Wèg is z'n HOOFDPIJN Valsch spel dank laA-mi RADIOPROGRAMMA Woensdag 18 Januari t HILVERSUM I. 1875 en 301.5 m. I VARA-uitzending. 10—10.20 Vffl. VPRO 6.30-7 RVU; 7.30-8 VPRO. 8 gram.; 8.05 „Esmeralda"; 8.30 gram.; 9.30 „Onze keulklen"; 10 (Morgenwijding,; 10.20 Ar- 1 beiders in de Continubedrijven; 11.40voor de werkloozen; 12 gram/.; 1—1.45 VARA- orkest; 2 voor de vrouw; 3.15 vloor de kinderen; 5.30 gram).; 6 .orgelspel; 6.28 berichten; 6.30 „Is er een buitenzintuige- iijk waarnemingsvermogen?"; 7.05 geluk- f wensdhen; 7.10 koorooncert; 7.30 „Ons werk en ons geloof"; 8.03 berichten ANP; VARA-varia; 8.15 voor schakers; 8.16 VARA-orkest; 9 radlotooneel10 berich ten ANP; 10.10 „Mignon"; 10.45 gr ami; ll De Ramblers; 11.30—12 gram. HILVERSUM II. 415.5 m. NCRV-uitzending. 6.30—7 Onderwijs fonds voor de scheepvaart; 8 schriftlezing meditatie; 8.15 berichten, gram.; 9.30 ge- lukwensdhen10.30 (morgendienst; 11.00 gram.; 11.15 ensemble v. d. Horst; 12 berichten; 12.15 gram|.; 12.45 vervolg don- J eert; 2 orgelspel; 3 Christelijke lectuur; 3.30 Haagseh klavierfevvarlet; 4.45 feli citaties; 5 voor de jeugd; 5.45 glram!.; 6 j Christelijke Middens landsbond; 6.15 grann. 6.30 het Binnenaanvaringsregllem'ent; 7.15 voer postzegelverzamelaars7.45 ïeerbe- werking; 8 beridhten ANP; 8.15 Utrechtsclh Stedelijk Orkest; 9 declamatie; 9.45 De Vedelaars; 10 berichten ANP, actueel ha-lfuur; 10.30 vervolg concert; 11.25 gram!.; 11.5012 schriftlezing. DROITWICH 1500 M. 11.25 gram1.; 12.05 orgiélspel; 12 35 BBC Schotsdhe zangers; 1 duetten; 1.2Ö dans- J miuziek; 2 declamatie; 2.20 Het Philip Whiteway-ensemhle; 2.50 maandoverzicht; 3.20 gram1-3.50 Jack Wilson; 4.20—5 10 Vesper; 5.20 gram1.; 5.40 Jack Payne; 6.20 beridhten; 6.40 bioscooporgelqoncert 7.05 Bill Williamson; 7.50 za.ng; 8.05 actu eel overzicht; 8.35 BBC-symphonie-ork'est "9.10 beridhten; 9.32 vervolg concert; 10.45 cabaretprograrn'mail.25 Parijs maand- 1 overzicht; 11.40 Michael Floimie; 11.50— 12.20 Swing-,mfuziek. RADIO PARIS 1648 M. i 9, 10 en 11.20 gram).; 12.30 z'an.g; 1.05 gram'.; 1.25 Loc'atelli-orkest; 1.55 glram..; 2.35 zang; 2.50 en 3.30 grami.; 3 35 zang; 3.50 pianovoordracht; 4.05 zang; 5.05 kla rinet-ensemble; 5.25 Cantrelle; orkest; 6.35 harpvoordradht; 6.50 gram'.; 7.50 piano en viool; 8.35 zang; 8.50 Krettly-kwaTtet 10.05 variété-programma; 10.50, en 11.20 —11.35 gram). j KEULEN 456 M. 5.50 Het Rheinisehe Landesorkest7.5G gram.; 11-20 NSDAP-orkest; 12.35 Omroep- j kleinorkiest en piano duo 1.30 pojplulair doneert; 2.40 glram.-; 3.20 Dusseldorfer con- certorkest; 6 Oimjroeporkest6.35 grafm,.; 7.35 „Lied der Ostmia'rk"8-35 gram.9.35 „Trio de la Cour"; 10.20—11-20 Fritz We- ber's orkest. BRUSSEL 322 en 484 M.: 322 hit 12.20 gralmi.12.50 en 1.30 Het Omlroeporkest; 1.502.20 igirami.; 5.20 Zang; 5.50 gram1.; 6.50 dito; 7.20 cello en piano; 8.20 en 9-20 Het Omlroep'oirkest en soliste; 10.50—11.20 igiraim.7.45, 8.45, 12.50, 7,50 en 10.20 persberichten. i 484 !m>. 12.20 Het Omroepdansoirkest; 12.50 Het Omlroeporkest; 1.30 vervolg1 van 12.20; 1.50—2.20 vervolg van 12.50; 5.20 gram.; 5-35 en 6.05 pianovoordracht; 6.35 gram. 7-05 zang; 7.35 gralm.; 8.20 iradiotoo- neel; 10.3011-20 Oimlroepda'nso'rkest. i DEUTSCHLANDSENDER 1571 M- i 7.35 Zie Keulen; 8.20 reportage; 9.20 beridhten; 9.50 kwartetdohciefrt10.05 be richten; 10.2010.50 Het Munehensich Oim'- roepohkest. j Wilt gij vertroosten, gevoel en rede neer niet en poëtiseer niet. Een treuren de ivil dat ge mét hem mede bedroefd zijt en met hem mede weent. in een paar minuten, zóó vlug werken "AKKERTJES" bij hoofd- en zenuwpijnen, kiespijn, rheumatische pijnen, spit in den rug, enz. Bovendien verdrijven ze ook snel en zeker gevatte kou, kports en griep. Uit Stad en Provincie Z1ER1KZEE. Zaterdagmiddag j.l.kwam de CJR on TB in het Huis van Na: ter Jaarvergadering bijeen. Na geb'ri kelijke opening door den voorzitter verden secretaris en penningmeester jaaroverzicht. De rekening van laats noemde sloot met een flink batig lot. Het verslag van het proefveld te K :rk- werve gaf weinig verschil, zoodat be- FEUILLETON Nadruk 43) verboden naar het EngeJsch van Annie S. Swan Dat lijkt allemaal jaren geleden en Londen lijkt zoo ver weg, zei Jessie 1 Er zou hier genoeg voor mij te doen 1 zijn, als ik wilde aanpakken. Op het landgoed zijn menschen, die uit het huis gezet worden, waarin zij jaren gewoond hebben om de eenvoudige reden dat de heeren liever enkele groote boerderijen hebben dan vele kleinere. Er is een tijd geweest, dat ik er mij vreeselijk druk over mlaakte en mijn mian beloofde tmjij zelfs, dat hij den toestand zou laten zooals hij was. Maar hij heeft zijn be- lofte niet gehouden. Ik veronderstel, dat een man een belofte, die hij aan zijn 1 meisje doet. niet bindend acht tegenover J Zijn vrouw, voegde ze er met een min achtenden trek om den mond aan toe. Hoe dan ook, men gaat gewoon door de mensehen te verdrijven en het ergste is).... het laat mij koud. U moet uzelf dwingen er belang in te stellen, zei Annabel ernstig. Ik pen geweest zooals u, maar de hanger- sloten werd bier/bede nog 2a3 jagrcoor te gaan. In de opengevallen bestu functie werd voorzien door de benoen.ing van dhr. L. bij de Vaate Stz. Door ont stentenis van dhr. W. P. L. Bakker le verde de secretaris een onderwerp over „Het Verzekeringswezen". Na het afdoen der huishoudelijke werkzaamhedëii^%oot de voorzitter met dankgebed. Op 74-jarigen leeftijd is te Amster dam overleden mr. dr. S. J. Mi. van Geuns, o,ud-procureur-generaal bij het gerechtshof aldaar. Mr. van Geuns be gon in 1892 zijn rechterlijke loopbaan als ambtenaar van het Openbaar Mi nisterie bij het kantongerecht te Zierik- zee; werd in 1899 substituut-officier van justitie in Den Haag; in 1912 officier v. justitie te Zierikzee, in 1918 advocaat- generaal in Dien Bosch en in 1916 als zoodanig overgeplaatst naar Amsterdam. In April 1927 werd hij benoemd tot pro cureur-generaal bij het gerechtshof te Am sterdam. In 1934 is hem bij het bereiken van de leeftijdsgrens ais Zoodanig op de meest eervolle wijze ontslag verleend. Op 1 Januari 1938 telde onze ge nreen te 6856 inwoners, t.w. 3375 mannen en 348i vrouwen. Gedurende dat jaar werden 70 jongens ien 65 imleisjes ge boren, totaal 135 kinderen- Er vestigden zich in den loop van het vorig jaar 113 'ml en 132 vr. of totaal 245 personen1, waardoor het inwonerstal !m|et nesp. 183 ml en i97 vr. steeg en 7236 inwoners be vatte. Maar in 1938 overleden 27 lm1, en 48 vr. of 75 personen, terwijl 169 im|. en 186 vr., totaal 355 personen, Zich elders gingen vestigen. Dioor deze wijZijgiiingen ging het inwonerstal fm'et 196 m. en 234 vr., of totaal 430 personen achteruit en telde onze stad op 1 Januari 1939 6806 inwoners, t.w. 3362 lim en 3444 vr. BURGH. Voor het Nutsdepartemlent Burgh-Haaibstede sprak dhr. G. v. Roëkel Vrijdagavond over het onderwerp „Manl- sehen van den zelfkant". 't Na door den voorzitter, oud-burfgaml Boot, te zijh ingeleid, verkreeg de heer V. Rioekel het woord. Aan de hand van een uitgebreide serie lantaarnplaatjes, gaf de spreker een uitvoerig en belangwek kend overzicht over de toestanden in Vroeger tijd, de behandeling van zieken, geestelijk minderwaardigen, blinden doof stommen, lamimen, kreupelen;, enz. In de loop der eeuwen heeft steeds die jmien- schelijke barmhartigheid zidh ontfermd over dezie ongelukkigen, deze mtefflschem dood grijnsde mij aan en ik moest wel werken. Ik zou wel in uw schoenen willen staan. Werken is heilzaam. Luiheid, zooals de mijne, ontneemt ons den le venslust. Ik ben nu een veel ongelbki kiger vrouw dan een jaar geleden en ik wilde, dat Sir Christopher Latham al zijn geld met zich meegenomen had of dat hij er tenminste niets van aan moe der gezonden had. Van dien dag af is het begonnen. Voor dien tijd waren wij gelukkig. U zult weer gelukkig worden, zei Annabel, maar haar oogen spraken het tegendeel.- Plotseling veranderde Jessie van on derwerp. Hebjt u al gehoord van het schan- daat, dat ons te wachten staat?, Leest u iedere week de courant! Ja, ze zal vanavond nog wel be- zorgd worden, Er staan twee verkiezingsartikelen in; het eene is geschreven door mijn !man en het andere door zijn broer! Zij staan lijnrecht tegenover elkaar! Wat denkt u ervan? Annabel zei niet wat zij dacht. Als Jessie aandachtiger gekeken had, zou zij een vreemde verandering in het beweeg lijke gelaat hebben opgemerkt. Als ik er persoonlijk niet zoo nauw bij betrokken was, zou ik er echt ple zier in hebben, ging Jessie voort - en van de zelfkant der s>a|m)e|n£evin<g!. Belang wekkende figuren (Fraimciscus van Assi- sië), traden steeds op de voorgrond en gaven bet aanzien aan talrijke miensch- lievende stichtingen-: gasthuizen, weeshui zen, inrichtingen voor blinden en doof- stoim/men, krainzipinigen gestichten en der gelijke. Ten slotte wees de spreker op de igimote Verbeteringen dien aangaand? in vergelijking |m|et vroeger tijden an Sprak de hoop uit, dat ons land1, dat ook thans in deziep jmtet eere mag1 ge noemd worden, tdieze traditie zal b'lijVen handhaven. De vpoirzitter dankte den spreker vopr Zijn imterressain'tie en belangwekkende trade •en sprak de, hoop uit, dat ide heer van Roekei (mleerdere malen vooir het Nut zal imlogen optreden, hetgeeini de vrij talrijke aanwezigen mlet lapplaus onderstreepte^. NOORD GO UWE. In de huiskamer van 'het Ziekenhuis vereenigden ziclhi Zater dagmorgen het Dag. Bestuur, de ver pleegsters en het verdere personeel der Inrichting, om afscheid te nemen van den heer J. d e B, 1 o n d e, die dien dag zijn functie als huisknecht-chauffeur be ëindigde. Zich richtende tot de Blonde en zijn vrouw, die mede aanwezig was, memo reerde de voorzitter, de heer C. J. Boo- gerd, o.m. dat de scheidende functio naris gedurende zijin meer dan 35-jarige diensttijd de Inrichting Zesmaal van ge neesheer-directeur beeft 'zien veranderen, dat er in 'zijn eerste jaar 79 patiënten waren en in zijn laatste 258. In het ge heel had hij 5274 patiënten zien komen en gaan, waarpnder ook buitenlandsche. Het totaal der- verpleegdagen van deze bij elkaar bedróeg 103039. Onder aanbieding van een couvert met inhoud, dankte spreker de Blonde na mens het bestuur in zijn geheel en na mens allen, die op eenigerlei wijze met de Inrichting van doen hebben of hebben gehad, voor zijn bijzondere verdiensten op velerlei gebied. Hij sprak de hoop uit. dat de Blonde nog vele jaren aan de 'zijde van zijn vrouw in goede ge zondheid van zijn welverdiende rust zal mogen genieten. De geneesheer-directeur der Inrichting, Dr. J. H. van Eldik, stelde in het bij- Zonder in het licht de verdiensten van de Blonde inzake het Zieken vervoer, de verzorging voor de verwarming van het huis, waarvoor hij bij storm of strenge vorst zelfs te middernacht zich ging over tuigen, of alles in orde was. Ook h'ad de Blonde een tijd gehad, dat hij aan verpleging deelnam. Verder prees Dr. v. Eldik de Blonde om zijn zwijgzaamheid, waar deze in een Inrichting als de onze zoozeer geboden is. Onder aanbieding van een cadeau in den vorm van een fraaie barometer, dank te de directrice mede namens de andere verpleegsters en het overige personeel de Blonde voor de hulp en vriendschap, die deze haar had geschonken. De secretaris-penningmeester prees de de ontsteltenis van mijn schoonmoeder is geweldig. Mijn man is op het oogen- blik bij Lord Radcliffe om den toestand te bespreken. Wat zegt u er toch wel van? Het verwondert mij niet zoo erg. Ik wist, dat het zou gebeuren. Hoe wist u dat? Hebt *u misschien kennissen onder de bestuurders der an dere partijl? Neen, dat niet. maar Jack Safford schrijft mij af en toe. Zoo heeft hij mij ook verteld, dat hij dit van plan was,. Jessie zette haar ellebogen op tafel en keek Annabel Colwyn met nog groo- ter opmerkzaamheid aan. Ik wist niet, dat u den broer van mijn man kende. Maar natuurlijk, u zult hem op Hardacres wel eens ontmoet j hebben. er!'),, Neen, ik heb hem daar nooit ge- zien. Ik heb hem in het voorjaar eens in den trein ontmoet, denzelfden dag, dat hij van zijn Australische reis in En- geland terugkwam. Jessie's gelaat werd bleek. j Heb't u hem toen gezien? Hij kwam rechtstreeks van mij. Zeg mij alstublieft wat u nog meer bekend is; het schijnt, dat u alles weet. Ik weet niets met zekerheid. Er zijn dingen, die ik moet gissen. Zoo veronderstel ik b.v., dat uw huwelijk een slag voor hem was. Dat was zijn eigen schuld, kon Jes- i verdiensten van de Blonde als chauffeur van de ziekenauto, merkte op, hoe hij op gevorderden leeftijd, zander eenige vooropleiding, zich het besturen van de auto zoo eigen had gemaakt, dat van eenig ernstig ongeluk nooit werd ge hoord. Hij waardeerde hem om zijn de gelijkheid en de behartiging van de geld zaken en om zijn onveranderlijk, opge wekt humeur. Hartelijk dankte de Blonde het bestuur en allen, die er toe meegewerkt hadden, om hem zulk een afscheid te bereiden, waarmee de eenvoudige plechtigheid af- geloopen was. BRUINISSE.' Maandagmiddag werd in hdtel Storm alhier de algemeene jaar vergadering gehouden van de Landb.ven. „Landbouwbelang". De voorzitter, de heer P. L. Krepel, heette de aanwezigen hartelijk welkom Hij1 gaf een kort overzicht va.n Ihet af- geloopen vereenigingsjaar. Er kan wat de vereeniging betreft niet van vooruit gang worden gesproken, daar al'te veel leden hun benoodigde kunstmeststoffen elders bestellen. Hij deelt verder mede dat 'een schrijven is ingekomen van den heer C. J. Hanse, waarin hij bedankt als bestuurslid en lid der vereeniging wegens hoogen leeftijd. De voorzitter herdacht, het vele dat de heer Hanse in een periode van ongeveer 50 jaar, dat hij lid is geweest, voor de vereeniging heeft gedaan. Van de ZLM is ingekomen een schrij ven betreffende het tijdig nemen van maatregelen om uitbreken of uitbreiden van mond- en klauwzeer te voorkomen. Aan de Provinciale Commissie tot ver betering van het Rundvee, zal f 2.50 wor den gezonden. Dezen zomer zal ook het musschengilde weer evenals verleden jaar doode musschen opkoopen. Uit de rekening van den penningmees ter bleek, dat de ontvangsten hadden be dragen f 9288.20, de uitgaven f 9282.83, zoodat het batig saldo f 5.37 bedroegt De vereeniging heeft een spaarbankboekje bij de Boerenleenbank groot f 268.35. De secretaris, de heer J. Goudzwaard, werd rn.ai.st. herkozen. In de vacature C. J. Hanse werd gekozen de heer L. N. Jon ker. De vereeniging telt momenteel 60 ledetn. Onder groote belangstelling had al hier Maandagmiddag de begrafenis plaats van den heer Engel Jumelet Az. De heer Jumelet was voordat het Centraal Ver koopkantoor te Bergen op Zoom werd opgericht agent voor de mosselhandels firma Jos. de Haeck te Antwerp). Ge durende vele jaren maakte hij ^^pil uit van het Bestuur van de schippersvereen. „Algemeen Schippers- en Visschersbelang" Aan de groeve sprak allereerst Ds. Marsman, die wees op de vergankelijk heid van het leven en de troost, die-er is in het feit. dat Christus da dood heefl| overwonnen. De heer M. Vijverberg, voorzitter van Algemeen Schippers- en Visschersbelang, herdacht den overledene als het Bestuurs lid wiens adviezen blijk gaven van een kundig oordeel en wiens trouw aan het gegeven woord onverbrekelijk was. Zijn onkreukbare eerlijkheid deed hem Zijn eigen belangen somls achterstellen voor de belangen van anderen. De heer v. d. Have uit Rotterdam herdacht hem als vriend en familielid wien niets te veel was. De heer W. Jumelet, een broer van den overledene, dankte voor de belang stelling. In de Maandagavond gehouden ver gadering van de verleden week opge richte afdeeling van den Bond v. Staats- pensionneering werden de Statuten en het Reglement goedgekeurd. De vereeni ging is in enkele dagen van 30 tot 88 leden gegroeid, waarvan 70 ter verga dering aanwezig waren. Uitgebracht wer den 68 geldige stemmen. Hiervan verkre gen als bestuurslid de heeren F. D. van Vessem 55, N. C. van Weele 58, C. Hoek 51, D. Hansen 38 en Joh. Bal 35 st. Het bestuur heeft onderling de functies verdeeld als volgt: F. D. van Vessem voorzitter; M. C. van Weele, secretaris; Mijnheer Pimpelmans gaat paardje rijden door G. Th. Rotman Nadruk verboden Ja, dat had hij. zei meneer 51. Tien minuten later vertrok mijin- heer Pimpelmans weer te paard. In een Pimpelmans, „dan zal ik je eens helpen, kalm sukkeldrafje reed hij door de stad, hoor!" Hij stapte af, bond het touw aan toen hij iets zag, wat zijn teeder har'lj den handwagen, het andere eind aan ontroerde. Een man probeerde tever- het paard, en stapte weer op. „Vooruit, geefs een zwaarbeladen handwagien te- Bles. doe je best!" riep hij. Nu, dat was gen de sterk hellende straat op te du- aan geen doovemansooren gezegd! Wen. „Heb je een touw bij je?" riep mlij'nheer Pimpe'.jmians den men toe. ■>c sie slechts met moeite uitbrengen. Hij heeft zijn kans gehad; waarom sprak hij niet voor haar vertrok? Op den dag voor zijn vertrek ontmoette hij mij in Londen en hij deed zijn mond niet open. Hoe kan een vrouw weten, wat een man van haar denkt of voor haar gevoelt, als hij zoo handelt? Annabel keek naar haar bord. Er wa ren toch in ieder geval nog twee dingen, welke Jessie Safford niet wist, namelijk dat haar echtgenoot zijn belofte tegen over een andere vrouw verbroken had en dat hij Jessie getrouwd had om in het bezit te komen van het landgoed. An-, nabel hoopte van harte, dat het lot edel- moedig vioor haar zou zijn en dat zij deze harde waarheden nooit zou te we ten komen. Zijzelf zou zeker doen wat in haar vermogen was om Jessie in onwetendheid te laten. Gedurende eenigen oogenblikken was het stil. Toen b-oog Annabel zich voor over en met een zachten druk op Jessie's gloeiende hand, zei zij: Luister en laat mij eens openhartig miet u praten. Mag ik? Nu dan, niemand heeft u gedwongen met Hugo Safford te trouwen. U heb't het uit vrijen wil gedaan. Al is hij niet de man, die aan uw ideaal beantwoordt, u b'ent hem in ieder geval iets verschuldigd. Hij is goed. hij is voor u edelmoedig; dat hebt u zelf toegegeven. Neemt u het mij kwa lijk, dat ik zoo openhartig tot u spreek'? Zij 'brak plotseling af. geschrokken door de uitdrukking in Jessie's oogen. Neen, het doet mij goed. Ik heb. het noodig! Ziet u dan niet, dat 'heb' met mijn krachten gedaan is? Als ik niet gauw geholpen word, zou ik mis schien iets wanhopigs doen. Daar ben ik blij' oiml. U moet de zaak duidelijk onder de oogen zien. Ik ben nog niet oud, imlaar ik héb tocLi al heel wat ellende mleegemaakt en ik weet dat veel verdriet te voorkomten is, als men zijn gezond verstand maar ge bruikt. U ztegt, dat u niet gekijklkig bent als de vrouw van Hugo Safford. Hugo Safford is g'een slecht mlain; hij is zelfs geen zwakkeling en 'hij heeft veel goede eigenschappen. Maar een vrouw, die zóó vreemd tegenovier fiem slaat als u, zal dat goede in hém ver stikken. En u hebt zelf ook plichten. U hebt beloofd ;hemi te achten en te be minnen. 7k geloof niet, dat u een vati beide doet. Jessie kromp ineen. Ik.... had niet gedaéht, dat u zóó zou spreken, zei 'zij' ademloos. Tk: dacht, dat wij meer met elkaar gemleen hadden. Juist daarom spreek ikl zoo, zei An nabel met moeite. Zij stond op, viel naast Jessie op de knieën en 'kleek haar amieekend aan. (Wordt vervolgd),

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1939 | | pagina 2