BRAND "wanden KLOOSTERBALSEM AKKER'S vereischen onmiddellijk goede verzorging! Brandwonden vooral, de huid is dan vernield vaak tot in de diepte en de pyn is hevig. Bedek de brandwond direct met een flinke laag AKKER'S Kloosterbalsem en... wègisdepyn! Akker's Kloosterbalsem vervangt tijdelijk de vernielde huid, zuivert en geneest en is door zijn weefsel-herstellende werking een ware balsem voor brandwonden en brand blaren. Zij genezen dan zonder litteekens. Ook voor alle andere wonden is Klooster balsem een prachtig middel. Zelfs ver ouderde en zwerende wonden, zoowel als hardnekkige beenwonden genezen spoedig. Per pot van 25 Gram f 0.62i/2, pot van 50 Gram t 1.01 RADIO-PROGRAMMA Dinsdag 21 Maart HI1VERSUM I 1875 en 301.5 M. AVROoiitzendinig, 6-307 RVU 8,00 orgelspel; 8-15 berichten, graiml.10 mor genwijding; 10-15 grami.; 10.30 Voor ie vroiuw; 10.35 Ensemble Bert van Dinte- ren; 12.30 Oimlroeporkest; 2 gram!.; 2.45 knipcursus; 3.45 viool en piano; 4.30 kin derkoor; 5 kinderhalfiuiur; 5.30 AVRO1-Sa lonorkest 6-30 „Mislukte levens en onver vulbare wenschen"; 7 Voor de kinderen; 7-05 AVRO's Meisjeskoor; 7.30 EngeDsehe les; 8 berichten ANP, radiojournaal; 8-20 grami.8.30 Bonte Dinsdagavond trein; 10 radiotooneel; 10-20 De Twilight Serena des; 11 berichten ANP, hierna tot 12 gr- HILVERSUM II 415.5 M. KROsuitzending, 45-10 HIRO 8 9-15 grauw.; 10 gram1.; 11.30 Godsdienstige causerie; 12 berichten; 12-15 Het KRO- orkest; 1 grauw.; 1.20 Vervolg concert; 2 Voor de vrouw; 3 imlodectursiLS4 gr.; 4.05 „De toestanden in het hiernamiaalis" 4.20 igraimL; 4.25 „Plaats en tajak van de vrouw in de maatschappij van morgen"; 4.40 gram.; 4.45 berichten; 4.50 gram.; 4.55 „Gedachten 'zijn niet tolvrij"; 510 De KRO-Melodisten5.45 gelukwenschen; 6-05 Vervolg Concert; 6.35 sportpraatje; 7 berichten; 7-15 „Naar de nieuwe Ge meenschap"; 7.45 „Kinderleed"-; 8 berich ten ANP; 8-15 Lijdensmeditatie; 9.30 Het KRO-symphonie-orkest10-30 berichten ANP; 10.40 Roemieensch orkest; 11—12 gr Uit Stad en Provincie BURGH. De Rederijkerskamer „V.Z.O.S gaf Vrijdagavond in hotel de Koster haar tweede uitvoering in djt seizoen, welke weer uitstekend geslaagd is- Ondanks het zeer gure weer was een behoorlijk aantal bezoekers aanwezig, die onverdeeld genoten hebben van het 'blij spel in drie bedrijven: „Mijnheer en Mevrouw" van James Yoland. Goed ge speeld is er zonder uitzondering door alle medespelenden, doch zonder te kort te willen do-en aan de prestaties der an deren, zouden we willen imiemoreereohoe ook een z.g.n. ondergeschikte rol .als van „Cathrien", de dienstbode, gelegen heid biedt tot goed tooneelspei. Zij toch heeft op zeer verdienstelijke wijfee meege werkt oim' het geheel uitstekend te doen slagen. Aan het eind van den avond, dankte de voorzitter, de heer B. Th. Boot C.Wiz., de medewerkenden en het publiek. Hij deelde verder mee, dat in het a.s. na jaar in de m'aand October of November een uitvoering zal gegeven worden ten 'bate van het wijkgebouw voor het Grioene Kruis, een mededeeling, die door de aanwezigen imiet bijval werd ontvangen. Ook deelde hij nog m'ede, dat het vol gend seizoen het 5 0-jarig bestaan zal herdacht worden. Hij hoopte, dat er dan veel medewerking van de zijde van het publiek zal 'zijndoor zich op te geven als donateur, want de ver zit voor 'hooge kosten, daar het auteursrecht voor kleine plaatsen veel te hoog is. Wij onderschrijven deze woorden gaarne want het zou jammer Zijn, dat een ver- eeniging imiel dergelijke krachten door gebrek aan baten wiet op den ingeslagen weg zou kunnen voortgaan. Een zeer gezellig en [geanïmieerd bal hield veie aanwezigen nog lanjg bijeen, RENESSE- De vereeniging voor Vree-m'- deiinigenverkeer „Renesse Vooruit" heeft jl- DonderdagaVohdi haar jaarvergadering 'gehouden. Verschillende leden, idle veel belang hebben bij het Vreemdelingenverkeer wa ren niet aanwezig, hetgeen door defm voorzitter betreurd werd- Uit het jaarverslag bleek nog, eens, dat de zbmler 1938 een girooter aantal bezoekers heeft gebracht als tot nolg toe gekend- Gedurende deze winter heeft deze drukte 'zich verder igeimlanifesteeuld1 in de grootere bedrijvigheid in die nieuwbouw Verschillende nieuwe zomerhuizen in aan bouw, en de aanleg vain de waterleiding, hebben deze winter aan de diverse tak- ken van ambacht de moodige drukte ge bracht, waardoor veel menschen, buiten de gemeente woonachtig, geregeld werk hebben gehad, terwijl in Remesse zelf in het geheel geen werkeloosheid heerschte Dit toch is direct en indirect het gevolg van Vreemdelingenverkeer. Op de vergadering is het voorstel van het bestuur nader besproken, olml ieder jaar een vast bedrag op de begrooting vast te stellen voor aankoop van plaintejra en zaden omi de gemeente waar moge lijk, door begroeiing te verfraaien. De plaatselijke schoiomheidsoolmlmissie Zal in deze van advies Idienen. Aan de „Oranje Vereeniging" zal' een subsidie worden verleend als een bijdrage olml in Augustus een feest te organiseenen. Wederolm) 'zal worden (deelgenomen in de Noordzeebadpl&atsenireelaimie van de ANWB- Het ligt in de bedoeling op het strand, aan de tent van (dhr. Telle, eslfl post EHBOi te imlaken en daar een ver- bandtromlmel te plaatsen. Bij de bestuurs verkiezing voor de periodiek aftredende heeren v. d. Bont en Borgmeijer, werden deze met bijna algemeene stemmen her kozen. DREISCHOR- Den len April a.s. hoopt de heer L. M. Verjaal, Verificateur- Sectie-Chef 'der Invoerrechten en Accijn zen te Rotterdam!, den |dag te herdenken dat hiji Voor 40 jaar in dienst trad bij dit dienstvak als komlmies 4e klasse met standplaats Z,uindert (N--Br.). In 1875 te Dreischor geboren, vertrok hiji op 17-jarigen leeftijd maar Schoon hoven als volontair bijl het Instructie- Bataljon. Als gepasporteerd Onderofficier nam hiji afscheid uit den militairen (dienst en kwalml 1 April' 1899 in dienst bijl de Invoerrechten en ACcijmzep. In 1905 deed hiji examen Vo.or kjoimlmies- verificateur, slaagde als no,- 1 Van de candidaten en kreeg Lobith al's le plaats- Deze verwisselde hij' met Baarle-Nassau (Station) en Roosendaail' (Station) efni kwami in 1911 te Rotterdam, wiaar hij: steeds is gebleven In 1916 werd hiji be noemd tot Verificateur en kreeg in 1924 den titel' van Sectie-Chef. De regeerinig erkende Zijn verdiensten dpo'r hetml eiejniige jaren geleden te benoemlen tot Ridd|er in de Orde v'an Oranje-Niassap- In den rang' Van kojmlmi es-verificateur is de heer Verjaal tevens voorzitter1 van den Bond van Koimlmiez'elu-Verifica teurs in Nederland geweest en is mJo- Imlenteel' mog plaatsvervanigiend-lid iln Id'e Commissie voor Georganiseerd Overleg betreffende Ambtenaarszaken. ten bommen, die op die burgerbevolking worden geworpen, haar uitwerking en be strijding. De schuilkelder ien schuilloop- graaf worden in afmetingen aangegeven, die ter beveiliging van groot nut kunnen zijin. De heer Bij de Vaate werd door den voorzitter dank gebracht voor zijn dui delijke uiteenzetting. De heer de Rijke, welke als hoofd van dienst inzake luchtbescherming, 't woord verkreeg, besprak de gehouden oefenin gen. waarbij alle diensten goed fungeer den, zoodat de organisatie daarvan in orde is. De Burgemeester wekte alle hoofden van gezinnen op, toe te treden daar men dar. een maandblad ontvangt en meer lezingen kan houden, welke allen tot leering strekken. Na afloop der vergadering werd de uitwerking van brandbommen gedemon streerd. Op het Kerkplein werden drie bommen tot ontbranding gebracht, welke met water (ondoelmatig) en met Zand (doelmatig) werden bestreden. Laten we hopen dat we voor de ver schrikkingen hiervan bespaard blijven. POORTVLIET. Tot schoolarts dézer ge meente is benoemd dr. C. J. Poortvliet alhier. NIEUWERKERK. Donderdag' en Vrijt- dagavond hielden de vereenigingelu „Ex celsior", „ft Mosterdzaadje" en de Kna- penvereeniging! haar gecombineerd jaar feest. Ds. Westerhof opende imiet gebed, waarna gezongen werd Ps. 105 1. De heer M- v. d. Sande hield een bijbelinlei ding over de hoofdstukken Micjhla 2 <em! 3- De vereeniging „Excelsior" bracht eemig© tmooie zamgnuimeers ten gehoore. Opge voerd werden een |dirietal' voordrachten mL „De Statiomsjuffrouw", Leugenaars ontmaskerd" en „Een vergissing". Na de pauze een tooneelspei ,,'t Storm- sein neer". De talrijke aanwezigen bebtoefa genoten van het geboderre, waarvopr Ds- Westerhof als tolk woorden Van dank aan de cmedewerkenldie Vereen, bracht. Hierna sloot hiji deze bijieenkiolmlst, waarna gezongen werd Gez. 180—1. OOSTERLAND. De afdeeling „Ooster- land" van de Ned. Ver. voor Luchtbe scherming hield Vrijdagavond j.l. haar eerste jaarvergadering in de conferentie- kamer. Aanwezig waren 75 personen. Voorzitter de heer D. Vijverberg, die in z'n openingswoord allen welkom heette, in het bizonder den burgemeester en den [heer K. B. Bijl de Vaate van Nieuwer;- kerk, die bereid was gevonden een' le zing te houden over luchtbescherming. De heer Kosten schetste in Zijn jaar verslag de toenemende bemoeienissen der vereeniging, waarin tot uiting kwam de goede samenwerking met de luchtbescher mingsdienst ter plaatse. Het concept-reglement werd onveran derd goedgekeurd. De burgemeester werd tot eerelid benoemd. De heer P. F. den Boer. aftr. bestuurslid, werd bij acclama tie herkozen. De heer Bij de Vaate. die in het begin zijner lezing den gespa'ninlen, internationalen toestand belichtte, was van gevoelen, dat de burgerbevolking de ge varen moet kennen, die haar uit de lucht bedreigen, om zelfbescherming zoo goed mogelijk te kunnen toepassen. Daar alle weerbare mannen bij' oorlog worden op geroepen, is het noodig dat de vrouwen de zelfbeschermingsmiddelen leeren ken nen, waardoor de grootst mogelijke vei ligheid kan worden verkregen. Hiji behandelde de verschillende soor Sproeten komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. GEMEENTERAAD TE BRUINISSE Tewerkstelling werkióozen Duivendijke Vervoer per autobus i.p.v. per R.T M. De levering van mosselen In de Vrijdagavond gehouden vergade ring van den> gemeenteraad waren alle i leden tegenwoordig. Voorzitter loco,-bur gemeester van den Berg. Deze dankt, den secretaris voor de keurige wijize. waarop het afscheid van burgemeester Hage is genotuleerd. Biesloten wordt de post haven- en zategeld H. Okkerse, als oninbaar te beschouwen' en een post Zate geld firma Jumelet-Vijverberg voor een roeiboot af te schrijven, daar door deze firma is bereikt, dat de zate sedert ver leden jaar niet meer als Zoodanig wordt gebruikt. Door het Ministerie v. Sociale Zaken wordt bericht dat werkeloiozen i uit deze gemeente in aanmerking komen om te worden tewerkgesteld aan een werkverschaffingsobject te Duivendijke. Het loon zal 22 cent per uur bedragen. Van den inspecteur der werkver schaffing te Middelburg is een schre ven ingekomen dat de vervoerkosten der tewerkgestelden in werkverschaffing, die per dag 2 maal 20 K.M, moeten afleg gen, geheel voor rekening van de over heid komen. Bedragen de af te leggen afstanden 2 maal 1'5 e(nj 2 maal 10 K.M, dan wordt rasp. f 1 en f 0.50 vergoed. Op een vraag van den heer Boone ant woordt de voorzitter dat het werk te Duivendijke spoedig zal beginnen en daar de heer van Oeveren terecht opmerkt, dat bij' gebruikmaking van de tram de arbeiders te laat op het werk komen* wordt besloten het vervoer per autobus te doen geschieden. Ben schrijven van de afdeeling Brui- nisse van den Ned. Bouwarbeid ers- bond om de steunlnormen voor deze groep te brengen op f 15 wordt voor kennisgeving aangenomen. De minister kon een dergelijke verhooging niet toestaan, daar door de Rijkscontrole in ongunsti- gen zin was geadviseerd. I Op voorstel van B. en W. wordt bé- j sloten het verzoek van de afd. Bruinisse van den Ned. Chr. Landarbeidersband, om de kindertoeslag in het vervolg aan I werkloozen uit te keeren, zonder normen j ien niet meer zooals ;nu te beginnen, bijl het vijfde kind in te willigen', j Ingewilligd wordt het verzoek van de i gebr. van Oeveren om een gedeelte sloot in de Pad jes te rioleeren, waarbij de gemeente het materiaal Zal verschaf fen en de betrokkenen de verdere kosten zullen betalen. Het dan nog overblijven de gedeelte der sloot Zal dan geheel voor rekening der gemeente worden ge- rioleerd, terwijl order zal worden gege ven de haag op te ruimen, teneinde een rechte weg te verkrijgen. Besloten wordt een aandeel a f 1000 in de Mpij'. voor Gemeentecrediet om te ruilen voor 2 obligaties der Algemeene Friesdie Levensverzekeringsmaatschappij. Ged. St. wenschen den post a f 24000 uitgetrokken op de begrooting voor 1939 te zien teruggebracht op f22500. Voor de legger van wegen en voetpaden wordt een bedrag van maximum f 200 gevo teerd. j Bij de rondvraag dringt de heer Goud zwaard aan op verbetering van de West straat; de heer van Oeveren vraagt om I meer aandacht voor de goede functio- neering van de riolearing. I Weth. van Vessem vestigt de aandacht op een deze week in de Zierikzeeschci j Nieuwsbode verschenen bericht over het feit dat de pacht door verschillende kleine mosselkweelkiers niet zal kunnen worden betaald, tengevolge van de onbillijke'o rderverdeeling en de on juiste vaststelling van verschillende ba- sislcveringscijfers. Ook werd daarin ge schreven over het afschrijven van groote I hoeveelheden consumptiemosselen' op ver- zoek van grootere kweekers. I Indien dit bericht juist is, zou hij nog maals contact willen Zoeken met het Centraal Verkoopkantoor te Bergen op Zoom om nogmaals op hetzelfde aam beeld te gaan hameren, betere regeling der onderverdeeling en kleine kweekers die nog mosselen over hebben deze week te doen levenen. De voorzitter heeft het bedoelde stuk ook gelezen. De strekking was, volgens hem, om te komen tot een betere en mooiere heffing van de pacht volgens het mobiele pachtstelsel. Wat het daarin ver melde betreft, van het afschrijven van mosselen door het CVK op verzoek van groote kweekers, meent hij dat het juist andersom is. Verschillende kleine kwee kers kunnen niet meer leveren, terwijl de grootere nog ruim voorraad hebben. In den middengroep zitten eveneens nog kweekers die nog wel kunnen leveren. Hij' erkent dat er kweekers zijn die een te laag basisleveringseijfer hebben: en wil met den heer van Vessem en' andere heeren samensprekmgen houden om te trachten verbetering voor de ge dupeerden te verkrijgen. Daar de heer van Vessem op spoed aandringt, meent hij' evenwel dat voor dit seizoen, dat over veertien dagen afloopt, wel geen resultaten meer zullen zijin te bereiken. Ook de heer de Koning geeft nog eenige inlichtingen over de basisleverings- cijfers van grootere en kleinere kwee kers en over den stand van de gelever de kwartums. De heer van Vessem dankt den voor zitter voor1 zijin bereidwilligheid en toe gezegde medewerking en zou voordat - het nieuwe seizoen begint een betere re geling voor Bruinisse willen Zien ge troffen. De voorzitter merkt nog op dat het cijfer der te leveren mosselen dat aatv Bruinisse in zijn geheel is toegewezen niet slecht is. Na nog eenige bespreking hierover volgt sluiting. WEEKBERICHT In het stuk waar hierboven sprake van is, werd niet beweerd dat alle groote kweekers door hun leverbare mos selen waren en dat allie kleine nog voorraad hadden. Het feit werd ge constateerd dat groote kweekers moes ten verzoeken om afschrijving, terwijl kleinere nog mosselen hadden. I (Corresp.) I I AANBESTEDINGEN Vrijdag 17 Maart werd door het be stuur vaiLhet waterschap Poortvliet aanbesteed de glooiïngs werken en de ophooging van de,n buitenberm over 100 M. lengte tusschen dijkpalen 4 en 5 van den Nieuw-Strijenpolder. Inschrijvers waren: K. Lucasse, Wals oorden f2500; J. de Maagd, Hontenisse; f2499; A. Warrens, Ossenisse f2397; J. Kint en P. A. Warreps, Ossenisse f2520; Joh. Moerland en M. Moerland, St.-An- naland f2088; M, v. d. Velde, Bruinisse f 2930; C. v. Oost, St.-Maartensdijk f2200 A. v. Ast, St.-Maartensdijk f2090; A. v d. Werf, Seherpenissje f 1758. Het werk is gegund aan A. v. d. Werf, Scher-* penisse. TELEGRAMMEN Uil le water geraakte aulo gered Een personenauto, waarin eejiu echtpaar lujit 'den Haag wiais gezeten, is Zondag avond achteruit in de Kiattemsmigel te Gouda gereden. Van idle onmiddellijk toeschietende personen begaf de 29-jarige aannemier F- Koster zich te water. Biji de tweede Imlaal idfuiken wist deze de portierkriuk1 olm) te draaien, wea,rnai eenige personen imiet ^een haak de deur open trokken. De redder heeft hierna beiiiie inzittenden onder water uit id'e auto ge haald. Het echtpaar had tevergeefs ge poogd het portier te openen doch het kon blijvbn ademhalen daar Zich tegen de kap van de auto nog een laagje Lucht bevond. Beiden, die eenige minuten onder water hadden gezeten, wiaren geheel' on gedeerd gebleven. Ook de redder, die heel' wat iwater naar binnen had igekregelni, was er on gedeerd afgekolmlen. DoodelIJk ongeluk mei kneedmachine In de bakkerij' van de firma Nolen en van Bochove te Ed^rveen is Maan dagmorgen een doodelijk ongeluk ge beurd. De 18-jarige Chr. van Doorn was daar werkzaam met een kneedmachine. Toen hiji het deeg er uit wild halen,, vergat hij1 de machine af te Zetten. De jongen werd gegrepen en zoo ernstig gewond, dat de dood vrijwel onmiddel lijk intrad. Het stoffelijk overschot is naar de ouderlijke woning oviergebracht. Kranshechllng monument Koningin-Moeder Heden (Maandag)mlorgen heeft het Da- igelijksch Bestuur van de gemleente Soest tér gelegenheid van de verjaarldlag varn de sterfdag van H-M. Idle Koningin-Moe der een krans gehecht aam het tmlonuteemt dat voor deze vorstin te Soest is opge richt. Zijn vader doodgestoken Heden (Maandag)mbrgen heeft de 28- jarige MeUema zijn 58-jarigen vader Dirk Meljemia, slager en koopman te Hempens, onder de rook van Leeuwen, na een woordenwisseling imet een mes eenige malen gestoken, tengevolge waarvan de jrnan is overleden. De dader is aange houden. Da «Brandarii» opgaplkt De sleepboot „Witte Zee", welke wtis uitgevaren naar het in nood verkeere(nde De weerstcestand van Maandagmorgen 7.20 uur: Den Helder: Vlissingen: Weer: buiïg zwaar bewolkt Wind: noord matig noordwest zwak Temp.: 2 gr. 3 gr. Minimum hedennacht 1 gr. 2 gr. Neerslag afg. etmaal 3 m.M. 2 m.M. Verwachting geldig van Maandagavond tot Dinsdagavond ongeveer 19 uur: Voor het gehecle land: Matige tot krachtige, later tijdelijk stormachtige, Zuidwestelijke tot Noordwestelijke wind. Meest zwaar bewolkt met eenige buien. Weinig verandering in temperatuur. motorschip „Brandaris", heeft deze boot op de Noordzee opgepikt. De „Branidiaris" is op weg naar Delfzijl. 42 schoolkinderen verdronken Tijdens een schooluitstapje is een ont zettend pngoluk gebeurd- 45 schoolkir.ldé- ren begaven zich imiet hum onderwijzer op het dunne ijsdek van een meer in Wolhynië (Polen). Het ijs brak en alle kinderen vielen in het water. Met gevaar voor eigen leven wist de onderwijzer drie der kinldieren te rediden. De 42 an dere kinderen echter verldhonken. De be woners van alle oimlligigande dorpen zi;|n opgeroepen om de lijken te bergen. Oekraïnische leiders terechtgesteld Aangezien een Hongaarsc'h vliegtuig bij vergissing over de grensstad Sighet was gevlogen is de Hongaarsche coimlmiamdamt naair de grensstad gekolmlen o!m Zijin ver ontschuldigingen aan te bieden- Bij: ideze gelegenheid onderhield' hiji zich Imiet jour nalisten, aan. wien hiji verklaarde dat 'de Hongaarsche torepen 35 leiders vlam de Oekranische Nationale organisatie heb ben imloeten terechtstellen. De Hongaarsche verliezen Te Munhacs wordt vernomen dat tij dens de operaties in ide Karpatho-Oe- kraine 200 Hongaarsche soldaten zijn ge sneuveld en eem groot aantal Zijlni gewond Journalisten te Praag vastgehouden De 'cbrrespondent van het Pooüsdhe Te- legiraafiagentschap te Praag, die door de Du.itsche politie was gepresteerd is; niet tegenstaande de belofte aan Ide Poolsche legatie nog niet vrijgelaten. Een Hol- l'andsche journalist is thans vrijigelaten Imlaar 3 Britsche reporters die hun toe- vluoht hebben gezocht in de Britsclhe le gatie na het binnenruk'kda Van de Duit- sche troepen bevinden zich mog daar. Spanning in Engeland De Britsche pers jjuidht moglmlaals de waarschuwingen iwleTke vervat zijn in de rede die Chaimberiain te Birmingham heeft gehouden, toe. Men wacht thans mlet spanning op de verklaring welke heden in het Parlemient zal worden afge legd. Australische en Canadeesche kabinetten Na een radio telefonisch gesprek met Chamberlain heeft de Australische Mi nister-President Lyons Voor Dinsdag a.s. een buitengewone bijeenkoimlst vaim het Australische kabinet bijeengeroepen ter bespreking van den toestand- Uit Ottawa wordt gemleld Idlat ook het Canadeesche parlement in buitengewone zittijnig zal bijh eenkoimlen. Consul verzette zich De donsuLgeneraal vlam Tsjecho-Slowa kije te Jeruzalem heeft geweigerd Zijn standplaats te verlaten, om' ze over te dragen aan den Duitschen co|ms.ul-gene- raal'. SPORT VOETBAL. BELGIË-NEDERLAND 5-4 Spannende doch niet fraaie wed strijd. Verdiende Belgische overwinning. Rust 3—2. Ma tige leiding. W,at Zal Amster dam! brengen? In een spannende, doelpuntrijke, doch niet fraaie wedstrijd, is het Belgische Elftal er in geslaagd het Nederlaindsdhe elftal, dat enkele weken de Homgaren wist te klo.p'pen, te overwinnen. De oorzaak van de Nederlandsdhe ne derlaag is eensdeels te wijten ,aan het betere spel der Belgische voorhoede, doch anderzijds aan het falen van enkel© der Oranjeheimden. Zoo speelden voorat de verdediging, alsmede Schubert en de Har der, vaak een Zwakke partij. Bovendien was de leiding van den Franschen Scheidsrechter Del as a'Ue ook imlaar matig te noemen. Het 3e doelpunt werd in Zuivere buitenspelpOiSitie gescoord en ook tegen florsch spel trad de referee niet heel streng op. Wat de doelpunten be treft, nam! België in de 8ste minuut de leiding, door de linksbuiten Isem'borghs die een ver schol inzond, waaruit dé bal via de paai en het lichaam van van Male, in het doel sprong (1—0). In de 25ste minuut maakte Vente van slecht wegwerken van den rechtsback PaVeridlc gebruik oml met een hoog schot den ge lijkmaker te scoren (1—1), maar 8 mi nuten later omspeelde de rechtsbuiten der gastheeren Fiévez linkshalf Schubert, back

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1939 | | pagina 4