EEN VROUW MET EEN VERLEDEN Uit Stad en Provincie RADIO-PROGRAMMA Donderdag 23 Februari HILVERSUM I 1875 en 301.5 M. AVRO-uitzending. 8 gram.;' 9 orgel spel; 9.20 gram.; 10 morgenwijding; 10.15 voor de vrouw; 10.35 omroeporkest12.30 AVRO-Amusementsorkest; 1.15 Jetty Can tor's ensemble; 2 voor de vrouw; 2.30 vervolg concert; 3 voor de vrouw3.45 gram.; 4 vo0r 2ieken en thuiszittenden; 4.30 piano voor dracht5' weekikaleidos- coojp; 5.25 gelukwensohen; 5.30 AVRO- Aeolian-orkest; 6.10 'harpsoli; 6.25 be richten; 6.30 sportpraatje; 7 voor de kinderen; 7.05 orgelspel; 7.30 Englelsd.ie les; 8 berichten ANP, radiojournaal; 8.20 Concertgebouworkest; 9 gtoam;.; 9.15 .Pas cal en wij"; 9.40 gram.; 10.20 AVRO- Vaudeville-orkest; 11 berichten ANP hierna tot 12 het AVRO-A'mUsements- orkest (opn.) HILVERSUM II 415.5 M. 8-9.15 KRO; 10 NCRV; 11 KRO; 2- 12 NCRV. 89.15 gram!.; 10 g|ram.; 10.15 morgendienst; 10.45 gram.T 11.30 godsdienstige causerie; 12 berichten 12.15 gram1.; 12.30 KRO orkest en gram.; 2 handwerkles; 2.55 gram1.; 3 voor de vrouw; 3.30 gram1.; 3.45 Bijbellezing; 4.45 gram.; 5 handenarbeid voor de jeugld; 5.30 Apollo-ensemble en gram.; 6.45 CNV- kwartiertje; 7 berichten; 7.15 weekover zicht; 7.45 gram; 8 berichten ANP; 8.15 NCRV-Harmonie-orkest; 9 „Hongarije en zijn geschiedenis"; 10 berichten ANP, actueel 'halfuur; 10.30 gram1.; 10 45 gym nastiekles; 11 grami.11.50—12* Schrift lezing. DROITWICH 1500 M. 11.40—11.45 gram.; 12.05 orgelspel; 12.25 het BBC-Northern Ireland-orkest; 1.05 Harry Fryer; 1.50—2.20 dansmuziek; 3.19 gram>.; 3.20 zang en piano; 4.20 gram:; 4.40 zang; 5.05 voor de vrouw; 5.20 Sid ney Crooke; 6.05 reportage; 6.20 be richten; 6.40 voor de boeren; 7 het BBC Theater-orkest; 7.50 gevarieerd program ma; 8.35 actueel programma; 8.50 „Aus tralia and New' Zealand"; 9.25 berichten; 9.45 uit Warschau: het Omroepsymphonie- orkest; 10.20 korte kerkdienst; 10.40 „Mainly about Manhattan"; 10.55 't Leslie Bridgewater kwintet; 11.35 Joe Loss; 11.5012.20 dansmuziek (gr.pl.) RADIO1 PARIS 1648 M. 9, 10, 10.25 en 11.20 gram.; 12.35 Zang; 1.05 zie Droitwich; 1.50 gram.; 2.35 pianovoordracht; 2.50 zang; 3.35 piano'- voordracht; 3.50 zang; 4.35 pianovioor- dracht; 5.25 zang en piano; 6.05 radio- tooneel; 7.20 het Derveaux-orkest; 8.35 pianovoordraCht; 8.50 hel Nationaal or kest; 10.50 en 11.20—11.35 gram. KEULEN 456 M. 5.50 gram'.; 6.30 het Dresdens Klein- orkest 7.50 omroep 'dansoritest; 9.20 volksliederenconoert; 11.20 Leo Eysojdt's orkest; 1.30 populair concert; 3.20 ste delijk orkest van Recklinghausen; 6 Cello en piano; 6.SO winterhulp programma; 8.20 radiotooneel; 9.35 gram.; 9.55—11.20 de Stuttgarter volksmuziek'. BRUSSEL 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 gram1,; 12 50 De Witte Moriaenen; 1.05 en 1.30 gram'.; 1.50 De Witte Moriaenen; 2.05—2.20 gram1.; 5.20 omiroepdansorkest; 6.50 en 7.23 gram1.; 8.20 en 9.20 omroeporkest; 9.40 omroep orkest; 10.30—11.20 gram.; 7.45, 8 45, 12.50, 7.50, 10 20 persberichten. 484 M. 12.20 gram.; 12.50 en 1.30 radio-orkest; 1.50—2.20 en 5.20 gram.; 6,35 radio-orkest; 7.35 gram;,; 8 20 Russisch koor; 9.20 om'roep^Symphpnie orkest; 10.30 11.20 gram). DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.30 interview en declamatie; 7.55 om roeporkest; 9.20 berichten; 10.05 inlei ding volgende uitzending; 10.15—11.20 uit Rome: 3e en 4e acte van de opera „Ernani"; 10.4011 declamatie. Het best onthouden WIJ de dinffen, die Wij ivenschen te vergeten. FEUILLETON 21) Naar het Engelsch Dat zal ik je zwart op wit geven —nadat de imlan dan in verzekierde be waring is, wel te verstaan. Ik geloof iu, sir. Nu, dat zou ik! graag hebben, dat u vier honderd tachtig pond stuurde, naar een bank, op naaim' van Susan Barston, die woont bij im'rs. Onion, the Almshouses, Straatham ,en waar Zij dan niet imlag aankomen, eer zij aChttien jaar is; en de andere twintig pond voor mij, die ze er dan bewaren Zullen, tot ik er olm! vraag. U zult ziqo dadelijk hooren, waarom ik! ze niet on middellijk in handen wil hebben; ze zou den mlij dan maar afgenomen worden. Ik heb het opgeschreven, zei Harold, die het in 'zlijn zakboek had genoteerd. En waar zullen wlij! nu Alfred Baker vinden Niet heel ver af, sir :ik ben het zèlfl Harold ontstelde en mfrs. Sanctuary uitte een kreet, terwijl ze onwillekeu rig! een blik naar de deur wierp, of ze bang was, dat dé man ontvluchten zou. Mijn ware naam! is Andrew Barston ZIERIKZEE. Maandagmiddag hield mej Boekei uit Delfzijl voor een groot aantal opgekomen leden der Boerinnen- e.: Plattelands Vrouw envereeniging In lezing over „Joego Slavië". Op haar eigen pret tig© wijze vertelde de spreekster, die eenig'e maanden, op het platteland van het oude Servië heeft doorgebracht, hoe de bevolking leeft en in haar levenson derhoud voprziet. Vooiral Maced|o|nië, dat jaren lang door de overheersching der Turken heeft geleden on daardoor pas een beginstadium van ontwikkeling toont, houdt vooral volksdansen, zang en klee derdrachten in hooge eere. Het vele borduulr- en weefwerk, dat bijna alles ,uit eigen gekweekt materiaal wordt vervaardigd en ide eenvoudige wto ningen, die door de (duidelijke lantaarn plaatjes werden getoond, deiden die aan wezigen geheel in die omgeving, mede leven. De voorzitster dankte spreekster voor haar mooie lezing en ;riep haar een tot weerziens toe. Ook nam Mevr. Koopjman dezen middag afscheid der vereeniging door vertrek naar elders. De Algemeene Njederlandsche Ver- keersfederatie beeft een bundel voor drachten gepublioeerd, onder den titel „Goederenvervoer", zöoals dieze voor drachten, inzake bet wetsontwerp 520, tot coördinatie van het goederenvervoer, gehouden zijin te 's-Gravenhage op |eien bij eenkomst, tot dat doel belegd door de A.N.V. Over het „Vervp er vraagstuk en de landbouw'" sprak de heer J. T. Deelen, dir. der Coöp. Handelver. van een N.B. Chr. Boerenbond. Zeer velen hadden Dinsdagavond ge volg gegeven aan den oproep tot het bijwonen van een lezing over Zwitser land, uitgaande van de reisbureaux Lisl- sone-Liaideman (wiaarvan de firma P. A. Ribbens agente is) welke lezing in de groote zaal van „Juliana" gehouden werd. De burgemeester, Jhr. mr. J. Sohuur- beque Boeije, sprak het openingswoord. Z.Ei.A. verwelkomde de vele belangstellen den, alsmede de spreker, de heer Al- bert Cüppers die voor het Nut het vorige jaar een interessante lezing over Italië hield en thans het bergachtige Helvetië tot onze lage landen zou bren gen. Spr. waardeerde de geste der firma Ribbens om de entrée's voor deZe ver gadering te storten in de kas van het „Beatrix Fonds" hier ter stede. De Zierikzeesche Radio-Centrale zorgde voor passende muziek in. de Zwitsersche sfeer, wielke de heer Cüppers door zijn causerie bij de foto's hield. Na een kort geschiedkundig overzicht te hebben ge geven van het bij uitstek democratische land in het midden van Europa, Zijn volksaard en veeltaligheid, werd de zaal in het duister gehuld. Bij de fraaie dui delijke projectieplaten voerde de heer Cüppers zijn stil luisterend auditorium mede naar Bazel, de poort van Zwit serland, naar Schaffhausen, met Zijn be roemde waterval, naar de fraaie Zwit sersche kathedralen, naar de diepblauwle bergmeren van Thun, Brienz en de Vier Woudsteden, naar de 'St. Gotthard, met Zijn tunnels en bruggen, een der hoofd- verkeerswiegen van Europa. Men kwam, onder den indruk, der madir tige bergreuzen en gletschers, de bron aders van Rhöne en Rijn, de hooge Alpen passen, de woeste schoonheid van het Berner Oberland, de rom'antische kastee- len en de oude steden, aan de 'berg- mleeren of o.p steile rotsen. De m'ooie plekjes in Zwitserland zijn werkelijk ontelbaar, toiiaar het Prinselijk Paar heeft dit jaar wel een zeer bijzon der goede keus gehad, want Grindej- wald is vanwege zijn schitterende ligging een van de centra van het vreemdelingen verkeer, Men bereik't dit plaatsje van uit Interlaken door het dal Van de Lütschine en men heeft er een onvergel ij kei ijk ge- Zicht op de geweldige sneeuwtoppen van het Berner Oberland, waarvan het trio Eiger, Mönch en Jungfrau wel de be kendste zijn. miaar zeven jaar geleden was ik in dienst van imir. Powis onder den naam van ^Al fred Baker". Tof je hem! wreedaardig vermoord hebt!, viel de mbeder in. Neen, madam, dat heb ik niet gedaan; anders zou ik u vandaag, niet onder de oogen zijn gekomen. IW ver wacht niet, dat u im'ij gelooft en bij1 het verhoor zal ik het dan ook hard genoeg te verantwoorden hebben. Maar ik heb .geen hand uitgestoken naar m!r. Powis. Daar ben ik totaal onschuldig aan. Maar waarom ben je dan uit den weg gebleven? vroeg Harold. Omdat alles Zoo leelijk tegen mij getuigjde. En waarom ben je dan nu te voor schijn gekomen? Gmi de belooniog. Mijn kameraad vertelde imlij, dat enkelen „van de oude bende" hemt naar mij gevraagd hadden, zoodra ze die advertentie in de kranten zagen. Ik ben toen dadelijk besloten, mlij imaar liever in persoon aan te melden. Ik hen bereid, onmiddellijk met u (mlee te gaan naar het poli tie-bureau; ze Zullen er daar wel gauw genoeg achterkomfen, of Alfred Baker 'ben of niet. Goed. Ik zal het geld niet uit betalen tot je identiteit bewezen is, en, sChuldig of onschuldig, Zal ik het dan aan je overimlaken o(p de wijze, zooals je het imlij gevraagd hebt. Groote 'bekoring giogt van deze imlooie lezing uit en 'menigeen heeft het verlangen voelen opkomen, eens een reis naar Zwitserland te kunnen maken. Dinsdagavond hield de Motorclub „Sparta" haar jaarlijksche Clubfeestavond in het, ,Huis van Nassau". Nadat de bekende 'band „The Merry makers" eenige nummertjes ten beste had gegeven, opende, bij ontstentenis van den voorzitter, de vice-voorzitter den avond met een hartelijk Woord van welkom tot de niet heel talrijke aanwezigen, wlaama hij uiteenzette dat de tijdsom standigheden oorzaak zijn dat men den laatsten tijd wat het organiseeren van motorraces betreft, niet zooveel van „Sparta" heeft gehoord. Ook herinnerde spr. in dit verband aan de samenwer king met den KNMV welke over 't al gemeen niet was meegevallen. Voorts deelde hij mede, dat de Grasbaanraces, welke voor den 2en Paaschdag waren vastgesteld, moeten vervallen daar er dan ook races Zijn te Alkmaar, waar de renners gemakkelijker heengaan dan naar Zierikzee. Met het uitspreken van den wensch dat de avond gezellig zou mo gen verloopen, verklaarde spr. dezen ver volgens voor geopend en werd met de afwerking van het programma begonnen dat bestond uit' muziek, tooneel en di verse attracties. Zooals reeds gemeld, werd het muzikale gedeelte verzorgd door „The Merrymakers", dien dit wel is toe-- vertrouwd, zooals ook dezen avond weer bleek. Op uitstekende wij'ze wist dit kwartet stemming te maken en er in te houden. Voor de afdeeling „tooneel" had „Spar ta" zich voor dezen avond de mede- Werking verzekerd van de jonge Tooineel- vereeniging „Advendo", die de aanwe zigen vergastte op de opvoering van twee éénacters „De Weddenschap" en „Me vrouw heeft pech", waarmede Zij veel succes oogstte. Over het algemeen werd er Vlot gespeeld en brachten de ver schillende komische situaties herhaalde lijk de bekende lachspieren in beweging. Ook de aankleeding van het tooneel en de grimeering (van den heer v. Doorn) vielen te roemen. De woorden van dank en waardeering door den voorzitter ge bracht, Wiaarin hij haar een „tot weer ziens" toeriep waren dan ook wel ver diend. Het punt „attracties" bestond uit prijs vragen en bal met diversen. De opgaven der prijsvragen waren niet eenvoudig, maar toch bleken enkele der aanwezigen een goede kijk op olie en dp lichaams afmetingen te hebben, waarvoor 'zij een smakelijke of ©én nuttige prijls in ont vangst mochten nemen. Het bal, waarvoor „The Merrymakers" de dansmuziek leverden, hield de aan wezigen nog geruimen tijd gezellig bij een, BROUWERSHAVEN. Er is op het oogenblik een beelie vloiot schokkers, alle gamalenvisschersviaairtjudgen, thuis behoor rende te Amemuiden, Veere, Brouwers haven en Ouddorp, bazig langs de kust Voor Hoek van Holland de garnalenvangst uit te oefenen. In dit gebied schijnt de garnalenvisscherij op het oogenblik goe de resultaten op te leveren; om de Zuid moet niets te vangen Zijn. De schokkers Loo.pen des avonds te Hoek van Holland binnen. OUWERKERK. Maandagjavond vergfcr derde de Kolen vereeniging „Eendracht maakt Macht", in de zaal van den heer Abr. Vijverberg WZ., nadat hier een be- stuiuirsvergadering a,an was Vooraf ge gaan. De algemeene ledenvergadering, werd b'ijlgewloond do|or in totaal 40 leden. Na opening döpr den vice-Voorzitter, de heer C. B. Boogerd Abr.z1. werd door den secretaris, de heer C. Hoogeirland, de rekening voorgelezen. Hieruit vermel den we, dat de ontvangsten bedroegen f 7287,03 en de 'uitgaven f 6048,73, goed slot derhalve f 1238,30. Uit het jaarverslag stippen we aan, dat in 1938 Wierden be trokken 4952 mud klolen. De aftredende bestuursleden, de heeren J. Dorst en J. Dekker, werden beiden her kozen, Het lid van de cOntróle-commlissie, de heer P. H. Kyijper, was aftredend ©n Dank u, sir. Dit is alles, wat iki verlang 1 Dit zeggende, stond hij op. Wacht nog even! riep mrs. -Sanc tuary. Wij hebben altijd gedacht, dat u de schuldige was; niemand beeft daar ooit aan getwijfeld en tóch 'Ziet u er niet naar uit, of u een moordenaar Zoudt wezen! Waarom is u weggeloo- pen?.... Waarom is u niet gebleven en heeft u het verhoor niet doorgemaakt? Om; U (dat voldoende toe te lichten, madam, zou ik ui heel wat van mij zei ven moeten vertellen (en dat Zou u vervelen. - Niets, dat mij verveelt, Zoo lang het maar de waarheid is! Ik heb geen reden, om iets anders dan de waarheid te spreken, maar dan moet ik mijn geschiedenis beginnen, een heelen tijd geleden, toen ik drie of vier jaar bij een oude dame als page hebl dienst gedaan, waarna ik met een prach tig getuigschrift lakei werd bij een fa milie op Grosvenor Square. Die familie was verkwistend en do be dienden waren er verkwistend, zoodat ik, toen ik daar wegging, verkeerd)© din gen had aangeleerd; ofschoon ik nog niets had gedaan, wat niet in den haak was. In mijn volgende betrekking was ik lakei bij een jongen man, even buiten Londen, die zwom in het geld, maar het dan ook even vlug liet rollen. Ook mijn beenen konden die weelde niet dra niet terstond herkiesbaar; in zijn plaats werd gekozen de heer Adr. Hag© Rz. Thans volgde verkiezing van een nieuw bestuurslid, dat tevens geacht kon wor den te kunnen fluwgeeren als voorzitter. Na ©enige bespreking vooraf werd met meerderheid van stemtonen gekozen de heer J. Romeijin Jz., burgemeester. Daar d© burgemeester niet ter vergadering aan wezig wag, werd hem telefonisch van deze benoeming mededeeling gedaan en berichtte hij 'Zijn verkiezing te acoeptee- ren. 2 nieujwe leden hebben zich aange meld. Nu volgde nog aanwijzing kolendra- gers en mededeeling, dat de kas en boe ken van den boekhouder in orde waren bevonden, bij monde van den voorzitter der financieele commissie, de heer P. W. v. d. Bos. Bij de rondvraag kwam ter sprake de wenschelijkheid van het aanschaffen vam een hor voor het schoonmaken der laat ste hoeveelheden anthraciet ©n eierkolen uit het schip. De heer Hoogerland Zal bij de firma Masion te Dordrecht informee- ren naar ©en gebruikte of overcomplete hor. Ook werd nog besloten, de bestuurs vergaderingen Voortaan op een aparte avond te houden, daar ©mldlers de ialg!e- meene vergadering niet tijdig kan aan vangen. Hierna Volgde sluiting onaer dankzegging voor de opkomst. OUD-VOSSEMEER. Ned. Herv. Kerk. Met dankbaarheid wordt melding geimaakt vain het feit, dat voor de Diaconie ©en gift vam f10 is gecollecteerd. Geref. Kerk. Dhr. C. W. Droog'ers C-W.z. heeft voor zijn benoeming tot diaken bedankt. SCHERPENISSE. in de gehouden alge- toileene vergadering van de Vereeniigiing „Draagt Elkanders Lasten", waar 57 leden aanwezig Wlaren, werd de rekening goed gekeurd met een goed slot van f99,41. Tp,t bestuursleden werden herkozen de jheeren J. M. v. d. Graaff en C. G. Hajr- tog, terwijl im de plaats Van den heer M. C. v. d. Slikke, die wegens ouderdom bedankt had, gekiozen werd de heer C- Slager. Tot voorzitter werd gekozen de heer C. G. Hartog. De uitkeeringSpremie bleef .gehandhaafd n[$. groote varkens 40"; kleine 50 cent per kg. Aan den schei denden voorzitter zal als aatodenkeai ©en vtulpen worden gegeven. Destijds werd door het gemeente bestuur besloten de vaargeul te verleggen aangezien deze te dicht de idiij'kbegint te naderen. Nu is men deZe week be gonnen dit werk in werkverschaffing uit te voeren. Een 20-rtal werkloozen zijn thans bezig grond uit de haven te schuieren naar de tuintjes achter de ge meentewoningen, Waardoor dit terreim WEERBERICHT De weerstoestand van Woensdagmorgen 7.20 uur: Den Helder: Vlissingen: Weer: half bewolkt half bëwolkt Wind: matig zuidoost matig zuidoost Temp.: 1 gr. 1 gr. Minimum hedennacht 0 gr. 0 gr. Neersl. afg. etmaal Geen 0.2 m.M. Verwachting geldig van Woensdagmorgen tot Donderdagavond ongeveer 19 uur: Voor het geheel© land: Matige wind uit Zuidelijke richtingen. Meest zwaar bewolkte lucht. Geen neerslag van be- teekenis. Weinig verandering in tempe ratuur. wordt opgehoogd en daarna in erfpacht wordt gegeven voor bouwgrond. POORTVLIET. De landarbeidersvereen. hield Vrijdagavond in het café van dhr. Gunter haar jaarvergadering. Voorz. dhr. Jae. Zuideweg. De aftredende bestuurs leden Jac. Jansen en M, Goudzwaard werden met algem. stemmen herkozen. In de afgeloopen week is alhie^i aan den zeedijk te Strienham, de dek last van een schip, geladen met strodl aangespoeld. Deze 'bestond uit ruim 150 blokken geperst stroo. Door eenige be woners van het gehucht werd hiervan aangifte bij den burgemeester gedaan, die tot opberging toestemming gaf.-- den loop van den dag kreeg de bevol king het recht van den eigenaar, die de weggedreven luiken opvischte. tot het in bezit inemen van de vondst. ST.-MAARTENSDIJK. Maandagavond jl. w.erd in gebouw „Rehoboth" de jaar vergadering gehouden van de plaatselijke afdeeling van den bijzonderen vrijWil,- ligen landstorm. De vergadering werd geopiend door den burgemeester mr. H. H. Schuller, die de aanwezigen een hartelijk welkom! toe riep. De plaatselijke leider verkreeg daar op gelegenheid tot het uitbrengen van het jaarverslag. Hieruit bleek o.m„ dat de B.VL zich nog steeds mag verheugen in een gestadige vooruitgang. Het leden tal steeg van 47 tot 51. Hij liet in het verslag uitkomen dat het achter pns lig gende jaar ©en bijzonder jaar is ge weest, zoowel voor Nederland als voor de BVL en de plaatselijke afdeeling. Gememoreerd werd o,.m. de geboorte van prinses Beatrix, het 40-jarig Regee- ringsjubileum van HMi de Koningin en de Zoo zeer bewogen Septemberdagen. Mijnheer Pimpelmans gaat paardje rijden door G. Th. Rotman Nadruk verboden 95. Het volgend oogenblik kwamen mijnheer Pimpelmans en de apotheker precies op het vischnet terecht, dat juist opgehaald was. Door het geweldige ge wicht kiepte het heele bootje als een duikende eend voorover. Het net, met inbegrip van mijnheer Pimpelmans en zijn vriend, verdween onder water, terwijl de arme visscher door (het omkiepende bootje als een bal weggeslagen werd-.. .f> My -vpf,. 96. Jonas Platvis plonste in de sloot, maar hij wist nog gauw op de schimmel te klauteren, die z'n sprong te kort ge nomen had en eveneens in de sloot te recht gekomen was. Bet werkte zich ech ter gauw op het droge en ging er van door. Jonas medenemend, die languit op de rug van het paard lag te spartelen als wijlen Mazeppa in eigen persoon. gen. Ik begon eerst met kleinigheden, toen mij méér toe te ©igenien van hem en zoo kreeg ik tenslotte leen vonnis van anderhalf jaar. Terwijl ik nog in mijn rijke dagen was, had ik kennis gemaakt met een allerliefst meisje, dat in een hoedenwinkel wferkte. Wij raak ten verloofd en zouden juist gaan trou wen, toen de bom losbarstte. Zij was er bijlna door verpletterd, want ik had wel gezorgd, dat zij nooit iets had ge merkt van mijn weelde, zoodat ze dan ook niet het minste vermoed|en had, dat er iets niet in den haak was. Maar toch wilde ze mij iniet opgeven en toen ik weer vrij was, legde ze haar beide han den in de mijne en liet mij1 Zwieren, dat ik in het vervolg altijd eerlijk door het leven zou gaan. Toen trouwden wij en zij bleef werken in den hoedenwinkel', om voor ons beiden den kost te ver dienen, f.ot ik ook weer iets te doen zou krijgen. Maar ik had geen getuig schrift. dus kreeg ik nooit anders dan en toe los werk. Zij werd ziek en had zelf verzorging noodig en in mijn ranhoop ging ik weer naar een van „de oude bende", die mij al eens ge holpen had; en door Zijn bemiddeling kwam ik toen bij mrs. Powis in dienst, onder den naam van Alfred Baker en met ©en valsch getuigschrift, terwijl mijn vrouw naar haar eigen familie ging en ik haar tot den laatsten stuiver van mijn loon gaf. Ik heb baar ook nptpjli jq verteld, dat ik door een valsch getuig*'" schrift aan de betrekking gekomen was. Mr. Powis iwlas niet makkelijk en als hiji ©en booze bui bad, betoabldield© bij je erger dan ©en hon|di. Niemain'd bleef dan ook lang bij hem in Idienst, maar ik had mij! Vjast vpopgenoimien, dat ik althjams bl ij ven zou» tot ik van hem op een igped getuigschrift rekenen 'kbn. Na e enigen tijd vertrouwjde hij1 mij, wat Voor h'em ial heel wat zeglgen wlilde! Nadat ik onigeveer een jaar biji mr. Powis ge weest was, stierf mijn vrouw1. Op baar sterfbed beloof'de ik haar, dat ik eerlijk Zou blijven, terwüle van ons kindje. Maar miu Ziet u, sir, hoe leelijk ik er voorstond, toen die moprdl plaats had; een bediende met een valscben njaalnü en een valsch getuigschrift. Mr. Powis jhiad dien avond kaart gespeeld met zijin vrienden. Hij had ons te voren gezegd, (dat we ons, na hiet spuper niet weer vertoptoen moesten, Waar we ons dan ook troiuW1 aan hielden, want we Waren doodop. Het leek mij1, dat we nog niet eens Zoo heel lang zullen ge slapen hebben, toen ik gewiekt werd door een geweldig luiden aan d© bel. Ik meen de viast, |d|at het mr. Powis 'zelf Zou Wezen en Zorgde dat ik in minder dan geen tijd in de kleeren was. Toen ik op de klok keek zag ik dat het al naar vijVen liep. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1939 | | pagina 4