Valsch spel RADIO-PROGRAMMA Woensdag 11 Januari t HILVERSUM I. 1875 en 301.5 m). VARA-uitzending. 10—10.20 v.m. en 7.30 —8 VPRO. 8 orgelspel; 8.30 gram.; 9.30 keukenpraatje: 10 morgenwijding; 10.20 progiamma voor arbeiders in de conti- nu-bedrijven, 11.40 De regeeringsplannen met de werklooze jeugd; 12 gram.; 12.30 orgelspel: 1—1.45 VARA-orkest; 2 voor de vrouw; 3.15 voor de kinderen; 5.30 |giraim|.; 6 De Ramblers; 6.40 Crisisbeleid in Zweden; 7 VARA-kalender; 7.05 felici taties; 7.10 vocaal concert; 7.30 Ons werk en ons geloof; 8.03 berichten ANP; VARA varia; 8.15 voor schakers; 8.16 VARA-or kest; 9 cabaretprogramma; 10 berichten ANP; 10.05 viool en piano; 10.40 gram.; 11 Het Hastings schaaktournooi. 11.15 zang en piano; 11.30—12 gram. HILVERSUM II. 415,5 m. NCkV-uitzending. 6.307 onderwijsfonds voor de scheepvaart. 8 schriftlezing; me ditatie; 8.15 gram.; 9.30 gelukwenschen; 10.30 morgendienst; 11 gram.; 11.15 zang met pianobegeleiding; 12 berichten; 12.15 solistenconcert; 1 gram.; 1,30 het All Round Sextet; 2.30 postzegelverzamelaars 3 vervolg concert; 4 gram.; 4.45 geluk wenschen; 5 voor de kinderen; 5.45 gramt 6 land- en tuinbouwuitzending; 6.20 gram', berichten; 6.30 het Binnenaanvaringsregle- ment; 7 berichten; 7.15 muzikale cause rie; 7.45 leerbewerking; 8 berichten ANP; 8.15 propaganda-ketting-avond; 10 berich ten ANP; actueel halfuur; 10.30 leden van het NCRV-orkest; 10.45 gymnastiekles; 11 het NCRV-orkest; 11.25 gram.; 11.50—12 schriftlezing. DROITWICH 1500 M. 11.25 vioolvoordracht; 11.50 het Arthur Dulay-kwintet; 12.20 zang en piano; 12.50 gram.; 1.05 hoorbericht, op.; 1.20 gram.. 2 declamatie; 2.20—3.20 het Whinyates- strijkkwartet; 3.25 uit Parijs: Derveaux- orkest; 4.05 doedelzakvoordracht; 4.20— 5.10 Vesper: 5.20 gram.; 5.40 Jack Payne; 6.20 berichten; 6.40 reportage; 6.55 gram.; 7.20 het Ystalyfera Town Prize Orkest; 8.05 actueel programma; 8.35 BBC-Sym- phonie-orkest; 10.40 Leslie Bridgewater Harp kwintet; 11.20 Oscar Rabin; 11.50 12.20 Jazzmuziek. RADIO PARIS 1648 M- 9.05 en 10 gram.; 11.20 het Derveaux- orkest; 12.30 zang; 1.10 het Andolfi-or- kest; 2.35 en 3.30 gram.; 3.50 zang; 4.05 cellovoordracht; 5.05 pianovoordracht; 5.25 het Cantrelle-orkest; 6.35 viool en piano; 6.50 gram.; 7.50 koorconcert; 8.35 piano- voordracht; 8.50 orgelspel; 9.20 variété programma; 10.50 gram.; 11.20—11.35 gr. KEULEN 456 M. 5.50 het Rheinische Landesorkest; 7.50 gram.; 11.20 Fabrieksorkest; 12.35 Ste delijk orkest; 1.30 populair concert; 2.40 gram.; 3.20 Leo Eysoldt's orkest; 5.55 De Krefelder Mannenzangvereen.; 6.35 gram.; 7.30 Bernhard's Etté's orkest; 8.30 Volks muziek; 9.35 het Omroeporkest; 10.20 11.20 omroep-amusementsorkest. BRUSSEL 322 en 484 M.: 322 m). 12.20 gram.; 12.50 en 1.30 Het Omlroepdansorkest; 1.50—2.20 gram'.5.20 Het Borovsky-trio6.50 graan; 7.20 Het Omlroepdansorkest; 8-20 en 9.20 Het Bel gisch Nationaal Orkest en solisten10.30 Folkloristisch proigramimia; 10.50—11.20 Jazzmuziek; 7.45, 8.45, 12.50, 7.50, 10.20 persberichten. 484 mi. 12.20 girato.; 12.50 en 1.30 Het José Schnyders-orkest; 1.50—2.20 graimi-; 5.20 en 6 Paul Godwin eau zijn orkest; 6.35 grata.; 7.05 zang; 7.35 gjraim!.; 8.20 Sarba^orkest en solist; 9.05 en 9.45 Om roeporkest; 10.30—11.20 gramj. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.30 Weensch Syimphonie-orkest, ta-m-v. solist; 8.20 Hoorbericht; 9.20 berichten; 9.50 viool en viola; 10.05 berichten; 10-20 —11.20 Zie Keulen. Wat gij aan geestelijk goed van uw voorouders hebt geërfdverover dat op nieuw om het werkelijk te bezitten. FEUILLETON naar het Engelsch Nadruk van Annie S. Swan 38) verboden Jessie keek heml niet aan en haar trek ken verhardden zich. Zij wist wiat Van haar verwacht werd ien wat Hugo zelf ook verwachtte; .een lalgeheele toewijding a.an de verkiezingszaak ijn het algemiean en zijn persoonlijk belang iin 't bijzonder Vind je bet vooruitzicht niet pret tig, Jessie? vroeg hij bijna, angstig eenigs- zins teleurgesteld idoor haar zwijgen. O' ja, ik vind het heel prettig. Ik denk, als je in het Lagerhuis komt, (dat wiji dan een groot ideel vani het jaar in Londen zullen moeten gaam wonen. Dat zal ik niet zoo prettig vindemi. Maar dat denk ik wel. Dat is jiuist iets voor jou, dat vomid' moeder dok Jij hebt iets over je, ik kan niet juist zeg gen wat, dat idie menschen/ bevalt en dat hen graag mitet je doet omigaam. We zullen dan weer in het Lomidiensche heereini- huis der Lathomls gaan wonem. Het staat op den hoek van P,ark Larne en ziet juist uit op het Park. Wat 'n geluk, dat in October het huiuircontraict mlet die Almle- De fosfor kalimeststof Sulkaphos I 1. In één onzer vorige artikelen wezen j we er op, dat wanneer een plant schei kundig woordt ontleed, fosfor in verschil lende eiwitten voorkomt. De vast te stel len hoeveelheid is echter niet groot; het zelfde geldt ook voor zwavel. Steeds komt echter opnieuw bij1 diverse onder zoekingen weer vast te staan, dat fosfor in andere opzichten op den plantengroei, een bijzonderen invloed uitoefent. Wan neer er voldoende fosfor in den bodem aanwezig is, dan zal dit een zeer gunsti- gen invloed uitoefenen, en wel: le. op de wortelvorming van verschil lende gewassen; 2e. op de bloei en vruchtzetting. Uit deze p-unten blijkt wel, dat een flinke fosforzuurbemesting allereerst moet worden toegepast op die gronden, welke gebruikt worden voor den aankweek van jong plantgoed en ook bij die gewassen, welke om de vrucht of om de bloem •worden geteeld. Indien de fosforzuur bemesting onvoldoende is, dan is dat niet alleen aan onvoldoende wortelvor- ming, aan slechte bloei of gebrekkige vruchtzetting te merken. De planten blij ven klein, de bladeren zijn in verhouding meer langgesteeld, terwijl de randen spoe dig donkere vlekken vertoonen. Vaak ver toont de plant zich aan ons oog, alsof zij is opgegroeid in de schaduw. Waar het bekend is, dat alle gronden in meer of mindere mate behoefte hebben aan fosforzuur, daar dient dus aan de fos forzuurbemesting de noodige aahdacht be steed te worden. We maken den ge- achten lezer er beleefd attent op,dat wij hierboven het fosforgebrek beschre ven hebben niet bij landbouw-, maaij bij tuinb.ouwgewassen. Dezelfde opmerking geldt voor hetgeen nu volgt over; de kalium. Van het plantenvoiedende element kalium kan gezegd worden, dat het in •onderscheidene opzichten oij de planten groei een rol speelt, zonder dat nu be paald de functie van kalium nauwkeurig omschreven kan worden. Het is reeds lang bekend, dat kalium een belangrijke rol speelt bij de vorming en verplaat sing van koolhydraten. De veronderstel ling, dat kalium bij de vorming van de koolhydraten een belangrijke rol vervult, grondt men op de volgende feiten: le. Gewassen, die veel koolhydraten vormen, vragen veel kali; 2e. In de groene plantendeelen, dus daar waar de koolstofassimilatie plaats vindt, komt veel kali voor. Kalium oefent buitendien een zieer gun- stigen invloed uit op den groei in faetl algemeen, op den gezondheidstoestand van het gewas, op de smaak, het uiterlijk en de houdbaarheid van verschillende vruchten. Het is wel eigenaardig, dat kaligebrek bij tuingebouwgewassen 'zich niet direct openbaart. De planten zien er eerst donkergroen uit, vertoonen la ter al spoedig gele, later bruin worden de vlekken, ook dikwijls neemt men lich te spikkels of bruine randen waar. Der- delijke bladeren sterven in den regel, heel spoedig af. Het gevolg hiervan is, dat de planten achterblijven in den groei, terwijl de geheele verdere ontwikkeling meer of minder te wenschen overlaat. Aan de bemesting met kalihoudende mest stoffen zal dus. wil men de boven op gesomde bezwaren ondervangen, ook groote aandacht besteed moeten worden, niet enkel op zand- en veengronden, maar ook op kleigronden, die reeds lang in cultuur zijn, omdat ook op die gronden gebrek heerscht aan opneembare kali. Het is den practischen tuinbouwer reeds lang bekend, dat verreweg de meeste tuinbouwgewassen vijandig staan tegen over chloor. Trouwens alle gewassen, waar het in de eerste plaats aankomt op de kwaliteit van de vruchten, zijn als ehloorgevoelig te beschouwen. Het zelfde geldt ook ten opzichte van het vlas, waar het gaat om de structuur van den vezel. Wanneer chloorgevoelige plan ten een beteekenende hoeveelheid chloor verbindingen in den bodem aantreffen, dan worden dergelijke planten in meer dere of mindere mate. vergiftigd, hetgeen zich openbaart in allerlei afwijkende groeifactoren. Wie wijzen er in dit ver- .rikamem lafloopt! Da|a hebben we woig yol- dioenide tijd om het heelemiaal in orde te laten brengen ien het nja Kerstmis te betrekken. Jessie was niet opgetogen, maar tracht te tenminste belangstelling te toometai. Woonde je oo'mi idlan' inio|0|it in Lojnjden? Neen, nooit. Ik geloof niet, dat 'hij1 ook maar één nacht in dat huis ge slapen heeft. Maar .er is een politieke geschiedenis aam verbonden uit den tijd van het iministerie-Palmerston. Het was toen een politiek centrum. En dat wordt het nu weer, Jessielief Je bouwt lnichtkasteelen, Hugo. Omi te beginnen, moet je eerst gekozen wor den en ten tweede moet je mij1 heele- maal daarvoor opvoeden. Zelfs al zO,u ik de hoedanigheden bezitten, welke naar ik vrees alleen in je verbeelding be staan, dan zou ik nog niet weten hoe ze naar voren te brengen. Hugo lachte met den trots van een Im'an, die zeker van zijn zaak is. Ik wou, dat iW zoo zeker was v.an den Zetel en van jm'ij'n eigen bekwaam heid ia,ls ik het van jou ben, lieveling. Nooit zal ik een belangrijke politiclus worden en dat heb ik Radoliff ook openhartig gezegd. Ma^r daar geeft hij1 niet olml. Zij1 willen iemand, die voor den dag kan kjoimien en die streng, con servatief is. Wij' Imbeten doen wat we kunnen, Jesisi.e, olml aj die ontevreden hervoilmiers den kop in te drutklken, band met nadruk op, dat een plant, die vergiftigd is door chloor, niet behoeft te lijden aan chlorose. Zeer gemakkelijk zou men aan dit woord de beteekenis van chloorvergiftiging kunnen hechten. Chlorose wordt echter niet veroorzaakt door c hloorvergifitiging, doch door gebrek aan ijzer. Er zijn slechts een paar tuin bouwgewassen bekend, dié gretig op chloor zijn. Dat zijn o.a. asperge's en bieten. Uit het bovenstaande volgt dus wel, dat men in den tuinbouw verstandig zal doen om èn in de groente èn in do fruitteelt te bemesten met een chloor vrij bemestingszout, b.v. Sulkaphos. UIT SCHOUWEN'S VERLEDEN „Waeckt Huybert" (1506) Warneer men in de Kerk te Burgh staat voor het monument van Pieter de Huybert achter de preekstoel dan leest men op dat monument de woor den „W.aeckt Huybert". Co.rnelie de Wall heeft indertijd hieraan een gedicht gie- wijd. (Zie De Viking en zijn geslachtJ. Die bovenstaande woorden omvatten de wapenspreuk of het devies van de familie De Huybert. Hoe die woorden zijn ontstaan? Smiallegangie, Cronyk van Zeeland, .geeft er het antwoord op. Ik Schrijf het volgende uit Simiallegangie oven: „Als Hertog Philips van Bourgiondien, Heer v.an de Nederlanden in den jare 1506 met Zijne Koningin Johanna van Kastilien, na Spaenjen voer, .olml al daar het besit van die Koninkrijken te nelmlen, heeft hij ter ocasie van een groot Tempeest, door een grooten storm met sneeuw .en jmüst te saam vermengd, aen de Familie van de Huyberts het Devys gegleven van „Wiaeckt Huybert", om hen tot wakkere sorgvUldigjheit en trouw- heit aan te moedigen, .die in haer eiglen Schip, de Juliaen genaeimt, bewaarders waren van deze Augusta Personagien, en ook het Ooimlmando. en beleid hadden over heel die Vloot, tusschen de 40 en 50 schepen sterk, wanneer sy met ver lies van eenige schepen de Haven van Vaelimluyden in Engeland, gedrongen wai- ren in te loiopen". Op 18 October 1.1. in Scheveningen ver toevende, viond ik de woorden „Waakt Huybert" vermleld op een prachtige graf steen, staande tegen den muur van de o.ude begraafplaats. „Ter navolging". Tp:eu ik aan den Scheveningschen weg voior die begraafplaats stond, vond ik het hek gesloten. Een kleine aamteeke- nimg op bet hek gaf mlij' de aamwijzing, dat ik in de Roerstraat terecht 'k|on voor den sleutel. Eeme vriendelijk© pu.de juf frouw ontsloot imjij1 Ihet hek van de be graafplaats. „Ter Navolging" schijnt in 1779 te Zijn gesticht. Pieter Anthonie Amthomiszoom de Huybert, één der laatste mannelijke (t el gen van het geslacht Die Huybert schijnt één der eersten te Zijn geweest, die op die 'begraafplaats is 'begraven. Op den fraaien steen Vond ik het wapen van de Huyberts gegraveerd tm'et de woor den „Waakt Huybert". Het wel merkwaardige grafschrift luidt als volgt: „Hier legt het sterfelijk deel eens igirysaards, wiens vbyagie langdurig is geweest op d'aardsche pelglriimagie. Die doctors, cfnirurgyns tragte in dien togt t'ontvlien. Em in hun handen zig dog zelden heeft gezien. De Hoogwelgeboren Heer Pieter Anthonie Baron de Huybert in Zijn leven Heer vam Kruiningen en oud drossart van Muydem im'itsgaders bail- luw en dijkgraaf vian Gooiland etc. etc., geboren den 25 Januari 1693 en over leden den 19 Juny 1780". Bijl mijm bezoek aam deze oude be- glraiaifplaats vomd ik ook 'een gedenksteen ter nagedachtenis vami den bekenden staiaitsmain .em historicus Groen vam Prins- teren ion één) van de schrijfsters Bet je Wolff en Aagtje Deken. Volgents een* aamteekeningl im de „Genealogie der uit gestorvene familie De Huybert dopr do heeren vom Bruicken) Foclk ien de Vosl", werden in 1852 de beenderen van Wolff en Deken jnia de ruiming Vam beider graf im een kistje bijgezet in) den grafkelder Van bovemgenooimden de Huybert. B. W. G. B, daardoor maken wij onze eigen positie sterker. Ik moet, morgen ook eens met Deedes gaan praten. Radcliff zegt, dat de werkliedenvereeniging in Slains, waar van Deedes eigenlijk het geestelijk mid delpunt is, een broeinest is van socia lisme. Deedes is een goed schaap en ziet het gevaar niet in. Als men het hem eens duidelijk aan zij'n verstand brengt, zal hij de 'eerste zijn om de zaak aan te pakken. Het schijnt, dat hij een onbegrensder invloed op die men schen heeft en dat hij buitengewoon goed voor hen is. De oude Parker beweert, dat Deedes -alles wat hij kan missen en al zijn vrijen tijd aan die menschen besteedt. Het is een feit, Jessie, dat het den arbeiders verboden moest zijn zich te organiseeren. Als zij het toch doen, worden zij ontegenzeggelijk door een paar aanvoerders bij den neus ge nomen. Jessie luisterde met weerzin naar deze woorden. Het kostte haar moeite hierop geen scherp antwoord te geven. Zij had Zelf de armen in hun woningen be zocht en gezien hoe dapper en geduldig daar gestreden werd tegen bijna niet te overkomen moeilijkheden. Zij zag niet met minachting op de arbeidende klasse neer. En de toon, waar op haar echt genoot over deze menschen sprak, hin derde haar. Zij kleurde van opwinding en klemde de lippen op elkaar. Zij was niet van Uit Stad en Provincie WEERBERICHT NOORDGOUWE. De jomgste afdeeling Van het eiland vam den Bond voor Staats- pensiommeeiting staat nog steeds in hel teeken der belangstelling. Het leden tail neemt gestadig toe. Ten einde de gang er in te houden!, wordt Woensdagavond een groote propa- gamda-avomd belegd bij' Coomlains, waar ook een propagandistisch stuk ten ge- hoore zal worden gebracht. We wenschen de afdeeli,ng suddes mrflet dezen avond. Ee,n „Succesje" voorkoim'end in dit muimlmler, zal daar ongetwijfeld het zijne tpe bijdragen. SCHERPENISÏSE. Onder het vee van den landbouwer Joh. Kleppe is het mond en klauwzeer uitgebroken. De heer J. C. van As. die benoemd was tot opzichter bij de Ned. Heide- 'Mpij', en te werk gesteld zou wofden 'bij het centrale werkverschaffingsobject te Wemeldinge, is met ingang van 16 .Januari a.s. benoemd tot teekenaar bij de Rijkswaterstaat te Utrecht. Bij den caféhouder de J. brak door .'onbekende oorzaak brand uit op een ^slaapkamertje. Een nachtkastje, alsmede een washtafeltje werden leelijk bescha digd. Door spoedig ingrijpen was de brand vlug gebluscht. POORTVLIET. De collecte gehouden voor de centrale verwarming im de Ned. HerV. Kerk heeft opgebracht de so'mi vain ff 27. De heer G. K- J- Krijger heeft zijin benoeming als ouderling im de Geref. Kecrk niet aiaingemotmen, waarvoor als ciamdidaten Zijin gesteld de heeren J. Lpoijenjga en M- Eviertse. THO.LEN. Burg. Stand. Ondertrouwd: 7. P. A. Engelvaart 24 j. en J. J. Mj Groffen, 17 j.. Halsteren. Overleden: 8. E. S. Wageimjakers, 31 j. j.d. Thans staat vast, dat Woendag 1 Febr. de nieuwe schoei voor hutö/ijoiiid- onderwijs officieel zial worden geopend. N.a;ar wij' vernelmten zial dan1 tevens een a.ardige tentoonstelling op land'bouwhuis- hoiudgebied worden gehouden. De loka len van het nieuwe schoolgebouw zijn fraai afgewerkt en ingericht. Vooral het les- en kooklokaal is zeer pracfisch en modern afgewerkt, Zoodat het aan alle eischen der hygiëne voldoet. Tholen wordt straks een Imooie ohderwijs-inirichting rij ker, dank Zij' den ruiim©n blik en mede werking van den gemeenteraad. De weerstoestand. viarn Dimsdagimiorgen 7.20 uur: Den Helder: Vlissingen: Weer: Zwaiar b©w|olkt Zwaar bewolkt Wind: Matig Wlest Miatig Zuidwest Teimlp. Minimlum hedennacht Neersl. afg. etmaal 5 gr. gr. 7 gr. 6 gr. Geen 2 m-M. Verwachting geldig viain Dinsdagavond tot Woeinsdagiavond oingeveer 19 uur: Voor het Noorden en het Midden Van het land: Meest imlatigle Westelijke tot Noordwes telijke wind. Half- tot Zwaarbewolkt. Kaïns op enkele regenbuitjes. Kouder. Voor Zeeland, Noord-Brabant en Lim burg: Matige tot zwakke wind uit Westelijke richtingen. Gedeeltelijk bewolkt. Weinig of .geen regen. Iets kouder. StormWaarschuWingsdienst: Het sein „Weest op uw hoede" is Dinsdagmorgen te 8 fuair 20 neergehaald. VOOR DE HUISVROUW Kaasgebruik in oude tijden In een lezenswaardig en aantrekkelijk- geïllustreerd artikel over tafelgewoon^n van onze voorouders, schrijft het offi cieel orgaan der vereeniging „Horeca!" „Dat kaas tot de dagelijkjsche levensbe hoeften onzer voorzaten 'behoorde, 'behoeft wel geen nader 'betoog. In de middel eeuwen reeds waren vele soorten Hol- landsche kaas bekend en tot in de toem werkelijk verre buitenlanden vermaard. Ook aan het dessert gebruikte men gaarne en veel kaas; een loffelijke en inderdaad „ghesonde" gewoonte, welke thans helaas bij ons te lande in onbruik is geraakt. Kaastaarten, -pasteien en. allerhande mlet kaïas vervaardigd gebak waren eveneens veel vaker op tafel te vinden dan tegen woordig". Het nuttigen van kaas bij den warmen 'maaltijd, diat door sommigen nog. wel als nieuw of uitheemsch wordt beschou'w'd, blijkt integendeel dus een goed oud- Nederlandsdh gebruik te Zijn, even hecht aam onze tafel verbonden als het zuivel product aan onz'e bodeim!. Het opnieuw invoeren van de hierboven als „ghesomde" geprezen gjewoonte zou dan ook het her stel eener nationale traditie beteekenen. KALENDERS Door de Directie van Bad-Ems worden weder kleine zakialmianakjes verspreid, ter aanbeveling vam 'hare bekende producten als Emiser-Wiater, E|nuser-Pastilles en Em* ser-Zpmt. Mijnheer Pimpelmans gaat paardje rijden door G. Th. Rotman Nadruk verboden 43. Meneer Bonemeijer had er evemwel niet aiam gedacht, dat Imiemeer Pimpelmans veel zwaarder Iwlas dan hij). Niet zbodra liet de heer Pimlpeltmlans zich dan ook op de ladder meer, of deze klapte olmi als 'n wipplank, en) (wiat daarvan 'het ge- Volg was, kum je hiefboven zien! 44. De armie Bomemeijer, door de op klappende ladder weggeslingerd, vloog als in bal door de lujcht en kwa;m knlet 'ni geweldige plons in de stadsgracht terecht zöodat het water bijna tot aan de Wol ken oimhoog spatte. Diat had de goeie man nu van Z'n hulpvaardigheid. zijh stand, hoewel zij door haar huwe lijk beloofd had hem lief te hebben, te achten en te gehoorzamen. Gehoorzamen! Wiat beteekende dat? Zij' moest dus haar wil aian dien va|m haar -mlan onderwierpen? Zijl voorzag den komenden strijld ©n alles wat v|an haar veirlwiacht werd. Bn Zij zou dit mloeten doen lm!et eeln leugen op haiar lippen en ielke zemuw van ha,ar lichaam! ziou in opstand kotm'en tegen de leerstellingen vain, Zijin politiek. Haar geest zou als gevangen Zijp en haar hart niet mieer vriji olm) de 'belangen van de andere partijen te behartigen. Dit alles vloog iin een oogenblik doiojr haar geest en deed haar ten volle be seffen wat zij eigenlijk gedaan had- Zij1 had veel gelezen en ernstig nagedacht en daardoor eeh Zuiverder oordeel over zaken dan de imlaim aan haar zij|die. Hij was oppervlakkig en had de aanmati gende zelfzucht van Wijn stand met weinig gevoel van Zijn groote verantwoordelijk heid. Ik geloof, dat ik toclh erg moe ben, Hugo, zei Zij' hulpeloos. Ik kan op het ooigienblik iniet meer over deze kwestie praten. Ik Zal naar binnen, gaan. dan kan ik' (nog een uurtje rusten wr we aian tafel gaan- Moederlijke bezorgdheid Jessie heeft Vanmiddag te Veel ge wandeld, z'ij' is oververmjoeiid', [moeder, zei Hugo toen hij) de bibliotheek binnentrad- Ziji komt niet naar beneden om te di- neeren. Dat is voor haar iets bizon ders. Hoe ver heeft ziji dan geloopen? Ze heeft bloemten geplukt im het bosch, imlaar ze weet iniet piredies hoieVer ziji gelo.op'en heeft. In ieder geval, 'Jij is doodimfoe an ik heb haar overgehaald o>ml rustig op haiair kaïmler te blijven en boven te laten bre|n|gem waajr Zij) trek in heeft. Dan is zij' werkelijk van streek; anders doet Ziji |dlat niet, zei Mrs. Saf- floird. Zou het niet beter zijn dr. Rush- brooke eens te laten komlein? Neen, in ieder geval miet v|oo!r )mlor- gen. Ik geloof niet, dat het iets te be- teekenen heeft. Zij ziet alleen wa/t bleek1 en lijkt een beetje van streek'. Zij v'roeg of ik haar im|oed©r wilde teleg'rafèereii o"m| inpïaiats van Maandag, mlorgein reeds te vertrekken. Wat denlkff u. er vain? -- Als zij het vraagt is er geen enkele reden waiainolml je het niet zoudt doenj, zei Mrs. Safford en de peinzenld'e trek verdween niet vani haar gelaat. Zelfs al vertrekt Mrs. Ha|milyn aansto'nds, dan kan z'iji toch niet Voor Maandag aivjond hier z'ijn. Ik ben daini juist weg! Imiorgen wordt de rest van m'ijn mieubels overge- braicht. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1939 | | pagina 2