviCe. - Dit neemjt niet weg, dat ik imlrs. Nixedor, dat was de huishoudster, zal waarschuwen, zoo- dra i'ld naar bened'en ga. Maar toch verzuimde zij dit, want dien volgenden ochtend was het dade- .ijk weer heel druk, doordat er enkele van de .ogé's vertrokken. Zoo werd het zeifs vrij laat op den dag, dat Avice eerst op bez|oeki kon gaan bij mlrs. Sanctuary, wien ze n:- oogenblik werd de heer G. uit de auto geslingerd. De heer Verbeek uit Zierikzee die toevallig passeerde, nam de heer G. mede naar huis, waar door de ontbo den geneesh&eren ,dr. Verspyck en dr. Aris werd geconstateerd, dat een sleu telbeen was gebroken. De auto is door de firma Anker naar Zierikzee vervoerd. SCHARENDIJKE. Onder leiding van den directeur, den heer C. Padmos, hieldi de Coöp. Boerenleenbank voor Eikerzee, E lleme et en Duiven- dij k e op 17 Maart haar jaarvergadering. Het minder gunstige weer was wel oor zaak, dat de opkomisl slechts zeer ma tig kon worden genoemd. De voorzitter memoreerde in zijn openingswoord o.a. het 40-jarig jubileum der Centrale Bank, waaraan spr. als een der afgevaardig den van dem Rring S. en D. heeft deel genomen en deed verslag van het daar behandelde. Groote zorgen baart de geld- ruimte het bestuur van de Centrale. In steeds sterker mate doet zich dit ge voelen en ook onze Bank ondervindt hier van de gevolgen. Daardoor is het winst cijfer over 1938 aanmerkelijk lager dan het vorige jaar, waardoor het bestuur zich genoodzaakt 'heeft gezien w ij r\i- ging te brengen in het rente-per centage. Jammer voor de spaarders!; doch we kunne,ni niet met verlies werken. Het jaarverslag van den kassier en de rekening en balans over 1938 worden z.h.st. vastgesteld en voor kennisgeving aangenomen. Uit het jaarverslag stippen we aan, dat de omzet f 2.198.056.05 be droeg, dat aan spaargelden was ontv. f 41.779.53 en terugbetaald f29.624.28 en het aantal spaarders 211 bedroeg. 62' leden hielden een rekening-courant aain. De winst beliep f 1.261.54. In loopende rekening werd ontvangen van de leden f610.039.27 en terugbetaald f601.481,17; van de Centrale werd ontv. f 429.438.42 en terugbetaald f459.296.58; we hadden daardoor per 31 December een tegoed bij de Centrale van f24.271.19, tegenover het vorig jaar een schuld van f 5586.97, hetgeen, zooals reeds vermeld, niet gun stig werkt ten aanzien van de uit dt keeren credit-rente. Tot bestuurslid werd herkozen de heer I. W* Padmos, tot lid van den Raad, van Toezicht de heer C. W. den Boer en tot pLv. bestuursleden de heeren J. Steur en J. M. de Vrieze. Op voorstel van het 'bestuur werd besloten de winst over 1938 toe te voegen aan het reserve fonds, waardoor dit stij'gt tot f21.557.80). Het salaris van den kassier wordt voor 1939 volgens mededeeling van den voor zitter door het bestuur verhoogd met f 50 en gebracht op f 750. Na de be spreking van eenige aangelegenheden van internen aard volgde sluiting. DREISCHOR Door krant en raciio hoeft Nederland en omgeving nuogen vernemen dat Joham Pi eter Amelunxen en Jacoba van den Berge te Dreischor dit jaar hun 65-jarige eehtvereeniging mochten vieren De stamvader van dezen Johan Pieter en van al wat Amjelumxen heet iim Neder land, kwami in 1700 en de negentiger ja ren als militair in ons vaderland. Hij was geboortig van Herbst, in Waldeck, en zoon van Auigjust Friedrich en A|rïna Elisabeth Kaimpes aldaar. De zoon uit dit huwelijk, Christian Lud- wic'h, de militair waarvan boven sprake is, huwde in Den Haag met Anna Mar- greta Feitzer. Later ontmoeten we hem in het land van Schouwen als kommies te paard: mogelijk ec-n instelling vran Napoleon tegen smokkelarij; met de En- geischen. Op 24 November 1835 is hiji in Dreischor overleden. Christian Ludwidh had meerldiare Zónen en dochteren. Alleen de marpelijke lijn volgende teekenen we op: le August Lo- dewijk, geboren 30 November 1833, ge huwd eerstelijk met Jozijna de Bakker, daarna Imlst J.. den Boer en 2e Willem Pieter, overleden te Noordgouwe 1860, gehuwd met Maria Eijiberse. August Lodewijk (genaamd Louis) trok ongeveer 1856 !m!et zlijtn geheele gezin naar Attnlerika. Slechts één der Zonen Johan Frederik bleef in Nederland' achter Een achtergebleven dochter (Petromelia, gehuwd met Leendert van Al'mkerk te Elkersee) stak later met gezin den Oce aan over. Willem) Pieter had een zoon Johan Pie ter, geboren te Noordgouwe op 11 Oct. 1848, die trouwde met Jaeoba van den Berge en vierende met haar het 65-jairig huwelijksfeest in 1939. August Lodewijik van Dreiscor, genaamd Louis, overleed in Hartford op 3 Nov. 1886. Zijn zoon Jan Pieter, geboren te Dreischor den 31ste Maart 1854 is nog in leven in Hartford (Amerika). Hij heeft twee zonen Louis en FredTick Henry, beide gehuwd. Louis heeft een zoon Paul', Fred'rich Henry bezit er twee, één dra gende den naam van Id'eini vader, de an der genaamd Bnaidner. De achtergebleven zoon van Louis te Dreischor was Johan Frederik geheeten. DE WERELDREIS VAN PIETJE PLUIS EN JANTJE JOPPE door G. Th. Rotman 11. Daar het intusschen veel te laat geworden was, om' nog met den trein naar huin te gaan, werden Pietjes ouders per telefoon door de politie van Pietjes verblijf op de hoogte gesteld. Pietje moest dien nacht op een brits in het politiebureau slapeu en den anderen mor gen vroeg werd hij door een politie agent in burgerkleedinlg naar z'n ouders gébracht. Och, och, wat waren die arms imenschen hl ij. 12. En o, wat had Pietje een boel te vertellen, toen hij weer met Jantje naar school ging! Aan snpeven geen ge brek! !Hij vertelde van geweldige boter hammen met lappen kaas, die er aan alle Wanten overheen hingen, van chooolade- Imieik en nog meer. Nee al ging je zonder geid oip reis, je behoefde heusch geen gebrek! le lijden! Het gevolg was, dat de twee besioten, zoo gauw mogelijk! samen» nog eens zob'n reisje te trralvèftr tuunijik! niets zou zeggen van het ver lies van den brief, want dan was ze bevreesd, dat die haar niet de bewuste papieren zou toevertrouwen. Wie schetst haar ontsteltenis, teen ze vernam, dat de brieven al gehaald wa ren door een vrouw, die 'haar den ver misten brief had getoond ten bewijze van de echtheid harer zending! Ik hield haar voor je nieuwe ka menier, zei mrs. Sanctuary. Je hadt mijl immers verteld, dat je Ninette aan Enid had overgedaan en dat je zelve een nieuwe had aangenomen? Nu, het was een kalm, beschaafd persoontje. Ze droeg een. dikke voile, die ze gedeelte lijk opsloeg, toen ze met mij alleen was. Maar heeft geen van de bedien den haar dan gezien? Die zouden wel gemerkt hebben, dat het een vreemde was. Niemand heeft haar gezien, behalve mijln kamenier Arden. Die wercl nu binnengeroepen en ver telde, hoe er gebeld werd, juist toen Zij door de hal ging. Ze had dus open ge daan en het was een lange vrouw met een brief van miss Cherchefelle, dien ze zelve aan mrs. Sanctuary moest over handigen. Arden had nu niet zoo speciaal op haar gelet; er Was niet veel licht in de hal, en de vrouw hield steeds haar voile voor. Ze wist wel, dat het niet de nieuwe kamenier van miss Cherche felle was, die ze al een paar maal had gezien, maar ze hield haar voor iemand, die -waarschijnlijk in diezelfde betrekking was biji een van de gasten, die op Huize Cherchefelle logeerde. Ze had haar zelve uitgelaten, toen mrs. Sanctuary met haar afgehandeld had. Geen van de andere bedienden had haar gezien, want die waren Juist bezig met hun avondeten. Toen Arden weg was, ging mrs. Sanctuary voort: Ze is geen tien 'mlinuten geweest. Ze gaf 'mlij je 'brief in een enveloppe, die natuurlijk gesloten, !miaar niet ge adresseerd was en dat vond i'kl wel wat vréémd, maar ik dacht, dat je het in de drukte soms vergeten had. Hier is de 'brief; de enveloppe is vernietigd. Ze zei, hoe je verwachtte, dat zij, en liefst wel zoio gauw mógelijk zou terugkeeren mei een pakje. De brieven lagen in een klein eikenhouten kistje, dat je wel eens 'bij m'ij op tafel bébt zien staan; geen groot, mlaar een bijzon der stevig eikenhouten kistje mlet -een slot, dat zóó solide is, dat het niet makkelijk, uit te steken of te breken zou zijn. Als je er zelf omi gekomen was, dan zou ik er dé brieven uitgenom'en heb ben, muar nu het deze vrouw was, bel de ikl om Arden, liet haar papier 'bren gen, paklte het kistje eigenhandig in en lakte het toe, terwijl ik den sleultel hield, om'dat ik je dien zelve overhan digen wilde. Geen vrouw kan dat slot openbreken; een -man Zou het nog heel wat m-oeite kosten! (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1939 | | pagina 4