EEN VROUW MET EEN VERLEDEN Uit Stad en Provincie I KLANKEN LANGS DE LIJN Derde programma Z. B. C. V r ij d a 'g 10 F e b r. 8 Brussel VI. 9.20 Luxemburg; 11-05 London Regional; 12-35 Brussel Vlaams; 2-20 London Reg.; 3.45 Keulen; 4.20 Diversen; 4.30 Deutsch- landsender; 5.20 Droitwich; 6.20 Locnldbn Regional; 7 Eigen gram-uitzending; 7.50 Brussel Vlaams; 10.45 London Regional. RADIO-PROGRAMMA Vrydag 10 Februari HILVERSUM I. 1876 en 301.5 m- 8 VARA, 10 VPRO, 10.20 VARA, 12 AVRO', 4 VARA, 7.30 VPRO, 9 VARA 10.40 VPRO, 11—12 VARA 8 gram; 10 morgenwijding; 10.20 declamatie; 10.45 Fantasia; 11.15 orgelspel; 12 AVRO—amu sementsorkest12.45 gram.; 1.15 Het Puszta-orkest; 2 viool en piano; 2.40 „Huisbewoners' lief en leed"; 3—4 De Palladians; 4.05 gram.; 4.35 De Ramblers; 5 voor de kinderen; 5.30 orgelspel; 6 Es- tmleralda; 6.28 berichten; 6.30 letterkun dig overzicht; 6.50 giraim1.; 7.05 „De sociale taak der gemeentelijke en provinciale besturen"; 7.23 berichten ANP; 7.30 be richten; 7.35 „Levenswaarden der Re naissance"; 8 zang met pianobegeleiding; 8.30 „Het dier in Zijn wereld"; 9 „Aïda"; 10 gram'.; 10.15 Johnny and Jones; 10.30 berichten ANP; 10.40 avondwijding; 11 piano-voordracht11.30 jaZzlmiuziek; X1.15 12 gratmi. HILVERSUM II. 415,5 m. Algemeen Programma, verzorgd door de NCRV. 8 schriftlezing; meditatie; 8.15 berichten, gram.; 9.30 gelukwenschen 10.30 morgendienst; 11 giram.; 11.15 piano- voordraoht; 12 berichten; 12.15 gram.; 12.30 Het Stie'hts Salonorkest; 2 gram).: 2.35 Christelijke lectuur; 3 orgelspel; 4 zang en piano; 4.45 gram.; 5.15 Het Am- sterdamlsche Kamermtuziekkiwartet6.30 tuinbouwpraatje; 7 berichten; 7.15 Lite raire causerie; 7.45 gram.; 8 berichten ANP; 8.15 reportage en concert; 9Bach- cantates; 10 berichten ANP; actueelhilf- uur; 10.30 „Quintolia"; 11.25 gram!.11.50 12 schriftlezing. DROITWICH 1500 M. 11.40—11.50 gram'.; 12.10 orgelconcert; 12.35 Billy Thorburn en zijn Band; 1.20 „Empire exchange"; 1.35—2.20 Het Nor thern trio; 2.45—3.05 De Northern Ire land zangers; 4.20 gram.; 4.50 radiiotoo- neei; 5.20 gram'.; 5.40 Gershom Parking- ton kwintet; 6.20 berichten; 6.45 radio- tconeel; 7.05 Parlementair overzicht; 7.20 orgelspel; 7.50 gram.; 8.20 Komische voor dracht; 8-35 Révue-programma; 9.20 be richten; 9.45 „Torpedoed in Spats"; 10.05 Het BBC-orkest; 11.25 Reg. Purs glove; 11.50—12.20 dansmuziek. KEULEN 456 M. 5.50 gram.; 6,.30 en 7.50 het omroep- zijn orkest; 12.35 het omroepkleinorkest; amusementsorkest; 11.20 Hans Neuhoff en 1.30 populair concert; 3.20 Het Danziger Landesorkest; 5.50 cembalovoordracht; 7.30 voor soldaten; 8-20 het omroeporkest en HJ-ensemble; 9.35 gram.; 10—11.20 Weens omroep-amusements-orkest. BRUSSEL 322 en 484 M. 322 m.: 12.20 gram.; 12.50 en 1.30 om roeporkest- 1.502.20 gram.; 5.20 piano voordracht; 6.05 gram.; 6.20 omroepdans- orkest; 6.50 scholierenkoor- 7.35 en 8.20 gram.; 9.05 radiotooneel; 10.30—11.20 om roepdansorkest; 7.45, 8.45, 12.50, 7.50 en 10.20 persberichten. 484 m.: 12.20 gram.; 12.50 en 1.30 ra dio-orkest; 1.50—2.20 gram.; 5.20 het Brus sels Blaasensemble; 6.05 zang; 6.38 gram., 8.20 militair orkest; 8.50 radiotooneel; 9.50 militair orkest; 10.30—11.20 gram. Matig is alleen hij die van hel goede niet te veel gebruikt en van het slech te.... niets. FEUILLETON VERSCHILLENDE BERICHTEN 4) Naar het Engelsch Helaas zou sir Gersave niet lang van zijn geluk genieten. Hij zal zoo wat een jaar of drie getrouwd zij'n geweest, toen hij, na een korte ziekte, overleed, waar door zijn dochters dus Idle eenige nako melingen waren. De jonge weduwe was in 't eerst ontroostbaar, maar, nadat 'zij zich een jaar op Huize Cheroherfelle in strikte afzondering had teruggetrokken, was ze met kenissen een reis op het vasteland gaan maken. Enid zou heel graag meegegaan zij:n, maar Avice wilde liever thuis blijven- Zij waardeerde het goede in haar stief moeder, imiaiair vond toc'h ook veel in haar, waarmee Zij zich niet vereenigem kon, en verheugde zich er dus op, icfat ze het landgoed weer eens alleen Voor zich had. Het bezit was van de meisjes gezamen lijk en ze hadden ook nog fortuin van haar moeder. Lady Chesterfelle was even eens ruim verzorgd achtergelaten; tevens was er in het testament bepaald, dat zij levenslang op het Huls zouden kunnen blijven wonen, tenzij1 Zij herlroulwde Avice was bijna met haar werk klaar. Mist veroorzaakt scheepsbotsing Gistermiddag is op vijf mijl bezuiden Humber-1 iehtschip het Grieksche schip „Katinei Bulgaris" in (aanvaring geweest met oen onbekend schip. De botsing ge schiedde in zwaren mist. Het Grieksche schip bekwam Zulke ernstige schade, dat het veel water maakte. De kapitein be sloot daarom noodseinen te dloen uitzen den. Deze werden opgevangen dioor het Amerikaainsche stoomschip „MeantiCut" en het onder Panameesche vlag viairende stoomschip „Norlys". Beide schepen be gaven zich.naar de laiamgegeven plaats van de botsing. Het duurde echter eenigen tijd voordat men den Ln nood verkeerenden Griek i n den mist had gevon|den. Intusschen voer ook de Nederlanjdsche sleepboot „Schelde" van L- Smit en Co's internationalen sleepdienst iu,it Yarmouth |uit, om assistentie te bieden. De „Meatn- tiqut" was het eerst ter plaaltse en nam: de bemanning van het reeds zinkende sejhip over. Niet lang daa)rn(a is de „Katina Bulgaris" in de golven verdwenen. Ontvlucht en weer gepakt Dezer dagen was de dienstplichtige A- J- S. van R|.I. door den Krijgsraad1 tot zes maanden hechtenis veroordeeld1. S- had bij; het schoonmaken van een mitrail leur zoo gevaarlijk gemanoeuvreerd dial een schot afging waardoor een meisje dat maar het werk 'z|ait te kijken, werd gedood. Gisteren was S- i wie er bij' zijn regiment in Zwolle, iwaarbij hij' een straf vatti zes dagen streng .arrest moest uitzitten wegens een krijgstuchtelijik vergrijp. Tijdens het luchten heeft hij' kans ge zien te ontsnappen. Zijn werkpak, dat hij als gestrafte moe(st dragen, had hij over zijn uniform aangetrokken, en toen z'ijn bewaker even afwezig 'was is hij' naar de soldatenkamer gehold', waar hij Zijn werkpak ,uit trok. Aldus wist hij, in dagelijksche tenue gekleed, zonder te veel aandacht te trekken, de kazerne te ver laten. De politie werd gewaarschuwd en na een achtervolging werd de vluchte ling door een agent aangehouden. GEMEENTERAAD TE BRUIN1SSE Ontslag aan den burgemeester verleend Orderverdeeling van mossels niet onrechtmatig Wat werkverschaffing en steun- verleeningj dep gemeente kostte In de gistermiddag gehouden vergade ring van den Gemeenteraad was de heler Goudzwaard met kennisgeving afwezig. De voorzitter, burgemeester Hage, spreekt in deze eerste vergadering in het nieuwe jaar de hoop uit, dat 1939 voor dei leden en hun gezinnen en voor de ge meente in al zijn geledingen een gunstig jaar mag zijn. Het aantal inwoners be droeg op 1 Januari 2400 personen'. Het afgeLoopen jaar kenmerkte zich. doo,r een groot aantal sterfgevallen. De heer M. de Koning dankte als oud ste lid voor de tot den Raad gerichte woorden. Ingekomen is een schrijven van den Commissaris der Koningin, waarbij is ge voegd het desbetreffend Koninklijk be sluit van 19 Jan., waarbij aan den heer S. Hage eervol ontslag wordt verleend als burgemeester der gemeente Bruinisse met ingang van 5 Maart 1939. Van het Ministerie van Economische Zaken is ingekomen een antwoord op een schrijven van den Raad over de on rechtmatige orderverdeeling van de aan het Centraal Verkoopkantoer te Bergen op Zoom te leveren consumptiemosselen, waardoor de belangen der kleine kwee kers in het gedrang komen. Medegedeeld wordt, dat uit ingewon nen ambtelijke rapporten blijkt, dat van een noodtoestand der bedoelde klieineJ kweekers niets is gebleken, terwijl die orderverdeeling 'zoodanig is, dat van een onrechtmatige orderverdeeling Zekiar niet mag worden gesproken. Ged. Staten kunnen zich niet vereenigen met het op de begrooting van 1938 uit- Enid zong nog wel, maar nu zonder be- geleiding en zóó droevig in mineur, dat haar zuster zei: Hè kind, houd toch op, als je niets opgewekters weet! 'tls om er bij te huilen! Ja, daar voel ik mij ook haast toe geneigd. Ik verlang verschrikkelijjki naar eenige verandering, zie je! Ik zou er Zelfs toe kunnen komen, om de invitatie van tante Fulwell aan te nemen, om bij haar te gaan logeeren! Daar zou haar ladyschap misschien op tegen hebben: ik héb immers ge zegd, dat we hier zouden blijven? Je moet toch eerlijk erkennen, Avice, dat ze ons in geen enkel opzicht dwang aandoet. O, ik kon bijna wenschen, dat we maar met haar meegegaan waren, zooals ze dat voorgesteld heeft. Voor jou is 'twat anders moet je denken: ie hebt Harold, die je afleiding bezorgt. |Het zou wat prettig zijn geweest, om het Paaschfeest in Rome door te bren gen. Waarom ga je nóg niet. Wel, ik vind het veel prettiger, om met Paschen hier te zijn. Haar lady schap en *ik kunnen het best samen vinden, maar toch is het soms een ver lichting, om even van elkaar af te zijn. {Maar als het jou dan zoo aanlokt, jij had toch wel met haar kunnen mee gaan? Je bent iinvmers niet verplicht, io|m! bij mij Ite blijven? Dat vind ik nu el heel onaardig getrokken bedrag voor werkverschaffing en steunverleening groot f 24000.— en wenschen dat te zien teruggebracht tot f 23000. Besloten wordt het verzoek van den gemeenteontvanger, den heer M. Vijver berg, om te komen tot opheffing van de door hem indertijd als ontvanger gestel de zekerheden, daar de gemjeente nu tegen fraude is verzekerd bij de Fraude risico-onderlinge en de kosten aan de opheffing verbonden, voor rekening der gemeente te nemen. Van de heeren A. Haack, L. v. d. Bos v. Vessem, M:. de Koning, M. Boot en J. van Popering, is ingekomen een ver zoek tot demping en rioleering van een gedeelte sloot achter hun woningen. Be sloten wordt aan dit verzoek te vol doen door buizen beschikbaar te stellen en een fcinkput te metselen, doch die kosten van arbeidsloon en demping voor rekening der betrokkenen te deen 'komen. Op voorstel van B. en W. wordt be sloten de post haven- en zategeld van G. A. Jumelet als oninbaar of te schrij ven en eveneens om aan Jacob Goud zwaard een half jaar afschrijving te ver- leenen van hondenbelasting. Vastgesteld wordt daarna 'het kohier voor de hon denbelasting 1939, waarop voorkomen 42 •plezierhonden a f6, 7 waakhonden af 3 en 3 vrije honden. De rekening over 1937 is definitief goedgekeurd met een batig saldo van den gewonen dienst van f 1839.44 en van, den kapitaaldiensl van f 1953.57. Voor de op 19 April te houden verkiezing van leden van de Provinciale Staten wor den gekozen als leden voor stembureau I de heeren de Koning en Geluk en als plaatsvervangers M. Bóone, L. de Jonge en S. Hage. Tot leden van stembureau II de heertea F- D. van Vessem, J. Goudzwaard en B. J. van Oeveren. Als plaatevervangers M. Vijverberg. A. van Oeveren en A. Kik. Overeenkomstig den wensch van Ged. Staten wondt de beg'rootinig vjoor 1938 verlaagd met f1000 voor de post werk verschaffing en steunverleening, terwijl de ontvangsten worden verhoogd met f 337.50 en de uitgaven uit hoofde van verschillende andere posten eveneens worden verhoogd. De zoorzitfcer deelt nog mede, dat over 1938 is uitgekeerd aan werkverschaffing f 11424.32, aan steunverleening f 10687.98, totaal voor deze posten f22112.30. Bij de rondvraag informeert de heer vain Onveren, naar ihet request dajt is ingediend door de afdeeling Bruinisse van den Bouwarbeidersbond over de verhoo ging van de steumnormen. De voorzitter deelt mede, dat van de betrokken in stanties in den Haag, die over een en ander zouden rapporteeren, inog geen be richt is ontvangen- ZIERIKZEE. Maandagavond is door den Res.-Kapitein J. C. Persant Snoep, com mandant van de afdeeling Zeeland van het Vrijw. Lands to rmkorps Mo- tordienst in het „Huis van Nassau" een propaganda-avond gehouden tot wer ving van vrijwilligers voor het korps. Voor dit doel waren een aantal buiten gewone dienstplichtigen, in het bezit van een rijbewijs A of B aangeschreven. Een 25-tal personen, waaronder verschillende leden vain do Motorclub Sparta", waren op de bijeenkomst aanwezig. Kapitein Persant Snoep gaf een uiteenzetting van het doel van het korps en de voorwaar den en bepalingen waaronder men zich bij dat korps kan verbinden. Het ligt in de bedoeling dat binnen afzienbaren tijd aan „beginnelingen" mi litaire instructie wordt gegeven en wel één maal in de veertien dagen. Teneinde ieder, die hieraan wil deelnemen, in de gelegenheid te stellen de instructies te volgen, zullen deze worden gegeven niet meer des Zaterdagsmiddags, doch op een dag in de week in de avonduren. Ala instructeur zal optreden de reserve ie luitenant R. A. J. den Boer. Door verschillende aanwezigen werden nadere inlichtingen verzocht, welke door van je gezegdl Je begrijpt toüh wel, dat, als ik tussChen jullie ikiiezen mloet, ik jo.it Ikies? Aviice gaf baar een kus en Zei: Kiolm', troost je maar, kindje! I'kl geloof, dat bet enkel een booze bui van je is en die Zal wiel weer over drijven. Ik ben niet van plan naar tante Fulwell te gaan, eer Bernard er is en ik beb zijn imbed er 'beloofd, dat ik hier Zou zijn, oimi bem te verwelkomen; en, al ontvangen we nu o.ver bet geheel nu niet Zooveel bezbek, 'hij' is net als Harold, bij hpbrt bijna tot de falmiiie En wanneer aal Harold nu, èebt bot de falmiilie booren? plaagde Enid. Maar dat is waar: hij' zal nu bijna een vreeimde zijn! Hij is zjoh lang weg geweest, dat ik helm' mij haast niet k|an herinneren, ofschoon im'rs. Sanctuary mij genoeg verveeld beeft (mlet zijn brieven. Waarolm) is bij toch niet eerder thuis gekolmlen Hij imioest immers niet Zonder geld terugkeerendat gjaf zelfs zijn .mloeder toe, iboè graag ze hetm' oo^ bij1 zich bad gehad Hoor eens, Avice, als je 't niet te naar vindt, o'ml er over te spreken, dan imbest je mij todh eens vertellen, boe bet ko'mt, dat die arme Philip zoo Véél had en Bernard niets? Omdat de va'dier van Philip trijk en die van Bemiatrd arm vVais- Toen mjr^* Kapitein Persant Snoep werden verstrekt. Tenslotte gaf zich een tiental der aan wezigen als vrijwilliger op, terwijl eenige anderen hun toetreding nog in beraad wilden houden. De afdeeling Zeeland van het Vrijwil lig Landstormkorps Motordienst bestaat momenteel uit ruim 900 leden, waarvan de sectie Schouwen-Duiveland 70 vrijwil ligers telt. BURGH. Iin de Zondagmorgen gehou den godsdienstoefening is een bankbiljet van f10 gecollecteerd voor de kerk. Den milden gever of geefster zij dank ge bracht voor dit blijk van belangstelling en medeleven. Strekke dit voorbeeld ter navolging! NOORDWELLE. Het kiescollege heeft in hare vergadering van gisteren tot dia ken herkozen de heer A- Koster, welke de benoeming heeft aangenomen. SIRJANSLAND. Candidaat Aalbers uit Amsteradm, welke reeds de toezegging van beroep naar de Ned. Herv. Gem. hier heeft aangenomen, is Dinsdagavond met algemeene stemmen nu officieel be roepen. BRUINISSE. In hotel Storm alhier werd gisteravond een vergadering gehouden, uitgaande van de afdeeling Schouwen en Duiveland van de Schippersvereniging „Schuttevaer". Aanwezig waren de heeren de Rijke uit Zonnemaire en van der Doe, Lokker en Schot uit Zierikzee. Het doel was na te gaan of men te Bruinisse zou kunnen komen tot het or- ganiseeren van een cursus tot het ver krijgen van een diploma voor de bin nenvaart, evenals men die thans te Zie rikzee organiseert. De heer van der Doe Zette op duide lijke wijze de voordeelen aan het ver krijgen van het diploma verbonden uiteen en besprak de voorwaarden tot deelne ming. Niet minder dan 47 personen lie ten Zich als cursist inschrijven. Teneinde de te maken kosten tie kun nen bestrijden zal subsidie worden ge vraagd aan de beide mosselkweekersvier- eenigingen en aan het Gemeentebestuur. Een commissie werd gevormd om ver schillende voorbereidende werkzaamheden te treffen. Hierin werden gekozen de wet houders W. van den Berg Dz. en F. D. van Vessem en de heeren P. de Waal, D. de Ronde, S. Beekman, Jacob de Waal Lz. en Joh. v. d. Berge. Daar reeds in Maart examen wordt gehouden werd besloten met de aanvang van den cursus te wachten tot Sept. Burgerlijke Stand oover de maand Januari- Geboren; 2. Willem, z. van J. Kik en C. M,. Knop; 5. Gebbina, d. van J. Raukema en M. Broekema; 13. Maria Catrina, d. van J. Kik en A. C. J. dé Koning. Gehuwd: 13. W. v. d. Ouden, 23 j. j.m., en H. B. Jumelet, 18 j. j.d'. Overleden: 12. E. Jumelet, 63 j., echtg. van W. J. van den Berge; 22. C. P. Bal, 41 j., ongehuwd. ST.-PHILIPSLAND. Burgerlijke Stand over Januari. Geboren: 10. Jan, z. van Pieter Ligtendag en Cornelia Agatha Neele; 12. Janna Wilhelmina Hendrika, d. van Gornelis Quist en Lientje Adriaiia van Oudenaarde. Gehuwd: 5. Pieter Jo- han van Schelven, 24 j. j.m., en Leuntje Adriana Johanna vajn Iwaarden, 22 j. jd. Overleden: 14. Maria Jacoba Aarnoudse. 54 j., echtg.e van Lauwerens Cornelis Faasse (overleden te Brugge, België) Le. venloos aangegeven: Een z. van Abraham Joppe en Lena Adriana van Luijk. Loop der bevolking over Januari. Vertrokken: L. A. J. van Iwaarden, Z. b. naar Dreischor; C. A. Gunter, schip persknecht naar Werkendam; S. van Be- veren, dienstbode maar Nieuw-Vossemeer; M;. C. Bolier. z.b. naar Enkhuizen; L. Quist. landarbeider en gezin naar Anna- Paulowna. Dacht men aanvankelijk, dat üoak:. in deze gemeente het zoo gevreesde j „Mond- en Klauwzeer" onder het vee I geweken was, thans is hiervan weer een i geval aangegeven en wel onder het vee I van Gebr. de Ronde, alhier. OUD-VOSSEMEER. Dinsdagavond j.l. werd in de O.L. School de jaarlijksche ouderavond gehouden. Als gewoonlijk was het lokaal ook nu weer tot de laatste plaats bezet. Bij verhindering van den voorzitter der Oudercommissie, opende dhr. Fluijt. hoofd der school, de bijeen komst. die met voldoening de groote op komst constateerde, en in het bijzonder den Burgemeester en de aanwezige le den van den Raad welkom heette. Even als vorig jaar stond ook nu kinderzang op het programma. Negen jongens en negen meisjes betraden het lokaal en zongen onder' de goede leiding van dhr. M:. J. de Rijke een aantal versjes, het geen de aanwezigen zooveel voldoening moet hebben geschonken, dat het niet verwonderen zou, wanneer kinderzang 'ai vast nummer wordt op het programma. Dhr. Fluijt had tot onderwerp van zijn lezing gekozen: „Door de Russische sneeuwvelden", welk verhaal beoogde 'n indruk te geven van het verloop van den veldtocht door Napoleon in 1812 naar Rusland ondernomen. In ademlooze stilte werd dit verhaal, waarin geweven de levensloop van een Engelsche jongeman, Mijnheer Pimpelmans gaat paardje rijden door G. Th. Rotman Nadruk verboden 81. „Ho! Ho!" riep mlijnheer Pimpal- (mlans. En toen Sientje het jasje uitge spreid oimjhoog hield, sloeg de arme man zijn banden in de lucht. Het jasje was totaal aan flarden. „We hebben mis schien wel een ander jasje voor méneer F' zei :Sien; „komt u maar mee, dan zul len we eens zoeken!" 82. Wegens mijnheer Pimpeimans dikte wias er echter op de heele boerderij geen jasje te vinden, dat hem' paste. En hij imbest toch wegWacht, dan kon hij' de trui van Hannes, de knecht, wel te leen krijgen. Zoo'n trui rék'te wel imlee; die paste dus allicht. En zoo ver trok imüjnheer Pimpeimans even later, ge tooid imet de roodgestreepte trui. Sanctuary hajair eersten echtgenoot, m'r. Piowis, verloor, verloioir ze tegelijk z'ijn geld, omdat [alles op lde;n Zoon was .vlast- gezet. Bij' hun troiuwen iwtas mer. Sanctu ary ruim bejmiiddelld, inojaiajr door speculatie had hij' nagenoeg alles verloren, Zoodot Zij* het toch al moeilijk genoeg had, zelfs nog1 voordat dat verschrikkelijke gebeur de! Bernard wias toen in Zuid-Amerika biji den mijhbouw- Hij kon niet onbemid deld teruggaan, want Zijn leertijd nog niet om en toen hiji Vriji was, Iwilde hij1 eerst nog zoo lang blijven, tot 'hij' een bepaalde som, welke mrs. Sanctuary hoodigl had, biji elkaar 'zou hebben. Mta^r nu heeft een oud-oom heimi onverwacht een landgoed in Oornwallis nagelaten, 'Zoodat hiji niet langer hoeft te wachten'* Mrs- Sanctuary woonde in een kleine villa naast het piairk van Huize Cherdhe- felle. Zij1 was een invalide en kwiam nooit vain haiar kamer, 'Zoozeer had zij zich aangetrokken den tragisohen dood Van haar oudsten zoob, die a|a|ni IdJen voor avond van Zij'n huwelijk met Avice Cher- chefelle doodgestoken was gevOmd'eni! Sindsdien hald de moeder slechts één le vensdoel, ml. om wraak te némen op den moordenaar. Zij had' steeds gedulig gewacht op den terugkeer van hajair twee den Zoom, Bernard, Zooldlat die deze taak op zich zou nemen. Er was een vonnis van „moord Imet voorbedachten radé" uit gesproken over één van de bedienden, die zeer ongunstig bekend stonjd en die 1 op de iplek moest Zijn geweest, op het tijdstip, dat die moord had p^ats ge had- De politie was den man ^no-pit ofp het spoor gekomen 'en tmirs. Sanctuary beidde iden tijd van wraak in stilte. De meisjes Cherchefelle had Zij altijd nagenoeg als haar eigen kinderen be schouwd, en, toen Avice nu, ineens op zoo noodlottige wijze niet haar schoon dochter werd, ha|d Zij het jonge meisje toch aan zich verbonden door een plech tige gelofte. Mrs- Sanctuary had nooit de tweelie lady Cherchefelle ontmoet. Ze had het overijlde' huwelijk van sir Gervuse bijna als een persoonlijke beieediging opgevat- De beide dames wanen nu al vijf jaar naiaste buren en inog nooit hadden ze elkaar van (aangezicht -bot .aangezicht ge zien. Zonder nadere toelichting had sir Gervase er zijn vrouw van gesproken, dat verdriet m|rs. Sanctuary «enigszins vreeimd had gemaakt en haar ladyschap scheen zich door die teruggetrokkenheid' van 'haar buurvrouw1 in het minst niet ge griefd te voelen. Toch kon Avioe zich wel eens tmet eenige bezorgidheid afvragen, 'hoe haar stieftmloeder den zoon zou ont vangen en was ze blij, dat lady Cher chefelle althans niet terug zou, Zijn, als hij voor den eersten keer o(p bezoek kwajm). i (Wordt vervolgd). j

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1939 | | pagina 4