SCHUDT UW LEVER WAKKER Uit Stad en Provincie ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN en zult 's morgéns „kiplekker" alt bed springen. lederen dag moet Uw lever minstens een liter gal in Uw ingewanden doen stroomen. Wanneer deze stroom van gal onvoldoende ls, verteert Uw voedsel niet. het bederft. U voelt U opgeblazen, U raakt" verstopt. Uw lichaam ls vergiftigd en U bent humeurig, voelt U ellendig en ziet alles somber in. De meeste laxeermiddelenzijnslechtslapmiddelen. U moet CARTER'S LEVERPILLETJES nemen om een liter gal vrij te doen stroomen en U zult weer geheel fit zijn. Onschadelijk, plantaardig, zacht, on overtroffen om de gal te doen stroomen. ^JEischt Carter's Leverpilletjes bij apothekers en drogisten, f. 0.75. RADIO-PROGRAMMA Zaterdag 21 Januari: HILVERSUM I. 1875 en 301.5 m- VARA-uitzending, 10—10.20 vtó- en 7.30 —8 VPRO 8 iginata1.; 10 morgenwijding; 10.20 voor Arbeiders in de Contin,u-bedrij ven; 12 gram;.; 1 VARA-o'.rkest; 2 „Stad en platteland in België"; 2.20—2.55 piano- vioordracbt; 3 reportage; 3.30 Residentie orkest; 4.30 Esperanto-uitzending; 4.50 vervolg concert; 5.30 filmland; 6 orgel spel; 6.28 berichten; 6.30 De Ramblers; 7 VARA-kalender; 7.05 gram.; 7.10 radio journaal; 7.30 bijbel vertellingen8 berich ten ANP; 8.15 voor schakers; 8.16 o'rgel- tSpel; 9 jgiralm.; 9.15 „En nu Oké"; 10.30 berichten ANP; 10.40 gr-; 11.15—12 VARA- orkest HILVERSUM II. 415,5 KRO-uitzending 8—9.15 gram!.; 10gr.; 11.30 Godsdienstig halfuur; 12 berichten; 12.15 KRO-Melodisten en solist; 2 Voor de rijpere jeugd; 2.30 gram.; 2.45 kinder- luiusr; 4 KRO-orkest; 4.30 KRO-Boys; 5.30 Esperanto nieuws; 5.45 KRONachte gaaltjes; 6.15 gram'.6.20 weekoverzicht; 6.45 berichten; 7 belichten; 7-15 economi sche causerie; 7.35 actueele ^etherflitsen 8 berichten ANP; 8.15 Meditatie m!et mu zikale omlijsting; 8.35 gram.; 8.45 KRO- orkest; 9.15 Russisch koor; 10 giraim!.; 10.10 Russisch koor; 10.30 berichten ANP; 10.40 filnipraatje; 10.55—12 gram. DROITWICH 1500 M. 11.20 pianovoordracht; 11.50 Honglaiaïsch orkest; 12.35 zang; 12.50 gram.; 1.20 Al fred van Dam; 2.20 glraim.; 2.40 spo'rt- reportages; 4.35 BBC-Schotsch-orkest; 5.20 radio-film'; 6.20 berichten; 6.50 sport- praatje; 7.05 BBC-orkest; 7-50 actueele uitzending; 8.20 Music-Hall-programma 9.20 berichten; 9.45 Amlerikaansch over zicht; 10 BBC-Theater-orkest; 11.05 de clamatie; 11.20 Harry Roy; 11.5012.20 dansmuziek. RADIO PARIS 1648 M- 9 en 10 gram.; 10.05 Conservatorium-or kest; 12.05 gram1-; 12.30 Zang; 1.05 Van de Walie-orkest; 2.40 gram.; 2.50 Zang1; 3.30 gram1-; 3.35 zang; 4 gram.; 4.05 en 5.05 zang'; 5.20 Pasdeloup-orkest; 7.20 Warms-orkest; 8.35 Zang; 8.50 radio too,- neel; 9.30 Variété-programSma10.25 Sym- phonieconcert; 10.50 g'rató.11.20—2.50 Jo Bouillon. KEULEN 456 M- 5.50 graim.; 6.20 Hans Kallies orkest; 7.50 Danziger Landesorkest; 11.20 stede- lijk orkest van Bielefeld; 12.35 omroep orkest; 1.30 gram.; 2.50 meisjeskoor; 3.20 omroeporkest; mengelbier-trio; 5.35 ge varieerd programma; 6.30 winterhulp-pro gramma; 7.30 Leo Eysoldt met zijn or kest; 9.35 amusementsorkest; 11.20 popu lair concert; 1.20—2.20 gram. BRUSSEL. 822 en 484 m. 322 m.: 12.20 gram.; 12.50 en 1.30 om roeporkest; 1.50 gram.; 2.25 pianoduo en accordeon; 3.20 conservatorium-orkest v. Gent en solisten; 6.20 José Scihnijders' orkest; 8.20 en 9.20 omroeporkest; 10.30 populair concert; 11.20—12.20 gram.; 7.45, 8.45, 12.50, 7.50, 10.20 persberichten. 484 m.: 12,20 gram.; 12.50 en 1.30 omroeporkest; 1.50 gram.; 2.25 vioolvoor dracht; 3.20 gram.; 4.20 omroepdansor- kest; 4.50 grant.; 5.35 en 5.55 omroep orkest; 6.35 grant.; 7.35 id.; 8.20 „Héro- diade", opera; 11.50—12.20 gram. DEUTSCHL ANDSEND ER 1571 M. 7.30 gevarieerd concert; 9.20 berichten; 9.50 pianoduetten; 10.05 berichten; 10.20— 11.20 omroeporkest. ZIERIKZEE. Het Prov. Comité in Zee land van de Centrale voor Werkloozen- zorg deed aan de plaatselijke comité's een circulaire toekomen, waarin mede gedeeld werd, dat het nieuwie werk kamp te Chaam 6 Februari zal aanvan gen. Aan dit kamp mogen die jeugdige werkloozen deelnemen welke 16 jaren zijn en den leeftijd van 25 jaar nog niet j hebben bereikt. In verband met de nieu we regeling van het Departement van Sociale Zaken mag iedere deelnemer maar j een kamp mede maken in één kalender- j jaar. Het kamp' zal 9 weken duren. De deelnemers ontvangen een vergoeding van' J f 1.75 per week. Aanmelding voor deelname moet vóór 28 Januari geschieden bij den secretaris) van het Prov. Comité, den heer J. Lorier te Middelburg. Na op de gebruikelijke wijze inge leid te zijn door den voorzitter, den beer L. M. Steendam, sprak Donderdagavond in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw voor de Vereeniging van Rechtzinnig Her vormden, ds. G. P. A. Ruijsch van Dug' teren van Zonnemaire over het onder werp „Jodenvervolging". Bekend is, aldus ving spr. zijn rede aan, de legende van de wandelende Jood, wan neer Ahasverus Jezus verjaagt van voor zijn huis, dez!e hem! aanzegt„Van nu aan zult gij rondtrekkende zijn over de aarde, totdat Ik terugkom". Hierin vindt spr. terug het Joodsehe volk, wat alle eeuwen is opgejaagd en vervolgd, reeds aanvangende in het Oude Egypte, onder Koning Farao, zoomede in het boek Es ter (Oude Testament) waar Haman de Syriër het Verbondsvolk wilde uitroeien. Maar ook de Christenen in latere jaren hebben onder een of ander voorwendsel, de Joden steeds minderwaardig behan deld. Elk handwerk, vooral tijdens het Gildewezen en ook de landbouw was voor hen gesloten, terwijl ze, vooral in groote plaatsen, waar ze het meest voorkwamen, samengebracht werden in z.g. ghetto's, Op deze wijze bleef alleen de handel voor de Joden open, waar zij, gezien hun slimheid, zich met alle kracht op geworpen hebben en wat uitgegroeid is tot een geweldige macht in het econo misch leven, zoowel als in de geldhan del; zoo zelfs dat ze in staat geweest zijn oorlogen te ontketenen en te voor komen. Daarnaast worden de Joden in dezen tegenwoordigen tijd, aldus spreker, ver volgd om hun Godsdienst en ras. Gods dienstig. omdat hun voorvaderen Jezus Christus aan het kruis geslagen hebben. Maar zouden wij in onzen tegenwoor- digen tijd niet hetzelfde doen? Wijl dra gen toch mede schuld aan Christus' krui siging? Zeer voorzichtig moet men tenslotte zijh de Joden als ras minderwaardig te achten, want God heeft alle menschen geschapen naar Zijn beeld. Rassenhaat is een bijna dierlijke haat, en het gievaar is niet denkbeeldig dat men het zuivere, beste ras opvoert tot een religie. Daarom is Jodenhaat vo^r elke Chris ten verwerpelijk. Spreker eindigde zijn boeiende voordracht met te wijzen op de gelijkenis van den barmbartigen Sa maritaan, die den gewonden Jood op nam en verzorgde, ook de op onze weg liggende Jood op te nemen en als de eenige reddende oplossing: te samen te buigen voor het kruis van Christus. Dan zal het Joodsehe volk rust en vrede vinden op de aarde en mede ingaan in het huis des Vaders. Met het zingen van ps. 72 11 en dankgebed werd deze goed bezochte ver gadering besloten, nadat ds. Ruijsch nog enkele vragen tot genoegen beantwoord had. ZIERIKZEE. Hedenmorgen pl.m. half negen kwam de heer J. v. A. alhier met zijn auto uit de richting der gasfabriek! over den Grachtweg rijden. In de bocht, ter hoogte van den Kadeweg. vlak bij het station der R.T.M., reed de auto door de gladheid van den weg, tegen een der langs den Grachtweg staande hoornen. DoAr deze botsing kwam de auto met het achtergedeelte tegen een der hoornen aan de andere zijde van den weg terecht, doordat de wagen ge heel draaide. De auto werd ernstig be schadigd. De neef van den bestuurder,, die naast hem' in de auto zat, kreeg lichte kwetsuren aan zijn rechterhandt welke op het station voorloopig verbon den werden. De heer Steutel heeft de gehavende auto naar zijn werkplaats ver voerd. POORTVLIET. Dinsdag werd in de kerk! der Ger. Gem!, de jaarvergadering ge houden. Aanwezig waren 31 leden. De bijeenkomst werd geopend door ouderling Jac. Geluk, die verzocht te zingen Ps. 119 vers 53 en daarna voorging: in gebed. De rekening sloot niet een batig saldo. Ouderling Jac. Geiiuik, welke aftredend was, werd herkozen. Tevens iwlaren af tredend de Diakenen M. v. d. Maas en Jac. van Oost. De stomlming wees tuit, 'dat den heer v. d. Maas 13 stemtoon had en den heer Corn.s van Ast 18 st. De heer Jac van Oost had 12 stemlmen ©n de heer Abr. de Groen 16. De beide nieuw-bei- noetóden hielden dit nog in beraadt Daar na werden hog eenigie huishoudelijke za ken 'behandeld, waarna ouderling Geluk liet 2ingen Ps. 122, vers 3 en voorgiing in dankzegging. ST.-ANNALAND. Als bestuursleden vain de Zangv-ereeniging „Nooit volmaakt", zijtn herkozen de hoeren M. van Dijke en L- Heijboer, teirwijl in de vacature M. J. den Emgelsimian, werd gekozen de heer 'Arie Gunter. THOLEN. Burger]. Stand. 19 Januari' Gehuwd: P. A. Englelvaart, 24 j. en J. iMj. Grpffén, 17 j. RECHTZAKEN V isscher ij wetovertredingen Donderdag 19 Januari werd door de Bredasche rechtbank onder meer vonnis gewezen in een tweetal zaken tegen den 48-jarige botvisscher W. B. uit Tholen, die resp. op 15 Juni en 19 Auigfustus ji.ll telkens met een net naar bot ge- vischt had in de rivier de Eendracht, on der Nieuw-Vossemeer, buitenwaarts van den kreukelberm, zonder dat hij in het bezit was van een schriftelijke vergun ning van den eigenaar of rechthebbende. De Bergen op Zoomtecben Kantonrech ter had den visscher ter zake veroor deeld tot resp. f 20 subs. 10 d. h. eni f 30 subs. 10 dagen hechtenis. De Rechjt- bank bevestigde gisteren weliswaar de vonnissen van den Kantonrechter, doch behalve ten aanzien der straf, welke thans voor ieder feit luidde f5 boete subs. 2 dagen hechtenis. i Oplichters gestraft Gisteren is voor de rechtbank te Breda behandeld de zaak tegen twee oplichters vader en zoom Dyeijer, die kans hebben gezien de bejaarde tóej. J- P. C. Kesslei' te Ginneken, een groot bedrag aajn geld afhandig te maken. De officier vian Justi tie eisclhte tegen Sreijer Jr. een gevan genisstraf va'n dirie jiajair zonder aftrek van voorarrest ten tevens imtet de bepaling dat het in beslag genomen geld z'al wor den teruggeven aan tóej. Kessler. Tegen den vader eischte ide officier een geVan- genistraf van twee j.ajair, 'mlet aftrek van Voorarrest. 56 varkens te veel gehouden Tweeduizend gulden boete subs vier mlaanden hechtenis luidde veertien dagen geleden de eisidh tegen den 52-j. v;ar- kensm'ester en -handelaar P. F- te Zaan dam! die voor Idie HaarlemBehe rechtbank terecht had gestaan, omdat hij op Zijn land in den Oostzarierpolder hoiniderd var kens had gehouden, hoewel hem: door de drisisorganisatie slechts twee-en-veer tig waren toegewezen. Nadat de overtre ding geconstateerd was, wiaren alle var kens op last van den ambtenaar vlan het OM- te Zaandam1 onmiddellijk verkocht De opbrengst was door dezen gefloirceer- den verkoop ongeveer Vijf- a Zesh|opidaïld gulden lager dan normaal. De rechtbank deed uitspraak en ver oordeelde den varkensimlester tot duizend gulden bioete, subsidair negentig, dagen hechtenis, mlet bevel tot teruggave van de in beslag genomen varkens, hetgeen dus neeirkolmtt op teruggave van het geld, aangezien Se varkens verkocht 'Zijn. Overal rheumatische pijnen Kruschen maakte een ander mensch van hem Rheumatische pijn is verraderlijk; zij treedt zonder waarschuwing op. Het komt in gen arm of 'been 'en langzamerhand breidt het 'zich uit over het geheele, lichaam, tenzij er iets gedaan wordt om het tegen te houden. Kies dan het juiste middel', evenals deze man, die ons schrijft: „Ongeveer 10 maanden geleden leed ik vreeselijke rheumatische pijnen. Mijn geheele lichaam deed p'ijin en soms kon ik niet eens naar mijn werk gaan. M:en raadde mij Kruschen aan. Ik nam het en het gevolg was, dat de pijhen langzamerhand verdwenen. Ik ga sinds dien onafgebroken naar mijn werk, dank Zij Kruschen, en voel mij! een ander mensch". A. R. Kruschen Salts spoort uw afvoerorga- nen, lever, nieren en ingewanden aan tot krachtige, geregelde werking, waar door Uw organisme gezuiverd wordt van schadelijke afvalstoffen, zooals urinezuur dat de oorzaak kan zijn van Uw rheu matische pijn. Neem iederen morgen „de kleine dagelijksche dosis" en Uw pijhen zullen spoedig verminderen om tenslotte geheel te verdwijnen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij' alle apothe kers en drogisten. Sarah, die in haar een gevaarlijke mede dingster ziet, besluit zich echter van het meisje te ontdoen. Met beihulp vin „de Uil" en „de schoolmeester" welke laatste intsuschen voor zijn wandaden door Rodolphe unlet blindheid is gestraft, Si aagt Zij er in het im'eisje te ontvoeren. Oim! het meisje te redden, zorgt de boef er voor dat zij gearresteerd en in een vrouwengevangenis opgesloten wordt. Intussehen heeft Sarah zich met „de Uil" in verbinding gesteld om, met Lmr hulp, te trachten haar dochter weer op te sporen. Zij hoopt op deze imlanier Ro- do.phe weer voor zich te winnen. Otó de taak van „de Uii te vergetóajkikelijken, iaat zij haar het (medaillon van haar dochter zien. Hoe groot is echter hasr schrik, wanneer „de Uii" verklaart, dat dit het (mleisje is dat op haar orders verdronken is. Nog wil Sarah 'het niet gelooven, Invaar dan laat „de Uil" haar hetzelfde im'edaillon zien, dat zij nog steeds olm) haar hals draagt. Geheel ge broken zinkt Sarah neer. Dank zij de lieefderijke zorgen van haar vrienden, komt Bloemen-Marie spoe dig weer bij en wanneer Rodolphe er van in kennis gesteld wordt dat zijn dochter nog leeft, neemt hij haar bij zich om haar voorgoed te plaats te laten innemen die haar toekomt. Groote vreugde heerscht er aan het hof van Gérolstein. De eenige, die in deze vreugde iniet deelt, is Sarah. Zij Ziet in, dat zij haar spel heeft verloren en dat het voor het geluk van haar doch- ter het beste is. wanneer deze van het 1 gebeurde niets verneemt. TOONEEL EN FILM VERBORGENHEDEN VAN PARIJS De jonge kroonprins Rodolphe van Gé rolstein is verliefd geworden op een nüooie en eerzuchtige hofdame, genaamd Sarah Seyton. Deze droomt er van, eens Groothertogin van Gérolstein te worden en heeft den jongen prins reeds er toe kunnen brengen, haar in het geheim' te huwen. Tengevolge van een hofschan daal, dat de valsche bedoelingen van Sfeirsh aan het licht brengt, weigert de Groothertog, Rodolphe's vader, dit hu welijk te erkennen en wordt Sarah uit het land verbannen. Alvorens te ver- treklklen, deelt Zij' dien kroonprins miede, dat Zij1 er voor Zal zorgen dat hij nooit het kind zal jklennen, dat Zij' van herb verwacht. r Na Zifn vader op den troon van Gé rolstein te zijn opgevolgd, tóaakt 16 ,jaar later, Rodolphie in studiereis door Europa In Parijs begeeft hij zich 's avonds dikwijls naar de volksbuurten oiml 't leven van el lende ien de tóisdaad in de onderwereld te leeren kennen. Op ©en van deze „uit stapjes" bevrijdt hij een jong meisje uit de handen van een ruwen kerel. Deze laatste, door Rodolphe's kracht geimlpo- neerd, erkent helm' als zijn meester en is helm) van dat oogenblik af trouw als een hond. Ojml hun nieuwe vriendschap te vieren, gaan zij' een kroeg, binnen oim gezamen lijk wat te drinken. Hier vertelt het mleisje, dat zij Marie heet, maar meestal Bloetmlen-Marie wordt genoemd, omdat zij1 zoo veel van bloem'en houdt. Ook ver- neetót Rodolphe; dat zij geheel alleen op de wereld staat. Zij' kan zich al leen literinïieren als imieisje van zes of zeven jaar in huis te zijn geweest bij een oude vrouw, die den bijnaam! droeg van „de Uil". Juist nadat zij heml haar levensgeschiedenis heeft verteld, treedt tot haar groote ontsteltenis „de Uil" bin nen, begeleid door „de Schoolm'eesteir" een ontvluchte tuchthuisboef, die na zijn ontvluchting zijn giezicht met vitriool heeflt mismaakt, opdat de politie hem; niet zal herkennen. Rudoiph heeft zich het lot van Bloe- mlen-Marie aangetrokken en haar geheei onder zij'n hoede en bescherming g|epla.atst LANDBOUW EN VEETEELT Landbouwhuishoudonderwijs De op initiatief van de Boerinnenbond op Schouwen-Duiveland, met steun en medewerking van de Z.L.M. belegde bij eenkomst in hotel „Juliana", op Donder dagavond, mocht zich in groote belang stelling verheugen, toen mevr. Koopman- de Lindt, de vergadering opende met woorden ter verwelkoming tot de vele aanwezigen en een woord ter inleiding van de film „Nijvere Handen", vervaar- vaardigd, naar aanleiding van het feit, dat in 1938 het opleidingsinstituut voor leeraressen vloer het landbo.uwhuisboiud- onderwijs „De Rollecate" haar Zilveren jubileum vierde. De algemeen secretaris der Z.L.M. ir. J. Dorst, sprak na de presidente een woord ter explicatie van de film, me- moreerend hoe eerst in 1910 in Zeeland de eerste pionniersters voor dat, nu Zoo bloeiend onderwijs, aan den slag gingen om dat braak liggend terrein in exploi tatie in brengen, om daarna een over zicht. in vogelvlucht, te geven van dat onderwijs in ons heele land. Met veel belangstelling is den gan- schen avond de wel zeer duidelijke film! „Nijvere Handen", het landbouwhuisboud- onderwijs propageerend, gevolgd door alle aanwezigen, maar wel in 't bizonder door de oud-leerlingen en leerlingen van de landbouwhuishoudsChool „Prinses Ju liana" te Zierikzee. Voor de pauze sprak mevr. Koopman een woord van opwekking tot de dames zich aan te sluiten bij den Boerinnen- bond op ons eiland. Onderlinge Veeverzekering Tholen In hotel „De Gouden Leeuw" teScher- penisse werd onder voorzitterschap van dhr. D:. W. Kioimlpe de algemeene ver gadering gehouden van de Onderlinge Vee verzekering Tholen. Na opening werd uitgebracht een uit gebreid kasoverzicht, waaraan wie het volgende ontleenen Het effectenbezit in de rubriek paar den bedraagt f9983,50. In deZe rubriek Zijn opgenolmlen 635 paarden van 139 deelnemlers, voor een verzekerd bedrag van f 235655, waarvoior f3535,2 premie betaald werd. Het effectenbezit in de rubriek rund vee bedraagt f5482,50. Opgjeiiotóen zijn 632 stuks rundvee van 75 deelnemers, voor een verzekerd bedrag Van f 10.9495, waarvoor f 1378,30 piretó'ie betaald werd Voor 13 onteigende paarden werd uit betaald f3800; als 'baten trok O.V.T. uit deze onteigening, f 10.10. Op de ru briek paarden werd een winst gemiaaklt van f557,69. Voor 8 onteigende koeien werd uit betaald f 1104; als baten hiervan werd terug ontvangen f 187,50. In deze rubriek werd een winst getóaakt van f 341,20. Er werd op gewezen, dat wil een ver zekerde reüht bunnen doen gelden op een uitkeering, tóen verplicht is bij ziekte van een verzekerd dier ontóiddel- lijk veeartsenijik'undige hulp in te roe pen. Zonder attest van een dierenarts keert de M.ij' geen schadevergjoeding uit. Landarbeidersloonen op Tholen De Minister van Sociale Zaken heeft aan de besturen van de drie sialm'enwCr- kend© Lardarbeidersbonden imtedega- deeld, dat bij' aan de werkgeversorgani satie op het eiland Tholen ter kennis heeft gebracht, dat laatstgenoemde orga nisatie voor 15 Maairt 1939 Imlet de samen werkende landarbeidersbonden overleg tóoet hebben gepleegd nopens de arbeids voorwaarden, welke yoior de bij hen w'erk- zatóe landarbeiders voo,r 1939-1940 'Zullen igelden. De Minister heeft tev'ens te kennen ge geven, dat wanneer het overleg niet tot overeenstemming beeft geleid voor het contractjaair 1939—1940 wedero'm' ver plichte arbitrage zal worden opgelegd. WEERBERICHT De weerstoestand van Vrijdagmorgen 7.20 uiujr: Den Helder: Vlissingen: Weer: Betrokken Lichte regen Wind: Matig Zuid Krachtig Zuid Temlp.: 7 gr. 6 gr. Minitóum hedennacht 6 gr. 6 gr. Neersl. afg. etmlaal 1 m-M. 4 m.M. Verwachting geldig van Vrijdagavond tot Zaterdagavond ongeveer 19 u,ur: Voor de kuststrook: Matige, tijdel ijk krachtige Zuidelijke tot Zuidwestelijke wind. Zwaarbeyvolkt miet tijdelijke opkla ringen. Plaatselijk nog lichte regenbuien. Zacht weer. Voor het binnenland: Matige Zuidelijke tot Zuidwestelijke Winld. Zwaarbewolkt mlet tijdelijke opklaringen. Plaatselijk nog lichte regenbuien. Zacht weer. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk. BROUWERSHAVEN. Zondagmiddag! 2 uur ds. Heijboer van Ouwerkerk. Oud-Geref. Kerk. ZIERIKZEE. Maandagavond 7 uur, di- W. Blaak van St.-Phiiipsliand. TELEGRAMMEN Slachtoffer van verdu^sterlngsproe Behalve eenige ongelukjes van onbe- teekenenden aard is tijdens de Woens dag in de provincie Zuid-Holland gehou den verduisteringsoefening te Rotterdam een ongeluk van meer ernstigen aard gebeurd, dat den 16-jarigen K. Franssen het leven heeft gekost. F., die thuis behoort aan boord van het Deensche stoomschip „Nancy" is, toen hij Woensdagavond naar boord terug keerde door de duisternis misleid, in de Maashaven gevallen. Twee mannen zijn den jongen direct nagesprongen:. Toen zij hem ophaalden, waren de le vensgeesten reeds geweken. Ralley Monte Carlo De nos. l, 33, 34 en 78 van de Noor delijke routes en allen die uit Amster dam gestart zijh, Zijn hedenmorgen op tijd uit Venlo vertrokken. No. 1 is Bakkér Schut op Ford; no,. 33 is Stetóerdink op Ford; no. 34 is v. d. Hoek—Ton op Ford; no. 78 is Jonkvr. V. Vredenburch op Ford, allen gestart te Tallinn. Jenever met asch gedronken Voor de rechtbank te Assen hadden zich vanmorgen twee mannen uit Hyken, gemeeente Beilen (Drente) te verantwoor den, omdat zij een 18-jarig meisje uit Eursinghe, hadden gedwongen jenever te drinken, waarin zij sigarettenasch hadden gedaan. Het meisje was na twee glazen gedronken te hébben, dronken geworden. Tegen een getuige in deze zaak, L. We ver, „werd een vervolging ingesteld we gens '.mieineed. De beidie mannen werdeim ieder veroordeeld tot drie maanden ge vangenisstraf. Heit coupeeren van paardenstaarten De rechtbank te Middelburg heeft heden uitspraak gedaan inzaikie de prin- cipiëele vraag, of het coupeeren van een paardenstaart gelijk staat met die renmishandeling- Bij de behandeling van de betreffende zaak tegen den dieren arts W. J. L. de Graaf te Kruiningen, die op 26 Novémber een hem toébe- hoorend veulen de staart heeft gekapt tóet het oogmerk tot een principieeile gerechtelijke uitspraak te- kotóen, beeft de Officier van Justitie op 6 Jan. jjl. f 1 'boete subs- 1 dag gevangenisstraf gevraagd. Thans heeft de rechtbank den dierenarts van het hém' ten laste ge legde vrijgesproken. Vertóoed mag wor den dat de Officier van Justitie in hoo- ger beroep zal gaan. Mutaties in de Duitscha Rijksregeering De vervulling van de aain het Duitsche bedrijfsleven voor |den herbouw van het edoinoimSsch leven vereisdht de vervulling van extra taken en een unifdrmle leidünig dier economische :giel|d- en kapitaalmiarkt- politiek. Oimi deze redenen heeft de' Fühner bepaald., |dat de leiding vian het Rijksmini ster ie van Economische Zaken en der Rijksbank weer 'wiorden yereenigld. De Führer heeft dientengevolge ld en Presi dent van het Directorium! ider Rijksbank, Dir. Schacht, van zijn functie ontheven en den Rijksminister van Economische Za ken, Funk, !m|3t behouwl van Zijn functie van Rijksminister van Economische Zaken voor den (duur van vier jaren benoemd tot President van het Directorium' der Rijksbank. Dr- Schacht zal in zijn boedlar nigiheid van Rijles minister ook verder lid blijven van de Rijksregeeriing. Hij is be stemd', voor de vervulling van bijzondere taken. De burgeroorlog In Spanje Snelle opmarsch d#r rechtschen Donderdag is de strijd om Igualada begonnen en bij het vallen van de duis ternis bevonden de rechtschen Zich o,p nog geen vijf kilometer van de stadi In een Donderdagavond door het recht- sche Hoofdkwartier uitgegeven legerbe- richt wordt verklaard dat de rechtsche troepen nog steeds snel blijven oprukken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1939 | | pagina 2