Valsch spel FE|UI,L[LETON naar het Engelsch Nadruk van Annie S. Swan 481 verboden Jack, herinner je to dh den band des bloeds tusschen jullie beiden, al be staat er misschien niet veel genegenheid meer. Ik ben je moeder; ik bezweer je de positie prijs te geven, die je imgeno- tmlen hebt, je oandidatuur in te trekken en in een ander deel van1 het lalfldi om een anderen zetel te strijden. Ik moet dus het veld ruimen; ;dat is in het kort gezegd uw wensch. Even als ik gedurende imlijin heele leven altijld voor Hugo het veld heb1 rnileeten rui mi en. antwoordde Jack rustig. Malar wilt ;u nu eens een paar minuten raar me luiste ren? Nu wij' hier tegenover elkaar staiain mloet ik zeggen, wat ik te 'zejggen heb; daarna zal ik heengaiain 'en waarschijnlijk Zult u (dan van tmfij niet meer hooreni Ik mloet een heele poos teruggaan naar de dagen toen ik nog een kleine jongen was; een doodgewone, onbelangrijke 'kleine jolni- gen, die altijd iedereen in den weg liep, die zijn kleeren vuil mlaakte en altijd op een of andere wijze verwijten kreeg. Hij kon niets goeds doen en men stelde hem altijd zijn broer ten voorbeeld, hem steeds vermanende dien in allies na te volgen. Dat duurde Zoo totdat wij hier kwamen. Ik was maar een kleine jon gen en ik praatte niet veel, maar ik merkte een heeleboel op. Ik zag alles en ik begreep al heel spoedig, moeder, dat uw heele levensdoel was: voor Hugo Hardacres te krijgen en bovendien het meerendeel van het geld van Oom Kt. Het liet mij onverschillig. Ik verlangde daar niet naar. Ik zou dat leven doode- lijk gehaat hebben. Maar wat m'ij niet onverschillig liet, dat was de verfoei lijke onrechtvaardigheid van dit alles. Neen, ik neem dat woord niet terug! Dat is hier het juiste woord. Die on rechtvaardigheid heeft me al die jaren achtervolgd en heeft al het prettige uit mijn leven genomen, 'zoodat ik me alleen gelukkig voelde wanneer ik hier van daan was, daar ik niet kon zien wat er allemaal gebeurde. Het maakte mij gemelijk: dat deed het, zeker! Neen, moe der, spreek mij niet tegen. U weet, dat u mij inooit een greintje werkelijke ge negenheid betoond hebt; u hadt niet ge noeg voor ons beiden. Toen stierf oom Kit. Ik vroeg niets van hem. Het kon mij niets schelen als ik niets kreeg. Maar hier, op dit oogenblik, zeg ik, dat u en Hugo met u beiden mij ontnomen hebt wat mij rechtens toekwam, dat u mij beroofd hebt van mij'n kans. tenslotte de hoofdfilm1 „Merijntje Gijzen" die in het brandpunt der belangstelling stond. Het was voor het N.V.V. en de bezoekers een pradhtigem en gienotvol- len avond. DREISCHOR. Als een bizonderheid kam worden gemeld, dat het echtpaar J. P. Amielunxen—van den Berge alhier, op Dinsdag 31 Jan. a-s. den daig hoopt te herdenken, waarop Zijl voor 65 jaar in den lecht werden verbonden. Het zial diem dag de krasse en opgeruimde oudjes zeker niet aan belangstelling ontbreken- BRUINISSE. Dinsdagavond jl. hield de Sportvereenigingi „Volharding" haar aljge- meene ledenvergadering in hotel Storm onder leiding van haar tijdeiijken voorz., de heer S. J. P. Jumelet.. De heer Joh. Capelle heeft als bestuurslid bedankt. Be sloten word in. de eerstvolgende verga dering de bestuursfuncties definitief te verdeelen en de vacatures te vervallen. Medegedeeld werd dat het door bijzon dere omstandigheden niet mogelijk was door eigen leden een tooneelspel uit te voeren op de jaarlijksche uitvoering, zoo als tot dusver de gewoonte was. Beslo ten werd een conferencier te engageeren. De rekening van den penningmeester de heer M, de Raat, sloot met een voordeelig saldo van f 109.75. SCHERPENISSÈ. Dinsdagmiddag had alhier een aanrijding plaats tusschen een luxe en een vrachtauto. De luxe auto kwam uit het slopje bij slachter Slager en zag zoodoende niet dat er juist een vrachtauto aan kwam. Een aanrijding was onvermijdelijk welke echter geen ernstige gevolgen had. De politie maakte proces verbaal op. Ook had nog een aanrijding plaats tusschen eén boerenkar, die bestuurd werd door J. M. en een met geëmailleerde ar tikelen beladen bakfiets, welke omver geworpen werd. De goederen werden na tuurlijk beschadigd, waardoor de eigenaar der kar genoodzaakt was schadevergoe ding te betalen. STAVENISSE. Wio.ensdagavond j.l.werd de jaarvergadering gehouden van de afd. Tholen van den Agrarischen Bond „Land bouw en Maatschappij", onder voprz'it- terschap van dhr. J. C. Droogendijk. Er waren ruimJ 50 leden ter verga dering aanwezig. Uit het finantiëel overzicht bleek, dat de uitgaven deimko'mlsten hadden over troffen. De kas slept 'm'et ieen nadeelig saldo* vah f'1.75. Uit Ihet jaarverslag, dat blijk glaf v;an een opgewekt vereenigjingsleven, bleeikj, dat de afd. 220 leden telt. Vooral in het jaar 1938 boekte im'en een zeer groo- te ledenwinst. De aftredende bestuursleden', de heeren J. C. Droogendijk en M. v. Zuien, werden als Zoodanig herkozen. Beide heeren na men hun benoeming aan. Hierna werd door Mevr. Groenewege- Nelemans een lezing gehouden over hot onderworp„Taak der Plattelandsvrouw" Door den propagandist De Lange uit Ruir.erwold werd tenslotte een rede ge houden over: „De ontrechting van het platteland en de gevolgen". Besloten werd oim) naar de mogelijk heid uit te Zien, om) te 'komen toit het oprichten van een jieugdolub olp het eiland Tholen. Getracht zal worden bin nen eenige im'aanden definitief tot het oprichten te geraken. ST.-MAARTENSDIJK. In de zaal van den heer van Iwaarden hield op Dinsdag 23 Jan. jl., 'de Groene Kruisvereemig'iing haar algemieene jaarvergadering onder voorzitterschap van Idee heer Bastiaiamse- Behalve het bestupr waren 53 leden tegenwoordig. Die wensch werd uitge sproken idat de bode der vereeniginjg, (de heer A. J. de Graaf, van Zijin onge steldheid spoedig (mloge herstellen. Door den secretaris der veneenigingl werdovter 1938 een uitvoerig jaarverslag uitgebracht Hieeruit bleek lo.JmJ- dat de vereeniging over ide 700 leden telt. i Blijkens 'de door den pennijniglmleestor overgelegde rekening, en verantwoording hebben de ontvangsten van het Groene Kruis bedragen f1678,87, de uitgaven do van f 12636- De ontvangsten van de afdeeliwg TBC- bestrijding hadden bedragen f 1590,19, de uitgaven f1591,46, gevende een goed slot alzoo van f 1,27- Nadat door de daartoe aangewezen commissie omtrent het ge voerde financieel beheer gunstig rapport was uitgebracht, werd de rekening en verantwoording met algemeerue stemman goedgekeurd. Daar ide geldigheidsduur der Koninklijke goedkeuring der Vereeniging naa'r het einde loopt, werd eveneens met algemieene besloten deze geldigheidsduur opnieuw jm)et 29 jaar te doen verlengen, en daar toe ide, vereischte aanvraag1 te doen. Art. 1 der Statuten wordt zoodanig gewijzigd idat daaruit blijken kjan, dat de afdeeling TBC-bestrijding als,mede de ziekenhuis- verpleging mlet operatiekosten mede daaronder zijn begrepen. Met betrekking tot de ziekenhuisver- pleging werd Imfödegedeeld dat in het afgeloopen jaar het piantal verpleegden 43 had 'bedragen of 20 mleer dan in 1937- Niet tegenstaande dit ongunstiger beeld bleek dat de rekening ziekenhuis- verplegiing nog een klein batig' slot over liet. De ontvangsten voor de ziekenh'üisver- pleging hadden bedragen f 1369,96, de uitgaven f 1486,25, nadeelig saldo der halve van f 9,98- De ontvangsten voor de afdeeling operatiekosten hadden bedra gen f 1122,19, de uitgaven f995,92, ge vende alZoo een batig sald° v,an f 126,27 De respectieve begroetingen Vopr 'den dienst 1939 werden overeenkoimlstiig de aanbieding vastgesteld. Na het gebruike lijke slotwoord volgde sluiting. De Statenverkiezingen Die onder-cientrales Noord- en Zuid-Be veland imlet Tholen en St. Filipsland vjajni de Liberale Staatspartij: hebben de Vol gende, gecombineerde camididatenlijst su- Imlengesteld voor de Pirov. Staten. 1. J- M. van Bolmlmiel Van Vloten te Goes; 2. C. G. Hage te St. Maartensdijk; 3. M. W. vain ArenthaJLs' te Kats; 4. D. W|- Lindenbergh te 's-Heer-Arendskerke5. W- L. Klo'mipie te Tholen; 6. Jad. Haring- rnlan te Kolijhsplaat; 7. P. J. J. Dekker te Wemleldinge; 8. L. J. van Nieuwenr huizen te St. Filipsland; 9. J. J. van Gorsel te Rilland; 10. J. van I waar den te Heinkensizand11. J. L. van Gprsel te Oud-Vpssemieer. ZEETIJDINGEN Z1ERIKZEE, 25 Jan. Aangekomen: Mo torschip „Gorecht", kapt. J. Kosmis, van Utrecht. «STAD EN LANDE» van Schouwen Duivelend Voor de gisteravond in „Concordia" bij eengeroepen vergadering o'mi te komen tot de oprichting van een vereeniging tot bevordering van stads-, dorp- en landschapschoon, bestond, ondanks het ongunstige weer, voldoende belangstelling toen dr. J. J. Westendorp Boermla, de bijieenkiomlst opende en daarna< een uit- voerige uiteenzetting gaf van de reden om) tot oprichting van zJoodanige vereeni ging te komen. Het deed spr. genoegen B- en W. van Zierikzee en van enkele dorpen te kun nen verwelkomen, alsmede vele andere minnaars van oiud-steden-, dorps- en landschapschoon, waarna hij een drie tal stellingen poneerde om het bestaans recht van een bovenbedoelde vereeniging aan te toonen. Ten eerste weet ieder dat Zierikzee -een der miooiste oude steden van ons land is, met goed bewaarde fraaie mo- (numlenten en daarjniaaist tal van wonin gen, die de aandacht trekken dioor hun sierlijkheid 'en verhoudingen-. Maar ook op de dorpen en op het land 'Zijin karak teristieke huizen en landschappen be waard gebleven, die een bepaalde sfeer in zich dragen. In de tweede stelling ging spr. na dat in vroegere tijden Zierikzee nog veel ■mooier is geweest, alsook de dorpen en het landschap zelf. Veel heeft men zien verdwijnen en vervangen door iets dat zich niet kan meten met hetgeen er eerst stond, een verschijnsel, dat men aller- wege In onze provincie en het geheele land aaintreft. Nu imfag 'men daarbij, niet werkloos blij ven toejZien. Het is plicht te trachten, daar iets tegen te doen, alth,a|ns het pro ces te verzwakken en daarvoor dient mien 'Zich te vereenigen, opdat m'en ge- Zameiij'k .m'eer zal bereiken dan de enke ling; ook voor de dorpen hier is zülks van belang. Wat is nu de taak van zoo'n vereeni ginig? Het wekken van belangstelling voor het imlooie dat hier nog bewaard is ge bleven, b-v. door krantenartikels, door lezingen, lectuurverspreiding, tentoon stellingen en!z. En daarnaast: op de bres staan als die schoonheid van stad of dorp belaagd wordt. Nu is het vooral niet het doel otal van ons eiland eenl openluchtsusaulm! te maken, maar te trach ten het oude te houden en als er iets ouds verdwijnen igaat, dat er iets voor in de plaats komt, dat zich aianpast in de omgeving van de verschillende vormen ien stijlen, die uit voregor eeuwen noig' bewaard bleven. Met deze uiteenzetting ging de ver gader ing over het algemeen ac'coord en KLANKEN LANGS DE LIJN Uit Stad en Provincie Derde programma Z. R. C. Vrijdag 27 Januari. 8 Brussel VI. 9.20 Luxemburg; 11.05 London Regional 12.35 Brussel Vlaams; 2.20 London Re gional; 3.45 Keulen; 4.20 Droitwich; 4.50 Keulen; 5.20 Droitwich; 6.20 London Re gional; 7 Eigen gram.-uitz.; 7.50 Brussel Vlaams; 8.10 Diversen; 8.20 Droitwich; 9.20 Diversen: 9.35 Keulen; 10.20 Brussel Vlaams; 10.45 London Regional. RADIO-PROGRAMMA Vrydcig 27 Januari HILVERSUM I. 1875 en 301.5 m- 8 VARA, 10 VPRO', 10.20 VARA, 12 AVRO, 4 VARA, 7.30 VPRO, 9 VARA 10.40 VPRO, 11—12 VARA 8 gram; 10 morgenwijding; 10.20 declamatie; 10.40 gram.; 11.10 vervolg declamatie; 11.30 gr.; 12 De Palladians; 12.45 gralm!.; 1 Het AVRO-Amusementsorkest2 gram.; 2.40 „Huisbewoners' lief en leed"; 3 Variété- programmjai; 4 gnaml-; 5 vopir de kinderen; 5.30 graml.; 6 De Ramblers; 6.28 berich ten; 6-30 Letterkundig overzicht; 6.50gr.; 7 VARA-kalender; 7-05 „De heilzame wer king van de zon"; 7-23 berichten ANP; 7.30 berichten; 7.35 „De mystiek vanRuus- broec"; 8 Qnatre-mains; 8.30 „Het dier in zijn wereld" (I); 9 Montmartre-Min- streels; 9.15 Het VARA-orkest; 10 „Das Veilchen von Montmartre"; 10.30 berich ten ANP; 10.40 Avondwijding; 11 viool en piano; 11.30 Jazzmuziek; 11.55—12 gr HILVERSUM II. 4153 m. Algemeen programma, verzorgd dopr de NCRV 8 schriftlezing, meditatiep 8.15 berichten, gram1.; 9.45 gelukwenséhen; 9.45 gram.10.30 morgendienst; 11 gr.; 11-15 zang en piano; 12 berichten; 12.1(5 'gram'.; 12.30 orgelspel; 1.30 Ensemble Quintolia; 2.30 Christelijke lectuur; 3 ver volg van 1.30; 3.45 gram).; 4 Chr. Friesoh [uurtje; 5 glraim.; 5.15 Instrumentaal trio,; 6-30 voor tuinliefhebbers; 7 berichten; 7.15 boekbespreking; 7.45 graml-; 8 berich ten ANP; 8.15 Oratorium-concert; 9.30 „Gezins- en huwelijksmoeilijkheden"; 10 berichten ANP, actueel halfuur; 10.30 Utrechtsch Stedelijk Orkest; 11.25 'gram'.; 11.5012 schriftlezing. BRUSSEL 322 en 484 M. 322 mi. 12.20, 1.30—2.20 en 5.20 gram.; 5.50 piano voor dracht; 6.35 gram!.; 6.50 Scholierenkoor; 7-20 zang; 8-20 gram.; 8.35 radiotooneel; 10.05 en 10.30—11.20 gram!.; 7.45, 8.45, 12.50, 7.50 en 10-20 persberichten 484 m. 12.20 gram.; 12.50 en 1.30 Om roep dansorkest; 1.50—2.20 en 5.20 gram!.; 5.35 Het Gertler-kwartet6-38 zang; 6.50 gram.; 7.05 vervolg zang; 8.20 „La o'ocar.de de Mimi Pinson"; 10.30 Cabaretprogram ma; 11—11.20 gram. RADIO PARIS 1648 M. 9, 10 en 11.20 grami.; 12.30 zang; 1.05 Jane Evrard's orkest; 2.35 piano voor dracht; 2.50 gram.; 3.50 Zang; 4.40 piano voordracht; 4.55 zang; 5.10 gram:.; 5.25 Het Moyse-trio; 6.35 piano voordracht; 6.50 zang; 7.20 Het Ellis-orkest; 8.35 piano- voordracht; 8.50 radiotoioneel; 10.50 :gir.; 11-20—12.50 Orkestconcert. KEULEN 456 M- 5.50 gram'.; 6.30 en 7.50 Amusements orkest; 11.20 Schupo-orkest; 12.35 Willi Libiszowski's orkest; 1.30—2.20 populair concert; 3.20 Het Omroepkleinorkest; 5.50 gram.; 7.30 voor soldaten; 8.20 Het Om roeporkest; 9.35 graim'.; 9.50 Of to Fricke's orkest. DEUTSCHLANDSENDER 1671 M. 7.30 Concertgebouw-orkest; 8-20 Con cert; 8-35 radiotooneel9.20 berichten; 9-35 sportreportage; 9.50 piano voordracht; 10.05 berichten; 10.20 Leipziger Symlpho- nie-orkest; 10.55—11.20 igiraml. Een leuen zonder liefde is als een ge schilderde zon: tevergeefs verwacht men warmte en licht. ZIERIKZEE. In veiband unlet de mor genmiddag. door H.M. de Koningin uit te spreken radiorede, verdient hetover- weging. geen toeste/bezitters in de ge legenheid te stellen bij' hen, die wel over zoo'n apparaat ^beschikken, te ko men 'luisteren, I Bij Kon. Besluit van 19 Jan. 1939 is met ingang van 1 Febr. bevorderd; tot res. kapitein der bereden artillerie, bij het 7e reg. veldartillerie, 'de res. ie luit. D'. CouiftDOiu, geboren alhier. De Kring van Geitenfokvereeni- giugen op Schouwen—Duiveland, hield Zaterdagavond haar jaarvergadering in Café „De Draak" alhier. De voorzitter, ide heer A. J. Verboom te Serooskerke, sprak ar in, zijn openings woord zijin- voldoening over uit, dat er zooveel afgevaardigden en bezfoekarsaan wezig 'wiaren. Uit de irekening 'en verantwoording bleek, idat de ontvangsten hadden bedra gen f 16,70, ide' uitgaven f 12,80, zoodat er een goed1 slot is vain f3,90. Als be stuursleden werden herkozen de heeren M. C- ide Bil te Dreischofr en C. A. Hartoig te Haamstede. Als plaatsvervanger in het Próv. Bestuur van ide Geitenfokvereeni- gingi werd) :geko:zen M. C- de Bil-- Hierna kwam in behandeling een. voor stel van het bestuur, dm! aan de Vereeni ging een kleine bijdrage per lid te vra gen voor ide kas van de Kring, oimldiat men nu eenmaal zonder fijniafntieni niets kan beginnen. Na eejniige discussie werj aangenomen, idat de afgevaardigden aan hun vereeniging 'zullejoJ vriaigfejn/ 3 cent per lid) aan de Kring bijl te dragen. Oiok werd! noig besproken het geval dat een vereeniging ieen zustervereqaiigilnig in, geval van nood, b.V. bij! ziekte van den bok, 'Zooveel mogelijk medewerking zal verleenen. Nadat nog een kwestie tus schen twee vereenigingen besproken iwas, sloot de voorzitter deze geanimeerde ver- ELKERZEE. Uit 78 sollicitanten wer 1 mej. N. J. J, Elenbaas alhier, voorheen tijdelijk onderwijzeres aan de openbare lagere school te ZonnebHaire en te Haam stede, benoemd als juffrouw voor de geheele opvoeding van de meisjesafdee ling in het weeshuis te Leiden- Die be noemde kwam ook als no. 1 op de voordracht voor een dergelijke betrekking in het Kinderhuis te Leiden. BROUWERSHAVEN. Spoedeisdiemde vergadering van den gemeenteraad op Dinsdagavond 24 Januari. Afwezig de Liee- ren H. Verboeff en C. J. van Schelven. Voorzitter de heer C. Gast, burgemeester. Na de opening gaat de vergadering on- imiddellijk in besloten zitting over. Na de heropening van de openbare vergade ring deelt de voorzitter mede, dat de gemeente in redhten is gedagvaard door belanghebbenden bij' het sleepscpiip „Nieuwe Zorg", in -eigendom' toebehoo- rende en gereed wordende 'door A. M> Praat te Rotterdam', tot bemaling van vergoeding, wegens schade, die dat schip zlou hebben bekomen in de haven op 9 of 10 April 1938. Mr. du Croo heeft hieromitrent een rechtskundig advies uit gebracht op giromd waarvan ide raad m.ajs. besluit tot verweer tegen den eiseh in rechten, Zoowel in eersten aan leg als zoo noodig in beroep en cas satie. Voorts wordt z.h.s. vastgesteld een besluit tot het aangaan van een geld- leening groot f 11.500 tegen een rente van 33/g o/0) parikioers, af te lossen in 23 jaren imiet f 500 per jaar, ter oon- verteering van de 5 o/o leeningen, aan- gegjaan niet de PZEM wegens bij'drajge in de kosten van het ondergrondsdhe laagl- spannigs- -en straatverli'Chtingsnet. Daar na sluiting. Maandagavond werd in Hötel Rin- gel'berg de N.V.V.-filim ge|geven. De zaal was reeds 8 dagen tevoren uitverkocht. De heer Chr. de Vries sprak een krach tige propagianda-rede uit, waarna hem een dankbaar applaus ten deel viel. Hier na werden „Camarada", een klucht en een gekleurde teekenfilm) vertoond en Hugo omklemde den rug van den stoel, waarnaast hij stond en zijn moeder steun de met de hand op de tafel. Zij ver gaten Jessie. 'i- Het was 'mlij1 niet zoozeer te doen om het geld, vervolgde Jack. Ik wist, dat ik in staat zou zijn zelf geld t'ej verdienen. Evenmin verlangde ik het land goed. Maar hij ontstal mij' de eenige vrouw, die ik liefhad, de vrouw met wie oom Kit hoopte dat ik zou trou wen. Bn daar staat zij! Jessie sprak geen woord, doch haar oogen gloeiden. U herinnert u stellig den dag, dat ik in antwoord op het telegram van Oom Kit uit Liverpool kwam, ging Jack voort. Dien dag voegde hij een codi cil aan zijn testament toe. En hoewel u beiden moeder èn Hugo dit op den volgenden ochtend reeds van Deedes hebt vernomen, werd ik daarvan on kundig gelaten. In het codicil vermaak te Oom Kit Hardacres aan hem van ons beiden, die binnen twaalf maanden met Jessie Hamlyn Zou trouwen. Mij werd daar niets van gezegd en ik ging weg Zonder iets daarvan te weten. Bn wat gebeurde er toen? Hugo btegon haar het hof te maken en liet de vrouw in den steek, die hij beloofd had te trouwen. Annabel Colwijn. Hoe ik al die dingen weet? Ik wéét ze en geem van beiden kaïn de juistheid daarvan ontkennen. U ziet, diat de reke- Mijnheer Pimpelmans gaat paardje rijden door G. Th. Rotman Nadruk verboden 61. Mevrouw' Pimpelrnans was diep ver ontwaardigd. „Jij1, imtet je malle frat sen!" zei ze tegen 'haar mlan, „je veegit het zelf rniaar op, hoor, ik doe het niet!" Nu, dat vond meneer Pimpellmjans niet meer dan billijk en even later was 'hij aan 't vegen, alsof hij' zi'n leven langi kamermeisje geweest was. 62. Mevrouw, die terwijl zie naar de keuiklen gegaan was, kreeg echter me delijden m'et haar arme man. „Ik zal de vuilniseimtmer wat dichterbij zetten", dacht ze, „dian 'behoeft hij' niet zoo ver te loiopen!" En ze zette de vuilnis emmer buiten de keufeendeur in de gang. in ing hoog geworden is.'en toch bebt u er verbaasd over, dat ik er naar ver lang haar te vereffenen en tenlm'iinste ééns een spaak te steken in het wiel van de'n gluhsteling der fortuin? Zie hem daar staian! Hij ziet er nu niet bepaald als een gunsteling unit. Hij' zweeg en met een snelle beweging kwami Jessie inu plotseling: tw'ee stappen naar voren; Zij hield ha|ar hand op het hart en haa|r igelala-t was van steen. DoCh haar adem kwiaim snel en gejaagd. Zij keen naar haair echtgenoot. Is dat zoo, Hugh Safflord Het is even waar als de rest Van zijn heele verhaal, antwoordde Hugo stuursch. En als je Ihet gelooven wilt. dan kan ik er niets apin doen. Het is hier het woord van den een tegen het woord van den iande r. Daarop richtte Jessie baiair blik op het ontstelde gelaat van Mevrouw Safflord. Is dit zoo, Mevrouw Safford? Je hebt gehoord wa.t Hugo zloo juist gezegd heeft. Het is je plicht je echtge noot te gelooven tegen de heele wereld; dat is je plicht en het moest zelfs je Voorrecht zlijn. Is dit zoo, Jack? zei Zij toen, haar smlar tel ijken blik op Jack's verbijsterd ge laat richtend. Nooit vergat hij later dien toon Vin bitteren zielsangst in haar stemt Het is de waarheid, antwoordde hij kort. Doch indien ik geweten had, dat jij er niets vian wist Zoiu ik liever de tong uit mijh mond gescheurd hebben dan,dat ik dit alles in jou tegenwoordigheid had i gezegd. Jessie keerde zich olm', nam haar echt genoot en zijn mloeder met een enkelen, onbeschrijf el ijken blik op en verliet het vertrek, terwijl niemand ihet waagde haar terug te houden. Hel einde der tragedie Toen Jessie weg was bleef het een I poos stil in het vertrek. Toen begon mirs. Safford te spreken, j Het is niets anders dan een groot misverstand, zei 'hij' met hooge, schelle j steml. Ik wil niet terugkomen op alles wat je gezegd hebt, Jack. Ik geef j toe, dat een deel ervan waar is. Voor zoover ik in mijn plichten tegenover je te klort ben gekomen, vraag ik ver- giffenis. Hoior je dat... je eigen mloe der vraagt je vergievingl j Maar Jack bo-orde haar slechts als in een drooimi, zijn gedachten waren ver iw'eg. j Ik geef toe, dat ik' Hardadres voor Hugh ge wensch l heb', ging zij Voort. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1939 | | pagina 2