SCHUDT UW LEVER WAKKER Valsch spel Uit Stad en Provincie ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN en U zult morgéns „kiplekker" alt bed springen. lederen dag moet tJw lever minstens een liter gal m Uw ingewanden doen stroomen. Wanneer deze stroom van gal onvoldoende is, verteert Uw voedsel niet, het bederft. U voelt U opgeblazen, U raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd en U bent humeurig, voelt U ellendig en ziel alles somber in. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen. U moet CARTER'S LEVERPILLETJES nemen om een liter gal vry te doen stroomen en U zult weer geheel fit zijn. Onschadelijk, plantaardig, zacht, on overtroffen om de gal te doen stroomen. iEischt Carter's Leverpilletjes by apothekers en drogisten, f. 0.75. >- KLANKEN langs de lijn Derde programma R. C Zaterdag- 4 Februari. 8 Brusv sel Vlaams; 9.20 Luxemburg; 11.05 Lon don Regional; 12.50 Brussel Vlaams; 2.20 London Regional; 3.20 Keulen; 5.20 Droit- wich; 8.20 Brussel Vlaamjs; 7 Eigen gram/.- uitzending; 7.50 Brussel Vlaams. RAOIO-PROGRAMMA Zaterdag 4 Februari HILVERSUM I. 1875 en 301.5 m- VARA-uitzending. 10—10.20 v.m. en 7.30 8 VPRO. 8 gram.; 10 morgenwijding; 10.20 voor arbeiders in de continubedrij ven; 12 gram.; 1.30 Fantasia; 2 De 'b3- steding van de vrije tijd; 2.15 Quatre- mains; 2.45 gram.; 3 reportage; 3.30 re sidentie-orkest- 4.30 esperanto-uitzending 4.50 vervolg concert; 5.30 reportage; 5.45 filmland; 6 John van Brück; 6.28 berich ten; 6.30 Groningsche uitzending; 7.10 po litiek radiojournaal; 7.30 Nederlanders in Amerika, 8.03 berichten ANP; 8.20 voor schakers; 8.21 VARA-orkest9 toespraak; 9.15 „En nu.... Oké!" 10.30 berichten ANP 10.35 Community-Singing; 11 het souve nir-orkest; 11.30—12 gram. HILVERSUM II-. 415,5 m. KRO-uitzending. 4—5 HIRO. 8—9.15 gr. 10 idem; 11.30 godsdienstig halfuur; 1- berichten: 12.15 KRO-orkest; 1 gram!. 1.20 KRO-melodisten; 2 voor de rijpere jeugd; 2.30 gram.; 2.45 kinderuurtje; 4 gram.; 4.05 De beteekenis van technici en werknemers voor het bedrijfsleven; 4.20 gram.; 4.25 theosofie in de practijik; 4.40 gram.; 4.45 Een woord tot de vrou wen van onze georganiseerden; 5 gram.; 5.30 esperantonieuws; 5.45 KRO-nachte- gaaltjes- 6.15 gram.; 6.20 weekoverzicht; 6.45 gram.; 7 berichten; 7.15 Zuid-Afrf- kaansche letterkunde; 7.35 actuee.e aethcr- flitsen; 8 berichten ANP; 8.15 meditatie met muzikale omlijlsting; 8.35 KRO-melo disten; 9.15 revue-programma; 10 gram. 10.30 berichten ANP; 10.40 filmpraatje; 10.5512 gram. DROITWICH 1500 M. 11.20 pianovoordraeht; 11.50 gram.; 12.20 orgelspel; 12.50 gram.; 1.20 Hippodrome- orkest van Bristol; 2.20 zang en piano duetten; 3 sportreportage; 4.35 het BBC Schotsch orkest; 5.20 Harry Roy's orkest; 6.20 berichten; 6.50 sportpraatje; 7.05 BBC- Harmonie-orkest; 7.50 actueel© uitzen ding; 8.20 Music-Hall -programma; 9.20 richten: 9.45 nieuws uit Amerika; 10 BBC- theater-orkest; 11.05 declamatie; 11.20 Jack Harris- Band; 11,50—12.20 dansmuziek. RADIO PARIS 1648 M. 9 en 10 gram.; 10.05 conservatorium- orkest; 12.05 gram.; 12.30 zang; 1 gram.; I.10 Pascal-orkest; 2.50 zang; 3.30 gram. 3.35 zang; 3.50 pianovoordracht; 4.05 zang 5.05 cembalovoordracht; 5.20 gram.; 7.25 het Van de Walle-orkest; 8.35 zang; 8.05 pianovoordracht; 9.05 Zang; 9.20 zie Brus sel 322 m.; 10.50 gram.; 11.20—12.50 J. Bouillon en zijn orkest. KEULEN 456 M. 5.50 gram.; 6.30 W. Noack's orkest; 7.50 Danziger Landésorkest; 11.20 Waldemar Hasz' orkest; 1.302.50 gram.; 3.20 ge varieerd programma; 5.35 populair pro gramma; 6.35 winterhulp-programma; 7.30 carnavalsprogramma; 9.50 omroeporkest; II.20—2.20 gevarieerd nachtconcert. FEUILLETON naar het Engelach Nadruk van Annie S. Swan 52) verboden Je hebt nog niet zoo lang, geleefd, "zei Annabel glimlachend! Je hebt nogj een heel leven voor je, waar in je, als je voorzichtig bent, geen fouten meer behoeft te wraken. Als Jack de vrouwen beter gekend had, zou hij door dien glimlach en die woorden hoop en moed gekregen heb ben, miaar hij draafde op zijn eigen wan hopige manier door, zoiekend naar de juiste woorden. Ik kan mie voorstellen, wat je daicht om'dat ik je niet mieer schreef dan dat eeme ellendige, onsamenhangende briefje. Ik denk, dat je niet begrijpen kunt hoe een miam zich gevoelt na een ondervin ding als die, welke ik1 opgedaan hald en dat ik zoo- vreeselijk bang was een nieuw© vergissing te begaan, dat ik een voudig niet kon doen... wat ik het liefst ter wereld had willen doen? Zijl vroeg niet wat het was en rij hielp hem' ook heeiemaal niet, meende BRUSSEL 322 en 484 M. 322 m.: 12.20 gram.; 12.50 en 1.30 om roeporkest; 1.50—2.15, 2.35 en 3.20 gram. 4.20 conservatorium-orkest en solisten 6.20 omroeporkest; 8.20 gram,; 9.20 om- roepsymphonie-orkest; 10.50 populair con cert; 11.50—12.20 gram.; 7.45, 8.45, 12.50 7.50 en 10.20 persberichten. 484 m.' 12.20, 1, 1.30—2.15, 2,55 en 3.10 gram.; 3.20 symphonie-concert; 4.50 gram. 5.05 cellovoordracht; 5.35 en 5.55 om- roepdansorkest; 6.35 concert; 7.05 en 7.35 gram.; 8.20 omroeporkest; 10.30 omroep- dansorkest; 11.20—12.20 gram. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.30 omroeporkest en -kamerkoor en solisten; 9.20 berichten; 9.40—10 sportre portage; 10.05 berichten; 10.20—11.20 Otto Dobrindt's orkest. Zoeuwsche Federatie van Cooperates en Kolenbonden In de op 25 Februari in het Schut- tersnof te Goes te houden vergadering! van de Zeeuwsche Federatie van Goöp. en Kolenbonden zal o.a. het jaarverslag van den secretaris, den heer L. P. van Oorschot, aan de orde komen. De secretaris herinnert in de eerste plaats aan het belangrijk 'besluit, ge nomen in de jaarvergadering op 12 Febr., waarbij het bestuur gemachtigd werd rit ting te nemen in de Prijzen-Commissie Zeeland, indien voldaan zou worden aan de eisch -der federatie, n.l. dat in de sa menstelling der P.C. 'rij dezelfde rechten zou hebben als de handelaren- De voor zitter der Huisbrand commissie deelde toen mede, dat na rijp beraad besloten was te voldoen aan deze wensehen. Dit lokte protest uit bij de handelaren, doch de H.C. 'bracht in haar standpunt geen ver andering. Dat druk van bovenaf aian dit besluit niet vreemd was, staat volgens den secretaris vast. Volgens het verslag beteekent de aanwezigheid van de Fede ratie in (die P.C. in wezen een bescher ming van het algemeen belang. Een woord van hulde wordt gebracht aan den onpartijdigen voorzitter, mr. Bonman te Goes. Een voorstel oiml in het vervolg per gewicht te leveren, werd door de P.C. in meerderheid aanvaard, doch is nooit uit gevoerd, omdat de H.C, bepaalde, dit over dit kolenjaar zoowel de h.l. als de k.g. zouden gelden. Met voldoening constateert de secre taris, dat steeds meer vereeniginglen de wettelijke coöperatieve vorm hebben aan genomen. In de Kamer van Koophandel wordt volgens het verslag te veel re kening gehouden met de belangen van de handel, te weinig met de belangen der verbruikers. De kolenbond te Biervliet trad tot de federatie toe. Verwacht mag worden, dat de invoe ring der 'conventiebepalingen voor Z. Vlaanderen met ihet komende jaar 1939- 1940 van kracht zullen worden- Het financieel verslag geeft een eind- eindcijfer van f 1104.68. Het goed slot steeg van f42.66 tot f451.89. Onder de voorstellen die in behandeling komen, is er een van het bestuur, om wederom voor een jaar in de P.C. zit ting te nemen» omdat de tijd, gedu rende welken de Federatie er in ver tegenwoordigd is, te kort is oimi een oordeel uit te spreken. Burgerlijke Stand van Zlarlkzee Geboren: 31. Janna Marina, d. van L. Padmos en W. C. Dalebout. Gehuwd: 27. J. M. den Haan, 27 j. j.m., en A. de Munnik, 25 j. j.d. Overleden: 26. Tonus Legemate, 13 w. Zondagartsendienst Zierikzee 5 Febr.: dir. Boogerd en dr. Verspyck' l>& ware rijkdom van het teven is de toegenegenheid, de ware armo&de is het egoïsme. hij, terwijl hij' haar aankeek', maar rij zat zoo voorovergebogen, datJ hij' -aiitets kon zien dan haar, kin. Zoo worden de plannen van een jongeman altijd bedorven, zei hij wan hopig, Als men krijgt waar men zoo naar verlangd heeft, blijkt het geen rooie cent waard en beantwoordt het heele- maal niet aan onze verwachtingen. Bedoel je mij? vroeg zij en schater lachte. Ja, ik bedoel jou. Ik heb al heel wat ondervonden, zei hij' ruw. Eh nu komt het voornaamste, want ik ga En geland voor goed verlaten. Waar ga je heen? vroeg Zij. Ik wil je niet vervelen; ik kwam het je alleen maar even vertellen, of schoon ik het even goed had kunnen laten, geloof ik. Mijn firma, Attwater, zooals je weet, heeft een nieuwe afdeie- lingl ^peopend te Rio de Janeiro en zij zijn van plan het grootsch op te zetten. Zij hebben mij de leiding ervan aange boden. Ein nu vertrek ik binnen een maand naar Zuid-Amerika. Het schijnt, dat je Engeland altijd even plotseling wilt verlaten, zei zij ge vat. Het is een prachtpositie, veronder stel ik? Dat wel ,maar het is een vreeselijk land. Ik ken een jong mensch, die een mooie betrkeking moest weggooien, om dat zijn vrouw er niet wilde blijven. RECHTZAKEN Rechtbank te Breda Ziji oom met rielc en bijl a«»slaa®n Donderdag stond voor de Bredasche rechtbank o.m. terecht de 21-jarige land arbeider W. C. de J. uit S t.-A n m a 1 a n d, thans terzake van na te melden feit gedetineerd in het Huis van Bewaring te Breda, die zich wegens poging tot doodslag te verantwoorden had, omdat Jiijl op 8 November j.l. zijn oom W. v. P. op een land ónder St.-Maartensdijk, waar beiden alstoen werkzaam waren, met een riek in de richting van diens borst had gestoken. Door zich snel om te draaien werd v. P. slechts aan één, der armen getroffen. Toen verdachte dien namiddag thuis kwam te St.-Annaland, had hiji een bijl genomen, waarmede hij, na deze opgeheven te hebben, naar het hoofd van zijln oom sloeg, doch deze laatste voorkwam nog erger, door zijln arm op te heffen, aan welk lichaams deel hij toen vrij' ernstig gewond 'werd- In deze (jh aak waren twee getuigen gedagvaard, n.l. de landarbeider W. v. P. en M. v. P., beiden uit St.-Annaland, resp. oom en tante van verdachte, ter wijl verdachte als raadsman werd bij gestaan door Mr. A. Dirven, advocaat te Bergen óp Zoom. Nadat voorlezing was gedaan van een psychiatrisch- en reclasseeringsrapport omtrent verdachte uitgebracht, werd als eerste getuige gehoord de oom van den verdachte om Zijln verklaring af te leg gen over hetgeen dien bewusten dag had plaats gevonden. Getuige erkende dat het tusschen hen beiden niet goed ging, tot dien bewusten dag de bom losbarstte. Ook gaf hij' toe een spade en mes in handen gehad te hebben toen zijln neef met een riek zwaaide. Verdachte's tante verklaarde hierop hui lend wat ze nog van het voorgevallene* afwist. Ze was erg geschrokken toen na het breken van een ruit, de anders zoo stille neef tegen haar broer zóó optrad. Hierop werd verdachte, die zelf ook te snikken zat, gehoord. Evenals bij! het vooronderzoek vertelde hij! ook thans koelbloedig met den riek in de richting van zijln oom's hart gegooid te hebben, met het doel hem van het leven te be- rooven. Des avonds had hij! -eerst een ruit der woning ingeslagen om zijln oom naar buiten te lokken en toen deze daar op buiten verscheen had hij! hem met de bijl geslagen met het doel hem het leven te ontnemen. Waarom hij! zoo was opgetreden kon hij' zelf thans ook niet begrijipen. De Officier v. Justitie, die vervolgens requisitoir nam in deze zaak, achtte de door verdachte gepleegde feiten zeier ernstig, al was er in de onaangename verhouding tusschen oom en neef wel eenige grond vopr clementie. Gezien den ernst der feiten, doch mede lettende op de omtrent verdachte uitgebrachte rap porten, eischte ae Officier v. Justitie tegen verdachte wegens poging tot doodslag, tweemaal gepleegd, 12 maanden gev.stn., waarvan 6 maanden voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd met de bepaling d.at verdachte zich gedurende dien proeftijd zal stenen onder toezicht van de Prot,- stantsch Christelijke Reclasseeringsver- eeniging. Verdachte's raadsman, Mr. Dirven, be toogde dat er geen sprake kon Zijln van poging tot doodslag, hoogstens van poging tot zware mishandeling, want na Zijln daad ging zijn cliënt zich zielf aan geven. Ook diens beweringen zijln oom te willen dooden, zijln niet serieus be doeld, omdat verdachte de draagwijdte dezer woorden niet kent. Voorts ging pleiter uitvoerig na hoe verdachte tel kens door zijln oom werd teruggezet je gens zijln andere bij de familie van P. inwonende broers, om tenslotte, mede gelet op de omstandigheid, dat zijd cliënt weer bijl zijn werkgever mag terugko men, een gevangenisstraf te bepleiten ge lijk aan den tijd in voorarrest doorge bracht. Na re- en dupliek bepaalde de Recht bank de uitspraak in deze zaak op 16 Februari e.k. Maar er staat jou niets in den weg, zei zij zacht. - Ik ken die vrouw niet,,, maar wie zij ook moge zijn, het was verkeerd van haar. j Neen.... mij staat niets in den weg.., ten minste, dat geloof ik niet. Maar voor 1 den drommel! Ik ga er niet heen om mezelf levend te begraven tot ik oud en grijs ben en vergeten door het eenige wezen, dat ik liefheb. Annabel, wil je met me meegaan? Het lijkt misschien vreemd, dat ik na alles wat er gebeurd is, tegen jou over liefde durf spreken. Maar ik waag het. Ik heb je lief! Ik heb jou alleen noodig! Mijn liefde voor jou is grooter en machtiger dan ik ooit gekend heb. Hoor je dat, Annabel? Ant woord je niet? Zij' waren daar geheel alleen en de groote takken van den ouden vijgeboom bogen zich beschuttend over hen heen Zoo was er niemand die zag hoe hij bij haar stoel neerknielde en hoe hij1 mlet van aandoening bevende handen haar 'hoed afzette om) haar in de oogem te zien, in die heldere, klare diepten die niet konden liegen. ,Macr haar lippen spraken reeds voor hij' haar in de oogen zag1, en het waren gulden woorden. Ja, ik ga mbe, en hoe het suöces ook moge zijn, je vrouw blijft 'bij je tot den dojod. Moord op woonw8g«nmei*je Voor het gerechtshof te Arnhem is gisteren in hooger beroep behandeld de zaak tegen den 25-jarigen J. F. v. W., thans gedetineerd, die door de rechtbank te Almelo veroordeeld is tot tien jaar gev.str. met ter beschikkingstelling van de regeering, wegens moord op de 12- jarige Tetje Hof, een dochtertje van een woonwagenbewoner aldaar. De officier van justitie, die wegens moord veroordeeling tot levenslange gev. straf had geëiseht. yvas tegen deze uit spraak in hooger beroep gekomen. Zooals men zich zal herinneren, heeft op den morgen na Hemelvaartsdag van het vorige jaar een gemeentewerkman op eèn opslagplaats van gemeentewerken het deerlijk verminkte lijkje van het meisje gevonden. Het onderzoek vestigde al spoedig de aandacht op dezen verdachte, die even voor Hemelvaartsdag uit de gevangenis te Assen was ontslagen, waar hij? 'een straf had ondergaan wegens diefstal met geweldpleging. Toen verdachte werd aangehouden, ont kende hij) aanvankelijk iets van den moord te weten, doch al spoedig had de politie zooveel aanwijzingen verzameld, dat ver dachte toegaf het meisje te hebbbn ver- ufnc/örd. ,fivDfe advocaat-generaal wilde den offi cier van justitie niet geheel volgen in zij!n eisch van levenslang, omdat deze verdachte pas 25 jaar is en het volgens den deskundige hier geen hopeloos geval is. Op grond hiervan requireerde spreker tot veroordeeling van een gevangenisstraf van twintig jaar met ter beschikkingstel ling van de regeering. Uitspraak 16 Februari a.s. ZIERIKZEE. In samenwerking met het „Zierikzeesdh Strijkorkest", geeft ons stedelijk muziekcorps „Kunst en Eer" Domd&ndajg) 9 Febr. a-s- een buitengewoon concert in „Juliana", vloior de donateurs dezer vereen [gingen. De directeur diezeir beide gezelschappen, de beer A. V. d. Houten J.Jz., heeft ©en aantrekkelijk pro gramma vastgesteld. Zoo 'zal o.m. door „Kunst en Eer" worden uitgevoerd ge deelten uit de „Suite l'Arlésienne" van George Bizet en de „Suite Romantique" van Francis Popy, terwijl de 4 jongste éleves reeds een tweetal nummers mogen meeb'lazen, waarvoor ze extra, hebben ge studeerd Het belooft een prettige muzikale avond te wordéh. Dat de banden met „Kunst en Eer" hechter zijln geworden, zal dez^n avond zonder twijfel blijken. De Donderdagavond door de afdee. Iing van de SDAP in de groote bovenzaal van het „Huis van Nassau" belegde ver gadering, waar als spreker optrad de heer Jan ter Laan, Lid van de Tweede Kamer, was goed bezocht. Na ingeleid te zijln door den voorzitter, den heer J. C. Krijger, ving de spreker zijn rede over „De taak van de Moderne Arbei dersbeweging in dezen tijd" aan, met een beschouwing over den huidigen maat- schappijvorm c.q. de kapitalistische en de gevolgen die hieruit voortvloeien, waarvan hij, als eerste noemde de ver wording van een groot deel van de be volking tot niet-bezitters, hierbij wijzende op de beteekenis van de organisaties in deze. welke aan de uitwassen van dit stelsel paal en perk hebben gesteld. Voorts ging spreker uitvoerig inop het individualistische karakter van het stelsel, dat crisis op crisis tengevolge moest hebben, welke crises op hun beurt weer leiden tot tal van spanningen op internationaal gebied, die in ieder land van de wereld de militaire uitgaven tot enorme bedragen verhoogen, wat we ook nu onder invloed van de bestaande crisis kunnen aanschouwen. Ook de gevolgen van deze crisis voor ons land, n.l. een totale economische ontreddering, een geweldige werkloosheid en een groote bestaansonzekerheid voor zeer velen, ging spr. na, waarna hij1 de vraag, hoe onze regeering hier tegenover handelt, beantwoordde, hierbij' haar be leid van af 1933 tot heden, hetwelk on der de leuzen: bezuinigen, versoberen, aanpassen werd en wordt gevoerd, bij wijlen scherp, beoritiseerde. Zoo o.a. de verschillende wijzen van steunverlening aan werkloozen en boeren, waarvan de eerste individueel en de laatste naar him bedrijven en collectief gesteund worden. Een ander gevolg van de crisis noem/de spr. het Fascisme, dat hij fel hekelde, daar dit zich er op richt de Bemocra- Cratische staatsinstellingen en onve Volks vrijheden te vernietigen. Met klem) wees hij1 er op dat deze tot het uiterste toe, in het belang van ons geheele Volk, verdedigd moeten worden en belichtte Ihij de waarde en de beteekenis van onze goed georganiseerde arbeidersbe weging, welke verhindert dat het Fas cisme op de groote massa in ons land vat heeft. Wat men van het Fascisme in ons land de N.S.B. te wachten heeft, toonde spr. met eenige voorbeel den aan, o.a. door het voorlezen van een in het orgaan van „Eenheid door De mocratie" gepubliceerd en brief van den ZeeuwsChen Kringleider Dek!ker aan den verkiezingsleider, waarin duidelijk' uit kwam', dat ihet niet gaat om de ar- Mijnheer Pimpelmans gaat paardje rijden door G. Th. Roiman Nadruk verboden 73. Daarbinnen zat Jochem', met een .heerlijk prakje vóór 'zich, gereed om het in zijn hongerige maag te laten verdwij nen. Ben verkwikkend©1 'zomerbries woei door het open raam naar binnen en ver mengde 'zijln geuren m©t die van het eten. „Wat heb ik het goed!" dacht Jochem; hiji zette Zijln mond wijld open en ademde met volle teugen de heerlijke geuren in. 74. Precies op dit oogenblik sloeg mijn heer Pimpelmans zijn jas ,uit en een la wine van kalkpoeder stoof het raam bin nen, regelrecht tot in de diepste uit hoeken van Jochems luchtpijp. De arm© man werd ppeens bloedrood, sprong overeind en kreeg een hoestbui om er kippenvel van te krij'gen. Het kind had de wonde geheeld, die 9ip het hart van Hugo S3fford's vrouw geslagen was. Toen zij beneden kwam), nadat rij hel in zijn bedje gelegd had, was er geen rimpel meer in haar voor- no.ofd. Deftig en waardig^ met een ern stige uitdrukking, op haar gelaat, hield de jonge Mrs. Safford-Lafhoml haar stand hoog. Zelfs haar schoonmoeder mloest dit in haar oritische momenten toegeven. De do.uarière kwam slechts op verzoek van hia^r schoondochter bij' haar aan huis. Er waren oogenblik,ken, dat Mrs. Hamftyn medelijden had miet de oude Mrs. Safford en dat zij1 Jessiewees op de onvriendelijke bejegening van ■"dijb dame. Moeder, zei Jessie, ik kien haar beter dan u. Het is de eenige imlanier Zij heeft niet het minste spij't van foeit- geen gebeurd is en als ik niet oppas, zou zij- mij nog uit het huis verjagen!! Ik Zou zelfs geen baas imlogen 'zijn over mijn eigen kind- Het zou volgiens haai' manieren opgevoed worden; 'hoewel mijn opvoeding van 'het kind pok wel niet volmaakt zal zijn, zal ik) tenminste trachten hem) niet zjelf'zuclhtig te ma ken. Maar de baby 'had al wonderen ver richt; ztelfs het hart van zijn moeder was toegeeflijker geworden tegenover zijh grootmoeder. Mevrouw Safford was gedurende een mlaand buitenlands gte- weest en juist dien middag terugge keerd, was Zij regelrecht naar Hardacres gekomen om de baby te zien. Zij had zooveel geschenken meege bracht en ze was zoo bescheiden en zoo buitengewoon beminnelijk, dat Jessie haar hart weeker voelde worden. Ze hadden een prettigen namiddag door gebracht en nu was Mrs. Safford mat haar zoon in de bibliotheek om enkele familiezaken te bespreken. Het was een warme Juli-avond en de groote deuren stonden wijd open, zoo- dat de frissche avondlucht kon bmnen- slroonien. Meestal kwam er tegen den avond een licht briesje opzetten en dat vond Jessie heerlijk. Zij ging naar buiten op het terras om een oogenblik de on beschrijflijke schoonheid van het land schap gade te slaan. Terwijl zij haar hand boven de oogen hield om beter te kunnen zien, bemerkte zij een auto, die over den weg langs het meer naar huis kwam. De tijd van visites te ontvangen was voorbij. Maar er waren allerlei menschen die den meester van Hardacres wilden spreken, want de belangstelling, die hij toomde in de welvaart van zijn huur ders en van alle anderen, die hij kon helpen, begon bekend te worden. (Slot volgt.)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1939 | | pagina 4